Si eu cred in Lacatus face treaba buna . dar nus de ce va tot luati mai toti de Banel e singurul care alearga tot meciul face si el ce poate.S stati linistiti credeti in Steaua voastra c.f.r-ul nu va castiga maine.
Si eu cred in Lacatus face treaba buna . dar nus de ce va tot luati mai toti de Banel e singurul care alearga tot meciul face si el ce poate.S stati linistiti credeti in Steaua voastra c.f.r-ul nu va castiga maine.
Auzi tu tanti, nu cred ca esti in masura sa imparti titulatura de stelist in stanga si in dreapta.Cine nu vede ca azi antrenorul a lucrat impotriva Stelei, a spiritului ei si a fotbalului, are probleme de perceptie a realitati, nu degeaba sunteti doar 2 de aceeasi parere.
fedora sa inteleg ca tu poti sa imparti titulatura de antrenor in fata si in spate?
Lacatus a gandit prost meciul, a facut schimbari neinspirate,etc.Dar el e inca antrenorul echipei si isi asuma responsabilitatea rezultatelor.
Pana una alta suntem pe locul I(unu,one,eins,un,uno) cu avantajul meciurilor directe.
Abtine-te te rog de la comentarii "profesioniste" pana dupa finalul campionatului.Aveti timp toata vara sa criticati dupa aceea.
incercari hilare si penibile de 1-2 la marginea careului realizate de super jucatorii nostri tehnici (exclud partea latino)
Pai si romanii sunt latini....
![]()
pai ba...1...Dayro nu face faza defensiva...daca nu ai observat .dupa pauza azi....Banel o jucat fundas dreapta...nu il am eu la inima pe Banel...dar macar fuge ca nebunul...si incearca..ori cu Dayro pe dreapta , ramai descoperit in aparare...si cu unu cum e karamyan..o patesti...
Mai iubitorule de clisee din presa, pe ce parte am luat gol, din cauza cui si nu cumva inainte sa intre Dayro?
@miaus: din pacate o sa "avem ocazia" mult mai devreme...
eu unul ma simt tradat si chiar batjocorit de prestatia antrenorului nostru.
Pai uite...daca voi sunteti ultimi 2 sustinatori ai lui..as vrea sa fiti primi 2 care isi pun cenusa in cap daca pierde campionatul.In caz contra eu nu voi mai comenta abilitatile antrenorului Lacatus tot sezonul urmator.Nici macar in meciurile de CL.
Cred ca ar trebui sa fim alaturi de echipa si la bine si la greu, daca suntem suporteri adevarati!Unii au invatat doar :
*sa critice atunci cand ceva nu le convine sau un rezultat nu este multumitor;
*sa dea vina pe antrenor pentru ca nu a facut schimbarile pe care le vroiau ei sau tactica de joc aplicata nu era pe placul lor
*sa critice jucatorii pentru ca nu au jucat la asteptarile lor
* si lista poate continua
Dragi suporteri sau asa zisi suporteri, daca nu va place sau nu va convine,renuntati!Daca esti suporter adevarat trebuie sa fii alaturi de echipa si sa o incurajezi intotdeauna, mai ales in meciurile mai slabe si fara un rezultat favorabil!
Cred ca daca ati fi in locul jucatorilor sau al lui Lacatus,nu cred ca ati rezista nici macar 10 minute!
Suporter stelist=alaturi de echipa intotdeauna!
Intotdeauna Steaua, alaturi de Steaua la bine si la greu!
Ma baieti, v-ati dat si voi seama ca nu avem antrenor !? Am tot fost atacat pentru ca sustin acest lucru.
Ba hai terminati odata pentru totdeauna cu sintagmele astea"avem inca sanse la primul loc/am pierdut un meci si gata,ii cerem demisia lui Lacatus/Banel e praf/etc.....Aici nu-i vorba de acuma seara sau de Sambata seara sau de Duminica trecuta(sau cand o mai fi jucat Steaua)..e vorba de toate meciurile astea nenorocite in care antrenorul Marius Lacatus a demonstrat cu varf si indesat ca este un antrenor mediocru,care castiga meciuri doar cand prin baietii o zi buna.N-a fost data sa-si arate acea sclipire de antrenor cu o mutare castigatoare,ba din contra...mereu ne-a lasat un gust amar ca fierea cu schimbarile sale.Nu sunt suporterul care la victorii urla <Forza Lacatus>,iar la insucese<jos Lacutus>,puteti sa va uitati la tate posturile mele de la oricare meci si ve-ti vedea ca merg pe aceasi idee:Marius Lacatus nu are valoare de Steaua!!!!!!!!!!!
Uitativa la Uhrin de la Timisoara....cu jucatori modesti reuseste sa faca lucruri mari si toate astea pentru ca stie si pentru ca cunoaste si mai presus de toate are acel instinct de antrenor.
Nu vreau sa mai continui cu ofensele la adresa unui idol de-al nostru,insa parerea mea este ca daca noi vrem sa crestem trebuie adus un antrenor capabil si cel mai bine e sa fie si strain,iar in al doile rand trebuie sa ne consolidam mijlocul terenului pe benzile laterale,cel putin.
O sa sustin Steaua si in Liga a2-a daca va fi cazul(sper sa nu..),dar asta nu insemna ca nu pot sa-mi exprim nemultumirile pe care le am acum...nemultumiri fondate,zic eu.
Sunt singurul care mai crede in Lacatus pe aici? Si in Steaua mea ros-albastra?
Spuneti-mi sa stiu...
Cu atat mai dulce va fi acest campionat pentru mine, fiindca am crezut in Steaua pana la capat...
De la Zaraza, pentru stelisti adevarati numai urari de bine!
Forza Steaua! Forza Lacatus!
NU ESTI SINGURUL!
FORZA Laca=FORZA Steaua!!
Pai bineinteles ca avem sanse la primul loc,avem sanse doar daca Vaslui bate maine. Echipa joaca slab atunci cand trebuie sa atace, jucatorii nostri nu stiu sa suteze la poarta(abia cum vedem ce absenta importanta a fost golanski), si astazi parca vroiau sa mearga cu ea in poarta. Dupa cum am mai zis si intr-un alt post, la cum s-a prezentat Timisoara astazi trebuiau date minim 4 goluri daca echipa avea trasee de joc.
Eu nu am fost nici pro-Lacatus nici contra-Lacatus,am asteptat sa vad ce va face cu acest lot insa vad ca mare branza nu a facut. Dupa mine,lotul Stelei este considerabil mai bun decat restul contracandidatelor si totusi avem un joc foarte slab de foarte mult timp. Imi pare rau mariuse,vom pretui amintirea ta ca jucator dar ca antrenor mai ai muuulllttttteee de invatat.
Uhrin i-a dat o lectie astazi,fara cativa titulari si cu o echipa care a jucat totusi prost majoritatea meciului(Poli a jucat f prost in defensiva astazi), a speculat schimbarile aiurea facute de Lacatus si era sa ne dea 2 goluri din 2 faze in tot meciul. Schimbarea lui Petre Marin si trecerea lui Banel ca fundas dreapta a fost sinucidere curata,daca Poli juca mai ofensiv ne mai dadeau goluri, iesirea lui mendoza a rupt echipa in doua, iar intratrea magistrala a lui Lovin ne-a distrus si zona centrala din mijlocul terenului. Badea,desi e varf,a fost practic pus sa joace in banda si miscarea in terenul advers era haotica(din nou lipsa de trasee bine stabilite),la un moment dat Radoi si Lovin realizand constructia ofensiva a echipei ![]()
Sunt curios sa vad de ce a iesit Petre Marin, s-o fi accidentat si nu stim noi?
Ideea e ca Lacatus nu pare pregatit pentru ce i se cere la Steaua, stie sa se apere(lucru invatat de atunci cand a antrenat echipe mici) dar Steaua e lipsita de inspiratie in ofensiva si hai, inteleg ca poate nu are niste mijlocasi valorosi,dar macar invata-i nene sa traga la poarta,mai ales azi cand terenul era ud.
Credeti-ma ca ne trebuie mult bulan ca sa castigam titlul si se pare ca de astazi ni s-a cam terminat ratia in acest sezon. Cred ca a vazut si ciobanul ca avem nevoie de un antrenor si nu de un simbol si ca Banel Nicolita nu are ce cauta la Steaua.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
DA SUNT NAIV. CRED CA CFR SE POATE INCURCA MAINE CU Vaslui si mai cred ca Steaua O SA CASTIGE TOATE CELE 3 MECIURI ramase. Speranta nu moare niciodata. In loc sa va plangeti mai bine spuneti o rugaciune![]()
si eu cred ca se va incurca CFR-u' cu Vaslui...FORZA Steaua!
@maye frate te rog termina cu prostia aia cu faza defensiva da?? omu e varf intra ca mijlocas ofensiv(OFENSIV) intra sa faca faza ofensiva ,Banel nu face bine nici faza defensiva nici cea ofensiva iar schimbarea cu Badea si cea cu Lovin nam inteleso (nu stiu daca cineva a inteles) pa Badea sal bagi mijlocas ofensiv hai ma ce dracu ala nare nici o idee cum sa dea o pasa ,ca varf e bun da ca mijlocas e prafffff
Adevarul e ca dupa meciul asta sunt convins ca nu o sa avem nicio emotie cu Dinamo si cu Craiova...Asta a fost hopul cel mai greu, ce urmeaza e floare la ureche !
Echipa joaca, antrenorul e inspirat, ce sa mai !
3-0 la Craiova si 4-0 cu Dinamo.
Fara discutii !
PS : si probabil 1-1 acasa cu Buzaul.
Daa, in mod cert, si cu Banel autor de hattrick !!!!!!!!!!!!!!!! ![]()
Eu cred ca egalul asta a venit la timp!
Am avut noroc mult si era momentul sa apara si un semi-esec.Bine ca nu am pierdut...
De fapt punctele astea doua nu schimba cu nimic ierarhia,pentru ca noi oricum eram obligati sa castigam celelalte 3 meciuri daca si Clujul o facea...
Asta nu inseamna ca nu sunt dezamagit.Nu pot sa cred ca un om atat de iubit in Ghencea ne umileste in felul asta,bagandu-ni-l pe gat pe Banel la fiecare meci,desi e varza de mult itmp incoace!
Il iubesc pe Lacatus ca voi toti,dar mie mi-a demonstrat astazi ca nu are tupeu:la 1-1 s-a gandit exact cum v-am spus mai sus,adica ca e mai bine egalul decat infrangerea,decat sa incerce sa castige!Dezamagire...
Mendoza -o centrare de gol,in rest varza!Parca era pe gheatza...
Pepe Moreno -e complet inutil de meciuri bune,trebuia sa observe si Lacatus asta!...
Mirel -luptator,dar 90% din pase au fost gresite.
Banel-alaturi de Gigel Coman,cel mai slab exemplar care a trecut vreodata pe la Steaua!A stricat 99% din mingile pe care le-a atins...
Goian-un gol si o greseala la golul lor:s-a uitat la Karamyan cum centreaza in loc sa-l blocheze...Mai lipsea un pic si ii cerea un autograf...
Badea -Haotic.Va juca pana la adanci batraneti la Steaua pentru ca a dat doua goluri lui Standard(dupa cum spunea Jiji).Acum traieste de pe urma golului cu UTA...
Nega are atitudine,a depus mult efort ca de obicei.
Dayro trebuia introdus mai repede.Dar Laca nu-l are la suflet.
Cam atat.Probabil ca saptamana asta vom mai primi niste palme.Nu ma intereseaza.Daca nu meritam titlul,sa nu-l luam.Eu raman cu Steaua pana la moarte! ![]()
Pai uite...daca voi sunteti ultimi 2 sustinatori ai lui..
Plus eu. Plus cei care n-au venit inca de la stadion.
Bai am si eu o curiozitate. Cati dintre cei care-l idolatrizeaza pe Lacatus tineau cu Steaua cand acesta inca mai juca?
Yoyoyoi, cati ani ai fetito de te apuci sa arunci cu mustari pe aici si cam ce-ai facut tu in ultimii cinci ani? ![]()
mai sunt si eu pe aici... din pacate mai sunt si unii care nu merita denumirea de suporteri stelisti![]()
ai dreptate, nici eu nu merit, nici multi.....muuulti altii ! Eu inca de acum o saptamana am avut niste discutii in contradictoriu cu un coleg al acelui topic tot pe tema ca Lacatus nu e antrenor, dupa "fabulosul" meci castigat cu 4-0. Doar o singura persoana s-a gasit sa i se alature. De ce crezi asta? El credea ca vorbeste in numele a zeci, mii de suporteri. Nu a fost asa. Tu faci aceeasi gresala. Din pacate pentru tine. In seara asta vad ca nu mai zice nimic. Tace ca porcul in lanul de porumb. Tu poate ca iti meriti denumirea de suporter, poate si stelist, dar de data asta esti mult prea subiectiv.
Uitativa la Uhrin de la Timisoara....cu jucatori modesti reuseste sa faca lucruri mari si toate astea pentru ca stie si pentru ca cunoaste si mai presus de toate are acel instinct de antrenor.
Sunt uimit de rezultatele formidabile obtinute de Uhrin.Locul 6 cu un meci mai mult disputat decat echipele de pe locurile 1-5.
Ultimele 8 meciuri - 1 victorie.
Joc ultraofensiv cu Ganea pe post de mijlocas defensiv.
Baietas tu pe ce lume traiesti?
Auzi tu "tanti" (raspuns la "baaa"), nu cred ca esti in masura sa imparti titulatura de stelist in stanga si in dreapta.Cine nu vede ca azi antrenorul a lucrat impotriva Stelei, a spiritului ei si a fotbalului, are probleme de perceptie a realitatii, nu degeaba sunteti doar 2-3 de aceeasi parere.
@Joga Bonito: eu cred ca ti-am demonstrat ce era de demonstrat (de fapt Laca).
nu, nu sunt in masura sa impart titulatura de stelist. Dar nici voi nu sunteti in masura sa o purtati. Vad pe toate forumurile, dinamovisti, rapidisti, timisoreni care din cioara, jigodie, sluga, oaie, criminal, infect si alte catalogari suburbane nu-l scot pe Laca si cand intru aici printre "stelisti" si vad acelasi lucru ma apuca greata.
Da, Lacatus a lucrat impotriva Stelei. Toti sunteti mari antrenori, mari specialisti in fotbal, scheme tactice, si formule de joc, doar Lacatus e prost, imbecil si nepriceput.
Suntem 2-3 de aceeasi parere, dar suntem stelisti ![]()
Corect!
Cine crede ca Vasluiul va incurca maine CFR-ul da dovada de o naivitate induiosatoare!
Titlul este pierdut, iar urmatoarele doua etape ne vor pecetlui esecul. CFR va castiga cu o diferenta de 4-5 puncte!
Sa dea Dumnezeu sa ma insel!
TE INSELI CU SIGURANTA.CREDE IN Steaua TA PANA LA CAPAT.
IEEEEEEEEEEE BANEEEL MA, IE Banel~ cum sa nu il stiti pe Banel? Deci eu nu stiu cum de ii mai paseaza coechipierii cand el isi bate joc de munca lor.
nota 10 pentru Neaga in seara asta; daca ar alerga si Dica la fel, parca ar fi altceva
Forza Steaua ![]()
spre 24.. bla-bla-bla
Respect pentru fetele care posteaza pe fcsteaua.ro, asemeni elenei...
Mi-ati indulcit semi-esecul de asta-seara... ![]()
@Miaus, era mai bine pe vremea lui Oli? Parca acuma e prea de tot pe forumul asta...
nu, nu sunt in masura sa impart titulatura de stelist. Dar nici voi nu sunteti in masura sa o purtati.
Si coerenta? Cat e domne coerenta aia? Dincolo era mai ieftin!
@miaus:
Sunt uimit de rezultatele formidabile obtinute de Uhrin.Locul 6 cu un meci mai mult disputat decat echipele de pe locurile 1-5.Ultimele 8 meciuri - 1 victorie.
Cu tot respectul coane, asta e autodrop in toata regula.
Mai iubitorule de clisee din presa, pe ce parte am luat gol, din cauza cui si nu cumva inainte sa intre Dayro?
@miaus: din pacate o sa "avem ocazia" mult mai devreme...
eu unul ma simt tradat si chiar batjocorit de prestatia antrenorului nostru.
citeste mai bine ba...ca am zis ca din cauza lui Banel...
@Joga Bonito
Oli nu era bun ca se uita la dvd-uri si ii invata faze fixe.Acum suntem echipa mare ca dam goluri garla din faze fixe.
Dar nu Oli e subiectul discutiei acum, nici Laca nu e, ci suporterii stelisti "pana la moarte cu Steaua".
Hai bah ne lasati cu glumele astea? Vrem echipa de CL dar avem suporteri de judet...