Atunci n-ai nicio scuza pentru puseele tale melodramatice. Ai toate atuurile ca sa poti judeca asa cum se cuvine situatia actuala a Stelei.
Daca il stii pe Lacatus din '86 atunci banuiesc ca nu te-a surprins cu nimic iesirea lui din finalul meciului. Nimic nou sub soare! Dar asta n-o face cu nimic mai putin josnica!
tocmai, puseele astea vin in urma faptului ca niste imbecili care n-au trait in vremea cand Lacatus era ovationat de milioane de oameni, vin acum sa faca pe marii specialisti. E normal sa ma enervez cand vad ca la un prim esec dupa 10 "succesuri" sar unii de parca am fi retrogradat. Nu se gandeste nimeni ca noi jucam cu Otelul si aia au meci cu UTA, noi cu Timisoara si aia cu lesinatii din Vaslui, noi cu Craiova si aia cu Mioveniul, noi cu Dinamo si aia cu Bistrita... Daca pierdem titlul din cauza asta il pierdem si mai ales din cauza ca dragile noastre "tovarase si prietene" Rapid si Dinamo au cedat meciul direct cu CFR.
Cu chiu, cu vai am recuperat 6 pozitii in clasament, am ajuns la distanta de 18 puncte de Dinamo si de 14 de Rapid. Si toate astea s-au intamplat sub mana lui Lacatus. Acelasi Lacatus care l-a bagat pe Habibou in joc si Steaua a castigat, l-a bagat pe Neaga in meci si a marcat, l-a bagat pe Dayro in joc, pe Badea sau pe Plesan si meciurile au fost castigate.
Azi a gresit, in conceptia unora, ca l-a scos pe MEndoza si l-a bagat pe Lovin. Posibil, insa Mendoza a fost la fel de praf ca si Nicolita azi, insa Nicolita ne aducea avantajul ca facea defensiva, pe cand Mendoza nu. In plus, egalul scos azi ne mentine pe primul loc, deci mare lucru nu am pierdut. Daca noi castigam azi si CFR-ul castiga maine tot la diferenta de 2 puncte eram si titlul ramanea sa se joace in etapele urmatoare, cand, cum am zis mai sus, sansele noastre sunt mai mici decat ale lor.
Stii de ce a sarit Lacatus la bataie la final? Stii??? Faptul ca translatorul ala facea gesturi obscene catre banca tehnica a Stelei si catre tribune crezi ca-l poate tine pe Lacatus in stare de calm? Norovul nostru ca e vorba de Ghencea si nu de Giulesti aici, ca daca facea cineva asa ceva in tiganie, navaleau stolurile in teren si iar luau 3-0 la masa verde peste cioc.