FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Poli Timisoara 1 - 1

«18910111214»
vlad7522.04.2008 20:51
merg pe 28 de ani, am inceput sa tin cu Steaua de la meciul Steaua-Anderlecht 3-0, urmat de Steaua-Barcelona. Aveam 5-6 ani pe vremea aia dar de atunci am stiut cine-i Lacatus!

Ce-am facut in ultimii cinci ani? Am absolvit o facultate de drept si una de jurnalistica, sunt jurnalist si am o firma proprie care-mi merge bine. Tu ce ai facut de crezi ca poti sa ma iei la intrebari?

Te mariti cu mine?????????????????????????????????????? :wub:

Sa moara dusmanii mei

Ca am faima la femei

Am jeepane si-am parai

Iau costume din dubai :whistle: :whistle: :whistle:

MoWeed22.04.2008 20:54

Vali Badea ala nu mai stie sa paseze? Se mai si duce sa se planga la "marele antrenor" Sdrobis ca vezi-Doamne Lacatus e rau si nu-l baga. Na ca l-a bagat si a fost praf!!!

Banel a jucat mai bine ca fundas in a 2-a repriza(macar nu l-am mai vazut atat de des pe atac), dar centrarea aia din final parca a fost data asa de prost anume ca sa ne enerveze :chair: :chair:

Cat despre antrenorul Lacatus, cred ca se uita prea repede ca nimeni nu se mai astepta sa ne luptam la titlu dupa tur. Intr-adevar nu cred ca e cineva care sa inteleaga de ce l-a schimbat pe Mendoza(oricum ar fi jucat era de ajuns o faza fixa pentru o centrare buna de la el)cu "coordonatorul" Lovinel. Probabil a incercat sa puna un om la recuperare vazand ca am pierdut nenumarate baloane aiurea. Alta explicatie nu as vedea...

Inca suntem pe primul loc sper sa nu mai pierdem puncte in urmatoarele 3 meciuri, desi deplasarile de la Craiova si de pe Dinamo o sa fie infernale

xDaJACKALx22.04.2008 20:55
merg pe 28 de ani, am inceput sa tin cu Steaua de la meciul Steaua-Anderlecht 3-0, urmat de Steaua-Barcelona. Aveam 5-6 ani pe vremea aia dar de atunci am stiut cine-i Lacatus!

Ce-am facut in ultimii cinci ani? Am absolvit o facultate de drept si una de jurnalistica, sunt jurnalist si am o firma proprie care-mi merge bine. Tu ce ai facut de crezi ca poti sa ma iei la intrebari?

 

Yoyoyoana Cosma?

Alin B.22.04.2008 20:56

I-auzi ce zice Lacatus: ca nu i s-a parut normal cum a reactionat translatorul lui uhrin care isi manifesta si el bucuria pentru rezultatul obtinut. bine ca a avut fiara o reactie normala. ... avem simbol... ne mai trebuie un antrenor.

leynad7222.04.2008 20:56
merg pe 28 de ani, am inceput sa tin cu Steaua de la meciul Steaua-Anderlecht 3-0, urmat de Steaua-Barcelona. Aveam 5-6 ani pe vremea aia dar de atunci am stiut cine-i Lacatus!

Ce-am facut in ultimii cinci ani? Am absolvit o facultate de drept si una de jurnalistica, sunt jurnalist si am o firma proprie care-mi merge bine. Tu ce ai facut de crezi ca poti sa ma iei la intrebari?

 

 

Nu m-am prins...

Sau mai pe romaneste, ce-are s**a cu prefectura ?

Stiai tu ce e ala fotbal la 5 ani ???!!!

Hai ca m-ai distrat cu faza asta !

Dar ma rog, daca zici tu...te-am crezut.

In legatura cu studiile, sunt altii mai "inzestrati" ca tine la capitolul asta si au "reusit" sa distruga o tara intreaga.

Asa ca sincer iti spun, sunt impresionat !

MoWeed22.04.2008 20:59

Meciul asta are doar doi remarcati: Rica Neaga, care a fost omul meciului si a jucat aproape ca in vremurile lui bune, si Nesu care ne-a salvat de infrangere....

Joga Bonito22.04.2008 21:00

Terminati cu atacurile astea ... va inteleg ca va roade invidia si orgoliul de "male"

 

Mai bine luati-va de mine, Banel e idolul meu! :thumbup: Sunt o tinta mai suculenta...

zyder22.04.2008 21:01

Singurul lucru care nu il inteleg este dc Laca insista cu Banel si nu cu Dayro,a fost praf praf tot returu.In rest zic ca luam campionatul.Forza Steaua!!!

Yoyoyoi22.04.2008 21:02
Atunci n-ai nicio scuza pentru puseele tale melodramatice. Ai toate atuurile ca sa poti judeca asa cum se cuvine situatia actuala a Stelei.

Daca il stii pe Lacatus din '86 atunci banuiesc ca nu te-a surprins cu nimic iesirea lui din finalul meciului. Nimic nou sub soare! Dar asta n-o face cu nimic mai putin josnica!

tocmai, puseele astea vin in urma faptului ca niste imbecili care n-au trait in vremea cand Lacatus era ovationat de milioane de oameni, vin acum sa faca pe marii specialisti. E normal sa ma enervez cand vad ca la un prim esec dupa 10 "succesuri" sar unii de parca am fi retrogradat. Nu se gandeste nimeni ca noi jucam cu Otelul si aia au meci cu UTA, noi cu Timisoara si aia cu lesinatii din Vaslui, noi cu Craiova si aia cu Mioveniul, noi cu Dinamo si aia cu Bistrita... Daca pierdem titlul din cauza asta il pierdem si mai ales din cauza ca dragile noastre "tovarase si prietene" Rapid si Dinamo au cedat meciul direct cu CFR.

Cu chiu, cu vai am recuperat 6 pozitii in clasament, am ajuns la distanta de 18 puncte de Dinamo si de 14 de Rapid. Si toate astea s-au intamplat sub mana lui Lacatus. Acelasi Lacatus care l-a bagat pe Habibou in joc si Steaua a castigat, l-a bagat pe Neaga in meci si a marcat, l-a bagat pe Dayro in joc, pe Badea sau pe Plesan si meciurile au fost castigate.

Azi a gresit, in conceptia unora, ca l-a scos pe MEndoza si l-a bagat pe Lovin. Posibil, insa Mendoza a fost la fel de praf ca si Nicolita azi, insa Nicolita ne aducea avantajul ca facea defensiva, pe cand Mendoza nu. In plus, egalul scos azi ne mentine pe primul loc, deci mare lucru nu am pierdut. Daca noi castigam azi si CFR-ul castiga maine tot la diferenta de 2 puncte eram si titlul ramanea sa se joace in etapele urmatoare, cand, cum am zis mai sus, sansele noastre sunt mai mici decat ale lor.

 

Stii de ce a sarit Lacatus la bataie la final? Stii??? Faptul ca translatorul ala facea gesturi obscene catre banca tehnica a Stelei si catre tribune crezi ca-l poate tine pe Lacatus in stare de calm? Norovul nostru ca e vorba de Ghencea si nu de Giulesti aici, ca daca facea cineva asa ceva in tiganie, navaleau stolurile in teren si iar luau 3-0 la masa verde peste cioc.

maye22.04.2008 21:03
prietene Lacatus era jucator acu 10 ani..nu ma intereseaza jucatorul Lacatus...acum e antrnor si nu are valoare.cv neclar?

da..am ceva neclar?tu zici ca tii cu Steaua?

amarel22.04.2008 21:04
I-auzi ce zice Lacatus: ca nu i s-a parut normal cum a reactionat translatorul lui uhrin care isi manifesta si el bucuria pentru rezultatul obtinut. bine ca a avut fiara o reactie normala. ... avem simbol... ne mai trebuie un antrenor.

:huh: Stii tu ca era sa sparg televizorul cand a fluierat ala sfarsitul partidei ?????? :hmmm: Daca mai era vreunul langa mine sa se bucure pentru Poli, cred ca-i spargeam capul cu ce-mi pica in mana !!! Asa ca-l inteleg pe Lacatus, dobitocul de translator trebuia sa fie mai subtil si sa se bucure dracului la el in camera nu langa oficialii Stelei

sa faca pe desteptul pe-acolo......ce-a cautat a gasit,macar de i-ar fi umflat bine botul Lacatus !!!

lupi22.04.2008 21:05

de-ar avea Protasov echipa asta si sustinerea asta oarba..mama mama ca ar zburda ai nostri pe teren...

axl22.04.2008 21:05
Stii de ce a sarit Lacatus la bataie la final? Stii??? Faptul ca translatorul ala facea gesturi obscene catre banca tehnica a Stelei si catre tribune crezi ca-l poate tine pe Lacatus in stare de calm? Norovul nostru ca e vorba de Ghencea si nu de Giulesti aici, ca daca facea cineva asa ceva in tiganie, navaleau stolurile in teren si iar luau 3-0 la masa verde peste cioc.

Pun pariu ca acum multi scandalizati de iesirea lui Marius o sa zica "aaaaa, atunci respect, Lacatus!". Suntem un neam fascinant.

Lucas22.04.2008 21:06
Terminati cu atacurile astea ... va inteleg ca va roade invidia si orgoliul de "male"

 

Mai bine luati-va de mine, Banel e idolul meu! :thumbup: Sunt o tinta mai suculenta...

 

Vad ca te sacrifici in "numele dragostei"!

Cred ca ar trebui sa inceteze interpelarile malitioase la adresa agreabilei noastre colege de forum. Eu insumi imi cer scuze.

axl22.04.2008 21:07
Eu insumi imi cer scuze.

Aaaaaa, atunci respect, Lucas!

lupi22.04.2008 21:07
da..am ceva neclar?tu zici ca tii cu Steaua?

da ma tin cu Steaua..nu cu Lacatus ,nu cu Becali cu Steaua...avem simbol ne mai trebuie antrenor...te inteleg ca il sustii ca o fost mare dar cdaca u zici ca e antrenor bun at apucate de volei pote iti iese acolo

Yoyoyoi22.04.2008 21:08
Nu m-am prins...

Sau mai pe romaneste, ce-are s**a cu prefectura ?

Stiai tu ce e ala fotbal la 5 ani ???!!!

Hai ca m-ai distrat cu faza asta !

Dar ma rog, daca zici tu...te-am crezut.

In legatura cu studiile, sunt altii mai "inzestrati" ca tine la capitolul asta si au "reusit" sa distruga o tara intreaga.

Asa ca sincer iti spun, sunt impresionat !

conteaza mai putin cat fotbal stiam, dar in momentul in care il vedeam pe unul pe jos stiam ca-i "Catalus". Si cand il vedeam la TV il recunosteam si de atunci am crescut in spiritul stelist, parintii mei fiind stelisti. Faza cu studiile era doar raspuns la intrebarea domnului respectiv. Sper, insa, ca eu sa nu ajung sa distrug o tara intreaga :)

ANTIgigi22.04.2008 21:13
1.Greseala pe care ai remarcat-o e din neatentie,sper ca ai puterea sa recunosti , niciun idiot nu ar face una de genul asta.In plus nu inteleg de ce simti nevoia sa ma jignesti

 

2.Ai dreptate..

 

3.Nu se stie cat de mult a contat valoarea lui Lacatus la aceste rezultate...

 

4. Multe echipe mari nu au playmakeri pentru ca sistemul de joc nu cere un asemenea jucator. In alta ordine de idei il poti considera pe Plesan un jucator de creatie.Lipsa mijlocasilor de banda este reala, dar asta e tot vina lui Lacatus care s-a grabit sa aduca 4 atacanti, cand avea nevoie de unul singur, si nu a adus niciun jucator de banda.Oricum atacanti precum mendoza, Dayro, Neaga, sunt mai buni decat mijlocasii de banda pursange Croitoru, Cristocea, Bostina, oprita cu care Oli presta acelasi joc ca acum.

 

5. Hai sa vedem daca poti sa vbesti frumos

 

Ai uitat de Ochirosii.

CaTaLiNsm StElIsTu22.04.2008 21:13
Sunt uimit de rezultatele formidabile obtinute de Uhrin.Locul 6 cu un meci mai mult disputat decat echipele de pe locurile 1-5.

 

Ultimele 8 meciuri - 1 victorie.

 

Joc ultraofensiv cu Ganea pe post de mijlocas defensiv.

 

Baietas tu pe ce lume traiesti?

 

Da,asa e....perfect spus....vrei sa-mi spui si cu cine a jucat in astea ultime8meciuri?....ca sa fim realisti pana la capat....vrei sa-mi spui ce jucatori si de ce valoarea are inafara de Ganea si sa zicem Bucur?...hai te rog nu fi patetic.la fel ca si cei care folosesc acel adjectiv<baietas>,la adresa altor persoane....cu care va aratati voi...astia..."inteleptii" de pe-aici"potenta intelectuala"fata de ceilalti useri.

Da ce-i drept al nost"idol"si-a dovedit clasa in fata acestui profan pe numele lui Uhrin... el a titulariazat un no_name si ala a jucat cel mai bine de la Timisoara....iar al nostrui mare antrenor l-a schimbat pe Mendoza cu Lovin....la scorul de 1la1 cand mai erau 15minute de joc,iar noi aveam nevoie de victorie.Asa e,noi "prostimea" nu pretam la elevatele voastre cunostinte,deci parerea noastra este insignifianta.

Hai sictir.......

Yoyoyoi22.04.2008 21:16

trebuie sa privim si partea buna a lucrurilor: pana la final aveam "voie" sa facem un egal. E mai bine ca a venit egalul acum si ca in celelalte meciuri, mult mai dificile, baietii trebuie sa dea dovada de concentrare maxima. Daca azi castigam, e posibil ca in meciul cu Dinamo sau Craiova sa jucam la egal si sa luam bataie, ceea ce era problematic. Asa macar stim cum stam, ori la bal ori la spital. La adapostul celor doua puncte avans, mobilizarea nu era exemplara si se puteau intampla greseli. Nu ca asa ar fi excluse...

Alin B.22.04.2008 21:17
da ma tin cu Steaua..nu cu Lacatus ,nu cu Becali cu Steaua...avem simbol ne mai trebuie antrenor...te inteleg ca il sustii ca o fost mare dar cdaca u zici ca e antrenor bun at apucate de volei pote iti iese acolo

 

bravo ! toti au impresia ca sunt "suporteri adevarati " pentru ca il sustin pe Lacatus.

leynad7222.04.2008 21:18
Asadar, in seara asta Nicolita s-a depasit pe el insusi.

 

Cool ! :)

Prevad ca o sa fie titular la euro.

Eu sincer il compatimesc pe baiatul asta.

Si pe el, si pe Lovin, si pe Badea...

Lucas22.04.2008 21:20

In concluzie Steaua a pierdut titlul seara asta, iar momentul decisiv se poate sa fi fost cel al schimbarii lui Mendoza cu Lovin. Cel mai rau doare bucuria orgasmica a coalitiei anti-Steaua formata din toti frustratii din fotbal si presa.

Nu-i nimic, la anul o luam de la capat! Daca se poate, si cu un nou antrenor...

leynad7222.04.2008 21:21
Nu-i nimic, la anul o luam de la capat! Daca se poate, si cu un nou antrenor...

 

Sigur ca da, probabil cu Olaroiu...

st_194722.04.2008 21:24

Daca se termina 1-0 si nu se mai intampla nimic notabil pe teren, toata lumea spunea: " Ah...ce buni au fost!"

Dar uite, pentru o greseala, se uita 70 de minute bune.

Nu avem dreptul sa comentam schimbarea pe care a facut-o Lacatus cu Lovin deoarece, ca sa-i citez pe cei din "Fanatik", schimbarile sale ne-au adus in acest sezon 15p.

I s-a pus acuma in cap lui Nicolita infrangerea din cauza fazei fixe pe care a batut-o gresit..Nu prea e corect.

 

Ps: Mare dreptate a avut Bogdan Punkeru` cand la 1-1, nu mai canta nimeni si a urlat:"Bah..ce stelisti sunteti voi mah? Doar la 1-0 stiti sa cantati?

«18910111214»