SteauaB
Nu ai nici un argument bun la ceea ce zici.
Mai sus ziceti ca in SUA aia sunt buni la baschet si alte sporturi.
Pai fratilor, in SUA aia primesc burse pt sport, aia au nenumarate competitii de juniori, de tineret, de colegii, etc.
Acolo exista conditii si, desi majoritatea americanilor nu au nici cea mai mica treaba cu sportul, iasa castigatori olimpici si alti sportivi de super clasa.
La noi nu exista astfel de conditii.
Inainte existau.
Dar acum nu mai sunt.
Acum nu mai exista campionat de tineret. Stiai asta?
De aia nu mai iasa juniori pe banda rulanta.
Scolile de fotbal au aparut doar recent la noi.Nu au avut timp sa isi bage radacinile adanc in fotbalul romanesc.(in caz ca nu stiai, doar acum vreo luna s-a deschis si academia de fotbal a Stelei)
Rasa nu are nici o legatura cu talentul.
Sunt foarte multi brazilieni care habar nu au fotbal. Nu crezi?
Uita-te la brazilienii care practica Jiu Jitsu Brazilian. Sunt de nivel mondial la acest sport. Dar nu stiu fotbal.UPS!
Ia adu-l tu pe Pato la noi si pune-l sa se apere, pune-l sa joace mijlocas ofensiv, nu atacant, pune-l sa bage alunecari si sa fuga ca un dobitoc tot meciul ca sa faca presing. Sa vezi atunci daca ii mai arde de driblinguri fine si daca mai doreste sa isi arate tehnica.
Repet, nu ai argumente!
Nu suntem valorosi, la absolut nimik.
Asta e o parere si trebuie probata daca vrei sa dovedesti ca e adevarata.
p.s. Romanii(ca etnie) ocupa locul 2 ca numar de angajati ai Microsoft. Eu cred ca cei de acolo nu sunt de acord cu tine.