bodanelule l-ai vazut tu pe boya ala sa stea tot cu spatele la poarta?
nu prea cred.
ala sta tot timpul cu fata la poarta.
dupa cum am mai zis, daca vrei sa faci sistemul sa mearga trebuie sa ai jucatori care sa se potriveasca cu ceea ce vrei sa joci.
tziganii au 3 mijlocasi ofensivi de picior stang in teren. ii incurca?nu!
de ce?
pt ca au o circulatie foarte buna a mingii.si boya ala sta tot timpul la offside gata sa sara.
tziganii nu ara benzi, tziganii ataca poarta tot timpul.
la noi nu vezi suturi de la distanta prietene!
noi o frecam pe banda in continuu desi avem doar un jucator de banda in teren de obicei: Szekely.
de aia noi stam pe loc si aia fug.
pt ca au jucatori care sa dea randament maxim in sistemul ala de joc.
boya un pomanagiu, 3 mijlocasi ofensivi de pase si sut, 2 inchizatori care verticalizeaza, nu care sa scoata mingea pe margini.
Arthuro intoarce mingi, 1 mijlocas ofensiv care cica e coordonator, 2 extreme care tre sa centreze mingi si 2 inchizatori care stiu sa rupa jocul adversarului si sa scoata mingea pe margini. asta avem noi!
OBSERVI DIFERENTA?