FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Despre Steaua in general.

«191011121325»
CANmaryo11.08.2008 04:36
mi-ar place sa dam si goluri din faze facute de noi(ca golul 2 cu Iasiul) nu doar din intamplari.

 

p.s. nu cred ca Lacatus i-a cerut vreodata lui Radoi sa urce extrema stanga.deci nu cred ca autogolul iasiului a fost faza lucrata la antrenament.

 

 

 

sunt DE ACCORD CU TINE dar cred ca ne lipseste un mijlocas de creatie si un atacant valoros iar despre Lacatus ce sa mai zicem o sa mai vb dupa meciul cu Galata .

bodanelu11.08.2008 04:37

4-2-3-1 sistem greoi doar la noi, la rapid e bun nu, doar joaca in viteza si acolo e antrenor jose ala?

si zici ca in 10 luni nu s-a format o echipa? pai in retur aveam niste jucatori, in turul asta avem altii. singurul lucru neschimbat sunt jucatorii din aparare si cei doi inchizatori....

AdrianUltras2511.08.2008 15:30

bodanelule l-ai vazut tu pe boya ala sa stea tot cu spatele la poarta?

nu prea cred.

ala sta tot timpul cu fata la poarta.

 

dupa cum am mai zis, daca vrei sa faci sistemul sa mearga trebuie sa ai jucatori care sa se potriveasca cu ceea ce vrei sa joci.

tziganii au 3 mijlocasi ofensivi de picior stang in teren. ii incurca?nu!

de ce?

pt ca au o circulatie foarte buna a mingii.si boya ala sta tot timpul la offside gata sa sara.

tziganii nu ara benzi, tziganii ataca poarta tot timpul.

 

la noi nu vezi suturi de la distanta prietene!

 

noi o frecam pe banda in continuu desi avem doar un jucator de banda in teren de obicei: Szekely.

 

de aia noi stam pe loc si aia fug.

 

pt ca au jucatori care sa dea randament maxim in sistemul ala de joc.

 

boya un pomanagiu, 3 mijlocasi ofensivi de pase si sut, 2 inchizatori care verticalizeaza, nu care sa scoata mingea pe margini.

 

Arthuro intoarce mingi, 1 mijlocas ofensiv care cica e coordonator, 2 extreme care tre sa centreze mingi si 2 inchizatori care stiu sa rupa jocul adversarului si sa scoata mingea pe margini. asta avem noi!

 

OBSERVI DIFERENTA?

c.ronaldo1711.08.2008 15:33

Eu am vazut suturi de la distanta, si chiar multe in meciul cu Brasov.

AdrianUltras2511.08.2008 15:39

serios?

 

eu nu.

 

cate au prins poarta?

c.ronaldo1711.08.2008 15:45

serios.

am uitat.

AdrianUltras2511.08.2008 15:49

Prietene, te-am rugat acum ceva vreme sa imi zici si mie de ce ar fi bine sa ramana Lacatus antrenor.

Ce a adus bun la jocul echipei?

Ce a adus nou?

Cu ce a imbunatatit el echipa in ultimele 10 luni.

 

Si de fiecare data mi-ai zis doar 2 lucruri: ca ne-a dus pe 2(la care eu iti ziceam ca fazele fixe si jocul slab al contracandidatelor au facut acel lucru posibil) si ca el facea fazele fixe(lucre care stii foarte bine ca nu era adevarat pt ca de pe vremea lui Hagi mergeau astea.)

 

Asa ca astept sa imi zici de ce e bun Lacatus.

c.ronaldo1711.08.2008 15:53

Pentru ca nu gasesc motiv in care sa il critic. Si nu vreau sa fiu genul de om care cauta motive intr`una doar doar pentru a ma lua de el.

AdrianUltras2511.08.2008 15:54

faptul ca jucam slab si ca nu prea merge jocul echipei nu ti se pare destul?

bodanelu11.08.2008 15:54

@Adrian.. partea cu criticatul antrenorului am inteles-o... dar pe cine vrei tu antrenor la Steaua?

AdrianUltras2511.08.2008 15:56

bodanelu, am mai zis-o!

 

pe cineva de nivelul Stelei.

Daca se poate sa fie si strain ar fi perfect!

 

 

c.ronaldo1711.08.2008 15:57
faptul ca jucam slab si ca nu prea merge jocul echipei nu ti se pare destul?

 

Stiu ca o echipa nu se poate face in 5 minute.

AdrianUltras2511.08.2008 16:01

dar 10 luni e timp destul

c.ronaldo1711.08.2008 16:04

Acum 10 luni jucam cu Zaharia,Iacob,Neaga,Dica,Surdu,Nicolita in atac; acum 6 luni jucam cu Mendoza,Pepe,Dica,Nicolita in atac; acum jucam cu Arthuro,Dayro,Szekely,Toja/Banel/Neaga.

 

Oricum, e democratie, ai tot dreptul sa il critici.

AdrianUltras2511.08.2008 16:05

si nu ti se pare o prostie treaba asta?

 

adica, faptul ca in 10 luni Lacatus a schimbat 3 echipe si tot nu a reusit sa faca nimic nu ti se pare o problema?

c.ronaldo1711.08.2008 16:10

1. Prima echipa a fost schimbata deoarece era total depasita.

2. Mendoza si Pepe au plecat stim cu totii de ce.

3. Acum asteptam sa vedem ce se va intampla cu "atacul lui Dayro".

bodanelu11.08.2008 16:14
bodanelu, am mai zis-o!

 

pe cineva de nivelul Stelei.

Daca se poate sa fie si strain ar fi perfect!

 

 

costa tata costa...

so... il cam critici degeaba pe Lacatus...

AdrianUltras2511.08.2008 16:16

de ce era total depasita prima echipa?

eu nu stiu de ce au plecat pepe si mendoza.

daca antrenorul i-a vrut, de ce au plecat?

 

acum sa stam si sa vedem.

 

peste alte 10 luni si inca 3 echipe schimbate o sa imi zici la fel?

 

bodanelule

 

si noi suntem un club sarac?

 

banii aia din cl unde dracu merg?

 

ca doar nu cred ca transferurile de anul asta au trecut de 5 mil eur.

MoWeed11.08.2008 16:18

@AdrianUltras25

Banii din CL merg in buzunarul oierului....

Daca ar fi fost dispus sa dea bani, nu pleca Protasov!

AdrianUltras2511.08.2008 16:20

moweed

 

si Lacatus de ce nu protesteaza atunci?

c.ronaldo1711.08.2008 16:25

Ooo, buna dimineata Adriane..

Banii din UCL se duc in centrele de copii si juniori.

10m pe an se duc la Lacatus care face ce transferuri doreste el.

Mendoza si Pepe au plecat de la Steaua pentru ca lui Becali ii era jena sa le spuna ca au contractul prea mic.

Becali nu baga nimic in buzunar pentru ca e ilegal.

Si asta este raiul din Ghencea!

 

Amin si Forza Steaua, nu?!

AdrianUltras2511.08.2008 16:27
10m pe an se duc la Lacatus care face ce transferuri doreste el.

 

 

daca nu face ce vrea el de ce mai sta?

 

ca sa ne tina noua, suporterilor, pumnul in gura si sa il apere pe becalii?

 

de ce?

c.ronaldo1711.08.2008 16:36

Pentru ca in nici`o echipa din lumea asta antrenorul nu are mana libera la transferuri.

AdrianUltras2511.08.2008 16:36

asta sa i-o spui lu wenger

c.ronaldo1711.08.2008 16:51

Al draq comparatie...

«191011121325»