si-am pierdut...suntem poate cea mai varza echipa din Europa , ne bat si austrieci
normal ca ne bat si austriecii la cum jucam.noi suntem obisnuiti sa stam acasa la fiecare turneu.de ce n-am sta si anul asta?
si-am pierdut...suntem poate cea mai varza echipa din Europa , ne bat si austrieci
normal ca ne bat si austriecii la cum jucam.noi suntem obisnuiti sa stam acasa la fiecare turneu.de ce n-am sta si anul asta?
Suntem intr-o perioada lamentabila.Ca suporteri,in inferioritate ,pe tot stadionul numai "Forza Romania".Bravo Piti pentru caracter,nu esti muiere ca Lacatus(dupa Steaua Lyon 3-5).In rest....se putea si mai rau.....uite ce a patit si Argentina..........Am descoperit o noua speranta in Tanase,care l-as prefera in locul lui Mutulica ![]()
Lotul Romaniei pentru meciul cu Lituania:
Portari: Dãnuț Coman (FC Brașov), Costel Pantilimon (FC Timișoara) și Mircea Bornescu (FC U Craiova)
Fundași: Cristian Sãpunaru (FC Porto), Ovidiu Dãnãnae (FC U Craiova), Mirel Rãdoi (Al-Hilal), George Galamaz (FC Unirea Urziceni), Cristian Chivu (FC Internazionale Milano), Dorin Goian (FC Steaua București), Rãzvan Raț (FC Șahtior Donețk) și Mihai Neșu (FC Utrecht)
Mijlocași: Bogdan Mara (CFR 1907 Cluj), Mihai Roman (FC Brașov), Costin Lazãr (FC Rapid București), Dan Alexa (FC Timișoara), Tiberiu Ghioane (FC Dinamo Kiev), Iulian Apostol (FC Unirea Urziceni), Cristian Tãnase (FC Argeș) și Florin Costea (FC U Craiova)
Atacanți: Ciprian Marica (VfB Stuttgart), Marius Niculae, Ionel Dãnciulescu (ambii, FC Dinamo București) și Gheorghe Bucur (FC Timișoara)
Daca era in continuare Nea Piti n-ar fi lipsit niciodata Tamas.
Nu stiu...prezenta lui Mara nu ma prea incanta. Cred ca Prepelita era mult mai bun pe acel post.
Si ce se mai aude despre jucatorii din Germania? Nicu, Jula, Streit,Radu?
Poate ca par subiectiv dar sunt de parere ca si Stancu merita convocat. Decat Marica...
Oricum, per total, e o selectie facuta cu capul, destul de corect.
Poate ca m-am inselat in ceea ce il priveste pe Razvan Lucescu. Poate ca nu o sa fie o curva si o sa faca treaba corect.
Nu mi-ar parea rau sa fie asa.
Oricum, calificarile astea sunt deja pierdute. Conteaza ce va face pentru Europenele din 2012. Degeaba face acum pe seriosul daca o da in bara atunci.
p.s.
Avand in vedere europenele din 2012 poate ca nu ar strica sa inceapa intinerirea echpei si sa nu mai selecteze jucatori deja trecuti de 30 de ani.
o selectie ok.
In sfarsit vedem un Danciulescu, Lazar, Galamaz, Roman... jucatori foarte buni.
Am ajuns rau, avem un singur jucator in nationala + Radoi
oare va reusi nationala Romaniei sa faca vreo performanta de cand nu mai sunt gloriile fotbalului romanesc acolo?eterna intrebare fara raspuns concret..
programul nationalei il are cineva?
@Ronnie
Danciulescu nu are ce cauta la echipa nationala. E un jucator batran si care a demonstrat ca poate da randament la dinam0 nu si in nationala. Eu vreau sa ii vad in lot pe Costea, Stancu, Sepsi, Pantilimon pentru ca sunt jucatori ce merita sa creasca.
E placut sa vezi o incercare de reconstruire a echipei nationale dar e nevoie si ca echipele din campionatul intern sa produca jucatori tineri, fiindca sunt aproape convins ca Razvan Lucescu va stii ca e necesar sa le dea ocazii de a arata ce pot.
@Legend
Nationala trebuie facuta din cei mai in forma 11 romani la momentul meciului. Din punctul meu de vedere pot sa aiba si 50 de ani atata timp cat isi fac treaba mai bine decat cei tineri.
Si varf mai bun ca Danciulescu, din pacate, nu exista in Romania. Costea joaca cel mai bine pe alta pozitie, Stancu la fel. In fata portii ar fi contracandidat Marica(care da vreo 2-3 goluri pe sezon).
Eu tot nu stiu cum vine asta cu "reconstructia echipei nationale". Este o tampenie atata timp cat nationala ar trebui formata din cei mai in forma 11 jucatori la momentul convocarii, nu acelasi 11.
Lotul Romaniei pentru dubla cu Franta si Austria:
Portari: Dãnuț Coman (FC Brașov), Costel Pantilimon (FC Timișoara) și Ciprian Tãtãrușanu (FC Steaua București)
Fundași: Cristian Sãpunaru (FC Porto), Vasile Maftei (CS Unirea Urziceni), Mirel Rãdoi (Al-Hilal), Dorin Goian (US Palermo), Cristian Chivu (FC Internazionale Milano), Marius Constantin (FC Rapid București), Rãzvan Raț (FC Șahtior Donețk) și Mihai Neșu (FC Utrecht)
Mijlocași: Bogdan Mara (CFR 1907 Cluj), Mihai Roman (FC Brașov), Iulian Apostol (CS Unirea Urziceni), Paul Codrea (AC Siena), Tiberiu Ghioane (FC Dinamo Kiev), Costin Lazãr (FC Rapid București), Maximilian Nicu (Hertha BSC) și Adrian Cristea (FC Dinamo București)
Atacanți: Ciprian Marica (VfB Stuttgart), Adrian Mutu (AC Fiorentina), Ionuț Mazilu (Arsenal Kiev) și Romeo Surdu (FC Steaua București)
05/09/09 22:00 Manama --- Bahrain 0:0 Saudi Arabia
05/09/09 22:00 Tbilisi ---Georgia 0:2 (0:0) Italy
05/09/09 21:30 Nicosia --- Cyprus 1:2 (1:1) Republic of Ireland
05/09/09 21:00 Ramat Gan--- Israel 0:1 (0:0) Latvia
05/09/09 21:00 Kayseri --- Turkey 4:2 (2:1) Estonia
05/09/09 21:00 Saint-Denis --- France 1:1 (0:0) Romania
05/09/09 20:30 Basel ---Switzerland 2:0 (0:0) Greece
05/09/09 20:30 Bratislava --- Slovakia 2:2 (0:0) Czech Republic
05/09/09 20:30 Chorzow --- Poland 1:1 (0:1) Northern Ireland
05/09/09 20:30 Zagreb --- Croatia 1:0 (0:0) Belarus
05/09/09 20:30 Graz ---Austria 3:1 (2:0) Faroe Islands
05/09/09 20:30 Sofia ---Bulgaria 4:1 (1:1) Montenegro
05/09/09 20:00 Copenhagen--- Denmark 1:1 (1:0) Portugal
05/09/09 20:00 Budapest ---Hungary 1:2 (0:1) Sweden
05/09/09 20:00 Lankaran City --- Azerbaijan 1:2 (0:0) Finland
05/09/09 20:00 Yerevan ---Armenia 0-2 Bosnia
05/09/09 19:00 Chisinau ---Moldova 0:0 Luxembourg
05/09/09 19:00 St. Petersburg --- Russia 3:0 (3:0) Liechtenstein
05/09/09 17:00 Kyiv ---Ukraine 5:0 (2:0) Andorra
05/09/09 15:00 Glasgow --- Scotland 2:0 (0:0) FYR Macedonia
In afara de meciurile: Polonia - Irlanda de Nord(1 - 1), Israel - Letonia(0 - 1) si Franta - Romania(1 - 1)
, nu prea au fost surprize. Poate o semisurpriza la partida Moldova - Luxemburg(0 - 0).
PS: Ungaria - Suedia 1 - 2
...sa moara si capra vecinului. ![]()
Georgia - Italia , nu spun nimic mai mult ! (sa vedeti umpic si voi rezumatul)
05/09/09 15:30 Lima Peru 1:0 (0:0) Uruguay
05/09/09 15:30 Medellin Colombia 2:0 (0:0) Ecuador
05/09/09 21:30 Rosario Argentina 1:3 (0:2) Brazil
05/09/09 18:30 Asuncion Paraguay 1:0 (1:0) Bolivia

Zambia - Egipt 0-1 (Abd Rabo)
Malwi - Coasta de Fildes 1-1 (Ngwira / Drogba)
Camerun - Togo 3-0 (Geremi, Makoun, Emana)
Gabon - Maroc 3-1 (Mahdoufi(a), Moulongui, Cousin / Taarabt)
Finlanda - Tara Galilor 2-1 (Porokara, Moisander / Bellamy)
Belarus - Kazakhstan 4-0 (Bordachov, Kalachev X2, Kovel)
Rusia - Germania 0-1 (Klose)
Luxemburg - Elvetia 0-3 (Senderos X2, Huggel)
Armenia - Spania 1-2 (Arzumayan / Fabregas, Mata)
Estonia - Bosnia & Herzegovina 0-2 (Dzeko, Ibisevic)
Ucraina - Anglia 1-0 (Nazarenko)
Cipru - Bulgaria 4-1 (Charalampidis X2, Konstantinou , Alonefitis / Berbatov)
Muntenegru - Georgia 2-1 (Batak, Delibasic / Dvalishvili)
Danemarca - Suedia 1-0 (Poulsen)
Lichtenstain - Azerbaijan 0-2 (Yavadov, Mammadov)
Austria - Lituania 2-1 (Janko, Wallner / Stankevicius)
Cehia - Polonia 2-0 (Necid, Plasil)
Grecia - Letonia 5-2 (Gekas X4, Samaras / Verpakovskis X2)
Serbia - Romania 5-0 (Zigic, Pantelic, Kuzmanovic, Jovanovic X2)
Slovacia - Slovenia 0-2 (Birsa, Pecnik)
Belgia - Turcia 2-0 (Mpenza X2)
Franta - Feroe 5-0 (Gignac X2, Gallas, Anelka, Benzema)
Irlanda - Italia 2-2 (Whelan, Ledger / Camoranesi, Gilardino)
Israel - Moldova 3-1 (Barda X2, Ben Dayan / Calincov)
Portugalia - Ungaria 3-0 (Simao X2, Liedson)
Argentina - Peru 2-1 (Higuain, Palermo / Rengifo)
Columbia - Chile 2-4 (Vidal, Moreno / Ponce, Suazo, Valdiva, Orellana)
Ecuador - Uruguay 1-2 (Valencia / Suarez, Forlan)
Venezuela - Paraguay 1-2 (Rondon / Cabanas, Cardozo)
Mexic - Salvador 4-1 (Gonzalez(a), Blanco, Palencia, Vela / Martinez)
Costa Rica - Trinidad & Tobago 4-0 (Abu Bakr(a), Centeno, Saborio X2)
Honduras - USA 2-3 (De Leon X2 / Casey X2, Donovan)
ce rezultate normale in america de sud , numa bune de pus la pariuri.
ce rezultate normale in america de sud , numa bune de pus la pariuri.
Numai bune da... tr sa ai nervii tari, daca te uiti, cate goluri s'au dat in 90... de ex Argentina, a condus, a fost egalata prin 87 parca, si a castigat in 90 ![]()
Si multe altele...
am pierdut ieri pe slovacia ![]()
Noua Zeelanda a castigat barajul cu Bahrein si merge la CM.
Tot azi, alte dueluri decisive in Africa, precum si prima mansa a barajelor din zona europeana.
Foarte bine joaca Bosnia in Portugalia.
Cum naiba ei, la 15 ani dupa un razboi pot sa scoata o nationala care sa joace atat de frumos si noi nu suntem in stare sa facem macar o nationala decenta?
Mie nu imi place cum joaca Bosnia. Prea stau cu fundul in poarta + ca Portugalia este praf.
Pe atac au niste jucatori senzationali bosniecii