FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Euro 2008 (Austria & Elvetia)

«12345611»
c.ronaldo1730.05.2008 18:36
Dar in Elvetia si Austria e rece.O sa fie o temperatura mai scazuta si vor avea nevoie de o perioada de acomodare, perioada care nu va fi foarte scurta.

 

Aici cred ca ai glumit, nu?

LE: Eu chiar am incredere in Piturca si in echipa nationala. Mereu am crezut ca putem sa iesim din grupa si sa facem o figura frumoasa la Euro 2008.

Marius30.05.2008 18:41
Nu va faceti prea mari sperante.Nationala a pornit deja cu stangul.

 

Piti a demonstrat ca nu prea gandeste.Pana acum a trait cu mottoul "raul, ramul imi sunt prieteni numai mie" dar se pare ca l-a uitat repede.

 

Pana acum jucatorii de la nationala s-au antrenat doar in zone cu clima calda.Au stat la soare, s-au obijnuit cu caldura.

Dar in Elvetia si Austria e rece.O sa fie o temperatura mai scazuta si vor avea nevoie de o perioada de acomodare, perioada care nu va fi foarte scurta.

 

Francezii fac pregatirea pt euro la munte ca sa fie obijnuiti cu conditiile.

Noi facem la soare, la mare.

 

Pe langa faptul ca selectia a fost facuta degeaba, cu jucatori care nu merita la nationala:tamas,contra,fl Petre,Nicolita,marica, lasand afara jucatori ca Ogararu si Streit, echipa nici nu e prea bine pregatita.

 

Sa speram ca socul climatic nu va fi asa de puternic si ca jucatorii(cei ai Stelei, ca de restul nu ma intereseaza) sa se adapteze si sa joace bine.

 

Lucrurile nu arata oricum prea bine...

 

Si raspunsul:

 

1.) Selectia a fost facuta bine, dupa parerea mea. Daca nu a adus un jucator ce iti convenea tie asta nu inseamna sa desfiintezi toata selectia. Daca stam bine sa ne gandim cu aceasi mana de jucatori a reusit sa ne readuca la un turneu final.

Ma cam irita afrimatiile tale intr-un fel. Gandeste-te ce arie de selectie au olandezii, italienii sau francezii si cu ce jucatori defilam noi. Deci cu tot respectul iti spun ca bati campii sau aberezi daca ceri mai mult decat e posibil.

 

[...]

 

3.) Cam asta e lait-motivul postului tau. O lamentare continua cum ca Piturca ar proceda gresi.

Ca si tine, sunt mii de caractere care considera ca au dreptate si procedeaza bine. Insa responsabilitatea pica pe umerii unui sngur om. Si in el trebuie sa avem incredere.

Cu putina randare, claritate si obiectivitate o sa-ti dai seama ca selectionerul procedeaza corect.

Daca avem noroc, o sa te bucuri pt el si o sa lauzi nationala, in caz contrar o sa-i desfiintezi. Apoi vine noul sezon si treci la Steaua.

 

Ar mai fi ceva de adaugat? :)

weeezer30.05.2008 19:03

Unde pot sa vad si eu live sport.ro, pe net? Ma intereseaza Italia - Belgia...

AdrianUltras2530.05.2008 20:18

c.ronaldo17

 

Ce te surprinde?

Crezi ca francezii fac pregatirea la munte ca nu au destui bani sa o faca la mare?

Olandezii fac pregatirea la ei acasa, intr-o clima destul de racoroasa.

Doar Italienii se pregatesc la Coverciano, intr-o zona mai calda.

 

Clima are si ea importanta.

Deja s-a si uitat de Andrey, care a venit sanatos din Brazilia si a crapat la primul antrenament.

De ce?

In Brazilia se antrena la 30 de grade celsius, in Romania a ajuns la 0 grade.

 

Daca credeti ca zic prostii mergeti si intrebati un antrenor serios daca e sau nu adevarat.

 

 

Marius

 

Nu o sa il aplaud pe Piturca si nu o sa ma dau cu nationala indiferent de rezultat.

De la nationala ma intereseaza doar jucatorii Stelisti.Restul sunt 0.

 

Atat timp cat la conducerea fotbalului romanesc vor fi oameni ca Sandu si Dragomir iar selectia va fi facuta pe baza de impresar.(cica de ce l-a adus pe sapunaru.poate nu ati observat ca sunt cateva echipe din italia care il urmaresc.o participare la un turneu final ii creste cota)

 

 

Inca ceva.

Chiar credeti ca erau selectionati 5(6 daca il punem si pe OvPetre) stelisti la nationala daca nu se impaca Gigi cu giovani?

 

P.S. Marius nu uita ca tu ai mai zis odata ceva despre un antrenor si apoi ai vazut cum sta treaba si te-ai suparat.

weeezer04.06.2008 07:56

Da cineva, undeva, meciurile (toate) live pe net?

 

In alta ordine de idei, dupa piesele grele Cannavaro si Vieira, am citit ca si Cristiano Ronaldo si Fernando Torres s-au accidentat la antrenamente. Totusi, cel putin in cazul lui Torres, se pare ca nu e nimic serios. La Ronaldo se asteapta raspunsul medicilor. Ar fi pacat.

Marius04.06.2008 08:11
P.S. Marius nu uita ca tu ai mai zis odata ceva despre un antrenor si apoi ai vazut cum sta treaba si te-ai suparat.

 

Adriane, confunzi ciorba cu friptura... Mai citeste o data ce am spus de respectivul... citeste si ce spui tu de Piti... compara :)

 

P.S. Stii ce e interesant? Majoritatea posteaza aici doar ca isi arate neinteresul fata de nationala... Prietenii mei, eu stiu ca atunci cand ceva nu te intereseaza, ignori acel ceva, nu postezi de 5 ori pe zi ca "Nu ma intereseaza".

MoWeed04.06.2008 08:36

Eu unul abia astept meciurile nationalei. Sper sa am motive sa ies si eu in strada, caci nu am mai iesit de 8 ani pentru nationala.

Indiferent de toate tiganiile facute de Piti, de selectia uneori facuta parca pentru a revitaliza toti terminatii impresariati de Becali, de modul in care federatia este condusa de Mircea Sandu, o sa sustin nationala in continuare. De mila, de sila tot aceasta nationala ne reprezinta ca romani, este aceeasi nationala care in anii 90 ne-a oferit multe meciuri memorabile.

La fel ca Steaua, nationala Romaniei a ajuns pe mana unor personaje infecte, dar asta nu inseamna ca voi renunta sa o mai sustin....

lucvald-190204.06.2008 09:26

Prefer sa admir patriotismul/devotamentul/apartenenta/pasiunea englezilor , croatilor , polonezilor , grecilor , rusilor........noi ?!?!...niste tarani....nu pot sa cred cat dezinteres exista fata de nationala !

 

Ba , ca nu sunteti cu mandia de a fi roman in sange , e altceva....dar sa va etalati atata disgratie fata de nationala....

 

parca ati fi apatrizi cu totii !!!

stelistul stelist04.06.2008 12:53

eu imi doresc din tot sufletul ca Romania sa treaca de grupe dar nu cred ca va reusi asta. daca va scoate un punct din noroc in cele 3 meciuri din grupa...sper sa ma insel si Dica si Nicolita sa fie oamenii Romaniei la EURO ca pe Mutu nu ma bazez

Yoyoyoi05.06.2008 07:32

Una dintre cele mai mari companii de comunicatii si divertisment din Marea Britanie, Virgin Media, asociaza imaginea Romaniei cu un grup de rromi aflati, probabil, la strand.

 

Compania amintita a realizat cate un filmulet de prezentare pentru fiecare echipa prezenta la Campionatul European din Austria si Elvetia, filmulete prezentate de cunoscutul comentator de fotbal Stuart Robson.

 

Daca in cazul Italiei prezentarea s-a facut avand ca fundal Coloseumul, in cazul Spaniei o arena in care se desfasoara corida, in cazul Frantei apare turnul Effel, iar in cazul celorlalte tari diverse monumente istorice reprezentative, in filmuletul dedicat Romaniei pe fundal apare o fotografie a unor barbati de etnie rroma, dezbracati si cu mult aur la gat, care sunt la strand.

 

Chiar daca la inceput sunt prezentate performantele Romaniei la turneele finale precedente, modul cum s-a calificat la aceste Campioante Europene si sunt prezentati doi dintre jucatorii emblematici ai reprezentativei noastre, Mutu si Chivu, maginea Romaniei este grav afectata de imaginea de final cand Robson apare pe un fundal infatisand niste milogi, incercand astfel sa asocieze prezenta Romaniei la EURO cu aceasta etnie.

 

filmulet

bijoux_bz05.06.2008 10:05

Sa vedem acum ce moral au stelistii la nationala. I-a distrus ciobanu. Ar fi tare sa dea FIFA o decizie a excluderii Stelei din CL chiar in timpul CE.

Catalyn0705.06.2008 16:21
Ar fi tare sa dea FIFA o decizie a excluderii Stelei din CL chiar in timpul CE.

 

 

nu cred ca ar fi atat de imbecila FIFA sa faca o asemenea decizie in timpul CE

I.N.Money06.06.2008 13:51

De maine incepe balul , de la ora 19 : 00 ( ora Romaniei ) o sa avem meciul de deschidere intre una din tarile gazda , Elvetia si echipa de pensionari a Cehiei .

Merg pe mana tarii gazda care cred ca o sa inceapa ca din tun , profitand si de aceasta echipa ceha mult mai slaba decat in 2004 . In cel de al doilea meci al zile o sa avem probabil o Portugalia care o sa joace in deplasare impotriva Turciei din cauza numarului urias de suporteri ai acestei tari care au luat cu asalt Austria si Elvetia .

Portugalia e mare favorita , insa nu cred ca o sa aibe zile usoare cu baietii lui Fatih Terim .

Sper sa avem o prima zi de foc , cu multe goluri si spectacol .

MoWeed06.06.2008 14:01

Nu m-as hazarda asa de mult cu Cehia, nu sunt chiar o echipa rea. Si cum nici Elvetia nu este o echipa extrem de mare cred ca va fi un meci extrem de echilibrat.

I.N.Money06.06.2008 14:10

Din cate am vazut cehii sunt macelariti la mijloc , fara Rosicky si cu batranul Galasek iesit din forma . Ca sa nu mai zic de Baros care pare aproape terminat , mai ramane mos Koller :) .

c.ronaldo1706.06.2008 16:10

Mai lipsea Nedved si era acelasi 11 ca la Euro 2004.

AdrianUltras2506.06.2008 17:42
P.S. Stii ce e interesant? Majoritatea posteaza aici doar ca isi arate neinteresul fata de nationala... Prietenii mei, eu stiu ca atunci cand ceva nu te intereseaza, ignori acel ceva, nu postezi de 5 ori pe zi ca "Nu ma intereseaza".

 

Nu neinteres...

 

Dezamagire, suparare, tristete...

 

S-au saturat oamenii de nationala impresarilor...

c.ronaldo1708.06.2008 07:28

In prima zi la EURO 2008

 

Elvetia 0-1 Cehia

Portugalia 2-0 Turcia

DelPiero1008.06.2008 10:21

Cehii au obtinut o victorie mincinoasa,ceea ce nu pot spune despre Portugalia,care a aratat clasa!Totusi,ma asteptam mai mult de la turci!Astazi,meciurile grupei B,care mi se pare cea mai slaba dintre toate...

stelistul stelist08.06.2008 10:47

portugalia , italia , olanda si germania in semifinalele EURO 08

weeezer08.06.2008 18:43

Mie grupa A mi se pare cea mai dezechilibrata, cu o singura echipa care ar merita sa mearga mai departe. In B o sa se dea o batalie interesanta intre Croatia si Polonia, castig de cauza cred totusi ca vor avea primii.

alexynho09.06.2008 01:19

Si grupa C, e al naibii de echilibrata... cu 3 favorite la castigarea trofeului, si cu cea mai in forma echipa din preliminarii (dupa Croatia... o parere personala :whistle: )... daca ne vom califica din grupa asta, inseamna ca cineva acolo sus ne iubeste :laugh: ... pentru ca nu mi'as putea astfel explica cum ar putea Romania sa ajunga in sferturi :no: .

stelistul stelist09.06.2008 11:02

chiar daca nu am mari sperante la calificare am mari sperante in primul meci al Romaniei cu franta pentru ca joaca 'nesimtitul" de anelka care nu cred ca va pune osul :laugh: , fundasii francezi nu mai sunt in perioada de folosire :tongue: thuram 36 de ani , iar gallas s-a vazut ca si el nu prea mai are chef de fotbal asa ca HAI Romania!!!

c.ronaldo1709.06.2008 12:57

Simt ca rupem Franta diseara!

Azzido09.06.2008 14:44

2-0 pt Romania diseara! steagro

«12345611»