FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2007/2008

«1789101132»
bodanelu20.12.2007 15:28

@c0nVicT doar Ninu si Bicfalvi au fost retinuti in lotul nostru. Restul (Litu, Simion, Tudose, Ochirosii, Al. Iacob) au fost imprumutati la buzau. Deci Laca nu avea cum sa-i bage pe respectivi.

c0nVicT20.12.2007 15:49
@c0nVicT doar Ninu si Bicfalvi au fost retinuti in lotul nostru. Restul (Litu, Simion, Tudose, Ochirosii, Al. Iacob) au fost imprumutati la buzau. Deci Laca nu avea cum sa-i bage pe respectivi.

 

 

asa e, Alexandru Iacob a fost imprumutat la gloria buzau. Deci antrenorul a considerat ca al. Iacob nu se ridica la nivelul lui Iacob,asa ca l-a imprumutat la buzau. acolo tin sa te anunt ca a jucat 1 meci in tot turul. cam aceeasi situatie si cu Ochirosii, care insa s-a accidentat. dar inainte de accidentare cam tot atatea meciuri ca si al. Iacob jucase.

 

 

pe cine ati vrea sa vedeti jucand pentru Steaua: pe al Iacob si Ochirosii sau pe Baciu si pe surdu?

JDERUL20.12.2007 16:46

Cel mai bun transfer din aceasta iarna: jjjjjjj la Belu!

bodanelu20.12.2007 19:33

@c0nVicT cel care i-a cedat a fost Hagi nu Laca. si logic ca vrem si pustani in echipa. Si Iacob asta micu e inchizator sau fundas, nu atacant ca Iacob ala mare :)

yo_marius20.12.2007 19:41

bai nene cand va aud ca Hagi i-a dat Buzau plesnesc de ras!!!!

 

adica un ANTRENOR care il promoveaza pe Torje la 17 ani (!!!!) in prima echipa a Timisoarei,da,un an mai tarziu, 4-5 tineri talentati sa "frece" banca de rezerve a Buzaului!!!!

 

chiar nu va da-ti seama ca TREBUIA SA JOACE SURDULICA PE POSTUL LUI Ochirosii?? si ca mai exista si "pariul lui Jiji" caruia ii tebuia facut si lui un loc???iar in aparare avand deja pe Goian,Rada,Baciu si revenind si Ghionea + Radoi chiar credeti ca prindea un minut macar Tudose??sau Al.Iacob?? sau Litu??

 

fiti seriosi!!!

dr.adrian920.12.2007 22:17

mai mare prost decat Adi Ilie nu cred ca exista nicaieri in ceva club din lume.

imi pare rau sa o zic dar e un oltean din ala din bancuri.

omu asta e cel mai incompetent manager din Romania. pai noah daca Becali selecteaza atunci adisor trebuie sai propuna jucatori nu? sau ma insel eu.

de la Becali stim ca gandeste cu tzatza dar sa fii in stare sa fii mai prost decat acest personaj trebuie sa fie o performanta mai mare decat a da un gol senzational cu columbia.

unde iti sunt prietenii si pilele tale de cand ai jucat tu fotbal?

nici Lacatus nu mai presus, dar asta mai are un pic de tupeu (dar totusi prea putin). de la Argaseala nu avem ce astepta. el e acolo pentru aranjarea arbitrilor.

 

stelisti daca nu acum adica sezonul asta atunci sigurat anul viitor ne batem pentru evitarea retrogradarii. dureros dar adevarat. si problema mai mare e ca nu putem face nimic. in afara de ce sa intamplat acum 18 ani.

cati de pe acest site stiu ce sa intamplat in decembrie 89 ???

din pacate nu toti :-((

victor21.12.2007 08:29
bai nene cand va aud ca Hagi i-a dat Buzau plesnesc de ras!!!!

 

chiar nu va da-ti seama ca TREBUIA SA JOACE SURDULICA PE POSTUL LUI Ochirosii?? si ca mai exista si "pariul lui Jiji" caruia ii tebuia facut si lui un loc???

fiti seriosi!!!

 

 

vezi ca si pe surdulica tot nen'tu Hagi l-a cerut, iar a.Ilie, care-l impresaria, s-a grabit imediat sa-l bage pe gat lui Gigi. ca e asa o dovedeste faptul ca atunci cand Ilie a comentat in presa ca surdu a fost transferat la dorinta expresa a lui gicuta, acesta nu a negat! ii tot dati inainte cu Hagi, ce mare antrenor este el si cum l-a nedreptatit oaie. un "mare" antrenor care nu isi gaseste nici o echipa interesata de experimente dubioase! peste tot unde s-a dus finalul a fost acelasi: mega-scandal si plecare cu usa trantita!

 

habar nu avea Becali de surdu pana sa vie la Steaua! cred ca nici nu-l vazuse vreodata jucand! dar marii specialisti din jurul lui (Hagi, Ilie) s-au dovedit profesori tampi!

mountytoma21.12.2007 09:32
Uitati-va la Wenger (de meserie profesor care vorbeste fluent vreo 5 limbi) sau la Mourinho (fost traducator al lui Robson cand acesta era la Barcelona); nici unul nu a fost un (mare) jucator, dar va asigur ca pe nici unul nu l-am auzit vorbind cu greseli gramaticale ("e multi"), pe care cineva cu liceul terminat nu ar trebui sa le faca.

 

Eu as prefera un antrenor strain competent, care nu are nimic in comun cu Steaua si care venit aici pentru bani (Protasov); cu care am defila prin campionat si in Cupa UEFA,in locul lui Hagi sau altora ca el.

 

Sincer, nici Lacatus nu e un antrenor de Steaua. Pur si simplu nu are calitatile necesare pentru aceasta slujba.

 

Diferenta mare este ca wenger si mourihno lucreaza cu profesionisti, ceea ce jucatorii din Liga lui mitica nu sunt si nici nu vor fi cel putin inca 20 de ani. Ca Hagi nu vorbeste corect e intr-adevar destul de jenant, dar el a exersat mai mult cu mingea decat cu cartile. Chiar daca Steaua lui Hagi nu prea marca goluri, imi dadeao oarecare siguranta, echipa parea solida in aparare (culmea! antrenata de un fost jucator care nu a avut niciodata vreo treaba cu apararea)... Dupa ce a plecat el am tremurat la fiecare joc al Stelei, indiferent cu cine jucam, buzau sau sevilla.

 

Si pe Lacatus te cam grabesti sa il judeci, desi in cateva etape nu avea cum sa schimbe prea multe.

 

Eu zic sa mai astepti.

 

De acord suntem numai in privinta lui Protasov, si eu il consider al doilea cel mai bun antrenor pe care l-a avut Steaua. Dupa Emeric Jenei, evident!

 

Asa ca La Multi Ani si sa speram ca scapam cumva de Gigi bekkkkali............................

c0nVicT21.12.2007 11:23
@c0nVicT cel care i-a cedat a fost Hagi nu Laca. si logic ca vrem si pustani in echipa. Si Iacob asta micu e inchizator sau fundas, nu atacant ca Iacob ala mare :)

 

 

asa e, al. Iacob e fundas central sau mijlocas defensiv...ceva in genul lui Radoi. am zis eu altceva?

 

si sincer nu cred ca al. Iacob nu ar avea loc la Steaua din cauza lui Baciu.

bodanelu21.12.2007 12:04

@c0nVicT nu stiu cum joaca Al. Iacob. Nu l-am vazut niciodata jucand. Ce stiu despre el: Capitan la lotul de juniori, o gramada de meciuri acolo, imprumutat la Buzau.

 

Legat de Baciu si aici faci o oarecare confuzie. El e bun de rezerva, e constient de lucrul asta, si isi face datorie cand intra in teren. ca mai greseste, e altceva. si da, putea sa fie Al. Iacob in locul lui, dar la ce strategii avem la club...

stelistub21.12.2007 19:03

Telenovela cu transferul lui Cyril Thereau la Steaua a mai programat vineri un episod. Președintele CA al FC Steaua, Valeriu Argãsealã, a declarat cã francezul se poate întoarce în Ghencea doar dacã noul sãu antrenor se hotãrãște sã renunțe la el, variantã puțin probabilã în viziunea oficialului stelist.

 

Replica a venit de însuși Thereau, care spune cã singura problemã o constituie "ariciul" de la buzunarul lui Gigi Becali, cel care spunea cã francezul se poate întoarce în Ghencea numai dacã vine gratis.

 

"Nici vorbã sã nu-mi dea drumul de la Anderlecht. Clubul e gata sã batã palma cu Steaua, dar se pare cã Gigi nu vrea sã plãteascã suma cerutã, deloc mare, în jur de un milion de euro. Sã nu uitãm cã Steaua m-a vândut cu 3 milioane, de aceea nu înțeleg ce se întâmplã. Agentul meu e la București și în aceastã searã voi afla adevãrul. Veți vedea, dacã nu vin la Steaua , oricum plec de la Anderlecht, deci nu ține povestea cu antrenorul" a declarat Thereau.

 

Nu era nevoie de un nou topic, de aceea am mutat postarea aici. Pe viitor mentioneaza si sursa.

yo_marius21.12.2007 19:10
vezi ca si pe surdulica tot nen'tu Hagi l-a cerut, iar a.Ilie, care-l impresaria, s-a grabit imediat sa-l bage pe gat lui Gigi.

 

 

prietene esti pe din-afara rau!!! romica a venit la propunerea lui Ilie facut direct oitei Jiji!! daca o sa revezi anumite declaratii ale lui Hagi,o sa realizezi ca el i-a cerut in mod categoric doar pe Zapata,Emeghara,Ov. Petre si Rada.....daca nu ma insel toti 4 titulari si dupa plecarea lui....asa ca mai bine ne lasi cu "aerele" pe care le afisezi......

steaua_gloria21.12.2007 19:18
Cel mai bun transfer din aceasta iarna: jjjjjjj la Belu!

NIci chiar asa, nu trebuie sa dorim moartea nimanui!

 

daca o sa revezi anumite declaratii ale lui Hagi,o sa realizezi ca el i-a cerut in mod categoric doar pe Zapata,Emeghara,Ov. Petre si Rada

Ce subamtelegem de aici? ca Hagi are ochi la jucatori si ceea ce a cerut el a fost de calitate. Astia 4 jucatori nu au dezamagit , mai putin ov Petre , in care io am in continuare mare incredere si sper sa ramana la Steaua.

El Nino_921.12.2007 19:22

@yo

Ov Petre era la Steaua, n-a fost adus Hagi...poate Zaharia

yo_marius21.12.2007 19:24
@yo

Ov Petre era la Steaua, n-a fost adus Hagi..

 

 

my bad....ma refeream la Plesan!!! dar....cu toate tampeniile de azi........sorry again...

El Nino_921.12.2007 19:28

Plesan a fost adus de Jiji...cred ca toti stiu povestea lui

steaua_gloria21.12.2007 19:29
@yo

Ov Petre era la Steaua, n-a fost adus Hagi...poate Zaharia

Ai dreptate, am intrat si io in "capcana"

yo_marius21.12.2007 19:31

@ el_nino

 

eu am vazut o declaratie de-a lui Hagi in care spune ca el a insistat doar pentru acesti 4 jucatori.....acum caut linku ala....

c.ronaldo1721.12.2007 19:32

@El Nino

 

Plesan a fost adus de Hagi. E un fel de "copilul lui Gica". A fost peste tot unde a fost si regele: Galata, Poli, Steaua.

El Nino_921.12.2007 19:32

Zaharia :biggrin:

steaua_gloria21.12.2007 19:33
"Nici vorbã sã nu-mi dea drumul de la Anderlecht. Clubul e gata sã batã palma cu Steaua, dar se pare cã Gigi nu vrea sã plãteascã suma cerutã, deloc mare, în jur de un milion de euro. Sã nu uitãm cã Steaua m-a vândut cu 3 milioane, de aceea nu înțeleg ce se întâmplã. Agentul meu e la București și în aceastã searã voi afla adevãrul. Veți vedea, dacã nu vin la Steaua , oricum plec de la Anderlecht, deci nu ține povestea cu antrenorul" a declarat Thereau.

 

Nu era nevoie de un nou topic, de aceea am mutat postarea aici. Pe viitor mentioneaza si sursa.

Asta nu e singurul jucator despre care Jiji ne minte. E un mare zgarcit. Cand e vorba de un jucator bun , incepe sa bage scuze penibile. N-o sa vina nici armenteros, n-o sa vina nimeni, doar destia de prin locurie noastre mioritice la 200 000 cel mult 500 000 $.

"LUPU-SI SCHIMBA PARUL , DAR NARAVUL BA !"

yo_marius21.12.2007 19:36

"A fost decizia lui Mihãițã care și-a dorit sã joace alãturi de Hagi. Sã nu uitãm ca atunci când a plecat din ªtefan cel Mare nu a plecat pentru bani, ci pentru Hagi", a declarat acționarul dinamovist Vasile Turcu.

Sursa: Realitatea TV

 

 

si inca nu gasesc acea declaratie!!!

LEO STELISTU21.12.2007 20:18

pana la urma mai vine Thereau? si sper sa nu plece Neaga, si sa plece surdu.

strezahuzum21.12.2007 21:30

Voi tot n-ati inteles ca daca nu pleaca Dica si/sau Goian nu vom face nici un transfer serios ? Doar nu aveti pretentia ca bisnitarul sa bage mana in buzunarul propriu, nu ? Uitati-va doar la Thereau - cand a auzit ce salariu cere francezul, s-a razgandit imediat. Pacat ca n-a facut si un infarct, sa avem si noi o bucurie de sarbatori. :biggrin: Probabil GG tot mai viseaza sa descopere vreun Ronaldinho care sa accepte un salariu de 100.000 de dolari si sa valoreze 40 de milioane.

dr.adrian921.12.2007 22:04

v-am mai spus eu ca nu va veni nimeni la Steaua pentru ca Becali e mai mare zgarcit decat 100 de coposi. in plus e sarac vai de pl lui. numai gura e de el .

 

sarbatori fericite si domnu fie cu voi.

«1789101132»