FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2007/2008

«13456732»
-=Danny=-03.12.2007 20:57

Transferurile Stelei din iarna asta ar trebui sa fie :

 

-Camus

 

-Thereau

 

-Si un atacant de 7 (sau mai mult ) milioane de euro ....sa aiba dribling viteza , sut , sa aiba simtu porti , sa inscrie mereu

 

-Si un flanc Stanga de 10 milioane de euro , care sa aiba dribling viteza , creatie .

 

Cu cavaleri astia , nici nu ar trebui sa ne mai facem griji in CL ... da apoi in campionat ... sa ii punem pe aia de la Dinamo sa ne pupe picioarele .

 

Si cei care o sa plece in iarna ar fii : Dica ( ca sa facem si noi un ban ) , Lovin ... surdu , Iacob , si atat :D (poate am mai uitat vreun dobitoc )

bodanelu03.12.2007 21:27

@Dany vise tata vise...

gabrinus03.12.2007 21:45

parerea mea este ca in Ghencea ar trebui sa vina 2atacanti valorosi si 2 mijlocasi

JDERUL04.12.2007 07:29

@ Wally

@ Danny

 

Stoichita nu a jucat la Steaua, dar a avut rezultate bune ca antrenor la noi.Ca jucator a fost un fotbalist constant bun,serios si muncitor. Ca om,Stoichita, este echilibrat, cult (cunoaste 7 limbi straine dintre care vorbeste fluent 5). Intotdeauna si-a asumat esecurile si nu s-a scuzat cautand tapi ispasitori. Nu face compromisuri si este un tip caruia nu-i plac inerventiile neavenite in munca lui. Poate si de aceea nu are prea multe sanse in campionatul nostru, cu patronii de acum.

AmuntBoy04.12.2007 09:29

eu zic ca ramanem cu aceleasi nulitati

si ceva "intariri" de la echiepele din a doua jumatate a clasamentului

 

Vin si cei 3 Swarovski pentru primele 2-3 meciuri ca apoi vor lua o pauza pana la vara

100% Radoi si plesan se rup iar in acest campionat

 

Întrebat dacã Steaua se va întãri în pauza competiționalã, oierul a dat de înțeles cã nu va face transferuri spectaculoase. "O sã mã întãresc cu Pleșan, cu Ghionea, cu Rãdoi", a replicat creditorul roș-albaștrilor.

DelPiero1004.12.2007 10:39

Gigi Becali despre transferuri: "O sã mã întãresc cu Pleșan, cu Ghionea, cu Rãdoi"

 

Întrebat dacã Steaua se va întãri în pauza competiționalã, Becali a dat de înțeles cã nu va face transferuri spectaculoase. "O sã mã întãresc cu Pleșan, cu Ghionea, cu Rãdoi", a replicat patronul roș-albaștrilor.

 

Hai ca ne-am linistit si-n iarna asta... :blink:

strezahuzum04.12.2007 11:15

Nu va mai faceti iluzii. Alegerile au trecut, marele conducator al neamului n-a prins nici macar baremul, e clar ca "s-a suparat". Doar nu vreti acuma sa bage bani din buzunarul lui, nu ? Poate daca-i vinde pe Dica si Goian o sa luam ceva de umplutura, ori de la Vaslui ori de la Bacau.

Dani200504.12.2007 16:37

Si nu mai vine "Georgica" Blay?:))

Wally04.12.2007 16:41

Nu mai vine ca i-a spus Petre Marin lui jj ca vrea sa-l ajunga pe Dorinel si mai joaca vreo 5-6 ani...

-=Danny=-04.12.2007 19:12

Noua ne trebuie neaparat un mijlocasi de creatie (da de cfreatie nu facaturi ) , un mijlocas stanga care sa stie cu mingea , si doia atacanti super !!!

 

@Bodanelu .... chiar visam .....

weeezer04.12.2007 21:48

Infatuatul Camus nu mai vine la Steaua, dupa cum singur a declarat. Un maimutoi acest fotbalist cu aere de vedeta.

Bogdan4Steaua05.12.2007 09:10

Probabil ca are personalitate multipla acest Camus(azi vine, maine nu mai vine). Sper sa ramana la Charleroi. Ne-am saturat de mercenari.

 

Oricum, nu vine nici el, nici vreun alt jucator de certa valoare.

 

Thereau ar fi singurul transfer posibil, in rest...

 

Probabil ne va aduce Giovanni cativa jucatori expirati, in cautarea unei echipe care sa ii "reconditioneze". Mijlocasul de creatie dorit cu atata ardoare de toata lumea va fi Plesan, iar daca acesta se va accidenta din nou, vom reveni la mijlocul de vis Lovin - Ov. Petre, asta daca nu cumva "Lampard din Ghencea", Lovin, pleaca prin Franta(probabil gluma saptamanii). In acest caz, ori il reprofilam pe Ghionea dupa accidentare, ori revine Laurentiu Rosu la Steaua.

 

Ne ducem incet, dar sigur, in jos.

mountytoma05.12.2007 14:19

]Gigi Becali despre transferuri: "O sã mã întãresc cu Pleșan, cu Ghionea, cu Rãdoi"[/b]

 

Jiji se va mai intari doar cu viagra. e clar ca nu va mai cumpara nimic, nu de alta dar a cheltuit ca prostul in vara (daca surdu si zaharia sunt jucatori care merita 500 000 euro, atunci Elton trebuia vandut pe 25 000 000 euro), iar din Liga Campionilor a luat multa multa muyye in loc de bani.

 

totul se rezuma la bani. inclusiv disperarea lui bekkali de a fi ales in parlament, oricare ar fi ala doar sa-i dea imunitate.

 

caci in curand vom fi si noi ca olympique marseille: cu patronul bogat pus la pastrare la racoare

 

ajuns acolo ii doresc lui jijica numai parteneri de joaca supervirili, sa iasa cu falci ca Andone si cracanat ca Rednic!

cristi_mold05.12.2007 14:23
@ Wally

@ Danny

 

Stoichita nu a jucat la Steaua, dar a avut rezultate bune ca antrenor la noi.Ca jucator a fost un fotbalist constant bun,serios si muncitor. Ca om,Stoichita, este echilibrat, cult (cunoaste 7 limbi straine dintre care vorbeste fluent 5). Intotdeauna si-a asumat esecurile si nu s-a scuzat cautand tapi ispasitori. Nu face compromisuri si este un tip caruia nu-i plac inerventiile neavenite in munca lui. Poate si de aceea nu are prea multe sanse in campionatul nostru, cu patronii de acum.

 

Era vorba despre Alin Stoica, jucator in Belgia si nu de Mihai Stoichita antrenorul.

weeezer05.12.2007 18:59

Auzi ca pe langa Thereau si Armenteros, Steaua pregateste un transfer bomba. Cred ca e vorba de Cristiano Ronaldo. Si nu de cel de pe forum :)

Wally05.12.2007 21:28
Auzi ca pe langa Thereau si Armenteros, Steaua pregateste un transfer bomba.

Da, vreo unul de pe la Vaslui sau Bacau...

axl2305.12.2007 21:29

E vorba de Romicaaaaaaaaaaa Bunicaaaaaaaaaaaaaaaaa! Bomba octogenara.

yo_marius05.12.2007 21:38

mie imi pare rau ca nu mai vine Camus.....daca cibanul va continua in halul asta probabil ca si Thereau va refuza imprumutul si astfel vom ajunge sa "ne intarim cu Ghionea,Plesan si Radoi"...care,intre noi fie spus,nu au profil ofensiv....nici unul din cei 3...asa ca vom slabi atacul (care si asa a fost vai de el...) si vom intari apararea (care oricum e cea mai buna din Liga 1....)

 

banuiesc ca vom avea un retur cu exasperant de multe 0-0....

Recoba06.12.2007 00:39

nu cred neaparat ca a fost vina conducerii in cazul caderii transferului lui camus...sincer cred ca acest jucator oricum nu avea ce cauta in Ghencea...cand refuzi de 3 ori Steaua...cum ca ai oferte mai bune...da tot la Charleroi ramai...e clar ca baiatu are tulburari comportamentale..eu sincer il consider un idiot si un capricios care nu are ce cauta la Steaua.

IONUTZ-CIPRIAN06.12.2007 14:22

Era de asteptat ca nu vor fi transferuri,asa a fost intotdeauana,transfer bomba?Nu prea cred,va veni unul de genul lui Surdu!!

mirceaor06.12.2007 14:59
nu cred neaparat ca a fost vina conducerii in cazul caderii transferului lui camus...sincer cred ca acest jucator oricum nu avea ce cauta in Ghencea...cand refuzi de 3 ori Steaua...cum ca ai oferte mai bune...da tot la Charleroi ramai...e clar ca baiatu are tulburari comportamentale..eu sincer il consider un idiot si un capricios care nu are ce cauta la Steaua.

 

 

Nu stiu daca putem sa-l facem de cacao pentru ca a refuzat Steaua. Si eu zic ca n-avem nevoie de figuranti, da daca stam sa ne gandim bine, cine ( jucator de valoare si apreciat) pleaca din Belgia sa vina sa traiasca in Romania? :smile: chiar daca noi suntem Steaua..

c.ronaldo1706.12.2007 15:04

Orice fotbalist cu capul pe umeri ar refuza Steaua stiind cine crediteaza acest club, mai ales daca jucatorul e si strain.

1uLy4Nn06.12.2007 15:25

cik Thereau vine in Ghencea 100%..echipa lui de club si-a dat acordul pentru un imprumut

yo_marius06.12.2007 15:38

@ recoba

 

este frate?? deci Camus e capricios si nu Jiji un tampit?? pai ce dreaq jucator sa mai vina cand aude ce debiteaza ala??? si cum sunt tratati strainii la Steaua...

 

app tu crezi ca jucatorii "mari" sunt obligati sa joace la echipele mari?? revin cu exemplul Diego de la Werder sau chiar cu Mutu care a jucat cel mai bine la Parma si acum la Fiorentina....think again

Recoba06.12.2007 17:24

cocos Marius...daca vede ce dobitoc avem presedinte...refuza de prima oara...nu se intoarce de vreo 3 ori...si tot de 3 ori iar se razgandeste...intelegi...daca era asa mare jucator...fabulosul club Charleroi ar fi reusit o perfomanta notabila sezoanele astea cat l au prins pe Camus in forma...dar din cate vad mai sus de locul 6 nu au terminat...asa ca destul cu jucatori "mari" ...

«13456732»