FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2007/2008

«1234532»
cristi_mold29.11.2007 09:27

@ Cristocea

 

Sursa fanatik. deci dupa mine este clar cat sunt de reale informatiile.

strezahuzum29.11.2007 09:51

Lacatus a spus la Fanatik ceva ce asteptam de mult sa aud : ca din tara Steaua nu prea are ce sa transfere. Bineinteles, daca excludem Dinamo, Rapid (de fapt si de acolo doar pe Lazar sau Coman) si CFR Cluj. Poate doar Costea, de la Craiova sa fie exceptie. Dar in rest, efectiv nu ai ce sa cumperi, iar preturile sunt de-a dreptul nerusinate comparativ cu valoarea reala a jucatorilor.

 

Din acest motiv ar trebui sa ne orientam pentru urmatorii ani spre piata externa (Africa si/sau America de Sud).

cristi_mold29.11.2007 10:07

Mai este un Torje, Bogdan Stancu, Mardare care pot sa ajung usor in Ghencea si chiar sa fie titulari in 2-3 ani. Personal il vad pe Torje mult peste Banel Nicolita.

Dani200529.11.2007 10:13

Cei trei chiar ar fi jucatori buni.Daca tot zicea GG ca vrea sa intinereasca echipa,de ce nu aduce 4,5 jucatori care sunt la tineretul nationalei?Acum ca tot s-a impacat cu varu',poate se gandeste la un Keseru:X

Wally29.11.2007 14:47

Din cate am mai citit eu prin ziare Keseru ar putea ajunge la potai...

c.ronaldo1729.11.2007 14:55

Keseru inscrie odata la 15 meciuri in Franta. Mare atacant.

Cristocea_29.11.2007 15:33

Ce se mai....Dupa Euro 2008 numai ne calficam la WC2010 si nici la Euro 2012. Viitorul fotbalul nostru va baza numai pe straini din sudamerica sau africa....asa ca, puteti sa luati adio de la nationala sau la vreun roman valoros la o echipa gen barca sau Milan...Daca acum ne bazam numai pe Chivu si Mutu, viitorul cum va fi?...

vlad7529.11.2007 15:34
Keseru inscrie odata la 15 meciuri in Franta. Mare atacant.

Nu este chiar mare.Are cam 1,65! :)

weeezer30.11.2007 07:51

Cu Santander cica va semna Keseru. Sa vedem ce-o sa se-ntample cu cei doi fratuji.

cristi_mold30.11.2007 08:08

Am vazut si eu informatia da' nu prea il vad eu pe Keseru de Santander. El abia joaca in Liga a II-a din Franta si merge la o echipa care se bate la UEFA.

mirceaor30.11.2007 08:51

Keseru parca zicea ca i-ar placea sa joace la dinamu. Drum bun si cale batuta atunci,oriunde va juca...

1uLy4Nn30.11.2007 16:28

cred ca trebuie sa se intoarca Thereau, Ogararu, Paraschiv, Elton, -Radio, Ghionea si Plesan(dintre accidentati)- si Protasov ca antrenor si abia atunci echipa noastra o sa isi revina..pana atunci suportam acesta echipa care mimeaza fotbalul

axl2330.11.2007 17:33

Sunt de parere ca ar trebui sa-l achizitionam cat de curand pe Romicaaaaaa Bunicaaaaaaa!!!

Daca omul da gol cand NU VREA sa dea gol, va dati seama ce poate sa faca atunci cand VREA?

cristi_mold30.11.2007 17:42

@axl

Sa nu uitam ca ciobanul a spus ca daca un jucator imprumutat de Steaua la Buzau, da gol atunci il ia inapoi. Sa-l vedem ca trece la fapte.

AmuntBoy30.11.2007 17:49

pai nu a dat nimeni imprumutat ca nu au jucat

1uLy4Nn30.11.2007 18:35
@axl

Sa nu uitam ca ciobanul a spus ca daca un jucator imprumutat de Steaua la Buzau, da gol atunci il ia inapoi. Sa-l vedem ca trece la fapte.

 

 

Bunica nu este jucator imprumutat la Buzau....

Wally30.11.2007 18:41
Sunt de parere ca ar trebui sa-l achizitionam cat de curand pe Romicaaaaaa Bunicaaaaaaa!!!

L-am luat noi si pe Gurita, pe Bunica nici nu se pune problema...e ca si transferat.

yo_marius30.11.2007 18:44

@ axl

 

exact asta cred si eu!!! daca romica a vrut sa dea peste si a dat un vinclu aproape perfect iti dai seama ca atunci cand vrea Ronaldinho si Kaka sunt mici invatacei pe langa el???

MadFroG30.11.2007 19:27

Pentru oier , as avea cateva propuneri foarte serioase din partea domnului Giovanni de Niro Becali:

 

Barcauan,Stoican,Contra,Florentin Petre,Sabin Ilie,Falemi,Rachita,Gabi Popescu,Lincar,Dumitru,Ibric,Apula,Vali Nastase,Drida,Gigel Coman si Caramarin

 

si am inteles ca vrea Carlos sa revina

 

In iarna vanduti

 

Zapata,Emeghara,Golanski,Dica,Goian

 

si ii demolam pe unguri in retur

**alex**30.11.2007 20:03

Eu cred ca Romica Bunica a imitat gestul de bucurie a lui C.Ronaldo din meciul de marti cu Sporting :))

Alin_Stelistul_9230.11.2007 20:51

Steaua nu are coordonator de joc.Cu plesan in teren Steaua pierdea maxim 2 meciuri de campionat.Cu un Dica si un plesan nu se face primavara.

 

P.S Vali Badea cel mai PETARDA atacant care il are Steaua.Abia astept sa vina Thereau :X steag1 steag3 :steag_steaua_ro:

-=Danny=-30.11.2007 20:53
Eu cred ca Romica Bunica a imitat gestul de bucurie a lui C.Ronaldo din meciul de marti cu Sporting :))

 

Chiar s-a vorbit ca Bunica nu a vrut sa dea gol ?? Ca prea vorbiti pe subiectu asta ....

1uLy4Nn30.11.2007 21:03

nu stim cat s-a vorbit sau nu..ideea e ca el a dau gol dupa care nu a schitat niciun gest de bucurie...parea ca ii pare rau. tu ce intelegi din asta?

-=Danny=-30.11.2007 21:07

Ca a trecut pe langa o mita de zeci de miii de euro , pe care parinti mei nu o castiga nici in 3 ani ...... bineinteles , sponsor oficial ,Becali !!!

1uLy4Nn30.11.2007 21:09

nu stiu ce sa zic...daca chiar isi dorea acea prima putea sa dea mingea in peluza..in zid...oriunde altundeva...dar a executat perfect :|

«1234532»