Poate aceste 'prafuri' o sa-i ajute si pe alde Banel,Surdu sau Lovin sa dea cu piciorul in basica... :laugh:
Poate aceste 'prafuri' o sa-i ajute si pe alde Banel,Surdu sau Lovin sa dea cu piciorul in basica... :laugh:
Dayro moreno al2lea si al3lea sunt ale lui.
uitati-va atent la al3lea :O
Clar. N-are fata de Steaua. E mai bun Banel al nostru care alearga 40 de metri iar apoi centreaza in peluza.
cu banii de pe babalaci astia mai bine il lua Becali pe bojan krkic de la barca
@alex
Tu ai chef de caterinca, nu?
cu banii de pe babalaci astia mai bine il lua Becali pe bojan krkic de la barca
=))))spre deosebire de noi cei de la Barca stiu sa-si pretuiasca tinerele talente. poate daca vindea palatu si jumate din pipera facea banii necesari sa-l ia pe ala
Este OFICIAL!
Atacantul Andres Mendoza Acevedo a semnat duminca 20 ianuarie 2008, un contract valabil pe 2 ani si jumatate cu FC Steaua Bucuresti. Peruanul in varsta de 29 de ani va efectua vizita medicala in dimineata zilei de luni si va fi prezentat oficial in cursul aceleasi zile. FC Steaua va anunta oficial ora si locul prezentarii, maine pe site-ul oficial.
"Sunt foarte fericit ca am ajuns la Steaua. Va trebui sa muncesc mult fiindca imi doresc sa joc bine si sa inscriu cat mai multe goluri pentru noua mea echipa. Obiectivul principal pentru mine si pentru Steaua este titlul de campioana, care ne va duce in UEFA Champions League, acolo unde aceasta echipa este obisnuita sa joace an de an. Un alt motiv pentru care am semnat cu Steaua este acela ca persoanele din conducerea clubului m-au primit foarte bine si mi-au demonstrat ca sunt foarte serioase.Am nevoie de sprijinul suporterilor carora le promit ca voi face tot ce tine de mine pentru a ajuta echipa sa-si atinga obiectivele. "
a declarat Mendoza pentru www.steauafc.com
cu asta in echipa o sa-l uitam repede pe impiedicatul de Iacob. problema e unde o sa mai joace Badea ca daca vin si ceilalti 2 columbieni si am inteles ca mai vrea un atacant chiar il vad pe Badea ocupandu-se cu "lustruitul" bancilor de rezerve. si sa nu uitam ca inca nu a plecat nici Dica
Pai se face cu schimbul, iar Mendoza va juca pe stanga. ![]()
si a venit si jose "pepe" moreno. a mai ramas unul si cel mai important
cine e miranda???
N-a fost in Groapa,meciul s-a desfasurat pe 'Cotroceni'!![]()
corect! si a fost 1-0, nu 1-3!
imbatranim si mai uitam!
Da, sa intre antrenorul si sa joace in locul lor , atunci cand dau cu stangul in dreptul !!!Putea sa vina si Mourinho, cu lotul asta de ciumeti n-avea ce face !!! Problema
nu-i recenta, e de vreo 2 ani, de cand nu jucam nimic ofensiv, ci numai in stilul Oli !!!!
Scheme de joc ????? pai astia cred ca nu-au folosit o schema dde-asta pana la venirea lui Lacatus, spune-mi si mie ,un meci in care ai vazut tu o combinatie in atac pe vremea lui Oli???? capabili ni
n-ai dreptate! antrenorul este piesa de temelie la orice echipa, chiar si inaintea jucatorilor. repet: un antrenor de valoare face ca ansamblul sa joace mai bine decat suma simpla a valorilor individuale. daca antrenorul e mediocru, echipa joaca la valoarea indivizilor, iar daca e slab, ansamblul este sub valoarea individuala. e o "regula de fier" a fotbalului si constructia unei echipe puternice, incepe de pe banca! echipa si jocul ei trebuie sa aibe personalitatea si stilul impus de antrenor, caci el este primul de laudat la succese, dar si primul vinovat la esecuri!
cati extracomunitari au dreptul sa joace ?
deceneu
Mi-se pare ca 3 extracomunitari in acelasi timp si 5 in lot
ma intreb oare Steaua are vreun trimis la cupa africii, ca acolo sunt talente la greu ieftini si usor de adus.
poate sa plece un fundas ca au revenit Ghionea si Radoi deci daca e sa plece decat Goian
Sunt de acord cu tine. Cred ca ar fi o prstie sa plece si Goian si Rada si avand in vedere faptul ca pe Goian se pot lua mai multi bani, cred ca asta ar fi cea mai buna varianta.
cine e miranda???
doctoru, argentinianul Osvaldo Miranda, de la Gimnazia de Juj.... cica ar fi fost ofertat cu un milion sa vina. Cam atat. A, si a dat 4 goluri din 16 meciuri, anul acesta.
deceneu
Mi-se pare ca 3 extracomunitari in acelasi timp si 5 in lot
Asta era valabil la data de 01.02.2007 dupa care se pare care a intervenit o Decizie a Comitetului executiv al federatiei care suna asa:
" A fost aprobatã modificarea art.16.7 din ROAF. Astfel, cluburile din Liga I vor putea sã alinieze simultan pe teren, într-un meci, cinci jucãtori extracomunitari. Cluburile din Liga a II-a vor avea dreptul sã aibã pe teren, simultan, trei jucãtori extracomunitari, iar cele din Liga a III-a doi jucãtori extracomunitari. În schimb, nu vor exista restricții în ceea ce privește legitimarea și folosirea jucãtorilor din țãrile membre ale UE." - sursa - FRF.ro
Sper sa nu fie adevarat ce au zis Pro TV si prosport ca vine ratatul ala de Pancu, nenorocitul ala care ne-a injurat pe unde ne-a prins
OFF....Incredibil!!!! Mi-e rau de tot!!!Tocmai au anuntat astia ca maine semneaza tomberonu cu Steaua.Si il prezinta ca cea mai mare bomba.Baaaaaaaaaaaaaaaa ce sa caute pancu sa murdareasca iarba noastra sfanta???!!!
bah na stire la proteve pancu la Steaua:)))=))) doamne daca e adevarat suntem de tot rasu:)))))
pANCU la Steaua?
sper ca nu
Fara boul de Pancu la Steaua !! Mai da-o dracului de treaba, luam toti cretinii doar de dragul de a ne afla in treaba ??
Stai dracului departe de Steaua, cioara betiva si inutila !!
stati linistiti, e doar o minciuna gogonata
Pancu la Steaua, incredibil!
Spuneam noi ca avem nevoie de transferuri, dar fix Pancu ma, da-o dracului de treaba. ![]()