Mendoza e si mijlocas ofensiv stanga, Habibou s-a zis si de el ca ar fi si mijlocas ofensiv atat central cat si pe ambele laturi sau cel putin asa a declarat Adrian Ilie in ziare.
Se poate schimba si sistemul de joc. Daca chiar vin cei 4 (al 4-lea fiind Miranda alt atacant de careu) si sa avem un atacant de careu Pepe Moreno, Daryo Moreno, Osvaldo Miranda si 2 extreme sau mijlocasi ofensivi, pe stanga Mendoza, Dica, Surdu, iar pe dreapta Nicolita, Plesan + cei 2 Neaga si Habibou care pot juca si pe stanga si pe dreapta.
Atacant
(D. Moreno, P. Moreno, Miranda, Iacob)
Extrema Stanga/Mijlocas Ofensiv Stanga - - = - - Extrema Dreapta/Mijlocas Ofensiv Dreata
(Mendoza, Dica, Surdu, Neaga*, Habibou*) / (Nicolita, Plesan*, Badea, Neaga*, Habibou*)
Mijlocas Central
(Plesan*, Bicfalvi*)
Mijlocas Defensiv /// Mijlocas Defensiv
(Petre, Lovin, Radoi*, Eze*, Bicfalvi*)
Fundas Stanga / / / Fundas Central - = - Fundas Central / / / Fundas Dreapta
(Emeghara*, Nesu, Marin*, Eze*) /// (Goian, Ghionea, Radoi*, Rada, Baciu, Ninu) /// (Golanski, Emegara*, Marin*)
Portar
(Zapata, Cernea, Vatca)
Ex Echipa: Zapata-Emeghara, Goian, Ghionea, Golanski-Petre,Radoi-Plesan-Mendoza,Badea-D. Moreno
Ar mai trebui un mijlocas central de creatie, Bicfalvi nu poate decat sa il inlocuiasca 10-20 de min sau maxim un meci pe Plesan, nu se poate conta pe el constant.
Oricum pana nu incepe priumul meci speculam, nu e sigur nici ca vin cei 4 de care se discuta(D. Moreno, P. Moreno, Miranda, Mendoza), nu se stie nici de cei 4 pusi pe lista de transferuri (Cristocea, Croitoru, Zaharia, Iacob) si nici de cei 4 care se presupune ca pleaca (Dica, Goian, Rada, Lovin)