orice discutam, hop imediat despre Becali?! pare a nu se mai termina niciodata chestia asta, de parca nu am fi pe forumul suporterilor Stelei ci pe un forum politic?!
Se va termina cand creditorul mincinos, ipocrit, nesimtit si prost-crescut, adevarat intruchipare a tot ce e mai prost in psihologia romanului standard, va vinde dracului echipa si ne va lasa in pace. Si cat timp UNICUL care a beneficiat de pe urma participarii in CL a fost chiar el, nu vad de ce trebuie ascunsa chestia asta sub pres.
am scos noi doar un punct in grupe, dar oricum e cu mult mai mult decat au adunat Dinamo, rapid si CFR la un loc! si asta spune multe despre locul fiecaruia in ierarhie.
A, da, desigur. Sindromul "capra vecinului" in actiune. Marturisesc ca aceasta logica ma depaseste : "nu-i nici o problema sa pierzi 5 meciuri din 6, cat timp altii nu au jucat deloc". Mie sincer mi se rupe de restul. Tin minte doar atat : 5 meciuri pierdute din 6, cele mai putine suturi pe poarta din toate echipele ... sa continui ?
sa inteleg ca un punct in CL este mai putin decat eliminarea in fata lui anorthosis?! pana la urma, competitiile europene iti arata exact unde te gasesti, si fata de real si sevilla, dar si fata de caraghiosii din campionatul intern.
Iarasi "capra vecinului" ? Si da, un punct in CL e un rezultat extrem de slab, exact ca si eliminarea in fata lui Anorthosis. Iar "caraghiosii" sunt la 8 puncte de noi, investesc intens in STADION, au adus vreo 4-5 jucatori pe sume mari (pentru nivelul Romaniei) doar in iarna asta, in vreme ce altii s-au ferit ca dracu de investitii in stadion 5 ani de zile, aduc rezerve de la echipe de mijlocul clasamentului din Belgia, si chiar cand au investit au facut-o doar pentru ca nu aveau alte optiuni.
Trebuie sa fii bleg sau indoctrinat rau de propaganda putind a branza ieftina ca sa nu realizezi ca Paskany e un investitor de cu totul alt calibru decat Bekkali. Are acces la niste sume la care Giginho nici nu viseaza, asa ca pe langa ungur marele "latifundiar" e un prapadit, lucru ce ni se demonstreaza cu varf si indesat de ceva luni de zile.
asa ca o parere pur personala, parca plecati prea usor urechea la comentariile negative din presa, unde Steaua orice ar face, tot rau iese (un ex. "clasic" este pagina prosport, la doua zile dupa semifinala cu boro, cand eram catalogati drept o rusine, intr-un an istoric si dupa un meci care a parut mai degraba o tragedie antica decat un simplu joc).
Presa n-are nici o legatura cu toata povestea. Presa e de vina ca Steaua a adus fix 1 jucator pana acum ? Presa e de vina pentru jocul slab spre sub orice critica prestat din 2006 incoace, cu niste sclipiri izolate din an in Paste ? Presa e de vina ca cel mai faimos si mai frumos club al Romaniei e condus de un individ care nu si-a depasit conditia de cioban redus mintal ?