FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pariuri sportive

«14344454647115»
Bogdan05.03.2010 10:19

lasa-ti-o ma sa vorbeasca. doar gura e de ea

MikStelista05.03.2010 10:21

Bogdane, vrei sa castigi azi? :D

Daniel-Ionut05.03.2010 10:36

In viata mea nu mai pun din Brazilia!

ktalyn05.03.2010 11:08

 

Am pierdut un singur meci ieri, pe Corinthians.

*Alecs*05.03.2010 11:12
In viata mea nu mai pun din Brazilia!

 

Cine te-a scos?

sabin130705.03.2010 11:30

Ce parere aveti despre pariori.ro? Va inspira vreun pic de incredere ponturile de acolo? :)

Daniel-Ionut05.03.2010 12:43
Cine te-a scos?

 

Corinthians... care a facut egal! :wall:

*Alecs*05.03.2010 13:28

Era meci greu, Corinthians - Botafogo. Locul 5 cu locul 3, cele mai bune aparari din campionat. Putea fi evitat.

Bogdan05.03.2010 22:18

am mai gasit o mica metoda de-ati face niste bani. Pariurile live pe tenis. Se ia un meci cu un favorit clar si se pariaza pe break-ul lui. are coda in general de 2. Si se merge pe sistemul ala daca pierzi dublezi miza.

 

eu mi-am facut azi vreo 30 de euro..

sabin130705.03.2010 22:29

Adica pe fiecare serviciu al outsiderului pariezi break? Dupa un break castigat miza urmatoare e aceeasi?

Suna ca sistemul D'Alembert pentru ruleta, cu rosu si negru, aplicat invers.

 

LE: Mie cel putin mi-ai dat tema de gandire..

Cred ca e foarte buna ideea, doar ca bankroll´ul trebuie sa fie de mai multe ori mai mare decat prima miza, si sa nu se intample imposibilul, sa castige nefavoritul meciul, pentru ca gaura ar fi cam mare (tinand cont ca se dubleaza miza la fiecare pariu nerusit; de fapt cred ca e suficient ca dupa fiecare pariu ratat miza urmatoare sa fie A x (B+1), unde A este miza initiala si B est nr de pariuri consecutive ratate). In rest mi se pare destul de valabil incat sa ma gandesc sa pariez si eu online. :greedy:

Bogdane, s-ar putea sa fii un geniu. :D

*Alecs*05.03.2010 23:06

@Bogdan

 

Poti sa dai si un exemplu cu mize?

Eu am facut doua calcule pornind de la miza initiala de 5 lei, cota 2 pentru break si dublarea mizei continuu si celalalt cu revenire la miza initiala atunci cand favoritul face break. Am considerat ca va castiga setul cu 6-2 si face 2 break-uri.

Caz 1(dublarea mizei continuu)

Serv.F 1-0

Serv.O 1-1 miza:5 profit total:-5

Serv.F 2-1

Serv.O 3-1 miza:10 profit total:+5

Serv.F 4-1

Serv.O 4-2 miza 20: profit total:-15

Serv.F 5-2

Serv.O 6-2 miza 40: profit total:+25

Caz 2(revenire la miza initiala dupa break)

Serv.F 1-0

Serv.O 1-1 miza:5 profit total:-5

Serv.F 2-1

Serv.O 3-1 miza:10 profit total:+5

Serv.F 4-1

Serv.O 4-2 miza 5: profit total: 0

Serv.F 5-2

Serv.O 6-2 miza 10: profit total:+10

 

Later edit: in primul caz trebuie sa ai si noroc sa nu faca ambele breakuri la inceput ca altfel te-ai ars. Al doilea e mai putin riscant, dar si castigurile sunt mai mici. Pana la urma totul depinde cand face favoritul breakurile. Sunt o gramada de variante. Ar fi totusi interesant de calculat pentru 6-0, 6-1, 6-2 si 6-3. Poate maine :D

 

@Sabin

Trebuie sa ne hotaram cum facem, eu la dublarea mizei dupa fiecare pariu ratat am dublat ultima miza adica 5,10,20,40. Dar merge si 5,10,15,20 cum ai zis tu. Sa vedem cum a facut si Bogdan si poate pana la urmatorul turneu gasim formula :greedy:

Bogdan05.03.2010 23:36

Se pariaza pe favorit ca face break pe serviciul outsiderului. Si da, se revine la miza initiala dupa castig.

 

Eu am crizat azi pe Djokovici. Am inceput cu prima miza 0.5. Am ajuns pana la 16 euro pariati. Cota 3. Si-a castigat :D

 

Nu conteaza cand iese break-ul. COnteaza sa iasa. Ca ai castig mai mic daca iese din prima, asta e. Dar ai casig. Si da, trebuie sa ai o banca sanatoasa in spate...

sabin130705.03.2010 23:37

Alecs, mie mi se pare ca ai gresit la calcul la primul exemplu, cu dublarea continua a mizei. Ori sunt prea spart eu la ora asta..

 

Serv.F 1-0

Serv.O 1-1 miza:5 profit total:-5

Serv.F 2-1

Serv.O 3-1 miza:10 profit total:+15 (10 x 2 - 5)

Serv.F 4-1

Serv.O 4-2 miza 20: profit total:-5

Serv.F 5-2

Serv.O 6-2 miza 40: profit total:+75

 

Oricum, ramane in studiu. :)

*Alecs*05.03.2010 23:41
Alecs, mie mi se pare ca ai gresit la calcul la primul exemplu, cu dublarea continua a mizei. Ori sunt prea spart eu la ora asta..

 

Serv.F 1-0

Serv.O 1-1 miza:5 profit total:-5

Serv.F 2-1

Serv.O 3-1 miza:10 profit total:+15 (10 x 2 - 5)

Serv.F 4-1

Serv.O 4-2 miza 20: profit total:-5

Serv.F 5-2

Serv.O 6-2 miza 40: profit total:+75

 

Oricum, ramane in studiu. :)

 

Asa calculasem si eu prima oara si m-am pacalit. Ca la a doua miza tu ai -5 si daca mai pariezi 10, ai -15, iar castigul e de 20 de unde rezulta +5. Asta daca nu sunt eu mai obosit decat tine :D

 

Bogdan, si cum ai marit miza? 0,5, 1, 1,5, 2, 2,5.. sau 0,5, 1, 2, 4, 8.. ?

Bogdan05.03.2010 23:42

0.5 1 2 4 8 16. SI nu prea te intereseaza ce face favoritul pe serviciul lui. Poate sa piarda sau sa castige. Pe noi ne intereseaza ce face favoritul pe serviciul outsiderului..

*Alecs*05.03.2010 23:44

Si a facut break doar cand ai pus 16 ?

In cazul asta ai bagat 31,5 euro si ai castigat 48 euro. Asta ca avea cota 3..

 

Si dupa ce ai castigat, ai reluat de la 0,5 sau ai continuat.. 32, 64.. ?

Bogdan05.03.2010 23:46

la 6-2:

 

Serv.F 1-0

Serv.O 1-1 miza:5 profit total:-5

Serv.F 2-1

Serv.O 3-1 miza:10 profit total:+5 (10 x 2 - 5(prima miza pierduta) -10(miza pariata la castig)) si te intorci din nou de la miza 5

 

cand ai castigat.. te intorci la miza initiala. Asta daca mai are rost si nu e ultimul set si se mai joaca doua gameuri..

*Alecs*05.03.2010 23:49

Bun. Ne-am lamurit. Merge incercat, dar trebuie sa ai si putin noroc sa faca favoritul break mai spre finalul setului.

 

Ar merge maine testat pe Gonzalez F. (Chi) - Levy H. (Isr)

sabin130706.03.2010 00:18

@Alecs

Ai dreptate, pana la urma eu eram ala mai obosit. :) De obicei pariez la agentii, in medie 5-10 lei pe pariu, cota 80-100 din vreo 10 meciuri, sa simt castigul. Adevarul e ca il simt cam rar, dar nici nu prea iau in calcul banii pierduti, neinvestind mult.

Nu conteaza (doar profitul difera, dar oricum e profit) cand face favoritul break, conteaza doar sa-l faca in meciul ala.

 

@Bogdan

1. Daca e valabil sistemul (eu unul pana acum nu vad scapare, sau riscul care exista sa iasa gaura e nesperat de mic) ar trebui sa scoti brevet de inventator, drepturi de autor etc.

2. La fel, daca e valabil, in curand s-ar putea sa fie blocate meciurile live de tenis cu favoriti clari. :)

 

-----------

Pentru acelasi exemplu, cu miza initiala 5, pariat doar serviciul outsiderului, presupunand ca primul break al favoritului vine abia in setul 2 dupa 5-5, imi iese ca la acest prim break am o miza de 10240, bineinteles cu profit 5. De aici rezulta ca profitul = 5 x nr de breakeuri ale favoritului). Deci iese gaura doar daca favoritul pierde meciul. Daca nu iese niciun break e de-a dreptu´ tragic. La meciurile de 5 seturi cu scenarii horror mizele devin deja astronomice. Media cotelor nu trebuie sa scada mult sub 2, dar cu cat poate maxim sa scada fara sa dea calculul peste cap mai bine las pe maine de calculat.

:crazy:

Nu-mi mai aduc aminte exact cine serveste primul in setul 2 daca in primul set a fost tiebreak.

In tiebreak se poate paria live pe minibreakuri?

Bogdan06.03.2010 07:08

nu am observat daca se poate paria pe minibreakuri. Asteptam urmatorul set.

Da, pierzi doar daca favoritul pierde (dar luam favorit clar nu) sau daca se termina 7-6, 7-6...

Ce am observat eu ieri: daca favoritul ia destul de greu un break ii creste cota. djokovici a inceput cu 2 si ii crescuse pana la 3.

Sau.. sa faci un sistem asemanator si sa pariezi pe break-ul outsiderului. la cote 6-7-8 :D

sabin130706.03.2010 08:39

Da, cu break outsider, profiturile cresc considerabil, dar si sansele sa-ti distrugi bankrollul. Deja nu prea mai e vorba de inspiratia de parior, ci de matematica. Ideal.. :))

Si cotele de 2-3 pentru break favorit mi se par incredibil de mari.

Daniel-Ionut06.03.2010 08:51

Ba voi imi dati idei :D

*Alecs*06.03.2010 09:35

M-am tot gandit si ar mai merge pariat si pe serviciul favoritului, atunci cand stii ca acesta are un serviciu foarte bun, gen Roddick, Karlovic etc. Si sa pui atunci cand serveste ca va castiga game-ul la 0 si la 15 ca poate mai face si outsider-ul un punct. Si tot asa cu dublarea mizei si sigur sunt cote peste 2 ca sa nu iesi in pierdere.

RobYnho06.03.2010 09:58

Va intrerup cu un bilet.

 

Wolverhampton - Manchester United 2

Bolougne - Lyon 2

Almeria - Barcelona 2

Larisa - AEK 2

Fiorentina - Juventus X2

La Coruna - Tenerife 1

Roma - Milan X,2

MoWeed06.03.2010 10:02

Tu ai alte cheltuieli in perioada asta, lasa pariurile.

 

Iese macar ceva pe biletul tau, ca pare la sigur?

«14344454647115»