FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Arsenal 0 - 1

«156789»
Maniosu_steaua02.10.2007 21:45

Vreau doar sa multumesc celor de la fcsteaua.ro pentru biletul acordat in urma concursului

sunteti The Best fularsteau2

Bebe jr.02.10.2007 21:48

In numele lui Dumnezeu, ce cauta Ovidiu Petre la Steaua? Iacob si Badea erau pe afara,dar cu nasul pe sus, iar Dica nu stie sa fie un capitan care sa adune echipa. Este prea individualist. Para era potrivit pentru postul de capitan si coordona mai bine echipa. Acum am ajuns ca unii sa fie nu nasul prea in nori si altii ... Ce sa mai vorbim, cu mentalitatea asta nu contruim nimic.

forzateaua

DanStan02.10.2007 21:49
ei vezi asta e arsenal club cu pretentzi europene isi permite sa sacrifice cateva sezoane sasi faca echipa

 

Mde, in ultimii 5 ani Arsenal au trecut de 5 ori consecutiv de grupele CL si nu s-au clasat niciodata in campionat in afara locurilor de Chamipons League. Si sacrificiile alea au o limita.

Stanici02.10.2007 21:55

Era de asteptat, clar... echipa Stelei nu are niciun orizont fotbalistic. Sa fim realisti, daca faceau egal sau bateau, printr-un mare noroc, nu se schimbau datele problemei. Singurele succese pe care le-am putea avea in afara tarii sunt pure accidente, puncte obtinute "la ciupeala" in urma unui joc tot "la ciupeala". Victoras Iacob are aceeasi vina la ratarea aia cum sunt eu vinovat ca nu sunt mai inalt. Asta ne e limita- adevarata performanta se realizeaza in timp, avand un plan bine pus la punct, nu prin carpeli.Si de ce sa ne imbatam cu apa rece? Asta nu o sa se intample prea curand atata vreme cat un antrenor nu va fi lasat sa isi faca treaba, atata vreme cat singurul pusti promitator din pepiniera proprie si asa prea saraca este trimis sa se plafoneze la o echipa inferioara, atata vreme cat primul "11" este facut dupa niste vise erotice si nu urmand logica. Uitati-va la Arsenal- echipa buna, nu? Pai ala a fost lasat sa isi puna planurile in aplicare, aia au infrastructura, oameni profesionisti care stiu ce au de facut si nu tremura de spaima ca poate e patronul azi pe sop si le da jet pentru ca nu s-a inchinat cum trebuie.

Noi am vrea sa auzim cele mai frumoase serenade cantatede o orchestra formata din tambal si acordeon si al carei dirijor este, de fapt, o marioneta.Asta nu se va intimpla niciodata. Nu am citit tot ce s-a scris aici, nu am rabdarea necesara- sunt foarte amarat- mai mult ca sigur exista si specimene care vor spune ca nu am avut noroc si ca daca aveam un pic de sansa, faceam un rezultat mare. Nu, prieteni, daca faceam un rezultat mare, il faceam din intamplare, problema de fond ramane in picioare. La cel mai mare club din tara se poate face performanta cu conditia ca profesionistii care sunt angajati sa fie preocupati de munca lor si nu de gustul posteriorului lui Jiji.

Asta e concluzia la care am ajuns eu, asta e parerea mea- sper sa nu fiu luat la 11 metri pentru ca expun o situatie realista, spun eu. Numai bine!

papillon02.10.2007 22:00

oameni buni, nu mai atacati jucatorii aiurea...Eram convins ca asa se va intampla cand am scris comentariul cu "groapa leilor".

Fiecare are preferintele si antipatiile lui, dar in seara asta baietii au aratat atitudine - asta-i cel mai important lucru. Au aratat tupeu, stapanire de sine. Si Nicolita, si Ov Petre, Baciu, Petre Marin, intreaga echipa, au aratat ca vor. Diferenta a facut-o calitatea jucatorilor: a fost de comedie faza in care adebayour a trecut ca trenul de Baciu, parca era un copil pus sa se ia la intrecere cu un om mare.

 

Intrebati-l pe Gigi miliardaru' de ce nu luam si noi jucatori cu care sa facem performanta...

greenyes02.10.2007 22:09

 

Pe aici circula un curent: "ingnora problemele adevarate ale clubului si sutine echipa orbeste ca altfel nu esti suporter adevarat" plus alte "lopeti" care nu fac altceva decat sa adanceasca groapa deja sapata de .......

angel dust02.10.2007 22:13

Ce este cel mai tragic este ca in momentul de fata avem doar portar.In rest 2-3 rasariti si restu numai epave... ex: Iacob care nu mai joaca nimic de la prima accidentare.Steaua acuma nu mai are Constanta.Prima repriza a jucat admirabil, iar in repriza a doua ... EPAVE.Mentalitatea balcanica ne strica.Mentalitatea asta de pierzator.Pana nu se va schimba mentalitatea ... nu avem nici o sansa.

Yoyoyoi02.10.2007 22:15

care-mi zice si mie unde gasesc o reluare a golului valabil al lui Badea?

dax4702.10.2007 22:17

Greenyes, intru totul de acord cu tine. La asta s-a redus sintagma de suporter la Steaua : oaie si-atata tot. In ritmul asta, peste 10-15 ani de acum incolo, Steaua va ramane doar cu oile si-atata tot. Decat pupator de fundulet becalian mai bine lipsa.

#2302.10.2007 22:17
care-mi zice si mie unde gasesc o reluare a golului valabil al lui Badea?

 

pe playstation

alexblaja02.10.2007 22:22
Intrebati-l pe Gigi miliardaru' de ce nu luam si noi jucatori cu care sa facem performanta...

 

Bine punctat! Aici este marea problema si raspunsul e simplu: pe Jiji nu-l intereseaza marea performanta, pe el il intereseaza sa fie "acolo", in Europa fotbalistica si sa fie cunoscut la el in tara, care din pacate este si a noastra, ca sa il voteze lumea. El nu vrea performanta mai sus de un anumit nivel, ar trebui sa se transforme intr-un patron de echipa responsabil, care sa-si faca planuri de marketing, care sa construiasca centre de juniori...el nu vrea asta, el vrea cu cat mai putini bani sa-si faca imagine!

inima de stelist02.10.2007 22:22

Citeam primele articole aparute in presa imediat dupa meci. Se pare ca "extraterestrul" Neaga arunca sageti catre Hagi .Cine este acest Neaga ,un amarat de fotbalist de nota 4 ca sa arunce sageti catre Hagi ? El chiar nu vede care este nivelul lui ?

 

In fine ,parerea mea este ca astazi Steaua si-a dorit sa se autodepaseasca ,dar s-a vazut clar diferenta de valoare intre noi si Arsenal .Urmaream meciul si ma gandeam ca Steaua este CL exact ca Romania prin Uniunea Europeana : modesta ,dar se zbate sa se ridice .Ceea ce nu e rau .

Din pacate va mai trece mult prea mult timp ( asta ca sa ramanem optimisti ) pana cand ne vom masura intr-adevar fortele cu astfel de echipe .

Cand vad declaratiile de dupa meci : Arsenal era o echipa de batut .Cum adica ,cu noroc .Dar ei (Becali ,Ilie ) chiar cred ca Arsenal nu si-ar fi revenit in cazul in care Steaua marca ? Cred ca oamenii astia nu mai au pic de bun simt ( desi unii nu l-au avut niciodata ) ,iar altii ,din prea multa obedienta si slugarnicie fac tot felul de declaratii comice .

Oricum felicitari jucatorilor pentru dorinta de a-si depasi propria conditie ! Felicitari si fanilor care au decis sa nu-i mai umfle buzunarele mascariciului .

Sa speram ca intr-o buna zi va iesi soarele si in Ghencea .

bogdan02.10.2007 22:24

Nu realizez daca Steaua este pe drumul bun, oricum avem nevoie de jucatori adevarati. Am spus-o de nenumarate ori si ma repet. Sunt cativa jalnici. In alta ordine, sper ca omul care a distrus spiritul si pofta de joc a echipei, ZEROlaroiu sa nu se reintoarca. Ciudata vizita sa la Bucuresti.

angel dust02.10.2007 22:25
Bine punctat! Aici este marea problema si raspunsul e simplu: pe Jiji nu-l intereseaza marea performanta, pe el il intereseaza sa fie "acolo", in Europa fotbalistica si sa fie cunoscut la el in tara, care din pacate este si a noastra, ca sa il voteze lumea. El nu vrea performanta mai sus de un anumit nivel, ar trebui sa se transforme intr-un patron de echipa responsabil, care sa-si faca planuri de marketing, care sa construiasca centre de juniori...el nu vrea asta, el vrea cu cat mai putini bani sa-si faca imagine!

Nu o sa ia niciodata jucatori scumpi.Asta e o afacere. daca da sa zicem 10 mil pe un jucator in 2-3 ani cat mai ia pe el? Dar daca cumpara un jucator de 300-400 mii - il vinde in 2-3 ani cu 1-2 mil.... asta e ideea.

dax4702.10.2007 22:28

Neaga pe care-l stiam noi a murit demult. Ce vedem acum e un jucator oarecare. L-o fi pus becaliotul sa latre la Hagi. Nimic deosebit.

 

E clar ca becaliotul se drogheaza in somn, daca a vazut victorie in loc de evidenta infrangere.

Meciul asta mi-a adus aminte de cel cu Real, cand Nicolita ne-a distrus visele si nervii prin acel autogol. Acum, ratarea lui iacobita ne-a dat de inteles ca vom pierde. Daca nici dintr-o faza din aia nu putem inscrie, clar ca n-avem voie sa emitem pretentii de mai mult.

 

Noapte buna, daca se mai poate.

ghuru02.10.2007 22:38
Baciu cel mai bun jucator de pe teren Neaga cu surdu nu isi gaseau locurile nu se poate asa :unsure: aveam pretentii de Liga Campionilor pei cum se poate asa ceva........... incet incet Jiji face vrea si o sa distruga Steaua ma doare sufletul cand spun asa dar Steaua nu mai este ce era

 

Ba, dupa ce criterii faci afirmatii dintr-astea???

Baciu, hmmm, auzi, Baciu .... Asa i s-a parut comentatorului de pe Pro TV cumva? ...

 

Baciu --- si-a facut treba acceptabil

Neaga si Dica --- nu misca nimic .... dar nimic ... sunt varza amandoi ... varza rau

Surdu --- singurul care isi doreste un fotbal frumos ... nu prea are cu cine ... mi se pare unul dintre cei mai in forma jucatori ai Stelei

Victoras Iacob --- singurul atacant care are cat de cat simtul portii si al jocului .... Vad ca a fost notat ca cel mai slab jucator de pe teren (probabil pentru ratare)... Dar nu va puneti problema ca pozitia de pe teren(si nu numai in momentul pasei), capacitatea de a se demarca, forta sutului, jocul aerian bun etc. sunt meritele lui si numai ale lui. Si e singurul jucator de la Steaua cu simt al portii in timp real. De exemplu, Dica pentru a suta are nevoie de spatiu de cel putin 3 metri si aproximativ 4 secunde de pregatire pe cand Iacob poate suta (si chiar inscrie) din pozitii imposibile si cu adversari langa el. Pacat ca si-a cam batut joc managementul de el.

Badea --- io i-as spune Viorel Moldovan in miniatura .... nu isi ajuta echipa dar se mai izbeste mingea de el si intra-n poarta.

 

etc. Nu o sa descos toata echipa ....

DAR UN LUCRU E CERT .... Steaua JOACA JALNIC

CaTaLiNsm StElIsTu02.10.2007 22:42
Citeam primele articole aparute in presa imediat dupa meci. Se pare ca "extraterestrul" Neaga arunca sageti catre Hagi .Cine este acest Neaga ,un amarat de fotbalist de nota 4 ca sa arunce sageti catre Hagi ? El chiar nu vede care este nivelul lui ?

 

In fine ,parerea mea este ca astazi Steaua si-a dorit sa se autodepaseasca ,dar s-a vazut clar diferenta de valoare intre noi si Arsenal .Urmaream meciul si ma gandeam ca Steaua este CL exact ca Romania prin Uniunea Europeana : modesta ,dar se zbate sa se ridice .Ceea ce nu e rau .

Din pacate va mai trece mult prea mult timp ( asta ca sa ramanem optimisti ) pana cand ne vom masura intr-adevar fortele cu astfel de echipe .

Cand vad declaratiile de dupa meci : Arsenal era o echipa de batut .Cum adica ,cu noroc .Dar ei (Becali ,Ilie ) chiar cred ca Arsenal nu si-ar fi revenit in cazul in care Steaua marca ? Cred ca oamenii astia nu mai au pic de bun simt ( desi unii nu l-au avut niciodata ) ,iar altii ,din prea multa obedienta si slugarnicie fac tot felul de declaratii comice .

Oricum felicitari jucatorilor pentru dorinta de a-si depasi propria conditie ! Felicitari si fanilor care au decis sa nu-i mai umfle buzunarele mascariciului .

Sa speram ca intr-o buna zi va iesi soarele si in Ghencea .

 

 

Foarte pertinent punctat!O judecata limpede si la obiect,fara vise amagitoare!

alpopa02.10.2007 22:49

Ma uit si nu-mi vine a crede :D Dica n-a obtinut nici macar nota de trecere :) Ce mai specialisti domne' astia de s-au uitat de-acasa......

 

A fost un meci la care pur si simplu nu am ce cusur sa-i gasesc. Atat putem, insa macar am jucat care pe care, n-am stat cu curul in poarta asteptand sa cada ceva din cer. Oricum, Badea&Iacob&Neaga sunt clar neintrati in forma.

Puncte bune : Emeghara, Rada, Baciu, Marin - si-au facut treaba excelent

ghuru02.10.2007 23:00

@'alpopa'

 

 

 

Cusur ...

- e un jucator FOARTE LENT

- VITEZA DE REACTIE foarte mica

- IMPRECIZIE la pase (cand nu e deposedat)

- aere de MARE VEDETA

- scund, joc aerian zero

- forta sutului (si precizia) lasa foarte mult de dorit

- nu alearga

 

 

Nu inteleg cum de e aprecit pentru o scarita reusita in copilarie. NU TI SE PARE CA OCUPA LOCUL IN ECHIPA CAM DEGEABA?

amarel02.10.2007 23:04

ZAPATTA, EMEGARA, RADA Baciu, si...Dica...partial, ne dau sperante pentru o viitoare echipa ofensiva, restul echipei ...trebuie schimbat ,...inlocuit ....resapat, am vazut cu oroare cum in momente cand trebuia declansat contratacul Ov P, trimitea 20 de metri inapoi de la mijlocul terenului.........Badea...INUTIL, Neaga-DEBUSOLAT,SURDU-MUSCA FARA CAP,Iacob-....de nerecunoscut,

yo_marius_xxx02.10.2007 23:11

Atacantul stelist Adrian Neaga, în vârsta de 28 de ani, a lansat asera un atac voalat la adresa fostului tehnician al echipei din Ghencea, Gheorghe Hagi, care si-a dat demisia pe data de 20 septembrie, la o zi dupa înfrângerea de la Praga.

 

"De la Massimo Pedrazzini întelegem mult mai bine fata de cum o faceam de la fostul tehnician Gheorghe Hagi. Daca reuseam sa înscriem la acea faza a lui Victoras Iacob, noi eram extraterestri în aceasta seara", a declarat Rica. De remarcat este faptul ca Hagi l-a lasat pe Neaga în tribuna la jocul cu Slavia Praga, desi fotbalistul nu era accidentat, acesta urmarind acea partida de la masa presei.(prosport)

 

 

abia acum imi dau seama de ce a jucat Neaga exceptional cu arsenal: nu intelegea ce-i explica Hagi!!

 

dar uite ca odata ce ii explica massimo,Neaga joaca excelent in UCL!!! offffff ce specimene avem la echipa.........

ghuru02.10.2007 23:28
Atacantul stelist Adrian Neaga, în vârsta de 28 de ani, a lansat asera un atac voalat la adresa fostului tehnician al echipei din Ghencea, Gheorghe Hagi, care si-a dat demisia pe data de 20 septembrie, la o zi dupa înfrângerea de la Praga.

 

"De la Massimo Pedrazzini întelegem mult mai bine fata de cum o faceam de la fostul tehnician Gheorghe Hagi. Daca reuseam sa înscriem la acea faza a lui Victoras Iacob, noi eram extraterestri în aceasta seara", a declarat Rica. De remarcat este faptul ca Hagi l-a lasat pe Neaga în tribuna la jocul cu Slavia Praga, desi fotbalistul nu era accidentat, acesta urmarind acea partida de la masa presei.(prosport)

abia acum imi dau seama de ce a jucat Neaga exceptional cu arsenal: nu intelegea ce-i explica Hagi!!

 

dar uite ca odata ce ii explica massimo,Neaga joaca excelent in UCL!!! offffff ce specimene avem la echipa.........

 

 

Gigi il aduce pe Hagi la Steaua.

Hagi il aduce pe Neaga la Steaua.

Hagi nu vrea sa-si "murdareasca" reputatia cu un nou esec ca antrenor.

Hagi se agata de singura sansa pentru a termina pe o pozitie - alta decat locul patru in grupa : victorie la Praga.

Steaua pierde la Praga.

Hagi il elimina pe Neaga.

Gigi il elimina pe Hagi.

 

 

O telenovela sud-americana mediatizata din plin.

In realitate ... Neaga joaca penibil, Hagi nu are stofa de antrenor.

Gigi varsa in continuare bani la presa pentru a-i mediatiza telenovelele.

 

Pacat ca jocul echipei nu are nimic sud-american.

ady_romania0802.10.2007 23:58

Messages for Mirel Radoi

anti-Gigi adevarul despre Becali (02-10-2007 23:34)

... 4 vrei sa it.. bati joc de legendele Stelei de acea l.. chemat pe Hagi sa it... bati joc de el si u faceai echipa ..... acuma vrei sa-l chemi pe Lacatus ? satz bati joc de el ???? pay domnule Gigi esti un fra ierr pay buey Lacatus te ya acolo si te da de peretzi si sa vezi tu daca incerci ceva o sa f.. revolutie te oomoram acolo nu te pune cu Ultras! ai sa vezi tu !

 

anti-Gigi adevarul despre Becali (02-10-2007 23:33)

Gigi esti o mi zeri e faci de ras tara! 1 u ay leg cu ma.... lume interlopa... stii u 2 u nu ai ajutat sarraci din banii tai defapt tu nu ay banii , banii y.. primit de la ma... care vor sa conduca lumea ca sa obtzi voturi sa fy presedinte 3 u nu esti credincios doar te folosesti de credinta sa obti vosturi ... (l@m coopyat de pe un site dar se pare c@ are dreptate)

 

 

@'alpopa'

Cusur ...

- e un jucator FOARTE LENT

- VITEZA DE REACTIE foarte mica

- IMPRECIZIE la pase (cand nu e deposedat)

- aere de MARE VEDETA

- scund, joc aerian zero

- forta sutului (si precizia) lasa foarte mult de dorit

- nu alearga

Nu inteleg cum de e aprecit pentru o scarita reusita in copilarie. NU TI SE PARE CA OCUPA LOCUL IN ECHIPA CAM DEGEABA?

eu cred c@ u ocupi locul aicia ! hai Dica !

ghuru03.10.2007 01:07
eu cred c@ u ocupi locul aicia ! hai Dica !

 

Cand o sa intelegi de ce jucatorii Arsenalului l-au imbratisat pe Emmanuel Adebayor la golul marcat de Robin van Persie poate o sa fii de acord cu mine.

Sau cand o sa capeti acea doza de pragmatism care te va ajuta sa gandesti cu capul si nu cu inima sau din amintiri frumoase.

 

Mentin, Dica nu e jucator pentru Steaua, indiferent de cate goluri spectaculos-norocoase a marcat.

Chiar daca are o oarecare viziune a jocului nu prea il ajuta picioarele si nu prea il lasa aspiratiile de mare vedeta. Mi-ar placea ca Dica sa fie mai inalt cu vreo 10 cm si sa aiba calitatile fizice si daruirea lui Nicolita.

Vezi, astia doi, Nicolita si Dica formeaza un contrast - pe Dica il ajuta capul dar nu il ajuta picioarele, pe Nicolita il ajuta picioarele dar nu il ajuta capul. Aceeasi opozitie era intre Hagi si Dorinel Munteanu ca jucatori. Dar la nivel valoric mult mai ridicat.

ady_romania0803.10.2007 01:39
Cand o sa intelegi de ce jucatorii Arsenalului l-au imbratisat pe Emmanuel Adebayor la golul marcat de Robin van Persie poate o sa fii de acord cu mine.

Sau cand o sa capeti acea doza de pragmatism care te va ajuta sa gandesti cu capul si nu cu inima sau din amintiri frumoase.

 

Mentin, Dica nu e jucator pentru Steaua, indiferent de cate goluri spectaculos-norocoase a marcat.

Chiar daca are o oarecare viziune a jocului nu prea il ajuta picioarele si nu prea il lasa aspiratiile de mare vedeta. Mi-ar placea ca Dica sa fie mai inalt cu vreo 10 cm si sa aiba calitatile fizice si daruirea lui Nicolita.

Vezi, astia doi, Nicolita si Dica formeaza un contrast - pe Dica il ajuta capul dar nu il ajuta picioarele, pe Nicolita il ajuta picioarele dar nu il ajuta capul. Aceeasi opozitie era intre Hagi si Dorinel Munteanu ca jucatori. Dar la nivel valoric mult mai ridicat.

4.gif daa fff corect ma bucur ca exista oameni ca iu ... Dica se crede vedeta si asta nu este bine 22.gif dar daca pleaca 12.gif] in fine... Becali e prost 24.gif36.gif] nu avem nevoie de vedete in echipa

«156789»