FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Arsenal 0 - 1

«16789»
ady_romania0803.10.2007 02:38

1188574991_007.jpg

1188840718_nat003.jpg

1188841372_ex022.jpg

fularsteau2

69.gif

 

 

duteeee dicaaaaaaa dica10

tosteaua03.10.2007 02:49

baieti incep sa ma satur de site-u asta ...

am tot felu de senzatii tampite citind tot felu de ineptii

 

Dica lent si ocupa locu Neaga telenovelistu ... bla bla bla

 

haideti sa fim seriosi baieti .... in seara asta s-a jucat bine

si a fost care pe care cu Arsenal

imi pare rau ca nu ne comparam cu ei da' asta e adevaru

nu ne comparam cu multe ekipe din europa

dar in seara asta am jucat bine... imi e din ce in ce mai clar

ca multi care scriu pe aici sunt mai telenovelisti ca Neaga si Jiji

 

Salutari

stelist nebun03.10.2007 03:20

hehehe....mia placut jocul de azi.opot sa zic ca a fost unulk bun...TOTUSI am jucat cu arsenal...Baciu ma surprins...nu credeam ca o sa joace asa de bine.........Forza Steaua

ghuru03.10.2007 03:54
baieti incep sa ma satur de site-u asta ...

am tot felu de senzatii tampite citind tot felu de ineptii

 

Dica lent si ocupa locu Neaga telenovelistu ... bla bla bla

 

haideti sa fim seriosi baieti .... in seara asta s-a jucat bine

si a fost care pe care cu Arsenal

imi pare rau ca nu ne comparam cu ei da' asta e adevaru

nu ne comparam cu multe ekipe din europa

dar in seara asta am jucat bine... imi e din ce in ce mai clar

ca multi care scriu pe aici sunt mai telenovelisti ca Neaga si Jiji

 

Salutari

 

Da, pasele au mers excelent, am exercitat o presiune Constanta asupra adversarului, ne-am aparat cu precizie. Doar ghinionul, nesansa, si nenumaratele imense ratari au facut ca rezultatul sa fie asta. Hmmm

 

Nu ne comparam cu multe echipe, intr-adevar, si asta daor din motive pur fiziologice - ei au patru picioare, noi suntem pigmei.

 

Si ce e mai trist, unii se multumesc cu asta. Nu putem nici macar discuta, spera ca se poate mai mult, ca vrem mai mult, ca ne-am saturat sa tanjim dupa un fotbal si un management de calitate ... sa nu mai spun de rezultate.

Nu avem dreptul la opinii, trebuie sa inghitim doar mizeriile din presa. Si daca nu le inghitim ne arata ei noua cine e stapan.

Daca spune "Tolontan" ca Steaua a jucat bine, noi hipnotizati o luam de buna ... patronul lui isi ia bonusul de la Jiji.

Daca as fi in locul tau as mai medita la ce inseamna telenovelist.

udaradu03.10.2007 04:40
baieti incep sa ma satur de site-u asta ...

am tot felu de senzatii tampite citind tot felu de ineptii

 

Dica lent si ocupa locu Neaga telenovelistu ... bla bla bla

 

haideti sa fim seriosi baieti .... in seara asta s-a jucat bine

si a fost care pe care cu Arsenal

imi pare rau ca nu ne comparam cu ei da' asta e adevaru

nu ne comparam cu multe ekipe din europa

dar in seara asta am jucat bine... imi e din ce in ce mai clar

ca multi care scriu pe aici sunt mai telenovelisti ca Neaga si Jiji

 

Salutari

 

 

tu vrei sa ne multumim cu ce sa jucat aseara?poate nu ai vazut ce pase a dat Dica...a fost omul care a distrus tot ce sa construit dincolo de centrul terenului.....de mina cu nulitatea de Neaga ....afara.Cind vor intelege ca mingea nu se cara,mingea ca si jucatorul trebuie sa circule cu viteza si exact la om ,atunci vom putea vorbi de fotbal modern european....Dica sa faca bine sa se apuce serios de munca,joaca mereu cu frina de mina trasa.....sunt mai mult ca sigur daca juca la Bacau...distrugea totul si acolo

hypno03.10.2007 04:49
Messages for Mirel Radoi

anti-Gigi adevarul despre Becali (02-10-2007 23:34)

... 4 vrei sa it.. bati joc de legendele Stelei de acea l.. chemat pe Hagi sa it... bati joc de el si u faceai echipa ..... acuma vrei sa-l chemi pe Lacatus ? satz bati joc de el ???? pay domnule Gigi esti un fra ierr pay buey Lacatus te ya acolo si te da de peretzi si sa vezi tu daca incerci ceva o sa f.. revolutie te oomoram acolo nu te pune cu Ultras! ai sa vezi tu !

 

anti-Gigi adevarul despre Becali (02-10-2007 23:33)

Gigi esti o mi zeri e faci de ras tara! 1 u ay leg cu ma.... lume interlopa... stii u 2 u nu ai ajutat sarraci din banii tai defapt tu nu ay banii , banii y.. primit de la ma... care vor sa conduca lumea ca sa obtzi voturi sa fy presedinte 3 u nu esti credincios doar te folosesti de credinta sa obti vosturi ... (l@m coopyat de pe un site dar se pare c@ are dreptate)

 

Ori esti beat ori esti analfabet. Te rog sa alegi varianta corecta. Eu sincer sper ca e prima ... desi m-as cam mira. Mai degraba ambele variante la un loc. mda ...

 

Forza Steaua !!!

 

Pacat ca nu avem mijloc la aceasta echipa, chiar am fi avut sanse.

chris_steaua03.10.2007 04:59

am jucat binisor aseara ( fata de altre dati, sau fata de campionat am jucat ffff bn) pacat ca am pierdut cu 1-0 dc avea si noi golu ala anulat altul era meciu. pacat daca luam bataie cu mai mult io stiu 2-0 3-0 mai ziceam ca e arsenal si ca ..... dar cu 1-0???????!!!!!!!!!! de ce DOAMNE???

FORZA STEAUAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!! spre cl :sad2:

hypno03.10.2007 04:59
Ba, dupa ce criterii faci afirmatii dintr-astea???

Baciu, hmmm, auzi, Baciu .... Asa i s-a parut comentatorului de pe Pro TV cumva? ...

 

Baciu --- si-a facut treba acceptabil

Neaga si Dica --- nu misca nimic .... dar nimic ... sunt varza amandoi ... varza rau

Surdu --- singurul care isi doreste un fotbal frumos ... nu prea are cu cine ... mi se pare unul dintre cei mai in forma jucatori ai Stelei

Victoras Iacob --- singurul atacant care are cat de cat simtul portii si al jocului .... Vad ca a fost notat ca cel mai slab jucator de pe teren (probabil pentru ratare)... Dar nu va puneti problema ca pozitia de pe teren(si nu numai in momentul pasei), capacitatea de a se demarca, forta sutului, jocul aerian bun etc. sunt meritele lui si numai ale lui. Si e singurul jucator de la Steaua cu simt al portii in timp real. De exemplu, Dica pentru a suta are nevoie de spatiu de cel putin 3 metri si aproximativ 4 secunde de pregatire pe cand Iacob poate suta (si chiar inscrie) din pozitii imposibile si cu adversari langa el. Pacat ca si-a cam batut joc managementul de el.

Badea --- io i-as spune Viorel Moldovan in miniatura .... nu isi ajuta echipa dar se mai izbeste mingea de el si intra-n poarta.

 

etc. Nu o sa descos toata echipa ....

DAR UN LUCRU E CERT .... Steaua JOACA JALNIC

 

Baciu, Zapata si Emeghara si-au facut treaba ... in rest Dzeu cu mila.

Iacob asemenea ratare ???

Ov Petre ... no comment (imi este total antipatic, imi vine sa sparg calcu cand il vad in teren) desi nu ma pot abtine sa-l injur pentru sutul ala in copaci cand avea toata poarta in fata.

Petre Marin din pacate cam toata actiunile lor importante au pornit de pe partea lui ... iar golul lor se putea evita, mijlocasul de inchidere trebuia sa stranga acolo

Banel ... aceasi poveste doar ca acuma nu i-a mai mers datu mingii pe langa fundasu advers si sprintu pe tusa

Dica si Neaga ? varza

Surdu mai are de mancat

Rada in unele momente a fost "aerian", nu prea da siguranta

Badea ? a avut impresia ca jucam cu Bacaul si se poate lua la tranta cu fundasii lor ... mai are de muncit ... mai ales la egoismul care da pe dinafara

Badoi? parasuta

Zaharia? cu ce mingi sa joace ?

 

per total pacat ca nu avem "coloana vertebrala", nu exista un mijloc cumsecade.

s-ar mai remedia din defectiuni cu 1-2 mijlocasi de creatie care ar putea sustine si faza defensiva.

 

in rest , bate oaia sa priceapa ciobanu' ... auzi ca Ov Petre a jucat ceas iarasi ... incredibil.

 

Forza Steaua !!!

stelistu din sm03.10.2007 05:07

daca marca Iacob nici nu va dati seama ce cu totul alte p;osturiu ar fi fost pe forum

hhhmmmmm

neli03.10.2007 05:35

Steaua lui Pedrazzini este peste Steaua lui Hagi ! deci :....., daca va fi lasat in pace va face treaba buna, Steaua lui Pedrazzini va fi de temut .

Heart_For_Steaua03.10.2007 05:51

Nu stiu cum li s-a parut altora meciul, nici nu am citit toate comentariile postate dupa meci ( si nici inainte) ,dar mie mi s-a parut ca am jucat bine si cred ca nu meritam sa pierdem.Am jucat foarte bine in prima repriza , si in a doua , dar se vedea ca Arsenal incepuse sa joace altceva in partea secunda.

Eu cred ca daca Dica dadea acel gol , sau macar Iacob , reuseam sa ne aparam si sa nu mai primim gol.Dar asta e , eu sunt fericit si asa , pentru ca se vede ca se paote juca si un fotbal de calitate daca jucatorii sunt lasati sa faca acest lucru, iar antrenorul este capabil sa ii antreneze cum trebuie.

 

Oricum aseara nu am intalnit pe FC Ghimbav , am intalnit Arsenal... Eu zic ca nu se astepta nimeni sa jucam asa bine...

 

Forza Steaua!

raul stelistu03.10.2007 06:11

Bravo baieti eu sunt mandru de voi,daca marca Iacob alta ar fi fost soarta meciului.

Oricum se vede o imbunatatire a jocului avand in vedere ca jucam fara jucatorii de baza.Luam locul 3 sigur.

FORZA Steaua fularultras

JDERUL03.10.2007 06:12

Desigur,daca ar fii fost sperante ca jucatorii vor face atata risipa de energie,poate si numarul spectatorilor ar fii fost mai mare,dar....Declaratiile lui jjjjjjjj ca nu are nevoie de spectatori,pretul ,mare al biletelor,indolenta de care au dat dovada unii dintre jucatori in meciurile anterioare,toate la un loc,au facut ca numarul spectatorilor sa fie mai mic decat la meciurile din campionatul intern.

jjjjj abereaza in continuare:Ov. Petre a jucat ceas????? Asa o fii.Daca zice el ! Si poate ca a jucat ceas,dar un ceas fara pendul si caruia aseara i-a lipsit din nou cucul.

De asemeni cred ca Rica a fost mana moarta care nu avea ce cauta intr-un asemenea meci !Dar,fiecare antrenor sau...finantator are strategia sa.

Stelisimul03.10.2007 06:17

Oricum altceva!

 

Ce am vazut aseara, am vazut o STEA mai coerenta, mai stapana pe situatie, normal cu minusurile si plusurile noastre insa am jucat cu arsenal. Fata de ce juca echipa cand era Hagi antrenor, este o diferenta. Nu avem atacanti! Parerea mea este ca Zaharia trebuia inclus de la inceput, s-a gresit cu titularizarea lui Badea, care vine dupa accidentare, este in lipsa de forma si nu in ultimul rand stiind ca fundasi adversi au un fizic impresionant nu-l bagi pe Badea. Cineva la mijloc... locul unde suferim grav! Dica nu are cu cine juca! Mergem inainte si speram. Forza Steaua!

Tupac Amaru03.10.2007 06:26

Nu sunt prea trist din cauza acestei infrangeri, pentru ca, per ansamblu, mi-a placut felul in care echipa a luptat.

Fara indoiala, meritul principal e al lui Pedrazzini.

Apoi felicit publicul, care a dovedit ca dragostea fata de Steaua e mai mare decat ura fata de cioban.

In fine, felicit si jucatorii, care au incercat sa faca o figura frumoasa, insa atat au putut.

Din pacate, in Ghencea se afla cel mai cretin reprezentant al speciei umane din ultima suta de ani!

Dano03.10.2007 06:35

Daca am avea un management competent am putea invata ceva din acest joc.....

Miaus03.10.2007 06:46

Impresii calde la rece in urma meciului de aseara:

 

Am ajuns la stadion pe la 20:00, o liniste pe acolo de credeam ca gresisem stadionu.Am intrat pe stadion si GOOOOOOLLLLLLLLLLL, nu nu marcase nimeni doar ca asa arata stadionul.IN peluza se mancau seminte de ziceai ca e concurs sponsorizat de Nutline cine mananca mai mult si mai repede.Asta ca sa o terminam cu labarelile alea ca vai doamne samantarii de la T1 si T2.Pentru cine doreste pot sa fac GALERIE de fotografii cu baietii din peluza spargand bomboane agricole la greu.

 

Usor usor a mai venit lumea la stadion dar oricum a fost DEZOLANT de putina lume.Dar intr-un fel mai bine asa, mia putini dar mai de calitate pentru ca cel putin in PN s-a cantat din min 1 pana in min 90, cu o mica pauza dupa primirea golului (cand s-a auzit PS - bravo baieti RESPECT).Si dupa finalul meciului cand se facea schimbul de tricouri PN inca mai canta.La salutul galeriei catre jucatori s-a strigat SUNTEM MANDRII DE VOI! Si eu chiar sunt mandru de ei si de Steaua, pentru ca nu stiu ce s-a vazut de la TV dar de pe stadion, din iarba cum se zice Steaua a jucat nu bine ci FOARTE BINE, in limitele posibilitatilor bineinteles.Dar baietii s-au DARUIT(faza cu eme+Banel a fost geniala, iar Dica ala "lent" si "puturos" facea PRESSING in minutul 90+) si pentru asta ei au MERITAT toate aplauzele, toate cantecele si oboseala pe care o resimtim azi probabil cei care am fost acolo pentru ei, pentru ale noastre culori si pentru ale noastre valori:)PN merita toate aplauzele pentru cum a fost incurajata echipa, nu tu Becali, nu injuraturi la adresa rivalelor, nimic grotesc doar cantece pentru Steaua, doar IUBIRE pentru Steaua.Asta trebuie facut pe stadion.Pacat ca nu s-a facut nicio coregrafie dar la cati eram....

 

Meciul a fost unul echilibrat si asta o arata si posesia balonului la pauza si la final.Steaua a vrut dar nu a putut in anumite cazuri plus ca nici norocul nu a tinut cu noi.Primele jumatati de reprzia le-am jucat bine dar in a doua parte a fiecarei reprize ne-au cam calarit cei de la Arsenal.Si daca in prima repriza am scapat in a doua ne-a taxat bulangiul ala de van Persie.Nu vreau sa ma amarasc si mai tare gandidu-ma ce s-ar fi intamplat daca o dadea Dica de la 40 de m sau daca ii intra alta a lui Dica care s-a scurs pe langa poarta in prima repriza.Ratarea lui Iacob a fost MONUMENTALA a fost chiar acolo sub ochii mei... ochii mei tristi dupa faza aceea.

 

Despre jucatori luati individual.

Zapata - nimic de reprosat a scos TOT ce era de scos si la gol nu avea ce sa faca.

P.Marin - ok, nimic spectaculos eu zic ca a jucat bine

Baciu - desi pare incredibil OMUL MECIULUI (cel putin vazut de pe stadion, tre sa mai vad meciul odata acasa:) s-a tinut scai de Adebayor si a respins cateva mingi extrem de periculoase(una chiar din picioarele lui Adebayor pe care scia mare GOL!)

Rada - Un joc foarte bun facut si de el.Sigur in defensiva.

Emeghara - S-a achitat de sarcinile defensive si a mai si uracta in ofensiva.Un fundas de viitor pe care ne putem baza, mai ales ca stie si cu varza asa cum a demonstrat-o la vreo cateva driblinguri.

Surdu - ZERO.UN mare mare ZERO.NU a facut nimic tot meciul si era MEREU in contratimp cu colegii lui.Cand ii dadeau pase pe invaluire el venea in centru, cand dadeau in centru el era pe invaluire.De altfel la strigatul jucatorilor s-a strigat Romeo Becali - prietenii stiu de ce.

Ov.Petre - a jucat FOARTE BINE, a facut ce trebuia sa faca el si nu i-a lasat pe cei de la Arsenal sa isi faca jocul lor obisnuit de pase, plus ca a mai si scos niste mingi grele cu capul la cornere si lovituri libere.In plus ieri nu a mai fost fluierat.

Nicolita - A alergat ca de obicei cu capul in pamant, centrari ineficiente si mai mult s-a evidentiat pe faza defensiva.IN media echipei poate un pic mai slab.

Neaga - mana MOARTA a echipei.A fost fluierat la schimbare si nu a venit sa salute galeria.Neaga alerga in reluare, pierdea mingi, nu se replia la fel ca si celalalt ZEROsurdu.Noi practic am jucat in 9.Asta e Neaga ala de dinainte sa plece la arabi...

Dica - A filtrat tot ce era pe la mijlocul terenului, a incercat sa deschida jocul pe flancuri, a sutat la poarta, a facut cat a putut.Dica a jucat bine ieri dar nu a avut cu cine.Impresia generala ca Dica nu a facut multe este data de faptul ca la deschiderea pe flancuri centrarile ajungeau in padure din cauza celor 2 frati Stan si Bran )Neaga & Surdu)

Badea - Lent, foarte lent, extrem de lent, mai mult decat lent.

 

Iacob - o ocazie cat casa a ratat-o nu a aratat nimic in rest.

Zaharia - a fost si el acolo

Badoi - la fel ca ala pe care l-a inlocuit.

 

Dupa meciul de ieri sunt trist ca nu am putut sa luam un punct pe care eu am simtit ca il meritam.Dar vreau sa o mai spun odata pentru ca jucatorii sa stie si sa joace asa si in Liga I.

 

SUNTEM MANDRII DE VOI!

dax4703.10.2007 06:47

Offtopic, kinfd off :

 

"Ca la fiecare meci important, bisnitarii si-au luat biletele din timp pentru a le vinde la suprapret, numai ca, spre surprinderea lor, suporterii Stelei nu sunt interesati de acest meci si au fost nevoiti chiar sa le vanda la jumatate din pretul de achizitie.

 

Daca un bilet la peluza costa 100 Ron, la bisnitari pretul acestuia este de 50 Ron, in timp ce un bilet la tribuna a II-a se vinde cu 100 de Ron, desi pretul oficial la casele de bilete este de 200 Ron.

 

La ora 18:00, casele de bilete erau inca deschise, vanzatorii nestiind inca ora la care vor sista vanzarile.

 

Onlinesport "

 

O mica bucurie, daca au iesit astia in paguba.

ghuru03.10.2007 07:01
Oricum altceva!

 

Ce am vazut aseara, am vazut o STEA mai coerenta, mai stapana pe situatie, normal cu minusurile si plusurile noastre insa am jucat cu arsenal. Fata de ce juca echipa cand era Hagi antrenor, este o diferenta. Nu avem atacanti! Parerea mea este ca Zaharia trebuia inclus de la inceput, s-a gresit cu titularizarea lui Badea, care vine dupa accidentare, este in lipsa de forma si nu in ultimul rand stiind ca fundasi adversi au un fizic impresionant nu-l bagi pe Badea. Cineva la mijloc... locul unde suferim grav! Dica nu are cu cine juca! Mergem inainte si speram. Forza Steaua!

 

 

Ce ai vazut aseara? O Steaua care a stat in corzi si pe jos. Ai vazut aceeasi Steaua neputiincioasa care nu e in stare sa inchege cateva pase sau sa pastreze posesia mingii, care nu e in stare sa construiasca un ataca.

Mama, a plecat Hagi si ex-secundul lui a facut minuni in cateva zile. Tot asa si o sa terminam capionatul pe locul 6, optimist vorbind - asta daca nu se apeleaza la vechile practici din culise. O varza! Nik dupa ce sa stins tot ce a construit Protasov.

Si cu fiecare esec devenim din ce in ce mai optimisti, vedem imbunatatiri, ne pacalim singuri. Ni se pare noua ca echipa joaca mai bine.

Tot asa, suntem pe drumul cel bun. Dica & co. sparge Europa. Si pe Unirea Urziceni in retur.

zoloz200503.10.2007 07:10
Ba fratilor nu stiu ce comentati voi dar echipa e cam petarda> Baciu, Emeghara si Surdu n-au fata nici de divizia A dar de CL ce sa mai zicem. Badea sta prost la conditie fizica (probabil ca o sa fie inlocuit de de Zaharia sau Iacob) iar Neaga inca nu confirma. In conditiile astea cred ca partea stanga a apararii noastre o sa fie facuta KO de englezi. Situatia nu arata rau e DISPERATA. Oricum bine ca nu mai avem 2 inchizatori si ca jucam pe cartea atacului ca in aparare oricum va fi haos. Dar asta e..... poate azi e Steaua noastra norocoasa! forzateaua

PS> Goian are 2 galbene de nu la bagat??????

 

doar cu SURDU (si un pic Badea si Neaga) ai cam avut dreptate...de restul e grav...si cu partea stanga a apararii..iar ai comis`o...deci..cine e mare antrenor acum ?! tot tu ?!

AndyQ03.10.2007 07:11
Tot asa, suntem pe drumul cel bun. Dica & co. sparge Europa. Si pe Unirea Urziceni in retur.

 

 

Ciudat e ca nu a plouat aseara, si totusi au aparut si ciuperci...

 

Neica, avand in vedere ca te-ai inregistrat ieri... lasa-ne, te rog eu... Inregistreaza-te dupa o victorie cu 5-0 a Stelei, ca sa ai ce ne povesti!!

onlySteaua03.10.2007 07:12

Sunt curios cat o sa-i tina pe jucatori pofta de joc aratata aseara pana la primirea golului. Cu mentalitatea stau prost de tot. Nu se poate sa clachezi asa usor dupa primirea unui gol. Chiar si in fata lui Arsenal (desi la fel au facut si la Praga).

Nu stiu ce-i cu Iacob. Inteleg ca-si doreste multe, dar la importanta unui meci ca cel de aseara ar fi trebuit sa lase dracului din egoismul ala exagerat (nu e la prima faza de genul asta in actualul sezon). De acord! Daca ar fi marcat altele erau comentariile. Daca...

O alta mare dezamagire pentru mine este Neaga. Jubilam la aducerea lui, iar acum...Ce sa mai vorbim ca mai nou, in loc sa incerce sa-si revina si sa-si vada de jocul sau (mizerabil de altfel) e preocupat de calitatile de tehnician ale lui Hagi. Tare interesanta atitudinea asta a sa legata de Hagi. Poate-s eu prea paranoic, dar oare sa aiba ciobanul vreo legatura cu toate aceste declaratii ale lui Neaga?

De restul nu vreau sa ma leg, echipa in ansamblu a jucat bine. Sau cel putin merita apreciata pentru daruire. Totusi un plus ar fi pentru Baciu, Emegara si ca de obicei Zapata.

flo220303.10.2007 07:14
daca marca Iacob nici nu va dati seama ce cu totul alte p;osturiu ar fi fost pe forum

hhhmmmmm

 

daca marca Iacob, ne dadeau ei doua goluri nu unul.

andyro03.10.2007 07:22
Zapata - nimic de reprosat a scos TOT ce era de scos si la gol nu avea ce sa faca.

P.Marin - ok, nimic spectaculos eu zic ca a jucat bine

Baciu - desi pare incredibil OMUL MECIULUI (cel putin vazut de pe stadion, tre sa mai vad meciul odata acasa:) s-a tinut scai de Adebayor si a respins cateva mingi extrem de periculoase(una chiar din picioarele lui Adebayor pe care scia mare GOL!)

Rada - Un joc foarte bun facut si de el.Sigur in defensiva.

Emeghara - S-a achitat de sarcinile defensive si a mai si uracta in ofensiva.Un fundas de viitor pe care ne putem baza, mai ales ca stie si cu varza asa cum a demonstrat-o la vreo cateva driblinguri.

Surdu - ZERO.UN mare mare ZERO.NU a facut nimic tot meciul si era MEREU in contratimp cu colegii lui.Cand ii dadeau pase pe invaluire el venea in centru, cand dadeau in centru el era pe invaluire.De altfel la strigatul jucatorilor s-a strigat Romeo Becali - prietenii stiu de ce.

Ov.Petre - a jucat FOARTE BINE, a facut ce trebuia sa faca el si nu i-a lasat pe cei de la Arsenal sa isi faca jocul lor obisnuit de pase, plus ca a mai si scos niste mingi grele cu capul la cornere si lovituri libere.In plus ieri nu a mai fost fluierat.

Nicolita - A alergat ca de obicei cu capul in pamant, centrari ineficiente si mai mult s-a evidentiat pe faza defensiva.IN media echipei poate un pic mai slab.

Neaga - mana MOARTA a echipei.A fost fluierat la schimbare si nu a venit sa salute galeria.Neaga alerga in reluare, pierdea mingi, nu se replia la fel ca si celalalt ZEROsurdu.Noi practic am jucat in 9.Asta e Neaga ala de dinainte sa plece la arabi...

Dica - A filtrat tot ce era pe la mijlocul terenului, a incercat sa deschida jocul pe flancuri, a sutat la poarta, a facut cat a putut.Dica a jucat bine ieri dar nu a avut cu cine.Impresia generala ca Dica nu a facut multe este data de faptul ca la deschiderea pe flancuri centrarile ajungeau in padure din cauza celor 2 frati Stan si Bran )Neaga & Surdu)

Badea - Lent, foarte lent, extrem de lent, mai mult decat lent.

 

Nu credeam ca o sa zic asta, total de acord. Mai ales in privinta lui Surdu, care meci de meci da dovada de o impotenta fotbalistica greu de egalat. Nu se demarca, nu stie sa dea o pasa, intra in panica, defensiv e 0 barat. Cel mai slab jucator al meciului, dupa parerea mea, si nu stiu de unde au aparut notele alea uimitoare pentru el. Ii dau 1 doar pentru ca nu exista 0.

 

Baciu si Ovidiu Petre, putin deasupra lui Zapata in clasamentul pentru jucatorul meciului (doar pentru ca Zapata mi-a dat emotii la o centrare cand a respins cu...spatele, picioarele, nu stiu exact).

 

Miaus, meciul urmator te asteptam la PS daca tot te-ai hotarat sa vii in peluza :P.

ghuru03.10.2007 07:25
:))))))))))))))))

 

Nu pot sa cred ca voi va certati pe aici... Trist... De-a dreptu` penibili, domnilor suporteri!!!

Noroc? Pai ce-ai vrea altceva in fata lui Arsenal? Oare n-ai vrea sa-i dominam 90 de minute si sa le dam 4-5 goluri? Norocul face parte din fotbal. Mai bine 1 punct norocos decat zero ghinioniste, cum am patit anul trecut la Madrid...

 

 

MENTALITATE DE INVINGATOR.

Despre 3 puncte norocoase - nu muncite - ce spui?

 

Macar INCERCI sa te consolezi pentru ESEC. Pofta mare la ciuperci ;)

«16789»