FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Handbal de super clasa

«1345678»
f234567k24.09.2010 04:25

Romania si Suedia au fost doua dintre cele mai bune echipe de la aceasta amicala Cupa Mondiala. O repriza a doua nerecomandata cardiacilor, cu fiecare echipa conducand de mai multe ori... Am avut sansa ca nordicele au ratat ultimul atac. Sper sa batem Franta in semifinale!

aliuta4724.09.2010 04:32
Romania si Suedia au fost doua dintre cele mai bune echipe de la aceasta amicala Cupa Mondiala. O repriza a doua nerecomandata cardiacilor, cu fiecare echipa conducand de mai multe ori... Am avut sansa ca nordicele au ratat ultimul atac. Sper sa batem Franta in semifinale!

mama ce vrajala ai in tine=)) ai trait cu emotii meciu pt o cota de 1.27=))

Maye24.09.2010 14:12

Ha ha , ce ti-a zis-o wankere :))

f234567k24.09.2010 14:38
mama ce vrajala ai in tine=)) ai trait cu emotii meciu pt o cota de 1.27=))

Incerci sa ma calci pe nervi ca de obicei. Daca am trait meciul cu emotii pentru ca il aveam la pariuri(totusi este un turneu amical) asta nu ma impiedica sa imi spun la rece parerea despre meci. Si anul trecut am rupt norii la turneul asta si la turneul final nu prea ne-au iesit multe.

f234567k25.09.2010 20:21

Fetele noastre au trecut in semifinala de nationala Frantei cu 23-21(15-7 la pauza). In finala de maine(17:15) o sa intalnim puternica nationala a Norvegiei care a trecut de tara gazda Danemarca fara probleme cu 24-19(15-9 la pauza).

red&blue_boy25.09.2010 21:12

Ce sa zic,la turnee de genul asta jucam bine,ajungem prin finala,chiar castigam,iar la turnee de campionate europene sau mondiale nu confirmam...

f234567k14.12.2010 22:01
MoWeed14.12.2010 22:33

Bine ca s-au calificat, dar ma tem sa nu ne inecam iar ca tiganii la mal. Ar fi pacat, generatia asta merita mai multe trofeee...

butcher_6915.12.2010 10:47

Pina acum ...ok,greul o sa fie daca intilnim Norvegia...macar sa fie in finala,atunci vor da tot pina la epuizare...Hai Romania !!!

axl18.12.2010 09:11

Mai, azi n-avem o semifinala la handbal? Daca da, cine transmite? Nu gasesc pe nicaieri.

adidwu18.12.2010 09:24

Meciul e transmis de TVR2, la 15.25.

axl18.12.2010 10:10

In program TVR2 are Singur pe lume, fra-it, 2000, drama, partea a doua, de la 15:10.

 

Mda, ai dreptate,pe site-ul TVR2 e trecut meciul, de la 15:25.

f234567k18.12.2010 14:10

Imi pare rau sa o spun dar daca ne calificam in finala o facem doar cu noroc. Suntem varza pe extreme. Cel mai mare ghinion posibil a fost accidentarea Cristinei Varzaru. Alice are o forma incredibil de slaba iar de extrema dreapta nici nu mai vorbesc, nu existam acolo. Pentru o echipa care isi propune un loc pe podium e rusinos sa stam doar in Talida Tolnai, Cristina Neagu si unul dintre pivoti.

BAF-kimi18.12.2010 15:02

Au jucat slab rau, daca nu era Talida in forma, pierdeam la peste 10 goluri. :|

anti gigi18.12.2010 15:31

antrenorul de la handbal e un fel de Lacatus,cu el antrenor n aveam nicio sansa,un time out n a cerut tot meciul

f234567k18.12.2010 17:16

Eu n-as arunca in totalitate vina pe Radu Voina. Fiecare are cate un procent din infrangerea cu Suedia. Am avut nesansa sa le pierdem pe Ramona Maier, Varzaru, Carmen Amariei, Patricia Vizitiu si Paula Ungureanu si totusi suntem aproape sa obtinem un loc trei care ar insemna cea mai buna clasare a nationalei la un CE. Sper sa batem maine Danemarca desi nu sunt foarte increzator.

Parerea mea, acum trebuie inceputa o reconstructie in jurul Cristinei Neagu.

red&blue_boy18.12.2010 22:18

A nu stiu cata oara imi fac sperante cu nationala de handbal feminin,ca poate in sfarsit castigam si noi un campionat,pentru ca iar sa fiu deceptionat.Asa ca,de-acum inainte m-am lecuit... :dry:

adidwu19.12.2010 15:28

Romania a castigat medalia de bronz la C.E. dupa ce a invins Danemarca cu 16-15.

Sincere felicitari!

gio_stgloria19.12.2010 15:32

Multe felicitari fetelor ! De mult n-am mai trait asemenea emotii sincer sa fiu. Cel mai frumos cadou de sarbatori.

 

Talida a fost senzationala DIN NOU !

Tupac Amaru19.12.2010 15:33

Un sincer BRAVO fetelor, desi se putea chiar mai mult!

Am speranta ca nu se vor prezenta la palatul ocupat momentan de killerul alogen mongoloid al Poporului Roman, pentru ca nenorocitul sa se faleasca cu ele!

gio_stgloria19.12.2010 15:40

Atat s-a putut , un pic de atentie si inventivitate in meciul de ieri ar fi putut schimba soarta meciului, insa nu mai conteaza. Am batut danemarca acasa, intr-o sala cu 12 000 de oameni care si-au incurajat echipa. Nu e de colo.

f234567k19.12.2010 15:53

Fete de aur! Danemarca-Romania 15-16(7-9)

http://Steaua.ro/handbal/2010/12/19/fete-d...mania-15-167-9/

zenga19.12.2010 16:28

Avem bronzul.Daca aveam un antrenor destept cred ca acum jucam pentru aur

gio_stgloria19.12.2010 16:37
Avem bronzul.Daca aveam un antrenor destept cred ca acum jucam pentru aur

pai cred ca cel mai bine era daca te aveau antrenor pe tine.

f234567k13.01.2011 16:54

Cristina Neagu a castigat balonul de aur in varianta handbalului feminin dupa ce le-a devansat pe Haraldsen, Popovic, Jurack si Postnova!

«1345678»