FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Handbal de super clasa

«1238»
yo_marius_xxx24.09.2007 19:05

am vazut in weekend cum oltchim ramnicu-valcea a ZDROBIT pur si simplu cele 2 echipe rusesti favorite anul acesta in CL la handbal.avem o echipa de club in Romania care sperie europa cam o facea Steaua la mijlocul anilor '80!!!oltchim e detinatoarea cupei cupelor si a supercupei europei la handbal feminin,editia 2007,ambele castigate intr-o maniera atat de categorica incat reprezentantii EHF la valcea (cu ocazia supercupei) au numit-o principala favorita la castigarea CL la handbal feminin editia 2007/2008..eu unul sunt tare mandru de aceasta echipa senzationala!!!

fane_casieru24.09.2007 19:09

Stiu eu pe cineva din Ramnicu-Valcea care sare in sus de bucurie...si eu pe langa el...

Bravo lor.

**alex**24.09.2007 19:15

Handbalul feminin a fost mereu bine reprezentat, atat la nationala cat si la nivel de club. Oltchim a fost si este cea mai buna echipa romaneasca, e de apreciat faptul ca ne-am creat o echipa numai din romance, nu cum au facut alte echipe de afara unde se intalnesc rusoaice, daneze..

 

Au sanse mari sa castige Champions League, au un lot si un antrenor experimentat.

bodanelu24.09.2007 22:06

ca valcean nu pot decat sa ma bucur pentru performanta Oltchimului.

Oltchim la handbal = Steaua la fotbal

Recoba24.09.2007 22:42

bv lor...avem cu ce ne mandri...aa..si cu brigada zavoi :) ...ce atmosfera e meci de meci la rm valcea...

cristi_mold25.09.2007 08:09

Intradevar Oltchim este o echipa mare. Ma bucur ca mai investeste cineva si in handbal, pentru ca cu 1mil de euro iti faci o echipa foarte buna, pe cand la fotbal cu un mil de euro nu tii o echipa de divizia b.

yo_marius_xxx25.09.2007 11:40

din declaratiile de dupa meci se pare ca cei de la zvenigorod(parca asa se scrie...a dreaq rusa asta!!) sunt foarte ingrijorati de forta aratata de echipa valceana,in perspectiva inceperii CL la handbal!!!!!

Wally25.09.2007 21:17

In sfarsit mai speriem si noi pe cineva. Altadata eram de departe cei mai buni la gimnastica, acum nici acolo. Felicitari Oltchim!

MALDINI_STEAUA27.09.2007 20:00

Sunt mandru ca sunt VALCEAN :D

 

 

Belo te contrazil : OLTCHIM handbal = Barcelona ( fotbal ) :))

bodanelu27.09.2007 20:23

ma refeream in campionatul intern

MALDINI_STEAUA27.09.2007 20:39

Aici ai dreptate :P

anr9428.09.2007 06:24

Felicitari pentru cei de la Oltchim! Au jucat bine.

yo_marius_xxx28.10.2007 16:44

in aceasta seara Oltchim a invins Viborg,scor 33-30, la Ramnicu-Valcea in prima etapa a grupelor Champions League la handbal feminin!!!!

FELICITARI FETELOR SI ANTRENORULUI TADICI!!!!

 

p.s. Oltchim este a 3-a favorita la castigarea CL in spatele Viborgului si Zvezdei!!!!

yo_marius16.11.2007 09:09

HCM Constanta-Hammarby 32-30 aceasta fiind prima victorie a constantenilor in grupele CL de anul acesta.totusi ei au ratat locul 3 si o calificare mai departe datorita golaverajului...

Wally17.11.2007 22:36

Numai Steaua nu a reusit sa faca nici macar un punct in grupe...

-=Danny=-18.11.2007 10:18

@Marius , ce faci ma de lauzi cu echipa din orashu meu ?? Pai ce te crezi pe tarlaua lu tacto mare ?!?!?!?! :angry:

yo_marius18.11.2007 11:20

Oltchim a învins vineri seara la Râmnicu Vâlcea formația maghiarã Ferencvaros cu scorul de 34-28 și a obținut calificarea în grupele principale ale Ligii Campionilor. Echipa antrenatã Gheorghe Tadici ocupã primul loc în grupa D, având punctaj maxim dupã patru partide disputate. Performanța Oltchimului este cea mai bunã obținutã de o echipã româneascã în actualul format al competiției.

 

UCM Resita :

Resitenii au invins in Suedia, pe Lindesberg (35-34), in turul trei al Challenge Cup. Meciul a fost presarat cu duritati, doi banateni terminind jocul cu tricourile sfisiate.

 

@denii.... culmea!!! ma cred pe tarlaua unui unchi care sta prin zona!!! ;)

-=Danny=-18.11.2007 12:04
@denii.... culmea!!! ma cred pe tarlaua unui unchi care sta prin zona!!! ;)

 

E tare unchito .... :laugh: .... glumeam si io :P

yo_marius18.11.2007 12:27
.... glumeam si io :P

 

 

acu' ce faci?? ma iei la misto?? :wink:

yo_marius22.11.2007 20:08

NICI DE DATA ASTA!!!!!

 

KIEL vs. HCM Constanta 38-24!!!! pacat!!! si Constanta spune adio cupelor europene sezonul acesta!!!!

**alex**08.12.2007 18:36

Ati uitat de handbal?

Deja Romania a ajuns in faza a doua a grupelor..

yo_marius08.12.2007 19:55

eu unul astept cel putin o semifinala!!! de atunci incep comentariile....parca victoriile de pana acum sunt ceva asteptat de toata lumea

yo_marius09.12.2007 09:05

iata ca n-am uitat de handbal,abia acum incapand adevaratul turneu pentru fetele noastre!!

 

Romania - Spania 32-19 si echipa nationala merge in sferturile de finala!!!

**alex**09.12.2007 11:41

Azi, pe TVR2 de la ora 17:30, Romania-Ungaria

**alex**13.12.2007 18:38

Sfert de finala : Romania - Franta, ora 21:30, TVR 1

«1238»