FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hagi a demisionat !

«1101112131415»
Matteo20.09.2007 17:33
@ Matteo

 

Fiecare are dreptul sa isi spuna parerea. Poate el considera ca Hagi este un antrenor mare. Si poate ca asa si este. Oricum nu merita sa fie umilit in halul asta.

 

 

In primul rand m-ai inteles gresit, eu il sustineam pe Hagi si il sustin in tot ceea ce a spus... cu totii suntem furiosi pe "fecaliot" si suferim pentru Hagi in momentele astea, nu cred ca-si au rost glume de 2 lei acum!

Dragos_stelistu_200720.09.2007 17:33

[...]

mNiosu20.09.2007 17:34

[...]

sh1veRs20.09.2007 17:35

Genul de faza in care nu trebuie sa iei apararea nimanui... Majoritatea aveti dreptate, respect pentru Hagi ca jucator dar ca antrenor mai are de mancat...

 

Becali? Da... este un depravat care face multe greseli... asta e... il intelegem... nu e roman... e mai prost... el tot ce vrea este binele Stelei... intr-un fel sau altul sa speram ca o se revanseze...

 

Cat despre faza cu imaginea... cat de "prostalau" sa fii sa zici asa ceva? Toata lumea stia ca Hagi este si va fi cel mai praf antrenor machedon! Si toata lumea, care stie fotbal si nu vorbeste prostii, pun pariu ca au simtit cerul peste ei cand au aflat de venirea lui Hagi la Steaua... asa ca explica-mi si mie cum [...] putea Becali sa se impace cu suporterii cand toti stiau ca a facut cea mai mare greseala posibila... (nu s-au impacat, suporterii au tacut, au tras un aer adanc in piept si si-au zis: "Steaua se duce de rapa")!

 

Aaa si hai sa va mai zic ceva... spuneti ca Becali este de vina deoarece ii interzicea lui Hagi introducerea catorva jucatori in teren... DAR SLAVIA PRAGA CUM A REUSIT FRATE FARA 3 JUCAORI DE BAZA IN TEREN, CU NISTE BUCATARI SI JUCATORI DIN a 7-a Liga GERMANA, Liga A 2-A TURCA... SA NE BATA?

 

HAI CA SUNETI DESTEPTI... sa stiti ca nu e deloc devina... Hagi n-are nici o vina... ca el a fost mare fotbalist(asa ganditi unii din voi)!

 

Ma tem ca nu o sa mai revedem Steaua de alta data... atata timp cat avem ciobani in conducere!

Matteo20.09.2007 17:35

[...]

cristi_mold20.09.2007 17:36
[...]

 

Doamne cu poti sa vorbesti in asemenea fel despre Hagi. Cand el facea performante la Steaua tu nici nu umblai in picioare. Nici eu nu il consider un mare antrenor, dar il respect pentru ca iubeste Steaua atat de mult si a avut coloana vertebrala sa isi dea demisia (nu ca altii care acum au tupeul sa atace). Cam tarziu dar stiti cum se zice, mai bine mai tarziu decat niciodata!

Ovidiu_IASHI_Steaua20.09.2007 17:38
Banati [...] asta!

 

Chiar va rog si eu... ca si colegul... banati... va rog frumos!

pacobarosanu20.09.2007 20:55
ba @@@@@@@@ daca E PRAF SI NU COMUNICA CU NIMENI DE CE SAL SUSTINA?

NU AI FOST ATENT LA TOT, A FACUT CELE MAI RATATE SCHIMBARI POSIBILE TOTI ZICEAU NU, el DA si uite asa al 2`lea gol urasc @@@@@ ca tine care se cred stelisti dar habar naveti

 

ce **** mea aveti cu Becali .. DACA NU ERA Becali Steaua ORI ERA PE ultimele locuri ORI ERA IN B asa ca taceti @@@@@@@.. Hagi asta, Hagi aia , Hagi Hagi Hagi , Hagi a fost cel mai bun jucator roman de fotbal, dar ca antrenor e praf. . ce MAI VRETI?

stai tu lin ca io ma pricep la fotbal.ai vrea tu macar jumate sa stii din cate stiu io.ps:io nu am purtat cravata de pionier ca tine.

pacobarosanu20.09.2007 20:57

inca ceva znn.invata sa scrii si dupa poti sa ma injuri cat vrei.io nu te-am injurat.sa-l asa se scrie corect.

alexmk1720.09.2007 21:00

Hai sa deschidem alt topic, pentru ca aici s-au cam aburit lucrurile si unii chiar nu au creier si se comporta precum golanii de pe stadioane folosind cuvinte pornografice!

 

Ce parere aveti de declaratia Delirantului Debil din Ghencea??? "Jucatori care au jucat la Galatasaray si Timisoara vorbeau in teren ca asta e nebun ca il scoate pe Lovin!"

 

Deci dupa ce ca baiatul nu stie fotbal si a fost cel mai bun rapidist de la Steaua in derbyul de duminica, Ovidel a inceput sa si antreneze si sa contrazica tactica antrenorului!

 

Nu-ti e rusine bai, lungan nefotbalist! Dupa ce ca esti al doilea cel mai slab fotbalist roman din istorie, la mare bataie cu Soava, mai faci si jocurile impotriva antrenorilor????

Acum nu mai e Radoi, sa dam vina pe el ca face si drege! Radoi e la Bologna si isi cauta genunchi pe acolo, asa ca, mai greu sa traga sforile acum, cum ar fi scris presa antistelista!

 

A venit marele Ovidel Petrel sa dea lectii!

 

Cred ca merita o proaspata portie de huiduiala, mister Ovidel!

alexblaja20.09.2007 21:02
oricum nu aveti posibilitatea de a merge pe stadion pentru ca va fii suspendat dupa ce baga Jiji o pila ca miroase complotul.

 

Uite ca mai e unul la fel de "paranoic" ca si mine!!!! Stai sa vedem ce o sa fie la faza cu surubul din meciul cu rapidul...eu cred ca a fost gandita de Becali, stia ca o sa-l dea afara pe Hagi si a zis sa-si asigure vreo 2-3 etape stadionul gol! La fel a fost "incidentul" din meciul cu Charleroi!

vali_sibiu20.09.2007 21:03

Este adevarat, Hagi nu este cel mai mare antrenor pe care l-a avut Steaua vreodata. Dar, fara indoiala este si va ramane pentru multa vreme de acum incolo, cel mai mare fotbalist care a jucat la Steaua si un stelist cu sufletu mereu langa noi. Nu merita tratamentul la care a fost supus de un cioban, si nu vreau sa jignesc pe cei care fac aceasta meserie, caruia banii i-au intunecat si putina minte de care dispunea. Tin cu Steaua din 1977 de pe vremea echipei lui Sames, Iordanescu, Vasile Iordache etc. si am tinut si atunci cand se chinuia pe la mijlocul clasamentului precum si la momentele de glorie din 1986. O sa tin in continuare cu Steaua dar nu pot sa nu ma intreb cum o echipa galonata ca Steaua a ajuns pe mana unui analfabet paranoic care se crede trimisul lui Dumnezeu pe pamant. Chiar sa se poata obtine orice cu bani in societatea capitalista salbatica in care traim? Chiar sa poata intina numele de Steaua un dobitoc care de-abia se exprima si care vroia sa-si taie venele impreuna cu Ramon Calderon? Ce impresie poate face un asemenea specimen in Europa unita in care suntem atat de mandri ca am intrat?

Domnule Becali (daca nu este prea dura alaturarea celor doua cuvinte) dumneavoastra ar fi trebuit sa va dati inaintea lui Hagi demisia. Daca aveti macar o urma de bun simt, vindeti echipa unui investitor care chiar daca nu va avea banii dumneavoastra macar ar putea sa aiba un dram de omenie si sa nu considere oamenii din subordinea lui niste sclavi pe plantatie!

Noi stelistii simpli va multumim domnule Hagi si ne cerem noi scuze pentru tratamentul suburban la care ati fost supus in aceste luni. Va urez multa bafta in continuare pentru ca sunt convins ca va veni si vremea dumneavoastra in antrenorat.

Cu stima,

Vali_sibiu

pacobarosanu20.09.2007 21:09

Domnule Hagi imi cer scuze pentru modul in care ati fost tratat de specimenul de la oficiala care raspunde la numele de Gigel.Mingea cu autograful dumneavoastra dobandita in urma unei licitatii pentru strangerea de fonduri pentru copii abandonati va ramane deasupra biroului cu semnatura dumneavoastra la vedere.Va multumesc.

zloty20.09.2007 21:16

pacat de Hagi , oricum oieru il vrea pe zerooli inapoi pentru ca stie ca niciun antrenor care se respecta nu va lua echipa cu el la conducere , pai de sclavu bun la nevoie se cunoaste

papillon20.09.2007 21:38

Stelisti,

Toti suntem de aceeasi parte a baricadei. NU MAI JIGNITI AIUREA, DOAR PENTRU CA ALTCINEVA ARE ALTE PAREREI CA ALE VOASTRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! E INADMISIBIL SA NE FACEM "OI" INTRE NOI, MI-E PUR SI SIMPLU GREATA!!!!!

 

Admini, stiu ca aveti foarte mult de munca acum, apreciez efortul - dar pentru cine sare calul e recomandabil un ban mai indelungat. Nu e posibil sa existe astfel de atmosfera pe fcsteaua.ro

 

Pentru cei care injura, cei care jignesc, cei carora le-au dat lacrimile dupa o conferinta de presa reusita, va reamintesc niste lucruri evidente:

 

1. ECHIPA NU MERGE!!!!!!! INTELEGETI OARE ACEST LUCRU? Sau va lasati sentimentele si ura fata de Gigi sa o ia inaintea ratiunii? Deci, inca o data, ECHIPA NU JUCA NIMIC!!!!! NU E POSIBIL CA SINGURA FAZA DIN CARE MARCAM GOL SA FIE CENTRARE Dica SAU Nicolita SI CAP Goian.

 

2. Daca era sa se retraga cu demnitate, Gica folosea echipa lui si nu a lui Gigi in meciul de ieri - Golanski titular. Ia facut insa pe plac lui Gigi, de ce oare? Ah, sau a vrut sa-i demonstreze patronului ca greseste si formula aleasa de el nu e castigatoare? In acest caz, a pus interesele personale (razboiul cu patronul) mai presus decat interesele echipei. Cum o dai, tot nu-i bine. Oricum, apreciez faptul ca si-a dat demisia si a aratat, in cele din urma, onoare

 

3. Olaroiu NU A CONFIRMAT INTOARCEREA!!!!!!!!!!! INCETATI VAICARELILE SI PRESUPUNERILE!!!!!!!!! IN MOMENTUL IN CARE SE INTOARCE LUATI-L IAR LA INJURAT! De ce sunteti atat de siguri ca se intoarce? Ca a spus asta Gigi??????????????? Sau am ajuns sa punem botul la toate vrajelile gesepe?

 

4. RESPECT ENORM PE Hagi CA FOST JUCATOR SI CA STELIST - M-a durut inima sa vad cum e batjocorit si umilit de un cretin, o zdreanta fara caracter. Tot ce pot sa-i urez lui Gica este sa nu se dea batut, sa creada in el. Fotbalul poate fi invatat si practicat cu pasiune si in alta parte, nu numai la Steaua. Sunt convins ca sunt multe echipe mici care l-ar dori ca antrenor, fie si numai din cauza apropierii de persoana Regelui. Sa inceapa munca de jos, sa aiba rezultate, si apoi il asteptam cu drag inapoi. IN CONDITIILE IMPUSE DE EL!!!!! Cand n-o sa-si mai permita nimeni (nici macar cretinul sef) sa zica ca nu e antrenor, ca trebuie sa invete si altele de acelasi gen.

 

 

IN FINAL, ATRAG ATENTIA INCA O DATA CA SUNTEM CU TOTII SUPORTERI STELISTI!!!!!!!!!!! SA NU NE MAI JIGNIM INTRE NOI !!!!! INTOTDEAUNA SUPERIORI, CORECT?

axl2320.09.2007 21:54
Inca un mare avertisment
Terminati cu jignirile si limbajul suburban altfel va banez pe toti! (Stiti ca nu-s sanatos)
ste_farfan20.09.2007 22:24
2. Daca era sa se retraga cu demnitate, Gica folosea echipa lui si nu a lui Gigi in meciul de ieri - Golanski titular. Ia facut insa pe plac lui Gigi, de ce oare? Ah, sau a vrut sa-i demonstreze patronului ca greseste si formula aleasa de el nu e castigatoare? In acest caz, a pus interesele personale (razboiul cu patronul) mai presus decat interesele echipei. Cum o dai, tot nu-i bine. Oricum, apreciez faptul ca si-a dat demisia si a aratat, in cele din urma, onoare

 

legat de punctul 2, inseamna ca tu cand te uitai la conferinta de presa a lu Gica, te gandeai la ce ai visat aseara altfel nu-mi explic ceea ce ai scris...Hagi a explicat foarte bine situatia

Andrei2320.09.2007 22:26

Nu inteleg cum puteti fi atat de ********** unii dintr-e voi..cu tot respectul nu pot pricepe cum unii dintre voi va alaturati unui 'Jiji' de-a dreptul insuportabil,sa loviti intr-un simbol cum e Hagi e greu de imaginat.

Sa o luam de la inceput:

1:Stiati cu totii cariera de antrenor a lui Gica inainte ca el sa vina la Steaua (stia si conducerea asta nu?ok..Gica e un antrenor care e la inceput de antrenorat,nu-l contest a avut rezultate si performanta la echipa pana acum..insa jocul echipei nu a mers,sincer mie care sunt un stelist trup si suflet pentruechipa nu-mi convine ca Steaua sa joace ce a jucat Hagi pana acum,nu pot admite la o echipa cu pretentiile Stelei sa se faca experimente.Dar ii puteam da o sansa...macar sa incerce.

2:Avem un patron care dupa cum stiti cu totii ne-a facut de-a lungul timpului sa-l uram..orice ar face dansul nu-l mai putem ierta cel putin eu ca persoana ca Stelist nu-l pot ierta,dupa cat a lovit in noi suporterii incep sa cred ca pentrudansul iubirea ros-albastra nu exista ci e doar o afacere..bani la mijloc.Cum putem sa-l facem pe dansul sa inteleaga ca noi traim,suferim,iubim aceasta echipa si ne dam sufletul pe stadion si oriunde in lumea asta pentruechipa asta.Cum putem sa-l facem sa inteleaga sa ne lasee in pace sa plece sa inteleaga ca Steaua e Istorie ca el va disparea...Steaua va ramane suporterii vor trai cu Steaua atunci cand el n-o sa mai fie..adica totdeauna...nu ne poate desfiinta pe noi ca suporteri care noi suntem Steaua la nesfarsit.

Scriu la nervi si suparare...recunosc nu am cea mai mare dreptate nici mie nu-mi convine jocul lui Gica si nu suport ca Steaua sa piarda si sa joace prost..ok..Dar cum putem noi suporterii Stelei sa lovim intr-un simbol intr-un stelist cum e Gica?A'ti uitat cea facut Hagi pentru noi?Va mai amintiti golurile lui in tricoul ros-albastru?Hagi eu unul dintre cei mai buni fotbalisti care a jucat vreodata la Steaua.Hagi e Stelist si e stelist si iar stelist...si ramane stelist...s-a intors acasa in Ghencea langa familia lui alaturi de suporteri..cu inima deschisa si cu o dorinta extrem de mare,cu o bucurie in suflet ca s-a intors inapoi acasa.Nu va inteleg pe unii dintr-e voi care va-ti putea face intelesi in altfel(ex:Da dl.Hagi nu e antrenor nu stie tactica..nu se pricepe)dar nu putem sa lovim si sa alungam in halul asta un mare Stelist.De ce nu va ganditi ca e unul dintre noi?Ca iubeste Steaua...tine cu Steaua sufera cu ea...de ce sa-l alungam in halul asta..de ce sa-i facem asta tocmai lui?Daca si pe Gica il tratam asa ce simboluri sa iubim?Nea Jiji?sa-l iubim pe el?e mai simbol si mai stelist decat Hagi?maine poimaine o sa lovim in Laca...in toate legendele Stelei...asa o sa le facem la toti?Ce o sa mai ramana din Steaua?nu va ganditi ca asa ne distrugem singuri?Poate nu am dreptate..dar ma doare in ce hal l-am gonit pe Gica noi...suporterii alaturi de cioban.Hagi imi cer scuze pentrumodul cum ai fost tratat..in inimile noastra a suporterilor stelisti vei ramane la fel de mare si te vom iubi mereu...esti o legenda...un stelist si iti doresc bafta in continuare si poate timpul va face ca u sa revii acasa in Ghencea..langa familia ta...Steaua!!

 

+10 warn pentru jignirea partenerilor de forum.

fansteaua4620.09.2007 22:30

AL-HILAL AMENINTA Steaua CU FIFA!

 

"Al-Hilal e un club mare in Asia. Auzisem ca Steaua e o formatie importanta in Europa, dar ceea ce face presedintele ei nu este deloc corect. Daca domnul Becali il vrea pe Olaroiu, atunci trebuie sa ia legatura cu noi, ceea ce nu a facut pana acum. Ii transmit insa ca noi, cei de la Al-Hilal, nu vom renunta la Olaroiu! El mai are doi ani de contract cu Al-Hilal, iar contractul nu poate fi rupt de catre nimeni. Nu exista nicio clauza de reziliere."

 

"Daca domnul Becali va lua legatura cu antrenorul nostru, atunci ne vom adresa celor de la FIFA pentru ca Steaua nu are voie sa negocieze cu un tehnician aflat sub contract. Olaroiu este antrenorul lui Al-Hilal si va garantez ca asa va ramane si maine si peste o saptamana si peste un an. Daca Steaua ii va oferi 10 milioane de euro pentru sase luni, atunci noi ii vom da dublu. Doar daca domnul Becali ne va da 60 de milioane de euro! Dar, nici atunci nu se stie sigur. Insa pentru 60 de milioane de euro, ne vom gandi la propunerea domnului Becali", a declarat printul Mohammad ben Faissal, informeaza ProSport.

papillon20.09.2007 22:43
legat de punctul 2, inseamna ca tu cand te uitai la conferinta de presa a lu Gica, te gandeai la ce ai visat aseara altfel nu-mi explic ceea ce ai scris...Hagi a explicat foarte bine situatia

 

omule, la explicat suntem campioni mondiali. Eu stiu una si buna: Gigi a ordonat sa nu mai joace Golanski, asa s-a intamplat. Gigi a ordonat sa intre Iacob (nerefacut), asa s-a intamplat. Ce tot explicam atata? Eu cred ca i-a facut pe plac patronului si atat - daca se intampla sa castigam, toata lumea era fericita, nu mai era nevoie de atatea explicatii. Asa, s-au pus mai multe paie pe foc...

 

Stai linistit, imi pare la fel de rau ca tuturor pentru modul in care a fost tratat Gica - nu am cum sa-l jignesc pe Gica, indiferent de cum ar juca echipa. Imi pare bine ca a plecat, pentru ca se compromitea definitiv langa cretinul de Gigi

 

@andrei23, omule, cine se alatura mai cu Gigi? oameni buni, chiar nu stiti sa cititi? Sau aveti probleme cu intelegerea? Credeti ca-i ia cineva partea lui Gigi in conflictul asta? Trebuie sa fie cel putin sarit de pe fix...

 

Singura problema care se pune e daca Gica are capacitatea, in momentul de fata, sa antreneze Steaua sau nu.

 

DACA UNII CRED CA Gica NU E TOCMAI POTRIVIT PENTRU A FI ANTRENORUL Stelei ACUM, ASTA NU INSEAMNA CA IL SUSTIN PE Gigi Becali!!!!!!!!!!!!!! Pana mea

 

Voi credeti, cu mana pe inima, ca daca Steaua avea joc frumos, asa cum ne dorim, rezultate, ar mai fi zis cineva

ceva? S-a spus ca Gica a fost "sapat" de jucatori importanti din echipa, Dica, Marin, Radoi si altii. Sa admitem ca e adevarat...Pentru ce ar fi facut lucrurile astea? Sa-i faca rau lui Hagi? Adica antrenamentele erau perfecte, totul mergea struna, si astia s-au gasit sa faca scandal asa, de nebuni. Ca i-a apucat pe ei strechea. Va intreb, CE ROST AVEA?

Jucatorii sunt profesionisti si traiesc din salariu si prime de joc. Cand echipa merge, primele curg si toata lumea e multumita. Cum credeti voi ca astia ar fi atat de idioti incat sa-si dea singuri cu tesla'n c****, daca treaba merge bine? Doar asa, sa-i faca in ciuda regelui? NU v-ati gandit putin ca poate nu era situatia tocmai asa de roz? Si va rog, nu-mi spuneti ca Hagi e prea dur cu ei, vrea disciplina, bla, bla, bla si astora nu le convine. Ca daca-i asa, intervin alte probleme, de comunicare - la urma-urmei, nu joaca Hagi pe teren, ci aia 11 titulari alesi. Si daca unu' sau mai multi sunt nemultumiti de antrenamente sau tratamentul la care sunt supusi, le afecteaza jocul.

Atentie, chiar daca ce vrea Gica e bine, nu poti sa-ti impui ideile cu forta (aici speculez si eu, intr-adevar).

Pur si simplu nu inteleg motivul pentru care jucatorii l-ar "sapa" pe Gica, in cazul in care totul ar fi bine.

 

Un singur lucru nu inteleg eu la Gica...De ce refuza sa preia o echipa mica, unde presiunea nu e atat de mare? Si-ar putea face treaba linistit, s-ar perfectiona si pe urma s-ar intoarce, poate, la Steaua. Ca un invingator, ca unul care pune conditii nu ca unul care e obligat sa le accepte

alpopa20.09.2007 22:52

"Ca urmare a rezultatelor......."

 

Voi sunteti normali la cap ?! Ati auzit conferinta lui Hagi ?! Ce ati simtit ?!

Ceea ce a spus Hagi ne-a aratat inca o data in ce mocirla a adus clubul nostru acest smintit pe nume Gigi Becali. Felul in care Hagi a vorbit, direct si in acelasi timp cu bun simt, mi-a aratat inca o data cat de mult tine la acest club, cat de mult sufera, la fel ca si noi, in aceste momente.

Mi-e rusine cand vad "stelisti" care-i cauta nod in papura lui Hagi. Mi-e rusine cand vad "solutii" de moment de la niste oameni obtuji, care nu pot sau nu vor sa constientizeze ca tot ceea ce se intampla acum la Steaua i se datoreaza unui singur "om" : El Ciobandante !

Ma rog la Dumnezeu in fiecare seara sa scapam de aceasta ciuma. Nu il mai suport si nu mai am rabdare sa astept momentul cand acest individ, in ciuda tuturor "pelerinajelor", va urla de durere in focurile Purgatoriului...

DelPiero1020.09.2007 22:54

Emotionanta conferinta de presa a lui Hagi...avea lacrimi in ochi,chiar daca nu e un antrenor pe masura jucatorului Hagi...Hagi,un mare simbol al Stelei si al Romaniei,a fost umilit de un cioban infect!Chiar nu se poate face nimic?Sa facem o revolutie ceva fratilor,altfel nu se mai poate...

LARI20.09.2007 23:04

Bai, cum e posibil sa ganditi si in gluma ca Rednic e o solutie pentru Steaua?

Daca va lasati inselati de faptul ca Dinamo, in sezonul trecut, blah, blah, blah, faceti o maaaarrreee greseala. Steaua nu era nici pe departe campioana cand incepusera jocurile de culise.

Dincolo de asta, ce a aratat Dinamo in Europa? Terminati cu tampeniile!

A aratat Rednic pe vreundeva ca e mare antrenor? Daca ma "spargeti" cu faza "titluri cu Rapid si Dinamo", inseamna ca nu stiti pe ce lume traiti...

 

Mai mult, Steaua nu accepta rejectatii altora. Daca cei din Stefan cel Mare se bucura de Oprita si de Bostina, nu inseamna ca sunt ei cine stie ce valori. Asta e inca un motiv pentru care nici nu ar trebui sa va ganditi sa va comparati cu ei. Steaua A FOST, ESTE SI VA FI INTOTDEAUNA Steaua! Rednic, Andone si mai stiu eu cine nu au nimic, ABSOLUT NIMIC in comun cu spiritul nostru.

 

Steaua inseamna SPECTACOL! Rednic si Andone pot avea multe pretentii, dar nu la asa ceva. Avem de unde alege. Pacat ca o sa aleaga altcineva pentru noi...

papillon20.09.2007 23:08
nu vor sa constientizeze ca tot ceea ce se intampla acum la Steaua i se datoreaza unui singur "om" : El Ciobandante !

 

cine nu vrea sa constientizeze? toata lumea stie asta...Doua chestii sunt adevarat aici, si una nu exclude pe cealalta:

 

1. Gigi este un cretin si un dobitoc

2. Gica Hagi nu are, inca, capacitatea sa antreneze Steaua

 

Afirmatia 2 nu te face fan Gigi, crede-ma pe cuvant. Si da, Hagi tine sincer la Steaua, iubeste Steaua. Dar si tu, si eu, si inca cateva milioane (sper) iubim Steaua la fel de mult - ne face asta persoanele potrivite pentru postul de antrenor?

 

Ah, si inca ceva...m-a intrebat cineva mai sus daca am vazut conferinta de presa. Nu, si nici n-am de gand sa urmaresc inregistrarea. De ce? Pentru ca nu pot...pentru ca e un moment atat de trist, incat nu pot. Nu vreau sa-l vad pe Gica cu lacrimi in ochi, nu vreau sa vad un invingator batjocorit de o maimuta cretina. Stiu cat de greu i-a fost sa renunte la Steaua, pentru ca s-a vazut ca pune mult suflet. Poate din cauza asta e tristetea mai mare...

 

Astept ca Gica sa revina intr-o zi...

cristian8620.09.2007 23:21
De ce nu va ganditi ca e unul dintre noi?Ca iubeste Steaua...tine cu Steaua sufera cu ea...de ce sa-l alungam in halul asta..de ce sa-i facem asta tocmai lui?Daca si pe Gica il tratam asa ce simboluri sa iubim?Nea Jiji?sa-l iubim pe el?e mai simbol si mai stelist decat Hagi?maine poimaine o sa lovim in Laca...in toate legendele Stelei...asa o sa le facem la toti?Ce o sa mai ramana din Steaua?nu va ganditi ca asa ne distrugem singuri?Poate nu am dreptate..dar ma doare in ce hal l-am gonit pe Gica noi...suporterii alaturi de cioban.Hagi imi cer scuze pentru modul cum ai fost tratat..in inimile noastra a suporterilor stelisti vei ramane la fel de mare si te vom iubi mereu...esti o legenda...un stelist si iti doresc bafta in continuare si poate timpul va face ca u sa revii acasa in Ghencea..langa familia ta...Steaua!!

 

Cel putin Gica a demonstrat ca are coloana vertebrala, desi unii licurici de pe site l-au introdus in aceeasi oala cu Oli.

Ne placem sa fim fraieri si sa facem jocul unor specimene infecte, nascute in imprejurari neelucidate.

Multi dintre noi tin cu Steaua ca de vorba aia, cine are cele mai mari realizari in Europa din Romania?

Multi dintre noi nu realizeaza ca multi jucatori de la Steaua nu merita nici macar autograful Regelui, ci mai degraba niste "antrenamente prin viscol, fugariti de caini sau lupi", ca doar nu sunt domnisoare.

Agresivitate, mandrie, chiar cinism ? Nu, doar amatorism !

 

Ne umplem de ridicol in fiecare zi, dar de, noi suntem superiori. La ce anume ?

Nu contest ca unii chiar sunt superiori, dar depinde si in raport cu cine.

 

Ne place show-ul de prost gust, ca doar e democratia prostiei fara limite. Ne place sa terfelim, sa gasim neajunsuri, sa gasim paiul din ochii altora indiferent ca este vorba despre o legenda vie sau femeia de serviciu.

Noua ne place noroiul, de fapt pana la urma ne intoarcem in el, nu ?

 

Majoritatea romanilor, urmasi nedemni ai dacilor, NU respecta VALOAREA; probabil ca nu e vina lor ca le-a fost pus un pret si ei nu au aflat. Valoarea lor ? NULA !

 

Fii fara de grija ca si daca echipa ar fi inceput sa mearga, iar Hagi ar fi avut succes, tot se gaseau carcotasi, sa spuna de ce nu am batut cu 5-0 sau de ce a jucat x sau y. Desigur nici macar nu au existat premisele vreunei sanse de succes.

Daca actuala echipa a Stelei ar avea un mijloc si un atac pe masura defensivei, cu limitarile ei inerente, am avea intr-adevar un mare potential.

 

In concluzie, sper ca intr-o zi sa ne trezim. Cel mai mare pericol este ca oierul face ce vrea la Steaua, sau ce a mai ramas din ea. Situatia este f periculoasa, dar probabil o victorie la Arad, deja ar inchide gura multora, si din nou totul ar fi perfect.

 

TRAIASCA REGELE

TRAIASCA Steaua, oriunde ar fi ea.

«1101112131415»