FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hagi a demisionat !

«11112131415»
twetwet20.09.2007 23:25
Bai copii e clar Olaroiu e noul antrenor al Stelei. Lasati-l in pace si nu va mai luati de el>Steaua are nevoie de liniste.Nu sunt fan al lui Olaroiu dar chiar a facut multe lucruri pentre Steaua.

NU VA MUSTRA CONSTIINTA?

 

NU

killian200320.09.2007 23:37
conferinta de presa,magistrala!daca Hagi ar fi avut vocabularul lui Dinu.........berbecali plingea singur!a spus lucrurilor pe nume,lucruri pe care noi doar le banuiam!acest infect care conduce cea mai titrata echipa din Roamania ne va distruge!

 

Daca ar fi avut vocabularul lui Dinu,nu te mai misca atat....nu era atat de emotionant...Cand e spus cu vorbe simple,de un om simplu cum este MARELE Hagi,te doare mult mai mult ADEVARUL.

La Dinu,probabil te-ai fi amuzat,ca ala e si pamfletar,zeflemist....etc...

handrei20.09.2007 23:38
In concluzie, sper ca intr-o zi sa ne trezim. Cel mai mare pericol este ca oierul face ce vrea la Steaua, sau ce a mai ramas din ea. Situatia este f periculoasa, dar probabil o victorie la Arad, deja ar inchide gura multora, si din nou totul ar fi perfect.

 

TRAIASCA REGELE

TRAIASCA Steaua, oriunde ar fi ea.

 

Din pacate foarte putini apreciaza onoarea, corectitudinea si coloana vertebrala.

Multimea prefera sa se umileasca dar sa o duca bine. Daca suporterii nu protesteaza

in fata acestei situatii absurde Steaua Bucuresti e disparuta.

Nu va lasati pacaliti de ultimele rezultate si ganditi-va ca Hagi

a fost sub presiune si umilit inca de la primul meci.

Daca rezultatele sunt tot ce conteaza ganditi-va ca poate o echipa

cu Bostina, Thereau, Paraschiv, Elton ar fi avut alt joc si alte rezultate.

twetwet20.09.2007 23:39
pentru toti cei care se bucura ca Hagi a demisionat nu va pot spune decat ca va meritati antrenorul care o sa vina din iarna la Steaua. Apropo nu am vazut pe acest site nici o pozitie oficiala asupra magariilor care i-au fost adresate de catre viitorul antrenor al Stelei lui Balint sa inteleg ca sunteti de acord?

Va chinuiti atata sa faceti articole despre istoria Stelei, dar nu va chinuiti sa aparati adevaratele ei valori. Promit ca aceasta va fi ultima mea postare pe acest site. Mesaj de la un stelist care iubeste Steaua, cum multi nu vor fi niciodata.

 

bv frate...bine punctat...de fapt daca stau sa ma gandesc...bizantinu si sclavaroiu sunt poponarii in aceasta ecuatie si tind sa cred, de fapt e destul de evident, ca zeroli e pasivu

 

da cred ca e o tendinta generala in tara asta sa nu existe coloana vertebrala...ba ciobane degeaba faci biserici daca esti tembel la cap, degeaba ai bani daca n-ai respektul oamenilor, degeaba ai putere daca abuzezi de ea

 

te asteapta adolf si saddam la un barbut in subteran...sa te imbraci subtzire analfabetule ca e cald acolo jos!

killian200320.09.2007 23:43
Aici nici macar nu e vb de Hagi,e vb de principiu. Il felicit pe Hagi ca a expus toate mizeriile pe care i le-a facut ciobanul si cum conduce mizeria clubul.

Ma uit la sport.ro si singurul lucru pe care il simt este rusine,rusine pentru ca acest om a ajuns sa conduca Steaua Bucuresti. Pe de alta parte ma simt revoltat,dar imi dau seama ca nu avem ce sa facem ca sa il dam jos pentru ca nu avem alternativa,trebuie sa gasim pe cineva cu bani care sa preia Steaua.

Putem sa protestam cat vrem noi,momentan singura solutie e sa nu venim la stadion,nici in campionat si nici in CL(vb aici de cei care tin la Steaua,nu suporterii de ocazie care vin sa vada pe arsenal sau sevilla).

Cat despre Gica,ce sa spun,a fost cea mai pe fata conferinta de presa pe care am vazut-o in viata mea,rar am vazut sa se spuna lucrurilor pe nume in fotbalul romanesc si pentru asta o sa il respect pe Gica Hagi.

Jocul a suferit sub mandatul sau dar in ultimele meciuri jocul arata ceva imbunatatiri insa nu pot sa ma pronunt pentru ca nu stiu care era echipa lui si care era a lui Becali,lucru acuzat de el si la conferinta de presa. Vad ca sunt unii png-isti pe site care se bucura ca a plecat Hagi,bagand argumentul valorii sale ca antrenor,dar ceea ce ei nu isi dau seama e ca noi deplangem mandatul lui Hagi,adica presiunea stupida pusa de cioban,imixtiunea in echipa a fanfaronului etc.

Ganditi-va la situatia prin care a trecut Hagi,nu la valoarea lui ca antrenor. Cu timpul am fi vazut cat de varza sau cat de bun era si ar fi fost dat afara sau ar fi ramas,asa soarta lui era pecetluita de la inceput.

Oare cine sa mai vina antrenor la noi in afara de carpe?

Fratilor va rog sa incepem de la meciul cu Vaslui protestul. Stati acasa,nu mai veniti la meciuri,ca sa vada echipa si mai ales ciobanul ca temporar nu-i mai sustinem pana nu se revizuieste politica ciobanului in relatia sa cu antrenorul.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

In sfarsit,mai spune cineva acelasi lucru ca si mine,in comentariile de la meciul cu Slavia.Si sunt convins ca sunt mult mai multi care gandesc asa...SA NU MAI VENIM LA STADION....

Problema este:NU CREDETI CA ACEST LUCRU TREBUIA FACUT MULT MAI DEMULT??

killian200320.09.2007 23:51

CITAT(dr.adrian9)

vreau sa va pun 1 intrebare dar sa va ganditi bine. si sa raspundeti sinceri.

-sunteti intr-o cusca cu un leu, cu o vipera si cu Gigi Becali.

avantajul dumneavoastra e ca aveti un pistol cu 2 gloante.

Ce faceti? Cum reactionati?-

 

astept raspunsuri sincere si serioase.

 

Leul il bag in buzunar(in portofel) si impusc vipera si pe ....amaratul ala

 

scuze de dublu post....credeam ca mai scrie cineva pana scriu eu...

aditud20.09.2007 23:54

cine nu vrea sa constientizeze? toata lumea stie asta...Doua chestii sunt adevarat aici, si una nu exclude pe cealalta:

 

1. Gigi este un cretin si un dobitoc

2. Gica Hagi nu are, inca, capacitatea sa antreneze Steaua

 

Afirmatia 1 este un "understatement" grosolan. Plus ca nu ne intereseaza cat de dobitoc e abjectul asta, ci numai faptul ca, treptat, din "salvatorul" Stelei, a devenit cancerul Stelei. Bun, putem sa ne amagim ca dobitocia l-a adus aici, dar e mai complicat si mai lugubru decat atat.

In lumina celor de mai sus, afirmatia 2 este irelevanta! De fapt, eu as prefera ca Steaua s-o ia de la capat (din judeteana) si sa se lupte pana-n A cu Hagi antrenor, decat sa mimeze fotbalul in CL sub scarbosenia asta de patron. Fara onoare, fara bucuria jocului, fara rusine, fara speranta in vremuri mai bune, fara respect fata de Maiestatea Sa Hagi...

Am ajuns asa de zdruncinat de ceea ce se-ntampla la Steaua (cazurile Elton, Thereau, contestarea lui Golanski--cel mai bun jucator de camp in meciul cu Rapid--protejarea neconditionata a lui Lovin, O. Petre...n-are rost sa mai continui, chiar sunt nebun sa incerc sa insir abominatiile astea) incat daca Hagi, Lacatus, Boloni, Dan Petrescu, Balint, Ilie Dumitrescu etc ar decide sa infiinteze o echipa "STAR Bucharest" sau "Astrul Bucuresti", as fugi imediat sub culorile ei! Dar pana se va-ntampla asta, iata-ma insurat cu o echipa pe care o iubesc la infinit dar mi-e din ce in ce mai greu sa-nteleg de ce! Mai e Steaua mea, sau numai o impostoare care i-a furat identitatea?

killian200321.09.2007 00:06
Gaseste tu patron {ROMAN} cel putin care sa bage atatia bani in Steaua cum a facut Becali in ultimul timp si mai vorbim!

Exemplu - Otelul Galati - FC MITAL STEEL are printre cei mai bogati patroni din lume 20 mld $.

 

Si unde e? Becali, daca nu s-ar interesa de Steaua, echipa s-ar duce de rapa!

 

dar de ce neaparat ROMAN??Ce,Abramovici e englez???ala de vrea sa ia Arsenal,e englez??

si am tupeul sa fac pariu ca imediat ce ar scoate Behehecali SC.Steaua la vanzare,in 1 ora se face licitatie...sunt multi care ar baga bani in Steaua.s-ar putea face o chestie ca la Dinamo.Cum ar suna:actionari Steaua-Hagi,Ilie NASTASE,Gica Popescu,Adrian Ilie....si ar mai fi....toti au bani....(in fine,e doar una din variante)

CERT E ca sunt oameni care ar baga banui in Steaua

qnzny8121.09.2007 00:11

a plecat simbolul si am ramas cu gunoiul !!!!!!!

Alexandru_Andrei21.09.2007 00:16

Conferinta de presa-Gica Hagi"Va distruge echipa și jucãtorii"

- Dar de ce ați renunțat acum?

- Pentru cã nu mai puteam. Dacã Steaua cîștiga, era meritul lui, dacã pierdea, eu eram vinovat. Drumul nostru împreunã se închisese. De fapt, cred cã mi-a întins o cacealma și am și puterea sã-i spun cã face numai rãu și cã va distruge echipa și jucãtorii. La el, azi ești bun, mîine ești praf, ești la divizia B, C sau chiar pe lista de transferuri. Mi-am zis sã se termine odatã totul pentru cã am trãit momente penibile. Dãdea telefon din lojã în timpul meciului, sã-l bag pe x, sã-l scot pe y, incredibil. Am rãmas mut. Una e comunicarea, alta e ce face el.

- Ați rezistat doar 3 luni.

- ªi de ce sã mai stau? De ce sã mã mai duc la antrenamente, de ce sã mai fac tacticã dacã el decide tot? E o zi tristã pentru mine, dar viața merge înainte. Îmi pare rãu de un lucru!

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jucãtorii ce-au zis cînd le-ați spus cã plecați?

- Mã vãzuserã negru de supãrare la întoarcerea de la Praga. Le-am zis sã mã uite. Eu cum credeți cã îi puteam privi în ochi pe Rada, pe Zaharia, sã nu mai zic de Golanski, care, dupã ce a vãzut ce au scris ziarele, a venit la mine și mi-a zis : Chiar așa e în România? m-amã, m-amã!". Sper ca mãcar antrenorul care va veni dupã mine sã fie lãsat în pace.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Întrebați-l pe Paraschiv de ce a lãsat Liga Campionilor pentru un transfer în Serie B. ªi nu e singurul care ar alege așa. Sînt mulți în lot"

 

"Demisia mea era datã de luni. Chiar dacã am fi cîștigat la Praga tot plecam, oricum, meritul pentru o eventualã victorie nu era al meu"

 

"Gigi nici n-a avut curajul sã-mi rãspundã la telefon de dimineațã. Îi era jenã. N-a vrut sã vorbeascã doar cu mine, a fãcut totul public, a fost ceva premeditat"

 

"Mulți, foarte mulți se bucurã acum cã am plecat de la Steaua. Se știu ei care sînt, le-am fãcut o mare plãcere"

 

"De douã zile nu mai sînt om. N-am închis un ochi. Era imposibil sã mai rãmîn, pentru cã eram orice, numai antrenor nu"

 

"Dupã meciul cu Rapid i-am zis cã voi face niște schimbãri în echipã. El a spus altceva presei, a zis cã mi-a impus. Dacã noi cîștigam, meritul ar fi fost al lui"

 

 

Intrebare pentru, toti cei care au postat aici, sunt impotriva lui Hagi si pro Becali

-descreiertaul:CE VINOVAT GASITI VOI DUPA ACEASTA DECLARATIE(confirmata si de Dumitru Dragomir-Piturca)?

Apropos:NU imi place cum a antrenat Hagi ,DAR...a calificat echipa(asta plina de accidentati)in CL.Poate ca merita i se ofere posibilitatea de a face performanta!!!!

forzateaua

Jos Gunoiul din Ghencea.

O PATA NEAGRA PE EMBLEMA UNUI CLUB ,CANDA FRUMOS!!!

papillon21.09.2007 00:35
In lumina celor de mai sus, afirmatia 2 este irelevanta! De fapt, eu as prefera ca Steaua s-o ia de la capat (din judeteana) si sa se lupte pana-n A cu Hagi antrenor, decat sa mimeze fotbalul in CL sub scarbosenia asta de patron. Fara onoare, fara bucuria jocului, fara rusine, fara speranta in vremuri mai bune, fara respect fata de Maiestatea Sa Hagi...

 

Se pare ca incurcam borcanele...sau nu inteleg eu ce vrei sa spui. Cum poate sa fie irelevanta afirmatia ca Gica nu este, deocamdata, antrenor? Nimeni nu-l suporta pe Gigi, asta e de la sine inteles, dar nu discutam aici de viitorul Stelei?

Viitorul Stelei, ne place sau nu, este in mainile lui Gigi Becali. Prin urmare, noi suporterii, avem doua variante:

 

- renuntam la Steaua si tot ce inseamna ea - pentru ca Gigi n-o sa lase Steaua prea curand, inseamna ca nu vom avea antrenor asa cum ne dorim, nu vom avea mandrie...

 

- nu renuntam si continuam sa sustinem Steaua, acceptand mitocaniile si elucubratiile faraonului. Acceptam atunci si ca Gica nu a fost antrenor de Steaua la momentul actual, pentru ca nu a stiut sa gestioneze relatia cu patronul. Mai degraba n-a acceptat (normal, de altfel) amestecul si implicarea tampitului in treburile echipei. Ca om integru, cand nu poti lucra in conditiile impuse de sef, nu prea ai altrenative. Gica a facut ce trebuia facut, si-a dat demisia.

 

Ideea e ca Gica a esuat nu neaparat ca "nu le are" cu antrenoratul, asta poate se remedia in timp - ci ca nu a stiut sa lucreze cu Gigi. Adevarul e ca nu stiu cine ar mai putea sa lucreze cu Gigi...si ne intoarcem de unde am pornit: Mai sustinem sau nu Steaua? Ne mai reprezinta?

 

@Alexandru_andrei, nu e nimeni impotriva lui Hagi si pro Becali. Am obosit spunand chestiile astea. Noi toti pe aici suntem PRO Steaua, ar trebui sa intelegem toti asta.

 

Daca mariajul Gigi - Gica nu merge, Steaua are de suferit. Ceva trebuie facut, de acord? S-a facut singurul lucru posibil, a plecat Hagi.

inima de stelist21.09.2007 00:39

Este inadmisibil ce se intampla in fotbalul romanesc ! Toti hotii si nenorocitii care s-au imbogatit peste noapte cat altii in sute de ani , au monopolizat fotbalul romanesc ! Din pacate aceasta este oglinda societatii romanesti .

Nu mai exista respect pentru valoare , negrul este alb si invers .La fel se intampla si la Steaua .

Cu ceva timp in urma se cautau tot felul de vinovati : Carlos , apoi Olita ,acum Hagi .Si totusi vinovat este doar nenorocitul care va duce Steaua in prapastie .Nu Hagi urma sa o duca in prapastie ci nenorocitul al carui nume nici nu merita spus ,asa cum a facut-o si Hagi la conferinta de presa .Raul la Steaua il reprezinta acest patron incult si nenorocit caruia dracul si banii i-au luat mintile .Cata vreme el va fi in Gheancea , nu se va mai face performanta si vom merge din rau in mai rau .In acest moment nu mai exista speranta .Despre Steaua se va vorbi la timpul trecut .

Odata cu venirea lui Hagi mai aveam o speranta .Acum s-a dus si acea urma de speranta .

Cu totii trebuie sa admitem ca nu se poate lucra in teroare : nici antrenori , nici jucatori .

Cred ca nici macar Olita nu va mai veni la Steaua si nici un alt antrenor .O sa ajungem precum cateii : o sa umble patronul cu palaria in sat si nimeni nu va mai vrea sa vina la Steaua : nici un antrenor profesionist si nici jucatori

(caci cazurile Elton ,Thereau ,Andrey ,Carlos , au fost destul de mediatizate ) .

Cum sa faci performanta cand te trezesti dimineata si citesti in presa numai niste nenorociri despre tine ,fie ca esti antrenor , fie ca esti jucator ? Antrenorii si jucatorii nu au nici o vina .

Patronul va impinge Steaua in prapastie .Pana cand el nu va pleca , in Ghencea nu va fi liniste si nici performanta .

 

Singurul lucru pe care noi suporterii il putem facem acum este sa nu mergem pe stadion la meciurile de CL .Asa ii vom umple idiotului si mai mult buzunarele .

 

Multumim Hagi si vei ramane mereu in sufletele noastre .Toti romanii si mai ales stelistii te iubim si ai respectul nostru pe viata .Ti le-ai castigat prin profesionalism si mai ales prin faptul ca esti mare OM ! Rara avis in ziua de azi !

 

Speram ca intr-o zi se va schimba actionariatul la Steaua , iar tu te vei intoarce ! Pana atunci succes si iarta-ne pe noi toti !

Recoba21.09.2007 01:30

probabil ar trebui reluat protestul la adresa lui Becali...ca si asa a fost intrerupt aiurea...acum ca a plecat si Gica ..trebuie intesificate protestele si contestatarile..

octav3k21.09.2007 02:32
vreau sa va pun 1 intrebare dar sa va ganditi bine. si sa raspundeti sinceri.

-sunteti intr-o cusca cu un leu, cu o vipera si cu Gigi Becali.

avantajul dumneavoastra e ca aveti un pistol cu 2 gloante.

Ce faceti? Cum reactionati?

-

 

1 in capul lui Becali si cu celalalt ma impusc ca sa ajung odata cu el in Iad si sa-l vad cum plateste pentru ce ne face noua tuturor! :angry:

SuperSteaua21.09.2007 02:58
vreau sa va pun 1 intrebare dar sa va ganditi bine. si sa raspundeti sinceri.

-sunteti intr-o cusca cu un leu, cu o vipera si cu Gigi Becali.

avantajul dumneavoastra e ca aveti un pistol cu 2 gloante.

Ce faceti? Cum reactionati?

-

astept raspunsuri sincere si serioase.

 

Cu un glonte il impusc pe Becali, cu al doilea impusc vipera. Leul il bag in buzunar sau astept sa fie inlocuit de euro in 2012.

mengele21.09.2007 03:21
probabil ar trebui reluat protestul la adresa lui Becali...ca si asa a fost intrerupt aiurea...acum ca a plecat si Gica ..trebuie intesificate protestele si contestatarile..

 

 

Acum e momentul sa vedem ce fel de flacai are Steaua in tribune. Trebuie gasita varianta cea mai buna de neutralizare a idiotului care terorizeaza echipa. Becali e un cancer nu doar al fotbalului dar al tuturor romanilor si al societatii civile. Eu nu pot sa cred ca vom continua cu stupizenii de genul m— Becali, etc, etc…

Trebuie initiativa si coordonare, un plan bine asezat. Sa-l fortam sa greseasca, sa-l facem sa se compromita. Trebuie atacat unde il doare cel mai mult, in numele lui, in aura de binefacator, in credibilitatea in fata electoratului. Este o oportunitate de recrutat maini sigure pentru o misiune de onoare. Idei sunt multe, trebuie sa ne apucam de treaba.

FortuneTeller21.09.2007 03:26

Ma uit la calculator si habar n-am ce-as putea scrie. Simt o scarba deplina, ceva asemanator cu ceea ce simteam candva la meciurile lui Dinamo, si as vrea sa-mi exprim cumva dezaprobarea. Dar nici macar n-am cuvinte sa exprim ce simt. Imi pare rau pentru Steaua, pentru Hagi, pentru jucatorii care vor fi taxati in solidar cu acest sociopat, si mai ales imi pare rau pentru Romania ca un astfel de exemplar va aduce numai rusine acestui popor. Au fost momente in istorie cand romanii au stat drepti si demni, iar mai recent Steaua a reusit sa "lumineze" o epoca cenusie cu exact aceleasi atribute. Demnitate si onoare! Ce frumos suna, si totusi cat de greu ne este noua romanilor sa avem parte de o normalitate bazata pe Demnitate si Onoare! Dupa asa-zisa revolutie din '89 mi-am jurat sa nu mai cad de fazan la mistourile smecherilor prezentului, si cu toate acestea l-am "inghitit" pe acest Gigi Becali pe post de salvator al echipei mele favorite. Steaua, parte din sufletul meu, parea a avea in fine un prezent decent si, speram eu, un viitor pe masura trecutului. Toate aceastea pareau posibile cu banii lui Gigi Becali si mai ales cu pasiunea ce inconjoara Steaua. Dar incet-incet banii lui Becali, de care niciodata sau prea rar ne-am intrebat de unde vin, au transformat un fost oier (poate onest!) intr-un sociopat nebun de ravna celebritatii si pe ceilalti in simple slugi. Asadar iar am cazut de fazan la smecheria trecatoare a ciocoi ai prezentului si sper sa ma fii invatat minte! Ce se intampla acum n-are legatura cu Hagi, cu abilitatile lui de antrenor, si nici macar cu Steaua. In cateva luni Steaua poate deveni doar ursuletul de plus al fostului copil oier, iar o tara numita Romania ar putea fi noua jucarie favorita. Acum avem parte de "Palat" si de 10-20 gorile pe stadion, plus o continua bascalie la adresa tuturor celorlalti (subordonati sau nu). Dar ce se va intampla daca oierul ar schimba Palatul Becali cu Palatul Cotroceni? Se vor schimba cei 10-20 de baieti cu ceafa groasa in 10-20000 de militieni sau poate mineri? O sa joace tontoroiul cu Primul Ministru Olaroiu? Vorbim de Steaua, despre fotbal? Pai in curand vom avea probabil un "Olaroiu" la echipa, indiferent ca e ala vechi sau altul nou. Mai mult ca sigur vom avea si "meciuri" ca-n returul anului trecut, cand adevaratele meciuri erau declaratiile si replicile smecherilor zilei: Becali, Copos si Borcea. Romania si noi toti avem de ales intre "Demnitate si Onoare!" si bascalia ciocoilor leneviti in plictiseala dupa atata truda la furat.

 

PS Apropos, Hagi si prietenii sai ar putea strange destui bani pentru a cumpara brandul "Steaua" si stema. Becali n-a platit impozitele restante si a preferat sa le lase de izbeliste. Cred ca daca cineva ar cumpara o echipa de Liga II-a si ar plati acele restante, probabil ca ar putea obtine si palmaresul... Iar apoi Becali ar putea sa se stearga undeva cu Steaua lui cu 8 sau 15 colturi.

lucvald-190221.09.2007 06:28
bai,boule,omul asta a venit la Steaua cu inima deschisa!n-avea performante,sunt de acord si nici nu-l vad un antrenor de viitor!dar el a incercat sa fac ceva.....

 

Mai usor cu limbajul ! Incearca sa respecti parere fiecaruia

Iar Hagi este foarte SLABBBBBBB...d-aia imi permit sa sarbatoresc ! Si daca vrei sa faci ceva pentru echipa..treci mai des pe la stadion!!!!

drucker21.09.2007 06:42

Ciobane pleaca din Ghencea......

ronrichie21.09.2007 06:51

Bine ca a plecat in sfarsit.

 

 

M-am bucurat foarte mult dar cand am vazut ca a facut din Steaua o echipa la fel ca celelalte pe unde a fost, adica una impotenta care nu poate marca decat din faze fixe, normal, trebuia sa plece.

 

 

Dincolo de sentimente trebuie sa fie performante, iar cand vii la un club care in ultimii 4 ani a facut cele mai mare performante din Estul europei trebuie sa stii sa antrenezi, nu gluma.

 

Ne-a mai salvat un Goian, o deviere, o sustinere a publicului insa pana la meciul cu Urziceni, n-a mai tinut norocul.

 

 

Avem nevoie de un antrenor sa faca legatura intre mijloc si atac, iar Hagi nu este acesta.

 

Daca cu Urziceni nu marchezi, nu poti sa ridici pretentii cu Sevilla sau Arsenal. A plecat la timp, macar atat.

 

 

Din pacate, a cam pus in pericol mare si locul 3.

 

 

Asta e Hagi, iti multumim pentru ce ai facut ca jucator dar ca antrenor ai mai dovedit odata ca esti prea orgolios, nu comunici cu nimeni din staff sau administratie si ai pretentia de la jucatori sa fie ce ai fost tu.

 

Trezeste-te Gica, daca nu e prea tarziu si fii mai maleabil cu oamenii.

victor21.09.2007 07:00

extraordinar de multa pasiune in toate posturile. sigur conferinta de presa a lui Hagi a fost o lovitura mediatica, care a impresionat multi suporteri. totusi nu trebuie sa ne amagim: jocul Stelei este slab si nu existau semne ca situatia s-ar fi putut imbunatati! sa nu ne amagim: atata poate Hagi acum, indiferent de relatia lui cu patronatul.

 

din pacate Steaua nu-si poate permite sa nevigheze in mediocritate. sau mai bine spus, poti fi mediocru, dar macar sa intelegi lucrul acesta si sa-ti doresti sa te schimbi. mie personal nu mi s-a parut ca Gica chiar a constientizat jocul precar si nerealizarile echipei ce ii pot fi imputate direct lui. continua sa traiasca intr-o alta lume, o forma de narcisism daunatoare, care nu-l va ajuta in cariera. din ce in ce mai mult, imaginea lui ca antrenor este aceea de victima eterna, asuprita de conducatori nemilosi ce nu-i inteleg valoarea si ii calca in picioare personalitatea?! cand esti la al patrulea esec in cariera de antrenor, trebuie sa-ti pui niste semne de intrebare.

 

am mai spus-o: din pacate timpul nu mai are rabdare in zilele noastre! Hagi ramane un simbol ca jucator, dar nu exista ca antrenor! desi multi il urati, Becali a spus un lucru extrem de corect: Steaua inseamna numai si numai performanta si rezultate, iar daca nu le atingi pleci! iar despartirile sunt introtdeauna dureroase, iar adesea ar putea parea chiar nedrepte.

 

sincer, eu va spun ca nu mi-a pacut conferinta lui Gica, desi paradoxal am fost impresionat de ea! am simtit suferinta omului in fata esecului, dar ma asteptam sa aud ceva si despre erorile personale. din pacate, daca inlaturam siropul de rigoare, totul nu a fost decat o suma de acuze si lamentari la adresa altora! nu am fost sprijinit, nu am fost ajutat, am fost atacat, nu am fost inteles, etc.

 

pacat de Hagi ca nu a reusit! sa-l iubim in continuare, dar sa intelegem ca Steaua nu putea sa mai continue cu el! recunosc ca m-au miscat lacrimile lui Gica, dar mai mult m-au durut lacrimile baietelului meu dupa jocurile cu rapid si slavia. Steaua a existat, exista si va exista prin victoriile ei si nimeni, nici macar Hagi, nu ne poate rapi, sau limita, dreptul la triumf.

 

nu sunt un mare fan al reintoarcerii acum a lui Olaroiu. supele reincalzite prea curand s-ar putea sa fie cam acre. dar despre Oli putem spune multe: ca e o carpa, ca e sclav, ca evandut! insa orice ar incerca unii sa ma convinga, el ii este evident superior lui Hagi ca antrenor. iar prima conditie ca sa performezi este prezenta unui antrenor cat de cat competent pe banca! personal, eu i-as acorda o sansa lui Pedrazzini, care s-ar putea sa se dovedeasca mai mult decat un interimar!

 

sper ca cei oripilati de comentariile mele sa se abtina de la raspunsuri si replici golanesti. nu ma intereseaza sa schimb insulte pe net, asa ca oricum isi pierd vremea: nu le voi raspunde! discutam numai pe text, cu seriozitate si argumente coerente!

Stelisimul21.09.2007 07:10

Frate sunt total de acord cu tine. Imi pare rau pentru Hagi, dar drumul spre dezastru era inevitabil. Becali ar trebui sa se retuseze(nu cred ca va reusi vreodata), dar ca un antrenor bun sa isi faca meseria trebuie sa se intample ceva si cu Becali. Citesc in presa declaratia lui Gigi precum ca in fata lui Protasov nu a avut obiectii pentru ca ECHIPA AVEA REZULTATE!! Sper sa vina un antrenor bun, care sa ne repuna pe drumul spre glorie!

stelea21.09.2007 07:14

Nu e suficient . Beeecali , nu mai tre sa conduca destinele Stelei . Tre , inlaturat cu orice pret .

Sunt sigur ,ca v-a fi greu dar merita efortul . Tre,sa-i gasim punctu slab si sa-l convingem sa plece. Dictatura Beeecali, tre sa ia sfarsit !

"NU MAI ESTI DORIT IN Ghencea "

Suporterii adevarati ,stiu de ce !

Ajuta-ne doamne ,sa scapam de el !!

Stelisimul21.09.2007 07:22

Au mai spus-o si altii Becali nu pleca din GEHNCEA pentru ca as vrem noi suporterii. Asta este! Sunt banii lui, este PROPRIETATEA lui. Nu vom reusi sa il inlaturam. Sincer dupa conferinta de presa am plecat la treaba si ma gandeam ce s-ar intampla daca toti suporterii Stelei din Bucuresti ar iesi pe strada, ar merge la stadion si ar striga ore in sir "Becali pleaca din Ghencea''.. poate ar fi fost doar mediatizata initiativa, castigul fiind doar de partea presei. Una peste alta, sper sa ne revenim sa vina un atrenor ok sa rupem campionatul si sa facem meciuri frumoase in europa.. Nu este ceva utopic, ar fi ceea ce noi, Steaua, putem face!

ronrichie21.09.2007 07:36

Pai normal ca nu pleaca si nici n-are de ce sa plece.

 

 

Cei care il contesta sunt niste pusti frustrati care au vazut ca asa e trendul si s-au alaturat.

 

Suporterii maturi isi dau seama ca el ne-a dus in europa, el a setat trendul cu pastrarea valorilor in tara, el a facut investitiile cele mai mari pana acuma.

 

 

Semifinala de Cupa UEFA...daca imi zicea cineva asa ceva in 2000 in era lui Paunescu pai ii ziceam ca e nebun.

 

E, uite cu Becali, asa cum e el, s-a putut. Steaua e din nou un nume in Europa.

 

 

Pustii frustrati care n-au o viata reala in afara internetului o sa scrie zeci de injurii, o sa posteze pe forumuri dar ei nu conteaza. Cu totii am fost copii. La un moment dat ne maturizam, trebuie sa-i intlegem.

«11112131415»