FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Slavia Praga - Steaua 2 - 1

«167891016»
choli19.09.2007 21:21
CAPS, CAPS, CAPS.
Brigante19.09.2007 21:21
De unde au aparut ma toate oile astea pe sait? Duceti-va tata in tarc, sa va mangaie Jiji Becali pe blana ... tristilor.

 

Capu sus Hagi, Goian, Zapata, Dica, Rada, P Marin, Badoi ... incet incet o sa ajungem echipa care ne-o dorim ...

 

Forta Steaua !!!

 

 

Salut Daffy. Am avut un SINGUR sut pe spatiul portii, mai exact un cap; al lui Goe. Nu e posibil ca in 90 de minute de joc sa nu sutezi macar o data pe poarta. Am fost un sustinator al lui Gica, nu-l vreau nici pe Olaroiu inapoi, dar asa nu se mai poate. Gandeste-te ca Arsenal i-a dat 3 boabe Sevillei. 3 !!! Si aia au aparare BETON. La noi acasa vom scapa ieftin, ne vor da 2 goluri si ne vor lasa in durerea noastra. La ei insa, vor juca pentru suporteri si vor dori sa faca spectacol... Urmeaza mari umilinte, asculta ce-ti zic... Fara 3 boabe pe meci nu scapam. Cand ma gandesc la Walcott ala, care nici macar nu e titular de drept la Arsenal, ma apuca migrena...

predatorpulse719.09.2007 21:22

I hate to say I told you so,dar daca va uitati la postul meu din prima repriza,am zis ca e mai bun badoi pe postul lui Banel si golanski trebuia sa ramana fundas dreapta.

Meciul asta l-am pierdut pentru ca suntem romani,deci suntem prosti si ne inecam ca Banel la mal.

In anumite momente ma simteam de parca ma uitam la penibilii de la dinamu ca lazio sau cu benfica. Am pierdut pentru ca i-am luat la misto si prin min 50 tot pasam ba inapoi ba in laterale de parca conduceam,a venit o minge pierduta si s-a dus dracul totul,gresita de favoritul lui Jiji,badoi.

Spun cu toata raspunderea ca Steaua este peste aceasta echipa,doar ca ne-a lipsit un lucru pe care nu-l avem de muult timp:mijlocul. Aceasta echipa a avut un portar bunicel,o aparare destul de subreda,in atac a fost bunicele mosul ala rapid dar mijlocul a fost superb odata cu intrarea jucatorului acela cu j. Multi se intreaba ce s-a intamplat cu Steaua in repriza a 2-a.

E simplu,copii. Odata cu intrarea acelui ceh care era f tehnic,restul mijlocasilor lor au urcat si faceau presing 3-4 la cei 2 fundasi centrali ai nostri.

Hagi oricum a pierdut acest meci tactic,dar tind sa cred ca rezultatul a fost decis de greseala individuala a lui badoi.

La 1-1 noi incercam cica sa-i scoatem din aparare,si ei ne-au prins pe contre cand atunci trebuia sa-l tina pe Victoras in teren sa devieze.

Plus ca schimbarile sale au fost gresite,n-au adus nimic in plus,Lovin a fost azi peste ov Petre,nu stiu de ce a fost schimbat,iar cel putin unul dintre Cristocea si Iacob trebuiau sa ramana in teren.

Rromul nostru nu a jucat nimic in a 2-a repriza,iar de cand au intrat Croitoru si surdu in teren am jucat in 9. Desi Neaga nu a convins e de 2 ori mai bun decat nulitatea asta de surdu.

Hagi poate sa plece dar asta nu va rezolva nimic,nu avem rezerve,iar cei care ar trebui sa intre in primul 11 sunt accidentati sau sunt nerefacuti. Echipa nu a jucat rau in prima repriza ,raportul ocaziilor a fost de 6 de 2 in favoarea noastra per total.

Hai sa facem o scurta analiza:

-Zapata-joc foarte bun dupa parerea mea,a scos cateva mingi,a aparat ce era de aparat.

-Petre Marin- un preferat de-al meu dar varsta lui incepe sa se vada si a gresit grav la primul gol al lor,poate ar trebui un emeghara sau nesu acolo.

-Goe-aproape fara greseala,a dat si gol,e stalpul apararii noastre.Respect Goe

-Rada-a jucat bine,a degajat nenumarate mingi,a stopat si o faza in care atacantul lor scapa singur cu portarul. Bravo lui ca s-a adaptat

-Badoi-eh,aici e de discutat. Omul a facut o prima repriza f buna ba chiar el l-a scos in evidenta pe Banel prin pasele date,insa in a a 2-a a fost unul dintre cei mai slabi.

-Lovin-mi s-a parut ca a jucat bine in prima repriza iar dintre cei 2 mediocri eu am inceput sa tind care Lovin,mai bine cu el decat cu ov Petre. Faptul ca nu a mai fost acolo la mijloc sa intre mai tare la cehi le-a dat curaj,iar Lovin mi se pare si mai rapid decat ov Petre care parca patineaza pe teren. Nu-mi vine sa cred ca spun asta dar inlocuirea lui ne-a destabilizat la mijloc.

-Nicolita-nu mai comentez,pentru ca mi-as spune a mia oara parerea despre acest jucator mediocru

-Cristocea-se vede ca e nerefacut,nu a adus nimic in plus,desi a miscat putin in prima repriza.

-Dica-a incercat,a incercat dar nu avea cu cine. Cred ca am numarat de nspe ori fazele cand Dica pendula cu mingea si nimeni nu se demarca sa primeasca o pasa,nimeni in afara de Banel care oricum nu facea nimic cu ea. A mai fost o faza absolut penibila cand Dica facea presing si ceilalti patru din zona stateau si se uitau ca prostii. Un meci destul de slab al lui Dica,poate isi revine la meciul cu UTA,dar trebuie sa aiba si cu cine.

-Iacob-mi-a placut,s-a zbatut,si cred ca peste vreo 2-3 meciuri va reveni la forma sa de dinainte de accidentare

-Surdu-abia a atins mingea,nu a facut mai nimic pe teren.

-Croitoru-idem Surdu.

-Vali Badea-a deviat vreo 2 mingi destul de bine,dar cred ca a atins mingea de 4 ori de cand a intrat.

 

Concluziile:

-mijlocul ramane de rahat,chiar daca Lovin a jucat ceva mai bine azi

-Jiji habar nu are sa faca echipa

-a 2-a repriza am cazut ca si in meciul cu rapid

-Goian trebuie reprofilat in atac.

Hagi probabil va demisiona dupa meciul de la Arad,echipa va merge din nou in gol,Jiji iar va abera etc.

Ca se calificam in UEFA,trebuie sa ne rugam ca cehii sa nu mai ia nici un punct si noi sa-i batem in Ghencea,insa vremurile sunt maronii si nu vad o cale de iesire din aceasta criza pentru ca nu prea avem cu cine,nici pe banca tehnica,nici in teren.

Cei mai buni azi au fost zapata,Goe,rada,badoi in prima repriza,chiar si Dica(desi nu a avut cu cine),si mi-a placut zbaterea lui Iacob. Cu 4-5 jucatori de valoare din primul 11 nu poti face o echipa competitiva.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

MALDINI_STEAUA19.09.2007 21:22

Luati-va toti de mana cu Hagi si antrenati ce echipa vreti voi , dar NU Steaua !!! DE Steaua NIMENI NU ISI BATE JOC !!! Indiferent ca numele lui este Hagi sau Becali !!!!!

radutheodor19.09.2007 21:22

Doamne ce de oi

 

Deci: BEEE bEEEEEEEEEEEE bEEEEEEEEEEEEEEEE BE BE BE BEBE

 

Poate asa ati inteles.

Steaua a jucat super bine, a avut posesie, a facut pressing sus, a avut ocazii (ce sa faci daca Iacob = NUL). Banel e ZERO mai nene, trebuie sa-l ia pe Gigi si sa se vanda la "cineva de la Chelsea" pe 20 de milioane de euro.

 

Toti jucatorii bagati de Becali in echipa ne-au distrus (mai putin, ca nu e vina lui ca el joaca mijlocas).

 

Nulitatile lui Gigi. Daca era dupa el, in poarta era Cernea si mai luam vreo 20 de goluri.

 

Cine vreti bai oilor sa dea gol la Steaua? V Iacob care e vai mama lui si pe care l-a impus Becali in echipa? Suntem vai mama noastra ...

Kekea19.09.2007 21:22

Noi aici vorbim in gol...analizam..ne certam...ne facem mai mult sau mai putin stelisti.Si peste cateva zile ne potolim..si dupa meciu de la Arad, s-ar putea sa o luam de la capat..

semmy_rufay19.09.2007 21:22
daca nu avem atacanti de valoare :wacko:
zloty19.09.2007 21:22
@zloty sunt prea nervos sa ma cert cu unu ca tine.Zi-mi si mie ce performante a avut Hagi ca antrenor?La momentul asta Zenga , Olaroiu , Rednic si Lucescu jr au MULT MAI MULTE performante ca Hagi.Nu-l mai apara .Tu nu vezi pe cine aperi ? PE UNU CARE DUPA CE PIERDE SPUNE CA ECHIPA A JUCAT BINE

auzi amice da tu cine *** te crezi ?? vreun mare expert in fotbal?? vorbeste in *** frumos ca eu n-am jignit pe nimeni

nul apar pe Hagi da spre deosebire de voi ii gasesc pe jucatori principali vinovatzi ,nul, absolv pe hgagi de vina lui la rezultatu din aceasta seara

DanStan19.09.2007 21:23
Iar au aparut toti profesorii morse si psihologii maimute ai jocului de fotbal.

Noapte buna ma, fara sa va jignesc, dar nu stiti fotbal. Serios

 

Si tu stii ? Explica-mi, mare atoatestiutor cum se face ca cehul ala l-a facut pe Hagi in asa hal.

Ciofu T Dumitru19.09.2007 21:23

Imi pare rau ca nu va place Lovin deloc, dar in seara asta nu el trebuia schimbat. Cat e el de ametit a reusit sa-i mai tina in frau pe cehi. Schimbari neinspirate si o a doua repriza abordata totalmente gresit din punct de vedere tactic, cu largul concurs al proprietarului jucariei, ne-a adus aceasta infrangere.

MALDINI_STEAUA19.09.2007 21:23

@choli masoara-ti vorbele.Hagi este UNUL ca jucator , dar ca antrenor este al 10000000-lea

@zloty unde te-am jignit?Cred ca vrei sa iei un mic ban

ceai de tei19.09.2007 21:24
SI DE CE Hagi NU A PREGATIT NIMIC LA PAUZA ? DE CE A REACTIONAT AIUREA ATUNCI CAND CEHUL A SCHIMBAT STILUL DE JOC ? EXPRLICATI-MI

 

Nimic mai simplu. Seful, aka lumina Stelei, aka Becali, a avut o problema cu mobilul. L-a lasat bateria dupa pauza si nu a mai putut sa ii dea indicatii tehnico tactice executantului.

Echipa din lipsa de coordonator a jucat ceea ce stie ea mai bine, NIMIC. Excelent, nu pot ascunde faptul ca nu cred in veleitatile de antrenor ale lui Becali cum nu cred nici in capacitatea a 80% din lotul Stelei. Astazi a fost primul bobarnac, sa vedem cum se redreseaza situatia.

dax4719.09.2007 21:24

Hagi n-o fi el mare antrenor, dar daca are un dram de mandrie in el sa-si dea demisia. Are bani destui. Nu merita sa se injoseasca in asa hal si sa accepte atatea de la oier. Sa plece. Sa nu se uite in urma. Sa vedem care se va mai injosi sa vina la Steaua. Un antrenor roman de valoare si cu onoare sigur nu va veni, pentru ca nu va fi lasat in pace. Becalul pana nu se da in spectacol nu poate sa traiasca. Vedea-te-as mort in santz, machedon jegos ce esti, ca si ceilalti 2 Becali. "Puti bah" , si a branza dar mai ales a prostie.

Nicolita1619.09.2007 21:25

bai meciul trebuia castigat si gata m-am uitat la note la jucatori si am vazut 4 si ceva la Banel dupa voi numai atata merita???? sa luptat a jucat se vede nul apreciati toate mincele se duceva la el nu e tren e om si el .....Sper sa fie bine in viitor poate ajungem pe locul 3 Lupta Steaua....

sunchaser19.09.2007 21:25

prima repriza buna , dupa pauza s-a stricat totul... Badoi e un mijocas f bun , ca fundas s-a vazut ca greseste grav, nu e locul lui acolo dar din pacate mijlocas n-o sa joace niciodata ca de e unsul lui Dumnezeu Banel acolo. Croitoru zero , Cristocea zero , surdu ZERO . Petre Marin nu prea mai merge . Anul asta nu mai prindem UEFA decat printr-un mare noroc

radutheodor19.09.2007 21:25
Salut Daffy. Am avut un SINGUR sut pe spatiul portii, mai exact un cap; al lui Goe. Nu e posibil ca in 90 de minute de joc sa nu sutezi macar o data pe poarta. Am fost un sustinator al lui Gica, nu-l vreau nici pe Olaroiu inapoi, dar asa nu se mai poate. Gandeste-te ca Arsenal i-a dat 3 boabe Sevillei. 3 !!! Si aia au aparare BETON. La noi acasa vom scapa ieftin, ne vor da 2 goluri si ne vor lasa in durerea noastra. La ei insa, vor juca pentru suporteri si vor dori sa faca spectacol... Urmeaza mari umilinte, asculta ce-ti zic... Fara 3 boabe pe meci nu scapam. Cand ma gandesc la Walcott ala, care nici macar nu e titular de drept la Arsenal, ma apuca migrena...

 

 

Salut Brigante.

 

Din pacate eu am spus si cand era Oli antrenor, si acum si o s-o tot spun: indiferent cine vine antrenor la Steaua, chiar Wenger, tot 5-0 luam de la Arsenal la ora actuala. Nu se poate altfel cu Croitoru, Banel, Cristocea, Lovin ...

choli19.09.2007 21:26
CAPS, CAPS, CAPS.
DanStan19.09.2007 21:27
Doamne ce de oi

 

Deci: BEEE bEEEEEEEEEEEE bEEEEEEEEEEEEEEEE BE BE BE BEBE

 

Poate asa ati inteles.

 

Cine vreti bai oilor sa dea gol la Steaua? V Iacob care e vai mama lui si pe care l-a impus Becali in echipa? Suntem vai mama noastra ...

 

Bine, frumosule, chiar vrei sa luam mesaje de acum 6 luni sau un an si sa vedem cine e oaie ? Chiar vrei sa vada toti ca pe vremea aia nu spuneai NIMIC de pretenu' Jiji ?

 

Da, spune-ne tu cine stii tu sigur ca ar fi dat gol pentru Steaua.

Neamtzu`19.09.2007 21:27

Gigi e un prost ... si Hagi nu e antrenor .. deci Steaua este zerrrro la joc in momentu de fata!

LARI19.09.2007 21:28
Doamne ce de oi

 

Deci: BEEE bEEEEEEEEEEEE bEEEEEEEEEEEEEEEE BE BE BE BEBE

 

Poate asa ati inteles.

Steaua a jucat super bine, a avut posesie, a facut pressing sus, a avut ocazii (ce sa faci daca Iacob = NUL). Banel e ZERO mai nene, trebuie sa-l ia pe Gigi si sa se vanda la "cineva de la Chelsea" pe 20 de milioane de euro.

 

Toti jucatorii bagati de Becali in echipa ne-au distrus (mai putin, ca nu e vina lui ca el joaca mijlocas).

 

Nulitatile lui Gigi. Daca era dupa el, in poarta era Cernea si mai luam vreo 20 de goluri.

 

Cine vreti bai oilor sa dea gol la Steaua? V Iacob care e vai mama lui si pe care l-a impus Becali in echipa? Suntem vai mama noastra ...

 

Dude, repet: giibii are o mare parte de vina pentru ce se intampla.

Dar daca tie ti s-a parut ca Steaua a jucat "superbine"...

A avut posesie: ce-a facut cu ea? Spune-mi 3 ocazii IMPORTANTE ratate de noi. In afara de faza in care am tinut mingea vreo 2 min in careul lor, mai zi-mi si mie, te rog, cand am pus noi presiune mare pe careul lor.

Steaua a avut o posesie mai buna decat in sezonul trecut cu Oli. Insa tin sa-mi amintesc de faptul ca si Betis ne-a batut mar la posesie la ei acasa... Si spaniolii chiar au avut multe momente de mare presiune in careul lui Carlos.

 

Adevarul e asta: giibii si Hagi: s-au gasit tusea si junghiul.

alexblaja19.09.2007 21:29
Gandeste-te ca Arsenal i-a dat 3 boabe Sevillei. 3 !!!

E bine, inseamna ca suntem pe locul 3! Suntem in grafic! nea Jiji, e bine, avem sanse la 12 puncte! Ce bine ca nu ai cumparat jucatori! Ii spargem pe Sevilla, si pe Ghencea si pe Sanchez Pizjuan! daca obositii aia de la arsenal le-au dat 3, noi le dam 8!

choli19.09.2007 21:30
CAPS, CAPS, CAPS.
DanStan19.09.2007 21:30

Ei bine, eu nu inghit circul asta cu Hagi care trebuie sa ramana la Steaua pen' ca e victima oierului. Hagi e zero ca antrenor si daca vrea sa se faca de ras e liber s-o faca. Dar sa lase Steaua in pace, avem noi destule probleme cu un oier tembel.

cargobot19.09.2007 21:31

Deci ZAPATA omul meciului, al cincilea meci consecutiv, spune multe despre jocul Stelei. ZAPATA pare sa fie cam singurul care se evidentiaza in niste meciuri in care apara foarte bine, are cate 2-3 interventii foarte bune pe meci, dar cand nu te ajuta apararea...si aici nu ma refer la cuplul de fundasi centrali, care pare sa fie mai solid de cand au inceput sa joace impreuna (Goian - Rada), ci pe benzi. Decat Ovidiu Petre eu unul...sincer, il prefer pe Lovin. Domnul Surdu e una din doleantele lui Gigi...si cum Gigi stie fotbal cum stie Hagi sa mulga oi, e clar :)))) Eu unul cred ca echipa facuta de Hagi cu Rapid nu pierdea azi. Oricum, din nou ZAPATA, omul meciului, tot respectul meu. Iar pentru meciul de azi ii mai remarc pe Goian si Rada. In rest nu am pe cine. E mare pacat ca se intampla asa ceva la Steaua, insa...eu unul sper la vremuri mai bune. FORZA Steaua!!!

MALDINI_STEAUA19.09.2007 21:31

@choli si a adus rezultate??

 

Si meciu de la Urziceni cine l-a pierdut?nu tot Hagi?Sau la Urziceni antrena MM Stoica?

«167891016»