FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Rapid 0 - 0

«1345679»
Guevara16.09.2007 20:47
raspunsul este super extrem de simplu... Cine ia adus pe Thereau, Elton ??? si avea si mari sperante cu ei, si pe Golansky cine l-a descoperit? si afirma pe la TV ca este un jucator fantastic ? Meme-u fratilor, Gigi e un bolovan,intareste adversara si arunca valorile din Ghencea.Cand o sa faca el super echipa cu Nicolita si Ochirosii care acuma isi formeaza mentalitatea de invingator o sa avem nave spatiale in fata portii.

 

 

Nicolita n-o sa aiba NICIODATA mentalitate de invingator, pentru ca n-are creier, si demonstreaza asta meci de meci

raul stelistu16.09.2007 20:47

Steaua a facut un meci bun azi tinand cont de absentele de valoare din lot.Ov Petre ii cel mai pasta jucator care a jucat la Steaua.............Lovin are ceva in plus fata de Petre dar foarte putin din ce ar trebui sa aiba un jucator de Steaua.Parerea mea ar fi ca Radoi ar trebui sa fie singurul mijlocas defensiv in rest sa jucam numai cu jucatori de creatie(Cristocea,Bicvalvi,Plesan).

In continuare am incredere in Gica si odata cu revenirea pieselor 'grele' Steluta va juca fotbal adevarat.Cu Perte si Lovin la mijloc nici Ferguson n-ar putea face mai mult.

FORZA Steaua FORZA CAMPIONII

AdrianUltras2516.09.2007 20:49

nu va e clar de ce nu il vrea ciobanul pe Golanski titular?

 

in cateva zile o sa apara la TV si o sa zica

"piti mi-a zis mie ca badoi e cel mai bun fundas dreapta din tara si ca l-ar convoca la nationala dar nu poate pentru ca nu joaca"

 

din cate vad eu

la Steaua antrenor e Piturca

nu Hagi!

SeCsy16.09.2007 20:50

Hagi se crede in fifa :| pune jucatori pe ce pozitzii vrea el ... nu vede ca nu dau randament cum ii pune el ? :| sa ii pune unde joaca fiecare mai bn ... si dk ar juca de capu lor .. Steaua tot ar juca mai bine .. cu Hagi nu mai este spiritul de echipa...fiecare pentru el ... asa nu o sa ajunga nicaieri niciodata

ThereauRistul16.09.2007 20:54

"asta nu e Steaua mea ....Steaua mea era aia cu Elton ,Thereau si Dica.."-poate acum intelegeti ce-a vrut MM sa spuna cand a declarat asta...pentru ca exact asta simt eu acum...suntem penibili...asta nu e Steaua!!!....si inca ceva:golanski a fost si azi excelent..tactic a jucat perfect ,ciobanul asculta de Dragomir,Piturca etc...daca e cineva de schimbat pe dreapta,ala nu e golanski,Nicolita e cel desemnat sa faca faza ofensiva nu golo(sa-i explice cineva cretinului de oier asta)!!!...in rest...mi-e teama ca o sa devenim "sunca de praga"...

escape16.09.2007 20:58
el cauta scuze pentru kktu ala de Hagi sal scoata cumva... Hagi ii marea problema la Steaua .. dk el ar pleca .. ar fi alta Steaua ... sa vina Oli inapoi .. sa vedetzi cum din nou va fi cea mai buna si iubita echipa din Romania :X .. Hagi ii praf .. el o fost ca jucator "rege" .. ca antrenor ii femeie de servici ..

Nu poti sa folosesti expresii gen "kktu de Hagi", ar fi bine sa le folosesti cand iti faci propria descriere. Nu ne intereseaza sa fim cea mai "iubita" echipa din Romania...sunt alte valori mult mai importante. DEMNITATE!!!

AdrianUltras2516.09.2007 21:00

nu il mai pupati atat pe MM

 

din cauza lui a plecat Thereau de la echipa

 

MM a si dezvaluit acum o sapt sau 2 acest lucru

 

a zis ca echipa lui e asa:".... si cu un singur varf: Thereau"

 

adica daca el ar fi ramas la Steaua Thereau nu ar mai fi vrut sa plece

nu ar mai fi avut pb de adaptare

 

e clar ca el l-a indemnat pe francez sa plece de la Steaua

danimarcu16.09.2007 21:04

Despre meci,am fost optimist dupa prima repriza,dar in a doua am jucat mai slab...

Steaua nu va mai fi niciodata ce a fost atata vreme cat e patronata de infectul de cioban!

Daca pleaca si Golanski din cauza lui,declar de pe acum ca o sa-mi fie indiferente evolutiile si rezultatele Stelei de acum inainte,atata vreme cat acest schizofrenic va conduce clubul nostru!

Nu da Dumnezeu odata sa crape zdreantza asta?...

st_194716.09.2007 21:05

terminatiiiiiiiii baa mi se face rau cand va aud ,oricum am jucat mai bine ca la 2-3 in giulesti

papillon16.09.2007 21:07

un 0-0 care ajuta contracandidatele. Vin si meciurile de Champions League, sa vezi concentrare in campionat

raul stelistu16.09.2007 21:10
el cauta scuze pentru kktu ala de Hagi sal scoata cumva... Hagi ii marea problema la Steaua .. dk el ar pleca .. ar fi alta Steaua ... sa vina Oli inapoi .. sa vedetzi cum din nou va fi cea mai buna si iubita echipa din Romania :X .. Hagi ii praf .. el o fost ca jucator "rege" .. ca antrenor ii femeie de servici ..

Bai amaratule tu il faci pe Hagi kkt,ce ai realizat tu in viata asta mai pricajitule..............oriunde in lume daca mergi si spui ca esti din Romania toti vor spune 3 lucruri Dracula ,Hagi, Nadia.

Oricum ii plina tara de atarnatori ca tine

PS invata sa scrii corect incultule sau esti neam cu primul cioban al tarii?

papillon16.09.2007 21:15
Despre meci,am fost optimist dupa prima repriza,dar in a doua am jucat mai slab...

Steaua nu va mai fi niciodata ce a fost atata vreme cat e patronata de infectul de cioban!

Daca pleaca si Golanski din cauza lui,declar de pe acum ca o sa-mi fie indiferente evolutiile si rezultatele Stelei de acum inainte,atata vreme cat acest schizofrenic va conduce clubul nostru!

Nu da Dumnezeu odata sa crape zdreantza asta?...

 

@danimarcu, Gica are acum sansa sa arate daca are sau nu coloana vertebrala. Majoritatea dintre noi am crezut, nu-i asa, ca prin venirea lui Gica vor disparea "interventiile" patronului in tactica si problemele echipei. Daca la meciul urmator va fi in teren badoi si nu golanski (care, dupa mine, e cel putin de calibrul lui Ogararu), vom sti cum sta treaba

cristian8616.09.2007 21:18

JJ atotcunoscatorul DISTRUGE Steaua. Din pacate el face echipa.

Este intoxicat de niste mizerii chiar mai mari decat el, care speculeaza nepriceperea lui in ale fotbalului si care lovesc in Steaua de cate ori au ocazia.

 

Din pacate nici Gh Hagi nu este antrenor de valoare suficienta pentru Steaua.

Unii jucatori sunt debusolati, unii nu prea au treaba cu fotbalul, ma gandesc totusi ca 5 jucatori de la noi au jucat si 2 meciuri la nationala, si au in total vreo 12 meciuri intr-o luna jumatate.

Meciul din aceasta seara mi-a adus aminte de turul sezonului 2002-2003, cand la finalul turului aveam golaveraj 15-13 !!!!

Cert este la acest moment ca Steaua nu joaca mai nimic, in prima repriza trebuia sa deschdem scorul, poate capatam incredere. Exista o inexplicabila neputinta, un blocaj cum nu am mai vazut.

 

NE TREBUIE UN ANTRENOR STRAIN, care macar sa revitalizeze jocul Stelei, sa-i motiveze pe jucatori, vreau sa vad fotbal nu anti-fotbal.

 

Suntem intr-o situatie foarte complicata, spiritul stelist se dezintegreaza, facem jocurile dusmanilor, asistam la o veritabila NEANTIZARE a Stelei.

Trebuie sa ne trezim pana nu va fi prea tarziu. NU TREBUIE sa cedam NICIODATA, NU NE VOM PREDA NICIODATA !

danimarcu16.09.2007 21:19

Salut papillon,

 

Daca Hagi face treaba asta ca sa-i faca pe plac ciobanului,inseamna ca nu are caracter,iar eu declar solemn ca din momentul ala Gica Hagi nu mai exista pentru mine!

GuessWhoo16.09.2007 21:24

4 goluri in 6 meciuri ??????????????? :unsure:

papillon16.09.2007 21:25
Salut papillon,

 

Daca Hagi face treaba asta ca sa-i faca pe plac ciobanului,inseamna ca nu are caracter,iar eu declar solemn ca din momentul ala Gica Hagi nu mai exista pentru mine!

 

ti-am citit comentariul la link-ul luat din gazeta, ai dreptate. In locul lui Gica n-as mai da inapoi, indiferent de consecinte: daca prostul de Gigi il gaseste pe golanski vinovat de acest semiesec, e clar cat de mult se pricepe.

Hassan16.09.2007 21:26

Acuma m-am int0rs din peluza, in sfarsit am inceput si noi sa mai miscam cu cantecele. Statia se auzea cat de cat, si am fost NET superiori negriciosilor. Fata de toate meciurile de acasa de pana acum, trebuie sa recunosc ca azi s-a auzit cel mai bine peluza. Aproape ca la Urziceni...din pacate si jocul echipei a reamintit de acea trista partida. Hai sa zic si eu 2 vorbe despre ce s-a vazut in teren.

 

Zapata: Nota 10 PLUS! In sfarsit, avem PORTAR! Ne-a salvat de cateva goluri ca si facute, si a avut niste interventii vitale! In sfarsit avem si noi un portar ceva mai constant...slava domnului

 

Golanski: Nu stiu de ce becaliotul se ia de el. Aa, ba stiu, finca e bou. Golo a jucat foarte bine pe dreapta, intrand in combinatii inspirate cu Banel si cu ceilalti coechipieri. Se vede ca are alta mentalitate.

 

Goian+Rada: amandoi siguri, mai putin pe contraatacurile tiganilor, dar acolo ne-a scos Zapata. Nu au reusit nimic la fazele fixe, dar nu e vina lor, calitatea centrarilor de azi a fost EXECRABILA!

 

P.Marin: Evolutie buna, in nota lui obisnuita.

 

Banel: fuge fuge fuge...recupereaza...dar cam atat. NICI O CENTRARE BUNA TOT MECIUL. Numai si numai prin plopii din spatele portii, TOATE centrarile. Si, cel mai rau e ca nu l-a lasat pe Dica sa bata cornerele si s-a bagat el...si iaras centra la draq peste toti jucatorii...Indraznesc sa spun ca daca in acest meci Dica batea toate fazele fixe in loc de Banel, inscriam. Este arma noastra nr.1 in era Hagi, se pare, ori daca asa e, trebuie sa o exploatam la maximum, nu sa-i dam lui Banel sa o dea in plopi non stop.

 

Ov.Petre+Lovin: unul. Doar UNUL. NU AMANDOI! I-as numi "franele echipei", pentru ca orice minge ajunsa la ei se duce in lateral, sau inapoi, sau e pierduta. Inteleg ca trebuie macar un inchizator, dar totusi trebuie si cineva cu viziune. Astazi Ov. Petre a fost praf si Lovin a mai miscat ceva, insa nu este posibil sa jucam cu amandoi! Sunt buni doar la recuperari si la distrugere! Nu stiu sa construiasca NIMIC! Daca dam peste o echipa ca urziceniu care ne pune "jandarm" la Dica tot meciul...am rahat steagu. Este clar, nu este loc pentru AMANDOI ca titulari. Este vremea pentru Croitoru. Sau Cristocea. Sau ORICE jucator care STIE CU MINGEA....Tactica cu Lovin si Petre in acelasi timp ne face, mai mult sau mai putin, dependenti de faze fixe, pentru ca constructia sufera rau...Dica tb sa coboare non stop sa ia mingi.

 

Bicfalvi: Pustiul nu are experienta, si clacheaza rau in meciurile cu miza. S-a intamplat cu BATE, s-a intamplat si astazi. Hagi trebuie sa inteleaga ca e bine cu tinerii, insa intai tb sa ii "incalzim" in meciuri cu Poli Iasi, UTA, Pandurii etc. Nu sa-l bagi direct intr-un derby si sa te astepti sa faca ceva. Numai Oli a avut noroc cu Ochirosii in ghiulesti, dar "ochi" mai confirmase si in alte meciuri.

 

Neaga: cam invizibil, si cam slabutz Rica, nu il recunosc.;

 

Surdu: a fost din alt film. S-a miscat non stop in contratimp cu echipa. Talona coechipierul cu mingea in loc sa se demarce, nu a primit pase utile dar nici nu a dat...pur si simplu dadea impresia ca e in plus pe teren. Nu se intelegea de loc cu colegii.

 

Dica: Singurul jucator cerebral. A incercat sa faca de unul singur ordine. Dar nimeni nu l-a inteles. Pasele lui sunt prea rapide pentru Iacob sau Zaharia, si schimbarile de directie sunt neintelese de coechipieri care nu se demarca sau sunt prea lenti la minge (vezi Ov. Petre si Lovin, de la care nu am vazut o demarcare din linia a doua sau un sut la poarta ca lumea).

 

Zaharia si Iacob: Acelasi aluat. Atacanti inalti, de careu, pivoti. Viteza nu 1, nu 0, ci -3. Foarte foarte FOARTE statici, totusi, o demarcare n-am vazut de la ei. Sa zicem ca atuul lor ar fi centrarile/fazele fixe, insa cum astazi nu a fost nici o centrare utila tot meciul, se explica oarecum faptul ca au fost "stersi"

 

Concluzionand, acest joc (si cel de la Urziceni) ne demonstreaza ca nu putem sa ne bazam pe faze fixe la infinit. Prindem o zi ca asta, unde avem putine faze fixe, si la alea care le avem o da Banel in plopi. Si nu marcam. Si aruncam puncte pe fereastra. Este nevoie urgenta de un coordonator la mijlocul terenului. Cineva care sa stie sa puna mingea jos si sa vada niste lansari printre pentru coechipierii demarcati. Poate Dica sa fie trecut mijlocas central, si Neaga varf retras (asta e postul lui preferat), si sa jucam, evident cu un singur inchizator...

olfgob16.09.2007 21:27

Asa cum spunea cineva acum vreo luna,sintem contemporanii sfirsitului .TRIST TRIST TRIST

vlad_cj16.09.2007 21:29

La Steaua nu merge jocul, e clar...se intampla ceva...nu se leaga pasele...atacam tot pe flancuri, unde Nicolita joaca haotic...spunea cineva ca ar trebui sa jucam cu un singur mijlocas defensiv...sunt cu totul de acord, asa ar trebui sa joace Steaua, asa am mai castiga un om la mijloc, un om in plus la creatie...pana una alta Steaua trebuie sa atace mai mult.

AdrianUltras2516.09.2007 21:33

cred tot mai mult ca Hagi, din prea multa iubire pentru Steaua,ca vrea sa ramana la aceasta echipa, face tot ce vrea becalii

 

iar asta e un lucru rau

 

vreau doar un lucru sa va spun!

 

Hagi A FACUT CEVA pentru Steaua!

SA NU IL INJURAM ACUM!

NIMANUI NU II PLACE CUM JOACA Steaua.TOTI VREM ALT ANTRENOR.

DAR SA CEREM ACEST LUCRU FARA SA NE BATEM JOC DE Hagi.

EL A FOST,ESTE SI VA RAMANE UN SIMBOL pentru NOI

 

ASA CUM SPUNE SI CANTECUL:

 

SUNTEM AICI,

pentru CULORI

SI pentru ALE NOASTRE VALORI!

 

SA NU NE UITAM VALORILE!!!

 

SA II CEREM DEMISIA LUI Hagi DAR INTR-UN MOD CIVILIZAT!

 

 

DACA MERITA CINEVA INJURAT ACELA E Jiji becaliii,ciobanul atoatecunoscator care stie doar una si buna: "daca zice piti atunci asa e"

Stukha_steaua16.09.2007 21:36

Enervat la culmea de niste rapidisti de la o masa de alaturi mi-au venit in minte multe...

 

Referitor strict la meci trebuie sa-l felicitam pe Zapata si sa ii incurajam pe mijlocasii defensivi sa urce un pic mai mult,la cornere(centrari,etc.) nu era nimeni pe respingere.Nu vreau sa critic pe nimeni,trebuie sa fim langa baieti si la "mai putin bine",orice ar fii langa baieti,au nevoie de noi....

papillon16.09.2007 21:36

@adrianultras25, trebuie sa fie cineva nebun sa-l injure pe Gica...dar ar fi bine sa lasam experimentele si sa aducem antrenor

DanStan16.09.2007 21:36

Ne facem de kko. Ani de zile jocul Stelei a fost caracterizat prin tehnica si viteza. Acum insa aceste caracteristici au disparut. Nu mai e nici o diferenta intre ce jucam noi si ce joaca Urziceniul sau Ceahlaul. Ceea ce ne salveaza e valoarea individuala a jucatorilor.

 

Ce-mi sugereaza jocul actual al Stelei ? E ca si cum al mai tare in scula din cartier ar ajunge dupa cativa ani sa ia un kil de viagra ca sa i se mai scoale si lui 5 minute. As vrea sa-l vad pe ala care ar fi multumit cu asa ceva.

danimarcu16.09.2007 21:40

Fugiti!

A aparut daffyduck(radutheodor)!

radutheodor16.09.2007 21:44

Gigi ar fi distrus Steaua din secunda in care a pus mana pe ea.

 

A fost un singur om care a reusit sa impiedice asta: MM Stoica, atat prin ce a incercat sa faca la clubul Steaua, cat si prin antrenorii pe care i-a adus: Zenga, Protasov si Olaroiu.

 

Odata cu plecarea lui MM, la Steaua s-a instalat Hagi, care inainte de stelist, este prieten cu tot clanul Becali, incluzandu-l si pe Giovani si cu nulitatea de Gica Popescu. La fel cum curva umana G Popescu s-a dus la Dinamo la finalul carierei ca o sluga ce este, la fel cred ca ar fi facut si "marele stelist" Hagi daca ar mai fi fost jucator.

 

De cand a fost indepartat MM, la Steaua au fost "realizate" lucruri care ne-au calcat in picioare in ultimul hal: abonamente nu au fost puse la vanzare la peluze, initial. Vanzarea biletelor a devenit o metoda de batjocora in anul de gratie 2007. Doi mari "milogi" care au strigat impotriva Stelei se bucura acum in tricoul nostru: Rada si Badoi (n-am nimic cu ei ca jucatori). Zenga, Bostina si Oprita pun umarul acum la salvarea ham-hamilor.

 

Golanski este unul din cele mai bune transferuri facute de Steaua. Se incearca indepartarea lui tocmai pentru ca a fost descoperit de MM, iar ciobanul o suge prin batista la fiecare emisiune televizata cand MM in reaminteste acest aspect.

 

Pur si simplu mi-e sila si scarba de ceea ce se intampla acum la Steaua. Celebrul REGE, marele ANTRENOR, descalecatul anului 2007, magicianul, executantul genial de lovituri libere la painajan in timpul antrenamentelor, nu face altceva decat sa-si bata joc de noi:

 

1. declara de 3 luni de zile, in continuu, doar ca "devenim mai puternici", "Steaua e Steaua", "am avut si ghinion", "jucam din 3 in 3 zile", etc

2. echipa a marcat 4 goluri in 6 meciuri !!!

3. joaca tot cu 2 inchizatori, dar culmea, MULT MAI URAT SI MAI INEFICIENT decat pe vremea celui mai contestat antrenor al Stelei

4. A reusit sa strice blocul functional al Stelei, asa cum era el ca joc, imprimat de 3 antrenori care si-au dat seama ca nu au la dispozitie material genetic pentru giumbuslucuri si fineturi.

5. S-a lasat umilit de Jiji cum nu a mai facut-o nimeni pana la el.

 

BLEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAAHHH mi-e scarba sa mai continui, ia-ti-l danimarcu pe REGE la tine acasa tata si joaca-te cu el fotbal pe calculator, pe boabe de fasole, pe ce vrei tu, LUATI-L PE REGE cu totii care m-ati disperat cu el cat de mare om si mare caracter si mare antrenor este, luati-va si toate articolele alea si toate odele si poeziile la adresa lui si duceti-va pana nu veti duce Steaua in B.

 

@danimarcu: nici amuzant nu mai esti. Culca-te tata ca e tarziu si maine ai de cules portocale multe.

«1345679»