celor care il contesta deja pe Hagi...
Haideti sa luam la rand jucatorii de creatie (de la mijloc in sus)pe care ii are Hagi la dispozitie, in functie de tehnica (pentru mine calitatea suprema in fotbal) si viziune in joc (pase + plasament), fara de care nu se poate face o mare echipa indiferent cati capello sau alti murinho aduci pe banca : notarea de la 1 la 5
- Lovin :0 + 0
- ov Petre: 1 + 1
- Nicolita : 0 + 1
- Neaga : 3 + 0
- Dica : 0 + 4
- zaharia : 0 + 0
- Radoi: 0 + 2
- Stancu : 2 + 1
- Iacob: 1 + 1
- Cristocea : 3 + 2(neutilizat)
- Croitoru : 3 + 0(neutilizat)
- bicfalvi : 2+3
in aceste conditii, pe cine sa antrenezi?? cum sa faci echipa cu niste jucatori care pur si simplu nu au tehnica? si aceasta din pacate NU SE INVATA, oricate ore de meditatie in particular i s-ar face lui Nicolita...
cu cine sa creezi fotbal, faze de joc, goluri, cand cel mai bun jucator al echipei, Dica, nu stie sa dribleze, si se bazeaza doar pe viziunea si anticiparea jocului, calitati foarte bune, insa insuficiente pentru a face din el un mare fotbalist
cu cine sa marchezi, cand Zaharia are tehnica unui tocilar de curtea scolii, Iacob stangacia unui elefant pe patine, iar Neaga traieste din amintiri
cum sa dezvolti o conceptie de joc de atac, cand cel mai tehnic jucator al echipei, Golanski, este fundas?
Puneti-l pe Mourinho sa-l antreneze pe Nicolita si in cel mai bun caz scoate din el un bun sprinter
Realitatea este ca nu avem jucatori, nu exista tehnica, driblingul este o rara avis in Ghencea, avem un lot extrem de subtire si nu putem emite nici un fel de pretentii nici in Liga (unde daca vom lua un punct va fi mare performanta), nici in campionat
Si asta nu din vina lui Hagi, ci din vina celui ce s-a batut cu pumnul in piept ca aduce fotbalisti in Ghencea, dar care de fapt i-a vandut pe doi dintre putinii fotbalisti , Elton si Thereau, care au pasit pe iarba din Ghencea in ultima vreme