Ramane totusi intrebarea cum se face ca o echipa - totusi - de mana a doua din Italia si-a batut joc de potai iar noi nu mai reusim acest lucru de vreo 3-4 ani. Ar cam trebui sa ne dea de gandit amanuntul asta.
Intrebarea este buna. Sa recapitulam putin, in sezonul 2004-2005 am reusit 2 victorii cu 1-0, in sezonul 2005-2006 au fost 2 egaluri 2-2 (cand puteam castiga la scor) si 1-1 (ne-a salvat Cristocea) , iar in sezonul trecut am fost invinsi in ambele meciuri, dar chiar si in retur cu o echipa decimata am avut mai multe ocazii.
In acest sezon trebuie sa ii executam fara MILA.
Si inca ceva, Lazio e echipa de UEFA , nu neaparat de mana a 2-a, dar in primul rand este echipa din ITALIA, cinica , mizerabila , castigatoare.
Pentru dinamu intrevad o singura solutie :
DESFIINTAREA