FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Slavia Praga - Steaua 2 - 1 (1 - 1)

«1345678»
steaua_gloria19.09.2007 17:43

Mai e 1 ora si 15 minute. Hai Steaua!!! Acum ascult Ce drog ciudat si imi creste sufletul.Hai Steaua sa ii batem si pe astia.

Doamne ajuta!

DOUA CULORI

CE LE ADOR

CA HEROINA SUNT CU MINE PANA MOR

GANDUL IMI STA

DOAR LA Steaua

CEL MAI PUTERNIC DROG DIN TOATA VIATA MEA... fularsteau2

JDERUL19.09.2007 17:55

Sa ne-ajute D-zeu si sa castigam in aceasta seara ! Eu as dori s-o facem intr-un mod categoric,iar la intoarcere,poate il convinge cineva pe jjjjjjjjj sa incerce saltul fara parasuta.Ar fii cea mai frumoasa seara din istoria Stelei de la Sevilla si pana acum !

cornisa5819.09.2007 18:19

Sper sã prindem o zii din aceia ca la Kiev anul trecut Hai Steaua fular-campionii

Pichiu19.09.2007 18:36

Stie careva daca meciul poate fi gasit pe internet? Ma refer la SopCast (daca stie cineva canalul) sau daca stiti voi o alta modalitate.

 

fularsteau2

golya119.09.2007 18:47

Hai Steaua astept un meci MAAAREEEE.VICTORIE nu conteaza cu cat.

razvan beica19.09.2007 18:49
oricum nu trebuie sa ne jucam cu ei mult

trebuie sa marcam si cred eu ca echipa care va marca prima castiga

sper sa marcam noi primii in contextul asta forzateaua

alex_boss19.09.2007 18:51

Steaua bate cu 3-0 Forza Steaua sprecl2 fularsteau2 fular-campionii fular-campionii fularsteau2

qaz19.09.2007 20:39

n-are nici o treaba echipa asta cu fotbalul.......are lot de divizia B..parca zici ca sunt ciutzi !!!!

 

 

da...la Steaua ma refer

DelPiero1019.09.2007 20:42

Un nou meci penibil,in special repriza a doua!Si pentru prima data spun:Lasa-ne Hagi!

qaz19.09.2007 20:46

nu Hagi e principalu' vinovat....jucatorii sunt

 

echipa e varza...poate 2 sau 3 au c cauta la Steaua....restu' duca-se de unde au venit ca n-au nici o treaba

mare mirare ca am scapat cu fata curata la meciul cu rapid...traiasca zapata.....plm..nu mai comentez

horse3719.09.2007 20:46

Gica, Gica...dute tata. iti multumim. lasa-l pe altul. asta-i cronica acestui meci.

qaz19.09.2007 20:49

poa' sa vina si tata antrenorilor ca tot prosti raman....Jiji..vinde-i cat mai poti lua ceva pe ei !!!!

alex ripper19.09.2007 20:52

nu ma mira rezultatul...trebuie aduse multumiri cercopitecului de Jiji ca face atmosfera praf la echipa.

**alex**19.09.2007 21:01

I-am avut in mana in prima repriza dupa ce am egalat, atunci trebuia sa le mai dam un gol. Cehii n-au jucat nimic in prima parte, au avut noroc, apoi in a doua repriza noi ne-am retras(de ce oare!?). Nici dupa gol nu am atacat desi au fost introdusi jucatori ofensivi. Am avut 5 jucatori tehnici in teren(Croitoru, Surdu, Dica, Badea, Banel) si noi jucam cu mingi lungi.

 

Poate sa faca echipa si Smarandescu pentru ca Hagi nu stie sa le dea indicatii si sa-i motiveze. L-am auzit acum la interviu, cum poate sa zica ca a fost un meci bun si ca e multumit!?!?

 

Regele(doar al fotbalului, nu si al meseriei de antrenor) trebuie sa abdice in curand. "Muncim si crestem" din vara si nu se vede nici o schimbare! :angry:

stelea19.09.2007 21:02

Lasati-va ,de fotbal !!! Apucati-va de turca . Hagi ,da ne lasi ???

Netrebnicul de Beeecali , vinde tot si du-te ..... la oi !!!

DelPiero1019.09.2007 21:02
nu Hagi e principalu' vinovat....jucatorii sunt

M-am mai calmat acum!Desigur,nu doar Hagi e de vina!Primul care ar trebui sa plece de la Steaua este insusi ''iluminatul'' Fecali!Dar discutam aiurea,in van!Noi stim foarte bine ca Steaua o ia rau de tot in jos si stim ca pentru a stopa caderea este plecarea oieruluiSi stim ca de bunavoie nu va pleca!Steaua are multi suporteri,dar daca am fi mai uniti si mai loiali,am putea face ceva impotriva ciobanului!Sa simta furia noastra si sa stie ca Steaua nu e proprietea lu' masa!Sa ne lase!

GOD19.09.2007 21:05

Arsenal 3 : 0 Sevilla

Nu scoatem nici un punct va zic eu.

Doamne daca nici pe Slavia nu batem,ce sa mai zicem de Arsenal sau Sevilla.

Las-o draku de treaba ,singura sansa e urmatoarea,adu idiotule antrenor strain si jucatorii de performanta.

Macar de valoarea lui Bojinov:|

caliba19.09.2007 21:09

in afara de gol.. Steaua nu a avut nici 1 faza de gol tot meciu.. ma kk pe Steaua de azi.... daca la urmatoru meci o sa joace asa.. o sa ma uit la alte meciuri din UCL.... presimt ca Steaua la anul nici macar UEFA nu o sa pupe

Ghitza19.09.2007 21:10
Lasati-va ,de fotbal !!! Apucati-va de turca . Hagi ,da ne lasi ???

Netrebnicul de Beeecali , vinde tot si du-te ..... la oi !!!

 

 

 

esti varza copile!!...asta e echipa lui Becali...eu zic ca Hagi nu juca asa daca nu erau presiunile boului asta de patron...pacat ...de Hagi...va zic eu ...asta e antrenor adevarat...si daca e lasat un an ...scoate rezultate...

 

 

si cine stie ceva fotbal ...stie ce vorbesc !!...restul?!...ciocu mik si joc de glezba ...la Palat la belit oile ...ca se apropie iarna si vine frigu

 

 

Becali !!!...esti un BOU...!!...da nu pleca de la Steaua !!...te rog eu...ramai si fa tu echipa in continuare...si bagat e peste antrenori...si asa va da Domnu sa ramai lefter si rupt in fund...nenorocitu dracului!!

GOD19.09.2007 21:10

FENERBAHCE 1-0 INTER ,haide ma ca m-am impacat cu ideea se intampla si la case mai mari. :biggrin:

IRO19.09.2007 21:21
Font gresit. Citeste regulamentul.
stelistu1419.09.2007 21:23
FENERBAHCE 1-0 INTER ,haide ma ca m-am impacat cu ideea se intampla si la case mai mari. :biggrin:

Se compara Steaua cu Fener? Sa fim seriosi ... Fener are jukatori mult mai valorosi ca ai nostri...

predatorpulse719.09.2007 21:28

I hate to say I told you so,dar daca va uitati la postul meu din prima repriza,am zis ca e mai bun badoi pe postul lui Banel si golanski trebuia sa ramana fundas dreapta.

Meciul asta l-am pierdut pentru ca suntem romani,deci suntem prosti si ne inecam ca Banel la mal.

In anumite momente ma simteam de parca ma uitam la penibilii de la dinamu ca lazio sau cu benfica. Am pierdut pentru ca i-am luat la misto si prin min 50 tot pasam ba inapoi ba in laterale de parca conduceam,a venit o minge pierduta si s-a dus dracul totul,gresita de favoritul lui Jiji,badoi.

Spun cu toata raspunderea ca Steaua este peste aceasta echipa,doar ca ne-a lipsit un lucru pe care nu-l avem de muult timp:mijlocul. Aceasta echipa a avut un portar bunicel,o aparare destul de subreda,in atac a fost bunicele mosul ala rapid dar mijlocul a fost superb odata cu intrarea jucatorului acela cu j. Multi se intreaba ce s-a intamplat cu Steaua in repriza a 2-a.

E simplu,copii. Odata cu intrarea acelui ceh care era f tehnic,restul mijlocasilor lor au urcat si faceau presing 3-4 la cei 2 fundasi centrali ai nostri.

Hagi oricum a pierdut acest meci tactic,dar tind sa cred ca rezultatul a fost decis de greseala individuala a lui badoi.

La 1-1 noi incercam cica sa-i scoatem din aparare,si ei ne-au prins pe contre cand atunci trebuia sa-l tina pe Victoras in teren sa devieze.

Plus ca schimbarile sale au fost gresite,n-au adus nimic in plus,Lovin a fost azi peste ov Petre,nu stiu de ce a fost schimbat,iar cel putin unul dintre Cristocea si Iacob trebuiau sa ramana in teren.

Rromul nostru nu a jucat nimic in a 2-a repriza,iar de cand au intrat Croitoru si surdu in teren am jucat in 9. Desi Neaga nu a convins e de 2 ori mai bun decat nulitatea asta de surdu.

Hagi poate sa plece dar asta nu va rezolva nimic,nu avem rezerve,iar cei care ar trebui sa intre in primul 11 sunt accidentati sau sunt nerefacuti. Echipa nu a jucat rau in prima repriza ,raportul ocaziilor a fost de 6 de 2 in favoarea noastra per total.

Hai sa facem o scurta analiza:

-Zapata-joc foarte bun dupa parerea mea,a scos cateva mingi,a aparat ce era de aparat.

-Petre Marin- un preferat de-al meu dar varsta lui incepe sa se vada si a gresit grav la primul gol al lor,poate ar trebui un emeghara sau nesu acolo.

-Goe-aproape fara greseala,a dat si gol,e stalpul apararii noastre.Respect Goe

-Rada-a jucat bine,a degajat nenumarate mingi,a stopat si o faza in care atacantul lor scapa singur cu portarul. Bravo lui ca s-a adaptat

-Badoi-eh,aici e de discutat. Omul a facut o prima repriza f buna ba chiar el l-a scos in evidenta pe Banel prin pasele date,insa in a a 2-a a fost unul dintre cei mai slabi.

-Lovin-mi s-a parut ca a jucat bine in prima repriza iar dintre cei 2 mediocri eu am inceput sa tind care Lovin,mai bine cu el decat cu ov Petre. Faptul ca nu a mai fost acolo la mijloc sa intre mai tare la cehi le-a dat curaj,iar Lovin mi se pare si mai rapid decat ov Petre care parca patineaza pe teren. Nu-mi vine sa cred ca spun asta dar inlocuirea lui ne-a destabilizat la mijloc.

-Nicolita-nu mai comentez,pentru ca mi-as spune a mia oara parerea despre acest jucator mediocru

-Cristocea-se vede ca e nerefacut,nu a adus nimic in plus,desi a miscat putin in prima repriza.

-Dica-a incercat,a incercat dar nu avea cu cine. Cred ca am numarat de nspe ori fazele cand Dica pendula cu mingea si nimeni nu se demarca sa primeasca o pasa,nimeni in afara de Banel care oricum nu facea nimic cu ea. A mai fost o faza absolut penibila cand Dica facea presing si ceilalti patru din zona stateau si se uitau ca prostii. Un meci destul de slab al lui Dica,poate isi revine la meciul cu UTA,dar trebuie sa aiba si cu cine.

-Iacob-mi-a placut,s-a zbatut,si cred ca peste vreo 2-3 meciuri va reveni la forma sa de dinainte de accidentare

-Surdu-abia a atins mingea,nu a facut mai nimic pe teren.

-Croitoru-idem Surdu.

-Vali Badea-a deviat vreo 2 mingi destul de bine,dar cred ca a atins mingea de 4 ori de cand a intrat.

 

Concluziile:

-mijlocul ramane de rahat,chiar daca Lovin a jucat ceva mai bine azi

-Jiji habar nu are sa faca echipa

-a 2-a repriza am cazut ca si in meciul cu rapid

-Goian trebuie reprofilat in atac.

Hagi probabil va demisiona dupa meciul de la Arad,echipa va merge din nou in gol,Jiji iar va abera etc.

Ca se calificam in UEFA,trebuie sa ne rugam ca cehii sa nu mai ia nici un punct si noi sa-i batem in Ghencea,insa vremurile sunt maronii si nu vad o cale de iesire din aceasta criza pentru ca nu prea avem cu cine,nici pe banca tehnica,nici in teren.

Cei mai buni azi au fost zapata,Goe,rada,badoi in prima repriza,chiar si Dica(desi nu a avut cu cine),si mi-a placut zbaterea lui Iacob. Cu 4-5 jucatori de valoare din primul 11 nu poti face o echipa competitiva.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

gabrieluno19.09.2007 21:59

Se vede in jocul echipei ca lipseste omul cu pasa Elton

FC_STEAUA_194719.09.2007 22:07

Haha ge gluma de performanta, suntem pe nicaeri. O sa fie mare surpriza daca facem un singur punt daca continuam cu Hagi antrenor. "Stilul" lui numai performante ne aduce pana acu....

 

Vai de noi...ce a ajuns de Steaua noastra.

«1345678»