Prea mult pesimism .. slavia - Steaua 0-1 (0-0 pauza) , gol Goian ![]()
Prea mult pesimism .. slavia - Steaua 0-1 (0-0 pauza) , gol Goian ![]()
Ar fi frumos, nu stiu daca este posibil, ca pentru toate nereusitele de pana acum sa asistam la un meci mare facut de echipa noastra la Praga, sa ne luam revansa pentru infrangerea de acum 8ani, si sa ne apropiem de obiectivul realist constituit de locul 3.
Nu trebuie sa ne subestimam adevrsarul, dar totusi cred intr-o victorie a Stelei.
ma multumesc si cu un egal.
meciul va fi greu, si daca vom juca de la inceput cu ov.Petre si cu Lovin, cam greu sa dam gol.
Lupta Steaua!
Slavia 0 - 2 Steaua
Goian din corner batut de Dica si Dica din lovitura libera, un clasic, asa cum suntem obisnuiti ![]()
Din pacate, si la acest meci ne vom rezuma la celebrul banc in care Dica, sa zicem, joaca singur
impotriva rrapidului si meciul se termina egal, 1-1 cu gol Mazilu in '90 dupa ce Dica a fost eliminat in min. 15 ![]()
Fara Goian si Dica suntem zero...
Fratilorrrr..... va spun eu , ii calcam pe cap urat de tot. 5-0 le dam . 3 Dicanu` , 1 Iacob si 1 Cristocea masii de treaba. Zapata - Nicolita Goian Rada P.Marin - O.Petre Lovin - Badoi Dica Surdu - Iacob.
Cristocea<=>Surdu
Badea<=>Iacob
Croitoru<=>Dica
@Agy_23 daca stau bine si ma gandesc Steaua nu a mai dat 5 goluri de la acel meci cu National din Ghencea ( 6-0 cand a revenit "finu" si a dat gol din penalty ).La cum joaca Steaua acum , cu un procentaj de 0,2 goluri pe meci nu stiu daca vom marca in seara asta.Eu sper la o victorie , iar daca va fi victorie va fi 1-0 sau MAXIM 2-0(2-1).Steaua NU are puterea sa inscrie 2-3 goluri intr-un meci.Cel putin de asta da dovada de la inceputul sezonului asta
Dupa ultimele tampenii ale lui Becali, cine dracu mai are chef sa scrie de meci ?
Oricum suporterii sunt dezbinati si confuzi. O parte ar vrea sa plece Hagi, dar sa nu pierdem totusi. Altii sa plece Hagi cu orice pret, chiar si sa pierdem cu 5-0. Problema e ca indiferent cine vine, va avea de suportat elucubratiile noului salvator al natiunii, omul care le stie pe toate si se pricepe la orice. Un antrenor cu adevarat competent nu inghite asa ceva, iar de lingai al labelor ciobanesti ne-am saturat. Altii viseaza ca batem si Hagi arata pana la urma ca e antrenor mare. In modesta mea opinie, baietii astia cu vise au sa ramana. Restul nici nu mai stiu ce sa creada. Printre astia ma numar si eu.
Despre meci ? Dupa cum au mai zis si altii, daca mai vad iar cuplul de cosmar Lovin-Ov. Petre la mijloc deja simt un gust amar. Cu astia 2, plus Nicolita, avem cel mai lipsit de imaginatie mjloc din CL, basca Neaga sau Surdu (tot un drac) pusi sa joace mijlocas stanga, adica sa se zbata inutil. Cand nu ameninti adversarul decat pe benzi, fiindca cele 2 panarame din centru nu sunt in stare sa dea 1 pasa buna in fata (n-am pretentii absurde de la ei, cum ar fi sa dribleze), e un fleac pentru adversar sa-ti blocheze jocul la mijlocul terenului. Urmeaza apoi deja celebrele mingi bubuite in fata, la nimereala. Si uite-asa o sa treaca vremea. Daca prinde Dica vreun sut de la 16 metri, sau ajunge Goian la vreun corner (batut de Dica, daca bate Banelinho drept in plopi se duce mingea) poate dam si noi un gol. Daca nu ... ne agatam de 0-0 pana la sfarsit si vine Hagi sa ne spuna ca "suntem din ce in ce mai puternici".
tinind cont de ultimele intimplari de la echipa,nu cred ca Steaua va face un meci bun!Hagi e suparat si furios,Dica,aseara la conferinta era un car de draci,lotul e divizat,moralul e la pamint...................slabe sperante sa batem,dar daca se va intimpla,va fi o minune!
Cu Hagi,nu vom face nimic in campionat,iar in Champions League ne vom face de ras.Hagi nu are ce cauta la Steaua ![]()
Nici cu Berbecali nu imi e rusine.Sper din tot sufletul sa scapam de el.Meci dificil asta seara,sper intr-un rezultat bun.
Forza Steaua !
oricum nu trebuie sa ne jucam cu ei mult
trebuie sa marcam si cred eu ca echipa care va marca prima castiga
EXCLUSIV / Neaga nu este nici mãcar rezervã! Cristocea, Iacob și Bãdoi titulari!
Sursa : gsp
Sper sa nu fie adevarat...
Vreau pe Rica ![]()
De cand asteptam revenirea lui Vasilica Cristocea in primul 11!
Dar este pacat ca acum cand este pus alt jucator pe banda stanga, Neaga nu este bagat in atac, postul unde joaca cel mai bine. Fara Neaga si Badea in lot si cu doua varfuri de careu, unul in teren, celalalt rezerva, e clar ca vom arunca toate mingile in careu.. Mizez pe forta de patrundere a lui Dica si Cristocea pe contraatac.
Primul "11" al Stelei
Zapata - Bãdoi, Goian, Rada, Petre Marin - Lovin, Ovidiu Petre - Nicolițã, Dicã, Cristocea - Iacob
Cu Hagi,nu vom face nimic in campionat,iar in Champions League ne vom face de ras.Hagi nu are ce cauta la Steaua![]()
Lasa ca e Becali mai bun ma.Pai sub talpa nu-i ajunge lui Hagi.Si ma rog de ce nu e bun ; ca nu-l asculta pe prea "iluminatu'" sau pentru ca echipa nu prea pierde.
Da, Cristocea este singurul din lotul actual care poate juca mijlocas stanga.
Vreau un 8-1 dupa Timisoara.
@c.ronaldo17 va mai inscrie Steaua 8 goluri in ritmul asta doar cand se vor aduna golurile din vreo 14 partide ![]()
unde este EMEGHARA?!
Emeghara este pe banca :tongue:
Zapata - Bãdoi, Goian, Rada, Petre Marin - Lovin, Ovidiu Petre - Nicolițã, Dicã, Cristocea - Iacob
Emeghara este pe banca :tongue:
serios??
Hagi este timpit la cap?!?!
sa vina cupa!!!sa vina cupa !!!sa vina cupa in Ghencea!!!
fularsteau2 ![]()
![]()
![]()
:biggrin: :tongue:
stiti cumva daca meciul va fi si pe internet?
slavia-Steaua 0-2
![]()
fularsteau2