FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Slavia Praga - Steaua 2 - 1 (1 - 1)

«1234568»
RaDoooI18.09.2007 23:18

Prea mult pesimism .. slavia - Steaua 0-1 (0-0 pauza) , gol Goian :)

cristian8618.09.2007 23:19

Ar fi frumos, nu stiu daca este posibil, ca pentru toate nereusitele de pana acum sa asistam la un meci mare facut de echipa noastra la Praga, sa ne luam revansa pentru infrangerea de acum 8ani, si sa ne apropiem de obiectivul realist constituit de locul 3.

Bebe4ever18.09.2007 23:37

Nu trebuie sa ne subestimam adevrsarul, dar totusi cred intr-o victorie a Stelei.

BandiT19.09.2007 04:51

ma multumesc si cu un egal.

meciul va fi greu, si daca vom juca de la inceput cu ov.Petre si cu Lovin, cam greu sa dam gol.

Lupta Steaua!

hubba160119.09.2007 06:46

Slavia 0 - 2 Steaua

Goian din corner batut de Dica si Dica din lovitura libera, un clasic, asa cum suntem obisnuiti :)

Din pacate, si la acest meci ne vom rezuma la celebrul banc in care Dica, sa zicem, joaca singur

impotriva rrapidului si meciul se termina egal, 1-1 cu gol Mazilu in '90 dupa ce Dica a fost eliminat in min. 15 :(

Fara Goian si Dica suntem zero...

Agy_2319.09.2007 08:33

Fratilorrrr..... va spun eu , ii calcam pe cap urat de tot. 5-0 le dam . 3 Dicanu` , 1 Iacob si 1 Cristocea masii de treaba. Zapata - Nicolita Goian Rada P.Marin - O.Petre Lovin - Badoi Dica Surdu - Iacob.

 

Cristocea<=>Surdu

Badea<=>Iacob

Croitoru<=>Dica

MALDINI_STEAUA19.09.2007 08:44

@Agy_23 daca stau bine si ma gandesc Steaua nu a mai dat 5 goluri de la acel meci cu National din Ghencea ( 6-0 cand a revenit "finu" si a dat gol din penalty ).La cum joaca Steaua acum , cu un procentaj de 0,2 goluri pe meci nu stiu daca vom marca in seara asta.Eu sper la o victorie , iar daca va fi victorie va fi 1-0 sau MAXIM 2-0(2-1).Steaua NU are puterea sa inscrie 2-3 goluri intr-un meci.Cel putin de asta da dovada de la inceputul sezonului asta

strezahuzum19.09.2007 09:24

Dupa ultimele tampenii ale lui Becali, cine dracu mai are chef sa scrie de meci ?

 

Oricum suporterii sunt dezbinati si confuzi. O parte ar vrea sa plece Hagi, dar sa nu pierdem totusi. Altii sa plece Hagi cu orice pret, chiar si sa pierdem cu 5-0. Problema e ca indiferent cine vine, va avea de suportat elucubratiile noului salvator al natiunii, omul care le stie pe toate si se pricepe la orice. Un antrenor cu adevarat competent nu inghite asa ceva, iar de lingai al labelor ciobanesti ne-am saturat. Altii viseaza ca batem si Hagi arata pana la urma ca e antrenor mare. In modesta mea opinie, baietii astia cu vise au sa ramana. Restul nici nu mai stiu ce sa creada. Printre astia ma numar si eu.

 

Despre meci ? Dupa cum au mai zis si altii, daca mai vad iar cuplul de cosmar Lovin-Ov. Petre la mijloc deja simt un gust amar. Cu astia 2, plus Nicolita, avem cel mai lipsit de imaginatie mjloc din CL, basca Neaga sau Surdu (tot un drac) pusi sa joace mijlocas stanga, adica sa se zbata inutil. Cand nu ameninti adversarul decat pe benzi, fiindca cele 2 panarame din centru nu sunt in stare sa dea 1 pasa buna in fata (n-am pretentii absurde de la ei, cum ar fi sa dribleze), e un fleac pentru adversar sa-ti blocheze jocul la mijlocul terenului. Urmeaza apoi deja celebrele mingi bubuite in fata, la nimereala. Si uite-asa o sa treaca vremea. Daca prinde Dica vreun sut de la 16 metri, sau ajunge Goian la vreun corner (batut de Dica, daca bate Banelinho drept in plopi se duce mingea) poate dam si noi un gol. Daca nu ... ne agatam de 0-0 pana la sfarsit si vine Hagi sa ne spuna ca "suntem din ce in ce mai puternici".

The Flyer19.09.2007 09:28

tinind cont de ultimele intimplari de la echipa,nu cred ca Steaua va face un meci bun!Hagi e suparat si furios,Dica,aseara la conferinta era un car de draci,lotul e divizat,moralul e la pamint...................slabe sperante sa batem,dar daca se va intimpla,va fi o minune!

Oparitu19.09.2007 11:31

Cu Hagi,nu vom face nimic in campionat,iar in Champions League ne vom face de ras.Hagi nu are ce cauta la Steaua fularsteaua2

MALDINI_STEAUA19.09.2007 13:48

Nici cu Berbecali nu imi e rusine.Sper din tot sufletul sa scapam de el.Meci dificil asta seara,sper intr-un rezultat bun.

 

Forza Steaua !

vlad_1019.09.2007 14:04

oricum nu trebuie sa ne jucam cu ei mult

trebuie sa marcam si cred eu ca echipa care va marca prima castiga

MALDINI_STEAUA19.09.2007 14:37

EXCLUSIV / Neaga nu este nici mãcar rezervã! Cristocea, Iacob și Bãdoi titulari!

 

Sursa : gsp

 

 

Sper sa nu fie adevarat...

Undeath19.09.2007 14:42

Vreau pe Rica :(

**alex**19.09.2007 14:45

De cand asteptam revenirea lui Vasilica Cristocea in primul 11!

 

Dar este pacat ca acum cand este pus alt jucator pe banda stanga, Neaga nu este bagat in atac, postul unde joaca cel mai bine. Fara Neaga si Badea in lot si cu doua varfuri de careu, unul in teren, celalalt rezerva, e clar ca vom arunca toate mingile in careu.. Mizez pe forta de patrundere a lui Dica si Cristocea pe contraatac.

forever_STEAUA19.09.2007 14:47

Primul "11" al Stelei

 

Zapata - Bãdoi, Goian, Rada, Petre Marin - Lovin, Ovidiu Petre - Nicolițã, Dicã, Cristocea - Iacob

stelistu 258019.09.2007 14:48
Cu Hagi,nu vom face nimic in campionat,iar in Champions League ne vom face de ras.Hagi nu are ce cauta la Steaua fularsteaua2

 

 

Lasa ca e Becali mai bun ma.Pai sub talpa nu-i ajunge lui Hagi.Si ma rog de ce nu e bun ; ca nu-l asculta pe prea "iluminatu'" sau pentru ca echipa nu prea pierde.

c.ronaldo1719.09.2007 14:53

Da, Cristocea este singurul din lotul actual care poate juca mijlocas stanga.

 

Vreau un 8-1 dupa Timisoara.

MALDINI_STEAUA19.09.2007 14:55

@c.ronaldo17 va mai inscrie Steaua 8 goluri in ritmul asta doar cand se vor aduna golurile din vreo 14 partide :D

steaua rosie19.09.2007 16:26

unde este EMEGHARA?!

cristi_mold19.09.2007 16:41

Emeghara este pe banca :tongue:

fansteaua4619.09.2007 17:01

Zapata - Bãdoi, Goian, Rada, Petre Marin - Lovin, Ovidiu Petre - Nicolițã, Dicã, Cristocea - Iacob

steaua rosie19.09.2007 17:24
Emeghara este pe banca :tongue:

 

serios??

 

Hagi este timpit la cap?!?!

semmy_rufay19.09.2007 17:27

sa vina cupa!!!sa vina cupa !!!sa vina cupa in Ghencea!!! :happy: fularsteau2 fular-campioniifularultrasforzateaua:rolleyes: :biggrin: :tongue:

mof_man4steaua19.09.2007 17:31

stiti cumva daca meciul va fi si pe internet?

 

slavia-Steaua 0-2

 

forzateauafular-campionii fularsteau2

«1234568»