Steaua va debuta in editia 2007/2008 a Champions League, pe 19 septembrie in deplasare, la Praga.
In fata a circa 20.000 de spectatori ros-albastrii, condusi de Gheroghe Hagi, vor incerca sa obtina primele puncte. Se anunta un meci echilibrat in care diferenta se pare ca va fi facuta de portari. De ce spun acest lucru? Pentru ca Slavia are un superportar, l-am numit pe Vaniak, iar Steaua unul cel putin tot atat de bun, Rufay (Zapata).
Fara discutie ca Hagi va folosi acelasi joc pragmatic care pana in prezent ne-a adus numai victorii (6) si meciuri egale (2).
Speram sa invingem (sau sa facem egal), asa cum ne-a obisnuit.
Avem nevoie mai mult decat oricand de puncte. Trebuie sa incepem cu dreptul, asa cum am facut si in editia trecuta cu o echipa mult mai versata si mai puternica.
Steaua Victorie !

