Hagi nu este de vina, desi este cel mai slab antrenor al Stelei in ultimii ani.
El primeste telefoane.... scoate-l pe ala , baga-l pe ala.
Fata de Steaua de acu 2 ani s-au intamplat urmatoarele:
-fiecare cedare de jucator a adus o cumparare de jucator ori mai slab ori mai greu adaptabil in echipa
-jucatorii cu tehnica individuala+viteza nu exista
-chiar si asa cei cu tehnica individuala sunt ingraditi in joc de toti antrenorii (exceptie Protasov) sau
sunt considerati mingicari.
-daca am pune toti jucatorii Stelei in teren si i-am pune sa-si paseze din prima ,fiecare intr-un cerc
de 2 m, tot ar scapa mingea pe jos la 7-8 pase,dar se cere acest lucru in miscare..unde variabila
numita adversar nu sta niciodata pe loc
-nu avem suteori din afara careului.
-2 din 10 centrari sunt executate prost
-jucatorii se incurca intre ei ori in atac ori in aparare cu tot cu portar(nu se cunosc).
Hai sa vedem care este numitorul comun al echipelor din C.L.
1. Portar de valoare,de obicei la 30- 35 ani.
2. Aparare "inalta" sau "batrana pe post",unii veniti in aparare de pe posturi de mijlocasi(nu pot
alerga la randament maxim decat pe perioade f. scurte)
3. Mijloc tehnic, rapid,bun executant de lovituri libere,participant la faza de atac cat si la aparare
4. Atacanti rapizi,tehnici,care daca sunt inalti participa la fazele de aparare.(100% IMPORTATI)
5. Antrenori rodati in cupe europene.
6. Patroni cu bun simt, fara valente de antrenori, de care cu 2-3 exceptii n-a auzit nici dracu.
Poate nu m-am exprimat prea tehnic si profesional dar CE ARE Steaua DIN CELE 6 POZITII
ENUMERATE DE MINE?
