FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«15678973»
misha28.12.2005 17:38

***Ce sunt aia chiloti ?

Moldoveanul: Aia care chiloteaza avioanele.

**Cum se cheama pe moldovieneste filmul "Lovitura fulgeratoare"?

Palitura cransina.

***Un moldovean pieton in Cluj se plimba impreuna cu un prieten, cand trece o masina si-l stropeste de sus pana jos. Bineinteles, masina demareaza in tromba.

Moldoveanul, suparat foc: D-apai la noi nu se-ntampla asa ceva. Daca te stropeste o masina pe strada, apai soferul se da jos, isi cere scuze, te invita la el acasa, iti usuca hainele, iti da ceva de baut...

Clujeanul: Ti s-a intamplat tie asa ceva ?

Moldoveanul: Mie nu, neveste-mi.

**Un moldovean trimite o scrisoare iubitei sale, care suna cam asa:

"Matz fermecat. Sunteti unsoare pentru mine..."

***Ion si Vasile in bar:

-Ce ai mai, Vasile, de esti suparat?

-Abia astept sa ajung acasa sa rup chilotii nevestei...

-Dar ce ai cu chilotii ei?

-Ma strang de abia pot sa merg!

***De ce olteanul isi plimba nevasta cu roaba prin beci ?

Ca sa o invete sa se plimbe cu metroul.

***-Doi homosexuali se cearta.La un moment dat unul i se adreseaza celuilalt:Sugi p**a!Dar celalalt:Acum vrei sa ne impacam?

***La granita dintre Ardeal si Moldova , moldovenii scriu pe un gard darapanat: - "Ardeleni, va f--em in c--!"

Dupa un an, ardelenii construiesc un panou urias cu litere de inox: - "Si noi pe voi!"

A doua zi, moldovenii sterg injuratura initiala de pe gard si scriu - "Sa ne pupati in c--!"

cristianotopeanu28.12.2005 19:04

Misha, draga, tu esti sigur fata ? :D

misha28.12.2005 19:31

din cate stiu eu ...DA :lol: :lol:

nick200528.12.2005 19:51

**Bula si Strula impart aceeasi camera de hotel. Bula isi pune seara intr-un pahar lentilele de contact, insa pe la 3 se trezeste Strula insetat si bea apa din paharul cu pricina cu lentile cu tot. A doua zi, Strula cu mancarimi, il roaga insistent pe Bula sa-i examineze posteriorul. Dupa 5 minute: "Mah Strula eu zic sa mergi urgent la doctor ca ai in fund un omulet care se holbeaza la mine!"

 

**Un iepuras intra intr-un bar sa comande un whisky. Timid, catre barman: "Un whisky, te rog frumos!" Barmanul furios, urla: "Bah iepurasule, asta-i club de barbati, nu asa se comanda! Facem schimb de locuri si ia aminte!" Zis si facut, trece iepurasul in spatele tejghelei, iar barmanul iese afara din club. Peste 2 minute, intra barmanul, tranteste usa de perete si striga: "Barman, urgent un pahar de whisky!" Iepurasul: "Imi pare rau, dar noi nu servim negri!"

Virgil31.12.2005 12:07

Trei doamne stau la o cafea si barfesc.La un moment dat una dintre ele spune.

-Draga am facut dragoste cu sotul meu si am stat deasupra.Cred ca o sa avem un baietel pentru ca am folosit pozitia barbatului.

-Dragile mele si eu am facut dragoste cu sotul meu,dar am stat in pozitia fireasca pentru o femeie.Cred ca o sa nasc o fetita.

-Atunci,zice a treia,eu care am stat capra,o sa nasc iezi ?

aykut05.01.2006 06:22

Mor 6 politisti si se ancheteaza cazul:

-Pai...Trei dintre ei erau cu barca pe lac si doi si-au aprins cate-o tigara.Unul si-a adus aminte ca a uitat sa stinga chibritul si a sarit in apa sa-l stinga si sa-necat.Al doilea uitase se-si stinga chistocul si a sarit si el si sa-necat.

-Si al treilea?

-Nu pornea barca si s-a dat jos s-o-mpinga si sa-necat.

-Bine, dar ceilalti trei ?

-Ei au murit la reconstituire.....

aykut05.01.2006 06:23

cu: De cati politisti e nevoie ca sa puna un bec?

A: De sapte:

Unu tine becul in mana.

Patru invart masa.

Unul se invarte in sens invers ca sa nu ameteasca ceilalti.

Si unul tine usa inchisa sa fie curent.

aykut05.01.2006 06:25

De ce sunt politistii uzi de la genunchi in jos?

R:dupa ce arunca tigara in WC, o sting si cu piciorul

aykut05.01.2006 06:27

La liceul de politie din Buzau ,un prof ii zice unui elev care statea catarat pe un geam:Ba, cacatule, da-te jos ca te mananc

aykut05.01.2006 06:28

Politistul catre fiu-su:

-Ma, nu mai fuma! E prea devreme la varsta asta sa te apuci de fumat!

-Da tati, da` si tu fumai cand erai in clasa a5-a!

-Da, dar eu aveam 17 ani!

aykut05.01.2006 06:29

Un politist vine la serviciu in pielea goala. Superiorul il intreaba

"Ba, de ce ai venit in pielea goala la serviciu?"

la care gaborul relateaza urmatoarele:

"Dom'sef am fost cu nevasta-mea la o petrecere si am jucat jocuri de societate: S-au stins luminile si s-a zis "doamnele sa se dezbrace", s-au aprins si asa era. Dupa aceea s-au stins luminile si s-a auzit "Domnii sa se dezbrace" si asa s-a intimplat. Dupa aceea s-a mai stins o data lumina si s-a auzit "acum la treaba"....

....Si, iata-ma...

Virgil05.01.2006 11:48

Pe sotia lui Florin Salam o cheama Victoria.In buletinul ei de identitate scrie Salam Victoria. :lol:

Virgil13.01.2006 19:37

Cerere facuta de organul sexual masculin.

 

Organul sexual masculin solicita sa fie promovat cu o clasa de retributie pe urmatoarele considerente:

 

1.presteaza munca grea ;

2.lucreaza la mari adancimi;

3.nu i se acorda ventilatie si aerisire;

4.nu are repaus duminical si nici sarbatori legale;

5.lucreaza in mediu umed;

6.lucreaza la temperaturi ridicate;

7.nu i se acorda spor de toxicitate ;

8.nu i se acorda concediul de odihna si nici recuperari;

9.locul de munca prezinta adesea un grav pericol de imbolnaviri profesionale.

 

 

Rezolutie data de organul sexual feminin.

 

Cererea se respinge din urmatoarele motive:

 

1.nu lucreaza 8 ore;

2.dupa o scurta activitate adoarme la locul de munca;

3.nu lucreaza dacat impins de la spate;

4.se pensioneaza inainte de vreme;

5.nu lasa curat la locul de munca;

6.nu raspunde la toate solicitarile;

7.isi schimba prea des locul de munca;

8.nu are studii.

Virgil21.01.2006 15:43

Razboiul evreo-arab.

Itic era pe tanc,Strul per pedes.

Strul :Itic ! Cati ?

Itic : 6 !

Strul : Ce 6 ?

Itic : Ce cati ?

gloribyh21.01.2006 22:09

nu mai scrieti bancuri cu unguri.Am crezut ca aveti un pic mai mult simt si minte.Sunt un ungur din Viena , si imi placea siteul asta pana cand voi....degeaba de la un popor care are in politica oameni ca Vadim Tudor , sau Funar nici nu ma pot astepta la mai mult.Am crezut ca stelistii au mai multa minte... :cry:

Ramon Sanchez Pizjuan21.01.2006 22:18

Stiu bancuri cu unguri la fel de multe cate stiu cu Dumnezeu. Asa ca, nu are rost sa te superi. E topic de catrinca, nu lua in serios.

armanovici22.01.2006 03:12

Hai fi serios...aici e thread cu bancuri...daca nu ai simtul umorului,nu ar trebui sa citesti...Bancurile sunt bancuri...vrei sa iti spun unul despre romani???

 

Cine conduce masina cand in masina sunt:un albanez,roman si turc???

 

Raspunsul:POLITIA!

luc22.01.2006 03:27

de ce costa un divort atat de mult?

raspuns:pentru ca merita!

cristianotopeanu22.01.2006 12:37
nu mai scrieti bancuri cu unguri.Am crezut ca aveti un pic mai mult simt si minte.Sunt un ungur din Viena , si imi placea siteul asta pana cand voi....degeaba de la un popor care are in politica oameni ca Vadim Tudor , sau Funar nici nu ma pot astepta la mai mult.Am crezut ca stelistii au mai multa minte... :cry:

 

 

Asa e cand gluma ia o turnura serioasa din partea celor "vizati". Cand vei intelege ce este o gluma, vei fi in Romania, nu in Viena.

Virgil23.01.2006 11:17

Trei unguroaice stateau la cate o cafeluta si discutau.

 

Prima unguroaica zice : fetelor azi noapte nu am scapat de barbatu-meu desi eram in perioada fertila.Cred ca o sa fac un baietel,fiindca am stat deasupra lui.

 

A doua unguroaica zice : voi fetelor,ca tot veni vorba de asta,nici pe mine nu m-a lasat cu nici-un chip Tibor al meu.Desi eram in perioada fertila.Toata noaptea m-a tavalit.Slava Domnului,am stat in pozitia normala pentru o femeie.Precis o sa nasc o fetita.

 

A treia unguroaica,putin confuza,intreaba : cum fetelor,daca eu am stat capra,inseamna ca o sa fac iezi ?

armanovici23.01.2006 20:31

Nu era cu roscata,bruneta si blonda?Hai ca intreci gluma...asa se pot modifica multe bancuri!..te rog modifica bancul!

gloribyh23.01.2006 22:02

Eu nu m-am suparat din cauza bancurilor cu unguri , dar pe moment m-a enervat.Nici o problema , am si eu simtul umorului.

 

PS>In mesaj nu am vrut sa pun accent pe faptul ca ma aflu in Viena , si nu ar fi trebuit sa pui nici tu.Ca un fapt divers am plecat din Romania acum 4 luni.Stiu ce e in tara.

Virgil24.01.2006 11:09

Si nici macar nu cred ca esti unguroaica.Stii ce-mi spune nick-ul tau ? Ca te cheama Gloria si ca esti originara din Bihor.

dbd24.01.2006 15:30

oare ungurii scriu asa bancuri despre romancele noastre ? :roll:

axl2324.01.2006 16:53

se scufuda titanicul. toti aia cu veste ies la suprafata. dupa 5 minute apare o baba intr-o barcuta:

- cafea, ceai, cappucinno!

«15678973»