Cica un suporter dinamovist isi da duhu' si ajunge in fatza portzii raiului.
Da sa intre, dar il opreshte Sf Petru care-i zice:
- Nu primim suporteri de-ai lui Dinamo in Rai!
- De ce? Doar am fost un om bun pe Pamint! se tiiguie acesta.
- Da? Ce lucruri bune ai facut?
- Chiar ieri am dat 100,000 lei unui copil al strazii?
- Si mai ce?
- Acu' o saptamina am donat 100,000 lei la ARAS...
- Atit?
- Luna trecuta am donat 100,000 lei la o cantina a saracilor...
- Hmmm... zise Sf Petru. Stai sa ma duc sa vorbesc cu Sefu'. Ai facut ceva lucruri bune totusi, pt un dinamovist.
Dupa vreo zece minute, Sf Petru vine inapoi si-i zice:
- Am vorbit cu Sefu' si-am hotarit ca cel mai corect e asa! si-i intinse 300,000 de lei. Acum shterge-o de aici!
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:32 Titlul subiectului:
Intr-o scoala paraginita din fundul cartierului Giulesti invatatoarea ii pune pe copii sa ridice mana toti cei care tin cu Rapid. Toata clasa ridica mana entuziasmata, numai un baietel, intr-un colt sta tacut.
- Ionica, ce-i cu tine, tu nu tii cu Rapidul?
- Nu doamna profesoara. La mine acasa tata tine cu Dinamo, mama cu Dinamo, asa ca si eu tin tot cu Dinamo.
- Imbecilule, se rasteste profesoara. Daca tac-tu era ciorditor, ma-ta ciorditoare, atunci tu ce ai fi fost?
- Suporter al Rapidului, raspunde Ionica.
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:35 Titlul subiectului:
Un baietas de vreo 6-7 ani la scoala... il intreaba invatatoarea:
- Gheorghita, tu o iubesti pe mama ta? Copilul raspunde:
- N-o iubesc pe mama, ca ma bate...
Invatatoarea:
- Dar pe tatal tau il iubesti, nu?
Gheorgitza:
- Nici pe tata nu-l iubesc ca si el ma bate.
Invatatoarea mirata de raspuns:
- Pai bine mai Gheorghita, pe mama ta n-o iubesti ca te bate, nici pe tatal tau nu-l iubesti din acelasi motiv... tu pe cine iubesti?
Gheorghita foarte degajat:
- Eu iubesc echipa Dinamo ca ei nu bat pe nimeni!
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:36 Titlul subiectului: banc
Un baietas de vreo 6-7 ani la scoala... il intreaba invatatoarea:
- Gheorghita, tu o iubesti pe mama ta? Copilul raspunde:
- N-o iubesc pe mama, ca ma bate...
Invatatoarea:
- Dar pe tatal tau il iubesti, nu?
Gheorgitza:
- Nici pe tata nu-l iubesc ca si el ma bate.
Invatatoarea mirata de raspuns:
- Pai bine mai Gheorghita, pe mama ta n-o iubesti ca te bate, nici pe tatal tau nu-l iubesti din acelasi motiv... tu pe cine iubesti?
Gheorghita foarte degajat:
- Eu iubesc echipa Dinamo ca ei nu bat pe nimeni!
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:36 Titlul subiectului:
Un baietas de vreo 6-7 ani la scoala... il intreaba invatatoarea:
- Gheorghita, tu o iubesti pe mama ta? Copilul raspunde:
- N-o iubesc pe mama, ca ma bate...
Invatatoarea:
- Dar pe tatal tau il iubesti, nu?
Gheorgitza:
- Nici pe tata nu-l iubesc ca si el ma bate.
Invatatoarea mirata de raspuns:
- Pai bine mai Gheorghita, pe mama ta n-o iubesti ca te bate, nici pe tatal tau nu-l iubesti din acelasi motiv... tu pe cine iubesti?
Gheorghita foarte degajat:
- Eu iubesc echipa Dinamo ca ei nu bat pe nimeni!
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:37 Titlul subiectului:
Un baietas de vreo 6-7 ani la scoala... il intreaba invatatoarea:
- Gheorghita, tu o iubesti pe mama ta? Copilul raspunde:
- N-o iubesc pe mama, ca ma bate...
Invatatoarea:
- Dar pe tatal tau il iubesti, nu?
Gheorgitza:
- Nici pe tata nu-l iubesc ca si el ma bate.
Invatatoarea mirata de raspuns:
- Pai bine mai Gheorghita, pe mama ta n-o iubesti ca te bate, nici pe tatal tau nu-l iubesti din acelasi motiv... tu pe cine iubesti?
Gheorghita foarte degajat:
- Eu iubesc echipa Dinamo ca ei nu bat pe nimeni!
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:38 Titlul subiectului:
7th July 2003, 10:22
Un stelist, un dinamovist si un craiovean merg pe un drum de tara.
La un moment dat ei vad o oaie intepenita cu capul intr-un gard.
Stelistul: Ce bine ar fi fost sa fie Naomi Campbell...
Dinamovistul: Ce bine ar fi fost sa fie Jennifer Lopez...
Craioveanul: Ce bine ar fi fost sa fie noapte!!!
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:40 Titlul subiectului:
- De ce Dumnezeu i-a facut pe dinamovisti si urat mirositori?
- Pentru ca si orbii sa poata rade de ei.
--------------------------------------------------------------------------------
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:41 Titlul subiectului:
Care este diferenta intre echipa Universitatea Craiova si o galeata cu balega de vaca?
- Balega face minuni pe iarba.
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:42 Titlul subiectului:
Care e diferenta dintre un sconcs si un rapidist?
Unul e negru, paros si pute urat. Celalalt e doar un sconcs.
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:43 Titlul subiectului:
-ce pateste un dinamovist care ia viagra
- se face mai inalt
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:43 Titlul subiectului:
- de ce-si striga oltenii femeile FA !
-prescurtarea de la Faptura Adorabila
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:44 Titlul subiectului:
Dar cum sunt numiti oltenii de catre oficialitati?
jidani refuzati la export
--------------------------------------------------------------------------------
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:46 Titlul subiectului:
Doi olteni in vacanta.La ora 3 dimineata,unul il trezeste pe celalalt:
-Marine!
-Ce?
-Deschide ochii si spune-mi ce vezi?
-Cerul.
-Si?
-Si Luna.
-Si?
-Si Carul Mare.
-Si?
-Si Carul Mic.
-Si?
-Si...Ioaneee!...astia ne-au furat cortu'.
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:49 Titlul subiectului:
Un fan oltean, un fan stelist si unul dinamovist fiind intr-o tara musulmana sunt prinsi bind o sticla de Jack Daniels, sunt arestati si aruncati in inchisoare pina la stabilirea pedepsei.In fine vine ziua judecatii, sunt adusi in fata molahului care le arata bunavointa, condamnandu-i la doar 30 de lovituri de bici dupa care vor fi liberi sa plece.Ba mai mult spre norocul lor in ziua respectiva era o mare sarbatoare musulmana, asa ca molahul ii da fiecaruia voie sa ceara ceva inainte de a fi biciuiti.
Primul care urmeaza a fi biciuit este stelistul, care dupa ce se gindeste putin zice: "legati-mi o perna in spate".I se leaga perna, dar nu rezista decit la primele 10 lovituri dupa care se rupe, asa ca tot trebuie sa sufere celelalte 20 lovituri inainte de a fi dus pe brate singerind si plingind.
Urmatorul este dinamovistul, care zice: "legati-mi 2 perne in spate".Dar nici macar cele 2 perne nu pot sa reziste decit la 15 lovituri, trebuind sa le sufere ca si stelistul pe celelalte.
Ultimul care trebuia biciuit era fanul craiovean, dar inainte de a-si spune dorinta, molahul ii zice: "Esti fanul celei mai frumoase echipe din tara ta , cu cei mai loiali si pasionali suporteri, asa ca poti avea 2 dorinte!".Auzind asta oltenul spune: "MUltumesc pentru bunatatea pe care mi-o arati si drept recunostinta, vreau 100 de lovituri de bici in loc de cele 30."
"Nu numai ca esti un om de onoare esti si foarte curajos" ii spune molahul, privindu-l cu respect."Daca 100 de lovituri sunt ceea ce doresti, atunci 100 de lovituri vor fi.Acum ai dreptul la cea de-a doua dorinta,deci care este?"
"Va rog legati-l pe dinamovist in spatele meu"
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:54 Titlul subiectului:
Un dinamovist se intoarce acasa de la meci, imbracat in culorile clubului.Pe drum i se face sete si intra in primul bar pe care il intalneste in cale ca imediat sa vada in jurul lui numai alb-albastru. Intrase intr-un bar al suporterilor Stiintei. In jur se asterne o liniste de mormant. Barmanul il invita mai aproape si ii spune:
"Noi aici le dam dreptul dinamovistilor sa dea cu zarul. Daca dai de la unu la cinci, te omoram."
"Si daca dau sase?", raspunde dinamovistul.
"Atunci ai dreptul sa mai dai odata cu zarul"
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:54 Titlul subiectului:
* La matenitatea spitalului, in sala de asteptare se aflau trei prospeti tati: un dinamovist, un oltean si un chinez . Doctorul iese afara si le spune ca s-a produs o incurcatura penibila si baietii lor au fost amestecati. Asa ca le zice: "Fiecare dintre voi sa intre si sa ia copilul care crede ca ii seamana si este al lui si apoi o sa vedem cum sta situatia"
Primul intra olteanul si iese cu un copil.Doctorul se apropie imediat de el si il ia la rost: "Ma omule ce naiba faci? Doar vezi ca asta este copilul chinezului." La care olteanul raspunde "Stiu asta, dar acolo este un copil dinamovist si nu vreau sa imi asum nici un risc."
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:56 Titlul subiectului:
* Patru suporteri, un stelist, un rapidist, un oltean si un dinamovist pasionati de alpinism urcau spre creasta muntelui. Pe masura ce urcau se certau care dintre ei este cel mai loial suporter. Continuau sa se certe pana au ajuns in varf, cand, pentru a-si demonstra loialitatea fata de echipa favorita, stelistul se arunca de pe stanca si striga: "Asta este pentru Magica Steaua".Nevrand sa ramana mai prejos, rapidistul striga si el "O viata pentru Realul din Grant" si se arunca dupa stelist.
Vazand asta olteanul se apropie de marginea stancii, striga "Asta este pentru Stiinta si pentru toti ceilalti" si il impinge pe dinamovist in gol.
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:56 Titlul subiectului:
* Ce este alb-rosu si amuzant?
Un autocar plin cu dinamovisti care se indreapta spre o prapastie.
meysa
Trimis: 24 03 2005 19:59 Titlul subiectului:
Alinuta a primit de ziua ei o bicicleta si se plimba in jurul blocului. Mamica ei o admira de la balcon:
- Uite, mami, fara-o mana!!
Dupa inca o tura:
- Uite, mami, fara mâini!!!
Dupa inca o tura:
- Uite, mami, fara dinti...!
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:02 Titlul subiectului:
Un barbat ajunge la Sf. Petru:
Sf. Petru:
- Cum ai murit?
- Pai, eu aveam o nevasta si credeam ca ma înseala, asa ca am venit mai devreme acasa si când am intrat în dormitor am vazut-o dezbracata, dar nu era nimeni! M-am uitat pe balcon, eu stateam la et. 9 si am vazut un tip atârnat de o balustrada de la et. 2! Am crezut ca el era amantul si am început sa arunc în el, sa-l scuip pâna când si-a dat drumul. El a cazut, dar nu a murit, asa ca am luat frigiderul si l-am aruncat peste el. Eu fiind extrem de obosit si nervos am facut infarct.
- Interesanta poveste! Urmatorul, spune Sf. Petru.
Un al doilea barbat vine.
- Pai eu faceam exercitii cu un aparat din ala pe care alergi, dar s-a stricat si m-a aruncat pe balcon, de la et.2, dar am reusit sa ma agat de o balustrada! Dupa aceea, m-am trezit cu unul de la 9 care tot arunca în mine si ma scuipa si mi-am dat drumul, rupându-mi un picior! Dupa aceea am vazut o cutie mare si alba care a cazut din cer pe mine!
- Groaznic! Cine urmeaza?
- Eu am tras o fuga pâna la amanta mea, dar imediat am auzit usa de la intrare si m-am ascuns în frigider si dupa 1 min. m-am trezit aici!
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:03 Titlul subiectului:
Într-o zi nebunii de la spitalu' nr. 9 din Bucuresti erau transportati cu avionul spre cel mai mare sanatoriu din România - "Zamuga".
În timpul transportului nebunii erau foarte galagiosi si se jucau de-a prinselea prin avion.
Pilotul îl roaga pe mecanicul avionului sa-i stapâneasca pe nebuni, altfel se vor prabusi. Acesta nu reuseste si singura solutie a pilotului este sa-l roage pe copilot sa-i linisteasca. Acesta se duce sa-i linisteasca si dupa vreo' 5 minute acestia stau linistiti! Curios, capitanul întreaba cum i-a potolit.
Copilotul: "Le-am spus sa se joace afara ca e prea frumoasa vremea si le-am deschis usa avionului!"
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:04 Titlul subiectului:
Este înmormântarea soacrei mele, explica un barbat în doliu la o procesiune funerara. Strângând mai strâns de lesa la capatul careia se afla un câine, continua:
- Acesta este dobermanul meu, el a ucis-o!
- O, Doamne, este oribil.....dar, totusi, spuse un al doilea barbat, n-ati putea sa-mi împrumutati si mie câinele pentru o zi, doua?
În acel moment, un al treilea barbat îl bate pe umar si-i spune dojenitor:
- Hei, respecta-ti rândul, ce naiba!
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:04 Titlul subiectului:
Doi prieteni se întâlnesc pe strada.
- De ce esti suparat, întreaba unul.
- Am îngropat-o pe soacra-mea.
- Si de ce esti zgâriat pe fata?
- Pai, ea s-a opus...
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:05 Titlul subiectului:
- Soacra-mea e ca ziarul.
- De ce, stie atât de multe noutati?
- Pe naiba, apare zilnic.
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:06 Titlul subiectului:
În mijlocul apei unui lac, o femeie se îneaca. Un barbat pe mal începe sa strige dupa ajutor. Un pescar aflat în apropiere vine în goana si-l întreaba ce s-a întîmplat. Barbatul îi spune:
- Omule bun, îti dau 100 $ numai sa o salvezi pe nevasta-mea, ca se îneaca!
Pescarul accepta, se arunca în apa si scoate femeia teafara pe mal.
- Acum da-mi suta de dolari, spuse pescarul.
- Pai cum sa-ti spun, am crezut ca-i nevasta-mea, dar m-am înselat, iar tu ai salvat-o pe... soacra-mea!
- Asta mi-e norocul, spuse pescarul scotînd portofelul. Spune-mi cît
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:07 Titlul subiectului:
Ardeleanu cu soacra-sa pe camp. La un moment dat un traznet la 10 m de ei. Ardeleanu:
- No, ma..
Peste 5 minute un traznet la 5 m de ei:
- No nu asa, ma..
Peste inca 5 minute traznetul loveste in soacra-sa:
- NO asa, MA...
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:08 Titlul subiectului:
La tribunal:
-Esti acuzat ca ti-ai omorât soacra cu sânge rece. De ce ai facut-o?
-Nevasta-mea mi-a zis...
-Cum poti sa spui asa ceva, sotia ta îsi iubea foarte mult mama!
-Asa e, da' înainte de a pleca, în ziua respectiva, mi-a zis: "Marcele, daca în timp ce doarme o deranjeaza vreo musca, n-o trezi, omoar-o!"
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:09 Titlul subiectului:
O baba s-a gandit sa-si testeze cei 3 gineri ai sai si se arunca in fantana.Vine ginerele cel mare o salveaza, iar a doua zi gaseste in fata portii o DACIA NOVA noua cu un biletel pe care scria:"Bine faci, bine gasesti", semnat mama soacra.Se arunca iar baba in fantana si vine ginerele mijlociu de o salveaza, dupa care a doua zi gaseste in fata portii un OLTCIT nou cu un biletel pe care scria:"Bine faci, bine gasesti",semnat mama soacra.Se arunca baba iar in fantana dar ginerele cel mic ce se gandi:"Daca astora le-a dat mai intai o dacie apoi un oltcit, eu ma trezesc cu vreun trabant naibii, mai bine-o las sa se inece.A doua zi gaseste asta in fata portii un MERCEDES nou cu un biletel pe care scria:"Bine faci, bine gasesti", semnat tata socru.
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:09 Titlul subiectului:
Bunicuta proaspat tunsa scurt, îsi întreaba nepotelul:
- Nu-i asa ca dupa ce s-a tuns, bunicuta ta nu mai pare baba?
- Asa-i! Pare mos!
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:11 Titlul subiectului:
O femeie în vârsta, tinând de lesa un catel, se apropie de trecerea de calea ferata si-l întreaba pe cantonier:
- La ce ora vine trenul dinspre Mizil?
- La zece treizeci.
- Si cel dinspre Ploiesti?
- Daca circula normal, la unsprezece.
- Acum cât o fi ceasul?
- E noua si-un sfert.
- Hai, Bubi, putem sa traversam.
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:12 Titlul subiectului:
Un batrânel de 80 de ani i se adreseaza medicului:
- Domnule doctor! Primul înca merge, al doilea e mai greu, la al treilea încep sa gâfâi, iar la al patrulea trebuie sa ma opresc.
- Bucurati-va ca ajungeti pâna la patru! Altii de vârsta d-voastra s-ar bucura.
- Ma bucur, dar eu stau la etajul 5.
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:14 Titlul subiectului:
Stii ca îmbatrânesti atunci când:
Tu si dintii tai nu mai dormiti împreuna...
Spatele tau iese la plimbare, dar tu nu...
Ai nevoie de doi copaci sa te ajute sa te ridici de pe canapea...
Îti cauti ochelarii timp de o ora, dându-ti seama, apoi ca-i aveai deja pe ochi...
Îti înfigi dintii într-o friptura si ei ramân acolo...
Tot ce vrei de ziua ta este sa nu-ti aminteasca cineva ce vârsta ai...
Îti trebuie mai mult timp sa te odihnesti decât sa obosesti...
Carnetelul tau de telefoane are, în mare, numere de doctori...
Farmacistul este prietenul tau cel mai bun...
A fi norocos înseamna, pentru tine, sa-ti gasesti masina în parcare...
Fiecare particica te doare, si ceea ce nu te doare, nu merge...
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:19 Titlul subiectului:
Stiti care este culmea saraciei?
- Sa-ti vulcanizezi prezervativul!
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:20 Titlul subiectului:
Culmea ghinionului:
Sa sari din avion, si sa-ti dai seama ca parasuta ta e plecata la turci!!!
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:20 Titlul subiectului:
Culmea urâteniei: sa nu se întoarca la tine nici bumerangul
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:20 Titlul subiectului:
Culmea prostiei: sa tunzi oul.
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:21 Titlul subiectului:
Culmea puterii: sa te iei singur de piept si sa te agati în cui.
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:22 Titlul subiectului:
Culmea preturilor: sa coste o toba de porc cât o toba de Ferrari
meysa
Trimis: 24 03 2005 20:22 Titlul subiectului:
Culmea zgârceniei: prin testament sa-ti lasi tot tie averea
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:09 Titlul subiectului:
Regulament scolar
1.Ce tema poti face azi, nu o lasa pe mâine, las-o pe poimâine, poate atunci nu va mai trebui facuta.
2.O tema importanta poate astepta si 30 de zile, poate între timp se rezolva singura.
3.Daca colegii de clasa se apuca de învatat, asta nu înseamna ca si tu trebuie sa faci la fel.
4.Fii colegial si repeta si tu greselile colegilor tai!
5.Un caiet studentesc e "oglinda elevului". Cu cât e mai gros, cu atât mai bine. La fel si revista care este ascunsa în el.
6.Scoala nu e bar sa stai toata ziua acolo si nici biserica sa te duci prea des.
7.Sa nu spui niciodata "am chef de învatat". Va trece.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:17 Titlul subiectului:
Ninsese de câteva ore în continuu, când la interfonul unei universitati se auzi: "Rugam studentii care au parcat pe Strada Principala a Universitatii sa vina sa-si mute masinile ca sa putem baga utilajele de dezapezire".
Douazeci de minute mai târziu, un alt anunt: "Rugam ca cei noua sute de studenti care au venit sa mute cele 14 masini sa se întoarca fiecare la clasele lor".
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:18 Titlul subiectului:
Un profesor traznit efectueaza o experienta si apoi le spune elevilor:
- Dupa cum vedeti, nu vedeti nimic. Dar de ce nu vedeti nimic?! Ei bine, asta veti vedea îndata!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:18 Titlul subiectului:
Un profesor intra în clasa:
- Dragi elevi, sunt noul vostru profesor. Pentru început va voi adresa o întrebare: Cine se crede prost, sa se ridice în picioare.
Liniste în clasa...Dupa un minut se ridica un elev. Profesorul îi spune:
- Deci sa înteleg ca te consideri prost.
La care elevul îi spune:
- Nu, domn profesor, dar nu am vrut sa fiti singurul din clasa care sta în picioare.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:18 Titlul subiectului:
Dedicatie,
Stimata si mult nedorita diriginta care m-ati lasat corigenta, va urez sa aveti parte de concedii tot anul si în rest sa confundati drumul spre scoala cu cel spre gara. Când venim din tabara sa ne asteptati pe sine si sa nu vedeti trenul când vine.
Primiti din partea noastra cele mai calde SUTURI!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:19 Titlul subiectului:
La scoala inspectie. Ultima întrebare îi este adresata lui Bula:
- Daca ai fi în padure si te-ai întâlni cu un urs ce-ai face?
- M-as urca într-un copac dom'le inspector.
Diriginta crede ca Bula a scapat de prostie.
- Si daca ursul s-ar urca dupa tine?
- M-as urca pâna în vârf.
Diriginta crede ca nu e adevarat.
- Si daca ursul se urca si el pâna în vârf.
- Pai mai du-te în p**a ma-tii, tu cu cine tii: cu mine sau cu ursul!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:19 Titlul subiectului:
- Gigele, iti place sa mergi la scoala?
- Da, îmi place sa merg la scoala, îmi place sa vin de la scoala acasa dar nu-mi place deloc ceea ce fac între timp!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:19 Titlul subiectului:
D-le profesor, am adunat 15 cu 12 de 5 ori!
- Bravo, esti un elev silitor!
- Acum puteti sa-mi spuneti care raspuns este corect?
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:20 Titlul subiectului:
Prima zi de scoala într-o suburbie a Parisului. Învatatoarea îi îndeamna pe copii sa se prezinte si sa spuna meseria parintilor lor.
Stephane: Ma numesc Stephane, iar tatal meu este analist financiar.
Mathiew: Ma numesc Mathiew, iar tatal meu este sofer de camion.
Alexandre: Ma numesc Alexandre si tatal meu este stripper într-un bar de gay.
Stupoare mare în clasa, învatatoarea se condamna amarnic pentru initiativa avuta si abandoneaza prezentarea celorlalti elevi. Dupa o perioada, învatatoarea îsi ia inima în dinti si îl cheama pe elevul Alexandre la o discutie particulara:
- Draga Alex, daca vrei putem discuta despre meseria tatalui tau, mie poti sa îmi spui daca te deranjeaza sau daca te afecteaza pe tine cu ceva.
- Stiti, doamna învatatoare, de fapt tatal meu este fotbalist în echipa nationala a Frantei, dar mi-a fost rusine sa recunosc.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:21 Titlul subiectului:
Profa de anatomie întreaba:
- Care e partea corpului vostru care odata stimulata se mareste de 10 ori?
Lucica, rosie de furie îi replica:
- Nu e posibil ca o profesoara sa puna asa o întrebare unor minori. O sa va reclam, merg pâna la ministru numai sa fiti data afara! Rusine!
- Bine, bine, Lucica! Stie cineva sa raspunda la întrebarea mea?
- Pupila, doamna! zice Gigel.
- Bravo, Gigel! Iar tie Lucica, îti spun 3 lucruri: primul, ai un caracter urât! Al doilea: n-ai învatat nimic din anatomie si trei, o sa ai o mare dezamagire când o sa cresti mare!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:21 Titlul subiectului:
De ce a ramas celebru Napoleon? întreaba profesoara.
- Fiindca avea o memorie formidabila, raspunse elevul.
- Poti fi mai clar?
- Da. Pe statuia sa scrie: "Pentru memoria lui Napoleon".
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:21 Titlul subiectului:
La ora de psihologie, profesorul (ardelean):
- Stiti de ce nu folosesc indienii degetul acesta? întreaba el aratând al treilea deget de la mâna dreapta.
Nimeni nu raspunde la întrebare.
- Fiindca este al meu! continua profesorul
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:22 Titlul subiectului:
La scoala, învatatoarea e la lectia despre insecte. Exemplul ei este albina.
- Bulisor, zice învatatoarea, da exemplu de insecta!
- Albina.
- Asa, da` da un exemplu din capu` tau!
- A, paduche.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:22 Titlul subiectului:
Vocabularul elevilor:
copiatul= Te uiti si câstigi
suflatul= Doar o vorba sa-ti mai spun
sedinta cu parintii= Întâlnire de gradul III
dupa sedinta=Spitalul de urgenta
catalogul= Dosarele X
nota 3= Chestiunea zilei
nota 10= Fenomene paranormale
mediile= Memorialul durerii
cancelaria= Cafeneaua groazei
clasa= Zona crepusculara
corectarea tezelor= Verdict crima
dupa ore= Am întâlnit si români fericiti
vacantele= Marile sperante
fumatul= Dreptul la iubire
chiulitul= Gone in 60 seconds
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:23 Titlul subiectului:
Tatal Nostru:
Tatal nostru din cancelarie,
Fie clasa Ta
Faca-se voia Ta
Precum în clasa Ta asa si în clasa noastra
Da noua astazi numai note de 10
si iarta noua notele proaste
Precum iertam si noi parintilor nostri ca nu ne dau 500mii lei/zi
si nu ne du pe noi la directoare
si ne fereste de cancelarie.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:24 Titlul subiectului:
Cântecul elevilor
Domnul profesor n-am învatat, n-am învatat
Stiu ca e pacat,
Dar mi s-a întâmplat
refren:
nu ne mai scoateti la tabla
nu ne mai scoateti la tabla
..
vreau sa am 10 în catalog
si pe viitor, si pe viitor,
asa ca va implor
am sa învat usor
refren
....
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:24 Titlul subiectului:
La scoala, profesoara întreaba:
- Copii, ce vreti sa va faceti când veti fi mari?
Raspunsurile sunt diverse: inginer, doctor etc..
Bula:
- Eu vreau sa ma fac psihanalist!
Profa' mirata:
- Ia zi-le Bula si colegilor tai ce-i aia psihanalist.
- Pai d-na profesoara, vedeti pe fereastra alea doua femei de pe bancuta care manânca înghetata? Una o linge si alta o musca. Care credeti ca e maritata?
- Pai cred ca aia care o linge...
- Eu cred ca aia care are verigheta pe mâna, dar îmi place cum gânditi...
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:25 Titlul subiectului:
Tatal lui Bula îl întreaba pe fiul sau:
- Bula, am auzit ca ati încercat sa puneti o bomba sub scaunul directorului la scoala, e adevarat?
- Scoala? Care scoala?
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:25 Titlul subiectului:
Subiect la biologie: Definiti o planta din familia Fungus si motivati o caracteristica principala a acesteia.
Raspunsul.
Planta este ciuperca. Aceasta creste în locuri ploioase si de aceea are forma unei umbrele.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:25 Titlul subiectului:
Profesoara:Poate sa-mi spuna cineva carei familii îi apartine crocodilul?
Nicusor:Îmi pare rau,doamna profesoara, dar nici o familie din cele pe care le cunosc nu are crocodili
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:26 Titlul subiectului:
La un examen oral proful aduce niste picioare de insecte.
- Identificati insectele!
- Haideti, dom'profesor, se revolta un elev, de unde p*** mea sa stiu eu insectele dupa craci?!
- Te pic daca nu-mi spui!
- N-aveti decât! si iese nervos din clasa.
Profesorul îsi da seama ca nu stia numele elevului si striga dupa el:
- Baiete, cum te numesti?
Acesta scoate prin usa putin crapata un picior si zice triumfator:
- Ghici!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:26 Titlul subiectului:
Dupa prima zi de scoala, un baietel din clasa întâi spune mamei în timp ce mânca:
- Mami, învatatoarea m-a întrebat astazi daca mai am frati sau surori care vor veni la scoala.
- Dragut din partea ei. Nu i-ai spus ca esti singur la parinti? l-a întrebat mama.
- Ba da, a spus copilul.
- Si ce a zis învatatoarea?
- Pai a zis "slava Domnului!"
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:27 Titlul subiectului:
Bula în ultima lui zi de scoala, în clasa a opta, ramâne singur cu diriginta. Diriginta lui Bula era o "domnisoara" foarte frumoasa pentru care Bula avea o atractie înca de la începutul claselor 5-8.
- Doamna diriginta, am la mine niste bani...
- Aaaaaa, Bula, vrei sa-mi faci un cadou?
- Aaa nu, aveam la mine 50 mii lei si ma întrebam daca se poate sa va dati fusta jos...ca e ultima zi de scoala si eu va iubesc înca de la început.
- Ma nesimtitule, ce vrei sa...
- 150 de mii e bine?
- Ma nesimtitule, îi ai la tine?
Îi pune Bula pe catedra si uite asa îi da Bula dirigintei cam un milion, numai ca sa o vada dezbracata, si astfel pleaca linistit acasa.
Diriginta, mai mult decât fericita pentru achizitia pe care o facuse iese din clasa si pe coridor se întâlneste cu domnul director care o întreaba:
- Doamna profesoara? Ca sa nu uit...v-a dat elevul acela salariul pe luna trecuta?
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:28 Titlul subiectului:
De câti studenti este nevoie sa înfileteze un bec?
De doi: unul tine becul si celalalt bea pâna se învârte tavanul.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:28 Titlul subiectului:
Doi studenti întârzie la un examen.
- Dom' profesor, va rugam sa ne scuzati, dar azi noapte când veneam de acasa cu masina, am facut pana si nu am avut roata de rezerva, si pâna am facut rost de roata s-a facut dimineata (ei fusesera la chef).
- Nu e nici o problema, baieti, veniti mâine la examen.
Se duc ei bucurosi acasa, se pun pe învatate, a doua zi se prezinta la examen. Profesorul îi aseaza în sali diferite. Acelasi test la amândoi.
"Pentru 3 puncte scrieti structura atomului.
Pentru 7 puncte scrieti pe ce parte ati avut pana la masina."
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:31 Titlul subiectului:
Scoala si poezia:
scoala=menajerie
cancelaria=peste codri sta cetate
directorul=lordul john
profu=pasa hassan
elevii=somnoroase pasarele
suflatul=freamat de codru
elevul care sta de 6=înger de paza
copiuta=avem o muza
tezele=traduceri si adaptari
nota 10=departe sunt de tine
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:31 Titlul subiectului:
Care e prima lege Ohm?
- Esti om cu mine, sunt om cu tine.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:32 Titlul subiectului:
Cum îti place scoala?
- E o excrocherie. Noi ne facem lectiile si învatatorul primeste salariul.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:32 Titlul subiectului:
Într-o zi mama îl vede pe Costel fara un dinte si îl întreaba:
- Costel, iar te-ai batut cu Gigel de ti-ai pierdut un dinte?
- Nu l-am pierdut, mama, e în buzunarul de la vesta.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:32 Titlul subiectului:
Ruga studentelor: Maica D zeului nostru care ai nascut fara sa pacatuiesti, ajuta-ne si pe noi, pacatoasele, sa pacatuim fara sa nastem.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:33 Titlul subiectului:
Cum poti alege un prost dintr-o mie de destepti?
- La nimereala
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:33 Titlul subiectului:
Profesorul:
- Cum se numeste un copil care a ucis pe tatal si pe mama lui?
Elevul:
- Orfan.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:33 Titlul subiectului:
Azi,13.02.2002. un elev de-al meu s-a uitat la un meci de fotbal si nu a vazut nici un gol si s-a dus la frigider, l-a deschis si a strigat: goool!!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:34 Titlul subiectului:
Cu ce se ara un câmp electromagnetic?
- Cu 'boii' de la Politehnica.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:35 Titlul subiectului:
O mamica preocupata de educatia unicului ei fiu, îi spune acestuia:
- Dragul meu, nu vreau sa înveti algebra!
- Dar de ce, mamico?
- Nu vreau sa umbli cu necunoscute!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:36 Titlul subiectului:
Fiul lui Bin Laden la scoala:
- Care e cea mai mare cladire din lume? întreaba învatatoarea.
Raspunde fiul lui Bin Laden:
- Vila noastra.
- Nu-i adevarat, spune învatatoarea. World Trade Center-ul e mai mare.
Suparat, acesta merge acasa si îi spune tatalui ce s-a întâmplat. Acesta spune:
- Lasa, ca rezolvam noi.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:36 Titlul subiectului:
Câteva definitii ale principalelor "obiecte" din scoala:
Cancelaria: Bâlogul lupilor
Ora de dirigente: Momentul suspinelor
Proful de muzica: Vine lupul pe banda rulanta
O problema: Un luru firesc
Ora de matematica: Aristotel la a2-a
Fizica: mc=?
Desen: Peisaje în culori Rosii
Istoria: Al Treilea Razboi Mondial
Cultura Civica: Constitutia încalcata
Franceza: Macelarie
Engleza: Je ne pas stiu english
Germana: Guten Tag ....
Biologie: Sângele trece din artera aorta în...boul asta nu-mi sopteste!
Pauza: Vin problemele!
Diriginta: Traiasca Berea ......la draq, iar facem ora x în loc de Diriga, Scapam de probleme!!!!.....Traiasca berea!!!
Informatica : mIrc , Internet, Shut Down....
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:37 Titlul subiectului:
Se termina vacanta .Copiii trec în clasa a 2-a. Învatatoarea îi întreaba:
- Si acum copii, care dintre voi a facut o fapta buna în vacanta?
Un copil:
- Eu am ajutat o batrânica sa treaca strada! se lauda el.
Alt copil:
- Si eu am ajutat-o pe batrânica sa treaca strada.
Clasa:
- Si noi, si noi am ajutat-o pe batrânica sa treaca strada.
Învatatoarea:
- Foarte frumos gest, dar de ce au trebuit atâtea ajutoare?
- Fiindca batrânica nu voia sa treaca strada
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:38 Titlul subiectului:
Mami, nu este adevarat ca 5+5=10?
- Da, puisor, asa este, dar de ce ma întrebi?
- Pai doamna învatatoare zice ca: 6+4=10!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:38 Titlul subiectului:
Profesorul de istorie catre elevul aflat în dificultate:
- Ca sa îti dau o nota de trecere, spune-mi principalele cuceriri ale lui Napoleon.
- Josephine, Marie Louise, Contesa Walewska...
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:39 Titlul subiectului:
Cica pe vremea când era Jojo studenta la Litere, a venit implacabil si examenul cu faimosul professore George Pruteanu, examen foarte greu.
Intra Jojo în sala de examen, trage un bilet si când îi vine rândul sa raspunda, o da din lac în put si din put în Groapa Marianelor, pentru ca evident era paralela.
La care Pruteanu, exasperat de prostia fetei, o cheama lânga el:
- Fetito, vino-încoa - si o pupa libidinos pe frunte - du-te afara si poti sa spui la toata lumea ca George Pruteanu te-a pupat în FUND, pentru ca asta nu-i capul!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:40 Titlul subiectului:
Culmea geografiei: sa te joci cu cercul polar.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:43 Titlul subiectului:
Culmea geografiei: sa bagi vârfu' Omu în Pestera ****!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:44 Titlul subiectului:
O învatatoare de clasa 1 avea probleme cu un elev, Bula.
- Sunt prea destept pentru clasa 1. Sora mea este în clasa 3-a si sunt mai destept decât ea. Asa ca, cred ca si eu ar tebui sa fiu în clasa 3-a.
De data asta învatatoarea a început sa se enerveze, asa ca l-a dus pe Bula la biroul directorului. În timp ce Bula statea afara, învatatoarea îi explica directorului situatia. Când a auzit asta, directorul a spus ca o sa-i dea lui Bula un test. Daca va gresi vreo întrebare, va ramâne în clasa 1 si nu va mai fi obraznic. Învatatoarea a fost de acord. Dupa asta, învatatoarea l-a adus si pe Bula în biroul directorului si i-a spus ce trebuie sa faca si daca vrea sa dea testul. Bula a spus ca o sa-l dea.
- Cât este 3X3?
- 9.
- Cât este 6X6?
- 36.
Si asa a mers cu fiecare întrebare. Diectorul a crezut ca cineva în clasa 3-a ar trebui sa stie. Dupa ce a terminat testul, directorul i-a spus învatatoarei ca Bula poate sa mearga în clasa 3-a.
- Lasati-ma sa îi pun eu câteva întrebari, spuse învatatoarea. Ce are o vaca 4 si eu am numai 2?
- Picioare.
- Ce ai în pantalonii tai ceea ce eu nu am?
- Buzunare.
Când a auzit directorul raspunsurile lui Bula a rasuflat cu usurare.
- Puneti-l în clasa a 5-a pe Bula. Ultimele doua întrebari nici eu nu le stiam.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:45 Titlul subiectului:
Culmea geografiei: sa deschizi "portile de fier" cu "cheile
bicazului"
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:48 Titlul subiectului:
Eminescu- Srisoarea III (varianta prescurtata)
- Tu esti Mircea?
- Nu.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:49 Titlul subiectului:
Într-o zi de scoala, învatatoarea vine la scoala si îi întreaba pe copii:
- Copii, va place cum arat?
Totii copiii "da", iar Bula "nu".
A doua zi vine învatatoarea la scoala si îi întreaba pe copii:
- Va place cum arat?
Toti copiii "da", iar Bula "nu".
A treia zi, vine învatatoarea la scoala îmbracata în frunze si îi întreaba pe copii:
- Va place cum arat?
Toti copiii "nu", Bula "da".
- De ce, Bula?
- Pai astept sa vina toamna sa cada frunzele.
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:49 Titlul subiectului:
La scoala, profa întreaba copiii:
- Spuneti, copii, care e cel mai paros animal ce exista?
- Ursul, spune un elev.
- Vulpea, altul.
- Iepurele, pisica, leul, etc. ceilalti.
Bula ridica si el mâna:
- Doamna de muzica...
- Pai cum, mai tâmpitule, ce ti-a venit? De unde ai scos si prostia asta?
- De la domnu' de desen, care a zis ca un an i-a trebuit pâna a pârlit-o...
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:50 Titlul subiectului:
Într-o scoala cu elevi care se bazau numai pe copiat, vine într-o zi un inspector foarte sever si se adreseaza elevilor:
- Dragi elevi, aici este ca la teatru...voi sunteti actorii iar eu sunt publicul!!!
Se ridica un elev mai tupeist si zice:
- Daca este asa cum spuneti, dati-ne voie sa chemam sufleorul!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:50 Titlul subiectului:
Era un politist într-o intersectie. Trece unu' cu masina pe rosu, cu viteza.
Fluiera politaiul, opreste masina si coboara din ea unu' chior de beat:
- Hai domne', hic, ca sunt si eu student, hic, am luat si eu toate examenele în sesiunea asta...
- Bine ba, dar vezi sa nu se mai întâmple ca...
Peste exact un an, aceeasi scena: acelasi politist, aceeasi intersectie, acelasi incident, acelasi sofer clampa de beat:
- Ce faci ma, tot tu esti?!
- Hai domne', hic, ca am terminat si eu facultatea, am baut ceva cu baietii...
- Bine ba, dar vezi sa nu se mai întâmple ca...
Peste înca un an, aceeasi scena: acelasi politist, aceeasi intersectie, acelasi incident, dar alt sofer hotarât de beat:
- Tu ce faci ma, de ce ...
- Hai domne', hic, ca am terminat si eu facultatea, am baut ceva cu baietii...
- Bai, nu-ncerca sa derutezi organu', ce, crezi ca eu nu stiu ca facultatea s-a terminat anul' trecut?
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:50 Titlul subiectului:
La facultate:
Începe examenul de chimie organica. Dupa cinci minute cineva bate la usa:
- Dddddoooommmmmmnnulle pppprofessor primiti un studdent beat la examen?
- Du-te mai tinere, nu vezi în ce hal arati, vino cu alta grupa sau te mai pregatesti si vii în toamna. (studentul pleaca)
Dupa alte cinci minute din nou bate cineva la usa.
- Dddddoooommmmmmnnulle pppprofessor, primiti un studdent beat la examen?
- Iar ai venit mai, ti-am spus ca nu, uita-te la tine cum arati, vii în toamna. (studentul pleaca din nou)
Dupa alte cinci minute revine:
- Dddddoooommmmmmnnulle pppprofessor, primiti un studdent beat la examen?
- Bine mai, uite, te primesc, haide.
Studentul iese din clasa si striga:
- AAAAAAdddduuuuceti-ll bbbaieeti!!!
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:51 Titlul subiectului:
Bula era elev în clasa I. În fiecare zi venea cu hamsii de mirosea scoala ca o pescarie. Într-o zi, învatatoarea îi anunta ca a doua zi vor avea inspectie si îi atrage atentia lui Bula sa lase hamsiile acasa macar în ziua respectiva si sa îsi ia altceva la el.
A doua zi, inspectie! Ora decurge bine, vine pauza. Inspectorul ramâne în pauza sa vada ce fac elevii, daca manânca frumos si igienic. Fiecare îsi pune servetelul pe masa si scoate unul un sandwich, altul biscuiti, etc.
Bula întinde un prosop pe masa si scoate dintr-o punga o gramada de icre negre. Învatatoarea înlemneste, inspectorul saliveaza.
Dupa ce trece inspectia, învatatoarea îl cearta:
- Bine mai nenorocitule, pâna acum veneai cu hamsii si acum vii cu icre negre! De unde le ai?
- Nu, doamna! Toata noaptea am stat si am scos ochii la hamsii
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:51 Titlul subiectului:
O profesoara noua de istorie întreaba clasa:
- Cine a luat Bastilia?
Toti se ascund, se fac ca nu aud...
- Mai Ionut, cine a luat Bastilia?
- Nu stiu, nu eu am luat-o.
- Anuta, cine a luat Bastilia?
- Nu stiu, n-am fost la scoala.
Profa agitata se duce la diriginta clasei.
- Ce-i cu clasa dumneavoastra, îi întreb cine a luat Bastilia, dar ei spun ca n-au fost la scoala, se jura ca n-au luat-o.
- Pe copiii acestia îi stiu de mici, daca spun ca n-au luat-o, atunci n-au luat-o.
Profa cu spuma la gura fuge la director:
- Domn director, ce-i asta? Eu întreb cine a luat Bastilia dar elevii mi se jura ca nu au luat-o, ca n-au fost la scoala si n-au vazut, diriginta spune ca-i cunoaste de mici si nu ei au luat-o.
- Stiti, diriginta are dreptate, ea i-a educat de mici si daca spune ca nu ei au luat-o, înseamna ca nu ei au luat-o, chiar daca au luat-o, se vor juca putin si ti-o vor întoarce, ce faci atâta zarva?
meysa
Trimis: 24 03 2005 21:52 Titlul subiectului:
Doi semidocti stau de vorba:
- Stii, fiul meu este studentum, la Universitatis!
La care celalalt, vizibil impresionat, întreaba:
- Da!?! În ce anus?