FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«1666768697073»
red&blue_boy02.10.2012 10:17

Un boschetar fura un pui ca sa-si potoleasca foamea,ajunge pe marginea unui rau,face focul,ii rupe gatul puiului si incepe sa-i smulga penele.La un moment dat apare un politist, boschetarul arunca rapid puiul in apa si se face ca ploua:

-Ce ai aruncat in apa!?

-In apa!?eu?nimic..de ce!?

-Eh si atunci ce-s toate penele astea pe aici!?

-Pai era un pui pe aici care vroia sa faca o baie si m-a rugat sa am grija de hainele lui..

 

 

 

O femeie face testul de sarcina si afla ca este insarcinata. Se gandeste cum sa ii spuna sotului. In sfarsit, dupa lungi cutezari, se intoarce acasa. Cand ajunge, ii sopteste sotului, la ureche:

-Sunt insarcinata!

La care sotul ii sopteste, tot la ureche:

-Sunt steril!

 

 

 

Doi politisti mergeau pe strada. La un moment dat vad un pusti fumand si-l iau la intrebari:

- In ce clasa esti, ma?

- In clasa a 2-a.

Unul din ei incepe sa-l certe, iar celalalt ii spune:

- Ce-ai cu el? Tu in clasa a 2-a nu fumai?

- Ba da, dar eu aveam 18 ani!

 

 

Gheorghe: Mai Ioane, tie iti plac femeile grase?

Ion: Nu.

Gheorghe: Tie iti plac femeile cu fundul mare?

Ion: Nu, mai.

Gheorghe: Tie iti plac femeile cu celulita?

Ion: Nu, mai.

Gheorghe: Atunci de ce te culci, mai, cu nevasta-mea?

 

 

 

O tanara se plimba pe malul unui lac unde un pescar dadea la peste. Privind spre el, observa ca in afara de undita, in mana dreapta avea si o caramida, ceea ce a facut-o sa se opreasca si sa-l intrebe ce face cu ea.

- Daca faci sex cu mine iti spun!

Curiozitatea invinge! La sfarsit, pescarul ii spune:

- De cinci ore stau aici si la undita n-am prins nimic, dar la caramida esti a patra!

red&blue_boy04.10.2012 05:00

Un cowboy statea linistit intr-un bar, cand, la un moment dat, un tip striga:

Vezi ba ca-ti ia calul!.

Cowboy-ul iese din bar, isi vede calul la locul lui, se intoarce in bar si-l impusca pe cel ce strigase. Speriat, barmanul tipa:

-Baieti, terminati cu sahul ca asta ne impusca pe toti!

 

 

 

- Cum se sterge Adrian Copilu' minune la fund?

- Fuge prin iarba!

 

 

O banda de hoti opreste un autocar. Seful bandei da sarcini oamenilor sai:

- Barbatii sa fie jefuiti, iar femeile sa fie violate!

Un bandit mai milostiv spune:

- Sefule, macar pe femei sa le lasam in pace!

La care se aude o voce de femeie:

- De ce te amesteci in treburile sefului tau?

 

 

Inainte de alegeri, Iliescu se duce la doctor:

- Domnule doctor, sunt disperat, nu dorm, sunt agitat, ce sa fac?

- Stiu despre ce este vorba, aveti virusul "I3K"!

- Mai draga, de cine iti bati joc, crezi ca nu stiu ca asta este pentru calculatoare, se numeste "Y2K" si le strica la trecerea in 2000!

- Nu, domnule draga, denumirea completa este "Iliescu trei candidaturi" si va afecteaza pe dumneavoastra.

 

 

In ciuda varstei inaintate,doi batranei se giugiulesc in pat. La un moment dat,baba,foarte incalzita ,striga catre mos:

- Da-mi repede proteza,ca vreau sa te musc!

 

 

Doi prieteni se intalnesc:

- Ce mai faci?

- Destul de bine, doar un pic suparat. M-am certat ieri cu nevasta-mea.

- De ce?

- Nu ne intelegem unde sa petrecem concediul. Eu vreau in Thailanda iar ea vrea sa vina cu mine.

Lari04.10.2012 10:49

Un evreu si un roman in finala "vrei sa fi milonar". La casele de pariuri 547.046 de oameni pariaza pe evreu si unul pariaza pe roman.

Vine finala, scorul foarte strans si la ultima intrebare se blocheaza evreul.

Dupa aceea, ziaristi il intreaba:

-Cum va simtiti dupa ce dv si atatia oameni ati pierdut atatia bani?

-Ca un afacerist.

-Cum puteti spune asa ceva.

-Eu stiam intrebarea, dar cine credeti ca a pariat pe roman?

__________

 

Aceeasi poveste relatata de doi studenti care impart aceeasi camera:

- Am ajuns aseara in camera baut si imi era rau. Am aprins lumina la baie, am intrat, am dat la rate, am iesit, am stins lumina.

- Aseara stateam pe toaleta, citeam un ziar, odata cineva stinge lumina, intra, vomita pe mine, iese, inchide usa si aprinde lumina.

__________

 

Inseamna ca ai imbatranit atunci cand :

- tot ce mai functioneaza, doare

- ceea ce nu doare, nu functioneaza.

__________

 

O blondă la doctor.

-Domnisoara vă recomand niste ultraviolete.

Blonda raspunde:

-Abia astept, domn' doctor! Am fost odată doar violată si mi-a placut la nebunie!

_________

 

Tot timpul imi zic profesorii la scoala ca sunt cuprins de o stare de incomprehensibilitate. Dracu' stie ce-or fi vrand sa spuna cu asta...

Virgil05.10.2012 10:30

- Vasilica, tu stii franceza, spune-mi si mie ce inseamna pour quoi.

- Pentru ce.

- Uite-asa, vreau sa stiu si eu.

drvladyk07.10.2012 20:31

Ion catre Gheorghe:

- Ma am tat auzit la televizor, la radio, am cetit in ziar despre bursă da' n-am inteles ce-i aceea. Tu stii?

- Cum să-ți explic, zice Gheorghe, să zacem că iți cumperi oua că astea fac pui, puii să fac gaini, astea fac multe ouă din care tu scoti multi pui, care să fac gaini si ti-i plină curtea... Și intr-o zi vine o apă mare si neagră si ti le ia pe tate. Și atunci tu sezi si cugeti si-ți spui: rate trebuia să-mi cumpar. Noa, ase-i bursa!

RedScorpyON07.10.2012 20:43
Ion catre Gheorghe:

- Ma am tat auzit la televizor, la radio, am cetit in ziar despre bursă da' n-am inteles ce-i aceea. Tu stii?

- Cum să-ți explic, zice Gheorghe, să zacem că iți cumperi oua că astea fac pui, puii să fac gaini, astea fac multe ouă din care tu scoti multi pui, care să fac gaini si ti-i plină curtea... Și intr-o zi vine o apă mare si neagră si ti le ia pe tate. Și atunci tu sezi si cugeti si-ți spui: rate trebuia să-mi cumpar. Noa, ase-i bursa!

 

Big like de la un broker :))

drvladyk07.10.2012 21:08

pai voi stiti cum sta treaba :)):))

Lays08.10.2012 02:18

Eu daca as pune poze cu pasarici pe topicul ''Cu si despre femei'', le-ati sterge in secunda 2, plus ban 15 ani... iar Virgil pune oo-le unuia prinse intr-o gaura de lemn si acolo raman. Ceva nu-i in regula aici.

Virgil08.10.2012 09:23

- Imagineaza-ti, sotia mea a nascut in autobuz, intr-o aglomeratie infernala!

- Asta nu-i nimic. A mea, in aceleasi conditii, a ramas insarcinata!

 

 

Care din piesele urmatoare credeți că este hitul acestei veri?

Traian Basescu -Vara nu dorm ca iarna

Crin Antonescu " Vara dorm bine-mersi

Alina Plugaru " Vara nu port nimic

Oana Roman " Vara nu porc

Fuego " Vara parintească nu se vinde

Dan Voiculescu " Vara nu torn

Emil Boc " Vara nu cresc

Oana Zavoranu " Vara mori, Pepe!

Tudor Chirilă " Vara țin o bere-n mană (și o beau)

Elena Basescu " Vara nu gandesc

Dinu Patriciu " Vara nu platesc salarii

Markó Béla - Vara nem tudom

 

 

Un avocat este oprit de un politist pentru ca nu a oprit la un indicator de STOP. Avocatul se hotaraste sa demonstreze ca e mai destept ca politistul:

P: Actele dumneavoastra va rog!

A: Pentru ce? Ce-am facut?

P: Nu ati oprit la indicatorul de STOP. Actele dumneavoastra va rog!

A: Am incetinit, am vazut ca nu vine nimeni si am trecut. De ce ma amendati?

P: Ati incetinit, dar nu ati oprit de tot. Legea spune ca trebuie sa opriti. Actele va rog!

A: Pai care-i diferenta? Daca-mi puteti demonstra care este diferenta legala intre a incetini si a opri, platesc amenda. Daca nu, ma lasati in pace.

P: De acord. Va rog sa iesiti din masina.

Politistul isi scoate bastonul si incepe sa dea in el cit poate de tare si de repede:

P: Acum, vrei sa ma opresc sau sa incetinesc?

steaua_go08.10.2012 09:33

tare asta cu Baselu'!!

Virgil08.10.2012 09:35
Eu daca as pune poze cu pasarici pe topicul ''Cu si despre femei'', le-ati sterge in secunda 2, plus ban 15 ani... iar Virgil pune oo-le unuia prinse intr-o gaura de lemn si acolo raman. Ceva nu-i in regula aici.

 

Daca ai fi fost femeie as fi inteles. Dar asa? E un site majoritar masculin, ce naiba. Iar poza avea si ea un context comic. Inteleg ca sunt multe oi prin preajma, dar sa nu intelegi un banc nevinovat.

 

Lays08.10.2012 15:57

Era o gluma, chill out! :death:

clausblaus08.10.2012 18:38

Un ajutor de fermier patrula cu masina in jurul fermei sefului sau.

La un moment dat isi suna seful:

- Sefu, avem o problema: Am lovit un curcan si este intepenit sub roti.

Inca se zbate, ce sa fac cu el?

- Ia pusca din portbagaj si scapa-l de suferinta.

Dupa aia arunca-l si tu in boscheti, undeva!

Dupa cateva zeci de minute bune, ajutorul isi suna din nou seful, gafaind:

- Sefu, avem o problema!

- Ce e tampitule, nu ai reusit sa scapi de un amarat de curcan?

- Ba da sefu, cam greu da am reusit!

- Pai si atunci care mai e problema?

- Sefu, am gasit masina curcanului, are girofarul inca aprins, ce fac?

 

 

Îi datorez viata lui Fuego. Am fost in comă timp de doi ani, pană cand una dintre asistente a pornit radioul pe Magic FM si era o melodie de-a lui.

A trebuit sa ma trezesc si sa-l scot din priza...

 

O calugarita se duce la maica stareta:

- Maica stareta, am fost violata, ce sa fac?

- Bea un ceai de pelin fara zahar, ii raspunde aceasta.

- Si-mi voi recapata cinstea si puritatea?

- Nu, dar iti va disparea satisfactia de pe chip.

 

Tatal si fiul in farmacie:

-Tata, de ce prezervativele se vand cate 3 in cutie?

-Astea sunt pentru oamenii liberi: vineri, sambata, duminica.

-Dar cate 6?

-Astea sunt pentru indragostiti: pentru toata saptamana.

-Dar cate 12?

-Pentru cei casatoriti...pe un an intreg!

 

La maternitate, in sala de asteptare trei barbati stau cu sufletul la gura. Iese moasa si il felicita pe primul:

- Felicitari aveti gemeni !

- Doamne, ce coincidenta, eu chiar lucrez la Minessota Twins...

Dupa o ora iese aceeasi femeie si spune celui de al doilea tatic:

- Incredibil, aveti tripleti !!!

- Nu pot sa cred, ce coincidenta, eu lucrez la 3M Company.

Al treilea lesina.

- Ce s-a intamplat, intreaba moasa ?

- El lucreaza la 7UP...

 

La portile raiului se aud batai. Merge Sf. Petru deschide poarta, nu este nimeni.

Se repeta faza de trei ori, pana cand Sf. Petru il prinde pe om:

-Cu asta nu e de gluma!

-Ce sa fac daca astia de la Salvare ma tot resusciteaza?

 

- Tata,de cate feluri sunt sanii? intreaga fiul

- De trei feluri copile: sanii de la 20 de ani sunt ca pepenasii,rotunzi si frumusei.....Sanii de la 35-40 de ani,sunt ca perele, atarna putin dar inca merg...iar sanii de la 50 de ani sunt ca cepele.

- De ce tata?

- Pentru ca ii vezi si te fac sa plangi.

-Mama,dar penisurile de cate feluri sunt? intreaba si fiica

-Tot de 3 feluri fetita mea. Penisul de la 20 de ani e tare si puternic ca stejarul....penisul de la 35-40 de ani este ca o liana,flexibila dar inca de incredere, iar cel de la 50 de ani e ca pomul de craciun.

-De ce mama?

- Pai e mort de la radacina iar globurile sunt doar de decor!

 

Intr-o seara, vine tiganu' acasa la Piranda cu un puradel. Piranda il intreaba:

- De unde l-ai adus si p-asta mai, tigane ?

Tziganu':

- Pai uite, am ajuns la bar si i-am cerut lu' barmanu' un rom mic, ca n-aveam bani de unu' mare, si mi l-a dat p-asta....

 

Zboară doi parașutiști. Unul spune:

" Dorești un mar?

" Desigur!

Peste 1 minut:

" Mai dorești un mar?

" Da!

Peste incă 1 minut:

" Mai dorești incă un mar?

" Dar de unde naiba le iei?

" Ai un sac intreg in spate !!!!

 

Doi tineri dansează la sentiment. Deodată ea iși scoate sanul drept din decolteu si intreabă:

" Auzi? E cumva sanul asta dezumflat?

El uimit la culme:

" Nu, nu!

Ea si-l scoate si pe cel stang:

" E cumva sanul asta dezumflat?

" Nu, dar de ce intrebi?

" Bine, atunci poti să-ți iei cricul dintre picioarele mele

 

Un ateu se plimba prin padure minunandu-se de frumusetile naturii:

Ce copaci impresionanti! Ce rauri cristaline! Ce animale frumoase!

La un moment dat, in timp ce se relaxa, omul aude in spatele lui zgomote

ciudate. Cand se intoarce vede un urs ca-n povesti: mare, frumos,

sanatos si cu pofta de mancare. Ingrozit, ateul o ia la fuga, insa ursul

avea conditie fizica asa ca il urmeaza constiincios.... Tipul era atat de

ingrozit incat la un moment dat se impiedica si cade. Ursul il

apucase deja de un picior asa ca omul, paralizat de frica, racneste:

- Doamneeee!!!..

In secunda urmatoare, timpul se opri, ursul ingheta in pozitia in

care se afla, padurea ramase neclintita si o lumina se revarsa din cer.

Tipul, socat, auzi o voce:

- Mi-ai negat existenta toata viata, le-ai explicat si altora ca

sunt un mit, ai pus toata creatia Mea pe seama intamplarii cosmice...

vrei acum sa te salvez? Pot eu sa te consider credincios cu adevarat?

Ateul se uita fix in lumina si raspunse:

- As fi ipocrit sa Iti cer brusc sa ma consideri credincios, dar

poate ai reusi intr-un fel sa devina ursul crestin?

- Foarte bine, raspunse vocea.

Lumina disparu, zgomotul padurii reveni. Ursul il elibera din

ghearele sale, isi impreuna labele din fata si spuse:

- Doamne, binecuvinteaza aceste bucate. Amin!

 

Un tip dansa cu o gagică si, profitand de apropiere, bagă mana in decolteul tipei si incepe să se joace cu sfarcurile.

" Ce faci domnule?

" Caut posturi straine!

Bagă tipa mana in pantalonii lui si zice:

-Cu asa antenă nu o să prinzi nici Bucurestiul!

 

Doi scheleti alergau prin desert. La un moment dat unul zice:

" Auzi, ma ia stai putin!

" De ce, ma

" Am febră musculară!

 

-De ce se marita tiganii de foarte tineri?

-Ca sa le zica lumea porumbei, nu ciori !

 

De ce pun oltenii paine in ciorba???

-Sa nu caste gura de doua ori.

 

Doi ciobani merg la un restaurant mediteranean. După ce citesc meniul il intreabă pe chelner:

" Domnule draga, ce is acelea fructe de mare?

" Caracatiță, calamar, rac, creveti, raspunde chelnerul.

" Apoi bag de seama zice unul dintre ciobani, după cum zici dumneata, vulpea, ursul si lupu is fructe de padure!

 

 

Lari09.10.2012 15:06

Cică un individ este dat in judecata de catre o tipa pe care o categorisise "gască proasta".

Judecatorul ii explica faptul ca e nepoliticos sa-i spui unei doamne asa ceva si il indeamnă sa-si ceara scuze.

Cu o naivitate studiata, tipul il intreabă pe judecator:

- Deci n-am voie sa-i spun unei doamne gască proasta?

- Nu, in nici un caz!

- Dar unei gâște proaste am voie sa-i spun stimata doamna?

- Bineințeles, nu s-ar supara nimeni.

- În acest caz, stimata doamna vă rog sa ma scuzați!

 

********************************************************************************

*****

 

O tipa frumoasa se duce la vecinul de la etajul 1. Vecinul ii deschide usa. Tipa zice:

- Buna vecine, de-abia am ajuns de la slujba si am chef sa ma distrez, sa ma imbat si sa fac sex nebun toata noaptea. Esti ocupat in seara asta?

- Nuuu, nuu nu!

- Atunci imi tii si mie cainele la tine?

 

********************************************************************************

*****

 

Un angajat ajunge la serviciu fix cand șeful iși parchează BMW-ul nou-nouț. Angajatul, ramas gură-cască la mașina mișto a șefului sau, ii zice:

- E tare de tot mașină asta, sefu'!

- Ei bine, i-a zis șeful, dacă o să faci eforturi, muncești din greu si o să stai peste program, la anu' o să am una și mai tare.

 

********************************************************************************

*****

 

Bulă (mic) cu ta-su la piscina Merg ei pe marginea piscinei si Bulă alunecă pe faianța uda În ultima clipa se apucă de puta lu' ta-su si se salveaza La care ta-su se uită in jos si ii zice cu dispreț:

- Vezi, ba dacă erai cu mă-ta iți spargeai capu'!

 

********************************************************************************

*****

 

- Sa stii inculpat ca orice marturie mincinoasa se pedepseste cu inchisoarea de pana la 6 luni!

- Da, dar daca spun adevarul, risc 6 ani!

 

********************************************************************************

*****

 

Maria se roaga de Ion sa faca sex cu ea. Acesta, obosit, incearca sa-i explice:

- Mai Marie, stii tu ce efort presupune asta?

- Ce efort, ma Ioane?

- Este ca si cum eu te-as lua pe tine in spate si te-as duce de aici pana-n Timisoara.

- Hai, mai Ioane!

Pana la urma Ion cedeaza rugamintilor. Dupa o partida de amor salbatic, Ion da sa se culce dar Maria il ia la intrebari:

- Auzi, mai, Ioane, si acum ce faci, doar nu ma lasi in Timisoara?

 

 

********************************************************************************

*****

 

Un tip ramane falit si de nevoie, se gandeste sa presteze ca gigolo de criza ca sa faca bani sa aiba cu ce trai.

Drept urmare scrie pe usa locuintei sale cu litere mari: 'In pat 100 dolari. Pe canapea 50 dolari. Pe podea 25 dolari.'

O batranica trece prin fata locuintei, citeste anuntul, se cauta de bani si intra.

Tanarul incepe sa numere: fix 100 dolari ! Si intreaba usor jenat:

- In pat, nu-i asa ?

Batranica raspunde :

- Esti naiv papusel! De 4 ori pe podea!

 

 

********************************************************************************

********

Intr-una din zile m-am cocotat pe lustra biroului unde lucram.Imediat una dintre colegele de birou, blonda, m-a observat si m-a intrebat ce fac.

Sst, i-am spus, fac pe nebunul ca sa iau cateva zile libere. Ma dau drept bec!

Cateva secunde mai tarziu, seful si-a facut aparitia in birou si m-a intrebat ce fac.

Sunt un bec luminos! am exclamat eu.

Ai inceput sa deviezi, omule! Iti dau o saptamana libera sa-ti revii la normal!

Cum a a zis asta, am si sarit jos si am iesit din birou. Colega mea blonda m-a urmat, iar seful a si intrebat-o unde se duce.

Imi pare rau, dar nu pot lucra pe intuneric! a zis ea cu seriozitate.

 

********************************************************************************

***********

Un barbat suna la pompieri si zice speriat:

- Domnule, soacra mea vrea sa se arunce de la etaj!!

- Si care e problema?

- Nu se deschide fereastra!!!

 

********************************************************************************

***********

Cand viata devine grea, cand tristetea iti umple inima, cand lacrimile iti inunda ochii, cauta-ma, vand batiste.

 

********************************************************************************

***********

O blonda intra intr-un casino si spune ca vrea sa parieze 20.000 euro la zaruri, dar cere permisiunea sa se dezbrace pentru ca asa simte ea ca poate castiga. Dealerii nu au nimic impotriva.

Tipa se dezbraca, da cu zarurile, incepe sa sara in sus de fericire, imbratiseaza si pupa pe toata lumea, isi ia banii si pleaca. Dupa plecare unul dintre dealeri catre celalalt:

 

- Mai, tu ai vazut ce numar a dat?

- Nu, credeam ca te-ai uitat tu.

 

Morala: nu toate blondele sunt proaste, dar barbatii sunt tot barbati.

clausblaus10.10.2012 14:15

Dintr-un avion cuprins de flacari sar pe rand pasagerii cu parasuta exact peste un trib de canibali. Primul care ii vede este fiul capeteniei canibalilor, care fuge repede la tatal sau:

- Taticul, aterizeaza unul gras!

-Gras ? Cu varza!

Dupa doua minute:

- Taticule, aterizeaza unul slab!

- Slab ? La gratar!

Dupa alte doua minute:

- Taticule, taticutule! Aterizeaza o blonda sexi! Doamne, ce picioar

e are!

- Blonda, sexi ? la coliba!

- Si mama ?

- Mama ? Cu orez!

 

Doi lupi se duc sa fure oi. Ciocanitoarea ii aude si-i paraste ciobanului care se pune la pinda. Seara ajung lupii la stana si vor sa intre pe o gaura din gard. Intra primul lup pe gaura si ciobanul ii arde o bata peste bot. Pune lupu' laba la bot de durere si se intoarce catre celalalt spunindu-i:

- Intra tu primul ca pe mine ma bufneste rasul!

 

Sotul intra in pat si-i sopteste sotiei la ureche: Sunt fara chiloti!!!

Sotia: Lasa-ma sa dorm, maine am sa-ti spal o pereche

 

Bula mergea la scoala. In drumul sau vede o caramida,o pune in ghiozdan. La scoala, se intoarce profa sa scrie pe tabla, pac, Bula da cu caramida-n ea. - Bula, tu ai dat ! - Sa moara mama daca am dat! Merge Bula acasa, ma-sa moarta. A doua zi, se duce Bula, ia caramida, pac, da cu ea dupa profesoara. - Bula, tu ai dat ! - Sa moara sor-mea daca am dat! Merge Bula acasa,sora-sa moarta. A treia zi, se duce Bula, ia caramida, pac, da cu ea din nou. Se-ntoarce profesoara: - Bula, tu ai dat ! - Sa moara taica-miu daca am dat! Sa duce Bula acasa, taica-su facea bagajele. - Ce faci, tata? - Ne mutam naibii de-aici. A murit ma-ta, a murit sora-ta, azi a murit si vecinul!

 

Seara, inainte de culcare, sotul iși etaleaza muschii:

-Uite draga 100 kg de dinamită!

-Mda, zice ea, pacat că e cam mic fitilul!

 

Discutie intre o vacă si vitelul ei:

- Gata, de azi să nu te mai prind că te mai caută Ghiță!

- De ce, mama?

- De-aia.

- De ce?

- Pai mă-sa e o scroafa taică-su e un porc.

- Dar, m-ama si tu esti o vaca

- Da, dar tatal tau a fost veterinar..

 

Vrei sa ai casa la munte?

Vrei sa ai cea mai tare masina de pe piata?

Vrei vila la mare?

Vrei sa-ti petreci vacantele in Maldive?

-Magazinul nostru iti ofera o gama variata de cuie in care sa-ti pui pofta !

 

O baba si un tanar sunt in autobuz

Autobuzul trece pe lanaga o biserica, baba se inchina cu foc.

Trece autobuzul pe langa a 2-a biserica, baba iar se inchina.

Apoi autobuzul trece pe langa o cladire mare, iar tanarul ii spune batjocoritor:

- Inchina-te si acum mamae, ca e din acelasi material

... La care baba ii raspunde:

- Tinere, tu ai prietena ?

- Da.

- O iubesti ?

- Da.

...

- O pupi pe frunte ?

- Da.

- O pupi pe gura ?

- Da.

- O pupi pe gat ?

- Da.

- Atunci pup-o si in fund ca e din acelasi material !!

 

Patru amici, toti patroni de firme, se intalneau saptamanal la o partida de golf. Trei dintre ei erau deja pe teren si-l asteptau pe cel de-al patrulea. Intre timp fiecare isi lauda fiul.

Primul zise :

- Fiul meu o duce foarte bine ! A inceput-o ca tamplar si acum e directorul unei firme producatoare de mobila.. Are bani garla si chiar luna trecuta i-a luat iubitei o casa noua !

Al doilea :

- Fiul meu si-a inceput cariera ca vanzator si acum a ajuns patronul unui mare concern. Afacerile ii merg asa de bine incat in ultimele doua luni i-a facut iubitei cadou un Ferrari !

 

Al treilea :

- Fiul meu a fost curier si acum e director de banca ! Are o avere imensa ! De sarbatori i-a facut cadou iubitei un pachet de actiuni Rompetrol !

Cand a ajuns cel de-al patrulea amic pe teren l-au intrebat de fiul sau.

- Nu sunt foarte multumit de el ! De ani de zile lucreaza la un coafor si, nu de mult am aflat ca e homosexual ! Dar, trebuie sa recunosc ca se descurca destul de bine... De la ultimii trei iubiti a primit o casa noua, un Ferrari si un pachet de actiuni Rompetrol....

clausblaus11.10.2012 15:30

Un tip se duce la biserică să se spovedeasca Preotul il intreabă:

- Ai facut pacate?

- Da, parinte.

- Te lepezi de Satana?

- M-aș lepad, parinte, dar am doi copii cu ea!

 

Un tip dă să traverseze strada.

O voce suavă in spatele lui:

- Nu traversa!

Omul nu traversează si in fata lui un accident groaznic, trece un autobuz pe rosu, pietonii mor toti etc.

Ajunge omul la gara dă să cumpere un bilet la tren, aceeasi voce suavă:

- Nu cumpara bilet la trenul asta!

Omul nu cumpară si a doua zi află că trenul a deraiat si au murit toti calatorii.

- Doamne, "ți multumesc că ai grijă de mine, spune omul cu voce tare.

- Nu este Domnul, sopteste vocea suava sunt eu, ingerul tau pazitor!

- Îngerul meu pazitor?! (se miră omul), stii, tare mult mi-am dorit să te vad, nu ai putea să te transformi intr-o gaza un fluture sau altceva?

Un fluture vine si se asează in palma omului.

Omul striveste in pumn fluturasul, mormaind printre dinti:

- Unde erai mai cand m-am insurat??

clausblaus12.10.2012 07:35

1.De doua ori pe saptamana mergem intr-un restaurant dragut,bem vin,mancare buna si companie....

Ea merge marti,eu vineri.

2.Dormim in paturi separate,eu la Milano,ea la Genova.

3.O duc peste tot.Dar ea gaseste mereu drumul inapoi.

4.Am intrebat-o unde vrea sa mearga pentru aniversarea casatoriei si mi-a raspuns:"intr-un loc unde nu am mai fost demult." I-am sugerat bucataria.

5.Ne tinem de mana mereu,daca nu o fac incepe sa cheltuiasca.

6.Are un robot de bucatarie electric,un storcator electric,un prajitor electric si zice ca sunt prea multe in casa,nu are loc de ele unde sa stea.Asa ca i-am cumparat un scaun electric.

7.Mi-a spus ca masina nu merge,ca are apa in carburator.Am intrebat-o unde este masina.

Mi-a raspuns:in lac.

8.A facut o masca de argila.Pentru doua zile a fost frumoasa foc.....apoi si-a spalat masca de pe fata.

9.Aminteste-ti mereu:casatoria este prima cauza a divortului.

10.Nu vorbesc cu sotia mea de 11 luni.Nu indraznesc s-o intrerup.

11.Ultima cearta a fost din cauza mea.A intrebat:"ce e pe televizor?"....am raspuns:praf!

12.La inceput Dumnezeu a creat pamantul si s-a odihnit,apoi a creat barbatul si s-a odihnit.Apoi a creat femeia.Si de atunci,nici barbatul,nici Dumnezeu nu s-au mai odihnit vreodata!!!!!

drvladyk13.10.2012 22:21

În tramvai o tanară se intoarce spre barbatul aflat in spatele ei și-i spune furioasă:

- Domnule, de un sfert de ora mă tot atingi pe fund...

Barbatul ranjește spre ea:

- Și, deodată nu-ți mai place, ha?!

drvladyk14.10.2012 12:09

Casatoria a fost prima forma de leasing: adica iei ceva de care te bucuri platesti toata viata...rar se mai gaseste cineva care sa iti preia leasing'ul.

drvladyk14.10.2012 14:57

In avion la clasa intai, o doamna e asezata langa un domn.

La un moment dat ea incepe sa stranute si de fiecare data incepe sa tremure din toata fiinta ei dupa care isi sterge delicat nasul.

Istoria se repeta la care d-nul de langa i se adreseaza;

- Ma scuzati, nu vreau sa va inoportunez dar mi-e imposibil sa ma abtin sa nu va intreb: de ce tremurati asa de tare de fiecare data cand stranutati?

- Pentru ca sufar de o boala foarte rara, de fiecare data cand stranut am un orgasm

La care domnul putin jenat ca nu a mai auzit de asemenea boala, o intreaba grijuliu:

- Si luati ceva?

- Da, PIPER ....

Virgil15.10.2012 07:17

Astazi cand ma plimbam prin parc, am vazut agatat intr-un cui batut intr-un copac, un abonament valabil tot sezonul pe Dinamo.

Mi-am zis, imi bag picioarele, il iau.

Nu se stie niciodata cand ai nevoie de un cui.

clausblaus16.10.2012 07:28

Merge un tip de varsta a doua la farmacie, pus pe ganduri:

-Domnule farmacist, imi puteti recomanda ceva pentru potenta? Stiti, de ceva vreme o vad pe nevasta-mea ca nu mai e la fel de satisfacuta..

-Sigur! Ia de aici un praf albastru. Inainte de a incepe, il presari pe penis. Maine sa imi zici daca a functionat!

Vine tipul a doua zi suparat ca nu l-a ajutat cu nimic. Doctorul ii da alt praf, de data asta rosu. Vine tipul a treia zi, la fel, praful nu functionase. Ca ultima solutie, doctorul ii da un praf gri. Urmatoarea zi vine tipul, foarte impacat si ii zice doctorului:

-Doctore, nu stiu ce mi-ai dat, dar a functionat perfect. Chiar si acum mai am erectie.

Auzind asta, doctorul spune in sinea lui:

-Hehe, cimentul tot ciment ramane...

 

 

Un tip intra intr-un wc public in cabina alturata un alt tip constipat, se forteaza destul de zgomotos. Primul tip, terminand ce avea de facut, la iesirea din wc, din reflex, stinge lumina, moment in care se aude un urlet infiorator. Curios, se intoarce, aprinde lumina si intreaba pe cel din wc ce s-a intamplat. Acesta, speriat ca naiba, raspunde:

- Futu-i mama ma-sii, am crezut ca mi-au sarit ochii!

 

 

 

LanDSharK16.10.2012 09:05

-Domnu` Becali, ce parere aveti de Toulouse-Lautrec ?

-Bate Toulouse, in cel mai rau caz egal...

Virgil21.10.2012 18:05

Daca intr-o zi femeia pe care-o iubesti ti-e infidela si iti trece prin cap sa te arunci de pe balcon,

 

adu-ti aminte ca... ai coarne, boule, nu aripi

---------------------------------------------

Femeile sunt exact ca traducerile: cele bune nu-s fidele, si cele fidele nu-s bune.

---------------------------------------------

Un tip si o tipa fac dragoste. El ii spune:

-"Iubito, fiindca esti prima mea femeie, o sa-ti spun Eva."

 

Ea ii raspunde:

-"Iubitule, fiindca esti al 407-lea, o sa-ti spun Peugeot."

 

---------------------------------------------

Barbatul: Nici nu stiu pentru ce porti sutienul, si asa nu prea ai ce pune in el!

 

Femeia: Lasa, ca doar si tu porti chiloti.....

 

---------------------------------------------

Un barbat la librarie:

 

- As dori cartea cu titlul "Superioritatea barbatului fata de femeie".

 

Vinzatoarea:

 

-Utopie si SF -uri la etajul 1 va rog.

 

---------------------------------------------

 

-Fiul: E adevarat, taticule, ca in unele parti ale Africii barbatul nu isi cunoaste sotia decat dupa casatorie?

Tatal:

 

-La fel se intampla in toate tarile!

 

---------------------------------------------

 

Cand un tanar proaspat insurat are o figura fericita se stie de ce.

Cand un barbat insurat de 10 ani sau de 20-30 de ani are o figura fericita, te intrebi de ce.

 

Cand un barbat deschide portiere masinii sotiei sale de un lucru poti fi sigur: ori masina e noua ori femeia!

 

----------------------------------------------

Casatoria serveste la impartirea problemelor pe care nu le-ai fi avut niciodata daca ai fi ramas singur

 

----------------------------------------------

 

Sotia ii spune sotului:

 

- Mai bine ma casatoream cu dracul!

 

- Aiurea, scumpo! Casatoria intre rudele de sange e interzisa!

----------------------------------------------

 

Sotul se intoarce din delegatie, isi agata haina in cui si-si salute sotia cu o strangere de mana.

- Nu mai vrei nici macar sa ma saruti??

-Termina cu prostiile draga! Dupa douazeci ani de casnicie iti mai arde de orgii?

 

----------------------------------------------

 

- Tu iti iubesti nevasta?

- Cand ne-am luat, o iubeam asa de tare incat imi venea s-o mananc.

 

Acum imi pare rau ca n-am mancat-o atunci. Acum e prea tarziu, e atoasa.

 

----------------------------------------------

 

-Nevasta-mea ma saruta de fiecare data cand vin acasa.

- Asta da afectiune!

- As...E investigatie!

----------------------------------------------

Nevasta isi surprinde sotul in bucatarie cu un plici de muste in mana.

Il intreaba:

- Ce faci mai aici?

- Omor muste...

- Si ai omorat vreuna?

- Trei masculi si doua femele.

- Dar cum le recunosti?

- Masculii i-am omorat pe o cutie de bere iar femelele pe telefon...

 

---------------------------------------------

Un barbat punea niste flori la mormantul mult-iubitei sale mame decedate,

cand remarca un alt barbat in genunchi la un mormant.

Barbatul parea ca se roaga cu o intensitate profunda, repetand:

- De ce a trebuit sa mori? De ce a trebuit sa mori? De ce a trebuit sa mori?

Primul barbat se apropie de el si ii spuse:

- Domnule, nu vreau sa ma amestec in suferinta dumneavoastra privata, dar nu am vazut niciodata atata durere.

 

Pe cine jeliti? Un copil ? Un parinte?

Indureratul isi aduna gandurile pentru o clipa, apoi raspunse:

- Primul sot al nevestei mele...

 

----------------------------------------------

Secretara noua

Nevasta unui director afla ca el are o noua secretara.

Vine directorul acasa, nevasta il ia in primire:

- Secretara asta a ta are picioare frumoase?

- N-am bagat de seama.

- Ochii ce culoare au?

- N-am observat.

- Dar de-mbracat, cum se-mbraca?

- Foarte repede.

Virgil23.10.2012 07:40

Ce zice un porcusor spinos cand se loveste de un cactus?

- Tu esti, mama?!

«1666768697073»