FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«1535455565773»
razvan2809.10.2010 10:26

Astia de mici sunt hoti , mortii lor de tigani jegosi

 

 

Somalezii jucau ascunselea. Cel care s-a pus, după ce a numarat, se intoarce si zice:

- Te-am vazut, unul după coada maturii!

- Ai spart oalele, eram cinci.

 

 

Vine Moș Craciun la copiii din Somalia...

- Eh, copii mosului, ati fost cuminti?

- Daaaaa, Moș Craciun.

- Și, copii mosului, i-ati ascultat pe parinti?

- Daaaa, Moș Craciun.

- Dar de mincat ati mincat?

- Pai stiti, la noi in Somalia... e cam greu, e foamete...

- Cine nu manincă nu primeste cadouri!

 

 

sunt roz-rosiatica lungă de cam 19 centimetri, am un cap si toate gagicile mă plac nevoie-mare... Ce sunt eu? Bancnota de 10 lei !

 

 

Lupul o aleargă pe Scufita Rosie prin padure. Ea fuge, fuge, fuge si, in sfirsit, ajunge la casa bunicutei.

MORALA: Cele mai bune prietene ale unei fete sunt picioarele.

A doua zi, lupul o aleargă pe Scufiță prin padure, o prinde si o violeaza

MORALA: Și cele mai bune prietene se pot desparti!

LanDSharK09.10.2010 13:07
In pat, el peste ea, de mai bine de un minut, el sta nemiscat.

Ea: " Ce faci?

El: " O figura noua, am invatat-o de pe site-urile porno, se numeste buffering.

 

Asta e in Top 3 pe 2010 ! GENIAL! :))

Omdrem09.10.2010 14:08

Si celelalte din TOP 3 care sunt?

MikStelista13.10.2010 15:01

Eminem meets Chuck Norris... Eminem: I'm not afraid! Chuck Norris: I love the way you lie!

---------------

Un om moare si ajunge la Sf.Petru!Pe pereti vede numai ceasuri si il intreaba ce e cu ele.

- Sunt ceasurile minciunii si fiecare are cate unul.Cand omul spune cate o minciuna limba ceasului avanseaza cu o ora.

- Si ceasul acela care nu se misca?

- E de la maica Tereza.

- Dar ceasul lui Boc unde este?

- E in camera lui Iisus.Il tine pe post de ventilator!

---------------

Putin si Medvedev stau de vorba:

 

- Trebuie sa desfiintam fusurile astea orare, creeaza numai probleme, spune Putin.

 

- De ce? " intreaba Medvedev

 

- Sun la Beijing sa-i felicit de ziua nationala, si-mi spun ca e maine, sun la Varsovia sa exprim condoleante si-mi spun ca avionul inca n-a decolat...

razvan2813.10.2010 15:25
Eminem meets Chuck Norris... Eminem: I'm not afraid! Chuck Norris: I love the way you lie!

---------------

Un om moare si ajunge la Sf.Petru!Pe pereti vede numai ceasuri si il intreaba ce e cu ele.

- Sunt ceasurile minciunii si fiecare are cate unul.Cand omul spune cate o minciuna limba ceasului avanseaza cu o ora.

- Si ceasul acela care nu se misca?

- E de la maica Tereza.

- Dar ceasul lui Boc unde este?

- E in camera lui Iisus.Il tine pe post de ventilator!

---------------

Putin si Medvedev stau de vorba:

 

- Trebuie sa desfiintam fusurile astea orare, creeaza numai probleme, spune Putin.

 

- De ce? " intreaba Medvedev

 

- Sun la Beijing sa-i felicit de ziua nationala, si-mi spun ca e maine, sun la Varsovia sa exprim condoleante si-mi spun ca avionul inca n-a decolat...

 

 

 

Genial asta cu Eminem :))

 

clausblaus14.10.2010 08:55

I - De ce nu isi cumpara scotienii frigidere ?R - Nu sunt siguri ca atunci cand inchid usa se stinge becul!

 

 

Amantul incearca sa o consoleze pe proaspata vaduva.

- Trebuie sa avem putin respect!, se revolta ea. In seara asta, te rog... incet si trist!...

 

 

 

Medicul mi-a recomandat insistent sa incetez chefurile.

-Care medic?

-Cel de deasupra noastra!

 

 

 

David15.10.2010 17:52

Jurnalul ei:

 

Sambata seara mi s-a parut ca se purta ciudat. Facusem planuri sa mergem la un bar ca sa bem ceva. Fusesem la cumparaturi cu prietenele mele toata ziua si am crezut ca era suparat ca am intarziat. Nu a zis nimic. Conversatia nu incepea, asa ca am propus sa mergem undeva unde sa putem vorbi in liniste. A fost de acord dar era in continuare tacut si absent. L-am intrebat ce nu era in regula. A spus ca e totul ok. L-am intrebat daca era suparat pe mine daca tacerea lui era din vina mea. Mi-a spus ca nu are legatura cu mine si sa nu imi fac probleme. In drum spre casa i-am spus ca il iubesc, el doar a zambit si a continuat sa conduca. Nu imi pot explica comportamentul lui. Nu inteleg de ce nu mi-a spus si eu te iubesc ..

 

Cand am ajuns acasa, am simtit ca l-am pierdut, ca si cum nu ar mai fi dorit sa aiba de a face cu mine niciodata. Pur si simplu statea si se uita la televizor. Parea atat de distant si absent. In final m-am hotarat sa merg sa ma culc. Dupa vreo 10 minute a venit si el in pat, si spre surprinderea mea a fost receptiv la mangaierile mele, si am facut dragoste. Dar tot nu era el am simtit ca era distras si cu gandul in alta parte. Am simtit ca nu mai rezist asa ca m-am hotarat sa il confrunt, dar el adormise deja.

 

Am inceput sa plang cu cearsaful in dreptul gurii pentru ca nu vroiam sa-l trezesc si am plans, si am plans, pana am adormit si eu. Sunt disperata. Nu stiu ce sa ma fac. Sunt aproape sigura ca se gandeste la alta. Viata mea e un dezastru.

 

Jurnalul lui:

 

Azi Steaua a pierdut in deplasare, dar macar am facut sex

 

hooltras18.10.2010 17:55

Cum gaseste un cioban o oaie in lanul de porumb?

Acceptabila :))

Lari22.10.2010 08:47

Cica moldovenii mananca cel mai sanatos. Adica fara E-uri:

 

- carni

- fasoli

- ligumi

- fructii

- șî altilii...

 

Virgil26.10.2010 10:44

Legile lui Murphy despre sex

 

Legea nr.1: Cu cat femeia care te iubeste este mai frumoasa, cu atat iti va fi mai usor sa o parasesti

fara regrete.

 

Legea nr. 2: Nimic nu se amelioreaza cu varsta.

Legea nr. 3: Sexul nu ingrasa.

Legea nr. 4: Sexul ocupa cel mai putin timp si determina cele mai multe conflicte.

Legea nr. 5: Singurul remediu pentru sex, este mai mult sex.

Legea nr. 6: Definitia sex-appeal-ului " 50% din cum esti si 50% din cum cred altii ca esti.

Legea nr. 7: Nu face sex cu colegii de birou!

Legea nr. 8: Sexul e ca zapada " nu stii niciodata cati centimetri va avea si cat va dura.

Legea nr. 9: Un barbat in casa valoreaza cat doi de pe strada.

Legea nr. 10: Virginitatea poate fi vindecata.

Legea nr. 11: O femeie incepe sa inteleaga un barbat, cand a incetat sa il asculte.

Legea nr. 12: Nu te culca niciodata cu cineva mai nebun decat tine.

Legea nr. 13: Calitatile pe care le apreciaza o femeie la un barbat sunt defectele pentru care il va uri

mai tarziu.

 

Legea nr. 14: Sexul e 'murdar', doar daca e facut ca la carte.

Legea nr. 15: Intotdeauna este perioada proasta a lunii.

Legea nr. 16: Pe intuneric toate femeile sunt frumoase.

Legea nr. 17: Sexul discrimineaza uratii si timizii.

Legea nr. 18: Inainte de a gasi 'Printul', trebuie sa saruti multe broaste.

Legea nr. 19: Exista lucruri mai bune si mai proaste decat sexul, insa niciunul nu suporta comparatie.

Legea nr. 20: Iubeste-ti aproapele, dar sa nu afle nimeni.

Legea nr. 21: Dragostea e o chestiune de 'chimie', sexul e o chestiune de 'fizica'.

Legea nr. 22: Nu poti avea un copil intr-o luna, inseminand noua femei.

Legea nr. 23: Dragostea inseamna superioritatea imaginatiei fata de inteligenta.

Legea nr. 24: Mai bine decat a nu iubi este sa pierzi ceea ce iubesti.

Legea nr. 25: Nu te culca niciodata cu o femeie care are mai multe probleme decat tine.

Legea nr. 26: Abtine-te de la alcool, femei si cantat " mai ales cantat...

Legea nr. 27: Nu te certa niciodata cu o femeie obosita sau odihnita.

Legea nr. 28: O femeie nu uita niciodata barbatul pe care l-ar fi putut avea, iar un barbat nu uita

niciodata femeile pe care nu le-a putut avea

razvan2826.10.2010 18:59

@ Legea 26 : Sa stiu sa nu mai cant de acum , nu e sanatos :))

vlad27.10.2010 15:26

18.15 Înceheim aici transmisiunea noastra Urmează Realitatea de la fisc!

 

18.13 Tatal lui Boc se apucă să taie singur, injurand, lemnele pe care le pregatise pentru Emil.

 

18.09 Crin Antonescu a sunat la parlament și a intrebat dacă se mai voteaza Ajunge și el in 10 minute, să i se usuce permanentul.

 

18.04 Diseara la Capatos, imagini incendiare cu Emil Boc si două blonde, filmate cu telefonul mobil in urna alba in timpul votului.

 

17.58 Motiunea a trecut in diaspora.

 

17.55 Roberta il roagă pe Boc să stea locului, că nu poate să-l numere.

 

17.54 Mitura Arghezi a ajuns de urgență la Parlament si cere să fie lasată să voteze.

 

17.45 Carmen Harra se conectează cu rezultatul votului si ne anunță două lucruri: 1. Madalina Manole e bine; 2. Motiunea a picat.

 

17.44 Mircea Geoană a desfacut o sticlă de sampanie si a plecat cu ea la sediul PNL. Speră să aibă destulă vreme să se facă de ris pină se va anunta că motiunea, dragostea lui, nu a trecut.

 

17.43 Asociatia T.A.T.A. dă un comunicat de presă prin care anunță că o dă din nou in judecată pe Luminita Anghel.

 

17.42 În mulțime lumea se intreabă daca Emil Boc a fost mereu atit de scund sau e de vină frigul.

 

17.41 Remus Cernea ii dă in judecată pe manifestanti că nu l-au lasat si pe el să tragă de gard.

 

17.34 Geoană cere renumararea lui Boc.

 

17.33 Roberta il mai numară o dată pe Boc si ii iese tot 170.

 

17.32 A inceput votarea si la Palatul Cotroceni. Toti consilierii votează cu cuburi de gheață in urna lui Traian Basescu.

 

17.30 PSD-ul proclamă preventiv FRAUDĂ' si cere renumararea voturilor.

 

17.21 Mama lui Boc s-a apucat de prajituri, ca să-l primească cum se cuvine. Taică-sau i-a pregatit niste lemne de taiat.

 

17.15 Coadă din ce in ce mai mare la toaletele ecologice. Rugam să se facă cat mai putin caca, să ajungă la toti parlamentarii.

 

17.09 A-nceput votul in Parlament. Lui Teo Trandafir ii e deja rau si nu mai deosebeste bilutele.

 

17.07 Parintii copilului cu numarul de inmatriculare VN-24-FUN sunt rugati să uite de el.

 

17.06 CCR comunică: dacă motiunea nu trece in timpul regulamentar de joc, poporul trece la Moarte Subita iar guvernul la Sticla de Aur de la Cotnari.

 

17.04 Bianca a anuntat că nu-l mai iubeste pe Bote. Vrea să devină Blonda lui Boc.

 

16.58 Ciobanul amenință ca dacă nu trece motiunea, schimbă iar antrenorul la Steaua.

 

16.56 Roberta Anastase il numară pe Boc si-i iese 170

 

16.54 Arbitrul prelungeste nepermis dezbaterea motiuinii, asteptand ca CCR să permită opozitiei mai multi parlamentari decat prezentase pe lista BEC la inceputul sezonului.

 

16.50 În atentia manifestantilor: Aveti grijă in ce ambulante vă urcati! Uitati-vă pe ușă ce tarife au, pentru că umblă multe salvari particulare!

 

16.33 Traian Basescu s-a enervat. Valeriu Turcan l-a sunat pe Dorin Cocoș si a cerut voie să-i administreze presedintelui solutia calmanta

 

16.31 Boc a zis că nu-și dă demisia, dar că vrea s-o dea la schimb, in locul lui Tatoiu, pe Andreea Pora.

 

16.30 Manifestantii au luat-o ostatică pe Monica Tatoiu. Ei au zis că dacă in zece minute Boc nu-și dă demisia, ii vor da drumul, pentru că nu tace deloc.

 

16.32 Alungat de la tribuna Emil Boc plange. Nu-și mai gaseste masinuta norocoasa

 

16.28 Adrian Nastase: "Nu putem să ne mai ascundem după deget.". Pai mai slabiti!

 

16:17 Încă un abuz al puterii: elicopterul inchiriat de Realitatea TV nu a fost lasat să transmită live din sala de sedință.

 

16:15 Jandarmii au fraternizat cu sindicalistii. În acest moment ii bat impreună pe pensionari.

 

16:05 În Piata Constitutiei au ajuns in sfirsit si membrii trupei Cargo. Se cintă: "Poate dacă ploaia s-ar opri si din cer ar cade granguri". (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

16:00 Iar s-a trezit Traian Basescu.

 

15:57 A inceput votarea motiunii in Noua Zeelandă si pe vapoarele sub pavilion romanesc din Pacific.

 

15:54 Manifestantii au vazut masina de raliu au lui Ponta, parcată langă parlament, si au inteles că s-a dat liber la distrus automobile. Vom reveni.

 

15:52 Peste 78,2% dintre protestatarii din Piata Constitutiei cred că Emil Boc iși va incepe discursul cu "Bună ziua, Budapesta!" (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

15:42 Jandarmii ii sfatuiesc pe sindicalisti să se abtină să mai faca Pogo in preajma scenei. (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

15:41 În rindul protestatarilor se distribuie ceai, chec si femei calde. (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

15.40 Elena Udrea s-a intors in sala moment in care pedelistii au inceput să scandeze: "Amanta e cu noi!"

 

15:35 În Piață oamenii amenință că vor pleca acasă dacă grasul natiunii nu este lasat să vorbească! (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

15:30 Emil Boc iși rasfoieste notitele: "3 kg telina 2 paini, sare iodata ulei de masline extravirgin, icre, salam. Salam? Asta e: 300 de Fox!"

 

15.29 Manifestantii din Piata Constitutiei au primit follow de la contul de twitter al jandarmeriei. Toti.

 

15.27 Mai multi pensionari capcană au intrat cu carutele de butelii in Casei Poporului. Gruparea teroristă "Vaduvele negre de suparare", filiala Berceni, a revendicat atacul.

 

15:22 În rindul fortelor de ordine a inceput să se distribuie Viagra pentru a intari cordonul de scutieri.(corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

15.20 60 de protestatari prinsi de controlori fară bilet de miting compostat. (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

15.18 vand iPhone 3G, jailbreak-uit, deblocat pentru orice retea, husă noua Rog seriozitate.

 

15.16 Realitatea TV condamnă actele de violență. Actele de violență au facut recurs.

 

15:15 Se strigă Politia e cu noi! Politia e cu noi!. Politia neagă acest fapt uitindu-se stinjenită in jos. Fortele de ordine promit insă ca la un moment dat să dea macar curs sloganului Politia e pe noi cu bastoanele!(corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

15.11 Jandarmii au folosit gaze lacrimogene. Din cauza intermediarilor, la populatie gazele au ajuns cu mult mai scumpe decat la ALRO.

 

15.08 Protestatari rugati insistent să nu mai fure gardurile de protectie deoarece ele sunt trecute pe inventar si trebuie folosite si la alte revolte si revolutii. (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

15.06 Manifestantii au vrut să se apropie de jandarmi pentru a se incalzi unii pe altii.

 

15:02 Jandarmii au anuntat că vor interveni cu leoparzi si gaz halucinogen dacă protestatarii continuă să muste gardurile de protectie.(corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

15:00 Protestatarii au fost anuntati prin potravoci că pot să stea linistiti cinci minute deoarece la televizor e publicitate.(corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

14.59 Au fost gasite bilutele lui Alin Popoviciu. Le agățase Roberta Anastase de stilpul hornului, ca să crape Cotoi jucindu-se cu dinsele.

 

14.58 Crin Antonescu a lamurit informatia cu travestitii infiltrati: "Nu e adevarat, sunt transpartinici!".

 

14.57 Mai multi agitatori retinuti de Jandarmerie după ce incepuseră să strige "Jos chilotii!". (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

14.55 Traseul autobuzelor 104 si 123 a fost deviat prin Focsani.(corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

14.53 Hotnews a anuntat că Jon Bon Jovi va cinta in Piata Constitutiei pe 10 iulie 2011. Manifestantii au anuntat deja că vor ramine in fata parlamentului pină atunci, ca să prindă loc lingă scena

 

14.49 Urmind indemnurile manifestantilor de a pleca de la balcoane si de a coborî in strada o bucuresteancă de 35 de ani a sarit de la etajul cinci aterizind in conditii de siguranță pe un grevist al foamei de 150 de kilograme din Tirgul Ocna. (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

14.47 Fortele de ordine avertizează că printre protestatari s-ar putea să fie infiltrati si travestiti. (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

14.45 Licitatia pentru acoperirea balcoanelor din parlament a fost cîștigată de Victoria's Secret. Triumph si Jolidon au depus contestatii.

 

14.44 Unul dintre protestatari a ales să vină la miting deghizat in portocala Gestul nu a fost foarte apreciat de colegii sai care nu au mai vazut portocale de la Craciunul de anul trecut asa că l-au rostogolit pină in Piata Constitutiei unde l-au mincat. (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

14.42 Peste 1.000 de protestatari au fost dati afară din miting pină acum pe motiv că au mincat carne in ultimele 24 de ore. (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

14.40 Sfintul Dimitrie cel Nou s-a alaturat manifestantilor. Alin Popoviciu protestează: "Locul unui adevarat sfint nu este printre sindicalisti! Dacă toti ne-am parasi raclele si am iesi in stradă s-ar crea haos. Sfintii să facă minuni, nu politica Oricum, bine că n-a venit si Prea Cuvioasa Parascheva, că trebuie să dam sarmale celor din Piata Constitutiei."

 

14.36 Mai multi protestatari au constatat subit că au uitat ceva pe foc acasa motiv pentru care s-au intors din drum. Promit totusi să revină cu primul tren, imediat ce situatia se remediaza (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

14.34 Traian Basescu a terminat a doua cafea si trei Alka Seltzer. A mai cerut un rind de stenograme si a insistat ca Boc să ramină pe teren pină la sfirsitul meciului, chiar dacă cere schimbare.

 

14.29 Un grup de 100 de protestatari de la Alma Mater s-a ratacit in jurul orei 14:00 ajungind din greseala la coada la moastele Sfintului Dumitru. Salvamontistii spun ca dacă pină la caderea serii nu gasesc o scorbură sau o pesteră in care să se adaposteasca cel mai probabil vor fi cuprinsi de piosenie. (corespondență de la trimisul nostru special in Piata Constitutiei)

 

14.27 Ministerul Dezvoltarii Regionale si Turismului a aprobat de urgență construirea unui circuit de Formula 1 la Afumati. Acolo se vor putea organiza curse auto, moto si, mai ales, manifestatii, fiindcă circuitul stradal de lingă parlament nu mai corespunde.

 

14.17 S-a fluierat sfirsitul primei jumatăți a discursurilor din parlament. Un meci echilibrat, pină acum. Să vedem, insa cum vor fi motivati jucatorii la vestiare si cat de inspirati vor fi antrenorii.

 

14.06 În Piata Civică din Tulcea se urmareste, pe un ecran enorm, discursul lui Crin Antonescu, fiu al orasului. Lumea se bucura Dacă ar fi ramas in oras poate ajungea primar...

 

14.03 Crin Antonescu este incă in Parlament pentru că afară plouă si nimeni nu vrea să-i imprumute o umbrela

 

13.56 S-a confirmat că jandarmii au primit munitie. În pachete cu sigla UE li s-au distribuit: zahar pentru a pune in rezervoarele masinilor opozitiei; biscuiti pentru a ademeni manifestantii pe cai ocolitoare si cite trei cartuse de tigari de manevra din republica Moldova.

 

13.48 La ora 14.00 incepe pe Discovery "Secundele dinaintea dezastrului". Motiunea se votează in jurul oraei 15.00.

 

13.45 Crin Antonescu l-a rugat pe Victor Ponta să-i zică si lui dacă adună cu două voturi mai mult decit puterea, pentru că el s-a cam plictisit si ar vrea să plece.

 

13.40 În timpul spotului publicitar la Hapic Max, Roberta Anastase a anuntat propria numaratoare a manifestantilor din fata Parlamentului: 170.

 

13.35 Pe SEAP s-a organizat o licitatie fulger pentru reabilitarea termică a balcoanelor din Palatul Parlamentului. Câștigă firma care reuseste să pună termopane la toate balcoanele care dau in sala plenului pană la ora 13.56.

 

13:25 În Parlament au intrat mai multi protestatari care vor să ajungă la balcoane. Elena Udrea si Roberta Anastase le dau peste mina

 

13.22 Vorbeste Vasile Blaga. În principiu, strategia de micsorare a salariilor Politistilor si jandarmilor a fost gandită pentru astfel de momente. Fortele de ordine au acceptat să ia mai putin pe cartea de munca dacă li se dă voie să-și ia singuri stimulentele de la sindicalisti. Dintii de aur, totusi, trebuie depusi la BNR.

 

13.19 (P) Doar langă statia de metrou Izvor mai puteti gasi covrigi calzi, apă minerală plata tigari, suveniruri de la manifestatie si reteta naturistă secretă a Monicai Tatoiu. Grabiti-vă pană nu ajung si autocarele de la Suceava!

 

13.16 Jumatate dintre sindicalisti sunt extrem de nervosi. Abia acum au aflat că Samatha Fox si Sabrina si-au anulat concertul.

 

13.15 Parlamentarilor PDL le-au fost impartite cite două brățări, una pentru fiecare mina Prin actionarea unui buton de catre premierul Boc prin acestea trece curent. De asemenea, se apre că la balcon este un arcaș care poate culca la pamint cu sageti otravite orice parlamentar din coalitie care ar vrea să fugă cu bilele spre urne.

 

13.12 S-a trezit Traian Basescu. A cerut cafea si stenogramele de peste noapte. A refuzat, deocamdata orice declaratie.

 

13.09 În Piata Constitutiei nu mai sunt bilete pentru zona VIP.

 

13.07 Boc promite că după această terapie de soc romanii o vor duce mult mai bine sau, cel putin, se vor distra mai mult. Va urma o terapie de show.

 

13.01 Alin Popviciu s-a intors in sala de sedință. După care a iesit iar, pentru că-și uitase bilutele in ministudiului Realitatea, langă Cristina Șincai. Bilutele, insa au disparut fară urma Vom reveni.

 

12.41 Independentii fac bilute de vot, desi stiu foarte bine că nu e frumos să stai cu degetul in nas.

 

12.40 Vorbeste Boc. Parlamentarii profită de moment ca să vorbească intre ei si să arunce cu avioane de hirtie.

 

12.21 Breaking alert: Trei autocare cu sindicalisti pelcate ieri seară din Braila au ajuns, in sfarsit, la manifestatiile de la Nisipurile de Aur. Unul dintre sindicalisti a declarat că au ales să protesteze aici pentru că sunt conditii mai bune iar serviciile oferite de jandarmi nu se pot compara cu cele de la Bucuresti. Sindicalistii protestează la această oră in fata primariei din Varna, cerand alte autocare in locul celor care le-au fost furate in timp ce ei se aflau la miting.

 

12.15 Deputatul PDL Alin Popoviciu e la televizor si explică faptul că Boc a limitat dezastrul Romaniei. Sictir, Aline, orice om limitat putea să facă asta!

 

12.15 Crin Antonescu a ajuns si el in Parlament. A zis că-i place cum arată si că o să mai vina

 

12.13 Pesedistul Dan Șova citeste motiunea de cenzura Emil Boc se tot uită la ceas. Asteaptă să se facă ora 13, ca să se trezească presedintele si să-l sune. O să vină el cu frate-su si cu incă doi dintr-a doispea ca să-l scoată din rahat.

 

11.51 Mai multi profesori din Valea Jiului au devastat sediul PNȚCD, de unde au furat doi batrini. Unul de 93, altul de 98 de ani. Cei doi le-au multumit, pentru că de cîțiva ani tot incercau, fară succes, să gasească iesirea din sediu. Profesorii spun că la sediul PNȚCD au gasit in seif felii de parizer si folii de pastile Viagra din import.

 

11.45 Se zvoneste că bucurestenii vor să protesteze impotriva acestor manifestatii de stradă care nu au alt rezultat decit acela de a bloca circulatia.

 

11.40 Victor Ponta se indreaptă spre Casa Poporului purtat pe brate de protestatari. Are la git steagul Romaniei. Nu se vede clar dacă a bagat capul prin gaură sau, pur si simplu, si l-a infășurat.

 

11.40 Aura Vasile coboară de la prezidiu si se imbrățisează cu Teo Trandafir. Se mingiie, se pupa iii, unii parlamentari revad ce au mincat cu o seară inainte.

 

11.38 Vorbeste Aura Vasile. Ține să precizeze că freza ei nu o copiază pe cea a Sofiei Vicoveanca si că cine va mai spune asta va fi actionat in judecata

 

11.35 Emil Boc este la prezidiu, alaturi de ceilalti membri ai cabinetului. Se uită prin foi, citeste, iși noteaza Exact cum fac unii oameni la birou cind muncesc cu creierul.

 

11.35 A inceput sedinta camerelor reunite care vor dezbate motiunea de cenzura Pe lingă Roberta Anastase, chiar si Geoană are ceva din aura unui Seneca.

 

Academia Catavencu

MikStelista27.10.2010 15:41

Merge o baba la doctor si intreaba unde e inima. Doctorul ii raspunde: In partea stanga, sub san. A doua zi, titlu in ziar: O batrana, in incercarea de a se sinucide, s-a impuscat in genunchi.

---------------

Doi nemti discută intr-un showroom:

- Ce-i asta, Dacia Duster?

- Duster...da

- Romaneasca nu?

- Da, romaneasca.

- Buna nu? Garda inalta cauciucuri groase...

- Mda..

- Mai, ce ti-e si cu romanii ăștia...ar face orice numai să nu-și repare drumurile.

---------------

Un bancher evreu isi insoara baiatul.

- Simon, fiule, maine zburam la Tel Aviv pentru nunta ta.. Imi dau brusc seama ca nu ti-am spus multe lucruri despre viata.. De maine vei fi impreuna cu sotia ta, trebuie sa stii unele lucruri. Uite, spre exemplu, cunosti degetele de la mana?

- Sigur, tata, degetul mare, aratator, mijlociu, etc .

- Nu, fiule, stai sa-ti explic: exista degetul calatoriei, al directiei, al placerii, al casatoriei si al distinctiei..

- Ah, nu stiam asta, tata.

- Degetul calatoriei este degetul mare, care iti permite sa faci autostopul; degetul directiei - indexul - il intinzi ca sa indici un anumit lucru; degetul casatoriei " inelarul - pe care pui verigheta, iar degetul distinctiei - cel mic - pe care-l ridici cand bei cafea.

- Am inteles, tata, dar ai uitat degetul placerii.

- Ah, Simon, l-am lasat pe cel mai bun la sfarsit. Degetul placerii este degetul mijlociu, cel mai lung si mai frumos. Pentru placere, fiule, il umezesti cu limba si numeri bancnotele.

Virgil30.10.2010 19:54

Intelegandu- i pe ingineri - Actul Unu

 

Doi studenti la inginerie mergeau prin campus cand unul dintre ei spune:

- De unde ai bicicleta asta superba?

Al doilea raspunde:

-Sa vezi, ieri mergeam pe aici gandindu-ma la referatele mele, cand a aparut in fata mea o femeie foarte frumoasa pe aceasta bicicleta. Si-a scos toate hainele si mi-a spus: 'Ia de la mine orice poftesti'.

Celalalt da din cap intelegator si zice:

- Ai facut o alegere buna... Hainele ei probabil nu ti se potriveau!

Intelegandu- i pe ingineri - Actul Doi

 

Un arhitect, un artist si un inginer discutau despre cu cine e mai bine sa iti petreci timpul, cu nevasta sau cu amanta. Arhitectul a zis ca prefera sa fie cu nevasta, asa putea construi fundatia la o relatie vesnica. Artistul a spus ca prefera sa fie cu amanta. In ea gasea mai multa pasiune si mister. Inginerul a spus ca prefera sa le aiba pe amandoua.

- Amandoua?! au intrebat ceilalti.

- Da. Daca ai o nevasta si o amanta, fiecare se va gandi ca esti cu cealalta si atunci poti sa stai la serviciu sa-ti termini treaba pe ziua urmatoare.

 

Intelegandu- i pe ingineri - Actul Trei

 

- Optimistul: paharul e pe jumatate plin.

- Pesimistul: paharul e pe jumatate gol.

- Inginerul: paharul are dublu din capacitatea necesara.

 

Intelegandu- i pe inginerii - Actul Patru

 

Un inginer traversa un drum cand broasca din basme ii atrage atentia si ii spune:

- Daca ma saruti voi deveni o printesa frumoasa. Inginerul ia broasca de pe drum si o baga in buzunar. Broasca a repetat mai tare:

- Auzi, daca ma saruti, voi ramane cu tine toata saptamana.

Inginerul a scos-o din buzunar, i-a zambit si a varat-o inapoi. Atunci

broasca a strigat:

- Fii atent domnule, daca ma saruti, voi deveni o printesa frumoasa, voi ramane toata saptamana cu tine si voi face ORICE vrei.

Inginerul o scoate din buzunar, ii zambeste si o pune inapoi. Broasca disperata devine isterica:

- Mai, ce-i cu tine. N-auzi ca-s o printesa frumoasa si ca voi face dragoste cu tine o saptamana?! Care-i baiul? De ce nu ma saruti odata naibii?!

Inginerul ii raspunde:

- Auzi, ba, eu sunt inginer. N-am timp de muieri, dar sa dai de o broasca vorbitoare.. . asta chiar e interesant!!

Tine cont de aceasta observatie:

 

 

- Daca dimineata cand te trezesti, constati ca nu esti inginer, esti norocos

 

- Daca te trezesti, nu esti inginer si o blonda spectaculoasa doarme linga tine in pat, esti ingrozitor de norocos.

 

- Daca te trezesti, esti inginer si o blonda superba doarme in pat linga tine... nu te stresa, inca visezi.

 

Daca poti citi acest mail esti binecuvintat dublu.

 

Una pentru ca cineva si-a adus aminte de tine.

 

A doua pentru ca iti merge Outlook-ul , ceea ce intra in domeniul miracolelor

 

 

 

Trimite asta mai departe la inginerii pe care-i cunosti si daruieste-le un zambet, ca sa-l savureze si nu numai lor...

 

Si voi ceilalti, care nu sunteti ingineri, distrati-va1

Virgil30.10.2010 20:02

 

Stiai ca in corpul omenesc exista un nerv care face legatura intre globul tau ocular si anus?

Se numeste Nervul Optic Anal si este responsabil de viziunea cacacioasa despre viata.

Daca nu credeti, incercati sa va smulgeti un fir de par din fund, sa vedeti cum va dau lacrimile...

Virgil30.10.2010 20:10

Cateva localitati din Romania cu nume haioase :

 

1. Capatana Porcului(Brasov)

2. Amarastenii de Sus (Dolj)

3. Craciunelu de Jos (Alba)

4. Spermezeu (Bistrita-Nasaud)

5. Mirosi (Arges)

6. Labasint (Arad)

7. Mierlestii de Sus (Olt)

8. Cacacioasa (Valcea)

9. Partestii de Sus si de Jos (Suceava)

10. Maciuca (Valcea)

11. Madulari (Valcea)

12. Urlati (Prahova)

13. Baicoi (Prahova)

14. Buda (Ilfov)

15. Fierbinti (Ialomita)

16. Iepureni (Iasi)

17. Fundatura (Cluj)

18. Tetcoiu(Dambovita)

19. Cioara de sus (Alba)

20. Cotofenii din dos (Dolj)

21. Capruta (Arad)

22. Prajesti (Neamt)

23. Belis (Cluj)

24. Calu (Neamt)

25. Iapa (Maramures)

26. Afumati (Ilfov)

27. Toporu (Giurgiu)

28. Varsatura (Braila)

29. Cumparatura (Suceava)

30. Jena (Timis)

31. Jupa (Caras-Severin)

32. Ciperceni (Golj)

33. Cocosesti (Alba)

34. Sculeni (Iasi)

35. Cacaina (Vaslui )

36. Sacu (Caras-Severin)

37. Carpa (Caras- Severin)

38. Vartescoiu (Vrance)

39. Milcoiu (Valcea)

40. Muereasca ( Valcea)

41. Bulbucata (Giurgiu)

42. Paros (Hunedoara)

43. Stalpu (Buzau)

44. Boldu (Buzau)

45. Colti (Buzau)

46. Lungesti (Valcea)

47. Insuratei (Braila)

48. Udati-Manzu (Buzau)

49. Flamanzeni (Ilfov)

50. Gogosari (Giurgiu)

51. Fututa (Sibiu)

vlad31.10.2010 05:34
Cateva localitati din Romania cu nume haioase :

 

 

si-ti mai zic eu 2 localitati din Ilfov: Balamuci si Scuipici.

iNsTiGaToR31.10.2010 14:00

Urechesti , Vrancea

Lilieci, Ialomita

Virgil01.11.2010 05:53

 

Un evreu din Rusia primeste permisiunea de a emigra in Israel...

La granita, rusii ii controleaza bagajul, gasesc impaturit intre haine un bust al lui Lenin si-l intreaba:

- Ce e asta?

Evreul:

- Ar trebui sa intrebati CINE e asta, nu CE e asta... Asta e Lenin, cel care a pus bazele socialismului si a adus bunastarea poporului rus.. si l-am luat ca amintire a zilelor de prosperitate...

OK, rusii il lasa sa treaca.

Pe aeroport in Tel Aviv, granicerii gasesc bustul lui Lenin si intreaba:

- Ce e asta?

Evreul:

- Ar trebui sa intrebati CINE e asta, nu CE e asta. Asta e Lenin, nenorocitul din cauza caruia am parasit eu Rusia si l-am luat cu mine ca sa am pe cine sa blestem in fiecare zi.

Îl lasa si astia sa treaca...

Tipul se duce acasa, pune bustul pe raftul unei biblioteci si, la o petrecere organizata de familie cu ocazia sosirii sale, un nepot vede bustul si intreaba:

- CINE e asta?

La care evreul ii raspunde:

- Ar trebui sa intrebi CE e asta, nu CINE e asta. Raspunsul e: 10 kilograme de aur de 24 de carate, fara impozit , vama sau TVA !

Virgil01.11.2010 05:57

Da cum e la voi cucuruzul, oameni buni?

 

Raspuns:

cucuruzzu.jpg

Virgil01.11.2010 06:12

Subject: Care e diferenta dintre "politician si hot " ?

 

Scriitorul brazilian Fernandes Millor a lansat o dezbatere publica cu tema:

<<Care este diferenta dintre "politician" si "hoț"?>>

Un anume raspuns l-a surprins in mod special:

"Diferenta dintre un politician si un hoț este că pe primul il aleg eu, in timp ce al doilea mă alege el pe mine.

Am nimerit-o?".

Iar replica lui Millor a fost:

"Stimate domn, sunteti un geniu.

Sunteti singurul care a reusit să gasească o diferență intre cei doi".

 

 

Exista cite un "mos Teaca" si in US ARMY !!!!!!!

 

 

CONVERSATIE RADIO IN OCEAN

Asta e o transcriptie a unei convorbiri radio reale intre un vas din Armata Statelor Unite si

autoritatile canadiene de coasta din

Newfoundland in Octombrie 1995

 

 

Americanii : Va rugam, schimbati directia voastra cu 15 grade la nord cu

motivul de a evita ciocnirea.

Canadienii : Recomandam ca DV sa schimbati directia VOASTRA cu 15 grade la

sud ca sa evitam ciocnirea.

Americanii : Aici capitanul vasului Marinei SUA. Repet: schimbati

directia.

Canadienii : Nu, repetam: voi trebuie sa schimbati directia.

Americanii : AICI SUNTEM PORTAVIONUL ABRAHAM LINCOLN , AL DOILEA VAS IN

DIMENSIUNI AL FLOTEI STATELOR UNITE ALE AMERICII IN OCEANUL ATLANTIC. NE

INSOTESC TREI DISTRUGATOARE, TREI CRUCISATOARE SI NUMEROASE VASE DE

SPRIJIN. CER CA DV. SA VA SCHIMBATI DIRECTIA CU 15 GRADE LA NORD , SAU VOM

LUA MASURI PENTRU A GARANTA SECURITATEA ACESTUI VAS.

 

Canadienii : Noi suntem un far. Voi hotariti...

 

 

Chiar n-ati crezut ca exista o localitate cu asemenea nume in judetul Sibiu? In tara noastra libera si democrata, e posibil orice...

localitatea.jpg

Virgil01.11.2010 06:34

Pedepsirea violului in codul penal din 1751, in vremea domnitorului Constatin Mavrocordat:

 

"Cel ce va fi prins cu stromeleagul invartosat primprejurul partilor fatatoare ale muierii, i se va taia scarbavnicul madular spre vesnica lui nefolosire"

bijoux_bz01.11.2010 07:31
Cateva localitati din Romania cu nume haioase :

 

 

Chietris (Bacau)

razvan2802.11.2010 12:09
Pedepsirea violului in codul penal din 1751, in vremea domnitorului Constatin Mavrocordat:

 

"Cel ce va fi prins cu stromeleagul invartosat primprejurul partilor fatatoare ale muierii, i se va taia scarbavnicul madular spre vesnica lui nefolosire"

 

 

Ce vocabular era pe atunci

 

 

Gigi suge stromeleagul :))

Stanici02.11.2010 12:55

Vecina "traznet" de alaturi, bate la usa.

El deschide, iar ea ii zice :

- Auzi, abia am ajuns acasa si am chef nebun sa ma distrez, sa ma imbat si sa fac sex toata noaptea ... tu esti ocupat diseara?

- NUU, nuuuuuuu!!!

- Atunci imi tii si mie cainele pana maine dimineata ?

 

 

 

 

Ea il tot pipaia pe cap.

El: ce tot faci?

Ea: iti caut coarnele pt ca faci dragoste ca un diavol.

Dupa jumatate de ora Ea era peste el si atunci El incepe sa o pipaie pe cap.

Ea zambind il intreaba: Ce faci?

El: Iti caut coarnele .

Ea: De ce? fac dragoste ca o diavolitza?

El: Nu!!! Esti grea ca o vaca!

 

 

Un barbat se prezina la doctor (care din intamplare era o doctorita).

- Buna ziua, va rog sa imi spuneti ce problema aveti.

- Pai cred ca mai bine v-as arata.

Isi da jos pantalonii si ce sa vezi? De departe cea mai mica "problema" care a vazut-o doctorita vreodata. Aceasta incepe imediat sa rada de nu mai poate cu greu reuseste sa se potoleasca:

- Vai, imi cer scuze, nu stiu ce m-a apucat. Promit ca nu se va mai repeta. Acum va rog sa-mi spuneti ce problema aveti?

- E umflata.

 

 

Un politist il opreste pe un sofer de tir si il gaseste pe acesta cu o maimuta vie. Curios, politistul il intreaba pe sofer:

- Da' ce faci cu maimuta aia?

- Pai, i-o mai dau si eu sus, ca tot sunt plecat mult timp de acasa.

- Da? Nu te cred!... Cum faci?

Ca sa il convinga, soferul ii zice maimutei sa treaca la aparat. Vazand ca maimuta nu reactioneaza o ia de ceafa si o da capul de bordul masinii, spunandu-i:

- Treci fa si fa-ti treaba!

Maimuta se apuca de treaba si-l termina pe sofer. Politistul ramane stupefiat!...

Ca sa fie amabil, soferul il intreaba pe politist:

- Vrei si tu acum?

- Da, dar pe mine sa nu ma dai cu capu' de bord!...

 

 

Un german pe aeroport in Paris. Vamesul francez se uita la pasaport si intreaba: Ocupation?

La care neamtul: No, no.. Just visiting...

 

 

Bula mic cu ta-su la piscina. Merg ei pe marginea piscinei si Bula aluneca pe gresia uda. In ultima clipa, se apuca de p*** lu' ta-su si se salveaza. La care ta-su se uita in jos si ii zice cu dispret: - Vezi, ba, daca erai cu ma-ta iti spargeai capu!

 

 

O tanara doamna opreste masina sa in fata semaforului la rosu. Se aprinde galben - doamna sta pe loc, verde - doamna iarasi sta. Se aprinde rosu, din urma fac semnal celelalte masini. De ea se apropie un politist si intreaba:

- Doamna doreste alta culoare???

 

 

Într-o unitate de tancuri, unei grupe de proaspeti recruti li se prezintă pentru prima oară un tanc. Plutonierul comandant de grupă incepe să le explice:

- Tancul este de tip T-55, fabricat in URSS. Are cineva vreo intrebare?

Nimeni nu intreabă nimic.

- Pe tanc, se află instalat un aruncator de grenade calibrul 120. Are cineva vreo intrebare?

Nimeni nu intreabă nimic.

- Tot pe tanc avem o statie de comunicatii radio. Are cineva vreo intrebare?

Un soldat ridică mina timid.

- Da, soldat, spune!

- Tovarășe plutonier, statia radio e pe lampi sau pe tranzistori?

- Bai, pentru timpiti ca tine o să repet: este pe tanc!

 

Bulă soseste in Armata La controlul de la poarta subofiterul de serviciu ii gaseste un geamantan plin de prezervative.

- De ce ti-ai adus atitea prezervative, Bula

- Am auzit eu că in armată e f**ai mare.

 

 

Un mos si o baba, sot si sotie mor intr-un accident si ajung in Rai.

Acolo ingerul de serviciu ii duce pe o plaja plina de palmieri si cu o casa superba si le spune:

- Acum tot ce aveti de facut in Rai este sa stati aici si sa va bucurati de toate.

Mosul se intoarce catre baba si ii zice:

- Vezi ce proasta ai fost? Puteam sa fim aici de 10 ani dar nuuuuu... tu vroiai sa mancam sanatos!

 

Maria, pe malul raului, spala rufe.

Si cum freaca ea de zor la rufe, din muntele alaturat se desprinde o stanca uriasa care se pravale peste Maria si o face terci.

Ion se uita lung spre terci si murmura:

- Inca o masina de spalat distrusa de calcar...

 

 

 

cand barbatii dau sfaturi in revistele de femei :

 

 

Maria ne-a scris:

Saptamana trecuta, intr-una dintre zile, am plecat la servici lasandu-mi sotul in fata televizorului. Am luat masina

si am plecat catre locul de munca. La nici un kilometru departare de casa, se auzeau niste zgomote de la motor si a

trebuit sa trag pe dreapta. M-am intors repede acasa, pe jos, sa-l chem pe sotul meu sa ma ajute.

 

Sotul meu era in dormitorul nostru impreuna cu fiica vecinilor nostri. Eu am 32 de ani, sotul meu are 34, tipa are 22

de ani. Suntem casatoriti de 10 ani. Va dati seama ca ne-am certat, el

mi-a marturisit ca are o relatie cu tipa asta de vreo 6 luni. Mi-a mai spus ca a fost dat afara de la munca si ca este

foarte deprimat. Mi-a promis ca nu se va mai intampla.

 

Imi iubesc foarte mult sotul, dar de cand i-am dat ultimatumul, este foarte tacut, absent si distant. Ma tem ca ma va

parasi. Ce ar trebui sa fac??? Multumesc anticipat, Maria.

Un barbat ii raspunde:

Draga Maria, cand o masina se opreste si nu mai vrea sa porneasca, dupa o distanta destul de scurta, trebuie sa iei in

calcul mai multi factori. Incepe prin a verifica daca mai ai benzina. Dupa aceea verifica filtrul si vezi daca are vreo

problema. Vezi poate ai ceva la garnitura de chiuloasa. Daca nici una dintre toate acestea nu e, inseamna ca poate ai

probleme la rezervor si/sau pompa de injectie sa nu functioneze cum trebuie. Sper ca ti-am fost de folos

 

 

 

Sotul vine acasa dupa o zi de munca si ii spune sotiei:

− Auzi draga? Azi mergem la curve.

− Cum zici tu, dar cum putem merge amandoi?

− Foarte simplu. Eu merg la o tipa beton, iar tu mergi la ma-ta.

 

Ea si el fac sex:

El: Iti place draga ?

Ea: Mai tare ...

El: ITI PLAAAACEEEEEEE?!!!!!

 

 

Dragii mei,

 

Sa va povestesc cate ceva despri mini si despri ce fac eu paici.

 

Luni: Mergem la teatru, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Marti: Mergem la opera, sotul meu are acolo o logie, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Miercuri: Mergem la meci, si acolo sotul meu are o logie, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Joi: Mergem la cumparaturi, sotul meu imi cumpara di toate, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Vineri: Organizam seri caritabile, vin toti prietenii sotului meu, sotul meu are foarte multi prieteni, doneaza foarte multi bani, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Sambata: Ni plimbam, vizitam, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Duminica: Facem barbekiu, vin si prietenii sotului meu, ne facem cadouri reciproc, esti foarti frumos, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc.

 

Cu drag,

 

Iuliana

 

PS: Mi-i dor di p*la ca di mama

«1535455565773»