FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«1515253545573»
navodarean26.07.2010 12:25

SA VA PLECE N'DOYE

PULHAC,TORJE SI KONE

SA PLECE MARGARITESCU

Cristea,MOTI SI STANESCU

SA SE CERTE ACTIONARII

PRECUM SE CEARTA ZLATARII

BIANCA SA VA BICIUIASCA

POPII GAY SA VA IUBEASCA

S'AVETI GAGICI CA SI Mutu

SCULA CAT COLEA RAUTU

SEREA, ARBITRU SA VA FIE

SA JUCATI IN PUSCARIE

BANI S'AVETI CA SOMALEZII

SA VA STRIGE;MAIDANEZII

MINTEA CA LUI Gigi B.

NOAPTEA SA VA BEHAIE

NICI-O MINGE SA NU FIE

SA JUCATI C-O BUTELIE

Borcea S'AFLE CE-I 'LETAL'

SA NU CREADA CA-I MORTAL/

 

ACESTA ESTE UN PAMFLET SI TREBUIE LUAT CA ATARE.OAMENII DESTEPTI STIU DE GLUMA SI VOR RADE.RESTUL. . . .

Lari28.07.2010 12:29

TOP 10 CERERI IN CASATORIE IN FUNCTIE DE PREFERINTELE MUZICALE:

 

1. ROCKERUL : Vrei sa ne despaduchem impreuna pana la adanci batraneti?

 

2. HOUSERUL : Vrei, vrei, vrei, vrei, vrei, vrei, vrei, vrei, vrei ,vrei sa, sa,sa, sa, sa, sa, sa 

 

3. MANELISTUL : Sa moara tata de nu te iubesc din iubire si simt iubire de tine. Hai sa te fac femeia mea trai-ti-ar! Ma jur pe mormantu' lu' aia batrana ca ti-l aduc pe Sorinel sa cante la nunta!

 

4. IUBITORUL DE OPERA : Vreeeeiii sa fiiiii sotiaaaa meaaaaa?! Stiiiu ca vreeeei!!! Ba nuuuu! Ba daaaaaa! Ba nuuuuu! Ba daaaaaa! Ba nuuuuuu! Ba daaaaaaa! BINEEEEEE! HOOOOO!

 

5. HIP-HOPER-UL : Imi spun baietii ca tu esti cea mai bengoasa / De parca ti-au dat m..e sa stie ca ai gura frumoasa / Dar imi place curu' tau si vreau sa-l am mereu / De aceea omu' tau pe viata o sa fiu doar eu!

 

6. EMOISTUL : Nu-i asa ca NU vrei sa ne casatorim?

 

7. FOLCLORISTUL : Vrei ca tot restul vietii sa muncesti in casa, curte, gradina si la camp ca o sclava, sa cresti copiii, sa ma astepti cand vin de la carciuma si sa mananci bataie pana cand moartea ne va desparti?

 

8. FANUL LUI BEETHOVEN : Vrei, vrei, vrei vreeeeeeeei! Nu nu nu nuuuuuuuuu!

 

9. PUNKER - UL : Daca nu vrei sa-ti devastez casa, sa-ti ard familia, sa te tai, sa torn acid pe tine, accepta sa te mariti cu mine!

 

10. Mihai TRAISTARIU: Vrei sa fiu sotia ta? 

Azzido28.07.2010 13:03

De Paste Bula ii aduce doamnei profesoare un cosulet cu doi iepurasi vii.

Proafesoara zice:

- Vai, Bula, sunt minunati! Cum i-ai prins?

- Futandu-se!

Maye29.07.2010 10:52

Barbatii Si Gratarul

 

 

Cand un barbat se declara pregatit sa preia prepararea gratarului, se declanseaza urmatoarea serie de evenimente:

 

1) femeia cumpara mancarea;

 

2) femeia face salata, pregateste legumele si desertul;

 

3) femeia pregateste carnea pentru gratar, o aseaza pe o tava, impreuna cu toate celelalte ustensile necesare si o duce afara, unde barbatul sta deja asezat cu o bere in mana in fata gratarului.

 

Si aici vine punctul cel mai important al intregii desfasurari:

 

4) Barbatul aseaza carnea pe gratar!

 

5) apoi mai multe activitati de rutina, femeia aduce farfuriile si tacamurile afara;

 

6) femeia informeaza barbatul ca mai e putin si carnea se arde;

 

7) el ii multumeste pentru aceasta informatie importanta si mai comanda totodata inca o bere la ea, in timp ce el se ocupa de situatia de urgenta;

 

Si apoi inca un punct foarte important!

 

Barbatul ia carnea de pe gratar si o da femeii!

 

9) apoi urmeaza din nou rutina. Femeia aranjeaza farfuriile, salata, painea, tacamurile, servetelele si sosurile si aduce totul afara pe masa;

 

10) Dupa masa femeia elibereaza masa, o curata, spala vasele;

 

Si din nou, foarte important!!!

 

11) Toti il lauda pe barbat pentru calitatile lui in arta gatitului si ii multumesc pentru mancarea super buna!

 

12) Barbatul o intreaba pe femeie cum i-a placut faptul ca nu a fost nevoita sa gateasca si cand observa ca ea e cam botoasa, ajunge la concluzia, ca pe femei nu le poti multumi oricum niciodata.

AG29.07.2010 11:47

parca i'am vazut pe mama si pe tata in chestia asta =)) so reaaaal

razvan2801.08.2010 14:23

Doua babe :

- Ai luat pensia ?

- Am luat ****

- Ia uite ma si io ca proasta am luat pensia

 

 

Un scotian le promite copiilor sai: copii daca sunteti cuminti duminica mergem la cofetarie sa ne uitam la lume cum mananca

LanDSharK01.08.2010 14:53

- Bade Ioane, ai capre, oi ?

- Am !

- Cate capre?

- Una !

- Si oi ?

- Aaa, oi am mai putine!

Harald01.08.2010 18:19
Cica un mosneag se afla pe mijlocul soselei. Facea semne disperate masinilor care treceau, sa opreasca. In sfarsit opreste un tip cu un Mercedes.

- Ce e bade, intreaba el?

- Domnule, zise mosneagul, va rog sa ma duceti si pe mine pana in oras.

- Te iau bade, dar ce faci cu vaca?

- Vaca? Apoi vine si ea dupa noi.

- Bine bade, urca. Si uite o sa merg cu doar 20 de km/h.

Zis si facut. Mertanul porneste, dar dupa cateva minute este intrecut de vaca.

Tipul zice:

- O sa bag 50 la ora. Vad ca tine vaca.

-Nicio problema spune mosneagul.

Merge ce merge Mertanul si vaca paca-paca, paca-paca langa ea.

Tipului de la volan nu-i vine sa creada asa ca accelereaza pana cand acul indicatorului de viteza arata 180km/h.

Dupa cateva minute vaca paca-paca paca-paca, in spatele lui.

- Domne, ce vaca e asta care alearga cu 180 la ora? A mers ea ce a mers dar uite ca scoate limba. Cred ca a obosit.

- Da de unde domnule! Observati ca a scos limba in partea stanga. Semnalizeaza, vrea sa va depaseasca.

 

stiam bancul asta cu un mertan si un trabant, si morala era ca trabantul era tras de mertan fara ca soferul sa isi dea seama :D

navodarean03.08.2010 17:07

Intr-un sat unguresc din Ardeal locuia un fotograf roman care facea poze si portrete, dar cam nereusite, pentru ca ba ieseau de la jumatate in jos, ba cu ochii rosii, ba cine stie cum... Asa i se si dusese vestea in zona!...

Intr-o zi vin la el doua unguroaice, mama si fiica, pentru a-si face ceva portrete de trimis rudelor din Ungaria.

Mama zice:

- Bune ziua, domnu' foto! Vinit noi la dumnevostre sa foteti la noi... Pa mine rog foteti in piciore iar pe fata rog foteti in fund...

Numa ce rughem noi la dumnevostre foteti la noi asa ca sa iese ochii bine la noi!...

Alex88pl03.08.2010 18:28

Trei spermatozoizi intr-o blonda. Primul: Eu cand ajung in ovar fac un baiat frumos, o minunatie! Al doilea: - Eu cand ajung in ovar fac o fetita fromoasa ca o stea! Al treilea spermatozoid: - Ho ba, ce va grabiti, abia suntem in gat...

Bogdan05.08.2010 21:35

Doi tarani stateau pe un camp cu oile la pascut.

Deodata, din cer apare un OZN din aur masiv.

Luminite multe, zgomot, vant de mai mai sa le ia caciulile de pe cap si la un moment dat aterizeaza.

De frica unul din ei o ia la fuga, dar celalalt inlemneste de frica.

Se deschide o trapa a OZN-ului si apar doi extraterestri imbracati din cap pana in picioare in aur:

− Salutare Pamanteni am venit in sfarsit sa va vizitam!

Taranul, vazandu-i ca au ganduri pasnice se mai linisteste si intra in vorba cu ei:

OZN-ul asta e din aur?

Extraterestrii: Da.

T: Si hainele voastre sunt tot din aur?

E: Da.

T: Si antenele tot din aur?

E: Da, din aur.

T: Si asa aveti toti la voi in galaxie?

E: Nu, doar noi Manelistii...

 

 

Cinci canibali se angajeaza pe post de ingineri la o companie. La ceremonia" de primire, directorul general le tine un discurs:

- Acum, ca sunteti parte din echipa noastra, ne asteptam sa va integrati cat mai repede. Aici se pot castiga bani buni si ai parte de tot confortul la locul de munca. Asa ca va rog sa nu va deranjati colegii.

Dupa o luna directorul ii convoaca din nou pe cei cinci:

- Sunt foarte multumit de voi, lucrati mult si foarte eficient. O sa propun mariri de salariu consiliului de administratie. Totusi, am o intrebare: Acum doua zile a disparut o femeie de serviciu. Stiti ceva despre treaba asta?

Canibalii neaga vehement orice legatura cu evenimentul. Dupa plecarea directorului, seful grupului de canibali incepe sa urle:

- Care idiot a mancat femeia de serviciu?

O mana se ridica sovaielnica din grup. Seful continua:

- Cretinule! De patru saptamani mancam managerii de proiecte si nimeni nu observa nimic, iar tu ca idiotul, te trezesti sa mananci femeia de serviciu?

 

 

 

 

 

Doi romani stateau la o bere. Unul zice:

¢Trecut de rahat am avut, prezent de rahat avem, bine că nu avem nici un viitor!

 

Azzido06.08.2010 07:41

O femeie și un bărbat in compartimentul de tren. El incearcă să intre in vorbă cu ea și o intreabă: Cum vă numiți dumneavoastră? Ea: Carmen .

El: Oh, este un nume foarte frumos.

Ea: De fapt mă cheamă Paraschiva, dar numele ăsta nu-mi place. Mașinile și bărbații sunt lucrurile pe care le iubesc cel mai mult pe lume și de aceea mi-am ales numele Car și Men- Carmen, simplu nu?.

El: Aha .

Ea: Și dvs. cum vă numți?

El: Berepizdă

Lari07.08.2010 14:38

1. Un student e la examen si nu prea stie. Profesorul ii zice : - Macar stii ce-i aia examen ?

- Da, este atunci cand doi oameni inteligenti vorbesc intre ei.

- Si daca unul dintre ei este idiot?

- Celalalt nu ia examenul.

 

2. Un grup de cercetatori scriu o carte, de 300 de pagini, un compendiu de fizică cuprinzand toate cunostintele din domeniu.

Se hotarasc să facă un sondaj ca să afle in cat timp o vor invăța studentii. Merg mai intai la francezi si ăștia zic că o invață in 4 luni !

Apoi merg in Germania si nemtii spun că o invață in 2 luni ! Și in final ajung in Romania, intr-un camin studentesc unde toti erau beti

morti ! Îl trezesc pe unul si il intreabă : "În cat timp reusesti să inveti toată cartea asta ?" si studentul nostru :

"BUUEEEYYYY, SCULAREA ! MÂINE AVEM EXAMEN !!!!"

 

5. La o restanta toti studentii asteptau in amfiteatru si la un moment dat intra profesorul...

- Intrebare de nota 10...Cum ma cheama ???

...liniste...

- Atunci o intrebare de nota 5...La ce materie dati azi restanta ???

...liniste...la care o voce de undeva din spate...

- Scarba vrea sa ne pice !!!

 

8. Noapte, inainte de examen. In apartamentul profului suna telefonul pe la 3 noaptea. Cu o voce iritata acesta raspunde :

- Da !

- Dormi ?

- Bineinteles ca dorm !

- ...si noi invatam, 'tu-tzi mortii ma-tii !...

 

9. Un student se duce la cantina si singurul loc liber este langa un profesor. Neavand ce face, se aseaza acolo.

Profesorul spune : - Porcul nu-i este prieten porumbelului.

Studentul raspunde : - Bine, atunci eu am zburat.

Enervat la culme, la examen, profesorul ii pune studentului cele mai grele intrebari, dar acesta raspunde la toate. In cele

din urma, profesorul il intreaba :

- Vezi pe drum un sac de minte si unul de bani. Pe care il iei ?

- Pe cel cu bani.

- Eu l-as lua pe cel cu minte.

- Fiecare cu ce n-are...

 

10. Profesorul, furios de-a dreptul, ii scrie pe lucrare BOU. Studentul merge la el si ii spune :

- Domnule profesor, v-ati semnat, dar nu ati trecut nota !!!!!

 

13. "Directorul unui internat ii previne pe baieti :

- Dacă dă dracu' si-l prind pe unul din voi in dormitorul fetelor, il amendez cu 10 Euro, a doua oară il ard cu 20 de Euro si a treia

oară cu 40 Euro ! Din spate, o voce timidă :

- Dom' director, da' un abonament cat costă ?"

 

14. Un preot explica la ora de religie : - Dumnezeu l-a creat pe Adam si cu o coasta din Adam a creat-o pe Eva.

- Parinte, il intrerupe un elev, tata spune ca ne tragem din maimute.

- Asculta, zice preotul plictisit, cazul familiei tale nu ma intereseaza ! Eu vorbesc in general.....

 

15. Se spune că s-a petrecut la Politehnica din Bucuresti.. Studentii aveau examen, dar, nemergand la cursuri nici macar nu-și

cunosteau profa. Un grup de studenti asteptau si ei... Vine o tipă faină cu un sal in jurul gatului, iar unul din studenti zice :

- Iată vine un sol de pace c-o naframă-n varf de băț. Și toti se prapadesc de ras.

Se uită tipa atent la ei si intră in sala Studentul in faptă :

- Waw ! Am pus-o ! E profa. Sigur mă pica Dar iși incearcă totusi norocul si intră in sala Cand să tragă biletu' cu subiectu', profa intreabă :

- Tu esti Mircea ?

- Eu sunt doamna Dau acum sau vin la toamnă ?!

 

16. Profesorul : Cine a fost primul om care a ajuns pe Luna ?

Gigel : Un somalez care s-a jucat cu elasticul de la chiloti...

 

17. Lectie de gramatică la Targu-Mures Profesoara le explică elevilor despre gradele de comparatie ale adjectivelor. După ce termina

vrea să vadă ce au inteles copiii si le cere să dea exemple :

- Ionel, spune profesoara, dă un exemplu de adjectiv la cele trei grade de comparatie. Se ridică Ionel si spune : frumos, mai frumos,

cel mai frumos.

- Bravo Ionel, spune profesoara, ai inteles perfect. Ai nota 10 ! Ia să vedem acum dacă Anisoara a inteles cum e cu gradele de comparatie.

Se ridică Anisoara si spune : inalt, mai inalt, cel mai inalt.

- Bravo Anisoara, ai si tu un 10 !

- Ia s-o vedem acum si pe Ildiko. Se ridică Ildiko si incepe : adanc, mai adanc, ioi !

 

18. Clasă de maghiari la ora de limba romană : Gyury, spune, te rog, o propozitie !

- "Duminică me duc la pedure".

- Gyury, draga nu-i bine.

- "Atunce nu me duc".

 

19. Elevii unei clase au fost fotografiati, iar diriginta lor incerca sa-i convinga sa cumpere pozele :

− Ganditi-va, copii, ce dragut va fi atunci cand veti fi mari si va veti uita la fotografii spunand : "Uite-o pe Oana - acum e avocat"

sau "Uite-l pe Mihai - acum e doctor"...

Din clasa se aude o voce: − Uite-o pe diriga - acum e moarta !!!

 

20. Profesorul zice : "Baiete din pacate pentru tine nota pe care o ai incepe cu P. Banuiesc ca stii ce nota e, nu ?"

Studentul: "Pinci ?"

 

21. Profesorul de matematica Grigore Moisil, la o ora de matematica. Dupa ce a citit prostiile pe care le-a debitat unul dintre studenti

intr-o lucrare, il cheama pe studentul respectiv la el, il pupa pe frunte si zice:

- Tu poti sa te lauzi la toata lumea ca profesorul Grigore Moisil te-a pupat in fund , ca asta nu-i cap!

Lari09.08.2010 00:37

Una il intreaba pe barbatul cu care are o relatie de cateva saptamani:

- Cand ma prezinti familiei tale?

- Pai, momentan, nu pot. Copiii sunt in tabara si nevasta-mea e in delegatie.

Virgil09.08.2010 07:53

O femeie si un barbat in compartimentul de tren. El incearca sa intre in vorba cu ea si o intreaba:

"Cum va numitzi dumneavoastra?"

Ea: "Carmen".

El: "Oh, este un nume foarte frumos."

Ea: "De fapt ma cheama Petra, dar numele asta nu-mi place. Masinile si barbatzii sunt lucrurile pe care le iubesc cel mai mult pe lume si de aceea mi-am ales numele "Car" si "Men", Carmen".

El: "Aha".

Ea: "Si dvs. cum va numitzi?"

El: "Berepizda".

steaua_radu13.08.2010 06:55

- Ce se intampla daca din gresala bagi in aparatul de cafea un banut cu sigla Steaua

- Pe afisaj apare scris UEFA Champions League.

- Ce se intampla daca bagi unul cu Dinamo?

- Pe afisaj scrie: MAI INCEARCA!

images__1_.jpg

Virgil17.08.2010 07:50

Un individ a murit inecat in piscina. Nimic ciudat pana aici. Insa trebuie spus ca e cel putin stupid sa te ineci in bazin la o petrecere la care erau prezenti in jur de 200 de salvamari. S-a intamplat in 1985, la un party organizat de salvamarii din New Orleans, pentru a sarbatori incheierea sezonului fara niciun deces.

razvan2817.08.2010 08:28

Asta daca s-a intamplat in realitate e gen culmea prostilor :))

iNsTiGaToR17.08.2010 09:54

Era pe site la Pro TV un articol "Cele mai stupide decese" si era si ala acolo :))

razvan2817.08.2010 19:24

Cum o fi sa mori cand te caci ? :blink:

AG24.08.2010 13:39

Două blonde: Prima o intreabă pe cea de-a doua:

- Auzi fata care crezi tu că e mai departe: Luna sau Londra?

- Da' proastă mai esti, fato.... vezi tu Londra de aici?

razvan2824.08.2010 19:10

Eu il stiam cu Paris :))

 

 

Un roman , un ungur si un englez intr-un tren.La un moment dat englezul intreaba :

 

- What is written here ?

- Do not hang down on the window , ii spune romanul

- Yes , yes...ii raspunde englezul

Se uita romanul vede scris acolo si in limba romana , "Nu va aplecati pe geam".Da dintr-o parte ungurul mirat:

- Da in ungureste de ce nu scrie ?

- Pai voi aveti voie.

Robert Aeroth24.08.2010 19:43

ala cu gratarul a fost genial=)))))))))

David25.08.2010 09:12

"Me too! Are you Episcopalian or Baptist?"

 

"Baptist."

 

"Wow! Me too! Are you Baptist Church of God or Baptist Church of the Lord?"

 

"Baptist Church of God."

 

"Me too! Are you Original Baptist Church of God, or are you Reformed Baptist Church of God?"

 

"Reformed Baptist Church of God."

 

"Me too! Are you Reformed Baptist Church of God, reformation of 1879, or Reformed Baptist Church of God, reformation of 1915?"

 

"Reformed Baptist Church of God, reformation of 1915!"

 

To which I said, "Die, heretic scum!" and pushed him off.

 

LanDSharK25.08.2010 11:07

 

8. Noapte, inainte de examen. In apartamentul profului suna telefonul pe la 3 noaptea. Cu o voce iritata acesta raspunde :

- Da !

- Dormi ?

- Bineinteles ca dorm !

- ...si noi invatam, 'tu-tzi mortii ma-tii !...

 

Profesorul suna inapoi.

-Puteti sa va culcati si voi. Maine nu trece nimeni !

«1515253545573»