FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«1545556575873»
Stanici02.11.2010 13:42

Un roman si un ungur se duc la pescuit, dupa ceva vreme unul prinde pestisorul auriu.

-Lasati-ma inapoi si va indeplinesc la fiecare cate o dorinta.

Primul incepe ungurul:

-Ba Pestisorule, cunosti Marele Zid Chinezesc?

-Da...

-Ia-l si inconjoara Ungaria cu el sa nu mai calce nici un roman pe acolo.

Ia pestisorul zidul si imediat inconjoara toata Ungaria.

Vine randul romanului sa-i ceara ceva:

-Pestisorule, Marele Zid Chinezesc are ferestre?

-Nu.

-Are usi?

-Nu.

-Atunci umple-l cu apa!

 

 

 

Ea catre el:

- Logodnicul lui Lili este mai tandru ca tine, ii spune mereu "perla mea"!

- El este bijutier. Eu sunt ginecolog. Cum ai vrea sa-ti spun ?

 

 

Ion si Gheorghe:

- Servus, Ioane, ce faci?

- Bine, mi-am luat sconcs.

- Si unde il tii?

- Apai, in pat, la picioare...

- Da? nu miroase urat?

- Ba da, da s-o invata el.

Virgil03.11.2010 12:54

Objet: Poveste cu iubite

 

Olanda : Ai doua iubite. Te poti insura cu amandoua. Ele se pot casatori intre ele.

 

Moldova : Ai doua iubite. Di la tini si audi galseava aia in fiecari noapti, mai omule?

 

Rusia : Ai doua iubite. Stalinskaya si Moskovskaya.

 

Pakistan : Ai doua iubite. Cea mai varstnica are 6 ani..

 

India : Ai doua iubite. Budha n'aude nu vede..

 

Turcia: Ai doua iubite. Una iti face mancare, una iti spala rufele, una iti calca hainele si una le supravegheaza pe celelalte. Chiar vroiai sa te credem ca ai numai doua iubite?

 

China : Ai doua iubite. Din cateva miliarde de motive.

 

Bulgaria : Ai doua iubite. Pe una o cheama Sofia.Cand cealalta te intreaba "unde ai fost?" "- la Sofia !" si esti in deplina siguranta.

 

Germania : Ai doua iubite. Ambele blonde.

 

Mexic: Ai doua iubite. Vin hotii si fura jumatate. Iti mai da vecinul una. Imprumuti trei din barul de vis-a-vis. Vecinul isi ia partea inapoi. Cate ti-au mai ramas?

 

Anglia : Ai doua iubite. Absolut superbe. Iar ai baut prea mult..

 

SUA: Ai doua iubite. Una pe Facebook si una pe Myspace . Nu le-ai vazut niciodata.

 

Brazilia: Ai doua iubite. Rosaria Fiorella Andrea Luiza Esmeralda Carla Vitoria Alessandra del Campo si inca una.

 

Dubai : Ai doua iubite. Placate cu aur.

 

Cuba : Ai doua iubite. Nu esti deloc Fidel..

 

Suedia: Ai doua iubite pentru ca In IKEA chiar gasesti orice..

 

Spania: Ai doua iubite. Mai tarziu descoperi ca ele sunt de fapt surori. Putin mai tarziu afli ca tu esti chiar fratele lor mort la nastere. Mai ai un frate geaman desmostenit de catre soacra portarului, care portar nu-si mai aduce aminte nimic din copilarie. Viata ta e o telenovela.

 

Grecia : Ai doua iubite. Vecinul se cam da la una din ele. Dimineata te trezesti cu un cal mare de lemn in fata casei. Mai bine fugi!!!!

Virgil04.11.2010 11:08

Contraceptiv

contraceptiv.htm

Lari04.11.2010 15:34

Într-o firmă oarecare intră hotzi mascatzi:

- Acesta este un jaf!

Contabila, usurată:

- Vai, ce m-am speriat! Am crezut că e Garda Financiară !

 

 

Un preot vede o prostituata in strada si-i zice :

-Stii ca esti pe un drum gresit?

-Stiu! Nu trece mai nimeni pe-aici!

 

 

In fata unei gradinite se plimba un domn de vreun sfert de ora.

O educatoare , vazandu-l , il intreaba:

- Asteptati un copil , domnule?

- Nu, asa sunt eu, gras!

 

 

La tribunal:

- Stii ce te asteapta pentru marturie falsa?

- Da, mi-au promis un Mercedes!

 

 

Doua femei stau de vorba pe o banca in parc:

- Sotul meu, spune una, e un inger!

- Al meu inca mai traieste! ofteaza cealalta..

 

 

Un cioban il intreaba pe celalalt:

- Cum se spune, mai, funicular sau furnicular?

- La ce?

 

 

- Domnule, se adreseaza un betiv catre un trecator, fiti va rog bun si numarati-mi cucuiele ...

- Unu, doi ... patru ... sapte ... oho! Ai o colectie impresionanta ... zece, unsprezece ....

- Unsprezece? ... Va multumesc! Gata! Mai am doi stalpi si un zid .... si am ajuns acasa.

 

 

O blonda mergea pe strada cu bluza descheiata, lasand sa i se vada un san.

Un politist o opreste si o intreaba:

- Doamna, stiti ca va pot da amenda pentru expunere indecenta?

- De ce, domnule politist? intreaba blonda..

- Pentru ca aveti bluza descheiata si vi se vede sanul ...

- O, Doamne! exclama blonda, mi-am uitat copilul in autobuz!

 

 

- Cine e?

- Politzia!

- Si ce vretzi?

- Să vorbim!

- Citzi suntetzi?

- Doi.

- Păi vorbitzi intre voi...

 

 

O blondă comanda pizza.

- Să o tai in 6 sau in 12 felii?

- În 6, că nu pot să mănanc 12!

 

 

Sotia vine acasă plangand că i s-au furat banii din buzunarul cămăsii.

- Dar n-ai simtit cand hotul si-a băgat mana la san? O intreabă sotul.

- Ba da, dar am crezut ca e om serios !

 

 

In perioada războiului rece la o intalnire dintre presedinþii URSS si SUA acestia s-au amuzat aducand o ghicitoare să le prezică viitorul naþiunii lor. I-a ghicit prima dată rusului:

- Aoleu, văd puzderie de capitale: Moscova, Chisinău, Kiev , Minsk , Vilnius , Taskent, Erevan si altele de nu mai incap in globul de cristal; vai, tara asta va fi praf!

Zambetul rusului ingheaþă. Americanul repede o intreabă pe ghicitoare:

- În SUA cate capitale vezi?

Se uită ghicitoarea, se uită, ghiceste greu...

- Una singură, Washington !

- Of, mi-ai luat o piatră de pe inimă. Dar de ce ai citit asa greu?

- Păi era scris in arabă.

 

 

Două blonde:

- Aseară am făcut un test de sarcină.

- Vai! si au fost grele intrebările?

 

 

- Parinte, ieri noapte am facut sex cu 7 femei.

- Si nu regreti ca ai pacatuit?

- Nici vorba, eu nu sunt credincios.

- Si atunci de ce ai venit la mine?

- Pai, trebuia sa ma laud si eu cuiva, nu?

 

 

Un tip era exasperat ca avea casa napadita de gandaci. Nu mai stia ce sa mai faca. Afland de necazul omului un amic il invata:

- Ia o trompeta si suna "adunarea". Cheama-l la tine pe Capitanul Gandacilor si ordona-i: LA BUCATARIA VECINULUI , LA ATAC !!! Si gandacii se vor duce cu totii la vecin si scapi de ei.

Zis si facut. Omul executa lucrarea: da adunarea. Capitanul Gandacilor vine. Asta ii da ordinul..

- Am inteles sa traiti!

Si toti gandacii pleacara la vecin.

Omul rasufla usurat si mai-mai sa se imbete de bucurie.

Dupa doua zile se trezeste la el cu Capitanul Gandacilor:

- Sa traiti, raportez. Am atacat, am cucerit si ne-am intors cu ... 20.000 de prizonieri!

 

 

In fata unui dozator de cafea un politist observa cum un tip introduce o fisa, apasa un buton; tipul isi ia cafeaua si pleaca.

Curios, politistul introduce si el o fisa, apasa un buton si-i cade cafeaua.

Foarte fericit acesta isi schimba toti banii in fise si incepe sa le introcuca in dozator..

Tot baga fisa, apasa pe buton, lua cafeaua, o punea deoparte si iar baga o fisa, si tot asa in continuare.

La un momendat un tip de la coada ce se facuse intre timp ii spune:

- Hai dom'le, odata! Ca m-am saturat de cand stau aici.

La care politistul ii raspunde:

- Ce vrei ba, te oftici ca am noroc si castig?

 

 

Directorul unui internat ii previne pe băieti:

- Dacă dă dracu' si-l prind pe unul din voi in dormitorul fetelor, il amendez cu 10 Euro; a doua oară il ard cu 20 de Euro si a treia oară cu 40 Euro!

Din spate, o voce timidă:

- Dom' director, da' un abonament cat costă?

 

 

Pe o sosea din USA , in mijlocul desertului, trece un motociclist cu un motor super-dooper, 300 km/h ... Cand ajunge in dreptul unui bar,dintr-un orasel mic, striga:

"Cine mai are motocicleta ca a meaaaaaaaaaaaaaaaa?"

Peste 1 ora, iar trece si striga:

"Cine mai are motocicleta ca a meaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?"

Dupa alta ora .... :

"Cine mai are motocicleta ca a meaaaaaaaaaaaaaaa?".

Un tip din bar, enervat, iese afara si striga:

"Eu!".

Ora urmatoare, iar trece tipul si striga:

"Si cum se opresteeeeeeeeeeeeeeeee ???!!!"

Lari04.11.2010 22:37

O profesoara de franceza isi intreaba elevii:

− Care e diferenta intre "Madame" si "Mademoiselle"

Un baiat din spate:

− "Monsieur"!

Virgil05.11.2010 08:25

Reflectiile unei Maimute Anecdotice

 

Odata, o maimuta din neamul Anecdotic,

 

Venind la sfat pe-o creanga de arbore exotic,

 

A zis: Atentiune! Sunt foarte afectata!

 

Tot circula o vorba, deloc adevarata

 

Ca omul ar descinde din buna noastra rasa.

 

Ba chiar ideea asta imi pare odioasa!

 

Si, zau, savantul Darwin , tot neamul ni-l jigneste

 

Cand spune cum ca omul cu noi se inrudeste!

 

 

Ati pomenit vreodata divorturi printre noi?

 

Copii lasati pe drumuri sau arme de razboi?

 

Am inventat, noi, cipuri si alte dracarii?

 

Insemne sataniste, otravuri, smecherii?

 

Vazut-ati pe vreunul, retras in jungla deasa,

 

Ca sa scorneasca arma distrugerii in masa?

 

Tot ce lasam in urma, cand mai sarbatorim,

 

E biodegradabil. Natura o-ngrijim.

 

Iar omul otraveste, in fiecare zi,

 

Paduri, campii, si ape, si zarile-azurii...

 

N-avem starlete porno sau dive-travestiti,

 

Si, orisice s-ar zice, nu suntem trogloditi!

 

Cine-a vazut in hoarda la noi bolnavi mintali,

 

Drogati, lacomi de sange sau homosexuali,

 

Escroci, banditi, gherile sau vreo tutungerie?

 

În neamul nostru nobil nu vezi asa prostie!

 

Noi n-avem mafii crude in stirpea noastra-aleasa,

 

Nici teroristi, nici dogme, nici luptele de clasa..

 

Cat am batut eu jungla, scuzati, n-am observat

 

În obstea maimuteasca vreun cocotier privat.

 

Urmand calea cea buna si, evident, corecta,

 

Adolescentii nostri parintii si-i respecta.

 

În ierarhia noastra, cum e firesc si drept,

 

Devine sef acela viteaz, agil, destept,

 

Capabil viata obstei s-o tina, s-o pazeasca,

 

De rele si primejdii turma sa si-o fereasca..

 

Adesea seful nostru isi risca mandra blana,

 

Ca turmei sa-i gaseasca loc de dormit si hrana.

 

Pe cand, priviti ! La oameni, fereasca Domnul sfant,

 

Sefi sunt cei fara suflet si fara de cuvant,

 

Corupti, vicleni, jigodii, cu gura cat mai mare,

 

Nebuni dupa putere si dupa bunastare!

 

De turma lor n-au grija nici cat un bob de mei,

 

Conteaza doar averea si inmultirea ei.

 

Nu veti vedea vreodata, cat soarele si luna,

 

O minte de maimuta dospind in ea minciuna.

 

La om, tot ce inseamna minciuna, intrigi, ura

 

Sunt legi de referinta, a doua lui natura.

 

Chiar dac-as fi silita de vreun laborator,

 

N-as deveni vreun Iuda ori vreun informator...

 

Si iata inc-un lucru din lumea mea, frumos:

 

La noi nu se intampla razboi religios,

 

Nici sfinte inchizitii, nici libertati in lanturi,

 

Nici chefuri dupa care sa ne culcam prin santuri,

 

Nici ordine mondiala, si nici nationalism,

 

Si nici vreo indoiala ce-aduce a ateism...

 

E-adevarat ca omul, acest biped gunoi,

 

Arata ca maimuta, dar n-a descins din noi!

blindica05.11.2010 21:08

Un batran de 75 de ani, merge la spital sa faca o analiza a spermei.Doctorul ii da un borcan si-i spune:

- Ia borcanul asta si vino cu analiza maine!

A doua zi, batranul apare, cu borcanul la fel de curat si gol ca ziua trecuta. Doctorul intreaba ce s-a intamplat, iar batranul explica:

- Stiti, doctore, uite ce-am patit: Prima data am incercat cu dreapta, apoi cu stanga si nimic. Apoi am chemat-o pe nevasta-mea. A incercat si ea si cu mana dreapta, si cu mana stanga, apoi cu gura: prima data cu proteza, apoi fara proteza si tot nimic. Apoi am chemat-o pe vecina de alaturi: a incercat si ea si cu amandoua mainile si cu gura si tot fara rezultat.

Doctorul era socat:

- Ai chemat-o pe vecina....????,

iar batranul raspunde:

- Da si oricat ne-am chinuit, n-am reusit sa deschidem borcanul!

Lari08.11.2010 09:34

Un moș mergea pe stradă cu o sacoșă in mana Deodata se impiedică de bordură si cade peste sacoșă:

- S-au dus ouale mele.

O babă il intreabă:

- Aoleo aveati ouă in sacoșă?

- Nu, cuie!

Lari10.11.2010 10:32

Un tip a cumparat un frigider nou pentru casa lui. Ca sa scape de cel vechi, l-a pus in fata casei cu un carton pe el, pe care scria:

 

"E gratis, il vrei, ia-l acasa."

 

4 zile a stat frigiderul acolo si nimeni nici macar nu s-a uitat la el. Si-a dat seama ca oamenii erau prea neincrezatori in aceasta oferta, asa ca

a decis sa schimbe cartonul:

 

"Frigider de vanzare cu 100 ron."

 

A doua zi cineva l-a furat!

_________________

 

Femeile care au permis de conducere sunt de trei feluri:

1. femei care sofează;

2. femei care soferă;

3. femei care soferesc.

Azzido10.11.2010 20:18

1. Urmaream in pat, linga nevasta-mea, "Vrei sa fii miliardar?"

M-am intors catre ea si am intrebat-o: "Vrei sa facem dragoste?

"Nu", mi-a raspuns ea.

"Asta e raspunsul tau final?", am intrebat-o.

De data asta nici nu m-a privit cind mi-a raspuns ca da.

Asa ca am spus: "Atunci as vrea sa sun o prietena"...

...si atunci a inceput cearta!

.....................

 

2.Nevasta-mea s-a dus la supermarket

Am rugat-o sa ia si-un bax de Tuborg, de 18 lei.

A cumparat in schimb o cutie de L'Oreal DermaGenese de 24 de lei.

I-am spus ca berea ar fi ajutat-o sa arate mai bine in noaptea aia decit crema

...si atunci a inceput cearta!

-----------------------------------------------------

 

3.Am scos-o pe nevasta-mea la un restaurant.

S-a intimplat ca ospatarul sa ia mai intii comanda mea.

"Un cotlet mare de vita in singe pe gratar.

M-a intrebat: "Nu va pasa de vaca nebuna?"

"Nu.", am raspuns. "Poate comanda si singura"...

...si atunci a inceput cearta!

 

-----------------------------------------

4.Nevasta-mea statea linga mine pe canapea, in timp ce eu zappam canalele.

M-a intrebat: "Ce mai e pe televizor?"

I-am raspuns: "Praf"...

...si atunci a inceput cearta!

-----------------------------------------

 

5.Nevasta-mea tot incerca sa-mi sugereze ce-si doreste pentru urmatoarea aniversare.

Mi-a spus: "vreau ceva stralucitor, ce ajunge de la 0 la 100 in trei secunde." I-am daruit un cintar ...

...si atunci a inceput cearta!

-----------------------------------------

 

6.Cind am ajuns aseara acasa, nevasta-mea mi-a cerut sa o duc intr-un loc scump.

Am dus-o la o benzinarie...

...si atunci a inceput cearta!

-----------------------------------------

 

7.Cind m-am pensionat, m-am dus la Oficiul de Asistenta Sociala sa ma inregistrez.

Tipa din spatele biroului mi-a cerut buletinul, sa-mi verifice virsta. Il uitasem acasa.

I-am cerut scuze, i-am spus ca ma duc acasa sa-l iau si ma intorc.

A fost foarte draguta: "Nu va mai deranjati, descheiati-va la camasa.

Parul carunt de pe pieptul meu a convins-o si mi-a inregistrat solicitarea. Incintat de solicitudinea ei, cind am ajuns acasa i-am povestit nevesti-mii.

Ea a spus: "Trebuia sa-ti scoti si pantalonii, poate primeai si ajutor pentru dizabilitati"...

...si atunci a inceput cearta!

-----------------------------------------

 

8.Stateam alaturi de nevasta-mea la intilnirea de 30 de ani de la terminarea liceului si ma tot uitam la o tipa bine, dar complet turta, ce-si legana nostalgic intre doua degete paharul, singura la o masa de alaturi Nevasta-mea m-a intrebat: "O cunosti?"

"Sigur", am oftat, "e prima mea prietena din liceu. Am inteles ca s-a apucat de baut imediat dupa ce ne-am despartit, si de-atunci n-a mai fost treaza."

"Dumnezeule!" a spus nevasta-mea. "Cine s-ar fi gindit ca o persoana poate sarbatori atita timp?"...

...si atunci a inceput cearta!

-----------------------------------------

 

9.Nevasta-mea statea goala si se privea in oglinda din dormitor

Nu se prea bucura de ce vedea si mi-a spus :

"Ma simt oribil! Atit de grasa si de batrina! Am nevoie de un compliment!" I-am raspuns: "Vederea ti-a ramas perfecta"...

...si atunci a inceput cearta!

-----------------------------------------

 

10.Nevasta-mea m-a intrebat daca rochia ii face fundul mare. I-am spus ca nu asa de mare ca rochia de ieri .

...si atunci a inceput cearta!

-----------------------------------------

 

11.Simbata dimineata m-am strecurat usor din asternut, mi-am facut pachetul si am coborit pe tacute in garaj

Am legat barca la cirlig si am inceput sa dau cu spatele.

Abia cind am iesit cu totul din garaj am realizat ca ploua cu galeata si vintul batea cu 100 km/h .

Am deschis radioul si am aflat ca vremea avea sa fie la fel toata ziua. Am tras inapoi in garaj si, tiptil, m-am dus inapoi in dormitor.

M-am strecurat la loc linga nevasta-mea si i-am soptit:

"E o vreme groaznica afara."

Pe jumatate inca adormita, ea a raspuns:

"Iti poti imagina ca prostul de barbatu-meu s-a dus la pescuit pe asa o vreme?"...

...si atunci a inceput cearta!

-----------------------------------------

 

12.Am intrebat-o pe nevasta-mea unde ar vrea sa mergem pentru aniversarea casatoriei noastre.

Mi s-a incalzit inima cind am vazut-o topindu-se de bucurie.

"Undeva unde n-am mai fost de mult timp..." a spus ea, nehotarita

Asa ca i-am sugerat: "Ce parere ai de bucatarie?"...

...si atunci a inceput cearta!

 

Lari10.11.2010 21:18

Ž- de ce nu se cheama inima "ciocanel" ?

- pai, cum ar suna: "mi-ai cazut cu tronc la ciocanel!" sau "ochii vad, ciocanelul cere!".

_______

- Buna ziua domnule doctor.

- Buna ziua, cu ce va pot fi de folos?

- Domnule

doctor, din cand in cand imi apar doua pete verzi intre picioare, sus langa

pasarica. Ce credeti ca ar putea fi?

...Doctorul o consulta, apoi o

intreaba:

- Aveti un prieten, un amant, ceva ?

- Domnule doctor, va rog...

sunt casatorita!

- Doamna! Daca nu-mi spuneti adevarul nu va pot ajuta, si va

rog sa plecati.

- Da, bine, am un amant.

- Si este cocalar?

- ....!!

Da.

- Atunci va rog sa-i spuneti ca cerceii lui nu sunt din aur.

________

 

Chemistry Teacher: What is the chemical formula of water?

 

Student: HIJKLMNO.

 

Chemistry Teacher: What are you talking about?

 

Student: Yesterday you said H to O.

___________

De ce femeile traiesc mai mult ca barbatii ?

Pentru că femeile n-au neveste!

___________

Statistics say women think they are smarter than men because they can fake orgasms for the relationship. Men say "Big deal, try faking a relationship..."

___________

În Ardeal, el si ea in noaptea nuntii:

- Draga mea, vrei mai intii una mica

- Valeu, ai doua

___________

Un snur se uita in oglinda si zambea pe sub mustati:

- Mamaaa, ce siret sunt!

___________

Un oltean si un ardelean erau intr-un tren.

 

Olteanul:M-a facut muica oltean, maaa!

 

Ardeleanul: No, iart-o !

___________

Ati vazut politisti prin apropiere? intreaba un trecator pe un altul.

- Nu!

- Atunci scoateti, va rog, ceasul, verigheta si banii...

__________

Un tip doreste sa emigreze. La completarea formalitatilor, este intrebat de catre oficialitatile romane care este motivul.

- Datorita homosexualitatii.

- Cum asa?

- Pai, in timpul nazistilor se pedepsea chiar cu moartea, dupa aceea cu inchisoarea, iar acum este permisa prin lege. As dori sa emigrez pina nu devine obligatorie!

_____________

 

Vai tu ce rau arati ! Auzisem ca o sa te lase sotul, dar nu chiar de la etajul trei.

_____________

Merge Ion cu bicicleta sa treaca granita in Rep. Moldova. Pe spate are doi saci mari.

 

Il opreste vamesul si-i spune:

 

- Ia stai, ba! ce ai in saci?

 

- Nisip, bre.

 

- Mai vedem noi.

 

Si vamesul ii taie sacii, si, ce sa vezi, nisip.

 

Totusi il tine pe Ion peste noapte si trimite nisipul la laborator. Rezultatul: nimic altceva decat nisip.

 

Ion este lasat liber si i se dau alti saci noi cu nisip.

 

Peste doua zile Ion se intoarce pe bicicleta cu alti doi saci pe spate.

 

Vamesul iar il opreste, cauta in saci, si ce gaseste? Ati ghicit: nisip.

 

Povestea se repeta pana cand, intr-o zi, vamesul se intalneste cu Ion intr-o carciuma din Iasi si il intreaba:

 

- Bre, io stiu ca tu faci contrabanda cu ceva, da nu stiu cu ce, si nu

mai pot sa dorm noaptea ca tot la asta ma gandesc. Ia, zi, ca nu spun la

nimeni, cu ce faci ma contrabanda?

 

Ion, dupa ce mai bea putin din tuica, spune sec:

 

- Cu biciclete.

Lari11.11.2010 12:51

Iarna grea. Un tigan tanar este prins la furat si ajunge la puscarie. Intr-o zi, mama-sa vine cu un pachetel la vorbitor.

-E rau?

-Nu, mama, merge

-Cum e mancarea?

-Avem de trei feluri, iar de doua ori pe saptamana ne da si ceva carne.

-Dar caldura?

-Merge. Noi venim de la munca, ne spalam repede si intram in pat.

-Dar lumina?

-Noaptea se stinge, insa avantajul e ca ne culcam devreme si dormim mai mult.

-Sa fii cuminte, mama, sa nu faci vreo prostie, sa te dea astia afara.

bijoux_bz12.11.2010 10:40

Felicitari oltenilor pentru inventia unui nou sport de echipa: handbalul feminin practicat de barbati. Asteptam infiintarea cat mai multor cluburi si speram ca acest sport sa devina cat mai popular.

echipa_masculina_de_handbal_feminin.jpg

razvan2812.11.2010 21:04

Sunt olteni ce sa le ceri ? :))

Virgil15.11.2010 07:53

Evolutie...

evolutie.jpeg

Virgil15.11.2010 10:23

 

Radio Erevan raspunde ascultatorilor:

 

Un ascultator: Acum, in capitalism, mai poate fi actuală vechea deviză leninistă: "Invatati ! Invatati ! Invatati !" ?

Radio Erevan : Da, dar in forma: "Inhățati ! Inhatati ! Inhățati !

*

Un ascultator: Cine a inventat valsul ?

Radio Erevan : Bineanteles că Lenin, prin istorica sa lucrare: "Un pas inainte, doi pasi inapoi".

*

Un copil: Cand e timpul cel mai potrivit pentru culegerea merelor ?

Radio Erevan : Cand doarme paznicul.

*

Un ascultator: Cine a fost Cristofor Columb ?

Radio Erevan : Primul socialist: nu stia unde merge, habar n-avea unde se află si toate acestea pe banii contribuabililor.

*

Un ascultator: Ce este statistica ?

Radio Erevan : Este ceva asemanator costumului de baie: arată multe, dar ascunde esentialul !

*

Un ascultator: Care a fost cel mai nefericit si ghinionist om de pe Glob ?

Radio Erevan : Iuri Gagarin, pentru că după ce a inconjurat globul pamantesc de sapte ori tot in URSS a cazut.

*

Un ascultator: De ce Adam si Eva au trait peste 800 de ani, iar astazi omul nu traieste mai mult de 100 de ani ?

Radio Erevan : Deoarece, intre timp, medicina a progresat foarte mult !

*

Un tanar logodnic: Care poate fi cea mai mare deceptie a unui logodnic ?

Radio Erevan : Să ceară mana fetei si să primească piciorul tatalui.

*

Un ascultator: Ce poti face cand doctorul iți interzice să te apropii de votcă ?

Radio Erevan : Bei votca de la distanță, cu paiul.

*

Un grup de ascultatori: De ce in China femeile merg in urma barbatului, iar in America se intamplă mai rar lucrul acesta ?

Radio Erevan: In China, cand o femeie merge in urma sotului inseamnă că-l respecta In SUA, cand o femeie face acelasi lucru, inseamnă că-l urmareste.

*

Un ascultator amarat din Romania: De ce trebuie să strangem cureaua in vremuri de tranzitie ?

Radio Erevan : De gat.

*

O tanară ascultatoare, nevinovată si pudică: De ce multe fete se casatoresc cu batrani care innoată in bani ?

Radio Erevan : Fiindcă sunt foarte miloase ! Vor să-i salveze de la inec !

*

Un ascultator: Cum se trece de la capitailsm la socialism ? Și, mai ales, cum se poate trece de la socialism la capitalism ?

Radio Erevan : De la capitalism la socialism se poate trece prin revolutie; iar de la socialism la capitalism cel mai bine se poate trece prin agentiile de turism.

*

Un ascultator: Prin ce a ramas celebru Razboiul de 100 de ani ?

Radio Erevan : Prin faptul că atunci a aparut centura de castitate si meseria de lacatuș mecanic !

*

Un ascultator: Există vreo asemanare intre istorie si sutien ?

Radio Erevan : Desigur ! Una foarte mare ! Amandouă deformează realitatea !

*

Un ascultator: Cum se imbracă eschimosii ?

Radio Erevan : Repede !

*

Un ascultator: De ce romanele Politiste sunt scrise, cu mici exceptii, numai de barbati ?

Radio Erevan : Fiindcă femeile nu stiu să pastreze un secret pană la capat.

*

Alt copil: Nene, ce face gaina după ce a ouat ?

Radio Erevan : Publicitate !

*

Un ascultator: Există in viata unei femei 10 ani cu adevarat frumosi ?

Radio Erevan : Absolut ! Cei dintre 28 si 30 de ani.

*

O ascultatoare: Ce este un corp transparent ?

Radio Erevan : Ceva prin care se poate vedea. Exemplificam: gaura cheii !

*

Un ascultator: Ce este un an lumină ?

Radio Erevan : Pe noi nu ne intereseaza noi platim consumul lunar.

*

Un alt copil: Cat poate trai o camilă fară să bea apă ?

Radio Erevan : Pană moare.

*

Primul copil: Nene, de ce toate magazinele din Bucuresti au gratii la ferestre ?

Radio Erevan : Ca să se obisnuiască patronii cu puscaria...

*

Un sofer din Romania: O Dacie 1300 poate lua o curbă de 90 de grade cu o viteză de 120 de kilometri pe oră ?

Radio Erevan : Bineinteles că poate, dar numai o singură data..

*

O bunicuță: Nepotelul meu are 11 ani. Pot să incep să-i fac educatie sexuală ?

Radio Erevan : Puteti, dacă vreti să aflati noutăți.

*

Un ascultator: Ce poate face o femeie cu sotul ei care se uită tot timpul după fuste ?

Radio Erevan : Vă sugeram să-l trimiteti intr-o vacanță in ...Scotia.

*

Un ascultator: Câți miliardari sunt in Romania ?

Radio Erevan : Nu stim, dar pană să va raspundem au mai aparut câțiva.

*

Un tanar ascultator: Azi mă insor. Puteti să-mi dati un sfat ?

Radio Erevan : Deja este prea tarziu.

AcMilan1415.11.2010 19:10

Dupa aproximativ 600 de ani de parazitat pe teritoriul tarii noastre, tiganii se intorc acolo unde isi au originiile. Acestia au luat cu ei si echipa lor de suflet, Rapid Bucuresti. Giulestiul se muta in mahalalele mumbayului. Suporterii rrapidisti se dezlantuie in trenul care ii duce acasa.

RaMs3s15.11.2010 19:24

Un tanar isi prezinta logodnica parintilor.La masa,tipei ii vine sa faca part.Dupa cateva secunde se simte un miros...Socrul mare spune:-Labus...!Fericita fata ca viitorul socru a dat vina pe cainele de sub scaunul ei, ii vine inima la loc. Peste cateva minute mai trage una si tatal baiatului spune mai nervos:-Labuuus, ai grija...Absolvita de griji, fata mai trage una,la care vine replica:-Labus! Pleaca de acolo ca se caca pe tine!

valentin2day15.11.2010 23:37
Dupa aproximativ 600 de ani de parazitat pe teritoriul tarii noastre, tiganii se intorc acolo unde isi au originiile. Acestia au luat cu ei si echipa lor de suflet, Rapid Bucuresti. Giulestiul se muta in mahalalele mumbayului. Suporterii rrapidisti se dezlantuie in trenul care ii duce acasa.

:)))))))

numai pot de ras

chiar mi-ai facut ziua :D

Omdrem16.11.2010 07:39

buna aia cu crrrrrapidu =)))) si bancu lu ramses cu labus :)))))

Virgil25.11.2010 11:29

Atentie cum scrieti, soferi.

 

- Cealalta masina a intrat in mine fara sa ma atentioneze asupra intentiilor ei.

 

- M-am lovit cu un camion stationar venind din sens invers.

 

- Am plecat de la marginea soselei, m-am uitat la soacra mea si am trecut peste parapet.

 

- Incercand sa omor o musca, am intrat cu masina intr-un stalp de telegraf.

 

- Conduceam masina de 40 de ani cand am adormit la volan si am avut un accident.

 

- Cand m-am apropiat de intersectie, un semn stop a aparut in locul in care niciun semn stop nu mai aparuse vreodata.

 

- Nu am reusit sa opresc masina la timp.

 

- Ca sa evit lovirea barei masinii din fata, am calcat pietonul.

 

- O masina invizibila a aparut de nicaieri, mi-a lovit vehiculul si a disparut.

 

- Pietonul nu stia in ce directie sa se indrepte, asa ca l-am calcat.

 

- Cauza indirecta a accidentului a fost un ins marunt intr-o masina mica cu gura mare.

 

- Stalpul de telefon se apropia repede. Am incercat sa virez in afaradirectiei lui, cand el m-a lovit in fata.

 

- Am clacsonat pietonul dar el se holba la mine.

 

-Pe un formular de asigurare(soferul lovise o vaca):

- Cum ati avertizat dvs? - Clacson.

- Cum a avertizat celalalt? - Muuu!

 

- Apropiindu-ma de intersectie, nu am vazut niciun vehicul din dreapta mea, asa ca am lovit masina din fata.

 

- Parbrizul spart. Cauza necunoscuta. Probabil voodoo.

 

- Masina din fata mea a lovit pietonul.

Acesta s-a sculat, asa ca l-am lovit si eu.

Virgil26.11.2010 06:50

Anunturi cu haz

iNsTiGaToR26.11.2010 07:05
Anunturi cu haz

Unde? :))

Omdrem26.11.2010 11:03

Taci ma ca sunt faine anunturile! =))

Lari26.11.2010 11:50

Pandele, de Pastorel Teodoreanu

 

 

Bunicuta lui Pandele

de pe strada Ghica Tei

a bagat discret de seamă

cum că nepotelul ei

cand nu-i observat de nimeni

nici de Tonc nici de Rodica

se cam joacă cu putica.

 

Și i-a spus:- Pandele draga

vai de mine, nu-i frumos!

Vezi pe domnul cel de colo,

ala grasu si burtos?

 

Tot asa o burtă mare,

i-a spus tainic bunicuta,

o să-ți crească de vreodată

ai să te mai joci cu puta!

 

S-a speriat grozav Pandele

si ofta cu-nfrigurare

cand gandea că o să-i crească

tot asa o burtă mare.

 

Dar primind cadou o tobă

si un cerc si-o muzicuță

de atuncea niciodată

n-a mai pus mana pe puță.

 

Și-ntr-o zi fiind la plimbare

pe soseaua-nrourată

a vazut sezand pe-o bancă

o femeie-nsarcinata

 

Drept la ea s-a dus si-i spuse,

c-a rosit si bunicuta:

-Vezi ce ai pățit cucoană

dacă te-ai jucat cu puta?

«1545556575873»