FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«1424344454673»
NicoSoulSteaua15.01.2010 21:23

"Un vapor se scufunda in mijlocul oceanului. Vin rechinii si mananca tot ce misca.O singura tipa scapa.

Seful rechinilor:

- Rechin Micky, du-te dupa fata!

Se-ntoarce rechin Micky asudat dupa o ora:

- Sefu', permiteti sa raportez: fata inoata mai repede ca mine!

Seful rechinilor:

- Rechin Picky, du-te dupa fata!

Dupa doua ore se intoarce rechin Picky, terminat de oboseala:

- Sefu', permiteti sa raportez: fata inoata mai repede ca mine!

Seful rechinilor:

- Rechin Bula, du-te dupa fata!

Dupa vreo opt ore se-ntoarce rechin Bula plin de nervi, cu dintii tremurand:

- Sefu', am inotat si-am inotat si cand a fost gata s-o ajung, si-a dat rochia jos!

- Si?

- Si-a inotat si mai repede.Si m-am ambitionat,si m-am zbatut si cand a fost gata s-o ajung, si-a dat sutienul jos!

- Si?

- Si-a inotat si mai repede! Si m-am enervat si-am dat din toate inotatoarele si cand am fost gata s-o insfac, si-a dat chilotii jos!

- Si?

- Si mi s-a ridicat carma si-am luat-o la dreapta... "

 

 

Un tip pe malul baltii dadea la peste. In mana dreapta avea undita iar in mana stanga avea o caramida. Trece o blonda pe langa el se uita ea la tip si vede caramida din mana lui. Blonda curioasa il intreaba pe tip:- Auzi, dar ce faci cu caramida aia?? - Pai, daca faci o partida de sex cu mine iti spun. Tipa curioasa e de acord in cele din urma. Dupa ce termina ei treaba intreaba ea din nou:- Si acum zi-mi cum e cu caramida.??

-Pai, la undita nu am prins nimic, dar la caramida esti a treia pe ziua de azi......

 

Intr-un taxi se urca o calugarita, eleganta si frumoasa.

Soferul, tinerel si frumusel, o priveste pe furis de nenumarate ori.

Calugarita il intreaba ce il framinta ... Soferul ofteaza

.....

"-Mi-e rusine sa va spun

...."

"-Fiule, nu fi timid .... Am auzit si vazut de tot

felul in viata, nu te teme ca ma poti ofensa, din nimica toata ...."

"-Sincer sa fiu, spune soferul, am visat intotdeauna sa ma sarute o calugarita ... asa ca dumneavoastra ..."

"-Mde, s-ar putea implini visul tau, spune calugarita,

cu conditia sa fii catolic si celibatar !"

Soferul, foarte excitat, spune :

"-Pai sunt ! sunt si catolic si celibatar !!!"

"-Bine, spune calugarita, opreste masina pe dreapta

....." Soferul opreste,

calugarita se apleaca spre el si ii aplica un french

kiss enorm, cu mina dreapta palpindu-i "obiectele intime" ....

Dupa care il roaga sa continue cursa ...

Soferul, emotionat de momentul trait incepe sa planga

....

"-Ce s-a intamplat ? " il intreaba calugarita

....

"-Maicuta, am pacatuit ... te-am mintit !

Sunt evreu si casatorit !"

"-Deh, zice calugarita, nu-ti face probleme !

Si pe mine ma cheama John si ma duc la un bal mascat.

 

 

Scufita rosie mergand prin padure spre casa bunicii se intalneste cu lupul.

- Da ce faci scufito? Unde mergi asa grabita?

- Eee, nu prea bine ca is cam bolnavioara, nene lupule.....

- Lasa-ma sa-ti fac o injectie si iti trece cat ai clipi.

Scufita rosie accepta iar lupul ...isi facf treaba lui de....barbat "lup...

Dupa ce termina treaba,lupul pleaca, iar Scufiita isi continua drumul spre bunicuta.Cand ajunge la bunicuta ei incepe sa -i povesteasca tot, iar bunica sa o intreaba:

-De unde a scos lupul seringa ,draga mea ?

Scufita :ai bunico, a scos-o di pantaloni, dintre picioare...

La care bunica:

-Pacatosul de lup...si mie mi-a zis ca e suzeta...!!!

 

 

danimarcu15.01.2010 22:29

Un barbat merge la frizer insotit de fica lui de 9 ani.Se pune pe scaun si ala incepe sa il tunda.Fi-sa,care manca dintr-o gogoasa cumparata de taica-su inainte, se apropie de scunul frizerului si priveste cu atentie la operatiune.

 

Frizerul: O sa ai par pe gogosica.

 

Fata: Stiu si o sa-mi creasca si tate.

***

 

Doi preoti se intalnesc pe strada, amandoi mergand pe jos

 

-Buna ziua parinte.

 

-Sa traiesti parinte, unde e bicicleta dumitale, ca nici eu nu o mai gasasc pe a mea?

 

-Nu pot sa-mi dau seama unde am pus-o.

 

-La revedere.

 

-Cu bine.

 

A doua zi se intalnesc din nou, primul pe bicicleta.

 

-Buna ziua parinte.

 

-Sa traiesti parine, vad ca ti-ai gasit bicicleta, cum ai facut?

 

-Mai, am facut o slujba de plangeau icoanele pe pereti, si cand am ajuns la cele zece porunci la porunca a 7-a "Sa nu furi", un enorias a spus: "Parinte, te rog, iarta-ma, eu ti-am luat-o'' si apoi am gasit-o la poarta bisericii.

 

-Bine parinte am sa fac la fel.

 

A treia zi amandoi pe biciclete.

 

-Buna ziua parinte.

 

-Sa traiesti parinte, vad ca ti-ai gasit bicicleta. Cum ai facut?

 

-Asa cum mi-ati zis, am facut o slujba de plangeau icoanele pe pereti si am inceput cu cele 10 porunci si cand am ajuns la a 4-a "Sa nu preacurvesti" mi-am adus aminte unde am lasat bicicleta...

 

***

 

După turul I, Basescu si Geoană zboară cu elicopterul. Basescu aruncă o bancnotă de 100 de lei si zice:

 

- Vreau să fac un roman fericit!

 

Geoană aruncă două bancnote si zice:

 

- Vreau să fac doi romani fericiti!

 

Pilotul, din față, intoarce capul:

 

- De ce nu vă aruncati amandoi, ca să-i faceti fericiti pe toti romanii?....

 

***

 

Dragă Doamne-Doamne.

 

Pană acum, anul asta, i-ai luat de pe acest Pamant pe dansatorul meu favorit, Michael Jackson, pe actorul meu favorit, Patrick Swayze, pe cantaretul meu favorit, Stephen Gately si pe actrita mea favorita Farah Fawcett. Voiam doar să stii că politicianul meu favorit e TRAIAN BASESCU. Toate cele bune!

 

***

 

O reporterita intreaba pe o baba:

 

- Pe cine votati dumneavoastra?

 

Baba:Pe domnul Iliescu maica.

 

Reporterita:Dar Iliescu nu mai candideaza doamna, candideaza Geoana.

 

Baba: Eee, asta vor ei sa credem maica....

 

***

 

Un barbat la psiholog:

 

- Am venit la d-voastra cu o mica problema. Cred ca am o obsesie legata de sex.

 

- Cum asa? Cum se manifesta?

 

- Pai stati sa va explic. Dimineata la 5 ma trezesc. O simt pe nevasta-mea langa mine, ii simt caldura corpului nu ma pot abtine si...

 

- Foarte bine, este normal sa...

 

- Dar asta nu e nimc, la 7 cand ne trezim ea pregateste cafeaua si hop se apleaca in frigider dupa una alta si atunci eu iar nu ma pot abtine si...

 

- Dar nu vad care....

 

- Lasati-ma sa termin. Cand sa iesim, sa plecam catre servici ma saruta dulce pe buze si atunci eu simt ca nu mai pot si o mai iau o data pe cuier....

 

- Va felicit aveti un...

 

- Dar stati ca asta nu e totul. Ajung la servici si iau toate secretarele la rand si apoi spre sfarsitul programului le mai iau o data si dupa ce pleaca toate o iau si pe femeia de servici la o tura...Apoi ma intorc acasa, o vad pe nevasta-mea, nu ma pot abtine si...

 

- Dar nu va suparati ca va intreb, dar de cand dureaza treaba asta?

 

- Pai, sincer, ma gandeam sa incep de luni....

 

***

Bula se duce la tatal sau.

 

-Tata! lumea imi spune ca facem parte din mafie.

 

-Lasa, ca trec eu maine pe la scoala sa rezolv problema.

 

-Bine, dar fa-o sa para un accident!

 

***

Mica publicitate:

 

Tanara, blonda, draguta, bogata, sexy, fara obligatii, 90 - 60 - 90, picioare 1.20, plina de viata,

 

patimasa, exotica, salbatica in pat, VAND CAMION.

***

 

 

 

 

* Scrisoare de confirmare :

 

 

 

"Stimate Domn,

 

 

 

Am onoarea sa va confirm primirea scrisorii Dvs. din 30 Septembrie prin care imi cereti, pentru a treia oara, returnarea banilor pe care vi-i datorez.

 

 

 

As vrea sa stiti ca eu nu contest aceasta datorie si am intentia s-o platesc cat mai curand posibil.

 

 

 

Pe de alta parte, as dori sa va informez ca eu am numerosi alti creditori, la fel de onorabili ca Dvs., carora vreau sa le inapoiez, de asemenea, sumele datorate.

 

 

 

Deoarece suma alocata de mine lunar rambursarilor este limitata, in fiecare luna desemnez prin tragere la sorti unul dintre Dvs. caruia ii inapoiez banii.

 

 

 

Indraznesc sa sper, domnule, ca numele Dvs. va iesi cat mai curand.

 

 

 

Va rog sa acceptati domnule, salutarile mele impreuna cu intreaga mea consideratie.

 

 

P.S. : Datorita faptului ca ultima Dvs. scrisoare a fost redactata intr-un limbaj agresiv si violent, va anunt cu regret ca nu veti participa la urmatoarea tragere la sorti."

 

 

 

 

Lari19.01.2010 16:17

O zi din viata Flacarii Violete

 

8.30 ma trezesc in capul flacarilor si ma intreb pe cine naiba am mai atacat si azi-noapte de sunt plina iar de ketchup si pliante electorale

9.00 Nu sunt total hotarata in ce culoare sa ma imbrac azi.

9.01 Cred ca o sa raman la violet pana una alta...

9.20 Il trezesc pe Mircea din Somn cu un cosmar foarte realist in care seara castiga alegerile insa dimineata le pierde.

9.30 Le fac micul dejun la copii: Flacarica, Violeta si Viorel si ii duc la scoala.

10.00 ma duc la coafor, crezi ca flacarile astea se pastreaza singure asa mov si pline de volum

10.35 doar ca sa ma mentin in forma il atac putin pe Mircea prin telefon, ca sa se balbaie cand canta la dus

10.30 Vapaie-mobilul da semne din nou de oboseala, as umbla la motor dar cica nu e ok sa umbli cu foc pe langa benzina

11.00 Cine s-ar fia steptat sa fie atatd e greu sa alimentezi de la benzinarie daca esti o flacara.

11.30 Mai pun niste cartofi pe foc ca sa fiu sigura ca se fac

12.00 In mod normal Mircea tocmai s-a relaxat si crede ca a scapat de mine azi, e momentul sa-l fac sa stranute

12.30 Pranzul ca de obicei cu Flacara Portocalie si Flacara Rosie a lui nea Nelu. Flacara Portocalie se tine bine dupa atata alcool insa flacara lu Nea Nelu a slabit enorm fata de cum era in liceu.

13.00 Ajung la sediul PSD, Mircea e din ce in ce mai nervos, cred ca am sa o posed 10 minute pe Ana Birchall ca sa il mai linistesc.

13.30 Mitrea se jura ca miroase a foc in cladire. Ce mustacios nesuferit.

14.00 E momentul ideal sa-l fac pe Mircea sa-si scape polonicul de ciorba fierbinte in poala.

14.30 Sireturile lui Mircea s-au inodat singure intre ele.

14.32 Mircea tocmai a cazut in nas. Nici macar nu mai e amuzant sa rad de el. Imi apre rau.

15.00 Mihaela se jura in fata reporterilor ca m-a vazut in ajunul anuntarii rezultatelor. Sa se jure pe verde-stop si atunci o cred. Nota catre sine: mareste doza zilnica de vedenii si halucinatii pentru Mihaela;

15.30 Am iesit la un trabuc si o cafea cu Adrian Nastase, am ras amandoi copios la ideea ca exista o flacara violeta care il ataca energetic pe Mircea, apoi Adrian si Nelu s-au retras pentru somnuld e pranz.

16.00 Fur net wireless de la Mircea de doua ore deja, nu s-a prins nimeni.

17.00 Aproape am atipit, ma duc sa-l mai fac un pic pe Mircea de ras de fata reporterilor apoi trec pe la aprozar sa mai iau niste cumapraturi.

18.00 Mircea iar s-a taiat cand se radea.

18.30 Mircea si-a pierdut cheile de la masina.

18.35 Mircea nu-si mai gaseste sosetele.

18.40 Mircea nu mai are baterie la telefon.

18.45 Mircea nu mai are telefon.

18.50 Mircea ia cina cu mama soacra, il las in pace o vreme ca e suficient de oropsit.

19.00 Nu am pot abtine, Mircea tocmai le-a declarat tuturor mesenilor ca isi baga suruburi in fund atunci cand nimeni nu se uita.

19.30 M-am plicitsit, cred ca ma duc printr-un club sa atac energetic niste fete de liceu.

23.35 Nu pot sa nu trec un pic pe la geamul lui Mircea sa fiu sigura ca ma vede. Acum pot sa dorm bine in sfarsit.

 

STELIST 8619.01.2010 19:39

You made my day :)):)) =))!

Lari20.01.2010 15:08

Un tanar si o tanara, evrei, pregatindu-se pentru cununia religioasa se

intalnesc cu rabbi pentru sfaturi. La plecare, rabbinul ii intreaba daca mai

au si alte intrebari.

Barbatul intreaba:- Rabbi, stiu ca traditia ne spune sa dansam barbatii cu

barbatii si femeile cu femeile. Totusi, am dori aprobarea sa putem dansa

impreuna.

- Sub nici o forma - raspunse rabbi. Nu este permis ca barbatul sa danseze

cu femeia.

- Deci nici macar dupa casatorie nu pot sa dansez cu sotia mea?

- Nu - raspunse rabbi. Este interzis.

- OK - zise barbatul. Dar sex? Pot in sfirsit sa fac sex cu sotia mea?

- Bineinteles - raspunse rabbi. Sex este Mitzvah (bun) in casatorie, sa

faceti copii!

- OK. Dar ca pozitii?

- Oricum. E mitzvah!

- Femeia deasupra?

- Bineinteles! E mitzvah!

- Caineste?

- Bineinteles! E mitzvah!

- Pe masa de bucatarie?

- Bineinteles! E mitzvah!

- Pe un covor de cauciuc, cu o sticluta cu ulei cald, citeva vibratoare,

hamuri de piele, un borcanel de miere si cu citeva filme porno?

- Bineinteles! E mitzvah!

- Putem sa o facem si stand in picioare?

- Nu, sub nici o forma, e interzis!

- De ce? - intreba barbatul.

- Poate sa degenereze in dans!

 

Lari20.01.2010 20:16

Un tip se imbată la petrecerea lu' sefu' si a doua zi dimineată vorbea cu nevastă-sa:

Ea: Ca de obicei, te-ai imbătat turtă si te-ai făcut de căcat in fata sefului.

El: Să mă pis pe el..

Ea: Asta ai făcut aseară si te-a dat afară.

El: Atunci sa-l f...

Ea: Lasa ca l-am f... eu si inca ai un loc de munca, boule!!!

dayra20.01.2010 22:39

Un ungur si un roman, aflati la vanatoare, impusca o rata... Pentru ca nu prea stiau cum sa faca s-o imparta, romanul zice:

- Bai, ungure, uite cum zic eu sa facem: ne tragem unul altuia cate un picior in testicule si cine se vaita cel mai putin, ia rata!...

Isi ia romanu avant si ii da un sut incredibil de puternic in testicule ungurului...

Dupa o ora, cand isi mai revine putin, lesinat de durere, ungurul spune:

- Acum e randul meu, romane!...

La care, acesta raspunde zambind:

- Lasa, ba`, ungure!... Ia tu rata!

 

 

Un tanar merge la un superchef unde se imbata muci. Se trezeste dimineata acasa batut, rupt si isi intreaba tatal daca stie cumva ce s-a intamplat, iar tatal ii raspunde:

- Ai venit dimineata beat, nu am spus nimic.

- Ai spart usa, nu am spus nimic, se intampla.

- Ai facut-o pe mama ta cur*a, na, erai beat, se intampla.

- M-ai facut poponar, nu am spus nimic, doar erai beat.

... ei dar cand te-ai ca*at pe masa din bucatarie, ai bagat 3 scobitori in el si ai spus `Asta e ariciul meu si de azi sta cu noi!` a fost prea de tot!

AG20.01.2010 23:10
:))) genial asta cu ariciu :))))
MikStelista21.01.2010 09:08

Sotul tocmai termina de citit "Barbatul casei", o carte care ii invata pe barbati cum sa se impuna in relatia cu sotia. Vine direct la nevasta-sa si proptindu-se in fata ei, zice:

- De acum inainte sa-ti intre in cap ca eu sunt barbatul in casa asta si cuvintul meu e lege!!! Ai inteles??? Asa. Acum vreau sa-mi prepari cina, sa ma servesti, dupa care vreau ceva la desert. Dupa ce mananc, te duci sa-mi pregatesti baia, ca sa ma relaxez. Si dupa baie, ghici cine ma imbraca si imi face freza!!??

Nevasta zice:

- Cei de la pompe funebre.....

NicoSoulSteaua21.01.2010 09:12

Imparatul Rosu da sfoara in tara ca o da pe Ileana de sotie si

jumatate din imparatie celui care ii va satisface orice placere

nabadaioasei fete. Vine fiul Imparatului Alb. Ileana il ia cu ea pe

malul unui lac,

isi arunca coronita in apa si ii spune printului:

- Scoate-o! Printul se arunca in lac dupa coronita, dar este

inconjurat de crocodili si facut franjuri.

Vine si printul Regelui Albastru. Este si el invitat la o plimbare

pe malul lacului, Ileana isi scoate coronita si o arunca in apa zicand:

- Scoate-o! Printul se arunca cu inflacarare in apele lacului, apuca

coronita, dar este halit de crocodili. In cele din urma vine si Fat

Frumos. Pe malul lacului, Ileana isi

arunca coronita in apa si ii spune:

- Scoate-o! Iar Fat Frumos si-a scos-o si au trait fericiti ...

 

 

Intelepciune romaneasca:

Zicala 1: Daca intr-o zi te simti inutil si deprimat, consoleaza-te cu gindul ca odata ai fost spermatozoidul cel mai rapid dintre toti.

Zicala 2: Daca femeia ar fi buna, si Dumnezeu ar avea una.

Zicala 3: Unii oameni iubesc asa de mult femeile lor incit , pentru a nu le uza, se folosesc de femeile altora.

Zicala 4: Seful este ca zapada. Dupa ce dispare se face vremea frumoasa!!!

 

 

Copiii stateau la rand pentru a servi pranzul in cantina unei scoli gimnaziale catolice. Pe un colt al mesei era o gramada mare de mere.

Maicutele lipisera pe tava cu merele un bilet pe care scria "Ia doar unul, Dumnezeu te supravegheaza". Putin mai in fata, la capatul celalalt al mesei se afla o gramada mare de prajituri cu ciocolata. Unul dintre copiii a scris un bilet "Ia cate vrei, Dumnezeu supravegheaza merele"

 

Un canibal la o morga:

- Vreau si eu un om.

Administratorul ingrozit:

- Vai domnule, nu se poate asa ceva!

- Va rog, vin dintr-o calatorie obositoare. Macar o mana!

- Nu se poate, domnule. Oamenii vin, iau mortii, ii ingroapa sau ii incinereaza.

- Atunci da-mi si mie niste cenusa sa-mi fac un ness

 

Un portughez, un american si un englez s-au pierdut in Alaska si cum nu mai aveau nimic de mancare, au inceput sa manance din fiecare cate ceva.

La micul dejun, americanul a fost primul, si-a taiat un picior si a zis:

-Acum mancam pulpa. La cina a fost randul englezului. Si-a taiat o parte din spate si a zis: -Acum avem costita de mancare. Pe la 11 noaptea, a

venit randul portughezului. Si-a desfacut pantalonii, si americanul si englezul au exclamat:

- Ce bine, mancam carnacior!!

La care portughezul: Mancati carnacior pe naiba!! Beti un laptic cald si la culcare!!

 

Un individ isi cumpara un BMW foarte puternic.

Dupa doua zile se duce inapoi la reprezentanta:

-Domne' mi-e explodat motorul...

-Da cum e posibil asa ceva?

Bine va schimbam motorul.

Dupa inca doua zile iar la reprezentanta:

-Domne' mi-a explodat motorul...

-Dar ce se intampla omule cu motoarele tale?

-Pai sa va spun... Mergeam cu 220Km/h si am vrut sa schimb pe R(marsalier) ca sa trec pe RACHETA.

 

 

 

 

dayra21.01.2010 18:54

Doi barbati calatoreau in acelasi compartiment al unui tren. La un moment dat, unul din ei decide ca ar fi frumos sa se prezinte. Acesta isi aduna mucii in gura si scuipa direct spre fata celuilalt. In ultimul moment, flegma ia o curba si il ocoleste pe barbat. Mandru de aceasta realizare, proprietarul flegmei se prezinta:

- Ion! Flegmar profesionist.

Cel de-al doilea il scuipa pe Ion fix intre ochi si spune:

- Gheorghe! Incepator.

 

 

 

Doi tigani se duc in excursie in Egipt. In prima zi viziteaza piramidele, cheltuiesc toti banii, de aceea dorm peste noapte pe malul Nilului. Pana dimineata pe unu' il inghite un crocodil pana la gat. Se trezeste celalalt si striga:

- Manca-ti-as! De unde ai sac de dormit Lacoste?

_yang21.01.2010 21:36

Gyury si Costica erau colegi de munca. Dupa ce au servit masa, la pauza, stateau la o tigara.

Gyury ii spune lui Costica:

- Me Costiche me, io ai **** pe nevastu meu asa tare che me usture capu la sule...

Costica il corecteaza:

- Nu se spune nevastu meu ci nevasta mea...

Gyury zice voios:

- Ohohoo, pe al teu cealalta seara...

 

 

Cica s-a descifrat mesajul de pe una dintre cutiile negre de la un avion care a lovit World Trade Center la 11 septembrie:

- Vadime, esti sigur ca asta-i Budapesta?

 

 

Un tip intra intr-un magazin:

- As dori si eu niste gulas.

Vanzatorul:

- Sunteti ungur?

Asta se enerveaza:

- Si daca ceream strudel ma intrebai daca sunt neamtz, daca ceream pui seshuan ma intrebai daca sunt chinez, sau daca ceream pizza trebuia sa fi fost italian?!?

- Aaaa, nu ??

- Si atunci de ce ma intrebi daca-s ungur, daca nu pentru ca am comandat gulas?

- Pentru ca aici e magazin de electronice?

 

 

 

danimarcu22.01.2010 23:37

Dracu isi cauta o sotie cuminte, frumoasa, desteapta, devreme acasa, etc etc, femeia perfecta. Si o cauta, si o cauta... si nimic. Se gandeste sa apeleze la Dumnezeu:

 

- Doamne, ajuta-ma si pe mine s-o gasesc ca de ani de zile o caut.

 

- Du-te si pune in cea mai populata zona de pe pamant o oglinda, cea care nu se va uita in ea, pe aia sa o iei de nevasta.

 

Zis si facut. Pune Dracu oglinda si se insoara.

 

MORALA 1 (pt barbati): "Baieti, nu mai cautati femei cuminti, ca una

a fost si a luat-o dracu'."

 

MORALA 2 (pt femei): "Fetelor nu mai fiti cuminti, ca va ia dracu'.

 

***

 

Trei tipi: un roman, un tigan si un ungur pescuiesc. La un moment dat li se incurca unditele si prind toti 3 un pestisor de aur.

Pestisorul le zice ca din cauza ca toti 3 l-au scos din apa va indeplini o singura dorinta la fiecare.

Ungurul zice eu vreau ca toti ungurii sa fie in Ungaria si sa fie bogati si fericiti. Dispare.

Tiganu zice eu vreau ca toti tiganii sa fie in India fericiti, bogati. Dispare.

Romanu' se uita in toate partile si il intreba pe pestisor:

- Ungurii is in Ungaria?

- Da.

- Toti?

- Da.

- Si tiganii in India ?

- Da.

- Toti?

- Da

Se uita la pestisor si zice:

- Mie da-mi un cola light.

 

***

Suna la usa . Tipul deschide usa . La intrare o moarte mica, asa cam de douazeci de centimetri inaltime, cu coasa si parpalac negru.

- Vai, Doamne, vaaaai!

- Stai lejer, am venit dupa hamster!

***

Dupa ce a fost violata, femeia de serviciu este dusa la sectia de politie pentru a i se pune cateva intebari:

- .si? de ce nu ai fugit?

- Pai unde maica? In stanga perete, in dreapta perete, in spate abia spalasem.....

***

O vrabiuta zbura cu viteza la nivelul solului, din urma ei vine un BMW...

Vrabiuta cu viteza pe langa BMW... si se izbeste de masina... cade ametita toata.

Soferul opreste, o ridica, o ia acasa , o pune in colivie, ii pune niste

paine,ii pune niste apa...

Se trezeste vrabiuta la un moment dat si se uita

buimacita in jurul ei:

Vede gratii, vede apa, vede painea...

- Hai sa-mi bag picioarele! L-am omorat pe ala cu BMW-ul...

***

 

 

Un betiv sta la bar si scrie de zor cifre pe o bucata de hartie.

Barmanul curios il intreaba ce face acolo:

- Nevasta-mea tine o cura de slabire si mi-a spus ca pierde un kilogram pe saptamana.

- Si?

- Si daca sunt exacte cifrele, scap de ea in 18 luni!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Le reseau pansant23.01.2010 21:51

trei prieteni se decid sa se duca un weekden la munte, si ca sa faca economie iau cu ei un cort de 3 persoane, ajung ei se instaleaza, etc si dimineata cand se trezesc isi povestesc ce au visat. Ala care a dormit la dreapta spune:-ba io am visat ca cineva mi-a facut làba, ala care a dormit la stanga zice la fel, ba io am visat ca cineva mi-a facut làba.

 

ala din mijloc spune: io am visat ca am facut ski alpin.

Lari25.01.2010 02:51

Un individ cu un caine intră intr-un bar. Comandă o bere si zice:

- Am un caine foarte destept!

După cateva minute:

- Cainele meu este cel mai inteligent!

Lumea din jur se uita deja urat la el. Paharul s-a umplut de tot cand el iar afirmă:

- Cainele meu vorbeste!

- Dar, bine, omule, ne crezi tampiti?! Cum să vorbească un animal?

- Hai să facem pariu! Voi imi puneti o intrebare si dacă nu raspunde mă scoateti de aici in suturi, dar dacă raspunde, faceti cinste !

- Bine, mă! Ia să vedem!

- Mă animalule, cum se cheama chestia aia din piele cu care tii calul?!

Cainele se uita in ochii lor si spune:

- Ham!

- Ă'sta a fost un latrat! Și-l scot in suturi pe individ afara Cainele se duce docil după el si-l intreabă:

- Trebuia să fi spus capastru?

Virgil25.01.2010 08:36

S-a dus pulii virusul AH1N1. Acum bântuie MOV1KK

 

Virgil26.01.2010 10:29

Un politist se urca in autobuz si composteaza un bilet, dupa care mai composteaza unul. Un cetatean il vede si-l intreaba:

- De ce ati compostat 2 bilete?

Politistul raspunde:

- Pai daca pierd unul, il am pe al doilea!

- Si daca le pierdeti pe amandoua?

- Am abonament!

Lari26.01.2010 19:51

Acum 2 zile am fost invitata la o petrecere numai cu femei si i-am

promis sotului ca ma intorc la 12 noaptea...

Orele treceau, noi ne

simteam bine, sampania curgea, asa ca doar pe la 3 dimineata m-am indreptat

spre casa, beata crita. Tocmai cand am ajuns la

usa , ceasul cu cuc din holul casei

a inceput sa cante de 3 ori. Dandu-mi seama ca sotul meu o sa se trezeasca si o

sa-l auda, am mai facut eu cu-cu de inca 9 ori.

Am fost tare mandra de ce idee geniala am avut - chiar fiind beata pulbere - ca

sa evit un conflict familial.

A doua zi dimineata, sotul meu m-a intrebat la ce ora am venit si cand i-am

spus ca la 12, nu a parut foarte surprins ...(uufff, am scapat!).

Dupa putin timp insa mi-a spus ca trebuie sa ne cumparam un nou ceas cu cuc.

L-am intrebat de ce.

- Pai, asta noapte cucul a cantat de 3 ori, apoi a zis "futu-i", a

mai cantat de 4 ori, si-a dres vocea, a mai cantat de 3 ori, s-a hlizit, a mai

cantat de 2 ori dupa care a ragait...

bodanelu28.01.2010 10:27

Un om vede un urs suit intr-un visin. Il intreaba:

-Ce faci ma ursule acolo?

-Mananc cirese...

-Pai cum sa mananci cirese, tu nu vezi ca stai intr-un visin???

-Mi-am adus de-acasa

MikStelista28.01.2010 19:13

Un gagiu agață o gagică foarte buna O duce acasa o dezbracă si incep să se f*** in toate pozitiile. Papagalul ce statea sus pe sifonier intr-o colivie, incepe să comenteze.

- m-ama in ce pozitie a pus-o! Ce i-o trage acum!

Gagica, indignata, ii sopteste gagiului la ureche:

" Dacă nu-ți faci papagalul să taca eu am plecat, să stii.

Asta nervos, se duce la papagal.

- Ba dacă mai faci vreun comentariu, iți smulg toate penele.

Papagalul, speriat, tace malc.

Încep ăștia din nou cu pozitii peste pozitii. La un moment dat, gagiul se suie pe fotoliu, face o tumba in aer si se propteste exact intre cracii ei, in pat.

Papagalul neputandu-se abtine:

- Îmi bag p**a-n ele de pene, asta-i fază de comentat! :)):)) :))

LanDSharK28.01.2010 20:59
Intr-o discoteca in Germania intra un rus, pe tricoul caruia scria mare: "Turcii au trei probleme."

Nu sta mult si se apropie un turc de el:

− Ce faci bah aici? Cauti bataie?

− Asta e prima voastra problema, va luati de oricine fara sa va fi facut nimic. Dupa vreo 5 ore dupa ce se termina totul si lumea pleca pe acasa, la iesire pe rus, il asteptau o turma de turci.

− Asta e doua voastra problema, nu va puteti rezolva problemele singuri, si veniti in turma.

Turcii cum au auzit au scos cutitele la el.

− Si asta e a treia voastra problema, intotdeauna veniti la un schimb de focuri cu cutitele!

GENIAL ! :))))))))))))))

andrey_ptm_steaua28.01.2010 21:00

Cum se poate termina scandalul din Mutu si Razvan?

-Mutu sa ia pastila de slabit si Razvan sa scape de greutati!

Lari29.01.2010 16:20

Un tip ajunge la portile Raiului, in fata lui Sf. Petru.Acesta il intreaba:

- Ai facut ceva deosebit in viata ta care sa merite sa intri in Rai ?

- Da, ma pot gandi la un singur lucru. Odata, cand faceam un drum in Black Hill in Dakota, am dat peste un grup de motociclisti duri si mari si rai care maltratau o tanara. M-am dus direct la ei si le-am cerut sa o lase in pace dar ei nu m-au ascultat. Asa ca m-am dus la cel mai mare, cel mai tatuat si i-am tras una in cap, i-am rasturnat motocicleta, i-am smuls cercelul din nas si l-am aruncat la pamant. Apoi am tipat :

- Acum, inapoi baieteilor sau veti avea de-a face cu mine!

Sf. Petru a fost impresionat

- Cand s-a intamplat asta?

- Acum cateva minute...

 

__________________________________

 

John merge la vanatoare in fiecare week-end.. Merge el in ziua cu pricina sa inchirieze o arma si un caine:

- Cat costa arma, cat costa cainele?

- Arma gratuit, cainele 50$!

- OK!

Vaneaza bine, se intoarce urmatorul week-end:

- Cat costa arma, cat costa cainele?

- Arma gratuit, cainele 100$!

- De ce asa?

- L-am facut agent!

- OK!

Vaneaza bine-bine, se intoarce urmatorul week-end:

- Cat costa arma, cat costa cainele?

- Arma gratuit, cainele 200$!

- De ce asa?

- L-am facut supervisor!

- OK!

Vaneaza bine-bine-bine, se intoarce urmatorul week-end:

- Cat costa arma, cat costa cainele?

- Arma gratuit, cainele 400$!

- De ce asa?

- L-am facut manager!

- OK!

 

Se-ntoarce foarte dezamagit: ma c..c pe cainele tau, ca de cand l-ai facut manager . STA IN CUR SI LATRA!!!

gio_stgloria29.01.2010 16:35

hahaha, foarte tare asta cu manageru , Lari.

 

 

Un tigan ajunge la portile Raiului si se intalneste cu Sf Petre:

Sf Petre: Tu cine esti ?

Tiganu : Leonado Di Caprio.

Sf Petre : Titanicu s-a scufundat , sau a luat foc ?

Lari29.01.2010 16:54

Pe-un picior de plai,

La Izvor, pe Splai,

Iată vin la vale

Pentru confruntare,

Două siluete

Mandre, violete.

 

Unul e Traian,

Baciul constantean

Mergand pe furis

Și privind crucis

Cu engleza "unsă",

Si suvita tunsa

 

Iar celalalt e,

Lider PSD.

Familist convins,

Prostanac distins,

Care bea sampanii

Cand il bat dusmanii.

 

Se stranse Baselu'

Și cu tot cartelu'

Și se tot vorbiră

Și se sfatuiră

Pe l-apus de soare

Fix la confruntare

In sea ra senină

Și cu lună plina

Să-i pună lui Geoana

Sare drept pe rana

Și să-i dea incet

Flacari violet.

 

Și cum se gandiră

Indată pornira

După doar o tură

Pe Geoană-l facură

Una-cu-pamantu',

Că s-a dus la Vantu..

Și cu tot cu Crinu'

El pierdu scrutinu'.

 

 

Imbatat cu suc,

 

Victor Hrebenciuc

 

Vine si declară

 

Că atunci, joi seară

 

S-au aprins incet

 

Flacari violet,

Luminand in soapte

Un mandat de-o noapte

 

De această data

Foarte revoltata

Mihaela Geoană

Ca o primă-doamnă

Declară că stie

Că a fost magie

Acuzand frenetic

De-atac energetic.

Caci sotul iubit

Atunci i-a soptit:

"Au, d ra gostea mea,

M-a piscat ceva".

 

Și o tară-ntreagă

Nu poa' sa-nteleaga

Care vrajitoare

Ar putea fi-n stare

Să facă magie

La presedintie.

 

 

Basescu declară

Ca să stie-o tară :

"Vinovat mă fac

De acel atac.

Avea Boc la el

Patru Du ra cell

Și m-a sfatuit

Ca să le inghit

C-o să-mi dea vigoare,

Pentru confruntare.

Dar e ra prea mult,

C-am mancat iaurt.

Și vrand sa le-ascund

Le-am bagat in fund.

(Și-acum d-asta par

Și eu gaozar).

Și-ntr-un plin avant,

Am scapat un vant

Plin de energii,

De la baterii

Ce-a purtat incet

Flacari violet,

Ce-atarnau cu greu

Prin-prejurul meu.

 

Si cand a simtit

Geoană s-a oprit,

A oprit cuvantu'

Că ii place ..."Vantu'..".

 

Din acel moment

N-a mai fost atent

Doar putin surprins

Fiindcă l-am invins.

Tre' să spun cinstit

N-aș fi reusit

Fară-al meu secret:

.....Flacari violet!"

«1424344454673»