> - Cand era insarcinata nevasta-mea, i-am zis:
> - Iubito, daca o sa semene cu tine, o sa fie magnific. La
> care ea mi-a raspuns:
> - Si daca o sa semene cu tine, o sa fie miracol.
>
>
> Draga, suntem casatoriti de peste 10 ani si am observat ca
> am inceput sa facem dragoste numai cand ai tu nevoie de
> bani... Sotia:
> - Si ce, dupa tine acest lucru nu se intampla suficient de
des? ca se poate rezolva.....
>
>
> Dupa o aventura de doua luni, o tanara il intreaba plina
> de emotie pe iubitul ei:
> - Cand o sa ma prezinti rudelor tale?
> - Draga mea, deocamdata e imposibil. Copiii sunt la tara,
> iar nevasta-mea e plecata intr-o delegatie!
>
>
> Mamico, nu pot sa dorm! Spune-mi, te rog, o poveste!
> - E trecut de 1 noaptea. Las' ca vine taticul imediat
> si cand o sa-l intreb pe unde-a fost, o sa ne spuna el o
> poveste!
>
>
> In sala de asteptare trei barbati stau cu sufletul la gura.
> Iese moasa si il felicita pe primul:
> - Felicitari aveti gemeni!
> - Doamne, ce coincidenta, eu chiar lucrez la Minessota
> Twins...
> Dupa o ora iese aceeasi femeie si spune celui de al doilea
> tatic:
> - Incredibil, aveti tripleti!!!
> - Nu pot sa cred, ce coincidenta, eu lucrez la 3M Company.
> Al treilea lesina....
> - Ce s-a intamplat, intreaba moasa?
> - El lucreaza la 7UP...
>
>
> Sotul ajunge acasa la 5 dimineata. Nevasta:
> - Unde ai fost, Superman?
> - Pai, sa vezi, am fost cu niste clienti in oras...
> - Si ai stat cu ei pana la 5 dimineata, Superman?
> - Pai, da, am reusit sa obtin un contract si...
> - Si dupa aia ce ai mai facut, Superman?
> - Pai, am fost sa bem ceva la un bar...
> - Si pe urma, Superman?
> - Pai, am fost la un bar de striptease, asa au vrut
> clientii, dar a fost foarte urat si plicticos. Da de ce imi
> tot zici "Superman"?
> - Pai doar Superman isi mai poarta chilotii peste
> pantaloni!
>
>
> Sotul asteapta langa salonul de infrumusetare. Dupa un timp
> indelungat iese de acolo sotia sa... El se uita la ea,
> respira adanc si spuse : Bine, macar ai incercat!
>
>
> Dragostea e oarba, dar casatoria ii reda vederea.
>
>
> Femeile sunt ca medaliile olimpice: trebuie sa lupti pentru
> ele, apoi iti atirna de gat o viata intreaga.
>
>
> - Mamico, de ce te-ai maritat cu tati de fapt?
> - Vezi, mai - nici copii nu inteleg de ce...
>
> Tatal vine de la cresa cu copilul, mama isi pune mainele in
> cap:
> - Ma, asta nu-i copilul nostru!
> El, mirat:
> - Ce importanta are, maine tot la cresa il duc.
>
>
> Casnicia este foarte asemanatoare cu mersul la restaurant
> in grup. Comanzi ce vrei, pe urma vezi ce au luat altii si
> brusc nu iti mai place ce ai tu.
>
>
> Barbatul nu este complet pana nu se casatoreste. Pe urma
> este terminat.
>
>
> Un baietel il intreaba pe tatal lui: "Tati cat costa
> sa te casatoresti?. Tatal i-a raspuns: "Nu stiu fiule,
> inca platesc."
>
>
> - Tati este adevarat ca in unele parti din Africa , un
> barbat nu isi cunoaste sotia pana nu se casatoresc?
> - Asta se intampla peste tot fiule.
>
>
> Nu am cunoscut fericirea adevarata pana nu m-am casatorit.
> Pe urma a fost prea tarziu.
>
>
> Niciodata nu te culca nervos. Ramai sa termini cearta.
>
>
> Secretul casniciei perfecte ramane un secret.
>
>
> Cand un barbat iti fura sotia, cea mai nasoala revansa este
> sa il lasi sa o pastreze!
>
> Prietena mea mi-a spus sa fiu mai afectiv. Acum am doua
> prietene.
>
> Unui barbat i s-a furat cardul de credit. Nu a depus
> plangere deoarece hotul cheltuia mai putin decat
> nevasta-sa.
>
> Un om sparge o Banca si ia cativa ostateci... Intreaba
> agresiv pe primul retinut: "Spune-mi m-ai vazut jefuind
> Banca?" Ostatecul raspunde: "Da!" Fara sa mai
> stea pe ganduri, hotul il impusca in cap. Apoi intreaba
> acelasi lucru pe cel de-al doilea ostatec. Al doilea ostatec
> raspunde: "Eu nu te-am vazut, ... dar te-a vazut
> nevasta-mea.
>
> Tupeu este atunci cand un barbat se intoarce acasa la 4
> dimineata mirosind a parfum de femeie, cu urme de ruj pe
> camasa, intra in casa si vazand-o pe nevasta-sa cu o matura
> in mana ii zice:
> - Nu te enerva, ca tu urmezi!
>
> Intr-o zi sotul vine de la servici si nu poate baga masina
> in garaj deoarece pe drumul spre garaj erau trantite
> bicicletele copiilor. Da sa bage bicicletele in garaj si
> gaseste jeepul deschis si cainele plin de noroi intins pe
> bancheta. Intrigat, intra in curte unde vede copiii intr-o
> balta de noroi, piscina era si ea plina de noroi, copii se
> jucau cu furtunul. Intra in bucatarie, nu fara a observa ca
> geamul de la usa era plin cu palmute de ciocolata, clanta
> imbracata in felii de sunca si gaura cheii infundata cu un
> carnat. In bucatarie curgea apa, frigiderul era deschis si
> continutul lui varsat pe podea, farfurii si pahare murdare
> peste tot. Pe masa o balta de suc. Pe jos nu se putea calca
> altfel decat pe mancarea catelului sau in continutul
> borcanelor de muraturi. Incepe sa isi caute sotia prin toata
> casa. Era un vacarm... televizorul si calculatorul cu jocuri
> erau date la maximum... Intra in baie unde prosoapele
> pluteau pe podea intr-o balta
> de apa murdara si sulurile de hartie igienica erau
> derulate pe pereti, tavan, prin cada si pe manerul de la
> usa. In sfarsit isi gaseste sotia in dormitor relaxata cu o
> masca pe fata, bigudiuri in par. Citea o carte si asculta
> muzica cu castile pe urechi. O intreaba ce s-a intamplat. Ea
> ii raspunde.. "Iti aduci aminte cand te intorceai acasa
> si ma intrebai ce am facut toata ziua? Eehh ... astazi nu am
> facut nimic!!!
>
>
> Grija mare pe intuneric. Doua doamne tinere, de mult timp
> prietene, dar de ceva timp casatorite, se hotarasc sa iasa
> fara soti in oras. Dupa cateva ore petrecute la un bar, pe
> inserate, se intorc pe jos acasa. La un moment dat una
> zice:
> - Fata, ce ma fac? Fac pe mine! Nu mai pot sa tin pana
> acasa. Cealalta rapunde:
> - Si eu la fel! Hai sa intram aici in cimitirul asta, ca e
> intuneric si nu ne vede nimeni.
> - Bine, dar cu ce ne stergem?
> - Eu cu chilotii si apoi ii arunc.
> - Eu nu renunt la chiloti, dar o sa gasesc o solutie.
> A doua zi se intalnesc barbatii..
> - Oare unde au fost, mai, nevestele noastre aseara? A mea a
> venit acasa fara chiloti.
> - Tu stai bine. A mea a venit cu o panglica in fund pe care
> scria "Nu te vom uita niciodata. Fratii
> Ionescu!"
>
>
>
> Un studiu sociologic arata ca barbatii, in general, ies la
> baut din doua motive:
> 1. N-au nevasta
> 2. Au nevasta