FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«1373839404173»
Lari31.08.2009 13:12

Jack si prietenii lui s-au dus sa joace golf intr-o sambata... Cand erau pregatiti sa joace un tip necunoscut a venit la ei si i-a intrebat daca poate sa li se alature...

Dupa cateva lovituri unul din prietenii lui Jack era curios sa stie ce meserie are tipu' asa ca l-au intrebat...

Tipu' a spus ca este un assasin platit, iar ei au inceput sa rada. Tipu' a spus ca nu glumeste, are pusca in geanta de golf si ca pot sa se uite sa se convinga.

Asa ca Jack a hotarat sa verifice geanta tipului... si spre surprinderea lui... in geanta era intradevar o pusca cu o luneta mare... Jack l-a intrebat pe tip daca poate sa se uite sa-si vada casa prin luneta... Cand Jack s-a uitat,

si-a vazut casa si fereastra de la dormitor, a vazut-o si pe sotia lui, era dezbracata... si pe vecinul lui...si el era

dezbracat...

Nervos l-a intrebat pe assasin cat il costa sa-i omoare...

Tipu' a spus ca 1.000$ pentru fiecare foc nimerit... Jack: "1.000$! Bine... vreau 2 focuri.... Vreau sa o impusti pe sotie in gura pentru ca m-am saturat sa o tot aud zi de zi, si pe vecinul meu in penis pentru ca a indraznit sa se culce cu sotia mea"... Assasinul a spus ca este de acord, s-a pregatit si a inceput sa se uite prin luneta... Dupa vreo 5 min... Jack plin de nerabdare, l-a intrebat de ce ii trebuie atat de mult... Asasinul: "Stai calm! Incerc sa-ti economisesc 1000$..."

 

 

Virgil01.09.2009 08:45

E Traian Basescu sponsorul lui Standard Liege? :D

wasilewski_witsel_epa.jpg

AG01.09.2009 10:51

e mana in mana cu lotzi

Lari01.09.2009 12:55

E fraxu', bah, ca are bani din afacerile cu armament. Da' acolo nu s-a bagat decat cu firma de inghetata. Nah... spala si omu' bani.

gio_stgloria01.09.2009 21:34

Un tip intra intr-un bar tinanand in mana un rahat imens si zice:

- Fiti atenti in ce era sa calc!

Virgil02.09.2009 06:25
E fraxu', bah, ca are bani din afacerile cu armament. Da' acolo nu s-a bagat decat cu firma de inghetata. Nah... spala si omu' bani.

 

Poate fi oricare alt Base, ce numai un caine e scurt de coada? :gathering:

 

dr.adrian902.09.2009 07:39
E Traian Basescu sponsorul lui Standard Liege? :D

 

 

base e-plus

 

rahat de telefonie precum orange vodafone etc

Lari02.09.2009 20:13

Axiome

 

01. Sexul a fost atat de bun, incat si vecinii au fumat tigara de dupa.

02. Toate generalizarile sunt false... inclusiv aceasta.

03. Ateismul este o organizatie non-profet.

04. Poarta-te frumos cu copiii tai. Ei iti vor alege azilul.

05. Imprumuta bani de la un pesimist. Nu se asteapta sa i-i dai inapoi.

06. Moartea este ereditara.

08. Ai observat vreodata cat de repede merge Windows-ul? Nici noi...

09. Experienta este ceva ce obtii abia atunci cand nu mai ai nevoie de ea.

10. Putine femei isi dezvaluie varsta reala. Putini barbati se comporta adecvat varstei reale.

11. Vand parasuta. Folosita o singura data, nu a fost deschisa si are o mica pata.

12. Prietenii vin si pleaca. Dusmanii se acumuleaza.

13. Da-i unui om peste si va manca o zi. Invata-l sa pescuiasca si va sta toata ziua in barca cu sticla de bere in mana..

14. Cel ce rade la urma, este mai incet la minte.

15. Cum iti dai seama cand ramai fara cerneala invizibila?

16. Cum se lipeste Teflonul de tigaie?

17. Cine crede in telekinezie, sa imi ridice mana.

18. Nu sunt vegetarian pentru ca iubesc animalele. Sunt vegetarian pentru ca urasc plantele.

19. Mi-am facut un test de inteligenta si rezultatele au fost negative.

20. Inainte eram mereu indecis. Acum nu mai sunt asa sigur.

21. Daca papusa Barbie e asa populara, de ce trebuie sa ii cumparam prieteni?

22. Daca ai impresia ca nu ii pasa nimanui daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.

23. Invata din greselile parintilor: foloseste prezervativul!

24. Multitasking inseamna sa faci mai multe lucruri prost in acelasi timp!

25. Puritanism: teama ca cineva, undeva s-ar putea sa fie fericit.

26. Sexul este ca aerul. Nu e important decat daca nu ai parte de el.

27. Zambeste! E al doilea cel mai frumos lucru pe care il poti face cu buzele.

28. Unii beau din fantana cunoasterii. Altii fac gargara.

29. Tringhiul Bermudelor s-a plictisit de vreme calda si s-a dus in Finlanda. Cica nu vine Mos Craciun anul asta.

30. Prima pasare va prinde viermele, dar al doilea soarece fura cascavalul.

31. Cel mai scurt drum dintre doua puncte este mereu in constructie.

32. Exista trei tipuri de oameni: cei care pot sa numere si cei care nu pot.

33. Daca furi idei de la o persoana, se numeste plagiat. Daca furi idei de la mai multe persoane se numeste cercetare.

34. Care este viteza intunericului?

35. De ce abreviere este un cuvant atat de lung?

36. Femeile care vor sa fie egalele barbatilor nu sunt ambitioase.

37. Esti gelos ca vocile vorbesc cu mine si nu cu tine.

38. M-am rugat la Dumnezeu sa imi dea o bicicleta, dar am aflat ca Dumnezeu nu iti pune in traista. Asa ca am furat o bicicleta si m-am rugat pentru iertare.

39. Barbatii au doar doua necesitati: sexul si mancarea. Daca vezi ca partenerul tau nu are o erectie, da-i un sandvis.

40. Femeile nu vor fi niciodata egale barbatilor pana cand nu vor putea sa se simta sexy in ciuda cheliei si burtii de bere.

41. Dumnezeu sigur iubeste prostii. Altfel nu ar fi creat atat de multi.

42. Niciodata sa nu iei un laxativ si un somnifer in aceeasi seara.

43. Traim intr-o societate in care pizza ajunge mai repede decat politia.

44. Un barbat indragostit nu este complet pana nu se insoara. Dupa aia e terminat.

45. Stii ca lumea s-a intors pe dos cand cel mai bun rapper este alb, cel mai bun jucator de golf este negru si cel mai inalt baschetbalist din NBA este chinez.

46. Un nou studiu guvernamental finantat prin fonduri europene si desfasurat pe o perioada de 10 ani a concluzionat ca trei sferturi din populatia Romaniei inseamna 75% din populatie.

47. Intentionez sa traiesc vesnic. Pana acum sunt in grafic.

48. Psihiatrul mi-a zis ca sunt nebun. I-am zis ca am nevoie si de o a doua opinie. Mi-a zis ca sunt si urat.

49. Ultimul lucru pe care mi-l doresc este sa te ranesc. Dar e pe lista.

50. Banca este locul de unde poti sa imprumuti bani daca demonstrezi ca nu ai nevoie de ei.

Virgil03.09.2009 05:29

Nea Lari, ai pus prea multe odata. Trebuia sa ni le dai cu lingurita, sa le savuram. Altfel, excelente. :thumbsup:

Lari03.09.2009 14:48

Intr-o familie de tigani, puradelul se juca prin curte. La un moment dat acesta cade in noroi. Tatal lui il ia de mana si il duce la mama lui, spunandu-i:

- Ce facem, fa, il spalam p-asta sau facem altul?

Vlad Bogdan03.09.2009 15:55

wp.gif 1. Þiganu' merge acasã:

- De-ai ști, muiere, ce eșarfã am vrut sã-ți aduc.

- ªi de ce n-ai adus-o, mînca-ți-aș?

- N-am putut, tot la mine se uita vînzãtoarea.

g.gif

 

 

wp.gif 2. Þiganul Ilie, spãrgãtor de meserie, se plînge unui prieten:

- Poți sã faci și pe dracu-n patru, cã nevestele astea tot nemulțumite îs. Uite, Paraschiva mea nu vrea sã poarte blana de care i-am fãcut rost. Zice cã ce, aia-i blanã?

- Cum așa?

- Pãi am luat numa' patru luni pe ea.

g.gif

 

 

wp.gif 3. Þiganul ascundea în casã marfã de contrabandã. Într-o zi, zãrește pe geam trei Polițiști care veneau la cocioaba lui.

- Vezi, nevastã, eu fug. Tu ascunde toatã marfa.

Înșfacã o pernã și o ia la fugã. Polițiștii dupã el. Dupã un timp, îl prind pe țigan, rup perna bucãți și înãuntru numai puf!

- De ce dracu' fugeai de noi, cioarã?

- Eu știu de ce alergam, da' voi de ce alergați?

g.gif

 

 

wp.gif 4. O țigancã se duce la teatru. La întoarcere, țiganul o întreabã:

- Cum a fost, fã, la teatru?

- Stai sã-ți povestesc. La intrare, toatã lumea ținea beletele în mînã, asa cã l-am scos și eu. La ușã, unul mi-a rupt beletul. Am vrut sã țip, dar, cum nimeni nu țipa, n-am mai țipat nici io. Am intrat, m-am pus pe scaun și deodatã s-a stins lumina. Am vrut sã țip, dar, cum nimeni nu țipa, n-am mai țipat nici io. La un moment dat, ãla de stãtea lîngã mine, mi-a bagat mîna în p***ã. Am vrut sã țip, dar, cum nimeni nu țipa, n-am mai țipat nici io.

- Lasã asta, fã. Piesa, piesa cum a fost?

- Mult mai mare decît a ta!

g.gif

 

wp.gif 5. La ușã sunã un țigan și întreabã:

- Nu aveți cumva vreo vechiturã de care v-ați putea lipsi?

- Stai puțin s-o chem pe soacrã-mea!

g.gif

 

 

wp.gif 6. De ce își lasã bãieții țiganilor mustațã? Ca sã semene mai mult cu mama.

g.gif

 

 

wp.gif 7. Un țigãnuș este prins în livada cu mere de un gardian:

- Ce faci acolo, țigane?

- Erau cãzute niște mere pe jos și le puneam inapoi!

g.gif

 

 

wp.gif 8. Cum te adresezi unui țigan îmbrãcat la patru ace?

- Inculpat, ridicã-te!

g.gif

 

 

wp.gif 9. Care este diferența dintre români și țigani? Românii se furã unii pe alții, iar țiganii furã în Germania!

g.gif

 

 

wp.gif 10. Þiganca întîrzie. La sosirea ei, țiganul, nervos, o întreabã:

- Unde-ai fost, fã?

- La servici.

- Fã, te rup, pînã la ora asta la servici?

- Taci, omule, c-am luat salariul și am fost la piațã la cumpãrãturi.

- ªi ce-ai cumpãrat, fã?

- Ete asta am cumpãrat, zice țiganca și îi aratã o lingurã de lemn.

- Auzi, fã, fir-ai a dracului, noi n-avem bani de-o țuicã și tu cumperi mobilã...

Fane04.09.2009 12:58

Un batran de 75 de ani, merge la spital sa faca o analiza a spermei. Doctorul ii da un borcan si-i spune:

- Ia borcanul asta si vino cu analiza maine!

A doua zi, batranul apare, cu borcanul la fel de curat si gol ca ziua trecuta.

Doctorul intreaba ce s-a intamplat, iar batranul explica:

- Stiti, doctore, uite ce-am patit: Prima data am incercat cu dreapta, apoi cu stanga si nimic. Apoi am chemat-o pe nevasta-mea. A incercat si ea si cu mana dreapta, si cu mana stanga, apoi cu gura: prima data cu proteza, apoi fara proteza si tot nimic. Apoi am chemat-o pe vecina de alaturi: a incercat si ea si cu amandoua mainile si cu gura si tot fara rezultat.

Doctorul era socat:

- Ai chemat-o pe vecina? la care batranul raspunde:

- Da, si oricat ne-am chinuit, n-am reusit sa deschidem borcanul!

NicoSoulSteaua09.09.2009 10:41

Vine Bula acasa si o intreaba pe maica-sa:

- Mama, mama! Cum l-ai cunoscut pe tata???

- Pai ...... era sa ma inec si ...m-a salvat!...

- Aaaaaaa de asta nu vrea tata sa invat sa inot!!!!!

 

Bula in masina. La un moment il depaseste o gaina. Apasa pe accelerator, n-o ajunge. Dupa cativa km ajunge la o ferma si-l intreaba pe taran:

- Ce fel de gaini sunt acestea? Prima data vad sa fuga asa de repede o gaina.

- Da, e noua specie, pentru carne.

- Si-i gustoasa carnea?

- Nu se stie, nu le putem prinde.

 

- Spune-mi de ce te dai cu faina pe fata? o intreba Bulisor pe bunica...

- Ca sa ma fac frumoasa!

- Si de ce nu te faci?

 

Auzind despre SIDA, Bula isi intreaba tatal despre modul in care se poate lua. Raspunsul tatalui:

- Pai prin contact sexual si prin mucoasa...

- Auzi, da' de la o mucoasa de 16 ani poți lua SIDA?

 

Doi ciobani pe malul unui lac cu oile. Din lac se aude cineva tipand:

- HELP! HELP! HELP!

Unu dintre ciobani:

- Ce zice ala ma?

- Zice ca help...

 

- Ce reprezintã un tigan cu mâinile legate la spate?

- Incredere!

 

Un tigan intra intr-un bar, se aseaza la o masa si striga:

- Ospatar, un rom aici.

Ospatarul:

- Te-am vazut da-te dracu!

 

Un tigan si un roman isi fac case una langa alta. Isi cumpara exact aceleasi materiale, mobila, etc si au facut casele identice. Peste un timp stau ei de vorba. romanul:

- Eu daca vand casa asta probabil o sa primesc 5 milioane de euro pe ea.

Tiganul:

- A pai daca e asa, eu primesc 7 milioane de euro pe ea.

- Pai cum sa primesti tu 7 milioane pe ea daca a mea este identica si valoreaza 5 milioane?

- Pai da, dar eu nu am vecini tigani!

bijoux_bz10.09.2009 11:11

Un om moare si ajunge la Sf.Petru. Pe pereti vede numai ceasuri si il intreaba ce e cu ele. -Sunt ceasurile minciunii si fiecare om are cate unul! zice Sfantul Petru ,cand omul spune o minicuna, limba ceasului avanseaza cu o ora. Omul intreaba: -Si ceasul acela care nu se misca? -E de la Maica Tereza. -Dar ceasul lui Becali unde e? -E in camera lui Iisus. Il tine pe post de ventilator!

 

 

 

 

 

Un american, un rus si un roman sunt prinsi de un trib de salbatici din Africa si condamnati la moarte. Au totusi trei sanse sa scape:

* Sa plateasca 100$

* Sa incaseze 100 de lovituri de bici pe spinare

* Sa manance o galeata de rahat

 

Americanul zice: ?100$ nu e mult pentru mine?, plateste si scapa.

 

Rusul zice: ?Noi bani nu avem, pentru Mama Rusia suport orice? si alege biciul. E batut groaznic, scapa mai mult mort decat viu.

 

Romanul zice ?100$ e mult, bataie nu am chef, ca uite rusul era sa o mierleasca, aduceti galeata cu rahat !?.

 

Si incepe sa manance. Dupa ce trece de jumatate e asa de scarbit ca renunta, ?nu mai pot, mai bine ma bateti?.

Dupa 70 de lovituri de bici e plin de sange si zice: ?Ia mai da-o dracului, ce, 100 $ m-au facut pe mine??

Lari11.09.2009 16:17

Un tip isi baga capul pe usa frizeriei si il intreaba pe frizer cat timp are pana poate sa fie si el tuns fiind o zi foarte aglomerata,frizerul se uita in jur si raspunde:"cam doua ore" si tipul pleaca instant.

 

Peste cateva zile acelasi tip intra in frizerie siintreaba cat are pana poate sa fie tuns, fiind o zi si mai aglomerata frizerul se uita in jur si raspunde:"cam trei ore" tipul inchide usa si pleaca.

 

Peste cateva zile acelasi intra in frizerie si intreaba cam in cat timp poate fi tuns, frizerul se uita in jur si raspunde:"cam o ora jumatate" tipul se intoarce si iese din frizerie.

 

Frizerul, deja curios,il roaga pe Ion: "Bai, Ioane, du-te un pic dupa el ca vine de ceva timp si tot intreaba cat timp are pana sa fie tuns dar nu se intoarce niciodata"

 

Ion pleaca in urma tipului.

 

In jumatate de ora Ion intra in frizerie razand in hohote.

Frizerul il intreaba:"ei, si unde se duce tipul asta dupa ce pleaca de aici?

 

Ion in genunchi de ras,cu lacrimi in ochi, rosu la fata se uita la frizer si ii raspunde: "LA TINE ACASA!!!"

NicoSoulSteaua11.09.2009 16:28

@ Lari

cel mai tare banc pe care l-am citit in ultimul timp :))))

AG11.09.2009 18:58

looooooooooooooooooooooooooooool

Lari14.09.2009 11:11

- Gainile astea sunt de la noi sau din strainatate? - intreaba un ardelean la piata.

 

- Dar de ce va intereseaza, vreti sa le mancati sau sa le tineti de vorba?

Lari16.09.2009 06:17

3 accidente de motocicleta, 3 motociclisti in spital, 3 paturi in salon. Vine televiziunea si ia interviu motociclistilor.

Primul motociclist. Un picor in ghips.

 

Reporterul:

− Cum s'a intamplat accidentul, vad ca aveti un picior in ghips, nu aveati viteza mare, nu'i asa?

 

Motociclistul:

− Pai sa vedeti... eu.. Suzuki.. 300 km/h... coaja de banana pe carosabil... am derapat putin, am recapatat controlul, dar totusi am intrat in sant lejer, am o mica fisura 3/4 tibia stanga, trece, nimic grav.

 

Al doilea motociclist. O mana si un picior in ghips.

Reporterul:

− La dumneavoastra cum s'a intamplat? Vad ca aveti o mana si un picor in ghips!

 

Motociclistul:

− Eu mergeam linistit pe strada... 250 la ora.. stiti.. Kawasaki .., cand deodata vad un Suzuki ca ma depaseste. Zic 'nu se poate, nu e mai tare ca mine' si accelerez dupa el. Deodata imi sare pe vizorul castii o coaja de banana de la Suzuki, mi'a blocat vederea, am franat... am derapat putin...am o mica fisura de tibie si peroneu, putin luxat antebratul.. nimic grav, trece

 

Al treilea motociclist. Mumie. Ghipsat din cap in picioare

Reporterul:

− Precis dumneavoastra aveati viteza, nu gluma!..Cum s'a intamplat?

 

Motociclistul:

− No, eu...Mobra..50 la ora..Trec pe langa mine 2 motociclisti in viteza. Eu am crezut ca stau pe loc, si... m'am dat jos de pe motoreta..M'am rostogolit eu un pic.. m'am ridicat in picioare si vad 2 motociclisti in sant. Imi arunc casca, fug sa ii ajut si .. a dracului coaja de banana..iau o ceafa de asfalt.. si traumatism cranio-cerebral cu paralizie temporara.

Virgil16.09.2009 06:21
:)))) Super bancul. De unde le scoti Lari? Ai motocicleta? Prieten motociclist? :))))
Lari16.09.2009 06:35

:blush:

 

Am niste oameni cu care fac schimb de mailuri idioate (denumite generic spam). Si simt nevoia sa impart din bogatia de care dispun... :drunk:

Virgil16.09.2009 06:39

Banuiam eu. :beer2:

crysty1416.09.2009 13:49

Un metalist se rataceste prin munti si ajunge la o stana. Se duce la ciobani acolo si le zice daca poate sa ramana si el peste noapte, ca nu stie unde sa se duca, nu are nici de mancare...

Un cioban se duce la el, ii da ceva de mancare si ii zice ca poate sa stea la stana pana dimineata.Mananca asta ce mananca si apoi se duce sa se culce.

Ciobanul: Auzi, da tu ce esti, barbat sau femeie?

Metalistul:Sunt barbat, dar stiti, noi metalistii purtam paru mai mare si..

Ciobanul:Nu de asta te intrebam ce esti, ca oricum te f***m, dar sa stim cum te punem.

Lari16.09.2009 18:27

10. Banana si vibratorul stateau pe noptiera. Banana

> intreaba:

> - E prima data pentru tine?

> Vibratorul spune:

> - Nu.

> Banana:

> - Atunci de ce tremuri asa? Ca ma sperii si pe mine!

>

> 9. O batranica mergea linistita pe strada. Deodata, un

> tanar se arunca de la etajul 10 si cade chiar in fata ei. Se

> ridica el si se scutura. Batranica socata il intraba:

> -Tinere, cum de ai supreavietuit?

> La care tanarul raspunde:

> - Doamna, eu sunt parasutist si am experienta.

> -Pai si parasuta unde este?

> -Este sus, o bate barbatu-sau.

>

> 8. Doua blonde se intalnesc pe strada. Una o intreaba pe

> cealalta:

> - Fata, tu ai facut vreodata sex in trei?

> - Nu, ca n-am avut cu cine.

> - Atungi fugi repede acasa la barbatu-tau, ca poate mai

> apuci!

>

> 7. Un tata afla ca fiica sa este gravida in luna a patra.

> - Fata mea, unde ti-a fost capul ?

> - Sub volan, tata, raspunde fata.

>

> 6. Doua prietene, ambele virgine, isi povesteau una alteia

> tot ce faceau . Una dintre ele pleaca in vacanta la Mamaia

> si, cand se intoarce, nu mai e virgina. Cealalta o intreaba:

> - Cum e? Povesteste-mi tot!

> - Prima data este oribil, doare de nu-ti imaginezi. Dar

> apoi e nemaipomenit!

> - Cam ce fel de durere e? Ca durerea de cap, de stomac?

> - Nuuuuu, nici vorba!

> - Atunci cum? Ca durerea de spate, de masea, de urechi?

> - Da! E ca durerea de masea!

> - De ce e ca durerea de masea?

> - Pentru ca te doare, dar nu vrei sa ti-o scoata!

>

> 5. Intra intr-o banca un individ mascat, cu un pistol in

> mana si striga:

> - Nu misca nimeni. Acesta este un jaf, am o arma si nu mi-e

> frica sa o folosesc!

> Toata lumea ramane inmarmurita de groaza. Tipul se duce la

> o caserita si ii spune:

> - Doamna, o sa te impusc pe loc!

> Tipa speriata il roaga:

> - Domnule, va rog, nu! Am copii acasa, fac orice numai nu

> ma impuscati.

> Tipul spune:

> - Da? Chiar faci orice ca sa nu te impusc? Atunci fa-mi

> repede un sex oral.

> Tipa se impotriveste prima data, dar la amenintarile

> individului face cele solicitate. Dupa ce termina, tipul

> foarte fericit isi scoate masca de pe fata si-i spune

> ranjind:

>

> - Ai vazut nevasta ca se poate? Erai tare revoltata acasa!

>

> 4. Doua ciocoflendere intra intr-un bar. Beau ce beau, se

> distreaza, se ametesc, cand deodata vad cum intra pe usa un

> VIBRATOR!

> La care un ciocoflender urla speriat:

> - Fugi, ma, ca vine Robocop!!!

>

> 3. Un cuplu, noaptea in parc, pe o banca.

> Ea:

> - Iubitule, scoate-ti ochelarii. Imi agati dresurile.

> Dupa 5 minute:

> - Iubitule, pune-ti inapoi ochelarii, ca ai inceput sa

> lingi banca.

>

> 2. Un autocar ce mergea spre Spania a oprit la un popas, sa

> faca o pauza de 15 minute. De nicaieri, apare o banda de

> hoti. Seful lor le zice hotilor, niste barbati foarte bine

> facuti:

> -Pe femei le violati, iar pe barbati ii jefuiti .

> -Dar haide sa le lasam pe femei in pace, sefu', zice

> unul virgin .

> Iar o femeie din spatele autocarului sare repede:

> -Da' de ce te bagi tu in treaba sefului tau?!

>

> 1. Ce zice barbatul din fiecare zodie dupa ce-a facut sex?

>

> Berbec: Super, hai s-o facem din nou!

> Taur: Mi-e foame, paseaza o pizza!

> Gemeni: Ai vazut pe undeva telecomanda?

> Rac: Cind ziceai ca ne casatorim?

> Leu: Zi ca n-a fost fantastic !

> Fecioara: Na, ca mi-ai dat de lucru si acum trebuie sa spal

> cearceafurile!

> Balanta: Mi-a placut, pentru ca ti-a placut si tie.

> Scorpion: Poate c-ar trebui sa te dezleg inainte sa plec.

> Sagetator: Nu ma suna, ca te sun eu!

> Capricorn: Ai cumva o carte de vizita?

> Varsator: Acum, hai s-o facem fara haine pe noi.

> Pesti: Cum ziceai ca te cheama?

Lari18.09.2009 07:15

Numele dumneavoastra?

- Abdallah Hamid.

- Sex?

- De 4 ori be sabtamana...

- Nu, domnule, barbat sau femeie?

- Barbat, femeie, cateodata si una camila

 

 

 

Un seic arab se plimba in desertul Arabiei Saudite. Cu 50 de metri in

fata e sotia acestuia. Se intalneste cu un alt seic, care suparat

intreaba:

- Ce faci Ahmed? E scris in Coran ca femeia e cu 50 de metri in

spatele barbatului, nu in fata.

- Ai dreptate prietene, dar cand era scris Coranul nu existau mine in

desert.

 

 

 

La scoala, doamna invatatoare ii intreaba pe copii ce stiu ei despre

camila. Ionel raspunde:

- Pai, camila este foarte rezistenta la sete!

Alt elev din prima banca raspunde:

- Eu stiu ca ea e foarte rezistenta la carat greutati!

Bula agitat din ultima banca statea cu mana ridicata de ceva timp;

vroia si el sa raspunda la intrebare.

- Doamna invatatoare eu stiu despre camile ca sunt vagaboante!

- Bula, zice invatatoarea, nu ti-e rusine! Cum poti sa spui asa ceva

de fata cu toti copiii! Ce inseamna asta? Cum adica camilele sunt

vagaboante? Cine ti-a spus tie asa ceva?

- Pai cum, doamna invatatoare, nu umbla ele cu toti arabii?

 

 

 

Care e melodia preferata a lui Ben Laden?

- "Oops i did it again"!

 

 

 

Un sef ajunge la birou dimineata cu fermoarul de la pantaloni desfacut.

Secretara, nestiind cum sa-l puna in tema direct, il abordeaza:

-Sefu' azi dimineata, cand ai plecat de acasa, ai inchis usa de la garaj?

Fraza nu a avut darul sa-l lumineze asa ca tipul a intrat in birou un

pic nedumerit.

Se aseaza el la birou, incepe sa-si vada de treaba si vede prohabul

desfacut.. In momentul respectiv are o revelatie referitor la spusele

secretarei asa ca se gandeste sa o necajeasca un pic.

O cheama in birou sa-i aduca o cafea si o intreaba:

- Cand ai vazut usa de la garaj deschisa mi-ai vazut si Jaguarul?

Secretara, zambind un moment raspunde:

- Nu, sefu'. Tot ce am vazut era un Mini cu doua cauciucuri desumflate

 

 

 

Un tzigan la scoala.Trebuia sa aiba o inspectie si profa le zice:

-Sa fie toata lumea cu mana pe sus,ca eu stiu pe cine sa intreb!

La inspectie totul a decurs bine pana la un moment dat.

La o intrebare mai dificila, nu era nici o mana rdicata......

Cand colo sare tziganul cu mana sus.

Profa-l evita dar cand nu mai avu ce face, il intreba:

-Hai Giaordel,zi tu ! Tziganu:

-Haoleu, sa moara fratii mei, ce buci si ce tzatze mishto aveti !

Profa:

-Stai jos, derbedeule, idiotule,doi !

Tziganu se aseaza nedumirit, se intoarce la inspectori(care erau in

spatele lui) si zice:

-Bai, manca-v-as, nu mai soptiti daca nu stiti !

 

 

 

Politistul care cerceta un caz de sinucidere, o intreaba pe secretara:

- Dragutzo, nu stii de ce s-a aruncat seful tau pe fereastra?

- N-am idee, dar era asa un om dragut si atent. Luna trecuta mi-a

cumparat o blana, saptamana trecuta mi-a cumparat o masina sport, iar

azi dimineata un inel cu diamant! Dupa aceea mi-a spus ca ar vrea sa

se culce cu mine si m-a intrebat ce ii cer in schimb.

- Si ce i-ai raspuns?

- Ca aici in birou, lumea imi da de obicei 50 de dolari...

 

 

 

Imparatul Rosu da sfoara in tara ca o da pe Ileana de sotie si

jumatate din imparatie celui care ii va satisface orice placere

nabadaioasei fete. Vine fiul Imparatului Alb. Ileana il ia cu ea pe

malul unui lac, isi arunca coronita in apa si ii spune printului:

- Scoate-o! Printul se arunca in lac dupa coronita, dar este

inconjurat de crocodili si facut franjuri.

Vine si printul Regelui Albastru. Este si el invitat la o plimbare pe

malul lacului, Ileana isi scoate coronita si o arunca in apa zicand:

- Scoate-o! Printul se arunca cu inflacarare in apele lacului, apuca

coronita, dar este halit de crocodili.

In cele din urma vine si Fat Frumos. Pe malul lacului, Ileana isi

arunca coronita in apa si ii spune:

- Scoate-o! Iar Fat Frumos si-a scos-o si au trait fericiti ...

 

 

 

O firma vindea tantari care satisfaceau femeile. O tipa cumpara un

astfel de tantar, se duce acasa nerabdatoare, face intai un dus

fiebinte, isi da cu crema, se parfumeaza si isi pune un halat pe ea.

In dormitor intr-o cutiuta, tantarul- bzzzzzzzz, sarea cutia cu el.

Tipa se duce in dormitor, isi da halatul jos (nu inainte sa dea drumu

tantarului) tintarul face cateva ture prin camera si se aseaza pe

perete, tipa se intinde pe pat si incepe cu texte:

- Hai tantarule vino sa ma satisfaci, ia-ma sunt a ta!

Tantarul.....nimic!

- Hai tantarule vino sa simtim placerea impreuna, ciupeste-ma,

musca-ma hai ia-ma!! Tantarul ....nimic!

- Hai tantarule te doresc din toata fiinta mea, vino sa ma satisfaci!!!

Tantarul... nu se misca de pe perete! Tipa se enerveaza, se raceste de

tot, se duce si da telefon la firma:

- Bine domne' ce tantar mi-ati vandut, e impotent ca nu m-a satisfacut

deloc!?

Tipu de la capatul firului zice:

- Doamna ne pare rau si ne cerem scuze totodata, dar se poate rezolva

problema aceasta, iata vom trimite un angajat al firmei noastre care

va

sta de vorba cu tantarul si va rezolva problema.

Peste putin timp vine unu' de la firma, tipa il invita in casa si se

duc in dormitor unde era tantarul. Tipu' zice :

- Doamna dezbracati-va si intindeti-va pe pat.

Femeia face dupa cum i se spune. Tipu' se dezbraca si el, se uita la

tantar si zice :

- Ba.. fii atent aici.. iti arat pentru ultima oara!

 

 

 

Un turist american viziteaza Londra, cand de-odata simte nevoia sa urineze.

Cauta, cauta si nu gaseste nici o toaleta. Neavand incotro intra

intr-o straduta, se apropie de un colt mai intunecat langa un zid mai

inalt si incepe sa se deschie la fermoar.

Inca inainte de-a incepe sa urineze simte o bataie usoara pe umar. Se

intoarce si langa el se afla un politist tipic englez.

- Scuza-ma domnule, spune politistul, e interzis a urina in locuri publice.

Americanul se scuza, ii spune ca nu are incotro, ca nu se poate abtine

si nu gaseste WC.

- Te voi ajuta, zice politistul, vino dupa mine.

Il conduce pe turist spre o portita in zid si-i arata drumul in

interior. Turistul intra si ochii aproape ca-i ies din orbite. Se afla

intr-o superba gradina, intretinuta, plina de aranjamente cu iarba,

flori, tufe si copaci.

Politistul ii indica unul din copaci si-i spune:

- Nici o problema, poti sa urinezi aici. Americanul urineaza, respira

usurat si-l intreaba pe politist:

- Spune, asta-i ceea ce se cheama Amabilitatea Engleza?

- Nu, raspunde politistul, noi numim asta Ambasada Franceza...

 

 

 

Directorul unui internat ii previne pe baieti :

- Daca da dracu' si-l prind pe unul din voi in dormitorul fetelor, il

amendez cu 10 Euro ; a doua oara il ard cu 20 de Euro si a treia oara

cu 40 Euro !

Din spate, o voce timida :

- Dom' director, da' un abonament cat costa ?

 

 

 

Un tip se duce la preot :

- Parinte am pacate mari.

- Spune fiule, D-zeu e mare si iarta.

- Parinte in timpul razboiului am ascuns un evreu in beci.

- Fiule, asta nu e pacat i-ai salvat viata. Mergi cu Domnul linistit acasa.

- Da, Parinte, dar i-am cerut 20 de dolari pe zi.

- Fiule, asta nu este bine. Ai profitat de necazul lui. Dar totusi

i-ai salvat viata. Mergi acasa tine post 2 saptamani si fa rugaciuni.

Omul pleaca, nu prea convins, si dupa 5 minute bate la usa preotului din

nou.

Intra si il intreaba pe preot:

- Parinte, crezi ca ar fi bine sa-i spun ca s-a termninat razboiul?

 

 

 

Un taran se ocupa de cultivatul pepenilor. La un moment dat niste

copii au inceput sa intre noaptea pe plantatie si sa fure din pepeni.

Omul se gândeste si se gândeste pâna ii vine o idee care in mod sigur

ii va speria pe copii. Asa ca pune pe câmp o placuta pe care scria:

"Un pepene de pe acest camp a fost injectat cu cianura".

Ziua urmatoare taranul vine pe camp si vede ca nu lipseste nici un

pepene dar gaseste o alta placuta langa cea pusa de el:

"Acum sunt doi!"

 

 

 

Doua calugarite la cumparaturi intr-un magazin alimentar. Una dintre

ele o intreaba pe cealalta:

- Ce-ai zice de niste bere?

- N-ar strica, dar mi-ar fi rusine sa cumpar asa ceva.

- Nici o problema, rezolv eu.

Iau ele o cutie cu 6 beri si se duc la casa.

Casierul se uita foarte mirat si calugarita zice:

- Asta-i ca sa ne spalam parul.

Casierul, fara sa ezite, se apleaca sub tejghea si pune o punga de

covrigei linga bere:

- Sa nu va uitati bigudiurile.

 

 

 

Bula a fost invitat de omologul sau sovietic, Bulaev. Ajuns la

Moscova, Bulaev, gazda buna, il plimba prin oras sa-i arate

frumusetile, il duce si in garsoniera lui, ii arata telefonul, ceasul,

televizorul, mobila... Bula il intreaba cu ce se ocupa, ii raspunde ca

e inginer constructor.

- Vezi podul acela peste Neva ? Ei bine, eu l-am construit!

Bula il invita si el la Slatina, la el acasa, Bulaev vine, Bula ii

arata orasul, apoi il cheama acasa la el, ii arata vila in care

locuieste, interfonul de la poarta, scara interioara, combina

muzicala, calculatorul, etc.

- Dar tu cu ce te ocupi, mai Bula?

- Vezi riul acela?

- Da, raspunde Bulaev.

- Ei bine, acolo trebuia sa fie un pod...

 

 

 

Unu' care mergea prin desert echipat cu ochelari si labe de scafandru

se intalneste cu un beduin pe o camila. Il intreaba:

- Nu va suparati, cat mai e pana la ocean?

- Pai, sa mai tot fie vreo 200 de kilometri...

La care omul rabufneste cu naduf:

- Sa va ia dracu cu plaja voastra cu tot!

 

 

 

Patru prieteni in vacanta. La hotel, neavand prea multi bani, hotarasc

sa doarma cate doi in camera. Unul din ei se stia ca sforaie atat de

cumplit, asa ca au convenit sa doarma in camera cu el pe rand, fiecare

cate o noapte.

A doua zi dimineata, vine primul care a avut "onoarea", cu ochii

rosii, parul ravasit etc. "N-am putut dormi toata noaptea, am stat in

fotoliu si m-am uitat la el".

A doua zi, urmatorul, rupt de somn si el: "Cum sa dormi, se clatina

acoperisul de la sforaitul astuia, am stat toata noaptea in fotoliu si

m-am uitat la el".

A treia zi, vine al treilea fresh, odihnit, bine dispus. Ceilalti

mirati: "Cum ai reusit sa te odihnesti?!?"

"Simplu. Inainte de a ne baga in pat, l-am strans in brate, l-am

sarutat dulce si i-am spus noapte buna. N-a inchis un ochi toata

noaptea.

 

 

 

Doua prietene blonde stau de vorba la birou...

-Mai nu stiu ce sa mai fac , am o durere cumplita de gat.

-Ah, nici o problema, iti recomand un remediu sigur. Eu de cate ori ma

doare gatul, fac sex oral cu sotul meu si a doua zi nu mai am nimic.

-Serios?

-Da.

A doua zi, la birou... prietena cea bolnava apare foarte zambitaoare...

-Ei, cum te mai simti? { intreaba prietena }

-Extraordinar... ai avut dreptate, remediul recomandat de tine

functioneaza perfect... doar ca sotului tau nu-i venea sa creada ca a

fost ideea ta…

«1373839404173»