FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«1202122232473»
yo_marius31.12.2007 13:25
O tipa buna urca in tramvai, 3-4 smecherasi in spate...

Se sfatuiesc ei acolo, si intr-un final pleaca unu spre ea:

- Domnisoara, uite 5 RON pentru minunata priveliste pe care ne-ai oferit-o.

Tipa ia banii, ii pune in portofel si zice :

- Stai, uite 2 RON rest... pentru handicapati am reducere!

 

 

 

iti suna cunoscut ronnie??

 

oricum asta e cel mai tare banc:

 

ronnie(deghizat in azzido): mah stelistule,am observat ca tu ai certe calitati de moderator.

stelistub: in sfarsit azzido...cat m-am chinuit sa ies in evidenta!!

ronnie(deghizat in azzido):am observat mah...

stelistub: ma azzido,deci ma faci moderator??

ronnie(deghizat in azzido): sa vedem mah...sa vorbesc si cu ceilalti..nu pot sa hotarasc singur..

stelistub: hai ma!!! iti spal vasele 2 ani daca ma faci!!

ronnie(deghizat in azzido):stai mah putin...ti-am zis ca nu pot as decid singur..

stelistub:hai ma hai!!uite,spal vasele,calc haine,duc gunoiu....iti cumpar bere!!fac ORICE

ronnie(deghizat in azzido): bine mah...gata!!esti moderator!!

 

Ashton Kutcher: Stelistub,you've just been PUNK'ED!!!!! :laugh:

gicusocrate31.12.2007 14:11

o tipa traverseaza gresit strada iar unul cu masina era gata so loveasca,el se opreste nervos si incepe sa tipe la ea: fa da tu stii ca masina nu f..e ci calca?la care ea si mai nervoasa ii raspunde:pai calca-ma daca nu vrei sa ma f..i.

 

unul vede o tipa pe plaja care se bronza.exitat la culme hotaraste sa o cunoasca,dar ii iesea scula din chiloti si hotaraste sa ajunga la ea taras.ajuns la ea o intreaba cu ce se ocupa,ea ii raspunde ca e profesoara.il intreaba si ea pe el :Da tu ce munca faci? el: pai tractorist, ea: da se vede dupa aratura din nisip.

 

seful pompierilor le spune subalternilor sai: in seara asta merg la o mandra, voi stati cu o perna umflata sub geamul ei ca in cazul ca vine sotul sa sar pe geam si fugim,ok? :Da sefu. spre seara se duce la mandra intra el se dezbraca cand se aude sunetul la usa el sare imediat.femeia intreaba:cine-I? la care se aude o voce:spuneti-I sefului nostru ca nu am gasit perna.

Stanici02.01.2008 22:03

UN TIP SE RATACESTE PRIN JUNGLA AFRICANA; LA UN MOMENT-DAT ESTE CAPTURAT DE CANIBALI.

SEFUL TRIBULUI II DA O SANSA DE SCAPARE:

-DACA VREI SA TRAIESTI TREBUIE SA TRECI O PROBA!

-ORICE NUMAI NU MA OMORATI!SPUNE TIPUL SPERIAT.

-PROBA SE NUMESTE "RULETA CANIBALA".

-DE "RULETA RUSEASCA" AM AUZIT DAR DE "RULRTA CANIBALA" NU.

-TU TREBUIE SA SA STAI INTRE 6 FEMEI SI UNA ITI VA FACE O FELATIE!

-HA! HA! SI CARE E RISCUL IN TREABA ASTA?

-UNA DINTRE ELE E CANIBALITA !

 

 

- m-amã, m-amã, îmi place așa de mult pisicul pe care mi l-ai cumparat!

- Bine, atunci mai primești o porție...

NicoSoulSteaua04.01.2008 23:32

Un betivan ajunge la usa casei sale si intristat se gandeste:"Maria sigur nu-mi da drumul la usa!".

Mai sta putin si incepe sa strige:-Aduc un buchet de trandafiri pentru cea mai frumoasa femeie din lume!!!!

Nevasta il aude si bucuroasa ii deschide usa si surprinsa spune:

-Unde e buchetul meu de trandafiri?

La care omul in timp ce intra in casa,raspunde:

-Daca i-mi spui unde e femeie cea mai frumoasa din lume,iti zic unde am florile!!!

 

Un betiv se opreste in fatza unui panou publicitar si foarte mirat se scarpina-n cap zicandu-si:

-Hac, beti-crita, am auzit, beti-morti si de asta am auzit, da'beti Pepsi - niciodata!!!

Azzido05.01.2008 00:52

Un orb intra intr-un bar :biggrin:

benzina05.01.2008 04:44

stiti ce a zis creatorul cand a trimis pe pamant al doilea negru???? L-am ars si pe asta

 

stiti de ce au tiganii palmele si talpile albe?:)).....ca au stat in 4 labe cand i-a vopsit

danimarcu06.01.2008 23:42

Un ziarist face o vizita la o stana, unde ciobanul e tocmai cu oile

la pascut.

- Ce faci, bace?

- Uite, aice cu turma...

- Pot sa vorbesc cu cainele tau?

- Cainele nu vorbeste !

Ziaristul se apleaca la caine:

- Ce mai faci, Azor?

- Multzam, fain. (ciobanul ramane cu gura cascata)

- Ciobanul te ingrijeste bine?

- Nu ma plang. Imi da mancare buna, nu ma bate si din cand in cand

ne mai si jucam.

Ciobanul sta stupefiat.

- Bace! Pot sa vorbesc cu magarul tau?

- Magarul nu vorbeste...

Ziaristul se apropie de magar:

- Ce mai faci, magare?

- Nu ma plang. (ciobanul intra in stare de soc)

- Ciobanul se comporta bine cu tine?

- Da. Imi da fan, abrac, iar daca e vreme rea, ma baga in sura...

Ciobanul cade pe spate.

- Bace! Pot sa vorbesc cu oaia ta?

- Apai, bagaboanta aia minte de ingheatza apele!

Stanici07.01.2008 15:55

Doi texani discutau despre sex. Unul spune:

- Poziția mea favoritã este poziția "Rodeo".

- N-am auzit în viața mea de poziția asta, se mirã celãlalt.

- Fii atent aici, fiule. Cînd fac dragoste cu nevastã-mea, în poziția pe la spate, pîndesc momentul cînd e aproape sã atingã orgasmul și atunci îi șoptesc la ureche cã asta e și poziția preferatã a sorã-si. Apoi încerc sã mã mențin cãlare urmãtoarele opt secunde.

Dany's07.01.2008 16:07

Care este leguma cu cea mai mare concentrație de alcool? Mazãrea borîtã pe perete.

 

Un tip stãtea în barul unui hotel și vede o tipã mișto la o altã masã. Cheamã chelnerul și îi spune sã o invite la masã la el. Chelnerul se întoarce:

- Domnișoara a zis cã nu poate sã vinã fiindcã ca are proteze noi la picioare și îi scîrțîie, dar poate vreți sã mergeți dv. la masa ei!

Tipul se duce, stau de vorbã și la sfîrșit o invitã în camera lui de hotel. Tipa refuzã tot pe motiv cã-i scîrțîie protezele și-l invitã în tufișuri. Merg în tufișuri, tipul îi ia picioarele la subraț și începe sã o f**ã.

Doi bețivi mai încolo:

- Ia uite, bã! Ãla e mai beat decît noi: f**e o roabã!

 

 

 

- Ai promis cã te vei lãsa de bãuturã și vei deveni un alt om!

- Așa am și fãcut. Numai cã și omului aceluia îi place sã bea.

 

Trei inși, beți turtã, merg în patru labe, unul dupã altul, pe calea feratã.

- Nu se mai terminã odatã scara asta? se plînge cel din coadã.

- Mãcar are balustradã, ofteazã al doilea.

- Ura! bãieți, vine liftul, strigã cel din fațã.

 

 

 

- Te învãț eu ce sã faci dacã nu poți dormi: ia cîteva pahare de coniac.

- Cîte?

- Nu trebuie sã le numeri. Pînã adormi.

- ªi dacã tot nu adorm?

- Pãi, dupã atîtea pahare de coniac, puțin îți mai pasã dacã dormi sau nu!

 

 

 

 

 

 

Un tip se îmbatã la petrecerea lu' șefu' și a doua dimineațã vorbea cu nevastã-sa:

- Ca de obicei, te-ai îmbãtat turtã și te-ai fãcut de cãcat în fața șefului.

- Sã mã piș pe el.

- Asta ai fãcut asearã și te-a dat afarã.

- Atunci sã mã f*t pe el.

- L-am f***t eu și mîine dimineațã te poți duce la servici.

 

 

 

Un tip intrã într-un bar.

- Un whisky sau fac ce-a fãcut tata...

Barmanul, speriat, îi dã un whisky. A doua zi, la fel. A treia zi, barmanul își ia inima-n dinți și întreabã:

- Dar ce-a fãcut tatãl dv.?

- S-a dus la un alt bar.

 

 

 

Unul beat reazemã un felinar. Altul, tot beat, arãtînd felinarul, îl întreabã:

- Ce-i asta, domnule? Luna sau soarele?

- Nu știu, dom'le, cã eu nu-s de prin partea locului...

 

Dupã miezul nopții, sunã cineva la ușã. Bubulina se duce somnoroasã sã deschidã. În fața ușii erau patru bãrbați, beți crițã.

- Stimatã doamnã, noi am venit sã-l conducem pe soțul dv. pînã acasã, dar nu știm care dintre noi este...

 

 

Dupã o masã bine stropitã, la plecarea musafirilor:

- Unchiule Miticã, degeaba încerci sã te încalți cu sifonul, ia mai bine galoșul!

 

 

 

 

 

Un bețiv vede un șofer care încearcã sã-și porneascã mașina dînd la manivelã.

- Aha! Tu ești ãla de învarte strada!

 

 

 

Un supãrat intrã într-un bar:

- Care vrea bãtaie?

Toatã lumea terorizatã. În sfîrșit, se ridicã un tip de 2 m pe 2 m și mai supãrat decît primul și spune:

- Eu!

- Ei, atunci du-te dupã colț, cã de acolo am luat și eu!

 

 

 

De ce alcoolul la volan este periculos pentru un bãrbat însurat? Cînd e beat, bãrbatul trebuie sã-i dea cheile mașinii nevestei.

 

 

Soția cãtre soț la petrecerea de Revelion:

- Bravo, Miticã! Mai cîntã vreo 3-4 cîntece!

- De ce sã mai cînt cã m-am sãturat!?

- Cîntã! Cînd cînți, nu bei!

 

 

 

. Ești bețiv atunci cînd:

1. Ai discuții în contradictoriu cu obiectele din jur și mai și pierzi.

2. Trebuie sã te ții de asfalt ca sã nu cazi de pe trotuar.

3. Serviciul te împiedicã sã bei destul.

4. Doctorul tau gãsește sînge în alcool la analize.

5. Scaunul de la WC se lovește repetat și cu înverșunare de capul tãu.

6. Ajungi sã crezi cã alcoolul e una dintre grupele de alimente.

7. 24 de ore pe zi, 24 de beri într-o ladã - coincidențã? S-o crezi tu!

8. Douã mîini și doar o gurã - asta chiar cã e o problemã cu bãutura.

9. Vezi mai bine dacã ții un ochi închis.

10. Nenorocita aia de parcare s-a mutat mai încolo cît erai tu în cîrciumã.

11. Cazi de pe podea.

12. Pe bãieții tãi îi cheamã Tuborg și Heineken.

13. Auzi, știi ce, dã-o-ncolo de masã de searã, 5 beri fac cît o fripturã cu cartofi prãsiți.

14. Þînțarii încep sã zboare aiurea dupã ce te-nțeapã pe tine.

15. Te trezești în dormitor, chiloții sînt în baie, adormi îmbrãcat...

16. Toatã cîrciuma te salutã cînd intri înãuntru.

17. Ai impresia cã cele patru grupe de alimente sînt cofeina, nicotina, alcoolul și femeile.

18. Pisica vecinului devine tot mai apetisantã, pe zi ce trece.

19. Zoe Petre aratã bine.

20. Nu-ți recunoști nevasta decît dacã te uiți la ea printr-un fund de pahar.

21. Bestia aia de elefãnțel roz iar te-a urmãrit pîn-acasã.

 

 

 

 

Un Polițist își fãcea rondul de noapte, cînd aude un bețiv cîntînd:

- Lume, lume, soro lume...

Polițaiul zise:

- Bã, bețivule, nu mai cînta cîntece de-astea, cîntã și tu un cîntec patriotic.

- Bine, dom'le. Trei culori cunosc pe lume, lume, soro, lume...

 

 

 

O gagicã mergea noaptea pe o stradã de la periferie. La un moment dat, apar niște țigani care o violeazã. ªi, ca sã nu plece cu mîna goalã, îi iau și hainele. Ea, ce sã facã, se bagã într-un boschet și așteaptã. Dupã un timp, apare un Polițist. Gagica îi povestește ce și cum și îl roagã sã-i dea ceva sã se acopere, ca sã poatã ajunge acasã. Polițistul îi dã șapca. Ea, ce sã facã, ia șapca și încearcã sã acopere cît poate în zona punctului de interes. Apoi pleacã. Pe stradã, se întîlnește cu doi bețivi. Se uitã ei bine la ea:

- Bã, sã știi cã ãla e Polițistul pe care l-am bãgat noi în p***a mã-sii!

 

 

 

Alcoolul este cel mai mare dușman al omului! Dar sã nu uitãm cã cel care fuge din fața dușmanului e un laș!

 

 

 

La restaurantul gãrii, la o masã, trei indivizi se cinstesc cu bere. Un rînd, altul, se anunțã plecarea trenului spre X. Unul zice:

- Hai sã mergem cã pleacã trenul. Ceilalți mai cer un rînd și încã unul, trenul șuierã și pleacã. Cei trei se îmbulzesc, care sã ia bagajele și fug dupã tren; unul se urcã, îi încurajeazã și pe ceilalți, mai prind unul bara vagonului, se suie, strigã, trenul ia vitezã, al treilea se oprește pe peron, respirã și începe sã rîdã. ªi râde, și rîde de nu se mai poate opri. Un trecãtor îl întreabã:

- De ce rîzi omule, ai pierdut trenul și celãlalt este peste 7 ore.

- Cum sã nu rîd, cînd cei din tren au venit doar ca sã mã conducã la garã.

 

 

 

Un tip la un bar, mort de beat, cu paharul in fațã, plîngea de rupea pãmântul. Vãzându-l așa de dezamãgit, barmanul îl întreabã:

- Dar ce s-a întâmplat?

- Pãi, acum trei luni, a murit mama și mi-a lãsat 10.000$...

- Condoleanțele mele...

- Acum douã luni, a murit tata și mi-a lãsat 25.000$...

- Îmi pare rãu, domnule, foarte rãu...

- Luna trecutã a murit frate-meu și mi-a lãsat 50.000$...

- Vai, trei persoane dragi, în așa scurt timp...

- ªi luna asta nu mai picã nimic... nimic... fir-ar sã fie?

dee07.01.2008 16:20

Un schelet intra intr-un bar.

- Baiete! O bere si un mop!

yo_marius07.01.2008 18:37

un cal intra intr-un bar.barmanul il intreaba:

-hei,cei cu fata asta lunga??

novac07.01.2008 19:37

Ma eu as pune si bancuri cu ardelenii, dar nu s'tu daca-i voie. Incep cu unul soft, de proba :laugh: :

Stiti voi, un olteam, moldovean, ardelean, cate unul din fiecare; ajung la portile raiului si sunt trimisi la cules de melci timp de 10 ore (proba eliminatorie, vezi doamne). Trece timpul....

-juvetele vine seara cu 10 melci. Portarul: pai ma oltene, doar atat? ... bine hai intra (bombaneli).

-moldoveanul apare cu 15 melci. Portarul mai face un compromis si il primeste si pe el.

-ardeleanul lipsa la apel... Pierdut in padure. Pleaca dupa el si il gasesc cu greu pe la miezul noptii, plin de frunze si suparat tare.

P: Ce faci maa prin tufisuri?

Ardeleanul: Prind melci!!!! (nervos tare)

P: Pai si ? Cati ai prins?

Ardeleanul: Nici unul! Ca fug de la pranz dupa miselul asta! Il vad, ma reped sa-l inhat... si melcul tusti!

 

LE Oare unde au disparut Bula si Alinuta? ca nimeni nu mai sufla o vorba despre ei, pacat.

-=Danny=-07.01.2008 20:00

Mi-a zis un oltean cand am fost la tara , ca daca vrei sa bagi un Oltrean (io sunt oltean ) in casa trebuie sa vii sa il iei cu autobuzu ..... :|

JDERUL08.01.2008 09:23

Un politist cumpara un fluier de la un supermarket. In timp ce casiera astepta sa fie eliberat bonul fiscal,casa de marcat incepe sa tiuie,se porneste alarma,iar pe panoul publicitar apare cifra10.000.000. In acest moment vine si directotul de vanzari si-i spune politistului:,,Domnule sunteti cumparatorul cu numarul 10 milioane! Magazinul nostru va premiaza cu 2 obiecte pe care va rugam sa le alegeti din oricare raion!" Dupa o indelunga chibzuinta,politistul spune:,,Da,m-am hotarat. Imi dati saxofonul acela rosu si acordeonul acela alb."

Direcrorul de vanzari:,,Cum doriti,domnule. Alegerea este a dv.Instinctorul vi-l putem impacheta imediat,dar pentru calorifer trebuie sa mai asteptati putin pana il demonteaza instalatorii!"

dr.adrian909.01.2008 12:22

Se duce Maria la preot :

- Parinte am avut aseara un vis si vreau sa ma spovedesc.

- Spunde fiica mea...

- Parinte am visat ca a venit Ion aseara, a intrat la mine in camera si m-a sarutat.

- Cum fiica mea... asa? (si preotul o saruta).

- Da, da parinte si apoi mi-a dat bluzita si fustita jos.

- Cum fiica mea... asa? (si preotul o dezbraca).

- Da, da parinte si apoi mi-a dat si lenjeria intima jos.

- Cum fiica mea... asa? (si preotul ii da fetei lenjeria intima jos).

- Da, da parinte si apoi am facut sex.

- Cum fiica mea... asa? (si preotul se pune pe treaba).

Dupa ce termina treaba, Maria ii zice preotului:

- Da, da parinte si apoi mi-a dat 100 de euro.

- Vise fiica mea... vise...

 

 

 

Isi cumpara ursul masina noua si pleaca sa se plimbe prin padure. La un

moment dat se intalneste cu iepurasul. Iepurasul:

- Ce faci ursule? ... asta-i masina ta?

Ursul: - Da bah ... hai sa te fac o tura!

Se urca iepurasul in masina si pleaca cu ursul prin padure. Se plmba ei

cat se plimba si ajung la o prapastie ...

Ursul: - Iepurasule pui pariu cu mine ca la 200km/h eu pun frana la un

centimetru de prapastie?

Iepurasul: - Hai bre ursule! ... ia sa te vad!

Baga ursul 100 .... baga 200 ...la un metru de prapastie se uita la iepuras

si-l intreaba: - Iepurasule te-ai pisat pe tine?

Iepurasul: daaaaaa ...

Pune ursul frana si se opreste la fix un centimetru de prapastie.

Iepurasul:- bravo bre ursule !! .... dar tu pui pariu ca eu la 300km/h pun

frana la un milimetru de prapastie?

Ursul: - hai bah !! ... ia sa te vad!

Se urca iepurasul la volan si incepe ... 100 .... 200 ... 300 km/h ... la un metru de

prapastie se uita la urs si-l intreaba Ursule te-ai pisat pe tine?

Ursul: - daaaaaaaa ......

Iepurasul: - Poti sa te si caci ca eu nu ajung la frana ...

 

 

Un tren unguresc si un tren romanesc se intalnesc intr-o gara.

Pe trenul romanesc scrie C.F.R., pe trenul unguresc scrie M.S.V.

Un ungur si un roman ies fiecare la geam si ungurul zice:

- Bei romine! Stii ce scrie pe trenul vostru?

- Nu! Ce scrie?

- C.acat F.rate R.omane. Ha Ha Ha

- Da pe a vostru stii ce scrie?

- Ce?

- M.ananca S.anatos V.ecine!

 

 

In sesiune Dumnezeu il trimite pe Sf. Petru sa vada ce fac studentii de la diferite facultati. Se intoarce Sf. Petru si da raportul:

- Studentii de la Medicina invata pe rupte, studentii de la ASE invata pe rupte, studentii de la Politehnica dau petreceri, beau si se distreaza.

Dupa o vreme, Dumnezeu iar il trimite pe Sf. Petru pentru aceeasi chestie. Vine Sf. Petru si ii zice: - Studentii de la

Medicina nu stiu altceva decat sa invete, cei de la ASE la fel, cei de la Politehnica petrec de zori.

In sesiune iar il trimite Dumnezeu pe Petru sa verifice.

- Studentii de la Medicina stau treji nopti intregi ca sa invete, cei de la ASE la fel, cei de la Politehnica se roaga.

Dumnezeu: - Bun, p-astia ii trecem!

dr.adrian911.01.2008 17:10

-Care este ultimul popor migrator din Romania?

-Moldovenii,ca au invadat toate provinciile.

 

-Cum este vazuta Romania de catre NATO?

-???

-Ca un testicul: participa dar nu se baga!

 

 

-De ce pedepseste aspru statulroman hotii de buzunare?

-..?

-Deoarece nu suporta concurenta!

-:)

 

 

-Stiti de ce are Iliescu urechi?

-???

-Ca sa nu aiba zambetul circular!

 

A:Care este diferenta dintre Ceausescu si Iliescu?

B:Unul era cizmar si altul siret....

 

Bush:La noi, americanii cand pleaca peste hotere,beau numai vin.La voi?

Iliescu:la noi romanii cand pleaca peste hotare,nu mai vin.

 

Ceausescu vine in vizita la parintii lui si vede ecranul TV-ului spart si intreaba: -Ce, tata n-ai avut bani sa-l repari?

-Ba da, dar nu are rost .

-De ce?

-Pentru ca atunci cand erai mic si spuneai o prostie iti trageam una peste bot si am ramas cu obiceiul acesta!

 

Contradictiile comunismului:

Cu toate ca in comunism se munceste neeficient, treaba merge foarte bine.

Cu toate ca treaba merge foarte bine, in magazine nu gasesti nimic.

Cu toate ca in magazine nu gasesti nimic, omul are acasa tot ce vrea.

Cu toate ca omul are acasa tot ce vrea, el este nemultumit.

Cu toate ca omul este nemultumit, el totusi aplauda.

 

 

Cum se numeste lindicul Monicai Lewinski ?

R: CLINTOris

 

 

De ce parlamentarii nu sunt niciodata jefuiti de hoti ?

Curtoazie profesionala

 

Decembrie '89. Pe strazi, lumea: "MENSTRUATIE! MENSTRUATIE!" Cineva spune:"Oameni buni, e REVOLUTIE". Gloata: "Nu conteaza, sange sa curga"

 

Dupa ce au murit"odiosii" ajung in Rai.Acolo vad marul lui Adam si Leana zice "Bai Nicule, adu-mi si mie unu dar ala mare si fain din varf!..." ; Nicu, baiat fain, da sa se urce dar...apare sarpele.."sssstt...daca vrei marul ala tre sa muncesti pentruel..da' asa acum faceau proletarii pe vremea ta...!" Nicu, de frica lu' Leana se duce si lucreaza 6 zile de la 6.00 la 15.30.Vine inapoi la mar se suie-n varf sa-l ia dar apare sarpele"...sssssttt...nu-i bine tovarase!..tre sa mai lucrezi si ore suplimentare si doua duminici...si vi dupa aia...".Nicu ce sa faca lucreaza inca o saptamana pana la 18.00 si trei duminici numai sa fie sarpele multumit...se intoarce si cand sa ia marul apare taratura..."...sssstt, nu asa tovarase, nu asa...ia matale de pe jos ca cele din varf sunt pentru export...!!!

 

In desert raman fara mancare Gorbaciov, Bush si Ceausescu.

Ce le trece lor prin cap ? Sa taie cate o parte din ei si sa o manance. In prima zi mananca ei o mana de a lui Gorbaciov.

A doua zi un picior a lui Bush. A treia zi ii vine lui Ceausescu o idee :

Ce-ar fi sa trecem pe lactate

 

 

In timpul unei dezbateri la Senat, cineva din sala striga:

-Da' stingeti odata luminile alea, ca sa putem dormi si noi!

-Nu, nu! Inca nu le stingeti , nu am terminat de citit ziarul!

 

Doi pureci stau de vorba:

-Cum de ai racit in halul asta,pe unde ai hoinarit?

-Pai eu am stat in barba la un popa la o inmormantare si era foarte frig.

-Bai fraier esti !de ce nu faci ca mine:eu stau tot timpul la cucoane in caldurica mare,acoperit,parfumat,etc.

Dupa vreo doua-trei zile iar se intalnesc,sanatatea purecului fiind mai grava.

-Mai dar de ce nu mai ascultat.

-Eu te-am ascultat,m-am plasat intr-un asemenea loc,dar tot in barba la popa am ajuns.

 

Doi tineri, in drumul lor spre biserica, unde mergeau sa isi oficieze

casatoria, au murit intr-un accident de masina. Ajunsi la poarta

raiului, l-au intrebat pe Sfantul Petru daca se pot oficia casatorii si

in rai. Sfantul Petru i-a rugat sa

astepte un pic pana vine cu raspunsul. Au asteptat ei o luna, au

asteptat doua, pe urma au inceput sa se intrebe ce s-ar intampla daca

odata casatoriti nu se

vor mai intelege. Dupa inca o luna Sfantul Petru se intoarce, "am vesti

bune, copii - puteti sa va casatoriti in rai" "bine, dar exista si

posibilitatea divortului?" La care Sfantul Petru, "mai, lasati-ma in

pace - trei luni am cautat sa gasesc un preot in rai si acum voi imi

cereti sa caut si un avocat?"

 

Doua maicute la magazin:

- Dati-mi, va rog, 2 crenvusti ...

- Ia, trei ... unu\' sa-l mancam.

 

- Cum se numeste un Dac care gandeste?

- GanDac.

 

-De ce a facut Dumnezeu mai intai pe barbat?

-Pentru ca a facut intai ciorna!

 

Doi scotieni mergeau. Unul dintre ei scoate un pieptene si dupa ce si-l trece prin par il arunca. Al doilea mirat il intreaba: de ce l-ai aruncat - pai i se rupsese un dinte - pai si doar pentru un dinte...- era ultimul

 

Un scotian vine la o statie de gaz.Intreaba:

-S-a ieftinit gazul?

-Nu!

Vine scotianul peste o saptamana.

-S-a ieftinit gazul?

Nu!

Vine scotianul peste inca o saptamana.

-S-aieftinit gazul?

-Da. Cu 2 centi!

-Ce bine, umple-mi si mie bricheta!

 

-esti proasta marie?

-nu, prostituata!

 

- Bula, ce inseamna sa fii diplomat?

- Sa te gandesti de doua ori inainte si pe urma sa nu spui nimic...

 

- Ce ti-e cu tehnologia asta moderna, zise un calator din compartiment. Am vazut un documentar italian pe Discovery, unde arata ca la sapte dimineata intra cireada de vite pe poarta abatorului, si la sapte seara, ieseau pe poarta containerele cu conserve ...

- Ehei, dar in Japonia, la sase dimineata intra pe poarta camionul cu nisip, iar la ora 13, iese vagonul cu microprocesoarele pe baza de siliciu.

- Vax, zice Bula, uite, in orasul nostru, cam pe la 9 au inceput sa toarne fundatia la fabrica de bere si spirt, iar pe la 10 toti erau beti morti!

yo_marius11.01.2008 21:42

Intrebare: Cati romani are CFR?

Raspuns: Cu arbitrii, sau fara?

Dragoshel11.01.2008 21:45

profa asculta pa mai multi elevi la scoala

 

Ion, ai invatat??

Nu!

Jos, 4!

 

Vasile ai invatat

Nu

Jos 4

 

Bula ai invatat??

Nu

De ce??

Am fost sa il scot pe fratimiu de la puscarie

Si crezi ca ma sperii cu asta? Stai jos 8

 

(parca asa era)

Dany's12.01.2008 09:03
iti suna cunoscut ronnie??

 

oricum asta e cel mai tare banc:

 

ronnie(deghizat in azzido): mah stelistule,am observat ca tu ai certe calitati de moderator.

stelistub: in sfarsit azzido...cat m-am chinuit sa ies in evidenta!!

ronnie(deghizat in azzido):am observat mah...

stelistub: ma azzido,deci ma faci moderator??

ronnie(deghizat in azzido): sa vedem mah...sa vorbesc si cu ceilalti..nu pot sa hotarasc singur..

stelistub: hai ma!!! iti spal vasele 2 ani daca ma faci!!

ronnie(deghizat in azzido):stai mah putin...ti-am zis ca nu pot as decid singur..

stelistub:hai ma hai!!uite,spal vasele,calc haine,duc gunoiu....iti cumpar bere!!fac ORICE

ronnie(deghizat in azzido): bine mah...gata!!esti moderator!!

 

Ashton Kutcher: Stelistub,you've just been PUNK'ED!!!!! :laugh:

Toate vedetele sunt discutate de fani

john_8612.01.2008 22:03

Angajatii unei companii multinationale sunt intrebati ce vor face cu >bani din prima de Craciun. > >Elvetianul : Din bani de prima imi cumpar o barca; >Reporterul : Si cu restu? >Elvetianul : si cu restu imi renovez fatada casei. >Englezul : Din bani de prima imi cumpar o masina sport. >Reporterul : Si cu restu? >Englezul : si cu restul ma duc intr-o excursie in Africa >Romanul: Din bani de prima imi cumpar un pulover. >Reporterul : Si cu restu? > >Romanul: Restul mi-l da mama. >

 

Un ardelean se urca grabit in tramvai. Pune sacosa pe un scaun si merge rapid sa-si perforeze biletul.

Cand vine la scaun, uita de sacosa, se asaza pe ea, dar se ridica urgent strigand disperat:

- Aoleu, ouale!

O femeie curioasa il intreaba:

- Domnule, aveti oua in sacosa?

- Nu. Cuie!

 

Bula, la un politist:

- Nene, hai sa-ti spun un banc cu politisti!

- Bai, tu esti tampit, eu sunt politist!

- Stati calm ca vi-l explic pana il intelegeti!

dr.adrian916.01.2008 12:18

Traduceri scolaresti celebre, din limba latina in limba romana:

 

 

Caesar venit in Gallia summa cum diligentia.

"Cezar a venit in Gallia sus pe diligenta", in loc de:

"Cezar a venit in Gallia cu maxima repeziciune !"

 

Ave Caesar morituri te salutant !

"Noroc, Cezar, muraturile te saluta !", in loc de:

"Salut, Cezar, cei care vor muri te saluta !" (Salutul gladiatorilor)

 

Sic transit gloria mundi !

"Asa l-a trasnit pe Grigore la munte !", in loc de:

"Asa trece gloria lumii !"

 

Armele nu ucid oamenii , Chuck Norris ii ucide.

Nu Exista Teoria Evolutiei ci doar o lista de animale pe care Chuck Norris le lasa sa traiasca.

Chuck Norris nu doarme. Asteapta.

Principalele cauze de deces sunt: Cancer , Sida , Chuck Norris

Chuck Norris conduce o masina de inghetzata acoperita cu schelete umane.

Cand "bau-bau" se duce la culcare , verifica in dulap sa nu fie Chuck Norris

Chuck Norris a numarat pana la infinit. De 2 ori.

Chuck Norris e atat de rapid incat poate alerga in jurul pamantului si sa se plezneasca peste ceafa.

Chuck Norris nu poarta ceas. El Decide cat ora.

Chuck Norris poate sa tranteasca o use rotativa.

Chuck Norris a Mancat un tort de ziua lui inainte ca prietenii sa ii spuna ca era o stripteoza inauntru.

Cand Chuck Norris intra in apa , nu se uda el cu apa.. se uda apa cu Chuck Norris

Chuck Norris se divide cu Zero

Cand se duce la wc , Chuck Norris poate topii titaniul

Cand Chuck Norris taie ceapa nu plange el ci ceapa.

De ce in calendarul lui Chuck Norris se trece direct de la 31 martie la 2 aprilie?

Nimeni nu face misto de Chuck Norris!

Chuck Norris nu va face niciodata infarct. Inima nu e atat de tampita sa-l atace.

Nu exista lesbiene. Doar femei care nu l-au cunoscut inca pe Chuck Norris.

novac16.01.2008 18:00

Un cioban pastea cele 100 de oi intre doua parcele de porumb si cum statea el sprijinit in toiag si medita...

Apare proprietarul si il intreaba, mirat:

 

P.- Ce faci mai ciobane pe pamantu meu?

C. - Nu vezi? Pasc oile...

P. - Vezi ca esti obraznic, poate iti f*t una!

 

La care ciobanul ii raspunde:

C. - Poti sa le f*ti pe toate, eu doar le pazesc...

 

Asemanarile cu persoane sau personaje din desene animate sunt total intamplatoare. Pe bune !

 

 

*S-a oprit o ciocanitoare pe o creanga si printre frunze vede niste ochi

mari:

-Bufnita, tu esti?

-Nu, sunt vrabiuta!

-Da ce ai ochii asa mari?

-Ma caaaaac!

yo_marius16.01.2008 21:07

Cica in Cluj in fata unui bloc cu 10 etaje, un taran cosea linistit

iarba ..hrrrsssht .. hrrrsssht .. Deodata apare in zbor un deltaplan, care

purtat de o pala de vant mai tare se izbeste de bloc pe la etajul 6-7 si

se prabuseste in fata taranului. Taranul : "Tara de rahat , atentate de

rahat ! "

wolfi16.01.2008 21:44

Cand sotul a ajuns la hotel ,a decis sa-i scrie un mail sotiei dar a gresit o litera din adresa si mailul a fost trimis la alta adresa. Mailul ajunge din greseala la o vaduva ce venise tocmai de la inmormantarea sotului. Citeste mailul si lesina. In mesaj scria: " Draga mea , am ajuns bine. Probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale , dar acum au calculator aici si poti trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns si am verificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta , vinerea viitoare. Abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de liniistita ca a mea. Nu-ti lua multe haine ca aici e o caldura infernala!!!

 

 

Dupa nunta, tinara si proaspata nevasta ii spune sotului:- Uite cum o sa facem pe plan sexual de acum inainte: Daca seara cand vii acasa si vezi ca imi este parul ordonat atunci nu vreau sa fac sex cu tine, daca parul imi este putin dezordonat atunci poate vreau sau poate nu vreau sa fac sex cu tine, iar daca parul meu arata complet dezordonat si "sifonat" atunci sigur ca vreau sa fac sex cu tine.- Bine draga mea, zice sotul, hai sa-ti spun cum vad eu acum situatia asta: Seara cand vin eu acasa beau bere. Daca beau numai o bere inseamna ca nu vreau sa fac sex cu tine, daca beau doua beri inseamna ca ori vreau sa fac sex cu tine ori nu... daca beau trei sau mai multe beri fii sigura ca ma doare in p**a de freza ta

john_8616.01.2008 23:09

Din punct de vedere aerodinamic, bondarul nu ar trebui sa poata sa zboare. Dar bondarul nu stie asta si zboara in continuare.

«1202122232473»