FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«191011121373»
alinush8924.04.2006 19:58

: la scoala invatatoarea ii pune pe copii sa spuna meseria tatalui lor. Mihaita: -tata e instalator; Alinutza: - tata e vanzator de inghetata Bula: - tata e stripper la un bar de gay; Dupa ore, invatatoarea: -Bula da nu ti-a fost rusine sa zici ca tatal tau e stripper la un bar de homosexuali? -Nu doamna ca am mintit; tata e de fapt jucator la Dinamo da mi-a fost rusine sa zic!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Un tigan conducea Mertzanu' si deodata face pana de cauciuc. Se da jos din masina sa schimbe roata. Un alt tigan apare si il intreaba:

- Ce faci aici, mancati-as?

- Pai, scot roata.

Atunci al doilea tigan sparge parbrizul si spune satisfacut:

- Gata frate, eu iau casetofonul.

 

Cica un tigan se duce pentru prima data la spovedit.Il vede pe preot scotandu-si ceasu de la mana si-l pune pe masa.

Preotul:Cu ce ai pacatuit fiule?

Tiganu(punand mana pe ceas):Fur parinte.

p:Se zice "am furat"

t:(bagand ceasu in buzunar):Am furat parinte.

p:Ai incercat sa-i restitui obiectul propietarului?

t:Eu vi-l dau dumneavoastra parinte.

p:Nu mi-l da mie, da-l propietarului.

t:Nu a vrut sa-l primeasca.

p:Atunci pastreaza-l tu.

winner_00724.04.2006 20:27

La nebuni , 2 nebuni vor sa evadeze ...

-Ba , ne luam avant si iesim prin gaura cheii !!!

-Perfect .

Isi ia primul avant , fuge si fu** un cap in usa ...

Al doilea se duce si se uita la gaura cheii :

-Ba , ce prost esti , n-ai vazut ca era cheia in broasca pe dinafara !!!

 

Niste nebuni erau transportati cu avionul la un alt spital.Doctorul statea in cabina pilotului.La un moment dat vine sa verifice ce faceau nebunii.Astia jucau fotbal.Ca sa vada daca sunt toti ii numara si vede ca lipseste unul.

-Ba nebunilor,unde-i Gigi Nebunu'?

-Pe aripa avionului.Executa cornerul

 

Un nebun merge prin spital tragand dupa el un pantof.La un moment dat

se intalneste cu un medic care-l intreba:

-Ce faci ma? Tragi un "caine" dupa tine?

-Cum un "caine"! Dumneata nu vezi ca-i un simplu pantof?

-Bun, dar in cazul asta de ce nu te incalti cu el?

-Cum sa ma incalt? Vrei sa ma muste?

 

Doi nebuni.

1: Ba, hai sa-ti bat un cui in cap!

2: Du-tee drecu,esti nebun? Daca dai pe alaturi si-mi spargi capul!

 

La o casa de nebuni se vopsesc gardurile in rosu.

Ziua urmatoare vopseaua de pe gard dispare: o mancasera nebunii.

Se mai vopseste odata gardul si acelasi lucru. Ziua urmatoare dispare.

Directorul nu-si poate explica ce se intampla si mai incearca odata. De data asta gardul este vopsit in verde.

A doua zi dimineata merge sa verifice si numa' ii vede pe nebuni sezand de-a lungul gardului si stand asa.

- Ce asteptati ma, in fata gardului???

- Asteptam sa se coaca.

 

Doi nebuni mergeau prin desert,unul cara in spate un butoi si celalalt cara o usa de masina.

-Tu,de ce cari cu tine butoiul?

-Pai cand mi-e sete mai beau cate o gura de apa.Dar tu de ce cari usa aia de masina in spate?

-Pai,mie cand mi-e cald mai deschid geamul...

 

Vine unul in vizita la prietenul sau, director la spitalul de nebuni. Nici nu intra bine si primeste de la un nebun un sut in c*r. Mai merge cat mai merge si mai primeste inca un sut de la alt nebun. Tot asa pana cand ajunge la cladirea unde era biroul directorului. Cand sa intre, primeste de la unu' trei suturi, dupa care intra in biroul directorului si-i zice:

- Ba, da de ce mi-au dat astia cu sutu-n c*r?

- Pai asta e modul lor de a zice "SALUT"...!

- Bine, bine, da unu' mi-a tras trei suturi!

- Ala era balbait...!

 

Un nebun facea pipi de la balcon. La un moment dat trece

doctorul pe aleea de sub balcon, iar nebunul cind il vede, isi

trage repede pantalonii si fuge inauntru. Doctorul se gindeste:

"I s-o fi facut rusine omului si de-aia s-a retras cind m-a

vazut. Poate s-o fi insanatosit si ar trebui sa-i dau drumul..."

A doua zi se duce la nebun si-i spune:

-Dumneata faceai ieri pipi de la balcon si cind m-ai vazut ai

fugit repede inauntru, asa-i?

-Da, raspunde nebunul.

-Dar de ce ai fugit, ti-era rusine ca te vedeam eu?

-Aiurea! Da' ce eram prost sa ramin acolo ca sa ma trageti de

pipi in jos!?!

 

La spitalul de nebuni vine o inspectie. De la intrare sunt uimiti de priveliste. Peste tot numai sange si raniti. La fel si la etajele superioare. Speriat, inspectorul sieduce la biroul directorului pe care il gaseste cu un cutit infipt in piept.

Cu o ultima rasuflare, directorul ia cutitul si il infige in inspector si zice:

-Esti la leapsa!

 

Doi nebuni merg pe plaja. Unul spune:

-Ia uite, un pescarus mort !

Celalalt, cautand cu privirea pe cer:

-Unde ?

 

Windowsul nostru,

Care esti instalat pe hard,

Deschide-se ferestrele tale,

Vie crash-ul tau

Ca în 95 asa si în 98.

Si zilnicele Servicepacks da-ni le noua,

Si ne iarta partitiile Linux

Asa cum si noi iertam greselile din drivere.

Si nu ne du în ecranul albastru,

Ci izbaveste-ne de conflicte de versiuni

Caci al tau este tot RAM-ul

Si hardul

Si toti hertzii procesorului

În veci vecilor

Alt-F4"

 

M-am lovit cu un camion stationar venind din sens invers.

 

- Cînd m-am apropiat de intersectie, un semn stop a aparut în

locul în care nici un semn stop nu mai aparuse vreodata. Nu am

reusit sa opresc masina la timp.

 

- Ca sa evit lovirea barei masinii din fata, am calcat pietonul.

 

- O masina invizibila a aparut de nicaieri, mi-a lovit vehiculul si a

disparut.

 

- Pietonul nu stia în ce directie sa se îndrepte, asa ca l-am calcat.

 

- Cauza indirecta a accidentului a fost un ins marunt într-o

masina mica, cu o gura mare.

 

- Stîlpul de telefon se apropia repede. Am încercat sa virez în afara

directiei lui cînd el m-a lovit în fata.

 

- Am claxonat pietonul, dar el se holba la mine.

 

- Pe un formular de asigurare (soferul lovise o vaca):

"Cum ati avertizat dvs.?"

"Claxon"

 

"Cum a avertizat celalalt?"

"Muu"

 

 

 

- Parbrizul spart. Cauza necunoscuta. Probabil voodoo.

 

- Masina din fata mea a lovit pietonul, dar acesta s-a sculat

asa ca l-am lovit si eu.

 

in tramvai:

-E cineva acolo, fara bilet in fund ??

r: Yo ,da-l bag imediat !!

 

Perle scolare : Cum iti dai seama la ce ora esti :

Daca e verde sau se agita , e biologie !

Daca pute , e chimie !

Daca nu functioneaza , e fizica !

Daca e de neinteles , e matamatica !

Daca nu are sens e economie sau psihologie!

Daca e mult si nefolositor , e limba romana !

Daca e vechi , e istorie !

Daca ideile simple devin complicate , e filozofie !

[ success ]

 

Perle la romana :

'La Vulturi' :

 

* Cand a intors capul Agripina a vazut cai cu cap de turc .

* Mai tarziu veni si Agripina ca o oaie beata .

* Ea ii zice copilului ca taci dragul mamei ca te pune mama la mamela unei capre .

* Agipina shtia ca o batjocoresc turcii dar ei nu-i pasa .

* Femeile ramaneau acasa in loc de barbatzi .

* Paun Ozun a plecat cu 2-3 luni inainte de a se nashte .

* Agripina il baga si il acoperi pe Paun cu o capitza .

* Agripina se simtzea ca o vaca lovita intre coarne .

* Agripina avea scheletele unei nebune si maruntaiele uscate , ea cazu moarta si spuse ca nu mai pot .

 

Profesoara, dupa ce a scris o problema pe tabla:

- Hai copii, cine vrea sa o faca cu mine la tabla!

 

Un specialist in calculatoare si un specialist in automobile se contraziceau:

Calculatoristul: Eu daca proiectam automobile, in 10 ani aveau viteza dubla si consumul de combustibil pe sfert!

Automobilistul: Daca proiectai tu automobilul, cind apasai pe pedala de frina aparea pe un ecran intrebarea :Chiar doriti sa frinati acum?

 

Moare Bill Clinton si ajunge in iad. Ca fost sef de stat, Lucifer

ii ofera sansa sa isi aleaga singur o pedeapsa. Astefel incep sa viziteze

camerele de tortura.

In prima camera era Hitler legat de un stalp iar diavolii aruncau pe el acid sulfuric.

Clinton spune ca nu-i convine aceasta pedeapsa pentru ca-i prea cruda.

Lucifer ii mai da o sansa. In a doua camera era Mao intr-un cazan mare cu smoala.

Normal refuza si aceasta pedeapsa.

Mai are o sansa. In a treia camera, Kenneth Starr (procurorul ce

a anchetat cazul Monica Lewinsky) era legat de maini picioare, iar Monica in genunchi in fata lui

ii facea sex oral.

Clinton foarte fercit spune:

- Da, normal, astfel de pedeapsa imi doresc!

Lucifer:

- Monica, esti libera, ti-am gasit inlocuitor.

 

-Cand a aflat mama lui Duncan McLoud ca ficioru-sau este nemuritor ?

- Dupa al treilea avort...

 

CLINTON IL VIZITEAZA PE BORIS ELTIN IN RUSIA.

BORIS IL DUCE INTR-O CAMERA CU UN PUPITRU CU 2 BUTOANE:

UNUL ALASTRU SI UNUL ROSU SI II ZICE:CEL ALBASTRU ITI OFERA

TOT CE DORESTI:FEMEI,DROGURI ETC....DAR SA NU APESI NICIODATA

PE CEL ROSU!

APAS CLINTON PE CEL ALBASTRU SI SE DISTREAZA VREO SASE LUNI DAR SE

PLICTISESTE SI APASA APOI PE CEL ROSU.

DEODATA APAR 10 URIASI SI IL FAC ZOB.CLINTON REUSESTE SA FUGA

IN AMERICA.DUPA UN AN CLINTON IL INVITA SI EL PE ELTIN IN AMERICA.

IL BAGA INTR-O CAMERA CU UN ACELASI FEL DE PUPITRUSI II ZICE:

DACA APESI PE CEL ALBASTRU AI TOT CE ITI DORESTI:FEMEI,DROGURI,DISTRACTIE ETC..

DAR SA NU APESI NICIODATA PE CEL ROSU !

APASA PE CEL ALBASTRU DAR DUPA UN AN SE PLICTISESTE SI APASA SI EL PE CEL ROSU.

DAR NU SE INTAPLA NIMIC.IL CHEAMA PE CLINTON SI II ZICE:

-AICI NU SE INTAMPLA NIMIC,EU PLEC IN RUSIA.

CLINTON II RASPUNDE SEC:-CARE RUSIA?"

 

Cum a murit Hitler?

A facut infarct

cand a vazut

factura de la gaz.

 

Intr-un mare oras are loc importanta intalnire intre diferiti sefi de state.La o intersectie masinile presedintilor SUA,Rusiei si Romaniei se ciocnesc.Acestia coboara din masini si incearca sa rezolve problema:

Clinton:Sorry!

Putin:Sorry too!

Constantinescu:Sorry three!

 

croaziera celebra se scufunda. Nu mai raman in viata decat

Ion si Claudia Schiffer. Cum ajung pe o insula pustie, si-o

trag si ei sanatos. Dupa asta, Ion suparat... ca de mama focului. Claudia se duce la el si-l intreaba:

- Mai Ioane, de esti tu suparat?

- Iaca vreau sa-l vad pe frate-miu Gheorhe sa-i spun ceva!

- Mai Ioane, uite, o sa fac eu pe fratele tau Gheorghe.

- Faci tu asta pentru mine, Claudio?

- Da Ioane. Uite! Sunt Gheorghe! Zi-mi ce vroiai sa-mi zici!

- Ba' Gheorghe, stii ceva?

- Ce mai Ioane?

- I-am tras-o lu' Claudia Schiffer !!! ha'ha'ha'

 

Andreea Marin, Andreea Esca si Mihaela Radulescu

ajung in Rai. Sf. Petru le spune ca se pot plimba

pe oriunde, numai sa nu calce pe norisorul negru.

Andreea Marin nu asculta, iar Sf. Petru ii aduce un barbat

mic, chel, gras si bubos si o marita cu el. La fel

se intampla si cu Andreea Esca.

Mihaela Radulescu asculta, iar Sf. Petru i-l aduce pe Leo di

Caprio si-i spune acestuia:

- Vezi ce s-a intamplat mai, Leonardo, daca ai

calcat pe norisorul negru?

 

Pe vremea cand Stefan cel Mare era domnitor, intr-o zi de vara ataca turcii cu toata Armata lor. Cand ajung la 200 de metrii de castel se deschid portile si iese Stefan calare pe-o Yamaha, cu-o mitraliera-n mana si incepe sa traga...impusca aproape toti turcii si intra inapoi.

Turcii care-au mai ramas se intorc la Istambul si hotarasc sa-i de-a telefon mamei lui Stefan:

-Alo, doamna mama lu' Stefan cel Mare, spuneti-i doamna lu' fiul d-voastra sa lupte si el cu arme primitive, ca noi, nu cu d-alea, ok?

-Am sa-i spun!

Bucurosi, turcii isi strang Armata si ataca din nou

La 200 de maetrii de castel iese Stefan calare pe-o Yamaha, cu-o mitraliera-n mana si spune:

-V-ati dat dracu', mama nu-i acasa, va-mpusc pe toti!!!!

 

Intrebare : Ce legatura este intre refrenul fetelor de la Candy ('in vara asta fac tot ce-mi trece prin cap') si strada pe care au filmat videoclipul ?

Raspuns : Trotuarul.

 

Ce e mic,negru si il doare inima???-Adrian COPILUL MINUNE...

 

Un ascultator suna la un post de radio.

Buna ziua!

Buna ziua! Va ascultam.

Am gasit un portofel care contine 15.000 dolari si un buletin de

identitate pe numele Gherasim Mihai.

Asa, si?

Pai, as vrea sa-i ofer o dedicatie muzicala!

 

John!

-Da sir!

-Bomboanele au maini si picioare?

-Nu sir!

-Of, iar am mancat gandaci

 

Intra James Bond intr-un bar, unde vede o tipa traznet..se apropie de ea si in stilulu lui bine cunoscut ii spune:

Bond...James Bond

Raspunsul :

OFF...... Off

 

Cica era un tip intr-un bar si il astepta pe un partener de afaceri.La un moment dat il vede pe Bill Gates stand la o masa.Se duce la el si ii spune:

-Buna seara, domnule Gates.Sunt un mare admirator al dumneavoastra si ma numesc Dennis.Ma intreb daca imi puteti face un serviciu?

-Da, desigur.Despre ce este vorba?

-Trebuie sa ma intalnesc cu un client si ar arata bine daca as trece pe langa Bill Gates si acesta m-ar saluta.

-Nici o problema!

...dupa un timp vine clientul si dupa cateva pahare se hotaresc sa plece. La plecare trece pe langa marele magnat si acesta ii spune

-Buna seara Dennis?

-Du-te dracu Gates, nu vezi ca ma grabesc???

 

La formatia 3sud est s-a adaugat un

membru nou.El se numeste Paula Seling.acum formatia se numeste 3 Se ling

 

Intra Oedip intr-un bar si ii saluta pe cei de acolo:

Hi, guys!

La care unul dintre ei raspunde:

Hi, motherfucker!

 

Arnold Schwarzenegger il are foarte lung,Madonna nu il are de loc,iar Papa nu se foloseste niciodata de el.Ce este?

-Numele de familie!

 

Honore de Balzac iubea viata frumoasa. Cand un unchi batran si zgarcit a murit, lasandu-i o mare mostenire, Balzac a comunicat vestea astfel :

-"Azi, la ora 5 dimineata, unchiul meu si cu mine am pasit intr-o lume mai buna !"

 

Ce a facut Pavlov dupa ce i-a murit cainele?

R: A continuat sa-i duca de mancare!

 

Burebista se intoarce dupa 2000 de ani pe timpul lui Ceausescu sa vada ce a ajuns poporul lui . Se intalneste cu un tip si il intreaba : ce conducator aveti?

Dementius Demolatus.

Care este capitala voastra?

Fomidava .

Si la ce zeu va inchinati?

La Zdamasii.

 

intrebare:este bine sa pui baza pe constantinescu

raspuns:da dar acidul e mai sigu

 

cu:Ce ar face Marilyn Monroe daca ar fi acum in viata?

A:Ar incerca sa faca o gaura in sicriu sa poata iesi.

 

Mark Twain este intrebat:

CE sar intampla intr-o lume fara femei?

Barbatii ar deveni foarte rari.

 

Care e diferenta dinte Dan Negru si Cabral?

Cabral e Negru dar Negru nu poate fi Cabral.

 

Moare Don Corleone. In jurul lui toti capii adunati pentru ultima dorinta. La un moment dat:

-Don Giorgio, Don Giorgiio...

-Da, Don Corleone.

-Ia piciorul de pe furtunul de oxigen!!!!

 

Stefan cel Mare catre osteni:

-Osteni, pe cai!

Un ostean:

-Maria Ta, a mea e iapa, ce fac?

 

Ion il itreaba pe Vasile:Ba, Vasile, ba, tu stii bancul ala cu Iliescu mort?

Vasile ii raspunde:Nu...da-mi place cum incepe

 

Doi prieteni vechi din New York se intilnesc si

unul din ei spune celuilalt : "Ai auzit ca Gelu a

ajuns Banker ?"

Celalalt raspunde : " Hmmm ? Serios ? "

" Da,doarme noaptea in Central Park pe Banca

 

de ce au venit americanii abia acum?

R:pt ca au venit de/a BUSHI/ilea.

ha ha

ha

 

Stefan cel Mare la razboi:

-Pe cai, ostenii mei!

-Pe care cai, maria ta?

 

Razboi cu nemtii. Bula se ascunde intr-o fantana. Un neamt vrea sa faca la fel. El striga in fantana, iar Bula face pe ecoul.

- E cineva acolo ?

- E cineva acolo ?

- Mai bine ma duc in padurice ...

- Mai bine ma duc in padurice ...

- Mai bine arunc o grenada ...

- Mai bine te duci in padurice !

 

Soldatii americani,japonezi si somalezi se intreceau la tras cu tunul;

Americanii:5800 m

Japonezii:10000 m

Somalezii:10 m

Dupa ce au tras somalezii,generalul

japonez ii spune somalezului:

-- Bine ma, numai 10 m?

la care somalezul raspunde:

-- Daca esti mai tare, hai tu si sufla-n teava.

 

Un cowboy intra intr-un bar si cere un whisky.Tine paharu' in mana si aude

-Ps-ps,vezi ca-ti ia calu'!

Iese afara, vede calu' legat, se intoarce in bar si impusca 2 tipi. Tine paharu' in mana si aude

-Ps-ps,vezi ca-ti ia calu'!

Iese afara, vede calu' legat, se intoarce in bar si impusca 2 tipi. Tine paharu' in mana si aude

-Ps-ps,vezi ca-ti ia calu'!

Iese afara, vede calu' legat, se intoarce in bar si impusca 2 tipi. Tine paharu' in mana si aude

-Ps-ps,vezi ca-ti ia calu'!

Iese afara, vede calu' legat, se intoarce in bar si impusca 2 tipi.Tine paharu' in mana si aude

-Ps-ps,vezi ca-ti ia calu'!

Iese afara, vede calu' legat, se intoarce in bar si impusca 2 tipi. Tine paharu' in mana si aude

-Ps-ps,vezi ca-ti ia calu'!

Iese afara, vede calu' legat, se intoarce in bar si impusca 2 tipi.Se repeta treaba de cateva ori. Raman cativa tipi in bar,cand aude iarasi:

-Ps-ps vezi ca-ti ia calu'.Ridica capu'nervos,la care aude:

-Ba, ia terminati cu sahu' ca ne impusca asta pe toti!

 

Erau in conflict doua armate :Armata romana si Armata germana .Una era pe un deal si cealalta

pe alt deal .Intre cele doua dealuri era o apa cu multi crocodili. Comandantul armatei germane il trimite pe soldatul

Karl sa aduca 10

crocodili,iar comandantul armatei

romane ii spune:

-Asta-i treaba de femeie !

Karl aduce cei 10

crocodili .Comandantul armatei romane il

trimite pe Lucifer sa

aduca 15 crocodili,

iar acesta ii spune:

-Sa aduca ma-ta!

Comandantul armatei romane

ii spune comandantului

armatei germane:

-Vezi,ti-am spus eu,

ca-i treaba de

FEMEIE!

 

Slodatii la raport afara. Vine comandantul si spune: Mai misca careva? O voce din spate raspunde: Pamantul, domnule comandant. Comandantul: Cine a spus asta?

Raspunde din nou vocea: Galileo Galilei.

Comandantul: Galileo Galilei, un pas in fata!!!!

 

Pe campul de lupta,Stefan cel Mare gaseste un pachet de biscuiti.Fericit,il arata ostenilor:

-Biscuiti,ostenii mei!

-Biscuim,Maria Ta!

 

Stiti ce i-a placut cel mai mult lui Bush in Romania?

Reclama cu "sssalam sssasssesssc" si apoi a facut si el o reclama in America cu "Sadam sosesc"~~~

 

Un tânăr a intrat la armată. Totul mergea bine, până când i sa facut chef de ****.Se duce el la ofiter si-l roagă:

- Domnule colonel, să trăiti. Asi vrea si eu sa ma duc acasă la nevasta, că tare mi s-a făcut chef de femeie.

-Păi nu se poate, bă. Dar avem noi o solutie aici la regiment. Uite-acolo vezi un butoi cu o gaură. Du-te si bagăti ****-n gaură si o sa te saturi.

 

Zis si facut, tânărul se duce la butoi, îl foloseste precum instruit si se întoarce la colonel. Colonelul îl intreabă:

-Ei, cum a fost?

- A, splendid, d-le colonel! Faimos! Pot să ma duc la butoi când vreau?

-Când vrei, băiete. Dar nu miercurea.

-De ce nu si miercurea, d-le colonel, întreaba soldatul.

-Păi miercurea e rândul tau sa stai în butoi...

 

Americanii si somalezii in razboi.

Americanii catre tabara somaleza:

-Iesi ba de dupa matura!!!

La care se aude:

-NU VREM!!!!!!!!!!!!

 

Intr-o dimineata, la o unitate militara, la apelul de dimineata, un comandant, dupa ce saluta soldatii, le spune: am pentru voi o veste buna si una rea. Voi incepe cu pea rea. Astazi, fiecare soldat va trebui sa umple 100 de saci cu nisip. Acum vestea cea buna: sunt saci suficienti pentru fiecare.

 

4 soldati americani sunt trimisi in misiune ultra secreta la Baghdad, dar in prima noapte se imbata si-si cheltuiesc toti banii. A doua zi vor sa bea dar nu mai au cu ce. Atunci acosteaza un soldat irakian, il pun la zid si il chestioneaza intr-o araba stricata:

-Gloante de 9mm mai aveti?

-Nu!

-Grenade mai aveti?

-Nu!

-Mitraliere m16 mai aveti?

-Nu!

-CUMPERI?!?!?!?!?!

 

Dom'capitan,permiteti

sa raportez:Ionescu iar e in stare de ebrietate.

-Cum ai sesizat?

-Iar rade oglinda!

 

Soldat, ce-ai facut inainte de a te inrola in Armata?

- Am facut un liceu si doua facultati !

- Bravo,esti un om cu carte !

-Nu, domnule, sunt ingimer constructor!

 

Strul era pe campul de lupta alaturi de comandatul sau.Deodata acesta il loveste cu patul pustii.Strul spuse:

-De ce dai domnu' comandant?Nu poti sa injuri?

 

In lupta fiind inconjurat de ostenii fideli,Stefan cel Mare ataca dusmanii vitejeste si aude pe scutierul lui credincios:Maria ta, turcii ne inconjoara ;o parte pe flancul drept,o parte pe flancul sting,la care Stefan urla:INAINTEEE!!!

 

Era in timpul razboiului din Golf...

Americanii se luptau cu Saddam.Somalezii voiau sa intre si ei in razboi si cer americanilor:luati-ne si pe noi in razboi.

Americanii:Noi v-am lua,dar cu ce forte veniti?

Somalezii:..pai, va dam un tanc.

Americanii:un tanc???

Somalezii:....bine, bine vi-l dam si pe-al doilea.

 

Un specialist in calculatoare si un specialist in automobile se contraziceau:

Calculatoristul: Eu daca proiectam automobile, in 10 ani aveau viteza dubla si consumul de combustibil pe sfert!

Automobilistul: Daca proiectai tu automobilul, cind apasai pe pedala de frina aparea pe un ecran intrebarea :Chiar doriti sa frinati acum?

 

Bill Gates moare. Ajuns in fata lui Dumnezeu acesta ii zice :

- Pentru ca ai fost un om foarte important te las sa alegi unde vrei sa mergi : in iad sau in rai.

Dupa un timp de gandire Bill Gates zice:

- Pai , as avrea sa vad cum este fiecare loc, daca se poate.

Zis si facut.

Prima data Bill Gates se duce in iad. Acolo distractie la culme femei misto, bautura muzica, etc.

Dupa doua saptamani se duce si in rai. Ajuns acolo vede si el niste ingerasi care stateau pe norisori si cantau la harpa, in rest plictiseala.

Asa ca Bill Gates se duce laDumnezeu si ii zice ca vrea sa mearga in iad.

dupa vreo luna Dumnezeu face o vizita in iad. Acolo il gaseste pe Bill Gates arzand intr-un cazan cu smoala.

Disperat Bill Gates striga:

-Doamne uite ce e aici. Nu seamana deloc cu ce era prima data cand am venit aici !

La care Dumnezeu raspunde:

- That was just a demo !

 

Doi programatori intr-un bar:

- Vezi tipa aceia? Vezi ce "properties" are?

- Da. Am "testat-o" aseara...sunt read-only

 

ATENTZIE!!!! a aparut un nou virus!!!... Virusul taliban!!! Citez din introducere:

"Draga utilizatorule, acesta este un virus taliban! Cunoscuta fiind saracia resurselor IT ale tarii noastre, acest virus este MANUAL. De aceea te rog sa transmiti acest virus tuturor prietenilor tai care au adresa de email si totodata sa iti stergi singur toate fisierele de pe hardul tau. Multumesc, Abdulah Hackerul Taliban"

 

Stii ca esti dependent de Internet atunci cand:

- Uiti in ce an esti .

- Iti faci tema in HTML si ii dai profului URL-ul.

- Iesi din camera , iti dai seama ca parintii tai s-au mutat si habar n-ai cand s-a intamplat asta .

- Refuzi sa mergi in vacanta intr-un loc fara curent si telefoane.

- Visezi doar la conexiuni mai rapide: 28.8...ISDN...cable modem...T1...T3...

- Deschizi interfonul cand iesi din camera ca sa auzi cand vine un e-mail.

 

Stii ca esti dependent de Internet atunci cand:

- Intorci capul intr-o parte ca sa zambesti.

- Cand cineva te intreaba cati ani , ii raspunzi ca ai 3.x .

- Cainele tau are propria pagina de Internet.

- In Word , dupa fiecare punct , pui "com".

- Iti dai seama ca nu e nici un zgomot in casa si nu stii unde sunt copiii.

- Factura de la Romtelecom iti vine acasa intr-o cutie de frigidere .

 

Moare Bill Gates...apare Sf.Petru si-l intreaba unde vrea sa mearga.. asta-i zice ca vrea sa viziteze posibilitatile inainte de a decide...

Se duc in iad: Femei goale, internet nelimitat, etc...

Se duc in rai: ... plictiseala...

Gates : Pai ... eu vreau in iad.

Sf.Petru : Bine !

Se intorc ei in iad... foc arzator... plin de draci !

Gates : ce-i aici ? NU asta a fost ce am vazut eu !

Sf. Petru : Ce-ai vazut tu a fost doar un screen-saver...

 

Cica face monitorul un chef pe cinste si invita toata satra in afara de punct, spunand ca punctul pune capat distractiei. Pe la 1 dimineata suna cineva la usa. Se uita tasta l pe vizor si spune ca e punctul, sa nu deschida nimeni. Mai tarziu iar suna cineva la usa. Tasta merge, anunta ca e punctul si sa nu deschida nimeni . A doua zi dimineata monitorul se intalneste cu Steluta si o critica deoarece ea nu a mers la petrecere. Aceasta, mirata, spune ca a fost de doua ori dar nu i-a deschis nimeni. Monitorul ii spune stelutei ca a fost punctul, la care aceasta raspunde:

-Eram eu data cu gel!

 

Cat RAM ai pe hard disk ?

5. Modemul meu are 6 viteze.

6. Tocmai am luat un nou hard disk cu 6.4 GB RAM

7. Eh, acum am Internetul pe computer.

8. Unui tip ii apare o eroare care ii zice "press any key to continue" si cica a cautat de 3 ori pe tastaura si in manualul calculatorului unde se afla tasta "any key".

9. "A venit o comanda de cablu. Clientul a precizat ca aceste cabluri trebuie sa fie compatibile Y2K."

10. Client:"Cat costa sa ai instalat Internetul?"

11. Client:"Poti copia pentru mine Internetul pe o discheta?"

12. Intre gameri : 'Jocu' ala imi merge parca e prezentare cu diapozitive' .

: 'Ma dau cu capu' de pereti si tot nu porneste'.

 

Care e asemanarea intre moldoveni si calculatoare?

-Moldovenii isi zic:

I.B.M o bieri!

 

Hiroshima 45

Cernobal 86

Windows 95

 

Cum se cheama un procesor Athlon la 3GHz ce functioneaza de 9 minute fara cooler?

-Un procesor ars de 8,5 minute.

 

Bil Gates e judecat pentru bigamie.

El spune:

-Daca traiesti cu doua femei nu inseamna bigamie, inseamna multitasking....

 

Unde cauti un fisier daca nu il gasesti nicaieri???

R: In /bin/laden

 

Ce inseamna NT?

Neanderthal Technology

 

Cica se inventase primul soft ce permitea comenzi vocale. Si deoarece programatorii intarziasera cu release date-ul, au dus softul intr-un singur exemplar la o expozitie.

Doua persoane sunt alese din public.

Programatorul-sef:

-Acesta este primul soft cu comanda vocala. Veniti aici si puneti intrebari ...

Pers. no #1:

-Format c:

Pers. no #2:

-Yes Enter !

 

De la ce vine acronimul LOTUS?

R: Let Only The Users Suffer

 

Intrebare: De ce nu produce Microsoft automobile?

Raspuns: Cine ar cumpara un automobil care se strica de trei ori pe zi?!

 

2 informaticieni discuta:am agatat aseara o tipa ..am dus-o acasa, ne-am facut de cap...si am pus-o pe tast de la noul meu calc.....dupa care...

la care al doilea intervine...wow, ce calc ti-ai luat?

 

Linux is like a wigwam: no windows, no gates, apache inside...

 

Un maniac intra intr-un restaurant McDonalds si intreaba:

-Care este cel mai bun meniu?

Vanzatorul zice:

-BigMac.

-Dar ce placa de baza are?

 

Cu ce se ara campul magnetic?

-???

-Cu boii de la Poli!!!

 

De ce nu a reusit pisica sa prinda mouse-ul ?

Era "GENIUS"

 

Cum se numesc circuitele unui calculator aruncat pe geam?

- ?!?

- Dezintegrate...

 

Ieri la stirile Pro TV, o stire de ultima ora:

-A fost gasita sora de mult pierduta a cantaretei de muzica populara Irina Log(h)In

-Stiti cum o cheama?

-LogOUT!

 

:Ce inseamna NTFS ?

r:Never Tested File System !

 

Care este varul internetului?

Raspuns:Externetul

 

Ce-i spune `98 lui `95?

Sunt mai cool ca sora-ta

 

De ce un calculator nu gandeste? de java

 

Loc de pus bancuri.Va rugam apasati incet, sa nu cumva sa cada mouse-ul.

 

Care tasta fuge prima de pe tastatura?

R: Tasta Esc.

 

ce striga un profesor de informatica ?

f1,f1,f1

cannavaro25.04.2006 21:24

^^^^^

|||||

Nu aratau mai bine toate intr-un singur post?!?!?

 

 

 

 

La finalul unui mare razboi intre rusi si americani, se hotaraste ca pacea sa fie marcata printr-o lupta de caini (!?!).

Vin americanii cu o javra imensa, cat un taur.

Rusii, cu un catel, lung si plat. Incepe lupta. Nici nu trec 2 secunde, si cainele americanilor e transformat intr-un morman de carne. Americanii: "Ba, suntetzi nebuni? Stiti voi cate milioane de dolari am cheltuit pe programe de modificare genetica, pentru obtinerea cainelui asta?"

La care rusii: "Da' voi stiti cat de greu este sa faci operatii estetice pe crocodili!?!"

 

 

Bula si tac-su trebuiau sa dea niste gauri in perete in bucatarie cu o bormasina, pentru ca doreau sa puna un dulap. Pe cand gaureau ei asa in draci si in prostie, greseste Bula batranu' si da o gaura pana la vecini. De curtoazie, il trimite pe Bula sa vada ce-a stricat la vecin si sa vada daca a patit vecinu' ceva...

Vine Bula si-i zice: "Bai tata, i-ai bagat bormasina vecinului in c... si i-a iesit prin p...".

Tac-su: "Eh, las' ca-i trece!"

Bula: "Da, da'i-ai spart si doi dinti lu' mama..."

 

 

O blonda care s-a saturat sa rida toata lumea de ea, se vopseste bruneta, i-si schimba numele si pleaca din oras. Pe drum vede un cioban cu o turma de oi. Ce se gindeste ea: toata viata lumea a facut misto de mine, ia sa fac si eu misto de alti, ca acum nu mai sunt blonda si nu ma stie nimeni. Zis si facut. Coboara din masina si se duce la cioban.

- Bade, daca-ti spun asa dintr-o privire cite oi ai in turma,imi dai o oaie?

- Da, fata tati.

Blonda se uita de jur imprejur si spune:

- 201

- Da fata tati, intelegerea-i intelegere, alegeti o oaie si a ta sa fie.

Zis si facut. Blonda vesela se urca in masina, cind sa plece ii bate ciobanul im geam:

- Fata tati, daca-ti spun ce culoare naturala are parul tau imi dai ciinele inapoi?

 

 

Tatal nostru care esti pe Internet,

sfinteasca-se rooturile Tale,

fie fibra Ta optica,

faca-se conexiunea ta.

Precum la aia cu antene,

asa si la noi cu modemu'.

Viteza noastra

pe care o prindem doar noaptea

dane-o si pe vreme de zi

si ne iarta conturile noastre

pirat precum si noi iertam

facturile providerilor nostri.

Si nu ne duce pe noi spre flood

si ne izbaveste de lag.

 

 

Itzic vroia neaparat sa il intalneasca pe Papa. Si ii tot scria el, ii scria, Papa nimic, nu ii acorda atentie. Si trec asa 30 de ani, pana cand intr-o zi, Papa face o vizita in Israel. Toate bune si frumoase, se intalneste Papa cu Primul-Ministru, discuta, pun la cale, etc. La un moment dat, Primul-Minstru zice:

- Excelenta Voastra, inainte de a pleca, as avea o rugaminte!

- Te ascult, spuse Papa.

- Stiti, avem aici in Israel pe unul Itzic, de 30 de ani va scrie in fiecare zi o scrisoare, va roaga sa-l primiti in audienta si de fiecare data l-ati refuzat. In spiritul cresitinatatii, n-ati vrea, daca tot sunteti aici, sa-l primiti, sa vedeti ce vrea, e pacat, de 30 de ani vrea sa va vorbeasca, va rog eu frumos, doar 5 minute!

-Bine, bine, zice Papa, sa vina la mine!

Vine Itzic, saruta mana Papei si-i zice:

-Stiti, eu de 30 de ani vreau sa va intalnesc, am o problema si as vrea sa ma ajutati.

-Spune Itzic!

-Stiti, eu am un restaurant. Mare, frumos, mancare buna, bautura buna, ieftin, toata lumea vine sa manance la mine.

-Bravo Itzic, esti un spirit intreprinzator!

-Da, dar eu am restaurantul de la tatal meu

-Foarte frumos, ai preluat afacerea, ai dezvoltat-o...

-Da, dar tatal meu il avea de la tatal lui

-Bine Itzic, inteleg, a fost o afacere in familie, ati muncit din greu...

-Da, dar tatal tatalui meu il avea de la tatal lui

-Itzic, am inteles, comertul este o trasatura a familiei, foarte frumos!

-Da, dar si tatal tatalui tatalui meu il avea de la tatal lui...

-Itzic, ma exasperezi, nu inteleg, unde vrei sa ma duci, pe vremea lui Hristos?

-Exact, vedeti, ati inteles, e vorba despre Cina Cea de Taina... a ramas neplatita...

 

Un barbat vine de la baute cu pretinii, intra in casa si striga:

- FEMEIE, CINE-I SHAFU' IN CASA ASTA??

Nevasta-sa îi altoieste scurt un dos de palma peste fata. Barbatul raspunde spashit:

- Ce, n-am voie nici sa intreb?!!

 

 

 

Statea un tzigan pe un deal cu un boomerang in mana si cu fata plina de sange, se apropie altul:

- Ce faci ma?

- Stau..

- Da ce ai in mana??

- Nu stiu

- Pai si de ce il tii?? Arunca-l!

- Arunca-l tu...

Bogdan4Steaua27.04.2006 01:59
Aviz celor carora le place sa vada o cifra cat mai mare in dreptul numarului de post-uri: nu mai postati fiecare banc in parte intr-un mesaj separat. Puneti cat mai multe bancuri intr-un singur mesaj si folositi cu incredere butonul edit.
Virgil27.04.2006 16:36

Toți elevii scriu cu asiduitate la lucrarea "Ce as face daca as fi patron?". Unul singur sta cu mîinile la piept si mediteaza.

- Marinescule, tu nu scrii?

- Nu, domnule profesor, astept sa-mi vina secretara.

 

 

 

Un calator ajunge la hanul "George & The Beast". Bate la usa, i se

intredeschide si o figura feminina întreaba:

- Ce vrei?

- As dori sa înnoptez la han si daca ati avea si o farfurie cu

mancare...

- Nu avem! Si i se trânteste usa în nas.

Bate din nou la usa, i se întredeschide si aceeasi figura feminina intreaba:

- Ce mai vrei?

- N-as putea cumva sa vorbesc si cu George...

winner_00727.04.2006 17:15

pot sa stiu dc mi-ai sters posturile si de la 504 acum am 323?

cannavaro28.04.2006 16:15

pentru ca ai facut cate un topic in parte pentru fiecare banc ceea ce nu era cazul! Puteai sa le pui pe toate intr`un singur topic!

 

Acum ai facut 3 posturi

 

pot sa stiu dc mi-ai sters posturile si de la 504 acum am 323?

 

degeaba!

axl2329.04.2006 14:26

chiar, e o ideeee buna, sa mai si radem, ce p*****&* mea!

cannavaro05.05.2006 06:45

O persoana intra intr-o biblioteca: Va rog sa-mi spuneti si mie unde gasesc cartea "Rapid campioana"? Bibliotecara: Science Fiction si Fantasy gasiti la etajul 2 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bogdan_14 ani05.05.2006 07:10

Stiu si eu un banc!

Era bula la scoala si trebuia sa vin un domn inspector la ei la clasa! Dar in clasa lor erau numai copii saraci! Si invatatoarea le-a spus sa inventeze niste joburi mai faine pt parintii lor! Zis si facut! A doua zi vine inspectorul!

-Strula taicatu unde lucreaza?

-Detine o companie de masini! WOW! Inspectorul uimit!

-Gigel taicatu unde lucreaza?

-E bodyguardul presedintelui! Inspectorul uimit iar!

Ajunge la Bula:

-Bula taicatu unde lucreaza? (invatatoarea tremura)

-Eh, tata e Dj in club Planet! (invatatoarea respira usurata)!

Inspectorul e multumit si pleaca la alta clasa.

Invatatoarea se duce la Bula:

-Mai, Bula cum de tzia trecut prin cap sa spui un lucru asa fain?

-Dar cum adik d-mna invatatoare crek nu era prost sa zic ca tata e jucator la clubu Dinamo! ;)

Sper ca va placut!

forever_STEAUA11.05.2006 13:28

http://www.onlinesport.ro/sport/multimedia...&viewItem=10644

 

"Berlusconi isi mananca mucii"

 

Nu e banc dar daca vrem sa radeti trebuie sa vedeti faza... :lol: :lol: :lol:

axl2316.05.2006 12:28

POSIBIL DUET INTRE Niculescu SI Danciulescu:

 

N: golu-i de-argint, si zboara departe,

poarta-i inalta, taiata-n clestar.

meciu-i o perdea si-n cariera mea

doar umbre care-ncet dispar.

 

D: cand nu esti aici, parca poarta mi-e goala,

e timpul lenes, mult prea lung

deloc nu mi-e somn si-n loc sa dau gol

incerc cu gandul sa te-ajung.

 

N: se-nnoureaza cerul, departe,

cupa dispare, rupta in fasii,

meciurile-s pustii daca tu, tu nu-ti revii

degeaba incepe o noua zi.

 

AMANDOI: nu te-ndeparta, nu ma mai lasa

singur sa te-astept.

nu te razgandi, nu ma ocoli,

nu mai fugi!

 

D: Si e liniste iar, in groapa la mine,

Prea triste campionatele-mi sunt.

De ce nu esti aici, sa-mi poti pasa, sa-ti pot pasa

S-apropii cerul de pamant?

 

N: Si e liniste iar, in groapa la mine,

De ce n-auzi chemarea mea?

Te strig mereu, te chem in gand,

perechea mea, ca pe-un caine batran.

 

D: se-nnoureaza cerul, departe,

cupa dispare, rupta in fasii,

meciurile-s pustii daca tu, tu nu-ti revii

degeaba incepe o noua zi.

 

AMANDOI: nu te-ndeparta, nu ma mai lasa

singur sa te-astept.

nu te razgandi, nu ma ocoli,

nu mai fugi!

I.N.Money16.05.2006 12:44

Se duce un individ la o prostituata,promitandu-i ca o plateste in dolari

Fac ei ce fac cu ea vreo 2 ore,iar la final cand s-o plateasca acesta ii spune

-Hehe,am uitat sa iti zic,dolarii sunt falsi !!

Dar prostituata incepe sa rada isteric spunandu-i:

-Lasa draga,TU sa fi sanatos :lol:

forever_STEAUA16.05.2006 12:59

O blonda 'alearga" pe autostrada intr-un Jeep. O opreste un politist:

 

Politistul: Ati depasit limita de viteza legala. Imi pare rau dar trebuie sa va amendez cu 1.000.000 lei.

Blonda: Nici o problema.

Dupa care merge la masina, deschide un diplomat plin cu euro. Mai cauta si deschide un diplomat plin cu dolari. Politistul ramane socat.

Blonda (nervoasa): Unde dracu' am pus plasa cu lei? Mai cauta si in cele din urma o gaseste. Scoate 3 milioane si ii da politistului.

Politistul: Nu va suparati ca va intreb , dar cu ce va ocupati de aveti atatia bani?

Blonda: Nici o problema, fac sex oral!

Politistul: Aha, stiu ce inseamna, adica iei m**e!

Blonda: Auzi, tu ce salar ai?

Politistul: 3 milioane pe luna...

Blonda: Ei bine, tu iei m**e, eu fac sex oral!

 

 

------------------

 

Intra un barbat intr-un bar si ii care barmanului 100 de wiskey. Dupa ce bea intreaba cat costa.

Barmanul: 1 cent

Barbatul: Atunci mai da-mi 200.

Barmanul il serveste.

Barbatul: Cat face?

Barmanul: 1 cent

Barbatul : Da-mi toata sticla. Cat face?

Barmanul: 1 cent.

Barbatul: Ai vreo doua baxuri de wiskey?

Barmanul: Da, bineinteles.

Barbatul: Si cat face?

Barmanul: 1 cent

Barbatul dupa ce plateste consumatia ia cele doua baxuri si vrea sa plece. Dar neputandu-se abtine il intreaba pe barman:

De ce la tine toata marfa, in orice cantitate costa un cent?

Barmanul: Pai patronul imi f**e nevasta, eu ii f*t barul

 

------------------

antonika17.05.2006 06:59
Tatal nostru care esti pe Internet,

sfinteasca-se rooturile Tale,

fie fibra Ta optica,

faca-se conexiunea ta.

Precum la aia cu antene,

asa si la noi cu modemu'.

Viteza noastra

pe care o prindem doar noaptea

dane-o si pe vreme de zi

si ne iarta conturile noastre

pirat precum si noi iertam

facturile providerilor nostri.

Si nu ne duce pe noi spre flood

si ne izbaveste de lag.

 

pacatosilor :lol: :lol: :lol: :lol: ... super tare

cANAL20.05.2006 14:07

odata, un neamt pe autostrada..se intorcea de la serviciu. La un moment dat in fata masinii apare un arici. Omul, milos din fire, opreste, coboara din masina, ia ariciul si-l pune in iarba. Da sa plece, la care ariciul zice:

-om bun, pt ca m-ai salvat, o sa-ti indeplinesc trei dorinte...

Omul zice :

-am tot ce-mi trebuie: casa, masina, nevasta, copii..nu am nevoie de nimic...dar daca chiar poti si vrei, as vrea ca intr-o zi sa urinez sampanie...

-bine, om bun..du-te acasa...dorinta iti va fi indeplinita

Pleaca omul, ajunge acasa si fericit ii spune nevesti-sii toata povestea, la care ea zice:

-super...ma duc repede sa aduc doua pahare...

-aaaa, nuuuu.....adu numai unul...tu poti sa bei direct din sticla !!!

 

 

Un italian in Bucuresti, agata o curva, o duce la el in apartament. inaninte sa si-o puna, o vede pe tipa ca se dadea cu o crema prin pasarica. mirat, o intreaba: - ma per che? tipa: - per alunecare. la care italianu' isi da jos lantul de la git si si-l infasoara pe scula. tipa, mirata: - ma per che? italianu': - per non derapare=))=))

Motanu D23.05.2006 12:04

Bistrițenii de la Gloria nu se simt vizați de ancheta DNA referitoare la banii murdari din fotbal. "Nu mi-e fricã sau rușine sã rãspund, pentru cã n-am fost implicați în vreun scandal", a declarat președintele clubului, Jean Pãdureanu. "Nu e nici un motiv sã ne cheme. Sîntem implicați doar prin spectacolul fãcut de Gigi Becali. Gloria n-a fãcut mai multe blaturi decât celelalte echipe. De patru ani Gloria e strãinã de orice aranjament", a declarat și vicepreședintele Ioan Horoba.

 

Sursa: GSP

forever_STEAUA23.05.2006 12:13

@Motanu D

 

Bun banc! :lol: Totusi cred ca exista o singura explicatie. S-au lovit toti la cap si acum sufera de amnezie.

Minimus25.05.2006 06:31
redandblue25.05.2006 11:14
forever_STEAUA25.05.2006 11:35

Trei programatori (unul lucra la Windows, unul la Solaris, unul la Linux) la pisoare...

Vine cel de la Windows consuma jumate din sapunul lichid, se sterge pe maini cu

jumate de sul de hartie, si le zice celorlalti:

- Ba, pe noi la Microsoft ne invata ca nu conteaza cate resurse consumi, daca iese treaba bine.

Vine si cel de la Solaris, se spala si el da' cu mai putin sapun, se sterge cu mai putina hartie si le zice:

- Ba, la Sun ne invata ca resursele trebuie economisite daca functionalitatea depaseste 90%

Vine si cel de la Linux, nici nu se spala pe maini.

Ceilalti stupefiati:

- Cum, tu nu te speli pe maini?

- Ba, noi programatorii de Linux am invatat sa nu ne pisam pe maini!

 

 

---------------------------------

 

 

Un pusti spiona o pereche care facea dragoste intr-un boschet dintr-un parc.

Dupa ce termina cei doi treaba, pustiul se duce dupa barbat si ii spune:

-Nene, acum stiu unde stai, am vazut ce ai facut si, daca nu-mi dai 100.000 lei ii spun sotiei tale.

De voie, de nevoie, omul ii da banii ceruti si scapa de pusti.

Dupa ce ajunge acasa, pustiul ii povesteste mamei cele intamplate.

Mama il cearta si ii spune sa mearga la biserica sa se spovedeasca.

La biserica il intampina popa:

-Ei pustiule, care-i treaba?

-Hopa, acum stiu si unde lucrezi!

 

----------------------------------

 

De retinut!

1. Dragostea eterna dureaza 3 luni.

2. Nu te baga in lumea drogurilor.....suntem si asa destul de multi

3. A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

4. Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca.... sa isi dezvolte ambele calitati.

5. Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

6. Pestele care lupta impotriva curentului....moare electrocutat.

7. Nu este important sa castigi...este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

8. Nu sunt complet inutil....cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.

9. A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.

10.Cel mai important nu este sa stii!Mai important este sa ai telefonul celui care stie.

11. Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

12. Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

13. Banii nu fac fericirea....o cumpara gata facuta.

14. Inteligenta ma urmareste.....dar eu sunt mai rapid.

15. Fugi de tentatii.....dar incet sa te poata ajunge.

16. Exista o lume mai buna........ dar este foarte scumpa.

17. A studia insteamna a te indoiesti de inteligenta colegului de birou.

18. Daca o pasarica ti-a soptit ceva.....atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.

19. Munca nu a omorat niciodata pe nimeni......dar de ce sa risti?

20. Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc.

21. Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi......trage si impinge.

22. De ce sa bei si sa conduci ....cand poti sa fumezi si si zbori?

 

 

-----------------------

 

Cugetari

- In momentele dificile ale vietii trebuie sa ridici capul, sa scoti pieptul in fata si sa spui cu hotarire: "Acuma chiar ca-am pus-o!"

- Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele...prinde-o de fund !!!

- Psihiatrii zic ca una dintre patru persoane are o deficienta mintala. Daca esti cu inca trei amici si nu ai observat nimic ciudat, atunci...cel cu probleme esti tu !!!

- Ce-i greu nu e sa suporti coarnele .......ci s-o intretii pe vaca.

- Daca esti in stare sa zimbesti cand ceva merge rau....... este pentru ai gasit un timpit pe care sa arunci vina.

- Ca sa-ti atingi obiectivele trebuie sa fii un visator ....Asa ca nu mai pierde vremea, trimite totul la naiba si du-te sa te culci !!!

- Daca inca n-ai gasit persoana ideala...distreaza-te cu cea care o ai la indemina !!!

- Nevasta e amica aceea care este mereu linga noi, sa ne ajute sa rezolvam marile probleme pe care nu le-am fi avut daca n-am fi fost casatoriti.

- Daca intr-o zi, femeia pe care-o iubesti ti-e infidela si iti trece prin cap sa te arunci din balcon, adu-ti aminte ca: Doar ai coarne, boule, nu aripi.

- Sexul e ca jocul de carti: daca n-ai o buna partenera, mai bine ai avea o mina buna

- Femeile sunt ca traducerile: cele bune nu-s fidele, si cele fidele nu-s bune.

- Daca intr-o zi simti un gol mare maninca, caci sigur ti-e foame.

 

 

------------------------

 

 

Ea: repara priza!

el: da ce eu sunt electrician?

ea: repara robinetul

el: da ce eu sunt instalator?

ea: schimba geamul

el: da ce eu sunt tamplar?

Se intoarce sotul a doua zi de la munca si toate in casa reparate.

el: Sotie, cine a reparat toate astea?

ea: Vecinul Costica.

el: si cati bani ti-a luat?

ea: a zis: plata in natura sau imi canti ceva

el: si ce i-ai cantat?

ea: Dar ce eu sunt cantareata?

 

-----------------------------------

 

 

Într-o zi se duce un tip la farmacie si zice:

- Doamnã, am o problemã mai delicatã, nu stiu cum sã vã spun... sexul meu e tot timpul sus... fac sex 12 ore pe zi si tot asa stã... ce îmi dati? Farmacista stã un pic... se gândeste... se duce în spate sã se consulte cu colegele. Dupã câteva minute se întoarce si zice:

- Casã, masã si 100 de euro pe lunã e bine?

Virgil31.05.2006 16:22

- Azi noapte am avut un vis umed despre tine... Am facut pe mine de râs cand tu ai cazut de pe o stanca.

 

 

- Vreau sa ma culc cu tine, sa te simt peste trupul meu gol, vreau sa intru in tine dar nu te gasesc nicaieri. Unde esti pijama afurisita?

 

- Tanara, frumoasa, fara obligatii, nu fumez, nu beau, posed un B.M.W decapotabil, o casa cu 11 camere, imi plac brunetzii, ascult manele!

Nu caut nimic.Doar ma laud!!!

 

 

- Astazi este traznet sa ai masina mica si telefon mic. In curand o sa fie la moda penisurile mici. Macar atunci prietene, tu vei fi cel mai la moda tip.

 

 

Cica se duce Maftei la cumparaturi si intr-un magazin vede un termos mai mare. "Ce-i asta?" il intreaba pe vanzator. "Se numeste termos. Este folosit pentru a mentine temperatura alimentelor.Pe cele calde le pastreaza calde, si pe cele reci, reci.". Maftei cumpara termosul.

A doua zi Lucescu il vede pe Maftei cu termosul la el. "Ce-i cu ala, mosule?" il intreaba Razvan. "E un termos. Ce e cald pastreaza cald si ce e rece pastreaza rece.". "Asta e o chestie misto. Si ce ai in el?". "Cafea,zice Maftei,si niste inghetata."

axl2310.06.2006 01:44

ala cu maftei e mortal, l-am citit la 04:43 azinoapte si cred ca mi-am trezit vecinii din somn de-atata ras.

Dawson10.06.2006 01:52
Cica se duce Maftei la cumparaturi si intr-un magazin vede un termos mai mare. "Ce-i asta?" il intreaba pe vanzator. "Se numeste termos. Este folosit pentru a mentine temperatura alimentelor.Pe cele calde le pastreaza calde, si pe cele reci, reci.". Maftei cumpara termosul.  

A doua zi Lucescu il vede pe Maftei cu termosul la el. "Ce-i cu ala, mosule?" il intreaba Razvan. "E un termos. Ce e cald pastreaza cald si ce e rece pastreaza rece.". "Asta e o chestie misto. Si ce ai in el?". "Cafea,zice Maftei,si niste inghetata."

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

forever_STEAUA17.06.2006 15:30

De cati forumisti este nevoie pentru a se schimba un bec?

 

1 pentru a schimba becul

 

1 pentru a posta si anunta ca becul a fost schimbat

 

14 pentru a impartasi experiente similare si a arata noi modalitati de

schimbare a becului

 

7 pentru a avertiza asupra pericolelor ce apar la schimbarea becurilor

 

27 pentru a corecta greseli gramaticale aparute in posturile despre schimbarea becurilor

 

53 pentru a lua la misto pe cei ce au corectat greselile gramaticale

 

2 profesionisti in domeniu care sa atraga atentia ca termenul corect este ''lampa''

 

15 care sa pretinda ca au lucrat in domeniu si termenul ''bec''este la fel de corect

 

109 care spun ca forumul nu este despre becuri si discutia trebuie mutata pe un forum despre becuri

 

111 care sustin ca atata timp cat toti folosim becuri, discutia este utila

pe forum

 

306 pentru a discuta care sunt cele mai bune metode de a schimba becuri, care sunt cele mai bune, de unde se pot cumpara si cat costa

 

27 pentru a posta linkuri catre siteuri unde pot fi vazute diverse modele de becuri

 

14 pentru a spune ca linkurile nu sunt corecte si a posta pe cele corecte

 

33 pentru a cita tot ce s-a postat pana in momentu respectiv si a raspunde ''si eu''

 

6 pentru a atrage atentia sa se foloseasca functia ''cautare''

 

12 pentru a posta ca ei renunta definitiv la forum din cauza divergentelor aparute pe marginea subiectului

 

143 pentru a spune ''cauta intai pe gugal si daca nu gasesti nimic despre becuri atunci intreaba pe forum''

 

16 posturi unde doi membri poarta o discutie total paralela cu subiectul

 

24 posturi in care li se atrage atentia sa foloseasca mesajele private sau e-mailul

 

1 moderator care sa avertizeze ca daca nu se inceteaza cu mesajele aiurea va inchide topicul

 

1 membru nou al forumului care raspunde la 6 luni dupa ultimul post si totul o ia de la inceput...

 

:twisted: :twisted: :twisted:

 

 

--------------

 

O femeie facea cumparaturi la supermarket-ul din colt. Cumpara ea o cutie de lapte 2%, un carton de oua, o cutie de suc de portocale, o cutie de cafea, o salata si niste costita afumata.

In timp ce le descarca la casa, vine un tip beat in spatele ei si se uita

lung la produse. Apoi spune:

Tu esti mai mult ca sigur singura.

Femeia se uita contrariata la produsele de la casa si nu intelege de unde a tras betivul concluzia.

-Ai perfecta dreptate, sunt singura, dar de unde ti-ai dat seama?

Betivul raspunde clatinandu-se:

- Pentru ca esti urata!

 

---------

 

Alinuta face glume de 1 aprilie:

-Mama, mama!!! S-a spanzurat tata in pod!

Mama merge in pod si nu gaseste pe nimeni.

Alinuta:

-Ha, ha, te-am pacalit! S-a spanzurat in garaj!

 

-----------

 

Un soarece alergat de o pisica intra innebunit intr-un grajd. Da aici de o vaca:

- Vaco, vaco, ajuta-ma, ascunde-ma repede, te rog !

- Unde sa te ascund ma soarece?

Ii vine vacii o idee si se balega pe soarece. Intra pisica:

- Vaco, zi-mi repede unde e nenorocitul ala de soarece !

- Nu am vazut nici un soarece dar daca vrei uita-te si tu p-aici.

Se uita pisica prin zona si vede codita soricelului iesind din gramada de balega.

Morala 1: Nu oricine te baga in rahat iti vrea raul.

Morala 2: Nu oricine te scoate din rahat iti vrea binele.

Morala 3: Daca te bagi in rahat macar baga-te cu totul.

«191011121373»