La nebuni , 2 nebuni vor sa evadeze ...
-Ba , ne luam avant si iesim prin gaura cheii !!!
-Perfect .
Isi ia primul avant , fuge si fu** un cap in usa ...
Al doilea se duce si se uita la gaura cheii :
-Ba , ce prost esti , n-ai vazut ca era cheia in broasca pe dinafara !!!
Niste nebuni erau transportati cu avionul la un alt spital.Doctorul statea in cabina pilotului.La un moment dat vine sa verifice ce faceau nebunii.Astia jucau fotbal.Ca sa vada daca sunt toti ii numara si vede ca lipseste unul.
-Ba nebunilor,unde-i Gigi Nebunu'?
-Pe aripa avionului.Executa cornerul
Un nebun merge prin spital tragand dupa el un pantof.La un moment dat
se intalneste cu un medic care-l intreba:
-Ce faci ma? Tragi un "caine" dupa tine?
-Cum un "caine"! Dumneata nu vezi ca-i un simplu pantof?
-Bun, dar in cazul asta de ce nu te incalti cu el?
-Cum sa ma incalt? Vrei sa ma muste?
Doi nebuni.
1: Ba, hai sa-ti bat un cui in cap!
2: Du-tee drecu,esti nebun? Daca dai pe alaturi si-mi spargi capul!
La o casa de nebuni se vopsesc gardurile in rosu.
Ziua urmatoare vopseaua de pe gard dispare: o mancasera nebunii.
Se mai vopseste odata gardul si acelasi lucru. Ziua urmatoare dispare.
Directorul nu-si poate explica ce se intampla si mai incearca odata. De data asta gardul este vopsit in verde.
A doua zi dimineata merge sa verifice si numa' ii vede pe nebuni sezand de-a lungul gardului si stand asa.
- Ce asteptati ma, in fata gardului???
- Asteptam sa se coaca.
Doi nebuni mergeau prin desert,unul cara in spate un butoi si celalalt cara o usa de masina.
-Tu,de ce cari cu tine butoiul?
-Pai cand mi-e sete mai beau cate o gura de apa.Dar tu de ce cari usa aia de masina in spate?
-Pai,mie cand mi-e cald mai deschid geamul...
Vine unul in vizita la prietenul sau, director la spitalul de nebuni. Nici nu intra bine si primeste de la un nebun un sut in c*r. Mai merge cat mai merge si mai primeste inca un sut de la alt nebun. Tot asa pana cand ajunge la cladirea unde era biroul directorului. Cand sa intre, primeste de la unu' trei suturi, dupa care intra in biroul directorului si-i zice:
- Ba, da de ce mi-au dat astia cu sutu-n c*r?
- Pai asta e modul lor de a zice "SALUT"...!
- Bine, bine, da unu' mi-a tras trei suturi!
- Ala era balbait...!
Un nebun facea pipi de la balcon. La un moment dat trece
doctorul pe aleea de sub balcon, iar nebunul cind il vede, isi
trage repede pantalonii si fuge inauntru. Doctorul se gindeste:
"I s-o fi facut rusine omului si de-aia s-a retras cind m-a
vazut. Poate s-o fi insanatosit si ar trebui sa-i dau drumul..."
A doua zi se duce la nebun si-i spune:
-Dumneata faceai ieri pipi de la balcon si cind m-ai vazut ai
fugit repede inauntru, asa-i?
-Da, raspunde nebunul.
-Dar de ce ai fugit, ti-era rusine ca te vedeam eu?
-Aiurea! Da' ce eram prost sa ramin acolo ca sa ma trageti de
pipi in jos!?!
La spitalul de nebuni vine o inspectie. De la intrare sunt uimiti de priveliste. Peste tot numai sange si raniti. La fel si la etajele superioare. Speriat, inspectorul sieduce la biroul directorului pe care il gaseste cu un cutit infipt in piept.
Cu o ultima rasuflare, directorul ia cutitul si il infige in inspector si zice:
-Esti la leapsa!
Doi nebuni merg pe plaja. Unul spune:
-Ia uite, un pescarus mort !
Celalalt, cautand cu privirea pe cer:
-Unde ?
Windowsul nostru,
Care esti instalat pe hard,
Deschide-se ferestrele tale,
Vie crash-ul tau
Ca în 95 asa si în 98.
Si zilnicele Servicepacks da-ni le noua,
Si ne iarta partitiile Linux
Asa cum si noi iertam greselile din drivere.
Si nu ne du în ecranul albastru,
Ci izbaveste-ne de conflicte de versiuni
Caci al tau este tot RAM-ul
Si hardul
Si toti hertzii procesorului
În veci vecilor
Alt-F4"
M-am lovit cu un camion stationar venind din sens invers.
- Cînd m-am apropiat de intersectie, un semn stop a aparut în
locul în care nici un semn stop nu mai aparuse vreodata. Nu am
reusit sa opresc masina la timp.
- Ca sa evit lovirea barei masinii din fata, am calcat pietonul.
- O masina invizibila a aparut de nicaieri, mi-a lovit vehiculul si a
disparut.
- Pietonul nu stia în ce directie sa se îndrepte, asa ca l-am calcat.
- Cauza indirecta a accidentului a fost un ins marunt într-o
masina mica, cu o gura mare.
- Stîlpul de telefon se apropia repede. Am încercat sa virez în afara
directiei lui cînd el m-a lovit în fata.
- Am claxonat pietonul, dar el se holba la mine.
- Pe un formular de asigurare (soferul lovise o vaca):
"Cum ati avertizat dvs.?"
"Claxon"
"Cum a avertizat celalalt?"
"Muu"
- Parbrizul spart. Cauza necunoscuta. Probabil voodoo.
- Masina din fata mea a lovit pietonul, dar acesta s-a sculat
asa ca l-am lovit si eu.
in tramvai:
-E cineva acolo, fara bilet in fund ??
r: Yo ,da-l bag imediat !!
Perle scolare : Cum iti dai seama la ce ora esti :
Daca e verde sau se agita , e biologie !
Daca pute , e chimie !
Daca nu functioneaza , e fizica !
Daca e de neinteles , e matamatica !
Daca nu are sens e economie sau psihologie!
Daca e mult si nefolositor , e limba romana !
Daca e vechi , e istorie !
Daca ideile simple devin complicate , e filozofie !
[ success ]
Perle la romana :
'La Vulturi' :
* Cand a intors capul Agripina a vazut cai cu cap de turc .
* Mai tarziu veni si Agripina ca o oaie beata .
* Ea ii zice copilului ca taci dragul mamei ca te pune mama la mamela unei capre .
* Agipina shtia ca o batjocoresc turcii dar ei nu-i pasa .
* Femeile ramaneau acasa in loc de barbatzi .
* Paun Ozun a plecat cu 2-3 luni inainte de a se nashte .
* Agripina il baga si il acoperi pe Paun cu o capitza .
* Agripina se simtzea ca o vaca lovita intre coarne .
* Agripina avea scheletele unei nebune si maruntaiele uscate , ea cazu moarta si spuse ca nu mai pot .
Profesoara, dupa ce a scris o problema pe tabla:
- Hai copii, cine vrea sa o faca cu mine la tabla!
Un specialist in calculatoare si un specialist in automobile se contraziceau:
Calculatoristul: Eu daca proiectam automobile, in 10 ani aveau viteza dubla si consumul de combustibil pe sfert!
Automobilistul: Daca proiectai tu automobilul, cind apasai pe pedala de frina aparea pe un ecran intrebarea :Chiar doriti sa frinati acum?
Moare Bill Clinton si ajunge in iad. Ca fost sef de stat, Lucifer
ii ofera sansa sa isi aleaga singur o pedeapsa. Astefel incep sa viziteze
camerele de tortura.
In prima camera era Hitler legat de un stalp iar diavolii aruncau pe el acid sulfuric.
Clinton spune ca nu-i convine aceasta pedeapsa pentru ca-i prea cruda.
Lucifer ii mai da o sansa. In a doua camera era Mao intr-un cazan mare cu smoala.
Normal refuza si aceasta pedeapsa.
Mai are o sansa. In a treia camera, Kenneth Starr (procurorul ce
a anchetat cazul Monica Lewinsky) era legat de maini picioare, iar Monica in genunchi in fata lui
ii facea sex oral.
Clinton foarte fercit spune:
- Da, normal, astfel de pedeapsa imi doresc!
Lucifer:
- Monica, esti libera, ti-am gasit inlocuitor.
-Cand a aflat mama lui Duncan McLoud ca ficioru-sau este nemuritor ?
- Dupa al treilea avort...
CLINTON IL VIZITEAZA PE BORIS ELTIN IN RUSIA.
BORIS IL DUCE INTR-O CAMERA CU UN PUPITRU CU 2 BUTOANE:
UNUL ALASTRU SI UNUL ROSU SI II ZICE:CEL ALBASTRU ITI OFERA
TOT CE DORESTI:FEMEI,DROGURI ETC....DAR SA NU APESI NICIODATA
PE CEL ROSU!
APAS CLINTON PE CEL ALBASTRU SI SE DISTREAZA VREO SASE LUNI DAR SE
PLICTISESTE SI APASA APOI PE CEL ROSU.
DEODATA APAR 10 URIASI SI IL FAC ZOB.CLINTON REUSESTE SA FUGA
IN AMERICA.DUPA UN AN CLINTON IL INVITA SI EL PE ELTIN IN AMERICA.
IL BAGA INTR-O CAMERA CU UN ACELASI FEL DE PUPITRUSI II ZICE:
DACA APESI PE CEL ALBASTRU AI TOT CE ITI DORESTI:FEMEI,DROGURI,DISTRACTIE ETC..
DAR SA NU APESI NICIODATA PE CEL ROSU !
APASA PE CEL ALBASTRU DAR DUPA UN AN SE PLICTISESTE SI APASA SI EL PE CEL ROSU.
DAR NU SE INTAPLA NIMIC.IL CHEAMA PE CLINTON SI II ZICE:
-AICI NU SE INTAMPLA NIMIC,EU PLEC IN RUSIA.
CLINTON II RASPUNDE SEC:-CARE RUSIA?"
Cum a murit Hitler?
A facut infarct
cand a vazut
factura de la gaz.
Intr-un mare oras are loc importanta intalnire intre diferiti sefi de state.La o intersectie masinile presedintilor SUA,Rusiei si Romaniei se ciocnesc.Acestia coboara din masini si incearca sa rezolve problema:
Clinton:Sorry!
Putin:Sorry too!
Constantinescu:Sorry three!
croaziera celebra se scufunda. Nu mai raman in viata decat
Ion si Claudia Schiffer. Cum ajung pe o insula pustie, si-o
trag si ei sanatos. Dupa asta, Ion suparat... ca de mama focului. Claudia se duce la el si-l intreaba:
- Mai Ioane, de esti tu suparat?
- Iaca vreau sa-l vad pe frate-miu Gheorhe sa-i spun ceva!
- Mai Ioane, uite, o sa fac eu pe fratele tau Gheorghe.
- Faci tu asta pentru mine, Claudio?
- Da Ioane. Uite! Sunt Gheorghe! Zi-mi ce vroiai sa-mi zici!
- Ba' Gheorghe, stii ceva?
- Ce mai Ioane?
- I-am tras-o lu' Claudia Schiffer !!! ha'ha'ha'
Andreea Marin, Andreea Esca si Mihaela Radulescu
ajung in Rai. Sf. Petru le spune ca se pot plimba
pe oriunde, numai sa nu calce pe norisorul negru.
Andreea Marin nu asculta, iar Sf. Petru ii aduce un barbat
mic, chel, gras si bubos si o marita cu el. La fel
se intampla si cu Andreea Esca.
Mihaela Radulescu asculta, iar Sf. Petru i-l aduce pe Leo di
Caprio si-i spune acestuia:
- Vezi ce s-a intamplat mai, Leonardo, daca ai
calcat pe norisorul negru?
Pe vremea cand Stefan cel Mare era domnitor, intr-o zi de vara ataca turcii cu toata Armata lor. Cand ajung la 200 de metrii de castel se deschid portile si iese Stefan calare pe-o Yamaha, cu-o mitraliera-n mana si incepe sa traga...impusca aproape toti turcii si intra inapoi.
Turcii care-au mai ramas se intorc la Istambul si hotarasc sa-i de-a telefon mamei lui Stefan:
-Alo, doamna mama lu' Stefan cel Mare, spuneti-i doamna lu' fiul d-voastra sa lupte si el cu arme primitive, ca noi, nu cu d-alea, ok?
-Am sa-i spun!
Bucurosi, turcii isi strang Armata si ataca din nou
La 200 de maetrii de castel iese Stefan calare pe-o Yamaha, cu-o mitraliera-n mana si spune:
-V-ati dat dracu', mama nu-i acasa, va-mpusc pe toti!!!!
Intrebare : Ce legatura este intre refrenul fetelor de la Candy ('in vara asta fac tot ce-mi trece prin cap') si strada pe care au filmat videoclipul ?
Raspuns : Trotuarul.
Ce e mic,negru si il doare inima???-Adrian COPILUL MINUNE...
Un ascultator suna la un post de radio.
Buna ziua!
Buna ziua! Va ascultam.
Am gasit un portofel care contine 15.000 dolari si un buletin de
identitate pe numele Gherasim Mihai.
Asa, si?
Pai, as vrea sa-i ofer o dedicatie muzicala!
John!
-Da sir!
-Bomboanele au maini si picioare?
-Nu sir!
-Of, iar am mancat gandaci
Intra James Bond intr-un bar, unde vede o tipa traznet..se apropie de ea si in stilulu lui bine cunoscut ii spune:
Bond...James Bond
Raspunsul :
OFF...... Off
Cica era un tip intr-un bar si il astepta pe un partener de afaceri.La un moment dat il vede pe Bill Gates stand la o masa.Se duce la el si ii spune:
-Buna seara, domnule Gates.Sunt un mare admirator al dumneavoastra si ma numesc Dennis.Ma intreb daca imi puteti face un serviciu?
-Da, desigur.Despre ce este vorba?
-Trebuie sa ma intalnesc cu un client si ar arata bine daca as trece pe langa Bill Gates si acesta m-ar saluta.
-Nici o problema!
...dupa un timp vine clientul si dupa cateva pahare se hotaresc sa plece. La plecare trece pe langa marele magnat si acesta ii spune
-Buna seara Dennis?
-Du-te dracu Gates, nu vezi ca ma grabesc???
La formatia 3sud est s-a adaugat un
membru nou.El se numeste Paula Seling.acum formatia se numeste 3 Se ling
Intra Oedip intr-un bar si ii saluta pe cei de acolo:
Hi, guys!
La care unul dintre ei raspunde:
Hi, motherfucker!
Arnold Schwarzenegger il are foarte lung,Madonna nu il are de loc,iar Papa nu se foloseste niciodata de el.Ce este?
-Numele de familie!
Honore de Balzac iubea viata frumoasa. Cand un unchi batran si zgarcit a murit, lasandu-i o mare mostenire, Balzac a comunicat vestea astfel :
-"Azi, la ora 5 dimineata, unchiul meu si cu mine am pasit intr-o lume mai buna !"
Ce a facut Pavlov dupa ce i-a murit cainele?
R: A continuat sa-i duca de mancare!
Burebista se intoarce dupa 2000 de ani pe timpul lui Ceausescu sa vada ce a ajuns poporul lui . Se intalneste cu un tip si il intreaba : ce conducator aveti?
Dementius Demolatus.
Care este capitala voastra?
Fomidava .
Si la ce zeu va inchinati?
La Zdamasii.
intrebare:este bine sa pui baza pe constantinescu
raspuns:da dar acidul e mai sigu
cu:Ce ar face Marilyn Monroe daca ar fi acum in viata?
A:Ar incerca sa faca o gaura in sicriu sa poata iesi.
Mark Twain este intrebat:
CE sar intampla intr-o lume fara femei?
Barbatii ar deveni foarte rari.
Care e diferenta dinte Dan Negru si Cabral?
Cabral e Negru dar Negru nu poate fi Cabral.
Moare Don Corleone. In jurul lui toti capii adunati pentru ultima dorinta. La un moment dat:
-Don Giorgio, Don Giorgiio...
-Da, Don Corleone.
-Ia piciorul de pe furtunul de oxigen!!!!
Stefan cel Mare catre osteni:
-Osteni, pe cai!
Un ostean:
-Maria Ta, a mea e iapa, ce fac?
Ion il itreaba pe Vasile:Ba, Vasile, ba, tu stii bancul ala cu Iliescu mort?
Vasile ii raspunde:Nu...da-mi place cum incepe
Doi prieteni vechi din New York se intilnesc si
unul din ei spune celuilalt : "Ai auzit ca Gelu a
ajuns Banker ?"
Celalalt raspunde : " Hmmm ? Serios ? "
" Da,doarme noaptea in Central Park pe Banca
de ce au venit americanii abia acum?
R:pt ca au venit de/a BUSHI/ilea.
ha ha
ha
Stefan cel Mare la razboi:
-Pe cai, ostenii mei!
-Pe care cai, maria ta?
Razboi cu nemtii. Bula se ascunde intr-o fantana. Un neamt vrea sa faca la fel. El striga in fantana, iar Bula face pe ecoul.
- E cineva acolo ?
- E cineva acolo ?
- Mai bine ma duc in padurice ...
- Mai bine ma duc in padurice ...
- Mai bine arunc o grenada ...
- Mai bine te duci in padurice !
Soldatii americani,japonezi si somalezi se intreceau la tras cu tunul;
Americanii:5800 m
Japonezii:10000 m
Somalezii:10 m
Dupa ce au tras somalezii,generalul
japonez ii spune somalezului:
-- Bine ma, numai 10 m?
la care somalezul raspunde:
-- Daca esti mai tare, hai tu si sufla-n teava.
Un cowboy intra intr-un bar si cere un whisky.Tine paharu' in mana si aude
-Ps-ps,vezi ca-ti ia calu'!
Iese afara, vede calu' legat, se intoarce in bar si impusca 2 tipi. Tine paharu' in mana si aude
-Ps-ps,vezi ca-ti ia calu'!
Iese afara, vede calu' legat, se intoarce in bar si impusca 2 tipi. Tine paharu' in mana si aude
-Ps-ps,vezi ca-ti ia calu'!
Iese afara, vede calu' legat, se intoarce in bar si impusca 2 tipi. Tine paharu' in mana si aude
-Ps-ps,vezi ca-ti ia calu'!
Iese afara, vede calu' legat, se intoarce in bar si impusca 2 tipi.Tine paharu' in mana si aude
-Ps-ps,vezi ca-ti ia calu'!
Iese afara, vede calu' legat, se intoarce in bar si impusca 2 tipi. Tine paharu' in mana si aude
-Ps-ps,vezi ca-ti ia calu'!
Iese afara, vede calu' legat, se intoarce in bar si impusca 2 tipi.Se repeta treaba de cateva ori. Raman cativa tipi in bar,cand aude iarasi:
-Ps-ps vezi ca-ti ia calu'.Ridica capu'nervos,la care aude:
-Ba, ia terminati cu sahu' ca ne impusca asta pe toti!
Erau in conflict doua armate :Armata romana si Armata germana .Una era pe un deal si cealalta
pe alt deal .Intre cele doua dealuri era o apa cu multi crocodili. Comandantul armatei germane il trimite pe soldatul
Karl sa aduca 10
crocodili,iar comandantul armatei
romane ii spune:
-Asta-i treaba de femeie !
Karl aduce cei 10
crocodili .Comandantul armatei romane il
trimite pe Lucifer sa
aduca 15 crocodili,
iar acesta ii spune:
-Sa aduca ma-ta!
Comandantul armatei romane
ii spune comandantului
armatei germane:
-Vezi,ti-am spus eu,
ca-i treaba de
FEMEIE!
Slodatii la raport afara. Vine comandantul si spune: Mai misca careva? O voce din spate raspunde: Pamantul, domnule comandant. Comandantul: Cine a spus asta?
Raspunde din nou vocea: Galileo Galilei.
Comandantul: Galileo Galilei, un pas in fata!!!!
Pe campul de lupta,Stefan cel Mare gaseste un pachet de biscuiti.Fericit,il arata ostenilor:
-Biscuiti,ostenii mei!
-Biscuim,Maria Ta!
Stiti ce i-a placut cel mai mult lui Bush in Romania?
Reclama cu "sssalam sssasssesssc" si apoi a facut si el o reclama in America cu "Sadam sosesc"~~~
Un tânăr a intrat la armată. Totul mergea bine, până când i sa facut chef de ****.Se duce el la ofiter si-l roagă:
- Domnule colonel, să trăiti. Asi vrea si eu sa ma duc acasă la nevasta, că tare mi s-a făcut chef de femeie.
-Păi nu se poate, bă. Dar avem noi o solutie aici la regiment. Uite-acolo vezi un butoi cu o gaură. Du-te si bagăti ****-n gaură si o sa te saturi.
Zis si facut, tânărul se duce la butoi, îl foloseste precum instruit si se întoarce la colonel. Colonelul îl intreabă:
-Ei, cum a fost?
- A, splendid, d-le colonel! Faimos! Pot să ma duc la butoi când vreau?
-Când vrei, băiete. Dar nu miercurea.
-De ce nu si miercurea, d-le colonel, întreaba soldatul.
-Păi miercurea e rândul tau sa stai în butoi...
Americanii si somalezii in razboi.
Americanii catre tabara somaleza:
-Iesi ba de dupa matura!!!
La care se aude:
-NU VREM!!!!!!!!!!!!
Intr-o dimineata, la o unitate militara, la apelul de dimineata, un comandant, dupa ce saluta soldatii, le spune: am pentru voi o veste buna si una rea. Voi incepe cu pea rea. Astazi, fiecare soldat va trebui sa umple 100 de saci cu nisip. Acum vestea cea buna: sunt saci suficienti pentru fiecare.
4 soldati americani sunt trimisi in misiune ultra secreta la Baghdad, dar in prima noapte se imbata si-si cheltuiesc toti banii. A doua zi vor sa bea dar nu mai au cu ce. Atunci acosteaza un soldat irakian, il pun la zid si il chestioneaza intr-o araba stricata:
-Gloante de 9mm mai aveti?
-Nu!
-Grenade mai aveti?
-Nu!
-Mitraliere m16 mai aveti?
-Nu!
-CUMPERI?!?!?!?!?!
Dom'capitan,permiteti
sa raportez:Ionescu iar e in stare de ebrietate.
-Cum ai sesizat?
-Iar rade oglinda!
Soldat, ce-ai facut inainte de a te inrola in Armata?
- Am facut un liceu si doua facultati !
- Bravo,esti un om cu carte !
-Nu, domnule, sunt ingimer constructor!
Strul era pe campul de lupta alaturi de comandatul sau.Deodata acesta il loveste cu patul pustii.Strul spuse:
-De ce dai domnu' comandant?Nu poti sa injuri?
In lupta fiind inconjurat de ostenii fideli,Stefan cel Mare ataca dusmanii vitejeste si aude pe scutierul lui credincios:Maria ta, turcii ne inconjoara ;o parte pe flancul drept,o parte pe flancul sting,la care Stefan urla:INAINTEEE!!!
Era in timpul razboiului din Golf...
Americanii se luptau cu Saddam.Somalezii voiau sa intre si ei in razboi si cer americanilor:luati-ne si pe noi in razboi.
Americanii:Noi v-am lua,dar cu ce forte veniti?
Somalezii:..pai, va dam un tanc.
Americanii:un tanc???
Somalezii:....bine, bine vi-l dam si pe-al doilea.
Un specialist in calculatoare si un specialist in automobile se contraziceau:
Calculatoristul: Eu daca proiectam automobile, in 10 ani aveau viteza dubla si consumul de combustibil pe sfert!
Automobilistul: Daca proiectai tu automobilul, cind apasai pe pedala de frina aparea pe un ecran intrebarea :Chiar doriti sa frinati acum?
Bill Gates moare. Ajuns in fata lui Dumnezeu acesta ii zice :
- Pentru ca ai fost un om foarte important te las sa alegi unde vrei sa mergi : in iad sau in rai.
Dupa un timp de gandire Bill Gates zice:
- Pai , as avrea sa vad cum este fiecare loc, daca se poate.
Zis si facut.
Prima data Bill Gates se duce in iad. Acolo distractie la culme femei misto, bautura muzica, etc.
Dupa doua saptamani se duce si in rai. Ajuns acolo vede si el niste ingerasi care stateau pe norisori si cantau la harpa, in rest plictiseala.
Asa ca Bill Gates se duce laDumnezeu si ii zice ca vrea sa mearga in iad.
dupa vreo luna Dumnezeu face o vizita in iad. Acolo il gaseste pe Bill Gates arzand intr-un cazan cu smoala.
Disperat Bill Gates striga:
-Doamne uite ce e aici. Nu seamana deloc cu ce era prima data cand am venit aici !
La care Dumnezeu raspunde:
- That was just a demo !
Doi programatori intr-un bar:
- Vezi tipa aceia? Vezi ce "properties" are?
- Da. Am "testat-o" aseara...sunt read-only
ATENTZIE!!!! a aparut un nou virus!!!... Virusul taliban!!! Citez din introducere:
"Draga utilizatorule, acesta este un virus taliban! Cunoscuta fiind saracia resurselor IT ale tarii noastre, acest virus este MANUAL. De aceea te rog sa transmiti acest virus tuturor prietenilor tai care au adresa de email si totodata sa iti stergi singur toate fisierele de pe hardul tau. Multumesc, Abdulah Hackerul Taliban"
Stii ca esti dependent de Internet atunci cand:
- Uiti in ce an esti .
- Iti faci tema in HTML si ii dai profului URL-ul.
- Iesi din camera , iti dai seama ca parintii tai s-au mutat si habar n-ai cand s-a intamplat asta .
- Refuzi sa mergi in vacanta intr-un loc fara curent si telefoane.
- Visezi doar la conexiuni mai rapide: 28.8...ISDN...cable modem...T1...T3...
- Deschizi interfonul cand iesi din camera ca sa auzi cand vine un e-mail.
Stii ca esti dependent de Internet atunci cand:
- Intorci capul intr-o parte ca sa zambesti.
- Cand cineva te intreaba cati ani , ii raspunzi ca ai 3.x .
- Cainele tau are propria pagina de Internet.
- In Word , dupa fiecare punct , pui "com".
- Iti dai seama ca nu e nici un zgomot in casa si nu stii unde sunt copiii.
- Factura de la Romtelecom iti vine acasa intr-o cutie de frigidere .
Moare Bill Gates...apare Sf.Petru si-l intreaba unde vrea sa mearga.. asta-i zice ca vrea sa viziteze posibilitatile inainte de a decide...
Se duc in iad: Femei goale, internet nelimitat, etc...
Se duc in rai: ... plictiseala...
Gates : Pai ... eu vreau in iad.
Sf.Petru : Bine !
Se intorc ei in iad... foc arzator... plin de draci !
Gates : ce-i aici ? NU asta a fost ce am vazut eu !
Sf. Petru : Ce-ai vazut tu a fost doar un screen-saver...
Cica face monitorul un chef pe cinste si invita toata satra in afara de punct, spunand ca punctul pune capat distractiei. Pe la 1 dimineata suna cineva la usa. Se uita tasta l pe vizor si spune ca e punctul, sa nu deschida nimeni. Mai tarziu iar suna cineva la usa. Tasta merge, anunta ca e punctul si sa nu deschida nimeni . A doua zi dimineata monitorul se intalneste cu Steluta si o critica deoarece ea nu a mers la petrecere. Aceasta, mirata, spune ca a fost de doua ori dar nu i-a deschis nimeni. Monitorul ii spune stelutei ca a fost punctul, la care aceasta raspunde:
-Eram eu data cu gel!
Cat RAM ai pe hard disk ?
5. Modemul meu are 6 viteze.
6. Tocmai am luat un nou hard disk cu 6.4 GB RAM
7. Eh, acum am Internetul pe computer.
8. Unui tip ii apare o eroare care ii zice "press any key to continue" si cica a cautat de 3 ori pe tastaura si in manualul calculatorului unde se afla tasta "any key".
9. "A venit o comanda de cablu. Clientul a precizat ca aceste cabluri trebuie sa fie compatibile Y2K."
10. Client:"Cat costa sa ai instalat Internetul?"
11. Client:"Poti copia pentru mine Internetul pe o discheta?"
12. Intre gameri : 'Jocu' ala imi merge parca e prezentare cu diapozitive' .
: 'Ma dau cu capu' de pereti si tot nu porneste'.
Care e asemanarea intre moldoveni si calculatoare?
-Moldovenii isi zic:
I.B.M o bieri!
Hiroshima 45
Cernobal 86
Windows 95
Cum se cheama un procesor Athlon la 3GHz ce functioneaza de 9 minute fara cooler?
-Un procesor ars de 8,5 minute.
Bil Gates e judecat pentru bigamie.
El spune:
-Daca traiesti cu doua femei nu inseamna bigamie, inseamna multitasking....
Unde cauti un fisier daca nu il gasesti nicaieri???
R: In /bin/laden
Ce inseamna NT?
Neanderthal Technology
Cica se inventase primul soft ce permitea comenzi vocale. Si deoarece programatorii intarziasera cu release date-ul, au dus softul intr-un singur exemplar la o expozitie.
Doua persoane sunt alese din public.
Programatorul-sef:
-Acesta este primul soft cu comanda vocala. Veniti aici si puneti intrebari ...
Pers. no #1:
-Format c:
Pers. no #2:
-Yes Enter !
De la ce vine acronimul LOTUS?
R: Let Only The Users Suffer
Intrebare: De ce nu produce Microsoft automobile?
Raspuns: Cine ar cumpara un automobil care se strica de trei ori pe zi?!
2 informaticieni discuta:am agatat aseara o tipa ..am dus-o acasa, ne-am facut de cap...si am pus-o pe tast de la noul meu calc.....dupa care...
la care al doilea intervine...wow, ce calc ti-ai luat?
Linux is like a wigwam: no windows, no gates, apache inside...
Un maniac intra intr-un restaurant McDonalds si intreaba:
-Care este cel mai bun meniu?
Vanzatorul zice:
-BigMac.
-Dar ce placa de baza are?
Cu ce se ara campul magnetic?
-???
-Cu boii de la Poli!!!
De ce nu a reusit pisica sa prinda mouse-ul ?
Era "GENIUS"
Cum se numesc circuitele unui calculator aruncat pe geam?
- ?!?
- Dezintegrate...
Ieri la stirile Pro TV, o stire de ultima ora:
-A fost gasita sora de mult pierduta a cantaretei de muzica populara Irina Log(h)In
-Stiti cum o cheama?
-LogOUT!
:Ce inseamna NTFS ?
r:Never Tested File System !
Care este varul internetului?
Raspuns:Externetul
Ce-i spune `98 lui `95?
Sunt mai cool ca sora-ta
De ce un calculator nu gandeste? de java
Loc de pus bancuri.Va rugam apasati incet, sa nu cumva sa cada mouse-ul.
Care tasta fuge prima de pe tastatura?
R: Tasta Esc.
ce striga un profesor de informatica ?
f1,f1,f1