FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«1101112131473»
Virgil13.07.2006 18:20

Regina Angliei a dorit sa recompenseze eroii armatei britanice care au luptat in Insulele Malvine si i-a adunat pe toti la Palatul Buckingham.

Il intreba pe primul ce-si doreste si acesta ii raspunde:

- Un Rolls, daca se poate.

- O.ca. zise suverana.

Al doilea:

- Un castel in Scotia.

- O.ca. si pentru tine, zise regina.

Urmatorul om zice:

- Un lantisor de aur.

- Atat de putin? Cat de mare vrei sa fie lantisorul?

- De la varful penisului pana la testicule.

- O.ca. spune suverana. Luati-i masura.

Vin oamenii reginei sa masoare si, mirati, intreaba:

- Dar unde va sunt testiculele, domnule?

- In Malvine, raspunde modest omul nostru.

 

 

Un ziarist in vizita la o stana, unde ciobanul e tocmai cu oile la pascut.

- Ce faci, bace?

- Uite, aice cu turma...

- Pot sa vorbesc cu cainele tau?

- Cainele nu vorbeste!

Ziaristul se apleaca la caine:

- Ce mai faci, Azor?

- Multam, fain.

(Ciobanul ramane cu gura cascata)

- Ciobanul te ingrijeste bine?

- Nu ma plang. Imi da mancare buna, nu ma bate si din cand in cand ne mai si jucam.

Ciobanul sta stupefiat.

- Bace! Pot sa vorbesc cu magarul tau?

- Magarul nu vorbeste...

Ziaristul se apropie de magar:

- Ce mai faci, magare?

- Nu ma plang.

(Ciobanul intra in stare de soc)

- Ciobanul se comporta bine cu tine?

- Da. Imi da fân, abrac, iar daca e vreme rea, ma baga in sura...

Ciobanul cade pe spate.

- Bace! Pot sa vorbesc cu oaia ta?

- Apai bagaboanta aia minte de ingheatza apele!!!

armanovici13.07.2006 19:28

Zinedine, domnu' Geo!

 

Cine i-a urmãrit cu atenție pe jucãtorii italieni de-a lungul acestui Campionat Mondial a putut observa o chestie interesantã. Majoritatea fotbaliștilor non-italieni care prind cîteva secunde de pauzã, întrerupere de meci, efectuarea vreunei schimbãri etc. dau fuga la un bidon de apã de pe margine, beau douã guri, iar pe a treia o scuipã în iarbã. Ei, la azzurri lucrurile nu stau așa. Un jucãtor italian care prinde o micã pauzã se aruncã la bidonul cu apã, bea prima gurã, iar restul și-l varsã în cap, ca sã-și reîmprospãteze gelul din frezã. Eu chiar nu știu cum au ajuns bãieții ãștia în finalã doar cu antrenor, medic, maseur și psiholog pe banca tehnicã, fãrã un pãr-stilist serios, care sã îi sfãtuiascã în probleme capilare. Un singur lucru e clar: un fotbalist italian n-ar fi fãcut niciodatã gestul lui Zidane de a lovi cu capul un jucãtor advers. Nu pentru cã n-ar putea fi și italianul mîrlan, ci pentru cã și-ar fi stricat freza.

 

Zidane, cãpitan

de fairplay

armanovici13.07.2006 19:36

Untitled-1.jpg

 

Untitled-3.jpg

 

Untitled2.jpg

Virgil16.07.2006 06:47

- Serviti mormoloci in acest restaurant ?

- Servim pe oricine ! Luati loc !

 

- Care este diferentza dintre vina si pacat ?

- E vina sa te culci cu nevasta altuia, dar e pacat sa ratezi ocazia .

I.N.Money16.07.2006 09:03

Sotul pleaca la mare in concendiu, urmand ca sotia sa ajunga si ea peste cateva zile. Ajuns la hotel, seara ii scrie sotiei sale un e-mail, dar scrie gresit adresa si mesajul ajunge la vaduva unui preot care decedase cu o zi inainte. Aceasta, dupa ce parcurge speriata e-mailul, scoate un urlet si lesina. Vrand sa afle ce a putut provoca lesinul, rudele se uita si ele pe monitorul calculatorului: "Draga mea sotie, am ajuns cu bine si tocmai m-am cazat. Totul e pregatit pentru sosirea ta de maine. P.S. Vai, daca ai sti ce cald e aici !!!!!

alex ripper16.07.2006 19:06

Bula tocmai iese din sediul politiei si epuizat, se sprijina de un

pom. Un trecator se apropie de el, întrebând:

- Nu va suparati, nu stiti unde se bate la masina ?

- Nu stiu, pe mine m-au batut manual ...

uZy | @nDr3i17.07.2006 05:15

Intrebare la radio Erevan:

-Daca exista punctul G si ce este?

-Nu stim daca exista dar stim ca este recomandat sa-l cautati

armanovici20.07.2006 18:51
ba.jpg
armanovici20.07.2006 18:57
Untitled-1.jpg
armanovici24.07.2006 14:50
tempjq6.jpg
ady4steaua25.07.2006 01:40

Slujba mea consta in a livra acasa la clientzi comenzile facute de ei la magazin.Intr-o zi, pe o alee,am vazut un semn improvizat.Scria:"Blocat!Nu trecetzi!Greu de intors!"

Am continuat, totushi, sa conduc pe alee si am descoperit ca drumulera intradevar blocat de un copac cazut.Dupa cum scria, evident ca am intors foarte greu camionul.Cand,in fine, am reushit sa scap de acolo,la ieshirea de pe alee am vazut un semn similar pe care scria:"Sa nu zicetzi ca nu v-am spus!"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

O doamna de la resurse umane moare si ajunge in rai unde Sfantul Petru ii spune ca va petrece o zi in iad si una in rai,apoi isi va alege locul in care vrea sa ramana pentru eternitate.Doamna ajunge in iad unde intalneste niste oameni draguti cu care se distreza foarte bine,mananca homar,etc.In rai sta toata ziua pe un nor si canta la harpa.Cand ajunge din nou la Sfantul Petru,doamna ii spune:

-M-am simtit foarte bine in rai,dar as vrea sa raman in iad.

Doamna ajunge in iad si vede aceiasi oameni imbracati in zdrente si in jur plinde gunoi.Disperata,ea ii intreaba:

-Ce s-a intamplat aici,alaltaieri am dansat,am mancat homar,iar acum........?!

-Atunci te-am recrutat,astazi esti angajata!

:roll: :roll: :lol:

nimeni_7025.07.2006 18:02

Cel mai tare banc din toate timpurile.

 

Finala Ligii Campionilor: Rapid-Dinamo

Virgil28.07.2006 07:38

Einstein la un dineu.Intra in vorba cu cei prezenti si ii intreaba pe rând ce IQ au. Primul raspunde:

-Am IQ 225!

-Excelent,imi va face placere sa discutam de fizica nucleara si atomi, zice Einstein.

Urmatorul spune:

-Am IQ 145!

-Putem discuta lejer de forta de propulsie si franare, ii raspunde Einstein.

Ultimul zice:

-Am IQ 15!

Einstein se scarpina in cap si dupa un timp zice:

-Hai Rapedu hai Rapedu haidee...

Motanu D29.07.2006 21:27
Limba românã se aflã la loc de cinste pe acest forum. Este cu desãvîrșire interzisã terfelirea ei în stilul copilașilor agramați dar "șmecheri". Sancțiunile sînt la discreția moderatorilor și administratorilor.

 

Extras din regulamentul de pe dinamoprostia !!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

***alex***05.08.2006 09:01

Un betiv se urca in tramvai si vomita pe un calator

 

C: -Ce faci ba porcule?

B: -Tu vorbesti ma uite-te cum arati!

_yang05.08.2006 21:36

Un penalty-5000 euro, o eliminare din echipa adversa-3000 euro, o victorie-3000 de euro, un campionat castigat-50000 euro. Pentru fotbal adevarat exista Steaua, pentru celelalte are Dinamo Mastercard !

Nero07.08.2006 10:27

Un tanar arab, stabilit in Occident, se duce in vacanta "la oaza" cu sotia si copiii. Plimbandu-se cu tatal sau si familia la marginea desertului, tatal sau ii reproseaza:

" Hassan, pe vremea mea se respecta Charia, femeile mergeau la minim 5 metri in urma barbatului si acuma uite la nevasta asta a ta, alearga fara rusine inaintea noastra si tu nu zici nimic !! V-a corupt Occidentul pagan !"

" Da tata, da' pe vremea matale, desertul nu era plin de mine anti-personal"

shagrat07.08.2006 10:44

Claudiu Raducanu intra intr-un magazin cu prietena lui..aceasta il intreaba:" ma face grasa bluza asta, Claudiu?"...." de ce ? vrei sa o mananci?" :P

 

un suporter al Stelei se afla blocat intr-o camera alaturi de un urs grizzly, un sarpe veninos si Razvan Lucescu! el are o pusca , dar doar 2 gloante...I: cum trebuie sa procedeze? ....R:Sa-l impuste pe razvanel de doua ori!

 

daca vezi un rapidist pe bicicleta, de ce sa nu-l impingi niciodata? Exista mari sanse da fie bicicleta ta:)) :D

 

Razvan Lucescu se duce la cantonamentul Stelei sa il intrebe p Oli cum de are asa mult succes..." care e secretul, Oli?"..Oli ii zice:" cel mai important e sa ai jucatori inteligenti ca ai mei"..razvanel il intreaba "cum adik?"...."stai putin "ii zice Oli si il cheama pe Paraschiv la el si il intreaba:" dak ai doar un frate, cine e fratele fratelui tau?";Paraschiv raspunde :" eu sunt".

se intoarce razvanel in cantonamentul ciorilor sa vada cum raspund jucatorii sai...il cheama pe maftei si ii pune intrebarea...maftei se gandeste, 1 minut, 2 minute..."stati putin".Se duce sa il intrebe pe dinu Gheorghe, iar dinu Gheorghe ii raspunde "eu"! se duce maftei la razvanel si ii raspunde" dinu Gheorghe e!"...razvanel dezamagit:" nu bai tampitule! Paraschiv e...." :P:P:D

 

inca unul:

cum incearca Claudiu Raducanu sa omoare un peste?...il ineaca!

 

 

inca unul:

cum incearca Claudiu Raducanu sa omoare un peste?...il ineaca!

 

 

:P

4 suporteri sunt in avion:un stelist, un dinamovist, un rapidist si un timisorean!La un moment dat, capitanul le spune:"Pierdem din altitudine, aruncati obiectele si bagajele pe geam, altfel ne prabusim".Cei 4 se conformeaza, dar nu este de ajuns, avionul pierde din altitudine in continuare."Baieti stiu ca e greu, dar unul dintre voi trebuie sa se sacrifice si sa sara".Cei 4 se uita unul la altul, discuta si intr-un final suporterul de la Timisoara striga "forza Poli" si sare din avion!La 2 minute capitanul ii anunta ca avionul e in continuare prea greu, si ca trebuie sacrificat din nou cineva pentru ca restul sa supravietuiasca. Dinamovistul striga "hai Dinamo!" si sare din avion...Rapidistul si stelistul se uita unul la altul;cred ca sunt in sfarsit salvati, dar capitanul vorbeste din nou:"Suntem apropae de a ne stabiliza, inca mai pierdem putina altitudine insa...imi pare rau...inca unul trebuie sa sara si apoi vom fi salvati".

Stelistul striga din toate puterile "Forza Steaua" si il impinge pe rapidist din avion.... :D:D

LoveNesta13.08.2006 22:45

La usa unui paznic de langa munti, stau 2 parinti si plang :

- Ieri copilul nostru a plecat in munti si nu sa intors !

- Asteptati putin.

- Cum se numeste copilul?

- George Moldoveanu!

- Google, la mine!

Se apropie un St. Bernard imens.

- George Moldoveanu, ai inteles?

Cauta!

Peste ceva timp, se intoarce cainele si spune:

- La solicitarea voastra nu am gasit nimic in munti, dar in valea de langa munti am gasit 2.940 de copii cu numele de George si 3.249 de Moldoveanu.

Sa continui cautarea?

 

 

Doua calugarite la cumparaturi intr-un magazin alimentar. Una dintre ele o intreaba pe cealalta:

- Ce-ai zice de niste bere?

- N-ar strica, dar mi-ar fi rusine sa cumpar asa ceva.

- Nici o problema, rezolv eu.

Iau ele o cutie cu 6 beri si se duc la casa.

Casierul se uita foarte mirat si calugarita zice:

- Asta-i ca sa ne spalam parul.

Casierul, fara sa ezite, se apleaca sub tejghea si pune o punga de covrigei linga bere:

- Sa nu va uitati bigudiurile

ktalyn15.08.2006 12:01

Cica peste ani Dinu da ortu' popii si ajunge in rai.

Primul cunoscut peste care da e Oblemenco, care-l

aduce la curent cu situatia si-i prezinta noua

locuinta , o casuta cocheta cu ghirlande alb-rosii si

pe gazonul din fata stema clubului Dinamo.

Iese Dinu la plimbare prin Rai si deodata da peste o

vila imensa, stralucitoare, in culori alb-albastre cu

stindarde imense cu sigla Universitatea Craiova, le

facea pe toate cele din jur sa paleasca.

Rosu de invidie cere o audienta la Dumnezeu si se

plinge:

- Doamne cum se poate ca eu, cu atitea selectii in

Nationala, cu atitea campionate si cupe ale Romaniei

castigate, un antrenor ca mine putini au fost, am

antrenat chiar si nationala sa stau intr-o oarecare

cocioaba, iar Oblemenco, de care n-a auzit nimeni, sa

aibe o asemenea vila?!

- Dar cine a zis ca e a lui Oblemenco? Il intreaba

Dumnezeu. E a Mea!!!

 

***

-De ce isi trimite NASA astronautii sa se antreneze in "Stefan cel Mare"?

-Pentru ca este singurul loc din lume fara pic de atmosfera!

 

 

***

 

Kirita, Fl Petre si Andone sunt prinsi pe acoperisul unei case in flacari din Craiova. Imediat pompierii sosesc la fata locului tinand o patura pe care sa sara cei de pe acoperis.

Primul care se hotaraste sa sara pentru ca ceilalti erau speriati si ca sa dea un exemplu este Andone, numai ca in ultimul moment pompierii trag patura si Andone se imprastie pe asfalt.

Inca razand pompierii ii striga lui Fl. Petre sa sara urmatorul. Sare, pompierii iar misca patura asa ca se face si el una cu asfaltul.

Ultimul trebuie sa sara Kirita, dar nu vrea cu nici un chip:

"O sa miscati patura", le striga.

"Nu o s-o miscam" i se raspunde.

"Nu va cred, nu am incredere in voi, o sa miscati patura din nou", striga Kirita

"Sari odata prostule" striga pompierii.

"Bine sar", raspunde dinamovistul, "dar mai intai puneti patura jos si indepartati-va la cel putin 10 m de ea..."

 

 

***

 

Andone il viziteaza pe Mircea Lucescu la Besiktas pentru a examina succesul echipei in campionatul din Turcia si pentru a pregati o strategie asemanatoare pentru Dinamo. Asa ca il intreaba pe Lucescu cum a fost posibil sa aiba succes pe tot parcursul sezonului, atat in campionat cat si in UEFA.

Lucescu ii spune "pentru a-i pastra pe jucatori in forma maxima, trbuie pregatiti atat fizic dar si mental". Andone e nelamurit asa ca Lucescu ii spune ca obisnuieste, inainte de meciuri, sa le zica jucatorilor ghicitori.

Ca sa-i exemplifice il cheama pe Pancu si il intreaba: "Fiul tatalui tau nu e fratele tau - cine este?" Pancu se gandeste putin si spune: "Pai e usor, eu sunt."

Impresionat, Andone se intoarce in Romania, hotarat sa puna in aplicare metodele lui Lucescu. Il cheama la el pe capitanul echipei, pe Kirita si ii zice: "Uite, de acum incolo o sa-i pregatesc pe jucatori si mental, am un test la care trebuie sa raspunzi". Kirita da din cap si Andone continua: "fii atent, asta e intrebarea - fiul tatalui tau nu e fratele tau, cine este?"

Kirita se scarpina in cap si ii cere lui Andone sa-l pasuiasca pana a doua zi la antrenament, cand ii va raspunde. Andone e de acord asa ca totul e lasat pentru ziua urmatoare.

Ajuns in parcare, Kirita il vede pe Danciulescu, care tocmai vroia sa se urce in masina. Alearga dupa el si ii zice: "Asteapta putin, sa ma ajuti cu ceva. Uite cum sta treaba, m-a intrebat antrenorul chestia asta foarte grea si trebuie sa-i raspund pana maine - este fiul tatalui tau, dar nu este fratele tau, cine este?"

Danciulescu sta putin in cumpana si ii zice "eu sunt", dupa care pleaca.

A doua zi la antrenament, Kirita foarte increzator in sine se duce la Andone si ii spune ca stie raspunsul. "Deci cine este?" il intreaba Andone. "A, pai este Danciulescu", zice Kirita.

Aproape instictual, Andone reactioneza cu mare nervozitate la auzul raspunsului si striga "Nu idiotule! Este Pancu!"

 

 

***

 

Un fan craiovean si un fan dinamovist au un accident grav de masina. Ambele masini sunt complet distruse, dar ca prin minune niciunul dintre ei nu este ranit.

Dupa ce reusesc sa se elibereze din masini, dinamovistul zice "Deci esti craiovean, interesant, eu sunt dinamovist. Si uita-te la masinile nostre, nu a ramas nimic din ele, dar noi suntem teferi. Asta trebuie sa fie un semn de la Dumnezeu ca trebuia sa ne intalnim si sa fim prieteni pana la sfarsitul zilelor.

Craioveanul ii zice - "Sunt total de acord, este un semn de la Dumnezeu. Si uita-te la masina mea, complet distrusa, dar sticla asta de whiskey a ramas intreaga. Sigur Dumnezeu a vrut sa o bem ca inceput al prieteniei noastre si sa celebram faptul ca suntem in viata"

Ii da sticla dinamovistului, care da din cap in semn ca e de acord, deschide sticla si ia cateva inghituri bune, dupa care i-o da inapoi craioveanului. Olteanul ia sticla si ii pune capacul dupa care i-o paseaza iar dinamovistului, care mirat il intreaba - "Tu nu bei?"

"Nu...cred ca mai intai o sa astept sa vina politia"

 

***

 

 

Un suporter dinamovist se duce la doctor sa afle ce e in neregula cu el.

"Problema ta este ca esti gras" spune doctorul

"As vrea si o a doua opinie" zice dinamovistul

"Bine, esti si urat" ii raspunde doctorul

 

***

 

 

- Ce s-ar intampla daca ar retrograda Dinamo?

- S-ar dubla numarul suporterilor stelisti.

 

 

***

 

Esti inchis intr-o camera cu un fan dinamovist, un tigru si o cobra. Ai o pusca in care ti-au mai ramas 2 gloante, ce faci? - Il impusti pe dinamovist. De doua ori!

 

 

***

 

De ce luptatorii de sumo se rad pe picioare?

- Pentru a nu fi confundati cu femeile dinamovistilor.

 

 

***

 

***

 

 

- De ce nu vezi dinamovisti pe plaja?

- Pentru ca pisicile ii tot acopera cu nisip.

 

 

***

 

 

- Cum lasi un dinamovist inconstient in timp ce bea?

- Ii trantesti capacul de la toaleta in cap.

 

 

***

 

 

- De ce are un dinamovist un neuron mai mult decat un bou?

- Ca sa nu se cace prin casa...

 

 

8) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Virgil17.08.2006 04:01

Nu esti beat atata timp cat poti sa zaci intins pe parchet, fara sa te sprijini.

 

Binecuvantat este cel care nu asteapta recunostinta, caci acela nu va fi dezamagit.

 

Cele mai multe afirmatii generale sunt false, inclusiv aceasta.

 

Ideea este sa mori tanar, dar cat mai tarziu posibil.

 

Pana cand nu-ti pui banii sa lucreze pentru tine, vei lucra tu pentru bani.

 

Daca autorul "Iliadei" nu este Homer,atunci el este unul cu acelasi nume.

 

Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

 

In orice prezentare de diapozitive, cel putin unul va fi pus invers.

 

Celibatul nu este ereditar.

 

Acei care nu studiaza istoria ii vor repeta greselile. Acei care o studiaza vor gasi alte cai de a gresi.

 

Cei care sunt cei mai morali sunt cel mai departe de problema.

 

Secretul succesului este sinceritatea. O data ce poti sa te prefaci ai reusit.

 

Batranete inseamna intotdeauna a avea cu 15 ani mai mult decat am eu.

 

Daca vezi apropiindu-se un om cu intentia evidenta de a-ti face bine, fugi cat te tin picioarele.

 

Oamenii vor crede orice daca le-o soptesti la ureche.

 

Cand iti faci bagajele pentru vacanta, ia-ti jumatate din haine si dublu bani.

 

Optzeci la suta dintre oameni se considera soferi peste medie.

 

Probabilitatea de a catiga la loterie este un pic mai mare daca cumperi un bilet.

 

Nu fi preocupat de evitarea tentatiilor, caci pe masura ce imbatranesti incep ele sa te evite pe tine.

 

Cine rade la urma, gandeste mai incet.

 

(Legile lui Murphy)

uZy | @nDr3i09.10.2006 15:11

culmea vanatorii:

sa alergi dupa doi iepuri si sa prinzi o foca.

razvan198324.10.2006 21:00

Intra Marian Iancu in vestiar la Poli Timisoara.

- Baieti azi am iesit din parnaie si avem meci cu

Dinamo. Faceti-mi un cadou, castigati si razbunati-ma!

- Prea tarziu, nea Marian, Grigorie si Alexa sunt la ei si ne arbitreaza Corpodean!

 

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fot...&viewItem=10792

 

Banc creat de mine, nu e extraordinar dar merge. Scuze pentru lauda.

Virgil04.11.2006 12:42

La aniversarea a 20 de ani de casatorie,dupa ce Ion si Maria au sarbatorit,Ion iese pe balcon si începe sa fumeze tigara dupa tigara.

- Ce-ai patit Ioane?

- Mai stii acum 20 de ani când ne-a prins taica-tu în masina ?

- Da.

- Mai stii ca mi-a zis ca daca nu te iau de nevasta fac 20 de ani de închisoare ?

- Da.

- Mâine ieseam ma.

M@rmota05.11.2006 00:16

Becali, beat, trece prin fatza stadionului Dinamo. Un politist il opreste si ii zice:

-Domnule Becali, va rog sa plecati pentru ca nu sunteti bine primit in aceasta zona!

Gigi suparat raspunde:

-Bah, daca vreau...cumpar tot Dinamo, iau si echipa il cumpar si pe p(b)orcea..pe totzi bah, pe toti!

Apoi, intervine sotzia lui Becali:

-Domnu' politzist, va rog sa il scuzati pe sotul meu!

Asa face la betzie, cumpara toate cacaturile!

«1101112131473»