FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bancuri.(Sa mai si râdem)

«18910111273»
c_strike22.03.2006 03:49

Cica un suporter dinamovist isi da duhu' si ajunge in fatza portzii raiului.

Da sa intre, dar il opreshte Sf Petru care-i zice:

- Nu primim suporteri de-ai lui Dinamo in Rai!

- De ce? Doar am fost un om bun pe Pamint! se tiiguie acesta.

- Da? Ce lucruri bune ai facut?

- Chiar ieri am dat 100,000 lei unui copil al strazii?

- Si mai ce?

- Acu' o saptamina am donat 100,000 lei la ARAS...

- Atit?

- Luna trecuta am donat 100,000 lei la o cantina a saracilor...

- Hmmm... zise Sf Petru. Stai sa ma duc sa vorbesc cu Sefu'. Ai facut ceva lucruri bune totusi, pt un dinamovist.

Dupa vreo zece minute, Sf Petru vine inapoi si-i zice:

- Am vorbit cu Sefu' si-am hotarit ca cel mai corect e asa! si-i intinse 300,000 de lei. Acum shterge-o de aici!

 

Un tigan mergea prin Bucuresti cu mertanul, la un moment-dat face pana. Se da bariul jos monteaza kricul... in acel moment opreste o masina, se da jos Corsicanu cu un levier in mana... aoleu da se faci fracele meu? - uite dau roata asta jos... Corsicanu sparge parbrizul mertanului...-fratie iau si eu casetofonul.....

 

- de ce stadionul dinamovistilor este construit intr-o groapa

- asta era tiparul wc-urilor inainte de aparitzia apei curente

 

Care este diferenta intre echipa Universitatea Craiova si o galeata cu balega de vaca?

- Balega face minuni pe iarba.

 

- de cate ori se julesc la nas timisorenii

- de cate ori se leaga la sireturi

 

 

Intrebare: De ce arabii au camile, iar romanii olteni?

Raspuns: Arabii au ales primii.

 

 

- Cum lasi un dinamovist inconstient in timp ce bea?

- Ii trantesti capacul de la toaleta in cap.

 

 

Unui batran suporter dinamovist i-a sunat ceasul. Pe patul mortii el isi cheama fiul si-i zice:

- Fiule iti las ca mostenire abonamentul meu la tribuna 0.

- Da, tata...

- Vreau in schimb sa-mi cumperi un abonament la meciurile din Ghencea iar pe ultimul drum sa-mi invelesti cosciugul in steagul lui Steaua.

- Dar tata, toata viata ai fost devotat lui Dinamo, de ce te schimbi acum pe patul de ...?

- Da-i in ma-sa, decat sa moara unul de-ai nostri, mai bine unul de-al lor.

 

 

- De ce Dumnezeu i-a facut pe dinamovisti si urat mirositori?

- Pentru ca si orbii sa poata rade de ei.

Stryker22.03.2006 15:57

Mai de demult intram pe un chat de-al cateilor, bineinteles ca nu erau discutii "inteligente"...in orice caz la un moment dat s-a ajuns la faza asta:

 

un dinamovist ma intreaba pe mine si pe inca unul care mai era stelist: "Bai cat mai este kilogramul de branza acolo la voi??" la care eu i-am raspuns:"Pentru tine e pe gratis, findca o scoatem de pe p***" :lol: :lol: :lol:

bobby_ecko8322.03.2006 16:03
Mai de demult intram pe un chat de-al cateilor, bineinteles ca nu erau discutii "inteligente"...in orice caz la un moment dat s-a ajuns la faza asta:

 

un dinamovist ma intreaba pe mine si pe inca unul care mai era stelist: "Bai cat mai este kilogramul de branza acolo la voi??" la care eu i-am raspuns:"Pentru tine e pe gratis, findca o scoatem de pe p***" :lol:  :lol:  :lol:

 

Asta e tare! :)

c_strike22.03.2006 19:22
Ce bancuri de rahat!

 

 

daca sunt de rahat, baga tu ceva tare

bobby_ecko8322.03.2006 23:18
Ce bancuri de rahat!

 

 

daca sunt de rahat, baga tu ceva tare

 

daca ai observat amice,am sarit peste subiectivismul dinamovist(desi majoritatea bancurilor se refereau la Dinamo si suporterii ei) si am avut puterea sa recunosc un banc bun,indiferent de autorul lui,substratul sau orice altceva)

Acum nu stiu niste bancuri dar poate o sa revin cu unele marfa.

Florin200423.03.2006 01:50

La capitolul perle gazetaresti iata cu ce ne lumineaza gazeta sporturilor de maine(23 martie):

120 ore de transmisii în direct

Conform directorului general al Realităţii TV, Sorin Enache, "postul va acorda acestui meci toată atenţia unui eveniment de amploare".În zilele premergătoare partidei, postul va difuza 120 de ore de transmisii în direct dedicate evenimentului.

 

Cu alte cuvinte incepand de sambata seara de la 8:30 (120 de ore=5 zile x 24h/zi) pe realitatea va fi non stop in direct secunda de secunda transmisii despre acest meci...ha ha ha...no comment pentru niste ziaristi care pot da asa ceva in ziarul lor. Sau daca ar incepe de acum ar trebui sa dea zilnic cam 15 ore pe zi in direct despre meci.

 

Linkul stirii : http://www.gsp.ro/index.php?a=37905&shift=1

Mirel_Radoi23.03.2006 11:05

Doi olteni si un ardelean intr-un compartiment de tren:

merg oltenii o vreme, dupa care zic ardeleanului:

-Zi doi !

Ardeleanul zice:

-Doi.

-Sa ne pupi in cur pe amandoi.

Repeta oltenii faza de vreo cateva ori, si la sfarsit, ardeleanul zice:

-Ziceti patru!

-Patru ! zic oltenii mirati.

-S-o fu***i voi pe mama voastra !

-Dar nu se potriveste ! raspund oltenii confuzi.

-Nu-i nimic, o potriviti voi cu mana.

bure23.03.2006 14:57
Doi olteni si un ardelean intr-un compartiment de tren:  

merg oltenii o vreme, dupa care zic ardeleanului:  

-Zi doi !  

Ardeleanul zice:  

-Doi.  

-Sa ne pupi in fund pe amandoi.  

Repeta oltenii faza de vreo cateva ori, si la sfarsit, ardeleanul zice:  

-Ziceti patru!  

-Patru ! zic oltenii mirati.  

-S-o fu***i voi pe mama voastra !  

-Dar nu se potriveste ! raspund oltenii confuzi.  

-Nu-i nimic, o potriviti voi cu mana.

 

 

:lol:

X524.03.2006 13:03

O femeie avea 3 fete de maritat. Cand s-a casatorit cea mai mare si s-a mutat la sot, maica-sa a rugat-o sa-i scrie despre viatza ei intima. Peste 2 zile primeshte scrisoare cu un singur cuvant:Nescafe. Maica-sa nu a inteles faza,dar din intamplare a vazut reclama de la Nescafe intr-un ziar:"Satisfactie pana la ultima picatura" si s-a bucurat mult. A urmat randul celei de a doua. Peste o saptamana a primit o scrisoare cu textul: Benson & Hedges.Maica-sa a cautat in ziar reclama respectivelor tigari:"Extra Long, King size" si iar s-a bucurat. In sfarsit se marita si cea mai mica, iar dupa o luna ii trimite maica-sii scrisoarea de rigoare: British Airways. Maica-sa vede la TV reclama de la renumita companie aeriana si lesina: "De 3 ori pe zi, 7 zile pe saptamana, in toate directiile.

the_killer24.03.2006 17:40
Ce bancuri de rahat!

 

 

daca sunt de rahat, baga tu ceva tare

 

daca ai observat amice,am sarit peste subiectivismul dinamovist(desi majoritatea bancurilor se refereau la Dinamo si suporterii ei) si am avut puterea sa recunosc un banc bun,indiferent de autorul lui,substratul sau orice altceva)

Acum nu stiu niste bancuri dar poate o sa revin cu unele marfa.

pune tu un banc,sa vedem cat de marfa sunt ale tale :evil:

AGRESSIVO198+124.03.2006 19:59

ScufitaRosie dormea in padure.La un moment dat trece o vaca tu tatele peste gura ei.ScufitaRosie se trezeste brusc si spune:

-Usor baieti,pe rand nu toti o data.

Mirel_Radoi24.03.2006 20:04

o stiti pe asta?

 

bula..o iubesti pe mama?

nu ca ma bate

bula...il iubesti pe tata?

nu ca ma bate

bula...o iubesti pe Steaua?

nu ca ma bate

bula...tu pe cine iubesti?

pe Dinamo ca nu bate pe nimeni

winner_00724.03.2006 22:06

Cele 7 "minuni" din Caracal:

-s-a construit un bloc si s-a uitat macaraua in interior

-a luat foc sediul pompierilor

-s-a furat usa politiei

-brutaria e construita pe strada foametei

-cimitirul e pe strada reinvierii

-exista o singura scoala si se numeste Scoala nr. 2

-cine stie ce-a de-a 7 minune e rugat sa sune la numarul afisat pe ecran si va primi gratuit si fara tragere la sorti o surpriza care va protejeaza

 

Stiti varianta scurta de la SCRISOAREA 3

- Tu esti Mircea ?

- Nu.

 

Care este diferenta dintre o buburuza si Dinamo Bucuresti?

Buburuza are mai multe puncte.

 

cum se numeste femeia care stie mereu unde este sotul ei?,,,VADUVA

 

Cand cer baietii mana fetelor? Cand s-au saturat de-a lor.

_________________

 

Ce e verde,ronund si urca pe perete?

-...???

un castravete tupeist.

 

--Ce face un licurici care ia Viagra?

--Se face neon!

 

CE E UN PUNCT NEGRU INRE DOUA PUNCTE ALBE??

UN PURICE CU VATA IN URECHI!

 

Anunt in ziar:"Angajam clovn,rugam seriozitate"

 

De ce un computer este mai de preferat unei femei?

1. Este intotdeauna acolo;

2. Orice ii cumperi vei folosi tu;

3. Nu se supara daca il neglijezi;

4. Nu este o problema deosebita daca priteniii iti fososesc calculatorul;

5. EASY TO TURN ON !

 

Intrebare la radio Kabul (aia nu au nici radio nici TV):

-Este adevarat ca Osama Bin (Laden) este ruda cu Recycle Bin ?

 

Tatal nostru care esti pe internet,

Sfinteasca rooterele tale , fie fibra ta optica , face-se conexiunea ta !

Si da-ne noua viteza pe care o avem noaptea si ziua

Si ne iarta noua conturile pirat precum si noi iertam facturile providerilor nostri si nu ne duce pe noi spre flood si ne izbaveste de lag !

 

Dumnezeu se hotaraste sa distruga Pamantul. Dupa ce s-a hotarat el, a chemat la el pe cei mai importanti trei oameni : Clinton, Ieltin, si ... Bill Gates.

Dupa de au ajuns toti la Dumnezeu, el le zice :

- Eu m-am hotarat sa distrug Pamantul. Voi trebuie sa va duceti pa Pamant si sa le ziceti celorlalti oameni.

Zis si facut.

Clinton in fata natiunii:

- Am doua vesti, una buna alta proasta. Prima : Contrar celor stiute de noi Dumnezeu exista. A doua el vrea sa distruga Pamantul

Ieltin la fel

Bill Gates la intrunirea cu actionarii:

-Am doua vesti, una buna alta si mai buna. Veste buna : Contrar celor stiute de noi Dumnezeu exista. Vestea si mai buna este ca nu mai trebuie sa reparam Windows-ul pentru ca vrea sa distruga Pamantul.

 

A:stii bancul cu statuia?

B????

A:statu ia tot

 

Sora lui Bula era la ciclu.

Se duce repede la ma-sa:

- Mami, ia uite ce am aici!

- Du-te la taica-tu si intreaba-l.

Ajunge la tac'su.

- Tati, ia uite ce am aici!

- Nu stiu eu, du-te la Bula.

Se duce la Bula.

- Ia uite Bula!

Se uita la ea, o ia repede de mina si o duce la ma-sa.

- Ia uite mami, proasta asta si-a taiat ****!

 

Razboi cu nemtii. Bula se ascunde intr-o fantana. Un neamt vrea sa faca la fel. El striga in fantana, iar Bula face pe ecoul.

- E cineva acolo ?

- E cineva acolo ?

- Mai bine ma duc in padurice ...

- Mai bine ma duc in padurice ...

- Mai bine arunc o grenada ...

- Mai bine te duci in padurice !

 

Eva culegea flori de nu ma uita in gradina raiului.... la un moment dat il intreaba pe Adam:

-Adam, tu ma iubesti pe mine, doar pe mine si numai pe mine?

Adam raspunde:

-Pe cine altcineva?!!!

 

Cum suna soneria lu` monica lewinscki??

raspuns: Clin Ton

 

:Cine este omul in fata caruia toti barbatii isi scot palaria?

R:Frizerul.

 

-De ce au pierdut albanezii razboiul?

Raspuns:

-Pentru ca era arcasul bolnav

 

:Stiti ce puteti face cu o suta de lei in ziua de azi.

R:Sa primiti o injuratura de la un cersetor.

 

De ce tinea Stefan cel Mare sabia in mana stanga? De maner.

 

Ce face un liliac intr-un cuptor cu microunde?

- asculta muzica

 

stiti bancul cu albina?

-roiul!

 

INTREBARE:Cand dai gol, unde intra mingea?

-Intre-bare.

 

O pisica fugareste un soarec.Il prinde?

 

Nu, pentru ca avea bicicleta.

 

De ce submarinele albaneze ies din cand la suprafata ?

R:Ca sa mai respire si vaslasii.

 

Cum se numeste un tigan incaltat?

Romarta

 

de ce s-au inventat bancurile cu blone?

Ca sa le inteleaga si brunetele.

 

cu:Cum se sinucide un tigan?

A:Isi miroase sosetele.

cu:Cum se sinucide un roman?

A: Ii spune bancul asta tiganului.

 

 

I:-Ce este negru si sta bine la gitul tiganului?

R:-Dobermanul.

 

Deviza moldoveanului:

Viata-i scurta.Daca tot n-o putem lungi,hai sa o facem lata!

 

stiti ce sunt chilotii?

aia care chiloteaza avioanele

 

Cum iti dai seama ca moldoveanul e ginerica ?

 

Are treningul nou !

 

-Hai,moldovene,ai poze cu nevasta-ta goala?

-Nu.

-Si...,nu vrei?????

 

-De ce rad moldovenii cand fulgera?

-Nu stiu.

-Ei cred ca le face cineva poza

 

cu:cum spun moldovenii la penalty?

a:pleznitura di osanda!

 

La Bucuresti pe garduri numai scrie avem ciine rau, scrie este moldovean in gazda.

 

- Ioane, vaca ta fumeaza?

- No, da cum sa fumeze vaca?

- Atunci, ma, ti-o luat foc grajdu'

 

Ardeleanul, ajunge cu Dacia la o benzinarie. Neavind prea multi bani la el, il intreaba pe vinzator:

A: Cat costa litrul de benzina?

V: 10.000.

A: Dar o picatura de benzina cat costa?

V: Pai... cat sa coste? O picatura?! Nu costa nimic!

A: Atunci picurati-mi si mie 20 de litri in rezervor!

 

Doi ardeleni taiau o bomba cu fierastraul. Vine al treilea si ii intreaba: "Ma, da' daca explodeaza?" La care ailalti: "Apai nu-i bai, ca mai avem una!"

 

Ardelenii se hotarasc sa declare razboi Chinei. La un moment dat unul dintre ei ii atentioneaza pe ceilalti:

- Ba, da'-s milioane!

- Da' chiar, ba, unde-i ingropam?

 

Ardeleanul soseste cu întârziere la împartirea darurilor, iar Dumnezeu îi spune amarât:

- Îmi pare rau de tine, nu mi-a mai ramas decât frumusetea si prostia, fiule, ce sa-ti fac? Alege-ti.

- Apai, Doamne, frumusetea-i trecatoare.

the_killer25.03.2006 07:26

o pisica hippy mergea pe strada.Un om o striga: pis,pis pis!

Ea raspunde: peace,man!

 

Un naturalist amator studiaza un purice. Il aseaza pe o foaie de hartie si striga :

- Sari !

Puricele sare. Naturalistul ii taie picioarele, il pune iar pe hartie si striga:

- Sari !

Puricele nu mai sare ! Naturalistul noteaza:

"Dupa ce i se taie picioarele, puricele nu mai aude"

 

Intr-o zi se plimba iepurasul prin padure, se intilneste cu vulpea.

- Buna, ce mai faci iepurasule ?

- O, bine, vulpeo, ma simt excelent, sunt intr-o forma grozava, daca ma intilnesc cu ursul ii dau citeva labe de-l nenorocesc, praf il fac.

- Extraordinar.

Mai merge el ceva, se intilneste cu lupul.

- Cum o mai duci iepurasule ?

- Nemaipomenit, ma simt excelent, sunt intr-o forma grozava, daca ma intilnesc cu ursul ii dau citeva labe de-l nenorocesc, praf il fac.

- Uluitor.

Mai merge cit mai merge, iata ca vine chiar ursul.

- Hai salut iepurasule, am auzit ca-ti merge nemaipomenit, ce mai faci ?

- Ce sa fac nene ursule, ia, ma plimb si eu prin padure si vorbesc prostii...

 

De o vreme de cite ori il prindea ursul pe iepuras prin padure zicea "de ce nu porti ma sapca" si il lua la bataie. Bataie azi, bataie miine, se enerveaza iepurasul, hai la leu sa se plinga.

- Maria-ta, uite ce mi se intimpla, ursul ma bate zilnic ca n-am sapca. E inadmisibil, eu nu port sapca, nu pot, fac urticarie la urechi, faceti ceva !

- Bine iepurasule, aranjez eu.

Se face iepurasul ca pleaca si se ascunde sa vada ce face leul. Leul era prieten cu ursul. Trimite sa-l cheme si-l ia la prelucrat.

- Ba prostule, n-am nimic impotriva sa-l bati pe nenorocitul ala de iepuras da' gaseste si tu un pretext mai inteligent ce dracu'. Fii atent cum faci. Te duci la el zici "da o tigara", asta nu fumeaza, pac l-ai prins. Sau sa zicem ca are la el din intimplare, daca-ti da cu filtru zici ca vroiai fara si asa mai departe, il prinzi cu ceva. Daca are sa zicem de toate, ceri un foc, daca-ti da de la chibrit zici ca vroiai bricheta etc. Ai priceput ?

Bun.

A doua zi il intilneste ursul pe iepuras.

- Ia vino ba aici.

- Da nene ursule, ce e ?

- Da o tigara.

- Imediat nene ursule. De care vrei, cu filtru, fara filtru, cu porttigaret, fara ?

Se gindeste ursul...

- Da una cu filtru.

- Poftim. Acum pot sa plec ?

- Nu inca, mai stai. Da un foc.

- De care nene ursule ? Am chibrituri, amnar, bricheta, bete de frecat...

- Da de la bricheta.

Sta ursul, fumeaza tigarea, o termina, se uita la iepuras.

- Iar nu ti-ai luat ma sapca ?

 

Doi lupi se duc sa fure oi.Ciocanitoarea ii aude si-i paraste d-lui Becali care se pune la panda. Seara ajung lupii la stana si vor sa intre pe o gaura din gard.Intra primul lup pe gaura si ciobanul ii f..e o bata peste bot.Pune mana la bot si se intoarce catre celalalt spunindu-i:

- Intra tu primul ca pe mine ma bufneste rasul!!

 

De ce nu merge melcul cu motocicleta?

-???

-Ii falfaie ochii!

 

Cum omori un elefant vanat?

Cu pushca pentru elefanti vineti.

 

Cum omori un elefant rosu?

Il tragi de trompa pana se face vanat de durere, dupa care il impusti cu pusca de elefanti vineti.

 

Dar cum omori un elefant verde?

Ii spui un banc porcos, se face rosu de rusine, il tragi apoi de trompa pana se face vanat de durere, dupa care il impusti cu pusca de elefanti vineti.

 

Cum omori un elefant galben?

Da' ce, ai vazut vreodata elefanti galbeni?

 

Ce a zis Tarzan cand a vazut 1000 de elefanti venind spre el?

"Uite 1000 de elefanti venind spre mine"

 

Dar ce a zis cand a vazut 1000 de elefanti cu ochelari de soare venind spre el?

N-a mai zis nimic - nu i-a recunoscut.

 

Vineri seara intr-un cuib de berze.

Apar pe rind Barza, Barzoiul.

Barza, obosita, terminata, nervoasa:

- Vai, vai, ce zi cumplita, am livrat zeci de copii azi, numai la familii de rromi, mizerie, murdarie, m-au injurat, m-au batut, uite am pierdut si telenovelele de la TV... Nu mai pot!

Barzoiul, dimpotriva, vesel si bine dispus:

- Eheee, eu am livrat azi doar copii de avocati, de patroni, m-au cinstit, o bauturica, o maslina, sa tot am zile de lucru ca azi! Da' pushtiu', Barzaunele, unde umbla?

Tocmai atunci intra si Barzaunele.

- Unde-ai fost, ma?

- Pai la joaca. Am bagat spaima in niste studenti prin Grozavesti.

 

Se duce iepurele la urs si ii spune

-Ba, ursule au facut bere cu numele tau

-Da, ma?

-Da.

Se duce ursu la magazinu din coltz si spune

-Datzi-mi si mie un Danut.

 

Recrutare in padure. Vulpea mergea amarata spre centrul de recrutare, cand ii vine o idee: "Ce-ar fi sa-mi tai coada?". Isi taie coada si cand ajunge la oficiu incepe sa strige:

- Vreau sa ma inrolez, vreau sa ma inrolez!.

Dupa consult, tipii ii spun:

- Vulpe, ne pare rau dar nu putem sa te recrutam.

- Vreau sa ma inrolez !

- Vulpe, tu nu intelegi ca nu ai coada? In razboi, cand te retragi nu poti sa- ti stergi urmele...

Vulpea pleaca fericita si se intalneste cu iepurasul care, amarat, mergea la recrutare; ii povesteste ce a facut ea si iepurasul gandeste: "Coada nu prea am, asa ca o sa-mi tai urechea stanga." Asa si face, si cand ajunge la oficiu incepe sa strige:

- Vreau sa ma inrolez, vreau sa ma inrolez !

Dupa consult, tipii ii spun:

- Iepure, ne pare rau dar nu putem sa te recrutam.

- Vreau sa ma inrolez!

- Iepure, nu intelegi ca nu ai urechea stanga? In razboi, daca dusmanul vine din stanga nu-l auzi.

Iepurasul pleaca fericit si se intalneste cu ursul care, amarat, mergea la recrutare. Ii povesteste ce au facut el si cu vulpea si se gandeste:

- Coada nu prea am, nici urechi, ce-as putea sa-mi tai ?

Pana la urma isi taie penisul si cand ajunge la oficiul de recrutare incepe sa strige:

- Vreau sa ma inrolez, vreau sa ma inrolez !

Dupa consult, tipii ii spun:

- Ursule, ne pare rau dar nu putem sa te recrutam.

- Sunt cel mai puternic, vreau sa ma inrolez !

- Ursule, tu nu intelegi ca ati platfus ?

 

Cica porneste razboiul intre romani si unguri. Ungurii deja invadasera partea de nord-est a Romaniei. Se duceau lupte disperate, insa fara sa avanseze nici una dintre armate. Atunci, unul dintre generalii romani are o idee: Cand se apropiau de transeele ungurilor, fiecare soldat roman spunea: "Hei, Janos!!!". Atunci ungurul se ridica in picioare, spunea raspicat "Da!", si romanul nostru ii tragea cateva gloante. Si trei zile tot asa o tinura, pana se prinsera ungurii de smecherie. Un general ungur aplica si el metoda strigand de dupa transee:

- Hei, Ioane!!!

Din partea opusa, din transee raspunde romanul:

- Ion nu e aici... Dar cine il cauta, esti tu, Janos ?

La care generalul se ridica in picioare si spune:

- Da!

 

Un ungur la magazin:

-Biscuiti este?

-Nu ,,este'', ,,sunt''.

-Da rahat sunt?

-Da, esti!

 

In tren, un american, un roman si un ungur. Americanul scoate o sticla de whisky, ia o gura si o arunca.

-Ce faci, ba? intreaba romanul si ungurul.

-Da-o dracu, ba, ca la mine in tara sunt destule.

Ungurul scoate o sticla de Tokay si repeta episodul.

- Ce faci, ba? intreaba americanul si romanul.

- Da-o dracu', ba, la mine in tara avem destule.

Romanul il ia pe ungur si il arunca din tren.

-Ce faci, ba? intreaba americanul.

- Da-l dracu, ba. La mine in tara sunt destui.

 

Unde are Funar singe de ungur ?

Pe bara de la masina !

 

Ion vine la Istvan cu furca !!!

-Te omor, ba !

-Stai mai Ioane , ce ti-am facut ???

-Ba , voi la-ti omorat pe Mihai Viteazul!

-Ba ioane , asta a fost acum 500 ani .

-Da , ba , da' eu azi am aflat !!!!

 

Funar se intoarce la Cluj cu masina de la un congres al PUNR-ului tinut in Bucuresti. In apropiere de Ploiesti simte o zdruncinatura si il intreaba pe sofer ce s-a intamplat.

- Am trecut peste o rata.

- Nu-i nimic, da-i'nainte.

Pe la Brasov iar simte o zdruncinatura si il intreaba pe sofer ce s-a intamplat. - Am trecut peste o gaina.

- Nu-i nimic, da-i'nainte.

Pe la Tg. Mures se zdruncina iar masina. Soferul ii spune ca a trecut peste un ungur.

- Nu-i nimic, da-i'nainte da-i'napoi, da-i'nainte da-i'napoi...

 

Tata canibal si fiul canibal merg la vanatoare

Vad o femeie grasa

--Tati,tati!uite mancare!

--Lasa, fiule, ca-i prea grasa.

Merg ei ce mai merg si vad o femei somaleza

--Tati,tati,fii atent ca asta-i slaba!

--Nu fiule,asta-i prea slaba.

Mai cauta ei ce mai cauta si dau de o femeie super

--No, acuma-i momentu' tati

--Nu fiule.Pe asta o ducem acasa si-o mancam pe mata.

 

Doi canibali discutau in fata casei unuia dintre el.Cel tanar catre cel batran:

- Cu tot respectul cuvenit as dori sa-ti cer mana ficei tale.

- Servesti aici, sau la pachet?

 

Ce spun canibalii iarna?

Afara-i frig si inorat

Si-n soba arde mama

De lustra tata-i spanzurat

Iar eu ma tai cu lama

In frigider in pung-d-un kil'sta relaxat bunicu'

Iar din bunica a mai ramas un deget si buricu'

Si fratii mei jos pe podea sunt morti de-o saptamana

Iar mucegaiul a patruns in creier si-ntro mana...

 

Dintr-un avion cuprins de flacari sar pe rand pasagerii cu parasuta exact peste un trib de canibali.Primul care ii vede este fiul capeteniei canibalilor, care fuge repede la tatal sau:

-Taticul, aterizeaza unul gras!

-Gras?Cu varza!

Dupa doua minute:

-Taticule, aterizeaza unul slab!

-Slab?La gratar!

Dupa alte doua minute:

-Taticule, taticutule!Aterizeaza o blonda sexi!Doamne, ce picioare are!

-Blonda, sexi?In coliba!

-Si mama?

-Mama?Cu orez!

alinush8925.03.2006 09:40

Un rapidist da peste lampa lui Aladin. O freaca el si din ea iese un duh, gata sa-i indeplineasca o dorinta. Rapidistul zice: - Fa-l pe puradelul de fiul meu cel mai inteligent om de pe planeta. Duhul raspunde: - Asa ceva e imposibil. Uite-te la el, e retardat mintal, jegos, plin de paduchi, nici nu stie sa scrie, sa citeasca. E prea greu. Ai vreo alta dorinta? - Atunci fa sa castige RAPID Cupa UEFA. La care duhul se scarpina in cap si zice: - Ia adu-l pe fiul tau sa mai ma uit o data la el

SSK27.03.2006 19:19

Intr-un mic orasel din SUA, avocatul acuzarii cheama primul martor, o babuta simpatica, si, vazand-o cam emotionata, incepe cu o intrebare de complezenta:

- Dna Jones, spuneti-mi daca ma cunosteti...

- Daca te cunosc? Dar bineinteles ca te cunosc, domnule Williams, te stiu de cand erai un baietel! Ai fost o mare dezamagire pentru mine... Minti, manipulezi oamenii si-i vorbesti pe la spate ! Da cel mai rau este ca-ti inseli fara rusine nevasta !

Inmarmurit, avocatul ingaima :

- Doamna Jones, pe avocatul apararii il cunoasteti ?

 

- Hmmm ! Desigur ca il cunosc si pe domnul Bradley. De cand il stiu, a fost la fel: lenes, bigot si cam betiv... Nu poate avea o relatie normala cu cineva, iar competenta sa ca avocat este pur si simplu indoielnica ! A, si sa nu mai vorbesc de faptul ca-si inseala sotia cu trei amante ! Una dintre ele e chiar sotia ta !

 

In murmurul salii, judecatorul le cere avocatilor sa se apropie :

- Ascultati, nenorocitilor , daca vreunul dintre voi o intreaba pe baba daca ma cunoaste, v-am spart!

Mirel_Radoi28.03.2006 16:04

Bula se duce la scoala.

-Copii,sa vedem cine a facut cea mai lunga compunere...

Andrei,de cate pagini ai facut compunerea?

-De 5 pag

-Stai jos,4

-Olaru,cat de lunga e compunerea ta?

-De 10 pag

-Stai jos.4

Bula.compunerea ta de cate pag e?

-De 7 miii de pag

-OOOO.Bravo Bula.Care e inceputul?

-Un arab se duce la IERUSALIM

-Bravo Bula

-Si...Care e sfarsitul?

-Un arab se intoare de la IERUSALIM

-Sii..cuprinsul

-Tacadam.Tacadam.Tacadam si asa mai departe.

ILLUMINATUS28.03.2006 17:27
:D:D:Dcica era un rapidist care a gasit lampa lui aladin...o freaca si din ea iese un duh care poate implini 2 dorinte... Rapidistul ii zice sa il faca pe fiul lui cel mai destept om din lume.Duhul zice: nuvezi ca fiul tau e retardat e prost, nu am cum...La care rapidistul zice : atunci fa ca rapidul sa castige Cupa UEFA.Sta duhul se gandeste si zice: Auzi adu-l pe fiul tau sa ma mai uit o data la el... :D:D:D
alex ripper28.03.2006 17:45

ILLUMINATUS, ai descoperit bancul asta si acum il postezi la fiecare topic...mai usor.

Teoctist15.04.2006 09:18

Dictionar Moldovinesc

 

Ce sunt aia "chilotzi"? Aia de chiloteaza avioanele.

Cum se numeste pe moldoveneste piure-ul de cartofi? Barabuli batusiti.

Ce e ala "piron"? Locul de unde te urci în tren.

Cum se cheama pe moldovieneste filmul "Lovitura fulgeratoare"? Palitura

cransina.

Dar filmul "Razboiul stelelor"? Galshiava pi shier.

Cum îl numesc moldovenii pe Mihai Viteazul? Mihaiti Bataiosu.

Cum se numeste pe moldoveneste lovitura de colt la fotbal? Palitura de

ungher.

Cum se numeste pe moldoveneste lovitura de pedeapsa? Palitura de

osanda.

Cum se numeste pe moldoveneste garda de corp? Strajer sau batigard.

Cum se numeste pe moldoveneste filmul "Salvati de clopotel"? Izbaviti

de talanguta.

Care-i treaba la Suceava? Bei manânci si stai dijeaba.

Care-i deviza moldoveanului? Viata-i scurta. Daca tot n-o putem lungi,

hai s-o facem lata!

Ce primesti la un restaurant moldovenesc daca ceri "creier pane"? Mimorie di porc prajita.

Care e bancul cu IBM la moldoveni? Ai biem o bere!

Ce fel de anunturi se difuzeaza la metroul moldovenesc? Pazea ca sa

lichiesc ushili. Urmiaza

stazia Primavierii, cu podisca pi partia driapta.

Ce îsi scriu mai nou ardelenii pe poarta în loc de "câine rau"? Moldovean în gazda.

Ce-ti spune o frantuzoaica si o moldoveanca dupa o noapte de amor?

Frantuzoaica: "esti un amant

asa de bun!". Moldoveanca: "ali tali sunt toati mobilili astia?"

Cum se numeste pe moldoveneste "camera ascunsa"? Camara chitita.

spre_2417.04.2006 08:37

Vine o tipa la un popa si ii spune:

Parinte stiti, am pacatuit, am facut si eu cu barbatu', asa cum se face acuma, stiti, sex anal.

Popa: Zece matanii repede.

Tipa le face si continua:Parinte, asta nu e tot, stiti am facut si sex normal cu amantu' meu.

Popa: cinzeci de matanii repede.

Tipa le face si continua: Dar parinte, stiti, am facut si sex oral cu barbatu' meu.

Popa cauta la catastife, si negasind nimic il suna pe cardinal:

Domn Cardinal, am aici pe una care a facut sex oral, ce sa-i dau? Cardinalul: Bai, descurcate si tu, ca eu i-am dat cinzeci de mii.

 

La poarta Raiului ajunge un inginer. Sf. Petru Il intreaba:

- Tu cine esti?

- sunt inginer si vreau sa intru.

- Nu aici, locul tau e JOS.

Ajunge inginerul in Iad. Cum se plictisea, incepe sa mestereasca: scari rulante, aer conditionat, piscine, pune la punct o retea Internet.

Peste o vreme Cel de Sus discuta cu Talpa Iafddului la telefon.

-Si ce mai e nou?

-E exceptional. Am un inginer care a facut minuni (si-i povesteste inventiile). Dumnezeu evident agasat ii raspunde:

Dar ce cauta acolo un inginer, locul lui e aici la Mine. Sa stii ca te dau in judecata!

La care Talpa Iadului ii raspunde:

- Si unde crezi ca vei gasi un avocat!!

 

Intra un popa intr-un restaurant,se aseaza la masa.

Cheama ospatarul si il intreaba:

- Fiule, balena aveti?

- Nu, parinte.

- Casalot aveti?

- Nu, parinte.

- Rechin aveti?

- Nu, parinte.

- Atunci da-mi o costita de porc afumata si

Dumnezeu mi-e martor ca am vrut sa mananc peste !

 

O gagica meseriasa, statea pe marginea drumului si facea autostopul.La un moment dat opreste un popa.Se urca gagica in masina.

Dupa vreo 4 km popa incepe sa-i puna mana pe picior la tipa asta meseriasa, si gagica zice

- Parinte , versetul IV Ioan.

Popa repede is trage mana ... Mai merg iei vreo 4 km.. si iara ii pune popa mana pe picior..

- Parinte , versetul IV Ioan.

Ajunge in sfarsit popa acasa, parcheaza masina, ,merge in camera deschide Biblia si citeste

VERSETUL IV Ioan :

"FIULE ESTI PE CALEA CEA BUNA "

 

Un popa sarac se hotaraste sa ceara ajutorul Divinitatii ca sa scape si el de saracie . Astfel omul nostru se ducea in fiecare zi la Troita si se ruga cu inversunare :

"Doamne ... te rog ... ajuta-ma sa castig si io la Loto"

Asta prima zi ... asa a doua ... si tot asa pana cand intr-una din zile , dupa o luna si ceva de rugi ... apare un inger rosu la fata si se rasteste la popa :

"Dar cumpara in p***a matii si bilet"

sorin_77720.04.2006 06:36

pentru caini cu dedicatie:

 

 

Prima zi de scoala - invatatoarea ii indeamna pe copii sa se prezinte si sa spuna meseria parintilor lor.

Mihai:

- Ma numesc Mihai, iar tatal meu este analist financiar.

Adriana:

- Ma numesc Adriana, iar tatal meu este sofer de camion.

Bula:

- Ma numesc Bula si tatal meu este stripper intr-un bar de gay!

Stupoare mare in clasa, invatatoarea se condamna amarnic pentru initiativa avuta si abandoneaza prezentarea celorlalti elevi.

Dupa o perioada, invatatoarea isi ia inima in dinti si il cheama pe elevul Bula la o discutie particulara:

- Draga Bula, daca vrei putem discuta despre meseria tatalui tau, mie poti sa imi spui daca te deranjeaza sau daca te afecteaza pe tine cu ceva.

- Stiti, d-na invatatoare, de fapt tatal meu este fotbalist la Dinamo dar mi-a fost rusine sa recunosc!

antonika21.04.2006 20:04

Î:De ce nu merg politistii cu masina când ploua sau ninge?

R:Pentru ca se uita în contratimp cu stergatoarele si ametesc.

 

Îe ce politistii au dunga rosie la pantaloni?

R:Ca nu le-a mai încaput în buletin.

Katau22.04.2006 10:28

Trei moldoveni la oras se intilnesc dupa o perioada de timp pentru.a-si impartasi experientele

M1:Ce bine era la tara,ma!Pe jos scandurile erau drepte si puteam linistit sa merg dintr-un cap' in altul al camerei.Aici la oras ametesc sa tot urmaresc sipcilel alea mici de pe jos

M2:In fiecare seara cand vin acasa trebuie sa scol din somn trei vecini pentru ca pe lift scrie "Numai pentru patru persoane!"

M3:Eu sunt cel mai napastuit.De fiecare data cand mi se facea sete acasa ma duceam la cismea si beam dupa pofta.Acum ma duc,trag de funie si pana sa pun gura la apa sa si termina si trebuie sa astept iar sa se umple galeata,iar trag de funie,dar tot asa patesc!

CONCLUZIE:NUMAI MOLDOVEAN LA ORAS SA NU FII!!!!HA

 

 

Intr-un compartiment de tren calatoresc 4 indivizi: un american, un ardelean, un moldovean si-un bucurestean.

La un moment dat, americanu' scoate un pachet neanceput de Marlboro din buzunar, isi aprinde o tigara si arunca restul pachetului pe geam. Toti ceilalti sar sa-l prinda; cum nu reusesc, incep sa-l certe pe american:

- Pai, bine dom'le arunci bunatate de tigari!...

- Eh, zice americanul, la noi tigari dintr-astea sunt pe toate drumurile.

Dupa un timp, ardeleanul scoate din traista o butelca de palinca, trage o dusca sanatoasa si arunca pe geam ce mai ramane in ea. La fel, sar toti ceilalti cu gura pe el:

- Arunci bunatate de bautura pe geam!...

- Eh, vine raspunsul, la noi gasesti dintr-asta pe toate drumurile.

Mai trece un timp si bucuresteanu' il apuca pe moldovean de guler si, desi cel din urma se zbate, il arunca pe fereastra.

- NENOROCITULE! striga ceilalti. AI OMORAT OMU'!!!

- Eh, zice bucuresteanul asezandu-se la loc, dintr-astia sunt pe toate drumurile.

 

IVAN TURBINCA, in inspectie.

Trece pe langa un cazan: doi draci tineau capacul, doi aruncau lemne pe foc.

— Ce-i asta?

— Stai sa vezi, d-nu' Ivan, ca aici ard evrei. Tinem capacul, ca daca apuca unul sa scoata capul afara, ii pierdem prin Iad, si o saptamina nu-i mai vedem!...

Alt cazan: doi draci aruncau lemne pe foc, nimeni nu tinea capacul...

— Da' aici?

— Aicea ard moldovenii, si nu-i bai, ca daca reuseste vrunu' sa scoata capu', au ailalti grija sa-l traga inapoi....

Mai merg putin, al treilea cazan, nimeni nu arunca lemne pe foc, nimeni nu tinea capacul. Dupa citeva minute, ies doi flacai la 2,10 m, blonzi cu ochi albashtri, incarca o spinare de lemne, o arunca in foc se catara pe buza cazanului, sar in smoala si se aud nishte chiuituri.

Ivan, in culmea supararii:

— Pai asta-i organizare?

— D-nu Ivan, aici fierb rusii. Ca si cu Basarabia... Treizeci de ani s-au chinuit sa cucereasca fundul cazanului, acum au reusit si nu mai vor sa plece....

 

Era odata Mircea cel batran in lupta cu Baiazzid. Si erau pe maluri diferite.Intr-o zi se scoala Mireca si striga la Baiazzid:

-Baiazzide?

- Ce e ma?

-M*** ma!

Baiazzzid nervos la culme.A doua zi la fel:

-Baiazzide?

-Ce e ma?

M*** ma!

Baiazzid enervat la culme, se scoala si el a doua zi inaintea lui Mircea si striga:

-Mircea?

-Ce vrei ma?

-M*** ma!

 

Moldoveanul era sergent la un pluton de ardeleni si pedepseste pe soldatul Ion sa nu-si ia permisie duminica si sa mature in sala de comanda a rachetelor nucleare.

Ion era foarte suparat si tot maturand prin sala se gandeste:

-Las' ca ma slobozesc eu si-l prind pe sholdovean si am sa-i dau uite asa o palitura...si lovi cu coada maturii in panoul de comanda al rachetelor spargand cateva butoane.Pe un ecran aparura cateva puncte albe,apoi verde-rosu/rosu-verde apoi liniste.

Speriat soldatul crezu ca a stricat aparatul asa ca se duse si marturisi totul la sergent.

In mareata sa intelepciune de urmas al lui...Parcalab-voda,moldoveanul se hotari sa tina o cuvantare a doua zi trupei.

-Soldati,camaradul vostru a fost sincer si a recunoscut ca a spart cateva butoane la tabloul de comanda al rachetelor.Eu propun sa-l iertam,ca-i de-al nostru si prin munca patriotica sa reparam aparatul.Cat despre aia din Australia si Noua Zeelanda,mai da-i in p*** mamii lor de capitalisti!

cannavaro24.04.2006 19:27

Garcea opreste un autoturism, cere actele soferului, hotarat sa-i gaseasca orice cusur

masinii. Soferul este cu acte in regula,iar masina este pusa la punct. Pana la urma

Garcea intreaba:

- Daca mergi noaptea pe un drum in afara orasului si vezi niste lumini puternice, ce este?

- Un vehicul, raspunde soferul.

- Nu ma, TIR, DAF, camion, autocar, ce este? - insista Garcea.

Soferul da din umeri si-i spune ca habar n-are.

- Deci asa, tu habar n-ai de ce se-ntampla in circulatia rutiera si ai tupeu sa stai

la volan. Ar trebui sa te amendez, dar uite, ca sa nu zici ca sunt rau, iti mai dau o

sansa daca raspunzi la urmatoarea intrebare: Daca mergi noaptea pe drum si vezi niste lumini slabe, chioare, ce este?

- Un autoturism, vine raspunsul imediat.

- Nu ma, tractor, Dacie, ARO, ce este? intreaba Garcea, nemultumit de raspunsul soferului.

- Nu stiu dom`le, raspunde soferul.

- Ei bine, tu esti cam paralel cu circulatia rutiera, asa ca nu-mi ramane decat sa-ti fac proces verbal si sa te amendez, ii spune Garcea si trece la fapte.

Soferul sta ce sta si-l intreaba:

-Dom`le politist, daca mergi noaptea pe un drum si vezi una mai sumar imbracata care se plimba de colo-colo pe trotuar, cine este?

- E la mintea oricarui politist, spune Garcea. O prostituata.

- Nu dom`le politist. Mama, sora, fiica dumitale, cine este?

 

 

 

Se iau circa 100 caramizi fara nici o aranjare prealabila, se pun

intr-o camera inchisa, avand doar o singura fereastra.

 

Sunt trimisi 2 - 3 candidati in camera si se inchide usa.

 

Sunt lasati acolo singuri timp de 6 ore, apoi se analizeaza situatia.

 

 

Daca au numarat caramizile - Sunt buni la departamentul Contabilitate.

 

Daca le renumara - La Audit.

 

Daca au facut un haos total - caramizi peste tot - inginerie.

 

Daca au aranjat caramizile intr-o ordine stranie - Planificare

 

Daca arunca unul in altul cu caramizi - operatii.

 

Daca dorm - Receptie.

 

Daca au spart caramizile in bucati - Tehnologia informatiei.

 

Daca stau de pomana - Resurse umane

 

Daca se jura ca au incercat diferite combinatii, desi nici o caramida

nu a fost mutata din loc - Vanzari

 

Daca au plecat deja acasa pentru ziua respectiva - Marketing.

 

Daca se uita pe fereastra - Planificare strategica

 

Si ultimii, dar nu cei din urma:

 

Daca stau de vorba unul cu altul, dar caramizile nu au fost atinse -

Felicitati-i si puneti-i in TOP Management.

 

 

 

Elevii unei clase au fost fotografiati, iar diriginta lor incerca sa-i convinga sa cumpere pozele:

- Ganditi-va, copii, ce dragut va fi atunci cand veti fi mari si va veti uita la fotografii spunand "Uite-o pe Oana - acum e avocat" sau "Uite-l pe Mihai - acum e doctor"...

Din clasa se aude o voce: - Uite-o pe diriga - acum e moarta!

 

De ce isi iau timisorenii doua pietre cind merg la culcare?

-Cu una sting becul, iar cu cealalta verifica daca au inchis fereastra!

 

 

 

La varsta de 50 de ani femeia primeste din partea barbatului o sticla cu lapte. nedumerita il intreaba: dar de ce draga tocmai o sticla cu lapte? pai draga mea nevasta..la 20 erai fermecatoare ti-am adus o floare...la 30 erai dulce..ti-am adus o sampanie....la 40 erai fierbinte ti-am adus o paine calda..insa acu la 50 te-ai facut cat o vaca ti-am adus niste lapte...Insa femeia ii da replica: da dragul meu eram eu ca o floare la 20 ani insa nu tu ai rupt prima petala...eram eu la 30 ca o sampanie de dulce...insa tu ma agitai altzii ma sorbeau...la 40 eram eu fierbinte ca o paine insa tu mancai coaja altzii miezul...iar acum la 50 oi fi eu ca o vaca insa cand pleci tu de acasa...vin taurii la usha si intreaba: boul e acasa?

«18910111273»