Ia nu va mai luati de domnul Victor!!! Baiatu' e chiar dragut! ![]()
Ia nu va mai luati de domnul Victor!!! Baiatu' e chiar dragut! ![]()
Tu chiar nu intelegi ca nu e vorba de Hagi? Aici deplangem situatia in care a ajuns Steaua: sa bage jucatorii in teren un cioban analfabet, care, intre timp, mai injura cate o glorie stelista (ca e Boloni, ca e Hagi sau cine-o mai fi).
"Uitati-va pe youtube cum juca Steaua in era Olaroiu si cum joaca in era Hagi."..."Steaua atunci juca spectacol si o facea foarte bine".
) Tu ai intrat aici sa faci misto?!
Tu crezi ca daca Steaua juca bine si avea victorii convingatoare se mai ajungea aici? Crezi ca Gigi mai avea de comentat daca Steaua juca bine spectacol? Si apropo poti sa intri pe youtube si chiar sa te uiti nu numai sa dai cu gura da`? Intra si uita-te si apoi sa vad ce mai ai de comentat. Si ca sa stii si tu, un om supus nu inseamna intotdeauna un om rau. Comenteaza tu cu seful de la servici sa vad daca o sa iti placa.Si cine zice ca mutarile pe care le facea Gigi nu erau bune? Ti-o soptit o pasarica sau dai tu cu ghichitul?O fi Becali oier dar tot asa si tu puteai sa te nasti intr-o familie de romi dusa cu shatra in Lyon si apoi sa devi miliardar.Gigi nu e de vina pentru faptul ca s-a nascut la stana.Tu esti de vina pentru faptul ca nu il acuzi ca e cioban.Stii cum e aia:Din bucata mea de paine am hrait un om si-un caine. Omul nu ma mai cunoaste.Cainele ma recunoaste.Ma intreb acum in mine care-i om si care-i caine.Tu esti un caine de om pentru ca judeci oamenii dupa aparente.Rusine Hagi
Pentru van.
Tu crezi ca daca Steaua juca bine si avea victorii convingatoare se mai ajungea aici? Crezi ca Gigi mai avea de comentat daca Steaua juca bine spectacol? Si apropo poti sa intri pe youtube si chiar sa te uiti nu numai sa dai cu gura da`? Intra si uita-te si apoi sa vad ce mai ai de comentat. Si ca sa stii si tu, un om supus nu inseamna intotdeauna un om rau. Comenteaza tu cu seful de la servici sa vad daca o sa iti placa.Si cine zice ca mutarile pe care le facea Gigi nu erau bune? Ti-o soptit o pasarica sau dai tu cu ghichitul?O fi Becali oier dar tot asa si tu puteai sa te nasti intr-o familie de romi dusa cu shatra in Lyon si apoi sa devi miliardar.Gigi nu e de vina pentru faptul ca s-a nascut la stana.Tu esti de vina pentru faptul ca nu il acuzi ca e cioban.Stii cum e aia:Din bucata mea de paine am hrait un om si-un caine. Omul nu ma mai cunoaste.Cainele ma recunoaste.Ma intreb acum in mine care-i om si care-i caine.Tu esti un caine de om pentru ca judeci oamenii dupa aparente.Rusine Hagi
c-asa-i in viata: tolomacul plateste! iar smecherii cand nu il iau la misto, fac filozofie de cismigiu si cheama la lupta??!!
Aha, deci Gigi e victima in toata treaba asta. Cum baga el bani si nimeni nu-i multumeste. Of, of, mai, mai...Usor-usor, suporteri ca tine vor lua locul unora ca fsoica. E trist, trist...
Voi, astia, creati de Becali, nu intelegeti ca Gigel nu e nimic fara Steaua, ca banii investiti de el se intorc in toate modurile posibile: publicitate, voturi, respectul unora ca tine, intrari in locuri unde n-ar fi avut acces, sarutari in dos, bani - crezi ca nu i-a intrat in buzunar nimic din cele cateva zeci de milioane incasate de Steaua?
Sustineti-l in continuare. Pentru mine ramane doar un personaj scarbos.
@garrumature
Nu ma lua cu tampenii de genul "nu judeca oamenii dupa aparente", ca nu au nici o legatura cu discutia. Cu de-astea sa-l abordezi pe colegul tau de banca.
Gigi este si victima si tolomac si erou si profitor! ca noi toti de altfel! nu exista numai alb - negru! eu va repet: noi avem nevoie de banii lui Becali, asa ca trebuie sa stam impreuna la masa!
Aha, deci Gigi e victima in toata treaba asta. Cum baga el bani si nimeni nu-i multumeste. Of, of, mai, mai...Usor-usor, suporteri ca tine vor lua locul unora ca fsoica. E trist, trist...Voi, astia, creati de Becali, nu intelegeti ca Gigel nu e nimic fara Steaua, ca banii investiti de el se intorc in toate modurile posibile: publicitate, voturi, respectul unora ca tine, intrari in locuri unde n-ar fi avut acces, sarutari in dos, bani - crezi ca nu i-a intrat in buzunar nimic din cele cateva zeci de milioane incasate de Steaua?
Sustineti-l in continuare. Pentru mine ramane doar un personaj scarbos.
@garrumature
Nu ma lua cu tampenii de genul "nu judeca oamenii dupa aparente", ca nu au nici o legatura cu discutia. Cu de-astea sa-l abordezi pe colegul tau de banca.
conform teoriei tale, fani si anti-fani ai lui Gigi suntem toti pana la urma o creatie a lui "oaie". ne-a ridicat din neant si ne-a impartit: unii, ca noi, in lanturi si ingropati in intuneric, eterne slugi lipsite de vointa, iar altii, ca voi, liberi si zburand spre infinit?! cred ca il bagi si te bagi prea mult in seama!
importanta este numai Steaua, echipa sufletului nostru!
conform teoriei tale, fani si anti-fani ai lui Gigi suntem toti pana la urma o creatie a lui "oaie". ne-a ridicat din neant si ne-a impartit: unii, ca noi, in lanturi si ingropati in intuneric, eterne slugi lipsite de vointa, iar altii, ca voi, liberi si zburand spre infinit?! cred ca il bagi si te bagi prea mult in seama!
importanta este numai Steaua, echipa sufletului nostru!
Exact.Toata lumea de aici vrea binele Stelei ca doar suntem suporterii acestei echipe.Asta inseamna intr-un final ca mai bine pleaca Becali de la echipa.Nu poti sa zici ca daca are bani avem nevoie de el si il suportam.Sunt convins ca sunt destui oameni care vor sa cumpere Steaua si daca e sa ne uitam mai atent cand a preluat echipa si la inceputul sezonului acesta a facut Becali investitii.Concluzia : daca Becali tot continua sa patroneze echipa, Steaua va deveni Craiova 2.Nimeni nu va mai vrea sa lucreze cu el asa cum a patit si Dinel Staicu.
Felicitari Gica!Ai fost demn la conferinta.Restu sunt vorbe...
Radoi
As vrea sa ma opresc acum asupra cazului Radoi, un jucator cum putini au fost la Steaua, sub aspectul devotamentului si al spiritului de sacrificiu (tineti minte ca a jucat cu mana taiata, doar pentru a fi alaturi de echipa) . Strict fotbalistic , evolutiile sale au fost foarte bune, punctate insa altele in care a facut meciurile praf, cu Boro,cu Rosemborg, cu spurcatii in primavara.
Pe caracterul sau as vrea sa insist mai mult acum (aici ciobanul are dreptate, asta conteaza pana la urma). Am crezut ca Mirel e un indragostit pe viata de Steaua, si sa recunoastem ca putini dintre noi, fotbalisti fiind de acest nivel, la un moment dat n-am vrea sa incercam si fotbalul cu adevarat profesionist din vest, chiar daca vom ramane pe viata stelisti. Am zis fotbalul cu adevarat profesionist, fiindca la acest capitol Mirel are lacune uriase, astea pe fondul deficitului de caracter, vizibil abia in aceste zile. Pe Mirel nu-l intereseaza neaparat nici rezultatele Stelei, nici ca are drept antrenor pe cel mai mare stelist(nu doar fotbalist) al tuturor timpurilor , el vrea doar sefia de netagaduit a vestiarului. Vrea un antrenor cu care sa-si permita orice, chiar daca el echipa e limitata in exprimare. Altfel nu-mi explic declaratia lui mai de demult, cum ca "Olaroiu e cel mai bun antrenor cu care am lucrat" in conditiile cand el fusese si sub comanda lu Loti (care l-a promovat la nationala) lu' Puiu, a lui Zenga si a lui Protasov. La acea vreme Olaroiu nici macar nu obtinuse vreo performanta cu Steaua.
Mirel s-a complacut in aceasta postura comoda, de "baiatul lu' tata" , si are acum un merit hotarator in acest circ scarbos creat de un bolnav psihic cu care am fost blestamati sa-l avem in frunte.
De aceea la meciul cu Pandurii, n-ar trebui uitat nici Radoi. Sigur , nu luat la bastoane, ca pe un gunoier, un caine (sau un ...cioban,pana la urma sunt de aceiasi teapa) , dar trebuie sa vada ca nici nu are cum , cu aceasta obedienta in fata paranoicului, sa fie pus vreodata in galeria jucatorilor de legenda a Stelei...
P.S. Cu Ovidiu Petre lucrurile se schimba, el e fotbalist doar in viziunea Satanei de la nationala, adevaratul drac care-si baga coada in cutrea Stelei , invidios pe toti antrenorii care i-au urmat si care i-au aratat ca Steaua poate mai mult decat doua neparticipari in Europa.
Asa cum Becali declara despre Hagi ca e un copil rasfatat si ca din cand in cand ii mai trebuie o palma, asa consider ca si Radoi este un copil rasfatat la echipa si ar trebui, noi spectatorii, (pentru ca altcineva nu poate) sa-i dam o palma in vreun fel sa revina cu picioarele pe pamant si sa-si vada de jocul la echipa.....
![]()
Hagi iubeste foarte mult Steaua!!! noi trebuie sa-l sustinem. Sunt sigura ca va face treaba la Steaua.ca va reusi mai mult ca Oli si atunci isi va da demisia. asa ar fi cel mai bn pentru el mai putini pentru Becali.asa se va razbuna.sa vedem ce va mai zice atunci Becali.e pacat ce se intampla la Steaua.si dupa ce am citit am inceput sal urasc pe Radoi.
Il uuuuuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaassssssssssssssscccccccccc pe Becali!!!!!!!!!!!!!!!!!
Am fost impotriva puciului facut de Hagi&Co la adresa lui Piturca .Imi placea mai mult acea Nationala a lui Piturca decat asta de acum.
Fratii Becali au fost in spatele puciului si l-au influentat pe Hagi.
Acum situatia s-a rasturnat. Piturca a batut palma cu "fratii" si are locul linistit si caldut la Nationala, iar Hagi se confrunta cu un puci similar la Steaua intretinut partial si de Piturca.
Piturca nu mai "vibreaza" pozitiv pentru Steaua de multa vreme.
Gica Popescu s-a rupt de fratii Becali, le face concurenta si colaboreaza bine cu Hagi.
Steaua e 99% in grupele Ch.League. Dinamo e 75% eliminata.
Daca Popescu devine impresar principal pentru Steaua asa cum sunt fratii Becali pentru Dinamo influenta celor din urma e afectata grav. Si poate fi sfarsitul dominatiei de 15 ani.
Reactia lui Jiji Becali este evident disproportionata si toata lumea are senzatia ca motivul evocat - Radoi la marcaj - nu este adevaratul motiv al crizei.
Daca Jiji a dat mana pe sub masa cu verii Becali sensibilizat de acestia ca-si pierd toti puterea si influenta asupra fotbalului romanesc?
Cand ma gandesc la personajul care statea la Cluj langa Becali - guzganul rozaliu, artizanul suspendarii lui Base, sfetnicul rosu si negru al lui Jiji - ma trec fiorii in privinta viitorului lui Hagi dar incep sa-mi explic asa zisa "iesire necontrolata" a acestuia.
Va rog sa demontati punct cu punct ipotezele de mai sus. Daca se pot demonta ...
Din pacate asta e problema. Alaturarea de omu' rosu/rozaliu. Asta ii da putere lui Becali. Apropierea de politic il face imun in fata "concurentei". Suntem prea mici pentru a demonta situatia, dar sper ca in final, descoperind partile slabe ale adversarului, vom reusi..
![]()
Ce va face Mirel mai departe?Un lucru e sigur Mirel uraste pe Hagi.Nu cred ca Mirel lasa asa usor dupa ce Hagi a dat o palma lui Mirel.Mare p.p.n.c.r.st .esti Mirele.Ai perdut respectul nostru.Ce te intereseaza.
Jiji berbecali "Mie mi-e frica sa nu faca Gica o greseala care sa fie fatala. Care sa-i fie fatala Stelei, nu lui Hagi sau mie. Unul dintre cei 5 jucatori care au fost la palat, si care a facut multe si caruia ii datorez multe, nu-i dau numele, a zis asa: "Bai, Gigi, e nasul tau, dar noi ne luptam pentru sute de mii de dolari, noi jucam pentru bani, nu vrem sa ratam acei bani".
oricine ar fi cel care a spus treaba asta, nu pot sa spun decat ca nu este un stelist adevarat ... unde sunt jucatorii care joaca cu sufletul pentru Steaua nu pentru bani? Unde sunt ?! Se pare ca nu la noi !! Pacat !!!
Nu stiu de ce unii se plang de Hagi cand campionatul abia a inceput. Nu cred ca e vina lui ca echipa nu castiga la 2-3 goluri diferenta. Daca stam si ne gandim nici in era Olaroiu n-am avut mereu parte de asemenea spectacol, mai bine zis foarte rar. Unii jucatori nu-si fac datoria cum trebuie iar unii nu au fata de Steaua. E abia inceputul si Hagi incearca sa aduca noutati la echipa care unora dintre jucatori nu prea le convin. Antrenamentele sunt mai grele iar relatia antrenor-jucator e mai rece decat la Olaroiu. Hagi nu accepta greseli si raspunde destul de taios. Este cam lucrat de unii dintre elevii sai. Ma bucur ca a refuzat formula de start a lui Gigi. Asta da dovada de demnitate. Radoi e un jucator care alearga mult si joaca parerea mea mai bine la mijloc pentru ca atunci cand este nevoie de el poate sa fuga oricand in aparare. Are si un sut bun, are spirit de conducator si paseaza binisor iar in aparare nu prea are cum sa-si foloseasca calitatile astea... Gigi ar trebui sa-l lase in pace pe Hagi sa-si faca datoria in liniste. Nu stie mai mult fotbal decat stie oricare alt om de rand, ca sa nu zic cioban. Daca vrea spectacol... de ce l-a dat asa usor pe Elton si pe Thereau, care dadea goluri? Sa cumpere un jucator ofensiv de 5 milioane de euro cum tot promite de atata timp... dar stiu ca nu o s-o faca.
Jiji berbecali "Mie mi-e frica sa nu faca Gica o greseala care sa fie fatala. Care sa-i fie fatala Stelei, nu lui Hagi sau mie. Unul dintre cei 5 jucatori care au fost la palat, si care a facut multe si caruia ii datorez multe, nu-i dau numele, a zis asa: "Bai, Gigi, e nasul tau, dar noi ne luptam pentru sute de mii de dolari, noi jucam pentru bani, nu vrem sa ratam acei bani".
oricine ar fi cel care a spus treaba asta, nu pot sa spun decat ca nu este un stelist adevarat ... unde sunt jucatorii care joaca cu sufletul pentru Steaua nu pentru bani? Unde sunt ?! Se pare ca nu la noi !! Pacat !!!
Bine ai zis,sunt toti cumprat de Jiji.Joaca numai pentru. banii.Dica,Goian,Mirel sau cine o mai fi,nu se compara cu un Lacatus,Ilie Dumitrescu,Adi Ilie sau Balint adevarati Stelisti nu ca astea care iubesc numai banii.
@Victor
Uita-te la postul de mai sus al lui irresistible23steaua si spune-mi si mie ceva: lui rado...pardon, "jucatorului" care i-a spus jijiotului "Bai, Gigi, e nasul tau, dar noi ne luptam pentru sute de mii de dolari, noi jucam pentru bani, nu vrem sa ratam acei bani", ii place sau nu sa treaca pe la casierie?
Nu sunt de acord cu cei care spun, mama, ce multi bani are Hagi, sa vina sa antreneze Steaua pe gratis...a antrena Steaua inseamna a te dedica 100% acestui lucru, nu mai ai timp sa-ti vezi de afacerile tale, iar cine a avut vreodata o afacere stie ca daca nu te ocupi personal de ea, afacerea aia se duce pe apa sambetei...in plus, exista nenumarate cazuri de sportivi care din diverse cauze si-au pierdut averea! Nu mi se pare ca 400.000 de euro pe sezon, in conditiile in care ai ca obiectiv calificarea in grupele UCL (implicit cateva milioane de euro de la UEFA), este un salariu atat de mare pentru un antrenor.
Se pare ca intr-adevar Radoi (nu ca fotbalist, ci ca om, ca tot se fac pe aici diferentieri intre Hagi ca jucator si ca antrenor) este buba...nu vad a fi intamplatoare aparitia lui de acum cateva zile de la teveu in care declara, fiind citat apoi de toate ziarele, ce modest este el si cum s-a asezat el langa cosul de gunoi cand l-a vazut pe Belodedici in vestiar! ce ziceti, urmarind aceeasi idee, de declaratiile lui ca "va fi pe viata la Steaua"? Nu zic ca Radoi nu a facut multe pentru Steaua, as da dovada de ipocrizie crasa...DAR cred ca de data asta a gresit profund "lucrandu-l" pe Hagi.
eu nu pot suporta gandul ca Gigi-specialistu' face echipa....
il respect pe Hagi ( amintiti-va cum a venit din turcia special pentru a tine o conferinta de presa pentru a apara Steaua, fara a avea vreun interes atunci), si nu pe mascarici ( care nu stia nici echipa din 86...).
as vrea sa protestez intr-un fel
![]()
eu nu pot suporta gandul ca Gigi-specialistu' face echipa....il respect pe Hagi ( amintiti-va cum a venit din turcia special pentru a tine o conferinta de presa pentru a apara Steaua, fara a avea vreun interes atunci), si nu pe mascarici ( care nu stia nici echipa din 86...).
as vrea sa protestez intr-un fel
mascariciul sufera:
nu l-a adus pe Lacatus, emblema Stelei, care a facut ceva pentru Steaua cu inima, cu sufletu;
l-a dat pe Elton, ( cred ca datorita ca incepuse tribuna sa-l iubeasca,.....)
acum mi-e mai simpatic MM, fostul lui lingau.
Steaua supravietuieste si fara el, chiar daca ar tb sa punem noi bani ( cateva milioane de suporteri x cativa euro = .....)
Tu crezi ca daca Steaua juca bine si avea victorii convingatoare se mai ajungea aici? Crezi ca Gigi mai avea de comentat daca Steaua juca bine spectacol? Si apropo poti sa intri pe youtube si chiar sa te uiti nu numai sa dai cu gura da`? Intra si uita-te si apoi sa vad ce mai ai de comentat. Si ca sa stii si tu, un om supus nu inseamna intotdeauna un om rau. Comenteaza tu cu seful de la servici sa vad daca o sa iti placa.Si cine zice ca mutarile pe care le facea Gigi nu erau bune? Ti-o soptit o pasarica sau dai tu cu ghichitul?O fi Becali oier dar tot asa si tu puteai sa te nasti intr-o familie de romi dusa cu shatra in Lyon si apoi sa devi miliardar.Gigi nu e de vina pentru faptul ca s-a nascut la stana.Tu esti de vina pentru faptul ca nu il acuzi ca e cioban.Stii cum e aia:Din bucata mea de paine am hrait un om si-un caine. Omul nu ma mai cunoaste.Cainele ma recunoaste.Ma intreb acum in mine care-i om si care-i caine.Tu esti un caine de om pentru ca judeci oamenii dupa aparente.Rusine Hagi
Sa inteleg ca tu vezi meciurile Stelei din rezumate pe youtube ?
Poate ne explici si noua cum poate ataca Steaua si sa faca scor fara atacanti, sau poate ii reprofilam pe Goian si Banel, asta chiar ar fi o solutie. ![]()
Daca NU vrei sa intelegi ca jj este cea mai mare molima care a lovit Steaua este treaba ta, poti sa il pupi in dos cat vrei, multi dintre voi habar nu au ce este Steaua, credeti ca a aparut prin 2004,2005 iar Radoi, Dica sunt masura absoluta a performantei.
Este aproape incredibil cum poate o personalitate ca Ion Alecsandrescu sa fi activat la acelasi club la care acum este patron,antrenor,psiholog, ufolog, circar JJ, Doamne ce bafta pe noi !
JJ TE IUBIM
VINO-NCOA SA-TI DOVEDIM!
Tembeli ca voi nu au ce cauta in Templu, mars pe camp, la agricultura.
P.S. Chiar daca Hagi va pleca, eventual dupa calificarea in CL, este de datoria noastra sa-i scandam numele in fiecare meci, cat mai mult din meci.
Sangele apa nu se face. Gloria nu se sterge cu buretele.
RESPECT PENTRU VALORI
RESPECT PENTRU CULORI
PENTRU Steaua NE DAM VIATA !
Din pacate, Mihai, degeaba propui solutii din astea care arata onoare, pentru ca, trebui sa recunosti ca intre suporterii echipei noastre sunt foarte multi cei care cred/sustin/apreciaza altceva fata de noi. Uita-te, te rog, la sondajele pe care le faceti aici, pe pagina cea mai ferita de lingaii respectivi, si vezi ca sunt foarte multi si aici!!!
Eu, unul, sunt resemnat. Cred ca pana moare Gigi, nu mai avem nicio sansa!
Victore, esti un visator. Radoi a dat totul in teren pentru el, pentru bani, pentru un transfer in strainatate care nu a venit, si nici nu o sa mai vina vreodata. De ce? Pentru ca Mirel Radoi nu mai e demult la nivelul aratat in meciurile cu Southampton si Liverpool. Din pacate. A ajuns un rupator de oase; se vad de la o posta semnele deznadejdii.
Inca ceva, l-am mai auzit parca pe virgil cu "marii jucatori" ai Stelei de acum. Sper ca se referea la inaltime sau la conturile lor bancare.
Oameni buni, Lucian Balan a facut ani buni taxi in Baia Mare. Vreau sa zic doar atat: EL SI-A DAT VIATA PE TEREN PENTRU Steaua. Nu Mirel Radoi!!!!
BARBULESCU, Majearu & Co au trait pentru Steaua. Stiti cum traiesc acestia astazi???
Da, e adevarat, Becali a dat pana in 2005 bani la Steaua(de atunci ia).
Din 2001 insa, a inceput sa ia de la noi, de la fiecare, emotii si timp, iar de la bietii nefericiti capital electoral.
PACAT, MARE PACAT!
Daca ar fi sa aleg intre Hagi si Olaroiu ca antrenor l-as alege pe Olararoiu pentru ca are mai multa experienta. Dar eu nu vad nici o schimbare in rau de la plecarea lui Oli. La sfarsitul campionatului trecut tot cu un gol diferenta castiga Steaua meciurile. Daca Steaua nu are un atacant pur-sange, rapid, eu nu-mi fac sperante sa bata la scor.
Este rusinos ce face Becali la Steaua. Este rusinos cum se comporta Becali cu Gica, si este mai rusinos ca o face public. Nu stiu ce vrea sa demonstreze Becali cu toata cearta asta dar, Dumnezeu nu da o palma s-ar putea sa-i traga un pumn si atunci sa vada Becali. Daca il respecta putin pe Gica nu facea scandal media pur si simplu se certau acasa, afara de ochii jucatorilor si atrenorilor secunzi de la Steaua. Sunt de acord ca Hagi nu este un mare antrenor dar atunci de ce l-a adus ? Doar sa-si bata joc de el? Gica a fost pur si simplu stupefiat de tot ce s-a intimplat. Eu nu sunt un sustinator al lui dar in conditiile in care Becali isi bate joc de el vreu sa ramana la Steaua si sa demonstreze ciobanului ca poate si sa vina ziua in care oierul isi v-a cere scuze public. Sper ca ziua aceea sa vina cit mai repede.
de ce imi selectezi tot postul, daca mai apoi nu faci practic nici o referire la continutul textului? unii dintre colegii de forum aveti asa o "dificultate" in a citi cu atentie (si fara patima) parerile altora. apoi va repeziti imediat cu punerile la punct personale, uitand nu doar de politete, ci si de ideile initiale ale polemicii! si uite asa, mutam stadionul pe net si ne duelam nu in cuvinte, ci in invective cu trimitere la persona!
chiar nu crezi ca si noi suporterii gresim? "vorbeste-mi" atunci de lipsa fanilor stelisti la ultimul meci din giulesti, la situatia inacceptabila creata la sfarsitul meciului de cupa cu Timisoara, la scandarile triviale din timpul partidelor de final de anul trecut, la "manifestarea" huliganico-pugilistica produsa la partida cu charleroi (crezi ca acea intamplare nu a facut inconjurul europei)?
un suporter adevarat nu considera participarea la meciurile echipei drept un mare efort sau un sacrificiu! mergi daca poti si pentru ca iti place, mergi pentru ca iubesti Steaua. pana si Gigi in simplitatea lui frusta a recunoscut aseara ca asteapta cu bucurie fiecare meci al Stelei si ca freamata numai la gandul disputei din teren?! atunci de ce noi suporterii simpli facem din prezenta alaturi de echipa un act de mare daruire si sacrificiu personal?! suntem alaturi de Steaua pentru ca ea este sufletul nostru si pentru ca ne place! punct! restul sunt doar vorbe goale!
eu recunosc ca tin cu Steaua si atat. asa ca nu fac pasiune nici pentru Rege, nici pentru Becali sau alte subiecte colaterale. important este ca noi sa castigam fiecare meci. daca tot sunteti fani pana la moarte, poate ar trebui ca toti sa va ganditi numai la victoriile Stelei si sa uitati de planurile ce pot face rau echipei!
inchei cu cateva idei "scurte": vezi ca la meciul cu Villareal ai intrat gratis. prin alte parti ale europei se procedeaza in mod diferit! cat despre jucatorii de 10-15 mln. pe care ii dorim cu totii, pana una alta milioanele respective sunt ale lui "oaie": nu sunt nici ale noastre si nici macar ale Regelui! jucatorii straini evita transferurile in estul europei nu din cauza lui Becali, ci din cauza modului cum se prezinta orasele, din cauza valorii scazute a campionatelor de aici, din cauza drumurilor proaste, a cainilor vagabonzi si multe altele! sigur astept insa si eu momentul cand Gigi se va decide sa investeasca sumele mentionate! pana atunci se pare ca 3 mln. pare pragul maximal azi.
esti un suporter si atat.........la meciu cu vilareal am avut bilet si prima data si a doua oara...........da daca nu ai fost nu ai de unde sa sti....................................si nu consider participarea la meciuri un efort ci un beneficiu,,,,,,,,,,,un drept................pe care nu are nimeni dreptu sa mi-l ia..............................alea 10-15 mil din Liga sunt ale lui iar banii care ai dau eu pe bilete si deplasari sunt ale mele............si nu ale tale sau ale altor suporteri"si atat"................nu tin neaparat sa castigam in fiecare meci (desi nu este meci la acer sa nu vin cu gindu asta)
f imp consider ca este respectul pentru cei care cheltuie bani(dupa posib lor)si nu cer nimic in schimb......................decat ca oamenii ca tine care fac atat de multe "eforturi" sa stea in fata telev pentru ca tu nu sti prin ce trec adev suporteri din peluze dar vb.........sau daca sa te duci la teatru ..................sau unde vrei.......................apropo tu pina la urma de ce vi pe stadion..................................care e dif din a vedea un meci la TV sau din stadion.........................?????????huliganiiiiiiiiii ......................sau poate cetateni ca tine care rod seminte............????????????????/
Gigi Becali: "Eu aș vrea sã-l ascult pe Hagi, dar ce sã ascult la el dacã nu știe? Spune cã nu e bine cum am fost obișnuit în ultimii 2 ani? Am fost obișnuit de Oli cu Steaua campioanã, cu semifinala UEFA și cu Liga Campionilor. Am fost obișnuit de Olãroiu ca Steaua sã joace cu Real Madrid de la egal la egal"