FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pentru Gica

«12346»
superultras21.08.2007 10:36
NU! eu nu am spus ca suporterii sunt marii vinovati, ci ca de multe ori facem si noi multe greseli!

 

totusi, mie mi se pare ca discutia ia asa o nota exagerata, de apocalipsa?! pana la urma ce s-a intamplat? o contra dura a patronului fata de antrenor, dupa doua rezultate oarecum nereusite! de ce trebuie sa facem o drama istorica din asta? sigur ca fotbalul arde si nemultumirile, atunci cand exista, sunt la fel de mari si de violente ca si bucuriile! eu dezaprob tactica lui Gigi care nu se poate abtine de la comentariile publice si da apa la moara mediei si dusmanilor, dar pe de alta parte ma bucur ca pune atata pasiune! inseamna ca microbul Steaua l-a molipsit!

 

si cum am mai spus-o, cred ca conflictul cu Hagi pe tema "Mirel fundas central" este doar de paravan. daca urmariti atent discursul lui Becali, el face trimiteri la prezenta Constanta in teren a lui Rada. chiar si aseara a spus clar ca la revenirea lui Ghionea, cuplul de fundasi centrali va fi Goian - Ghionea, deci fara Mirel! atunci, ce nu e clar? Rada, transferat pe o suma mare (1 mln) pe filiera Gica Popescu si detinut in coproprietate de Steaua si acesta e "cuiul" problemei. tot mesajul lui Becali pare mai degraba un avertisment pentru Gica ca nu va tolera politica de "fortare a cotei" anumitor jucatori in interesul unor terti impresari!

spune-mi te rog si mie care sunt marile greseli facute de suporteri:ca merg sute de km prin tara pentru echipa in interval de cateva zile sau ca iau bani din casa pentru aceste deplasari sau pentru ca daruiesc totul si nu fac rabat de la nici un efort,etc......................nu zice nimeni ca nu au fost si episoade nefericite................dar fi atent ce fac suporterii pentru echipa.................si care e amploarea acelor episoade neg si uitate ce face ciobanu.............................tu nu vezi ca europa toata stie de declaratiile lui.........................si ca de cate ori vine cineva in Ghencea pleaca umilt.........................in conditiile astea vrem jucatori de 10-15 mil.............................?.................................apropo eu sunt unu din suporterii aia recalcitrati care am venit din bv 6 ore cu trenu si din cauza zapezii s-a amanat meciu.....................sti la ce meci ma refer.....................si neconditionat am venit si a doua oara..........................si am venit si la urmat meci................................etc...............desi pentru mine e f greu sa fac toate astea...........................................macvar intelegi ceva din ce zic..............................sau seamna doar cu imaginiile vazute la TV cu "magnificii suporteri ai Stelei"............................ar trebui sa iti fie rusine sa vb de suporterii Stelei................:(fular-campionii

vanfootball21.08.2007 10:37
NU! eu nu am spus ca suporterii sunt marii vinovati, ci ca de multe ori facem si noi multe greseli!

 

totusi, mie mi se pare ca discutia ia asa o nota exagerata, de apocalipsa?! pana la urma ce s-a intamplat? o contra dura a patronului fata de antrenor, dupa doua rezultate oarecum nereusite! de ce trebuie sa facem o drama istorica din asta? sigur ca fotbalul arde si nemultumirile, atunci cand exista, sunt la fel de mari si de violente ca si bucuriile! eu dezaprob tactica lui Gigi care nu se poate abtine de la comentariile publice si da apa la moara mediei si dusmanilor, dar pe de alta parte ma bucur ca pune atata pasiune! inseamna ca microbul Steaua l-a molipsit!

 

si cum am mai spus-o, cred ca conflictul cu Hagi pe tema "Mirel fundas central" este doar de paravan. daca urmariti atent discursul lui Becali, el face trimiteri la prezenta Constanta in teren a lui Rada. chiar si aseara a spus clar ca la revenirea lui Ghionea, cuplul de fundasi centrali va fi Goian - Ghionea, deci fara Mirel! atunci, ce nu e clar? Rada, transferat pe o suma mare (1 mln) pe filiera Gica Popescu si detinut in coproprietate de Steaua si acesta e "cuiul" problemei. tot mesajul lui Becali pare mai degraba un avertisment pentru Gica ca nu va tolera politica de "fortare a cotei" anumitor jucatori in interesul unor terti impresari!

 

1. De ce nu s-a opus aducerii lui Rada?

2. De ce nu spune ca nu-l vrea pe Rada? Poate Hagi l-ar baga pe Golanski, nu neaparat pe Radoi;

3. Rada a jucat foarte bine pana acum;

4. Radoi joaca foarte prost lately;

5. Gigi merita scuipat in piata publica.

cosmo_krmr21.08.2007 10:38
Ai dreptate in tot ce spui. Subscriu de la a la z. Felicitari!

"patronu" a declarat ca Radoi este cel care nu l-ar dori pe Hagi la Steaua, iar daca e pus sa aleaga intre cei doi il va alege intotdeauna pe fin fiindca spune el:" Radoi e prea plin de caracter", in timp ce Hagi nu a demonstrat nimic.

Ei in opinia mea aici e problema, nu stiu dak va mai amintiti si de celelate scandaluri pe care Radoi le-a mai creat, folosindu-se de ralatia cu "patronu.". De asemenea daca va mai amintiti au fost si jucatori, daca nu ma insel chiar Cernea, a fost unul dintre acestia, acuzandu-l pe Radoi ca nu este altceva decat un toarnator.

Eu personal nu o sa fac altceva decat sa-l injur pe acest jucator si sper, ar fi extraordinar, sa il determin impreuna cu voi sa renunte la banderola de capitan, asa am putea lovi taman in febletea oierului, care acum pare a fi atinsa de nimeni si nimic.

In opinia mea Hagi merita sa fie iubi de noi, iar daca ma pui sa aleg intre Hagi-Lacatus si Radoi nu pot sa aleg decat fotbalistii si nu pupincuristii, ca el nu a demonstrat decat atat.

 

E greu ca tu sa fii injurat de un stadion intreg iar Hagi sa fie tratat cu respect. "patronu" ar fi trebuit sa stie macar, ca RESPECTul se castiga si nu se cersete prin canalele media(oferind bani la intamplare, jignind oamenii, dansu-te ce mare antrenor esti etc.), dar din pacate, pentru oier, asta nu e inca un subiect tratat de Coehlo si poate ca nici Dan Pavel nu i-a dat inca o carte cu asta, cunoscand probabil la fel de bine ca noi toti, CARACTERul abject al acestui mascarici si circar. Pentru noi doar atat vei fi!!!!!

 

Si nu uitati dragi stelisti:

OBSEDAT+ CRIMINAL + ANALFABET = OLIGOFREN

Hitler + Stallin + Ceausescu = patronu

jarhead21.08.2007 10:44

Mi-e greatza ca sunt contemporan cu vechilul bucali!

Totzi ne-am pus intrebarea la venirea lui Hagi cat va dura: gata pana aici a fost ... confirmarea delirului marlanesc in care se balaceshte bucali nu putea intarzia mult.

Cine dintre stelishti putea sa-si mai faca iluzia ca o balega (bucali) va putea suporta vecinatatea cu un diamant unic (Gheorghe Hagi)?

bucali are o singura cale de actziune in tot ceea ce face: incapabil sa se smulga din glod lupta din rasputeri sa coboare in mocirla tot universul ... asta a spurcat si credintza si se comporta ca un lepros mizantrop ce fiind bolnav incurabil mai are o singura consolare - sa distruga totul dimpreuna cu el insushi ... "io, io, io ... daca mor sa muritzi totzi cu mine, daca sunt un cretin incult sa gangavitzi totzi intr-un cor nesfarshit de angoasa" ...

Delirul schizoidului nu are limite: nu numai ca antrenorul este o marioneta dar daca vrea "el ... io, io, io" trage jucatorii la sortzi, na, asa vreau io, io, io, pe baaaaani mei trag la sortzi io ...

Trebuie sa recunosc: nu am crezut ca o asemenea urdoare poate fi intalnita in viatza, pare o molima produsa de un malefic experiment genetic, este incredibil cate resurse de autosuficientza detzine, este inimaginabil cat de lipsit de inhibitzii, de cat de privat de o secunda de educatzie din partea familiei ...

bucali este un sarcom de care trupul Stelei noastre dragi nu sthiu cum poate scapa si daca vom scapa vreodata convalescentza va fi lunga, foarte lunga, pe masura acestei catastrofale molime bucaliene ...

Nu sthiu daca ma aude cineva, nu are importantza pentru ca ne aflam intr-o mare de disperare sub spectrul indoliat al epitafului.

Acuz pe cei care au dat Steaua pe mana astuia: fratii brothers sunt primii vinovatzi!

Nu mai ashtept nimic ... am ajuns sa traiesc si sfarshitul istoriei.

Jale si disperare ... sa fim contemporani sfarshitului!

Bucali ante portas!

Am vazut Steaua acum pot sa mor!

arcadia21.08.2007 10:47
NU! eu nu am spus ca suporterii sunt marii vinovati, ci ca de multe ori facem si noi multe greseli!

 

totusi, mie mi se pare ca discutia ia asa o nota exagerata, de apocalipsa?! pana la urma ce s-a intamplat? o contra dura a patronului fata de antrenor, dupa doua rezultate oarecum nereusite! de ce trebuie sa facem o drama istorica din asta? sigur ca fotbalul arde si nemultumirile, atunci cand exista, sunt la fel de mari si de violente ca si bucuriile! eu dezaprob tactica lui Gigi care nu se poate abtine de la comentariile publice si da apa la moara mediei si dusmanilor, dar pe de alta parte ma bucur ca pune atata pasiune! inseamna ca microbul Steaua l-a molipsit!

 

si cum am mai spus-o, cred ca conflictul cu Hagi pe tema "Mirel fundas central" este doar de paravan. daca urmariti atent discursul lui Becali, el face trimiteri la prezenta Constanta in teren a lui Rada. chiar si aseara a spus clar ca la revenirea lui Ghionea, cuplul de fundasi centrali va fi Goian - Ghionea, deci fara Mirel! atunci, ce nu e clar? Rada, transferat pe o suma mare (1 mln) pe filiera Gica Popescu si detinut in coproprietate de Steaua si acesta e "cuiul" problemei. tot mesajul lui Becali pare mai degraba un avertisment pentru Gica ca nu va tolera politica de "fortare a cotei" anumitor jucatori in interesul unor terti impresari!

 

e posibil sa ai dreptate...dar ...tonul face muzica, exprimarea lui Becali este greu de acceptat de orice om, felul in care i s-a adresat (pe postul TV respectiv) lui Hagi este umilitor, io cred ca Hagi o sa califice Steaua in grupe dupa care va pleca de la Steaua, nici un om care are cat de cat coloana vertebrala nu ar putea sa suporte acest fel de adresare, iar Hagi are si are si un mare orgoliu.

superultras21.08.2007 10:50
Corect, onyx!!!

Becali nu are voie sa se bage peste Hagi, dar atmosfera din vestiar este tensionata si poate ca Hagi e principalul vinovat. Nu stiu daca sa acuz mai intai cei mai buni 5 jucatori sau pe antrenorul nou-venit. Iar tratamentul aplicat lui Zaharia este un indiciu important.

dintre acei 5 cei mai buni jucatori daca imi aduc bine aminte acuma vreo doua sapt..........................Dica si Neaga erau singurii care spuneau deschis fata de Hagi ce gandeau...................parva Radoi.............era putin timorat....................nu ti se pare ca berbecali ia bagat in aceeasi oala alaturi de Radoi ca sa aratae ce puternic e finu lui in vestiar si ca de fapt el isi asuma o responsabilitate cand il sapa pe Hagi..................nu ti se pare ca toata povestea pe care o CREEAZA berbecali e cam trasa de par..................?

fular-campionii

vanfootball21.08.2007 10:54
Mi-e greatza ca sunt contemporan cu vechilul bucali!

Totzi ne-am pus intrebarea la venirea lui Hagi cat va dura: gata pana aici a fost ... confirmarea delirului marlanesc in care se balaceshte bucali nu putea intarzia mult.

Cine dintre stelishti putea sa-si mai faca iluzia ca o balega (bucali) va putea suporta vecinatatea cu un diamant unic (Gheorghe Hagi)?

bucali are o singura cale de actziune in tot ceea ce face: incapabil sa se smulga din glod lupta din rasputeri sa coboare in mocirla tot universul ... asta a spurcat si credintza si se comporta ca un lepros mizantrop ce fiind bolnav incurabil mai are o singura consolare - sa distruga totul dimpreuna cu el insushi ... "io, io, io ... daca mor sa muritzi totzi cu mine, daca sunt un cretin incult sa gangavitzi totzi intr-un cor nesfarshit de angoasa" ...

Delirul schizoidului nu are limite: nu numai ca antrenorul este o marioneta dar daca vrea "el ... io, io, io" trage jucatorii la sortzi, na, asa vreau io, io, io, pe baaaaani mei trag la sortzi io ...

Trebuie sa recunosc: nu am crezut ca o asemenea urdoare poate fi intalnita in viatza, pare o molima produsa de un malefic experiment genetic, este incredibil cate resurse de autosuficientza detzine, este inimaginabil cat de lipsit de inhibitzii, de cat de privat de o secunda de educatzie din partea familiei ...

bucali este un sarcom de care trupul Stelei noastre dragi nu sthiu cum poate scapa si daca vom scapa vreodata convalescentza va fi lunga, foarte lunga, pe masura acestei catastrofale molime bucaliene ...

Nu sthiu daca ma aude cineva, nu are importantza pentru ca ne aflam intr-o mare de disperare sub spectrul indoliat al epitafului.

Acuz pe cei care au dat Steaua pe mana astuia: fratii brothers sunt primii vinovatzi!

Nu mai ashtept nimic ... am ajuns sa traiesc si sfarshitul istoriei.

Jale si disperare ... sa fim contemporani sfarshitului!

Bucali ante portas!

Am vazut Steaua acum pot sa mor!

 

 

Felicitari! Comentariul asta ar trebui mutat la "articole".

"sa fim contemporani sfarsitului" - trist, frumos, adevarat.

steado21.08.2007 10:58

Dl.Mihai Somanescu felicitari pentru articol ! Din pacate ceea ce se intampla cu Steaua reflecta realitatea socio-economica si politica din tara noastra.Non-valoarea s-a bagat peste tot si a reusit sa murdareasca si in cele din urma sa distruga si ceea ce ar trebui sa pastram cu sfintenie : simbolurile nostre.Steaua este unul din aceste simboluri.Din pacate Becali stie acest lucru, de asta nici nu vrea sa renunte la un astfel de simbol.In constiinta oamenilor el ar vrea sa se confunde cu acest simbol, sperand ca-si va atrage astfel popularitatea si puterea atat de mult dorite.Si, pana acum, chiar a reusit destul de bine.

Recentul scandal a aratat insa, pentru toata lumea, adevarata fata a lucrurilor.Una extrem de trista, nu numai pentru noi suporterii Stelei, ci pentru toti romanii.Este adevarata fata a lucrurilor care se intampla astazi in Romania.Banul nu mai tine cont de nimic.Mentalitatea becaliana este una tipica pentru o mare categorie de imbogatiti de dupa revolutie, indiferent de modul in care a avut loc aceasta imbogatire.

Becali o exprima extrem de elocvent, in simplitatea lui dezarmant de sincera si cruda in acelasi timp : "fac ce vreau tata cu banul meu !"

Intr-o societate normala niciun patron sau actionar nu intervine in conducerea operativa, curenta a afacerii, daca are administrator si specialisti (in acest caz antrenorul ).Patronul stabileste niste criterii si indicatori generali de performanta si analizeaza la anumite intervale de timp cum se indeplinesc acestea.Exista legi, concepte si principii economice bine stabilite si verificate in timp dupa care se conduce o firma si o afacere in general.

Bineanteles aceste principii nu exista pentru Becali.El a invatat cum se conduce o stana si aplica cele invatate oriunde are ocazia.Trist este ca are si bani asa ca isi poate permite orice.Si mai trist (pentru noi) este ca a ajuns actionar majoritar la Steaua, desi nu se stie daca altul ar fi fost mai bun si ar fi avut alte mentalitati mai sanatoase.Trist, dar asta-i realitatea.Se va schimba, dar poate, in multe cazuri, va fi cam tarziu.

 

P.S. Am scris Becali cu b mic.

olfgob21.08.2007 10:58

Jarhead-ai un stil,my brother.... De voie-de nevoie,Mirel trebuie sa joace urmatorul meci de campionat fundas central,datoritasuspendarii lui Goian si accidentarii lui Ghionea.Daca o comite in stilul sau,oare ce mai zice Intiia Oaie a Natiunii?

ebonyc21.08.2007 11:09
poate trebuia sa-l "dispretuiti" pe Mirel atunci cand si-a rupt picioarele in teren pentru Steaua si deci implicit si pentru noi spectatorii. trebuia sa-i "urati de bine" in lungile luni cand statea pe paturile spitalelor, intrebandu-se daca va ma juca vreodata! atunci trebuia poate sa-i spuneti ferm si raspicat: "Esti un prost bai Mirele! Nu merita sa pui capul la bocanc de atatea ori in luptele Stelei, nu merita sa pui osul pentru noi care te uram si te dispretuim!"

 

ce conteaza ca pentru Steaua de azi Mirel este un simbol, cel putin cum era in trecut Lacatus? daca e finu' lui oaie, da-l masa, trebuie sa plateasca?! ce ne facem insa ca in relatia cu Regele mai sunt si alti jucatori care sunt nemultumiti? Dica, Neaga, Goian, Marin,... niste nemernici, niste Iude vandute lui Becali! sa pornim la lupta fratilor: sa-i injuram si pe ei! iar apoi, mandri si infierbantati, sa ne injuram si intre noi! Forza Steaua!

 

o fi Gigi un tugulan, dar nici noi suporterii nu suntem mai breji! as zice: ba chiar dimpotriva!

 

hai sa ti-o zic p-asta: eu si cand joc cu tovarasii pe sintetic bag piciorul tare si dau totul, dar e din pur egoism. imi place sa joc fotbal si imi place sa joc fotbal bine. sa nu crezi ca Radoi daca era la rapid sau la Dinamo juca precum o domnisoara. fotbalistul joaca pentru el si numai pentru el, nu pentru culorile clubului sau pentru tara. ca sunt unii care nici pentu ei nu joaca si isi taraie basinile pe taren asta e problema lor, prostia lor.

30deANIdeSTEAUA21.08.2007 11:11

Am fost impotriva puciului facut de Hagi&Co la adresa lui Piturca .

Imi placea mai mult acea Nationala a lui Piturca decat asta de acum.

Fratii Becali au fost in spatele puciului si l-au influentat pe Hagi.

Acum situatia s-a rasturnat. Piturca a batut palma cu "fratii" si are locul linistit si caldut la Nationala, iar Hagi se confrunta cu un puci similar la Steaua intretinut partial si de Piturca.

Piturca nu mai "vibreaza" pozitiv pentru Steaua de multa vreme.

Gica Popescu s-a rupt de fratii Becali, le face concurenta si colaboreaza bine cu Hagi.

Steaua e 99% in grupele Ch.League. Dinamo e 75% eliminata.

Daca Popescu devine impresar principal pentru Steaua asa cum sunt fratii Becali pentru Dinamo influenta celor din urma e afectata grav. Si poate fi sfarsitul dominatiei de 15 ani.

Reactia lui Jiji Becali este evident disproportionata si toata lumea are senzatia ca motivul evocat - Radoi la marcaj - nu este adevaratul motiv al crizei.

Daca Jiji a dat mana pe sub masa cu verii Becali sensibilizat de acestia ca-si pierd toti puterea si influenta asupra fotbalului romanesc?

Cand ma gandesc la personajul care statea la Cluj langa Becali - guzganul rozaliu, artizanul suspendarii lui Base, sfetnicul rosu si negru al lui Jiji - ma trec fiorii in privinta viitorului lui Hagi dar incep sa-mi explic asa zisa "iesire necontrolata" a acestuia.

 

Va rog sa demontati punct cu punct ipotezele de mai sus. Daca se pot demonta ... :P

victor21.08.2007 11:14
spune-mi te rog si mie care sunt marile greseli facute de suporteri:ca merg sute de km prin tara pentru echipa in interval de cateva zile sau ca iau bani din casa pentru aceste deplasari sau pentru ca daruiesc totul si nu fac rabat de la nici un efort,etc......................nu zice nimeni ca nu au fost si episoade nefericite................dar fi atent ce fac suporterii pentru echipa.................si care e amploarea acelor episoade neg si uitate ce face ciobanu.............................tu nu vezi ca europa toata stie de declaratiile lui.........................si ca de cate ori vine cineva in Ghencea pleaca umilt.........................in conditiile astea vrem jucatori de 10-15 mil.............................?.................................apropo eu sunt unu din suporterii aia recalcitrati care am venit din bv 6 ore cu trenu si din cauza zapezii s-a amanat meciu.....................sti la ce meci ma refer.....................si neconditionat am venit si a doua oara..........................si am venit si la urmat meci................................etc...............desi pentru mine e f greu sa fac toate astea...........................................macvar intelegi ceva din ce zic..............................sau seamna doar cu imaginiile vazute la TV cu "magnificii suporteri ai Stelei"............................ar trebui sa iti fie rusine sa vb de suporterii Stelei................:(fular-campionii

 

 

 

 

 

de ce imi selectezi tot postul, daca mai apoi nu faci practic nici o referire la continutul textului? unii dintre colegii de forum aveti asa o "dificultate" in a citi cu atentie (si fara patima) parerile altora. apoi va repeziti imediat cu punerile la punct personale, uitand nu doar de politete, ci si de ideile initiale ale polemicii! si uite asa, mutam stadionul pe net si ne duelam nu in cuvinte, ci in invective cu trimitere la persona!

 

chiar nu crezi ca si noi suporterii gresim? "vorbeste-mi" atunci de lipsa fanilor stelisti la ultimul meci din giulesti, la situatia inacceptabila creata la sfarsitul meciului de cupa cu Timisoara, la scandarile triviale din timpul partidelor de final de anul trecut, la "manifestarea" huliganico-pugilistica produsa la partida cu charleroi (crezi ca acea intamplare nu a facut inconjurul europei)?

 

un suporter adevarat nu considera participarea la meciurile echipei drept un mare efort sau un sacrificiu! mergi daca poti si pentru ca iti place, mergi pentru ca iubesti Steaua. pana si Gigi in simplitatea lui frusta a recunoscut aseara ca asteapta cu bucurie fiecare meci al Stelei si ca freamata numai la gandul disputei din teren?! atunci de ce noi suporterii simpli facem din prezenta alaturi de echipa un act de mare daruire si sacrificiu personal?! suntem alaturi de Steaua pentru ca ea este sufletul nostru si pentru ca ne place! punct! restul sunt doar vorbe goale!

 

eu recunosc ca tin cu Steaua si atat. asa ca nu fac pasiune nici pentru Rege, nici pentru Becali sau alte subiecte colaterale. important este ca noi sa castigam fiecare meci. daca tot sunteti fani pana la moarte, poate ar trebui ca toti sa va ganditi numai la victoriile Stelei si sa uitati de planurile ce pot face rau echipei!

 

inchei cu cateva idei "scurte": vezi ca la meciul cu Villareal ai intrat gratis. prin alte parti ale europei se procedeaza in mod diferit! cat despre jucatorii de 10-15 mln. pe care ii dorim cu totii, pana una alta milioanele respective sunt ale lui "oaie": nu sunt nici ale noastre si nici macar ale Regelui! jucatorii straini evita transferurile in estul europei nu din cauza lui Becali, ci din cauza modului cum se prezinta orasele, din cauza valorii scazute a campionatelor de aici, din cauza drumurilor proaste, a cainilor vagabonzi si multe altele! sigur astept insa si eu momentul cand Gigi se va decide sa investeasca sumele mentionate! pana atunci se pare ca 3 mln. pare pragul maximal azi.

jarhead21.08.2007 11:23
inchei cu cateva idei "scurte": vezi ca la meciul cu Villareal ai intrat gratis. prin alte parti ale europei se procedeaza in mod diferit! cat despre jucatorii de 10-15 mln. pe care ii dorim cu totii, pana una alta milioanele respective sunt ale lui "oaie": nu sunt nici ale noastre si nici macar ale Regelui! jucatorii straini evita transferurile in estul europei nu din cauza lui Becali, ci din cauza modului cum se prezinta orasele, din cauza valorii scazute a campionatelor de aici, din cauza drumurilor proaste, a cainilor vagabonzi si multe altele! sigur astept insa si eu momentul cand Gigi se va decide sa investeasca sumele mentionate! pana atunci se pare ca 3 mln. pare pragul maximal azi.

Vezi tu Victor ... problema este "oaie", blestemul este "oaie": strazile si orashele nu sunt mai bune in Ucraina si acolo se duc "mofturoshii" de jucatori scumpi!

Certitudine: in foarte scurt timp nu va mai exista om care sa accepte talantzii unui asemenea imbecil de patron ... scripta manent dar cu sigurantza poveshtile celor plecatzi de la Steaua cu amaraciune cantaresc mult in decizia altora ...

PAKI21.08.2007 11:28

Hagi a facut un lucru foarte bun ca nu a dat demisia.Becali si Mirel asta a vrut.Acum Hagi va veni la antrenament si Mirel va fi ca un soarecel in fata lui Hagi.Hagi trebuie sa ramane inca 2 saptaman si noi care n am stiut pana acum ce sa intampla defapt la Steaua vom afla si mai mult mizeria si planul facut de Jiji si Mirel.Asa Steaua are sansa sa scape de Jiji si Mirel dar pentru. asta avem nevoie de toti foste glori ale Stelei si Jiji si Mirel vor pleca dela Ghencea in TANK.Bul.Ghencea interzis pentruJiji.

onyx21.08.2007 11:29
Am fost impotriva puciului facut de Hagi&Co la adresa lui Piturca .

Imi placea mai mult acea Nationala a lui Piturca decat asta de acum.

Fratii Becali au fost in spatele puciului si l-au influentat pe Hagi.

Acum situatia s-a rasturnat. Piturca a batut palma cu "fratii" si are locul linistit si caldut la Nationala, iar Hagi se confrunta cu un puci similar la Steaua intretinut partial si de Piturca.

Piturca nu mai "vibreaza" pozitiv pentru Steaua de multa vreme.

Gica Popescu s-a rupt de fratii Becali, le face concurenta si colaboreaza bine cu Hagi.

Steaua e 99% in grupele Ch.League. Dinamo e 75% eliminata.

Daca Popescu devine impresar principal pentru Steaua asa cum sunt fratii Becali pentru Dinamo influenta celor din urma e afectata grav. Si poate fi sfarsitul dominatiei de 15 ani.

Reactia lui Jiji Becali este evident disproportionata si toata lumea are senzatia ca motivul evocat - Radoi la marcaj - nu este adevaratul motiv al crizei.

Daca Jiji a dat mana pe sub masa cu verii Becali sensibilizat de acestia ca-si pierd toti puterea si influenta asupra fotbalului romanesc?

Cand ma gandesc la personajul care statea la Cluj langa Becali - guzganul rozaliu, artizanul suspendarii lui Base, sfetnicul rosu si negru al lui Jiji - ma trec fiorii in privinta viitorului lui Hagi dar incep sa-mi explic asa zisa "iesire necontrolata" a acestuia.

 

Va rog sa demontati punct cu punct ipotezele de mai sus. Daca se pot demonta ... :P

 

Popescu nu mai e impresar, nu-i face nici o concurenta lui Giovani. Nici nu a rupt prietenia cu verii, toate vacantele si le face cu impreuna cu Victor Becali, Hagi si Petrescu. Popescu avea 50% din Rada si de aceea a avut un cuvint de spus la transfer.

In continuare verii refuza sa vorbeasca cu Gigi. Nu are nici o treaba Hrebenciuc cu faptul ca echipa nu-l vrea pe Hagi.

lolutza21.08.2007 11:33

E foarte trist ca s-a ajuns aici.Sunt sigura ca Hagi va mai ramane si la meciul cu Bate, va duce Steaua in Liga, nu va juca cu Radoi pe postul pe care vrea Gigi, apoi va demisiona.E pacat!Dar sunt sigura ca nu va accepta sa-l calce Gigi in picioare; are prea multa demnitate!

30deANIdeSTEAUA21.08.2007 12:03

pentru Onyx:

 

Nu ma refeream la Popescu asa ca la un impresar 100%. Ceva de genul vezi aici :

 

http://www.infoportal.ro/articol~din-sport...tml?pp_do=print

 

Nici Hagi nu cred ca se simte foarte confortabil cu Adi Ilie pe pozitia unde l-ar dori pe Popescu.

 

In plus, poate, au simtit si ei, generatia lor, ca a sosit momentul sa ajunga la putere. Poate ceva plan a transpirat. Ca prea puternica si cu iz de premeditare a fost reactia. Si faptul ca "oaie" nu o da la intors ca de obicei.

 

Se aude ca Hagi a anuntat conferinta de presa la 17.30 . Daca e asa e demisie, clar.

victor21.08.2007 12:09
Vezi tu Victor ... problema este "oaie", blestemul este "oaie": strazile si orashele nu sunt mai bune in Ucraina si acolo se duc "mofturoshii" de jucatori scumpi!

Certitudine: in foarte scurt timp nu va mai exista om care sa accepte talantzii unui asemenea imbecil de patron ... scripta manent dar cu sigurantza poveshtile celor plecatzi de la Steaua cu amaraciune cantaresc mult in decizia altora ...

 

 

vezi intai ce sume colosalem cheltuieste sahtior-ul (ca si Kiev-ul) pe jucatori de valoare medie (daca nery castillo merita 20 mln Euro, eu ma impusc). de aceea nici rezultatele lor europene nu conving! pe Kiev i-a rupt Steaua, iar shtior-ul poate usor sa nu intre nici macar in Liga! nu va imbatati cu idei! folositi mai bine vin!

 

cat despre cei plecati de la Steaua unii poate ca sunt suparati, dar NIMENI nu spune ca nu si-a incasat drepturile salariale. adica cel mai important lucru pentru un jucator!

jarhead21.08.2007 12:13

Esti incoerent ... din pacate ... succes in a te asculta si admira singur! Intorsul ca la Ploiesti si sofismele nu ajuta!

 

Mesajul de deasupra nu se citeaza in intregime

nicolaef21.08.2007 12:36

Legenda Hagi va fi vie pe veci!

Mihai si toti ceilalti stelisti prezenti pe site, hai sa facem un pariu!

Gica nu este numai cel mai mare fotbalist roman al tuturor timpurilor, el este si cel mai mare stelist. Jignirile pe care le-a primit in ultimele zile il vor intari. Saptamana viitoare va califica echipa noastra de suflet in grupele ligii. La sfarsitul sezonului 2007/2008 va castiga (impreuna cu jucatorii) campionatul. Peste doi ani va pleca antrenor la Galatasaray. Dar va ramane mereu in adulatia noastra. Intre timp, finul va aduna tonele de dispret din partea noastra. Nasul Gica va intra candva in nemurire. Mandru ca sunt stelist!

victor21.08.2007 12:46

e greu de spus daca Hagi este cel mai mare stelist! ? in mod sigur insa este stelistul cel mai bine platit in Romania! ce pacat ca nu au si altii aceasta "onoare"!

 

personal m-as fi asteptat ca la cat de mare stelist este sa ne antreneze pentru "un EURO"! oricum se dovedeste ca si legendelor le place sa treaca pe la casierie, indiferent daca argintii vin de la "nemernicul oaie"!

 

poate parea malitios comentariul, dar ma amuza felul disperat in care se arunca unii in apararea lui Gica, cand de fapt el e bine mersi! lasati-l pe Rege linistit, ca el stie ca banii se castiga greu cand lucrezi la patron! cand vrei bani multi. mai trebuie si putina umilinta! principiu valabil oriunde, oricand si pentru oricine!

garrumature21.08.2007 12:57

Mai oamenilor care sariti repede cu gura sa-l aparati pe Hagi.Poate ca Hagi a fost un mare jucator da` in momentu` asta nu e un mare antrenor!Nu l-ati vazut si in meciul cu CFR cum l-a impins brutal pe zaharia ca sa intre in teren.Nu vedeti cum joaca Steaua acum?Uitati-va pe youtube cum juca Steaua in era Olaroiu si cum joaca in era Hagi.O fi fost Gigi implicat in formarea echipei insa Steaua atunci juca spectacol si o facea foarte bine.Atunci stia sa atace si nu avea meciuri fantoma cum are in era Hagi.Si apropo taranilor pacat ca nu va uitati la emisiuni pe sport.ro.Gigi a fost la emisiune si a spus ca i-a dat voie lui Olaroiu sa plece ca sa ii indeplineasca visul lui Hagi pentru ca de fiecare data cand mergeau finul lui` Gigi si Hagi la nunta ei stateau tot impreuna si vorbeau de Steaua numai, si acest lucru a ajuns si la urechile lui Gigi.Asa ca nu va grabiti sa il faceti pe Gigi dictator si pe Hagi erou pentru ca Hagi nu e bun de antrenor!Uitati-va ce a ajuns Steaua.Nu poate bate o ecihipa modesta cum este bate borisov.Unii vor zice ca atacul lipseste la Steaua insa priviti cum joaca toata echipa!.Steaua nu stie ataca.Si oricum stiti cu toti ca vreti ca Hagi sa plece adanc in sufletele voastre pentru ca toti stim ca Hagi o va distruge pe Steaua daca ramane antrenor.Generatia Dica-Radoi se va stinge si nu vom putea profita de acesti mari fotbalisti.

vanfootball21.08.2007 13:04

Tu chiar nu intelegi ca nu e vorba de Hagi? Aici deplangem situatia in care a ajuns Steaua: sa bage jucatorii in teren un cioban analfabet, care, intre timp, mai injura cate o glorie stelista (ca e Boloni, ca e Hagi sau cine-o mai fi).

 

"Uitati-va pe youtube cum juca Steaua in era Olaroiu si cum joaca in era Hagi."..."Steaua atunci juca spectacol si o facea foarte bine". :))) Tu ai intrat aici sa faci misto?!

 

Lasa-ne cu inimosul Becali, care indeplineste el vise, mai ceva ca la Surprize Surprize. L-a pus pe Hagi pentru intra in gratiile suporterilor. Nu mai inghititi tot rahatul servit de tolomac!

Le reseau pansant21.08.2007 13:11
oricum se dovedeste ca si legendelor le place sa treaca pe la casierie, indiferent daca argintii vin de la "nemernicul oaie"!

 

poate parea malitios comentariul, dar ma amuza felul disperat in care se arunca unii in apararea lui Gica, cand de fapt el e bine mersi! lasati-l pe Rege linistit, ca el stie ca banii se castiga greu cand lucrezi la patron! cand vrei bani multi. mai trebuie si putina umilinta! principiu valabil oriunde, oricand si pentru oricine!

 

 

sincer aici am si eu o problema pe care nu am vrut sa o spun si pe care nu cred ca pot sa o inteleg vreodata. Cum se face ca venirea lui Hagi la Steaua a fost mult conditionata de niste sume de bani, de cat va avea prime si de salariu, asa nu pot sa inteleg niciodata de ce pana si Hagi, atat de bogat pune niste conditii financiare ca sa revina la echipa pe care o iubeste. In fond daca este stelist adevarat si ar fi venit cu sufletul banii nu ar fi contat.

 

A doua problema care ma deranjeaza enrom este santificarea si demonizarea lui Hagi, sunt super satul de tot felul de comparatii, de crearea unei aure a lui Hagi, de faptul ca de fiecare data pe langa nume trebuie sa gasesti si 2,3 epitete (de multe ori nejustificate) care sa amplifice realizarile sale. Nu vreau sa neg ca a fost un mare sportiv, dar totusi putina normalitate ar fi binevenita, sa nu uitam ca si Hagi este om, si el injura, scuipa, are draci, da cu pumnii, gesticuleaza, se revolta, stiu ca nu este Rege pentru comportamenul din viata civila ci pentru exempul de sportivitate dar totusi exageram prea mult in comaratii inutile, in epitete bombastice si in personificari fara echivalenta in realitate.

 

 

Cred cu tarie ca la fel cum a venit cu sufletul la Steaua in aceiasi maniera a venit si cu portofelul.

victor21.08.2007 13:17

tolomacul are bani! iar Steaua are nevoie de banii lui! cu banii tolomacului se angajeaza jucatori, se platesc antrenori, se instaleaza nocturna si tabela, se pun scaune, se reface gazonul si multe altele!

 

c-asa-i in viata: tolomacul plateste! iar smecherii cand nu il iau la misto, fac filozofie de cismigiu si cheama la lupta??!! sigur, ar fi de preferat ca tolomacu' sa nu fie totusi atat de nebun!

 

cred ca acum Oli e mai bun ca Hagi, dar in orice caz Gigi a facut bine ca i-a oferit o sansa lui Gica. mai departe fiecare trebuie sa stie cum isi gestioneaza "sansa"! cu noroc, Gica ar putea ajunge si un mare antrenor, dar acum e evident ca inca bajbaie! sa mai vedem.

«12346»