FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pentru Gica

«13456»
onyx21.08.2007 23:20

Eu te intreb,de ce dupa 7 meciuri din care 5 vic si 2 egaluri,ar trebui sa-l culpabilizez pe Hagi?!Daca la asa rezultate,este pus la zid...nu vreau sa-mi imaginez de ce ati fi in stare daca ar avea o serie de 3 infrangeri...

Hagi nu a demonstrat nimic!?Cate ocazii a avut Hagi sa arate ce stie in ale antrenoratului?!

Dupa parerea mea,sub conducerea lui Hagi,nationala a jucat cel mai frumos fotbal din 94 incoace.

A fost singurul care a "platit" pentru necalificarea cu Slovenia...in timp ce alde Sandu si mitica,continua sa fie in functii de conducere a fotbalului romanesc,continuand a ne explica,cat de corecti sunt ei si ce campionat tare avem....

Experienta Galatasaray,cu o echipa mult mai slaba decat fenerbahce ,ca si jucatori..a terminat pe 2 in campionat si a castigat Cupa Turciei=realizare.

Bursaspor- sa ai rezultate cu bursaspor,tre sa ai lampa lui aladin....e ca si cum ai cere lui hizo,sa ia campionatul cu Ceahlaul...ce zici,il ia?!:D

Poli Aek Timisoara - dupa un inceput bun,echipa a picat...momentan,banii lui Iancu,nu au avut efect sub nicio "domnie" ca a fost vorba de Olaroiu,Hagi.

Goian e cel mai fomist jucator de la Steaua,nu-l mai satura banii....e de notorietatea afirmatia acest "vreau sa merg in strainatate,sa fac lovele"(reproducere aproximativa) Cum sa dai randament daca te gandesti DOAR LA LOVELE....al naibii de manele...

Lasati-l pe Hagi sa-si faca treaba,in iarna tragem linie si vedem daca merita sau nu ,sa antreneze Steaua.

[/quot

 

Aceeasi echipa "slaba" a Galatei, fara fotbalistul nr 1-Riberry, si fara batrinii lui Hagi a luat titlul peste un an.

E absolut normal ca jucatorii sa-si doreasca sa joace afara, pe bani mai multi. Tu nu ti-ai dori sa cistigi de 5-10 ori mai mult pentru munca pe care o faci acum? De ce Tamas, Ogararu, Sergiu Radu si Vald Munteanu sa cistige 700-1 mil pe an si Goian 2 sute? Sau crezi ca Raul, Totti, Maldini, Zaneti si alti jucatori simbol stau la cluburile lor din dragoste? Imi vine in minte o declaratie a lui Puyol din urma cu doi ani, cind a spus ca pentru el nu conteaza numele echipei la care joaca, ci doar cine-i da mai mult. A spus ca daca Real ii ofera mai mult s-ar duce imediat, pentru ca asta inseamna ca este mai apreciat la Madrid decit la Barcelona.

onyx21.08.2007 23:28
onyx, macar, MACAR pentru Hagi, tot tamtamul asta trebuia facut pe la spatele presei! chiar nu era nevoie de asa ceva! din vorbele tale, parca ii tii partea lui Becali, si imi pare greu sa cred...

 

putea foarte bine sa discute asta in privat...dar unde mai e audienta pentru domnul Becali?

 

imi pare greu sa cred ca jucatorii chiar nu se inteleg cu Hagi...tot o limba vorbesc, tot romani sunt...tot fotbalisti au fost...tot mi se pare ce e ceva putred la mijloc...

 

am citit ieri un editorial in gsp, cum ca un jucator de fotbal cand simte ca nu da randament pe un post se duce intai la antrenor...dar Radoi se pare ca se duce intai la Becali...acum intrebare...de ce o sa ramana Radoi mereu la Steaua? pentru ca in afara nu o sa faca asta in veci (doar daca nu cumva o sa cumpere Becali clubul respectiv). imi pare rau, ca am ajuns la parerea asta despre Radoi, dar in ultimul timp e sluga lui Becali, iar in teren a scazut mult de tot!

 

m-a surprins totusi declaratia lui muresean:diferenta dintre Becali si Hagi: Becali are palat dar nu este rege, in timp ce Hagi desi nu are palat este rege!

 

si daca tot vrea Becali sa alcatuiasca el echipa, atunci sa-l puna pe Argaseala antrenor...si gata cu atata circ!

 

pacat :(

 

Nu-i tin partea lui Gigi, le tin partea jucatorilor. La fel as proceda si daca ar fi tata sau frati-miu in locul lui Hagi. Nu e de ajuns sa vorbesti aceeasi limba sau sa fi fost fotbalist pentru a fi un antrenor bun. 90% din antrenorii din lume au fost fotbalisti si vorbesc aceeasi limba cu elevii lor. Iti repet si tie, aici nu e vorba doar de Radoi, e vorba de toata echipa.

cosmo_krmr21.08.2007 23:28

L-a facut muci Trucescu, Bravo!!!

FireQ21.08.2007 23:53
Nu-i tin partea lui Gigi, le tin partea jucatorilor. La fel as proceda si daca ar fi tata sau frati-miu in locul lui Hagi. Nu e de ajuns sa vorbesti aceeasi limba sau sa fi fost fotbalist pentru a fi un antrenor bun. 90% din antrenorii din lume au fost fotbalisti si vorbesc aceeasi limba cu elevii lor. Iti repet si tie, aici nu e vorba doar de Radoi, e vorba de toata echipa.

 

stiu ca nu ii tii partea lui Gigi, dar nu mi se pare corect fata de Hagi, care este un simbol al Romaniei, sa fie tratat in halul asta! si chair de avea infrangeri pe linie si l-ar fi bagat pe Radoi in poarta si tot nu merita asta!

 

stiu ca Hagi nu are inca rezultate ca antrenor, dar il simt capabil dar are nevoie de sustinere....insa este egala cu zero din moment ce ne plangem la marele patron. Ca selectioner a fost gresala lui, dealtfel si cu Galata...intai incepi de jos, apoi faci pasi mai mari....

 

pei pe tine daca te angajeaza sofer cineva, si la un moment dat iti zice patronul, pleaca de pe loc dintr-a cincea? ce ai face? sau esti bucatar si vine Becali sa iti zica ... de ce faci ciorba asa si nu o faci cu pietre? te-ai simti foarte bine nu?

 

dar Radoi mereu a avut un cuvant de spus impotriva antrenorului...vezi Zenga, vezi cazul Olanda cand a fost suspendat...mie deja nu mi se mai pare un jucator emblematic pentru Steaua, incep sa cred ca nu merita tricoul...pentru mine este sluga nr.1 a lui Becali.si probabil el va fi viitorul antrenor al Stelei...pe viata bineinteles!

 

si imi spui tu mie ca daca tatal tau ar fi antrenorul pe care l-ai angajat, l=ai face cu ou si otet in toata presa?? imi pare rau dar nu te cred!

 

inca odata pierdem (pentru a cata oara?!)

ThereauRistul22.08.2007 00:11
Sa inteleg ca tu vezi meciurile Stelei din rezumate pe youtube ?

Poate ne explici si noua cum poate ataca Steaua si sa faca scor fara atacanti, sau poate ii reprofilam pe Goian si Banel, asta chiar ar fi o solutie. :P

Daca NU vrei sa intelegi ca jj este cea mai mare molima care a lovit Steaua este treaba ta, poti sa il pupi in dos cat vrei, multi dintre voi habar nu au ce este Steaua, credeti ca a aparut prin 2004,2005 iar Radoi, Dica sunt masura absoluta a performantei.

Este aproape incredibil cum poate o personalitate ca Ion Alecsandrescu sa fi activat la acelasi club la care acum este patron,antrenor,psiholog, ufolog, circar JJ, Doamne ce bafta pe noi !

 

JJ TE IUBIM

VINO-NCOA SA-TI DOVEDIM!

 

Tembeli ca voi nu au ce cauta in Templu, mars pe camp, la agricultura.

 

P.S. Chiar daca Hagi va pleca, eventual dupa calificarea in CL, este de datoria noastra sa-i scandam numele in fiecare meci, cat mai mult din meci.

Sangele apa nu se face. Gloria nu se sterge cu buretele.

 

RESPECT PENTRU VALORI

RESPECT PENTRU CULORI

PENTRU Steaua NE DAM VIATA !

-----------------------------------------

perfect de acord...pe Hagi trebuie sa-l sustinem noi cat putem..e randul nostru sa-i demonstram cat il iubim..Hagi e foarte sensibil ...daca vrea sa plece ,sa demisioneze,propun o manifestare de simpatie pro Hagi...la cantonament,la el acasa,la"oaie".la stadion...oriunde.....acum imi vin minte versurile imnului cantat senzational pe " anfield"When you walk through a storm

hold your head up high

And don't be afraid of the dark.

At the end of a storm is a golden sky.....and you'll never walk alone..great king!!

qnzny8122.08.2007 00:27

la orice ma asteptam numai la asta nu .insa de la Becali te poti astepta la orice ,un incult total fara lipsa de respect fata de suporteri sau antrenorii echipei .insa de la ''simbolul '' Mirel........................

imi pare rau mirele insa niciodata nu vei putea fii peste Hagi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sa speram ca Hagi va califica echipa in grupele C.L. si apoi mai vedem .dar si asa il imbogateste pe incultul si avarul nostru patron .insa nu va intristati frati stelisti daca Hagi va pleca se pare ca va reveni ''super -antrenorul '' secolului oliiiiiiiiiiii.credeam ca am scapat de ciuma asta insa ..................

rosualbastru22.08.2007 00:45
-----------------------------------------

perfect de acord...pe Hagi trebuie sa-l sustinem noi cat putem..e randul nostru sa-i demonstram cat il iubim..Hagi e foarte sensibil ...daca vrea sa plece ,sa demisioneze,propun o manifestare de simpatie pro Hagi...la cantonament,la el acasa,la"oaie".la stadion...oriunde.....acum imi vin minte versurile imnului cantat senzational pe " anfield"When you walk through a storm

hold your head up high

And don't be afraid of the dark.

At the end of a storm is a golden sky.....and you'll never walk alone..great king!!

 

e extraordinar!

ce ar putea sa faca suporterii Stelei?

sa-l sustina pa Hagi pana la capat in ciuda lui Gigi, a lui Mirel, a oricui.

pentru ca Hagi nu merita sa fie murdarit in halul asta.

bun sau rau, e mai stelist ca toti de la Steaua de azi.

copiii ce intra azi pe forum si-si dau cu parerea despre Hagi si situatia creata crezand ca Steaua a inceput cu Radoi si Dica, nu l-au vazut pe Gica jucand pentru Steaua, nu stiu ca a zburat la Bucuresti de la Istanbul sa apere clubul terfelit atunci de Lucescu sr.

da, Hagi nu e cel mai bun antrenor pentru Steaua. poate. desi deocamdata rezultatele il confirma. dar decat sa vina Oli inapoi, prefer sa vad un stelist dedicat la echipa. pentru ca strain-cea mai buna varianta pentru Steaua- nu cred ca se poate. ciobanul de Gigi vrea sa comande tot, si asta e prea mult.

Din partea mea, departe de casa de care mi-e dor, departe de templul fotbalului ce-mi farmeca visele, departe de echipa ce-mi da fiori doar la auzul numelui ei, departe de toate acestea doar fizic, si mintea si inima si sufletul sunt alaturi de Steaua, de Hagi si de suporterii ei adevarati! si de rosu si albastru!

Cu Steaua Pana La Moarte!

YOU WILL NEVER WALK ALONE!!

never!

excon22.08.2007 04:57
poate trebuia sa-l "dispretuiti" pe Mirel atunci cand si-a rupt picioarele in teren pentru Steaua si deci implicit si pentru noi spectatorii. trebuia sa-i "urati de bine" in lungile luni cand statea pe paturile spitalelor, intrebandu-se daca va ma juca vreodata! atunci trebuia poate sa-i spuneti ferm si raspicat: "Esti un prost bai Mirele! Nu merita sa pui capul la bocanc de atatea ori in luptele Stelei, nu merita sa pui osul pentru noi care te uram si te dispretuim!"

 

ce conteaza ca pentru Steaua de azi Mirel este un simbol, cel putin cum era in trecut Lacatus? daca e finu' lui oaie, da-l masa, trebuie sa plateasca?! ce ne facem insa ca in relatia cu Regele mai sunt si alti jucatori care sunt nemultumiti? Dica, Neaga, Goian, Marin,... niste nemernici, niste Iude vandute lui Becali! sa pornim la lupta fratilor: sa-i injuram si pe ei! iar apoi, mandri si infierbantati, sa ne injuram si intre noi! Forza Steaua!

 

o fi Gigi un tugulan, dar nici noi suporterii nu suntem mai breji! as zice: ba chiar dimpotriva!

 

Radoi a fost un jucator foarte bun... DAR... devine din ce in ce mai mult DOAR finul oierului.

Cat despre faptul ca Radoi este pentru Steaua de azi un simbol cel putin cum a fost Lacatus.... imi vine sa rad cu lacrimi... :) Daca nu era finul oierului Radoi ar fi plecat de mult dar lui ii convine cum stau lucrurile. Vrea sa fie sef. Sa ne fereasca Dumnezeu sa ii vina vreo idee sa antreneze el Steaua. sunt ferm convins ca ar fi numit antrenor instantaneu.

Inca mai scriu numele lui Radoi cu litera mare..... pentru cat timp.... depinde de el.

FortuneTeller22.08.2007 05:23

Este absolut ireal!!! Nu, nu este ireal scandalul in sine si nici balacareala lui Becali, ci faptul ca INCA mai sunt romani care cred ce zice acest specimen. Acest bisnitar ajuns ciocoi este un manipulant versat, el pune vorbe in gura altora pentru a-si justifica actiunile personale. Becali traieste din conflicte, precum un vampir ce-si trage energia din disperarea celor care pun suflet. Nu stiu daca Hagi e mare antrenor, sau daca Hagi se poarta urat cu jucatorii, etc. Dar stiu sigur ca Becali e in conflict permanent cu antrenorul Stelei, indiferent de numele lui: Piturca, Zenga, Protasov. Care erau problemele cu acestia, nu stiau nici ei nimic? Sau poate jucatorii s-au dus sa reclame ceva si in trecut? Greu de crezut! Este de apreciat declaratia lui Dica, cum ca de fapt n-au fost sa reclame nimic, ci de fapt chiar Becali i-a chemat sa discute de rezultate. Deci precum in bancurile cu Radio Erevan a fost, da' n-a fost exact ce ne baga pe gat Becali. Multi se grabesc deja sa-i calce in picioare pe Radoi sau Goian, dar pe ce baza, pe baza declaratiilor ragaite ale marelui conducator? Becali are nevoie de acest scandal nu pentru Steaua, ci pentru a sta pe prima pagina a ziarelor. Miza este Romania, iar Becali si trupa sa de animatie folosesc Steaua in mod barbaric pentru a proiecta o imagine de lider carismatic si decisiv, capabil sa conduca cu mana de fier, un tip simplu si fara educatie dar care se pricepe la toate, inclusiv la fotbal, si de aceea devenit miliardar, si totusi religios si filantrop. Recunoasteti poza? Da, este vorba de imaginea din subconstientul romanului sarman de peste 40 ani, sufocat de probleme zilnice si in tacere regretind epoca lui Ceausescu. Acestui segment de populatie majoritar se adreseaza Becali si trupa sa, si probabil va fraieri multi la vot. Problema insa este ce lasa in urma, caci cu ideologii relativ similare Ceausescu, Hitler sau Napoleon si-au naufragiat tarile cu brio. Dar ce mai conteaza asta pentru cei care gandesc precum Becali sau Ceausescu, in definitiv noi ceilalti nu stim niciodata nimic, suntem doar niste prosti care avem norocul sa fim condusi de asemenea lideri mareti. Nu Hagi in sine este problema, cum n-a fost nici Elton sau Bostina, ci doar scopul de a fi pe prima pagina intr-o anumita ipostaza. Nu stiu cati oameni realizeaza acum pericolul extrem pentru Romania pe care il reprezinta Becali, intr-un fel este un pericol mult mai perfid si mai mare decat Vadim in urma cu 3-4 ani. Acest ipocrit poate arunca Romania intr-o confruntare inter-etnica deschisa, poate falimenta definitiv economia si mai ales poate distruge orice urma de speranta intr-un viitor mai bun. Dupa parerea mea singura solutie este sa-i lasam stadionul gol (stiu, doare enorm sa scriu asa ceva!), sa nu-l mai urmarim la TV, sa-l ignoram, sa nu-i cumparam produsele, SA-I CONVINGEM PE CEI DIN JUR DE ACEST PERICOL si implicit sa-i dam peste nas la alegeri, sa-l actionam in judecata pentru orice derapaj verbal. Lista e deschisa tuturor si nu e o gluma, e lupta pentru un viitor normal.

dida2good22.08.2007 05:49

Ai mare dreptate omule! Oricum e un imbecil Becali asta!

Imi pare rau de Hagi, desi nici eu nu-l consider un mare antrenor, dar asta nu inseamna ca nu poate si ca trebuie calcat in picioare de o vita de om!

Incepuse sa-mi placa de Gigi mai ales dupa ce se certase cu vadim si , sincer mi s-a parut mult mai cumpata de cat nebunul alalalt.Mi-am zis:'uite ba, si-a revenit Gigi, a inceput sa invete sa se comporte si sa gndeasca mai bine!'

Dar acum cred ca de fapt n-a avut el timp sau chef de cearta!

Zilele astea, insa ,si-a dat de tot cu firma in cap !

E clar ,pe langa faptul ca are ceva la mansarda, e si prost!Dak asculta de altii, de ce dracu' nu-i angajeaza p'aia antrenori si manageri?a?

Inseamna ca e usor de manipulat de oricine , ca are o minte de copil ,o gandire primitiva!

Cand era Zenga asculta de altii-Piturca , a fost Oli, asculta de Hagi ; acum e Hagi asculta tot de altii, chiar nu-si da seama ca il *** altii cum vor ei?Ori isi revine ,ori sa se duca dracu de aici!!!

Mafia22.08.2007 06:40

Atata scandal pentru Radoi.Mie unu nu imi mai place cum joaca.Stie doar sa fak K1 pe teren.Cat despre Gigi se dovedeste din nou ca e prost.Imi pare rau de Hagi pentru ca are potential.Sper ca totul s arevina la normal

solo22.08.2007 06:52

Ma tem ca toate parerile noastre favorabile lui Gica, manifestarile de simpatie la meciuri sau diverse alte ocazii, nu ii vor fi de ajutor. Dimpotriva, ele nu vor face decat sa-l inversuneze pe patron, constatand ca popularitatea si admiratia adresata antrenorului le intrec cu varf si indesat pe cele de care credea el ca se bucura. Asta, insa, nu inseamna ca suporterii adevarati trebuie sa renunte in a-si exprima ferm pozitia de sustinere a lui Hagi, cel putin in acest caz. Cu timpul, daca rezultatele nu vor fi pe masura asteptarilor si nici jocul echipei nu ne va incanta, si el va trebui sa dea socoteala. Orice antrenor care porneste o munca de reconstructie la o echipa trebuie sa beneficieze de o perioada de gratie, care poate merge pana la ani... Unui antrenor i se (sau si le) fixeaza obiective pe termen lung: titlul, daca se poate si cupa, o buna prestatie in Europa, si nicidecum postul pe care trebuie sa evolueze un jucator sau altul.

In acest moment cred ca rezolvarea cazului ar trebui sa vina de la jucatorii Stelei. Daca nu vor lua atitudine de sustinere a antrenorului, cel putin cativa din componentii lotului, si anume cei mai reprezentativi, toate zbaterile noastre si a unei parti a presei vor fi zadarnice. Si in primul rand Radoi, daca are caracter, trebuie sa-si precizeze pozitia. Nu-l poate obliga nimeni sa-l indrageasca pe Hagi, dar trebuie sa iasa in fata si sa spuna el, deschis, daca ceea ce i se pune in gura de Becali sunt, intradevar, opinia si spusele sale!

neli22.08.2007 07:06

fratilor ! treziti-va ! Hagi nu-i un antrenor mare, a fost ca fotbalist (tot respectul) are un caracter urat ati vazut ce a facut cu zaharia la meciul cu clujul, asa sau poate mai rau face cu jucatorii in vestiar, sa fim cinstiti nu-i cu mult mai ..... decat Becali, hai sa fim seriosi si corecti nu-i de Steaua (ca antrenor) avem pretentii mai mari, totul il depaseste, concurenta este asa de mare in fotbal ca avem nevoie de un profesionist si un om care sa aduca linistea in vestiar.

Dragoshel22.08.2007 07:17

nu cred ca il depaseste, a prins ceva experienta pana acum. Partea mai urata la el este ca el momentan este "disperat" dupa victorii, vrea rezultate, a si spus-o lasa frumusetea in joc pentru rezultat. Pentru el asta conteaza, vrea sa urce, sa ajunga mai sus... Daca vom trece de Bate, cred ca se va mai schimba in bine. Imi place foarte mult atitudinea de acum, cand este in "conflict" cu Jiji. Nu ii raspunde cu aceeasi moneda, altul se lua cu el la cearca, parasea echipa. Hagi este prea mult indragostit de Steaua pentru a face asta, mai ales acum cand noi, suporterii il sustinem.

stelaru22.08.2007 07:28
fratilor ! treziti-va ! Hagi nu-i un antrenor mare, a fost ca fotbalist (tot respectul) are un caracter urat ati vazut ce a facut cu zaharia la meciul cu clujul, asa sau poate mai rau face cu jucatorii in vestiar, sa fim cinstiti nu-i cu mult mai ..... decat Becali, hai sa fim seriosi si corecti nu-i de Steaua (ca antrenor) avem pretentii mai mari, totul il depaseste, concurenta este asa de mare in fotbal ca avem nevoie de un profesionist si un om care sa aduca linistea in vestiar.

 

In sfarsit mai e cineva cu capul pe umeri. Hagi, te iubim, dar vremea ta a apus de cand ai fost selectioner.

vanfootball22.08.2007 07:38
avem nevoie de un profesionist si un om care sa aduca linistea in vestiar.

 

Pai Gigi e acel om.

greenyes22.08.2007 07:46
Miza este Romania, iar Becali si trupa sa de animatie folosesc Steaua in mod barbaric pentru a proiecta o imagine de lider carismatic si decisiv, capabil sa conduca cu mana de fier, un tip simplu si fara educatie dar care se pricepe la toate, inclusiv la fotbal, si de aceea devenit miliardar, si totusi religios si filantrop. Recunoasteti poza? Da, este vorba de imaginea din subconstientul romanului sarman de peste 40 ani, sufocat de probleme zilnice si in tacere regretind epoca lui Ceausescu. Acestui segment de populatie majoritar se adreseaza Becali si trupa sa, si probabil va fraieri multi la vot.

 

E marioneta celor din jurul sau, sfatuitorii lui de taina, alora le trebuie sfaramat capul ca la potarnichi, pentru ca sunt niste jigodii care se folosesc de becaliot ca sa puna mana pe tara si o sa fie vai de noi atunci. Daca astia nu dau doi lei pe Gica Hagi unul dintre simbolurile noastre, datorita caruia stiu strainii de unde vii, pe restul oamenilor nici atat. Si cand mai pui ca jijiotul e incurcat cu toti mafiotii Romaniei, vai de noi si de viitorul tarii.

 

Off, cand jijiotul a vrut sa cumpere Steaua, Hagi s a luptat cu el cateva saptamani, parca stia el ce stia, dar cum necum a renuntat, cred ca a avut un dram de incredere in marioneta asta, si acum asta ce face, exact ce a prezis Hagi atunci, distrugee Steaua!!!!

 

Cum ai spsu si tu, majoritatea oamenilor care nu au decat grija zielei de maine sunt prada usoara pentru hienele astea, dara daca stai bine sa te gandesti ca jijiotul sunt toti din politica romana, numai ca astia cica ar avea mai mult tact, nu se dau in spectacol ca asta dar in rest in ii doare undeva de tara asta.

 

Off Doamne!!!!! Forzaa Steaauaaa!!!!!! Putere Gica!!!!!

greenyes22.08.2007 07:55
fratilor ! treziti-va ! Hagi nu-i un antrenor mare, a fost ca fotbalist (tot respectul) are un caracter urat ati vazut ce a facut cu zaharia la meciul cu clujul, asa sau poate mai rau face cu jucatorii in vestiar, sa fim cinstiti nu-i cu mult mai ..... decat Becali, hai sa fim seriosi si corecti nu-i de Steaua (ca antrenor) avem pretentii mai mari, totul il depaseste, concurenta este asa de mare in fotbal ca avem nevoie de un profesionist si un om care sa aduca linistea in vestiar.

 

Frate, abnuiesc ca ai o varsta foarte frageda, ti nici macar nu observi esenta problemei, iar la faza ca Hagi nu a demonstrat ca e mare antrenor as vrea sa vad si eu pe cine demonstreaza anumite calitati in nici mai putin de o luna (perioada de cand Hagi e implicat in meciuri oficiale), dupa judecata ta toti studentii care se angajeaza ar trebui dati fara dupa o luna ca nu au demonstrat nimic.

 

O fi avand Hagi lacunele lui dar nimeni nu poate spune in momentul acesta cat de antrenor este Hagi sau nu, o anliza a jocului echipei dupa doar o luna de meciuri oficiale este absurda, iar cand te gandesti si la ce jucatori are, cand Hagi spunea ca are nevoie de un atacant valoros si un mijlocas ofensiv jijiotul ce facea????? Si dac analizezi si declaratiile lui vezi ca se face singur de cacao, ca a fost de acord ca Hagi sa faca tot ce poate cu echipa actuala si apoi o sa i cumpere, EL o sa i cumpere, adica IOOOO, doi jucatori de milioane de euro ca sa l faca ;are antrenor, vai de noi, spurcatule!!!!!!!!!!

 

Nu mai vorbiti aiurea copilasi, voi nici nu stiti ce inseamna Steaua si Hagi pentru Roamania!!!!

Si din pacate nici nu intelegeti ce inseamna jijiotul, marioneta aflata in mainile altora la fel de tampiti si fara scrupule ca el!!!!

 

Putere Gica!!!!!

steado22.08.2007 07:57
...nu stiu cum puteti sa acordati incredere nelimitata antrenorului Hagi, care nu a demonstrat nimic inca si nu unor oameni care au pus bazele echipei de azi; chiar nu va inteleg! Sunteti gata sa-i renegati pe Dica, Goian, Radoi cand poate oamenii chiar au dreptate.

 

E o chestiune de principii.Indiferent care ar fi situatia, cat de bun sau prost antrenor ar fi Hagi, jucatorii nu au autoritatea sa judece si critice modul in care antreneaza Hagi.Chiar daca ceva nu le-ar conveni, acest lucru ar trebui sa-l discute exclusiv cu Hagi, nu sa devina public (prin intermediul patronului).Hagi a spus aseara ca el nu va judeca si comenta niciodata pe cei de deasupra sa.Ar trebui ca jucatorii Stelei sa inteleaga si ei sensul acestor cuvinte, e o chestiune elementara de disciplina, care-i priveste in mod direct.Nu jucatorii l-au pus antrenor pe Hagi, deci ei nu au nici cea mai mica competenta sa-l judece.

Mi se pare absolut aberant, ba chiar m-apuca toti dracii, la ideea ca (asa cum a spus gura pacatosului) vine Radoi, Dica sau Goian sa spuna ca Hagi nu le face trasee de joc !! Adica nu e in stare el, Hagi, care a jucat atatia ani fotbal, si nu oricum, a avut atatea succese si a incatat atata lume pe terenul de fotbal, nu numai in Romania, nu e el in stare sa le faca trasee lui Dica si Neaga ! Sa fim seriosi !!

Nu vreau sa comentez calitatile de antrenor ale lui Hagi, pentru ca nu am caderea.Dar daca e adevarat ca niste jucatori care, pana una-alta, nu au demonstrat ca ar fi niste mari fotbalisti (o semifinala de Cupa UEFA nu e suficient pentru asta) au avut tupeul sa comenteze ca Hagi nu ar fi in stare sa le faca nici macar trasee de joc, atunci, sincer, dupa mai mult de 40 ani, prefer sa nu mai tin cu aceasta echipa, atata timp cat are asemenea jucatori.

Din ce in ce mai mult sunt convins ca principalul motiv pentru care sufera jocul Stelei sunt … jucatorii.Sa ne aducem bine aminte, dupa jocul spectaculos de la Kiev, care a adus putin cu jocul Stelei din vremurile bune (cand juca si Hagi !) ati mai vazut vreun astfel de meci facut de Steaua ? De atunci s-a intrat intr-o criza prelungita de forma, echipa ajungand ciuca batailor in Liga Campionilor si apoi eliminata fara drept de apel din Cupa UEFA (adica fara sa puna macar cea mai mica problema celor de la Sevilla).In campionat stiti foarte bine cu ce chin am terminat pe locul 2 si cu cata tevatura.

De ce oare, in tot acest timp au lipsit traseele minune desenate pentru Radoi, Dica & comp. ?

Sa fim intelesi, jucatorii Stelei nu sunt nici pe departe niste jucatori prosti, din contra, au reale calitati si potential de a forma o echipa buna, poate chiar la fel de buna ca cea din epoca de glorie a Stelei.Dar le lipseste ceva : MODESTIA.O stare de infatuare si blazare s-a instalat prea devreme la niste jucatori buni dar care nu au demonstrat inca mare lucru, sau mai bine zis nu au demonstrat decat foarte putin din ceea ce se asteapta de la ei.

Atata timp cat jucatorii, in primul rand, nu-si vor autoanaliza si schimba atitudinea nu se va face nimic la Steaua.Chiar daca, spre fericirea noastra, Becali ar pleca.

onyx22.08.2007 08:09
stiu ca nu ii tii partea lui Gigi, dar nu mi se pare corect fata de Hagi, care este un simbol al Romaniei, sa fie tratat in halul asta! si chair de avea infrangeri pe linie si l-ar fi bagat pe Radoi in poarta si tot nu merita asta!

 

stiu ca Hagi nu are inca rezultate ca antrenor, dar il simt capabil dar are nevoie de sustinere....insa este egala cu zero din moment ce ne plangem la marele patron. Ca selectioner a fost gresala lui, dealtfel si cu Galata...intai incepi de jos, apoi faci pasi mai mari....

 

pei pe tine daca te angajeaza sofer cineva, si la un moment dat iti zice patronul, pleaca de pe loc dintr-a cincea? ce ai face? sau esti bucatar si vine Becali sa iti zica ... de ce faci ciorba asa si nu o faci cu pietre? te-ai simti foarte bine nu?

 

dar Radoi mereu a avut un cuvant de spus impotriva antrenorului...vezi Zenga, vezi cazul Olanda cand a fost suspendat...mie deja nu mi se mai pare un jucator emblematic pentru Steaua, incep sa cred ca nu merita tricoul...pentru mine este sluga nr.1 a lui Becali.si probabil el va fi viitorul antrenor al Stelei...pe viata bineinteles!

 

si imi spui tu mie ca daca tatal tau ar fi antrenorul pe care l-ai angajat, l=ai face cu ou si otet in toata presa?? imi pare rau dar nu te cred!

 

inca odata pierdem (pentru a cata oara?!)

 

Ei le tin partea jucatorilor din calitatea de suporter, nu pot sa vorbesc din calitate de patron sau de conducator. sunt un suporter care cunoaste multi fotbalisti, citiva antrenori, si citiva conducatori si care stie cum merg lucrurile la o echipa. Dar daca vreodata mama sau tata ar fi angajatii mei, si ar gresi, i-as concedia. Asta nu inseamna ca i-as face cu ou si cu otet. Afacerile nu se fac cu sufletul.

toros22.08.2007 08:11

forzateaua fularsteau2

Nu credeam vreodata ca se va ajunge aici cu mizeriile lui JJ.

Cum poti sa injosesti un om ca Hagi intr-un asemenea hal.Nu imi pot imagina inca ce dracu'' are tampitul asta in cap.

 

Forza Steaua!

fansteaua4622.08.2007 08:12

Rãdoi pare îndrãgostit lulea de kung-fu. Dupã ce și-a înfipt crampoanele în spinãrile cîtorva adversari, cãpitanul s-a reorientat cãtre Hagi. Îi dã la gioale pe unde-l prinde, îl vrea scos din joc, pe targã.

 

N-a sesizat însã cît de mult l-a expus Gigi Becali. Confirmînd cã Rãdoi e cel care i-a cerut sã-l îndepãrteze pe Hagi, "e cel mai slab tehnician cu care am lucrat", patronul și-a smuls finul din echipamentul de joc și l-a urcat în loja de unde se fac schimbãri peste capul antrenorului, de unde se calcã în picioare orice, de unde se scuipã cãtre legendele clubului.

 

Îl vor mai iubi suporterii la fel de mult? Ei vor un cãpitan care sã fie zmeu pe teren sau un șef de trib care sã taie și sã spînzure-n club pentru cã are spatele asigurat de patron? Ce se va întîmpla dacã, de exemplu, Rãdoi face o gafã monumentalã în returul cu BATE și, din cauza lui, Steaua rateazã Liga? Cîți îl vor crede pe cuvînt cã n-a vrut sã-l lucreze decisiv pe Hagi?

 

Mirel e acum numãrul 1 pe lista preferaților lui Becali. Cum au fost, la vremea lor, Pițurcã, MM, Hagi și alții. ªi lor li se garantau prietenie pe viațã, mulțumiri veșnice și contracte nedeterminate cu Steaua. S-au bucurat o vreme de grațiile lui Gigi, apoi au scãzut brusc în ochii lui, s-au transformat în "jigodii" sau în "nepricepuți". De firea schimbãtoare a nașului sãu ar trebui sã se teamã Rãdoi. Nu-i exclus ca și el sã fie executat într-o zi de Becali. Scurt, pac-pac!

 

PS. Mirel Rãdoi e pe locul 19 într-un top al notelor primite de steliști în Gazetã pe parcursul sezonului 2006-2007. Poate nu i-ar strica sã se concentreze mai mult la fotbal și mai puțin la trasul sforilor prin club.

de Cãtãlin Þepelin

bodanelu22.08.2007 08:12

@onyx ti parte acelor jucatori care nu aveau bunul simt sa salute suporterii la sfarstitul meciului?

ti parte acelor jucatori care NU VOR SA RATEZE PRIMELE DE CL CA RAMAN PE DRUMURI????

fansteaua4622.08.2007 08:23

Stie cineva cite clase are Radoi ? Sau Becali ?

Nici nu mai intreb de Borcea , Turcu , Copos , Iancu …

Si atunci de ce va mirati de mizeria asta din fotbalulu romanesc ?

Si as avea o intrebare si pentru " ziaristi " : citi bani va da ciobanul asta , pentru un rind la ziar sau o aparitie la televizor ?

Voi l-ati facut " popular " pe bani grei …

Si atunci mai aveti dreptul (moral) sa intrebati pe Hagi (sau pe oricine) de demnitate ???????

steauafaf22.08.2007 08:37

am vazut pe aici mai multi care se luau de Hagi ca de ce antreneaza pe bani Steaua.va intreb pe voi dar Radoi de ce joaca pe bani la Steaua si inca nu pe putini?daca tot este finul de ce nu joaca si el pe gratis daca se da asa mare stelist?de ce la fiecare inceput de sezon ii este marit contractul daca tine asa mult la clubul asta?de ce nu a plecat la un club afara cand a avut oportunitatea?pentru ca stie ca fiind de partea patronului ii va fi bine si va duce o viata lunga la Steaua chiar daca in ultimul an nu mai joaca nimic.Radoi nu are voie sa ridice tonul in fata lui Hagi in viata lui,el nu a mancat atatea gratare pe cate stadioane a jucat si a facut spectacol Hagi.cand o sa aiba performantele lui Hagi abia atunci o sa aiba si dreptul sa-l judece pana atunci ciocul mic si treci la munca sluga jalnica ce esti.

si apropo azi am vazut un lucru bun dupa toate cele intamplate in ultimele zile,am vazut ca ne-a sosit autocarul mult dorit si care trebuia sa il avem de vreo 5 ani.voi stiti ceva de asta (poze etc.)?

«13456»