FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hagi isi vede de drum la Steaua

«1234510»
danimarcu19.08.2007 21:55
pe jumatate sunt de acord cu domnul Becali cu totul ca il admir pe Gica Hagi,si sunt de acord pentru ca a spus ca il va pune pe Radoi fundas la marcaj iar el nu s-a tinut de cuvant,insa Steaua a jucad demn de admirat (mai ales ca a fost in 10 oameni)cu o echipa care a spus ca se bate pentru titlu.Ca jucator este de remarcat portarul Zapata care eu consider ca a fost omul meciului

"domnul Becali"...

Bai aplaudacilor, de cand se numeste "domn" o scarnavie otravita ca asta?...

alex_sud_forever19.08.2007 22:01
mie mi se pare corect..sa il atace sincer voua va place jocul Stelei..tactica lu` Hagi i-ati-o tzie dami-o mie...

suporter de weekend ce esti care ai vazut Ghencea doar in poze, genul tau de oameni combinat cu Ciobanu distrugeti Steaua!

Da Vinci19.08.2007 22:01

Sincer,eu cred ca Hagi l-a impins pe Zaharia aflandu-se in valtoarea meciului,vazand ca Neaga o lalaie pana iese de pe teren.Asa vreau sa cred cel putin...Hagi este un om foarte nervos care deseori nu isi poate stapani reactiile,acesta poate fi numai un lucru rau in relatia lui cu jucatorii.Amintiti-va nu demult inainte sa plece la Zaglebie, a fost invitat la Fanatik si nu mai stiu exact cu cine s-a luat la harta...dar a fost josnic. :mellow:

ultras_florin2019.08.2007 22:02

Din pacate el este patronul Stelei si nu putem face nimic.

In orice club din lume patronul este cel care dicteaza lucrurile.

Pentru ce a facut pentru Steaua am tot respectul, dar trebuie sa inteleaga ca oamenii nu sunt carpe.

Wally19.08.2007 22:03

Prefer sa ma trezesc dimineata pentru a urmari meciurile Stelei la ora 11:00, dar FARA jigodie, decat sa le urmaresc la 21:45 CU jigodia la "carma" echipei!

danimarcu19.08.2007 22:03

Jiji e un infect iremediabil!

L-am certat zilele trecute pe MM pentru chestia aia cu arbitrii,dar in seara asta la Fanatik ii dau dreptate:i-a luat apararea lui Hagi despre care a vorbit foarte frumos,si l-a atacat in termeni duri pe ciobandante;

Respect si lui Adrian Paunescu,care s-a declarat a fi foarte mahnit de comportamentul oierului fata de Hagi!

S-a facut o greseala ca s-a renuntat la protestele fata de tiran, acum a inceput sa-si faca iar de cap...

 

Sincer,eu cred ca Hagi l-a impins pe Zaharia aflandu-se in valtoarea meciului,vazand ca Neaga o lalaie pana iese de pe teren.Asa vreau sa cred cel putin...Hagi este un om foarte nervos care deseori nu isi poate stapani reactiile,acesta poate fi numai un lucru rau in relatia lui cu jucatorii.Amintiti-va nu demult inainte sa plece la Zaglebie, a fost invitat la Fanatik si nu mai stiu exact cu cine s-a luat la harta...dar a fost josnic. :mellow:

S-a luat la harta cu jegul de Stefan,patronul Ceahlaului...si bine a facut

Ce ti s-a parut tie josnic?Sau nu cunosti intelesul cuvantului?...

 

Scuze moderatorilor pentru dublu post,dar la cati utilizatori sunt,credeam ca deja a mai postat cineva...

fansteaua4619.08.2007 22:05
Mi-a placut de MM , si mi-a placut de fraza aceea : " Sa stie domnul beeeeeecali ca Ochirosii se scrie intr-un singur cuvant " =)))

 

 

Sunt curios cum scria numele lui Thereau...Poate de asta l-a dat si afara ca nu putea sa ii scrie numele

tosteaua19.08.2007 22:08

Bai mai usor cu toti ... Sunt banii lui si poate sa urle ca nu-l respecta cat vrea el

Ciobanu a spus ca vrea explicatii si cam atat de ce Gica i-a zis ca da si

apoi ca ba

iar Hagi a stiut ce face nu va faceti griji ...

Nu stiu care are dreptate intre ei la tura asta .... sincer ma abtin de

la comentarii momentan

 

E ruptura vizibla intre Gica si Mirel asta e clar .. nici Dica nu cred

ca e in apele lui ... na asta e.... vom vedea.

Da Vinci19.08.2007 22:08
S-a luat la harta cu jegul de Stefan,patronul Ceahlaului...si bine a facut

Ce ti s-a parut tie josnic?Sau nu cunosti intelesul cuvantului?...

 

 

Mi se pare josnic faptul ca un om care se respecta,care vrea sa fie respectat....sa se ia la cearta..si live...cu un incompetent ca Gheorghe Stefan....Ce rost avea sa inceapa Hagi sa se certe la TV?eu vroiam sa cred ca nu e la fel ca ceilalti...ca antrenor in relatiile cu presa ma refer

ultras_florin2019.08.2007 22:09
Prefer sa ma trezesc dimineata pentru a urmari meciurile Stelei la ora 11:00, dar FARA jigodie, decat sa le urmaresc la 21:45 CU jigodia la "carma" echipei!

 

Nu cred ca ai prefera sa urmaresti meciurile Stelei de la 11:00 indiferent de cine este patron.

Din pacate majoritatea suporterilor nu sunt alaturi de echipa indiferent de rezultat.

Nicksb19.08.2007 22:10

Revolutieee !!! Afara cu oieru asta..

Respect pentru un nume ce a facut istorie in Ghencea : Hagi...

Pentru Fecali.....greata !

van_andrei200719.08.2007 22:11
CAPS, CAPS, CAPS.
Dicanul19.08.2007 22:12
Sper ca acum intelege toata suflarea stelista de pe aici de ce acum cateva luni am spus ca atata vreme cat Gigi Becali conduce Steaua, eu nu pot tine cu aceasta echipa.

Acest om a distrus simbolul Stelei.

 

Nu ne ramane decat sa protestam. Meci de meci.

Va fi teribil de greu.

Dar vocile noastre il vor ingenunchea.

Si nu-mi spuneti : "dar cine sa vina?"

 

Mai bine in B decat cu acest individ in Ghencea.

 

Ce mizerie !

 

Mi-e scarba !

Ai perfecta dreptate! Mai bine in B de la ora 11, decat in mizeria asta. Trebuie sa venim pe stadion sa protestam. DAR... ce este si mai grav este faptul ca in momentul de fata acest infect pe nume George Becali poete sa faca absolut orice vrea el cu aceasta echipa. NOI nu mai avem o STEA! Simt o dezamagire in suflet. Nu am cuvinte. Eu vreau Steaua mea inapoi!!! Pana acum 2 ore eram in stare de orice pentru Steaua. DAR acum incep sa cred ca Steaua nu mai e ceea ce credeam eu ca este. Sa jignesti un om ca Hagi, un stelist ca Hagi este ceva incredibil. Dar vad ca apar unii si spun ca l-a impins pe Zaharia si ca asa se poarta cu toti. Cautati motive. Era stres, era nervos. Tot timpul a vorbit frumos de jucatori. Sa nu credeti ca l-au lucrat Neaga, Dica. IN primul rand pe Neaga el l-a sustinut cand il critica "mizeria".

 

Pentru mine Hagi a fost, este si va ramane un idol. Este si el om. Mai greseste, DAR manifestarile lui de la goluri demonstreaza ca este STELIST. Hagi va pleca 99%. Eu asa as face. Imi doresc sa plece pentru el. Sa vina Florin Marin sau Viorel Hizo sa le faca echipa "mizeria". Nu mai pot. Acum va incepe sfarsitul pentru Steaua.

 

...

 

TRUP SI SUFLET PENTRU CULORI!!!

MegaMan19.08.2007 22:12

Hagi nu merita sa fie tratat asa.Steaua ar trebui sa scape de vedetele care il sapa si nu joaca nimic (Radoi,Dica si Neaga).Daca vreti va aduc aminte ce a declarat Radoi cand a auzit ca Hagi va fi antrenor la Steaua:"Da?Mai vedem daca e asa sau nu."Deci de la inceput nu l-a vrut.Apoi tot ei incep sa se planga ca nu inteleg nimic din ce le cere Hagi.Dar ce,fotbalul e matematica sa nu il poti intelege.Daca te consideri jucator de valoare trebuie sa sti ce e o pasa scurta nu trebuie sa ti-o deseneze,sau pentru Dica ce e aia stop la minge.De Neaga sa nu mai vorbim.El ar trebui sa invete cum se joaca fotbal in Romania pentru. ca in Coreea fotbalul se joaca altfel(dai mingea peste toata echipa si intra in poarta pentru. ca aia nu depasesc 1,5m).Am vazut multe filmulete cu antrenamentele Stelei si se vedea clar cum le explica si de cele mai multe ori chiar le arata el.Ce vor mai mult?

Eu nu pot sa imi explic cum un cioban prost a ajuns sa fie specialist in fotbal dupa ce chiar el a declarat ca nu se pricepe la acest sport.Acum si-a facut o imagine cu Steaua,si-a facut partid,ce naiba mai cauta la aceasta echipa.Sa mearga la Buzau ca si acolo da indicatii tactice.Apropo:Pana sa se bage la echipa aia,saracii au castigat si ei un meci.Cand a aparut marele tehnicean au luat bataie de nu mai stiau cum ii cheama.Deci asa tehnicean bun e ciobanu asta prost.Eu ii recomand o meserie pe care ar face-o cu succes:degustatr de ****.

Hagi bagati P**A in el cioban si cautati o echipa unde esti lasat sa lucrezi si unde vei putea face performanta.In momentul de fata la Steaua nu se poate.

 

Formula de start cu care Steaua va face performanta in acest sezon:

Cernea-P.Marin Goian Radoi Nesu-Nicolita O.Petre Lovin Croitoru-Dica Neaga

 

Daca va pleca Hagi vor pleca si jucatorii strini din lot dar si Adi Ilie,iar locul lor va fi luat de Radoi(antrenor) si Dica (manager).

Dicanul19.08.2007 22:16
Nu cred ca ai prefera sa urmaresti meciurile Stelei de la 11:00 indiferent de cine este patron.

Din pacate majoritatea suporterilor nu sunt alaturi de echipa indiferent de rezultat.

 

Eu unul as prefera sa vad o echipa curata. O echipa cu o conducere curata. AS prefera divizia b decat CL cu mizeria asta la conducere.

Din pacate probabil ca suntem asa de multi datorita performantelor. daca am juca de la 11 in B cati oare o sa fiim

TRUP SI SUFLET pentru CULORI INDIFERENT DE MECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ro_steaua19.08.2007 22:17

Gigi Becali o mizerie de om care ataca mai mereu fostii jucatori ai clubului nostru,astept reactia celor "12 LIDERI" ai galeriei daca sunt de partea lui Hagi sau al ,,,,,,,,,,,

fansteaua4619.08.2007 22:19

Eu daca eram in locul nasului ii ardeam finului o scaltoaca ca sa ma tina minte toata viata si sa nu mai vorbeasca neintrebat

Wally19.08.2007 22:19
Nu cred ca ai prefera sa urmaresti meciurile Stelei de la 11:00 indiferent de cine este patron.

Din pacate majoritatea suporterilor nu sunt alaturi de echipa indiferent de rezultat.

Crede-ma ca asta as prefera! O echipa cu jucatori de la centrele de copii si juniori, antrenor fosta glorie a Stelei, conducere profesionista si sa jucam de la 11:00. Crede-ma ca in aceste conditii nu am urmari decat un sezon meciurile de la 11:00. Cel putin pe cele din Ghencea le-am vedea in nocturna, ca doar avem stadion :tongue: Poate unii spun ca sunt cretin, dar asta as prefera!

AmuntBoy19.08.2007 22:28

Sa-l vanda in plm pe Radoi si gata

nici macar nu e o valoare ca sa plece Hagi din cauza lui

Adika omul e printre cei mai buni de la Steaua , dar mai greseste si el chiar ca fundas central (ex rosemborg si dinamuu din sez trecut)

 

Cum acest oier nu o sa plece asa usor ,si nici Hagi nu as vrea sa plece .. cea mai buna solutie e sa-l vanda pe Mirel

revivo19.08.2007 22:31

Dupa meciul asta o sa-l vedem probabil pe Argaseala si antrenor....asta in cazul in care nu o sa-l puna pe nesimtitul ala de Radoi.

Ce jenant!!!

 

Incepand de astazi pentru mine Steaua a murit.

Echipa asta nu e Steaua pe care o iubesc si pentru care mi-as da viata!!!

 

Incepand din seara asta eu nu mai merg pe stadion la nici un meci. Sa ramana ciobanul singur cu slugile alea care merg in spatele lui.

 

NE-AI INVINS ANALFABETULE!!!

camiloiusagy19.08.2007 22:33

cum poate un cioban sa ne conduca?eu lucrul asta nu il inteleg.........acum ar trebui continuat razboilul cu ciobanul chiar daca ratam sezonul asta,Gica ar trebui sustinut neconditionat de toata suflarea stelista .......b-e-c-a-l-i (cu litere mici pentru ca este un nimeni,un jeg de om o marioneta,un clovn bagat in seama de prea multa lume)sper sa MORIIIIIII si sa ajungi unde meriti in IAD,imperuna cu toti aghiotanti tai care te pupa in fund toata ziua.....vorbea de respect jegul,dar el respecta sa ii spuna cineva ca daca respecti primesti respect dar nu are de unde sa stie ciobanul ......din atatia suporteri nu se gaseste nici unul sa ii traga un glont in cap ciobanului doar asa cred ca o sa scapam de oligofrenul si zoofilul de b-e-c-a-l-i...........ne-am pricopsit cu insusi satana in Ghencea.......sper sa scapam de el cat mai repede si definitiv.....Steaua nu este a ta si a familiei tale de branzarii ........

el_g19.08.2007 22:34
Sunt doua aspecte distincte pe care nimeni nu le sesizeaza.

 

1.Hagi e praf ca antrenor,pe mine m-a deranjat ca ne-am chinuit cu bate,niste desculti,ca ne-am chinuit cu iasiu` cand ne -a scos Eric.si cel mai mult m-a deranjat gestul din seara asta cu Zaharia.Neputinta si disperare fara echivoc.

 

2.Ciobanul e un distrus.Si punct.

Din pacate la congruenta acestor doua adevaruri se zbate clubul nostru.Cel mai titrat club din Romania a ajuns in valtoarea orgoliului unor machidoni.

 

Se anunta vremuri grele pentru culorile ros-albastre.

 

Sacalii din presa se vor infrupta din ciocnirea unui idiot cu un simbol stelist,dar zero ca antrenor,adversarele vor profita.

"Viitorul suna bine"

In sfarsit ceva la obiect pe aici lumea viseaza lumea delireaza...

colaps19.08.2007 22:43

mi se pare ca adevarul (daca se mai poate vorbi de asa ceva) e undeva pe la mijloc, dar spritele sunt mult prea incinse pntru a se face o analiza lucida.. ceea ce este cel mai rau acum este ca pentru prima oara vedem la Steaua atatea orgolii in stare de conflict: patron vs antrenor vs vedete.. presa speculeaza si noi ne spargem capetele pe forum comentand ce auzim.. a mai iesit si Meme la interval, un om pe care multi l-au plans dupa ce l-au injurat de mama focului pe-aici...

nu stiu a cui e dreptatea in sanul echipei, vreau doar liniste si rezultate.. nu stiu daca intr-adevar jucatorii sunt nemultumiti de ideile lui Hagi, nu stiu daca intr-adevar Goian nu ar mai fi fost fortzat sa faulteze dupa balbaiala cu Rada daca Radoi ar fi fost stoper. clar, doua caractere ca Hagi si Becali nu vor incape mult in aceeasi teaca, mai ales cand mai e si Radoi la mijloc. finul, nasul, si nasul nasului, cam prea multe familiarisme la locul de munca, nu prea mi e pare sanatos...

asa ca ma gandesc acum ca in sfarsit avem un lot competitiv care poa sa acopere golurile mari din echipa: revin emeghara, Cristocea, Iacob, a revenit Ochirosii, iar Bicfalvi e apt sa ii tina locul lui Plesan..

amu, la rece, fie vorba intre noi, Rada inca nu e copt pentru Steaua, ii vad mai degraba pe Goian cu Radoi in mijlocul apararii si pe ov Petre cu plesan (bicfalvi) la mijloc..

restul e din pacate prostia lui Becali care urla ca un descreierat pe te miri unde in loc sa-si rezolva problemele de familie la el la palat...

HyJack19.08.2007 22:46

Mitica Dragomir : "Sînt douã variante: ori jucãtorii îl lucreazã pe Hagi și Becali le face jocul, ori au avut o înțelegere la angajare, pe care Gicã nu a respectat-o"

Mune19.08.2007 22:46

Dupa parerea mea.. cel mai bine ar fi pentru Hagi sa`si dea demisia , dar nu inainte de a`l sfida pe Gigi inca o data si a baga in teren o echipa asa cum trebuie , nu incropita dupa visele ciobanului . Dupa aceasta .. cel mai bine .. antrenor strain , titrat ! Nu Zenga , si nici altii de genu .. pentru ca inteleg limba . Le poate dicta prostu' pe cine sa bage . Sa vina cineva , poate vreun fost antrenor de la Real Madrid (nu ca ar fii fost pana acu cine stie ce antrenori acolo , dar sunt sigur ca Gigi nu ar putea comenta la ei ) care sa`l poata pune la punct pe oier .

 

 

my 2 cents

«1234510»