FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bate Borisov - Steaua 2 - 2

«1151617181921»
rosualbastru16.08.2007 04:50

cred ca ar trebui sa vorbim dupa meciul de la Bucuresti, abia atunci vom stii cum sta treaba. mai ales ca duminica e si meciul de la Cluj, vom stii unde suntem.

cred ca avem si echipa si antrenor care pot sa faca o treaba buna anul acesta si mai cred ca Elton facea misto de bielorusi, iar Thereau se distra cu apararea lor. si mai cred ca Hagi nu a facut bine echipa, dar a stiut sa faca schimbarile. mai cred ca Nicolita, Croitoru si P. Marin ar trebui odihniti, Neaga sa joace extrema si cat de curand sa reintre Vali Badea. Am avea un 11 mai bun.

la Cluj, Steaua va face un rezultat bun, si miercuri se va califica in Liga Campionilor al doilea an consecutiv, in timp ce Dinamo va juca in cealalta Liga, a CAM pionilor!

Numai bine tuturor!

Forza Steaua!

fansteaua4616.08.2007 04:51

Becali a lipsit aseara de la partida cu BATE, preferând sa mearga la Manastirea Putna. fularsteaua2fular-campionii

excon16.08.2007 04:55

Aseara Becali incepuse sa spuna ca am facut 2-2 ca nu a tinut el cu Dinamo si ca il bate Dumnezeu. E idiot. In loc sa spuna ca echipa a jucat prost si si ii ia un pic mai mult in bete pe toti , el o da ca il bate Dumnezeu si ca echipa a jucat bine ...dar... :(

cu mentalitatea asta de 2 lei o sa ajungem departe. In curand o sa ne rugam cu totii pe stadion cate un sfert de ora inainte de meci ca sa primim "favor of the gods" , ca echipa joaca foarte bine :(

onlySteaua16.08.2007 05:15

Deja a devenit ceva clasic. Joaca prost Steaua, Neaga-i vinovat. Nu conteaza ca omul a dat 2 pase de gol. De fapt, vina tot lui ii apartine ca Nicolita in loc sa puna latul la o minge usoara se crede Pele si incearca tot felul de "foarfeci". De pasa care a primit-o plesan nici nu mai are rost sa amintesc. Important e ca tot Neaga e "vinovat". Asa-i la moda, asa-i trendy. Chiar nu conteaza ca Neaga vine in spate sa-si ia el mingea, ca mijlocul lipseste cu desavarsire sau ca mijlocasii habar nu au ce sa faca cu mingea. Ca el trebuie sa fie si in atac. Conteaza doar ca nu marcheaza. "Lasa-ne Neaga!"

Oare prestatia lui Nicolita, Croitoru, rada sau plesan a fost peste a lui Neaga. Sunt convins ca NU.

Si inca ceva, cum va explicati jocul bun al Stelei dupa scoaterea "muncitorului" nicolinhio si a lui criotoru?

Pana sa va luati de Rica incercati sa fiti obiectivi si sa urmariti si jocul celorlalti. Daca toti ar juca ca el, Steaua ar arata mult, mult mai bine. Problema-i ca restul sunt deja prea mari vedete.

flaviuacl16.08.2007 05:21
Crezi tu ca nu avea cum?

Mirel asta nu mai joaca nimic, atata ca ii fin cu oieru, in rest nimic

ser2216.08.2007 05:51

Astept si eu meciu de duminica. Insa il astept prin prisma ca poate ne da clujul vreo 4 boabe si asa mai revine si Hagi pe pamint ca cu tactica sa falimantara nu o mai tinem mult. Prefer un dus rece acum la inceput decit sa ne amagim in continuare cu aceste rezultate. Pentru ca daca nu schimbam jocul nostru nu ne vad prea bine in viitor.

geoct16.08.2007 05:55
Pentru mine nu e cine stie ce surpriza. Ca mentalitate, suntem o natie de cretini. Nu trebuie sa se simta nimeni jignit sau sa aiba accese de mandrie proletara, e o generalizare perfect justificata de intreaga noastra istorie, cu precadere cea recenta. Sunt roman si-mi iubesc tara, dar asta e realitatea.

Pe langa toate astea, Hagi inca nu se regaseste - cine credea ca mai prost de cum jucam cu Olaroiu nu se poate, au acum raspunsul. Niciodata sa nu spui niciodata, right?

 

De Borisov trecem cu siguranta la Bucuresti. Problema e ca avem meci cu Clujul sambata, si pe aia nu-i mai batem. Pentru ca aia, pe langa ca au antrenor, au si jucatori straini. Jucatori care fac diferenta, care alearga, care nu se gandesc in timpul partidei la conturile din banca. Jucatori care nu sunt romani, dar care inteleg sa nu-si bata joc de meseria pe care au ales-o.

 

 

De acord cu tine si cu AdrianUltras25 . Asa cum imi era teama, jucatorii i-au tratat de sus pe cei de la Bate. In primul tur preliminar, au pierdut la Apoel cu 2-0 iar in retur au batut cu 3-0, ceea ce spune destul despre ambitia lor. Sunt la un pas de grupele ligii si sunt in stare sa speculeze orice salbiciune. Degeaba a spus Hagi peste tot ca meciul se joaca, nu e de ajuns sa te cheme Steaua ca sa castigi meciul. De asta probabil am tremurat si la returul cu Zaglebie, au crezut ca victoria de acolo e suficienta pentru calificare.

Asa cum am spus cand a fost numit Hagi antrenor, sper sa reuseasca pana la urma sa ii faca sa inteleaga ca la Steaua doar locul 1 conteaza, dar pentru asta trebuie sa tratezi orice meci cu seriozitate. Nu m-as grabi sa il judec pe Hagi sau pe jucatori. E un antrenor nou, au venit jucatori noi, relatiile de joc sunt in formare. Hagi zicea ca, prin victorii, castiga timp si liniste. Haideti sa i le acordam si noi; sa asteptam mai multe meciuri pentru a ne lamuri daca Hagi a fost alegerea corecta sau nu.

HAI BAIETI, CAPUL SUS CA VINE UN MECI GREU SI VREM VICTORIE!

HAI Steaua!

neli16.08.2007 06:03

sincer ? rusine sa ne fie ca am fost aroganti si inchipuiti, am crezut ca putem sa ne batem joc de ei si uite ce s-a intamplat, am ajuns sa-l regretam pe Oli ? sper ca nu, dar Hagi nu confirma, ii zapaceste pe jucatori cu schimbarile e "NAUC", SCUZE DAR ASTA E ADEVARUL NU ARE ROST SA DAM VINA PE PRESA SAU PE X

eddie the 'ead16.08.2007 06:18

Nu ma pricep la scheme tactice, nu ma intereseaza care e rolul "inchizatorului", cum se aseaza o aparare la un corner sau la o lovitura liber sau alte prostii din astea, eu vreau sa vad fotbal si sa nu fie echipa umilita (aseara nu prea am vazut fotbal si in momentul in care te conduce faimoasa BATE Borisov, se poate spune ca traiesti o umilinta).

 

Nu am chef sa comentez despre cei care au jucat aseara sau despre Hagi ca antrenor, desi am si eu simpatiile si antipatiile mele...

 

Eu nu inteleg un singur lucru... Chiar daca au cazut si bielorusii la un moment dat, Steaua a dat semne vreo 20 de minute in repriza a 2-a ca poate juca fotbal. De ce nu poate face asta macar 75 de minute, daca nu un meci intreg? In sfarsit, sper in continuare ca "va aparea si spectacolul", dar incep sa am tot mai mari indoieli.

mateo16.08.2007 06:25

sa va fie rusine... nu aveti nici o idee de joc...m-am saturat de centrarile aruncate de Banel in careu...cine sa dea cu capu`?? Neaga si Dica (amandoi au 1,50cm)..treziti-va...ca daca nu o sa fie dureros...daca nici cu Bate nu am fost in stare sa marcam primi si sa castigam meciu!!!?!? atunci in grupe daca ne pica Liverpool sau Milan ce facem?? ne mai prezentam??

sunteti infecti in atitudine si joc..nu aveti idee..sunteti stereotipi si mai pretindeti ca sunteti jucatori cu "glezne fine"... am ajuns sa ne milogim de Goian sa ne dea gol la fiecare meci...atacanti nostri stau la Bolognia...o fii bine????! si mai vrem in CL...RUSINE....

hai...schimbati ceva...ca e pacat.... fularsteaua2 steagsimplu

il_scorpio16.08.2007 06:38

Sincer suntem niste nauci infumurati mi-a lasat un gust amar jocul de aseara si vad niste schimbari clare in alcatuirea primului11 pentru ca asa nu se mai poate. 1.Nesu in locul lui Petre Marin, chiar dak cel din urma nu mi s-a parut asa rau aseara, Nesu are un potential mult mai mare, poate alerga mai mult, si de ce nu mai poate face un dribling ceva in preajma portii. 2.Croitoru sa treaca in partea dreapta in locul lui Nicolita, pentru ca a jukat foarte slab aseara pe stanga , iar Nicolita ar trebui tinut pe banca pana va invata sa faca o preluare decenta...cer si io atata de la Banel....e mult???? 3. Bicfalvi ar trebui introdus mereu prin minutul 50- 55 pentru ca e clar ca schimba jocul....si ar trebui folosit si titular in meciuri de genul cu Pandurii( etapa 5) saau returul cu bate, pentru a capata experienta 4.Concluzie foarte grava- pe partea stanga cu tota ca aveam o droaie de jukatori niki unul nu ma satisface: Neaga a jukat ceva, ceva mai bine aseara decat alte dati, dar nu e o solutie pentru postul de mijlocas stanga, Cristocea puteti spune ce vreti nu mi se pare un jucator de pretentiile Stelei si o sa va convingeti- mai ales ca revine dupa o accidentare lunga, Gigel Coman niki nu intra in discutie, Ochirosii e bun dar parca e necopt....sincer il regret pe Bostina.......betiv cum il faceati voi .....e mai bun ca toti astia 5.Pana la revenirea lui Badea si Iacob suntem varza in atac......varza......zaharia n-are calitati, Neaga nu face treaba buna alaturi de Dica cum a remarcat toata lumea. Cred ca ar fi o solutie chiar achizionarea unui varf de mare valoarea si accentuez pe ultimile cuvinte. Inainte de cumpararea lui zaharia scrisesem un post prin care zikeam ca la Steaua cantitate este, de acum inkolo ne trebuie doar calitate. Multi m-au contrazis zikandu-mi ca zaharia va golgeter si alte gogosi.....acuma sa fim sinceri omul a dat un gol cu zaglebie da se vede de la o posta ca nu are treaba.....

sadeyes16.08.2007 06:40

Iarasi un meci slab facut de Steaua, mai ales in prima repriza, cu ceva imbunatatiri in partea a doua. Un Hagi neinspirat, care a inceput meciul cu Croitoru, care nu a castigat nici un duel unu la unu cu adversarii si Nicolita, un terminat care de cateva luni nu mai joaca nimic, alearga mult si prost, de parca ai spune ca uneori nu gandeste .

Lipsa crasa de concentrare la ultimul lor gol, stiind ca e ultima faza cum e posibil ca in careul de 6 metri sa fie pe langa fotbalistul care a marcat inca 2 jucatori adversi nemarcati. Sper si cred la un rezultat bun la Cluj si poate la un joc care sa nu mai lase loc de interpretari.

Tupac Amaru16.08.2007 06:46

Mi se pare mie sau Hagi gandeste primul 11 pornind de la Nanel Bicolita?

Pai, daca e pe asa, eu zic sa mutam echipa la sectia de atletism, ca acolo e nevoie de baieti care fug, frate, nu gluma....

Virgil16.08.2007 07:06

@ Tupac Amaru

 

Cu tot respectul, eu am observat contrariul. Ca avem baieti care nu prea alearga. Asa incat mai degraba am muta sectia de atletism la echipa de fotbal. Asa cum cred ca au facut cei de la BATE. Alergau aia de mancau pamantul. Rezultatul a fost unul pe masura eforturilor. 2-2 cu Steaua, care la randul ei facea 1-1 la Lyon si 4-1 la Kiev. E drept, atunci alerga mult mai mult. :biggrin:

strezahuzum16.08.2007 07:17

Daca dupa bataia de joc de aseara nu urmeaza niste amenzi zdravene (adica de la 10.000 de $$ in sus) inseamna ca razboinicul GG e de fapt o pisicuta fricoasa ce nu vrea sa supere vedetele noastre dragi. De fapt la amenzi trebuia sa se recurga dupa meciul cu Farul, dar deh, am castigat si toata lumea s-a culcat pe-o ureche. Auzi la ei, 150.000 de dolari prima pentru calificare in grupe. Pai pentru ce s-a jucat in returul cu polonezii si in turul asta cu Bate nu prima, ci amenda va trebuie, vedetele lu' peste prajit.

 

Am pus mana pe creion si am socotit - peste 6 milioane de euro s-au cheltuit pentru transferuri vara asta. Cred e mai mult ca in ultimele 2 sezoane la un loc. Pai la sumele astea enorme (pentru Romania) nu trebuia sa stam la discutii cu alde Bate Borisov. Daca am fi adus jucatori profesionisti, ceea ce aseara nu prea a fost cazul. Doar Dica, Golanski si Goian au semanat oarecum cu jucatorii profesionisti pe care-i vezi la echipele serioase. Si nici ei tot meciul, doar ici-colo.

 

Aseara Steaua a jucat fotbal aproximativ 20 de minute. Si rezultatul e pe masura. Ce dracu a fost gluma aia proasta din repriza intai ? Croitoru numai pe jos, Nicolita - ca de obicei, nu mai repet ca am obosit, Neaga, absent. Restul echipei, visatoare, cu aere de CL si mari vedete in cap. Am primit un gol de tot rasul, mingea aia nu trebuia sa ajunga in careu nici daca avea Borisov 3 oameni in plus pe teren. Golul 2, idem, 90% vina finului, care a fost anticipat de un jucator care nu stiu daca ia pe an cat ia finul intr-o luna. De-abia intre minutele 60-80 am jucat si noi ceva fotbal, adica perioada in care am crezut ca ne-au salvat eroii obisnuiti : Dica si Goian. Dar s-a trecut repejor apoi la programul de somn in bocanci si am fost egalati la ultima faza.

 

Daca echipa are cat de cat orgoliu, la Bucuresti ar trebui sa-i inghesuim pe bielorusii astia de sa nu stie ce-i cu ei, macar in prima repriza.

steado16.08.2007 07:27

Cum bine s-a mai spus, problema nr.1 e mentalitatea.Dupa meciul exceptional de la Kiev de acum un an, rareori Steaua a mai aratat cate ceva.Pentru o echipa cu pretentiile Stelei e foarte putin.O stare de infatuare se pare ca s-a instalat in mintea multor jucatori, care s-au si vazut mari vedete internationale, gata sa ajunga la echipe mari din campionatele Spaniei, Italiei sau Angliei.De la Kiev, anul trecut, nu-mi aduc aminte sa mai fi vazut un meci jucat atat de bine de la cap la coada.Parca era echipa din anii '86- '90.Din pacate de atunci multi jucatori nu s-au mai trezit si viseaza si acum.Jocul Stelei sufera in continuare, cu tot optimismul lui Hagi si incercarile sale de a minimaliza problemele vizible, cu scopul (probabil) de a da incredere jucatorilor.

potra16.08.2007 07:31
Bine ca mori tu de grija capitanului. Daca nu era minutul 93 Steaua din seara asta ar fi fost o echipa macar de nivelul lui Chelsea.

da, daca nu era minutul 93....si prima repriza....si pase adevarate nu bubuieli....si mai multa alergatura pe teren, nu frecangeala....si....da intradevar, cu toate astea ne-am fi putut compara cu Chelsea

Alin_Stelistul_9216.08.2007 07:32

au jucat prost in prima repriza.....la Bucuresti poate zice Jiji iar sa "inchida jocul" si sa joace cu 2 inchizatori ..;) trebuie tinut Neaga rezerva ca nu face nimic de 2-3 meciuri .

AdrianUltras2516.08.2007 07:34

asa am vazut eu meciul:

 

Zapata - nu a avut ce apara.fara vina la goluri.imi place viteza lui.iasa foarte bine si foarte repede din poarta.

Golanski - superb!!! fundasul dreapta perfect pentru a il inlocui pe Ogararu.tehnic,puternic,viteza buna,ofensiv

Goe - asa cum ne-a obijnuit.un golgeter

Rada - nu s-a vazut si asta e bine(pentru ca nu a prea gresit).a jucat simplu si sigur.se intelege bine cu Goe

Petrica Marin - daca am mai avea inca vreo 2 ca el am fi acum direct in grupele CL.nu se vede ca are 34 de ani!!!

dar: fundasii nostri centrali au pe constiinta amandoua golurile.nu au jucat rau per total dar au fost cam visatori la acele 2 lovituri libere

 

Nicolita- la fel ca de obicei.nu gandeste.joaca din instinct.parca e o pasare.pe teren se calauzeste dupa campurile magnetice.citeste campul magnetic al terenului si asa isi da seama unde se afla si ce trebuie sa faca.si urmeaza:centrare,sut,etc

altcumva eu nu pot explica ceea ce face el.e tot cu capul in pamant

iar cand fuge parca e tras de cienva.nu mai e acel Nicolita de pe vremea lui Protasov

Oli l-a stricat dandu-i sarcini defensive.sper ca Hagi sa il repare

 

Croitoru - inexistent.nu stie cu stangul.abuzeaza de driblinguri inutile.nu da pase.pierde mingi.in momentul de fata nu e de Steaua!

 

Plesan - o surpriza placuta.sper sa continue la fel

 

Radoi - omul care face legatura.e creierul echipei.cand el ataca echipa ataca.cand el se apara echipa se apara. trebuia sa il si plesneasca pe Nicolita la acea faza din prima repriza in care a fost obligat sa faulkteze un jucator care a trecut prea usor de Nicolita si ameninta poarta

 

Dica - tehnica foarte buna.instinct de gol.lent

 

Neaga- se calca cu Dica pe picioare.e clar ca nu e varf impins!

 

Zaharia - ar trebui sa fie titular.e masiv si a si incercat sut de la distanta.

 

Bicfalvi - mai bun oricand decat Croitoru.se uita inainte sa dea pasa.

 

Lovin- sigur.determinat.muncitor.

 

 

parerea mea e ca daca in locul lui Nicolita si Coritoru ar fi jucat altcineva am fi castigat la scor.au pierdut foarte multe mingi!!!

 

sper ca meciul retur sa fie tratat serios!

zamainmenu16.08.2007 07:35

Lucrurile se vor rezolva in cativa ani, dupa cum afirma pe la o televiziune Fernandel, cand il va pune antrenor pe finu' Ratoi Mac Mac care face pac pac si gata, direct cu Steaua in semifinalele CL. Cica are o stofa de antrenor ce n-a vazut Parisul. Primele antrenamente pe care le va face cu jucatorii vor fi cu procedee din kick-boxing.

Giordanos16.08.2007 07:40
Cum bine s-a mai spus, problema nr.1 e mentalitatea.Dupa meciul exceptional de la Kiev de acum un an, rareori Steaua a mai aratat cate ceva.Pentru o echipa cu pretentiile Stelei e foarte putin.O stare de infatuare se pare ca s-a instalat in mintea multor jucatori, care s-au si vazut mari vedete internationale, gata sa ajunga la echipe mari din campionatele Spaniei, Italiei sau Angliei.De la Kiev, anul trecut, nu-mi aduc aminte sa mai fi vazut un meci jucat atat de bine de la cap la coada.Parca era echipa din anii '86- '90.Din pacate de atunci multi jucatori nu s-au mai trezit si viseaza si acum.Jocul Stelei sufera in continuare, cu tot optimismul lui Hagi si incercarile sale de a minimaliza problemele vizible, cu scopul (probabil) de a da incredere jucatorilor.

 

Mie mi s-a parut execrabil jocul Stelei. Este inadmisibil sa iei gol de la o echipa din Belarus, fie ea si campioana. Dar, sa zicem ca este scuzabil sa iei gol. In niciun caz nu pot accepta sa fim dominati de niste amatori. Ati vazut ce fizic impresionant avea portarul lor? Parca il luasera direct de la cratita...Eu ma gandesc cu groaza ce s-ar fi intamplat daca nu picam cu baietii astia? Daca am fi dat peste Fenerbahce? Sau daca n-am fi fost cap de serie? Nu cred ca o sa pirdem calificarea, dar cu prestatia asta o sa multumim cerului daca vom reusi sa obtinem macar un punct in grupe.

AdrianUltras2516.08.2007 07:42

nu fiti ******!!!

 

Radoi e sufletul echipei!

 

a luptat totdeauna pentru Steaua si merita respectul nostru

 

sa nu uitati de cate ori a intrat accidentat!!!!

 

nu va bateti joc de el doar pentru ca e finul lui Becalii

 

Nu mai jigni partenerii de forum!

fedora16.08.2007 07:45

Asa suflet cum e, l-as trimite la Steaua II intr-o scurta vacanta, ca si pe Nicolita, sa se imprieteneasca mai bine cu Andrey.

suporter**16.08.2007 07:52
asa am vazut eu meciul:

 

Zapata - nu a avut ce apara.fara vina la goluri.imi place viteza lui.iasa foarte bine si foarte repede din poarta.

Golanski - superb!!! fundasul dreapta perfect pentru a il inlocui pe Ogararu.tehnic,puternic,viteza buna,ofensiv

Goe - asa cum ne-a obijnuit.un golgeter

Rada - nu s-a vazut si asta e bine(pentru ca nu a prea gresit).a jucat simplu si sigur.se intelege bine cu Goe

Petrica Marin - daca am mai avea inca vreo 2 ca el am fi acum direct in grupele CL.nu se vede ca are 34 de ani!!!

dar: fundasii nostri centrali au pe constiinta amandoua golurile.nu au jucat rau per total dar au fost cam visatori la acele 2 lovituri libere

 

Nicolita- la fel ca de obicei.nu gandeste.joaca din instinct.parca e o pasare.pe teren se calauzeste dupa campurile magnetice.citeste campul magnetic al terenului si asa isi da seama unde se afla si ce trebuie sa faca.si urmeaza:centrare,sut,etc

altcumva eu nu pot explica ceea ce face el.e tot cu capul in pamant

iar cand fuge parca e tras de cienva.nu mai e acel Nicolita de pe vremea lui Protasov

Oli l-a stricat dandu-i sarcini defensive.sper ca Hagi sa il repare

 

Croitoru - inexistent.nu stie cu stangul.abuzeaza de driblinguri inutile.nu da pase.pierde mingi.in momentul de fata nu e de Steaua!

 

Plesan - o surpriza placuta.sper sa continue la fel

 

Radoi - omul care face legatura.e creierul echipei.cand el ataca echipa ataca.cand el se apara echipa se apara. trebuia sa il si plesneasca pe Nicolita la acea faza din prima repriza in care a fost obligat sa faulkteze un jucator care a trecut prea usor de Nicolita si ameninta poarta

 

Dica - tehnica foarte buna.instinct de gol.lent

 

Neaga- se calca cu Dica pe picioare.e clar ca nu e varf impins!

 

Zaharia - ar trebui sa fie titular.e masiv si a si incercat sut de la distanta.

 

Bicfalvi - mai bun oricand decat Croitoru.se uita inainte sa dea pasa.

 

Lovin- sigur.determinat.muncitor.

parerea mea e ca daca in locul lui Nicolita si Coritoru ar fi jucat altcineva am fi castigat la scor.au pierdut foarte multe mingi!!!

 

sper ca meciul retur sa fie tratat serios!

 

 

 

 

 

 

 

 

felicitari !!!!aceeasi parere cu tine.cu toate ca imi place Croitoru,aseara a fost 0,Nicolita sub 5 ,in rest echipa a aratat bine.

vanfootball16.08.2007 07:52
asa am vazut eu meciul:

 

Petrica Marin - daca am mai avea inca vreo 2 ca el am fi acum direct in grupele CL.nu se vede ca are 34 de ani!!!

 

 

Petre Marin a fost printre cei mai slabi de pe teren. Sa multumim cerului ca nu am mai avut inca 2 ca el pe teren.

«1151617181921»