Meciul din aceasta seara mi-a provocat o singura dezamagire: apararea centrala.
Faptul ca jucatori precum Zaharia sau Neaga nu pot (cel putin inca) pune probleme reale in atac, am vazut-o si in meciurile anterioare. Dar compartimentul median al apararii, care imi daduse mari sperante ca functioneaza, a clacat iremediabil in meciul cu bielorusii. Si din pacate, imi calc peste orgoliu si indraznesc sa afirm ca Rada e o piesa de baza in acea zona! Pe Goian incep sa nu-l mai vad realizand prea multe in aparare, ar fi cu mult mai nimerit in gura portii adverse, iar Radoi, nu stiu cum face marcajele alea in ultima vreme...
Intamplator sau nu, aceiasi jucatori aratau propriilor suporteri degetul din mijloc din autocar.
Si cand ma gandesc ca s-a renuntat la Bostina pentru "fite" si "viata nesportiva"...m-am intrebat multa vreme, dar nu cred c-as vrea totusi sa stiu ce a avut conducerea impotriva lui Thereau (cel de care am fi avut nevoie ca de aer).