FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lua-te-as la misto

«162636465661251»
Stanici29.11.2007 21:23

Dany, tu sfidezi logica. Sigur esti baiat?

Azzido29.11.2007 21:29

S-escu face pe interesantul cu noi si tine sa imi aduca aminte ca am facut Armata la Jandarmerie.

Waw, ce rusine !

Oare ma veti ierta vreodata ca am acceptat sa fiu jandarm fara voie pt un an de zile, ca era sa fac planton de revelion sau ca faceam rapoarte in timp ce Steaua batea pe Valencia, ca dadeam cu matura in timp ce altii erau sub plapuma, ca ma trezeam la 3 dimineata sa fac pe pe ofiterul de serviciu in timp ce domnul locotenent o freca pe duda, ca imi lustruiam pistolul mitraliera mai mult decat facea S-escu luciu la ochelari ?

 

Propun sa-mi dati ban, kick si eventual sa ii puneti pe baieti sa ma alerge prin peluza.

Ce sa mai, sunt o rusine dar credeti-ma ca am incercat si eu sa fiu cool, adica sa fiu paduche si sa nu ma duc in Armata, deh, la unii merge la altii nu.

Unii sunt patrioti doar cu vorba, altii chiar fac lucruri practice pt tara. Ce aiurea...

 

Btw, PM-ul meu era model 1963, calibru 7,62 MM, efect omorator de vreo 1500 m si putea sa traga cu vreo 400 de cartuse pe minut.

Cam plictisitor, nu ? :unsure:

Wally29.11.2007 21:32

@Azzido

 

Nu stiu de ce am impresia ca Stanici se referea la altceva cand pomenea de "jandarm" :biggrin:

axl2329.11.2007 21:37
PM-ul meu era model 1963, calibru 7,62 MM, efect omorator de vreo 1500 m si putea sa traga cu vreo 400 de cartuse pe minut.

Bibanule!

Stanici29.11.2007 21:40

Azzido s-a suparat ca jandarmul - aaa, pardon, vacarul pe sait - aa, pardon, sat. Nu esti deloc perspicac, prietene... ti-a luat jandarmul mintile.

yo_marius29.11.2007 21:48

@denii

 

Eric nu are cum sa ma dezamageasca....in poza asta e noul Messi al Barcelonei (care Messi,intre noi fie spus, e noul Maradona,care era la timpul lui era noul Pele care era....etc...etc...)...in concluzie m-am autopedepsit (mutilat,daca vrei) pentru iesirea nervoasa....ce sa mai-aveam nevoie de o schimbare.

 

@azzido

 

 

daca ai avut tu puterea sa recunosti,recunosc si eu!!!! da,zvonurile sunt adevarate!!!si eu am facut Armata la jandarmi,u.m.0575 Bucuresti....si eu am facut (de 3 ori) planton la 3 noaptea si da,am facut revelionul in unitate,in comuna blestemata,pe numele ei Magurele,jud. ilfov...

 

P.S. parca P.M. meu era ceva mai nou decat al tau....si ceva mai murdar (nu le aveam cu curatzatul...)

 

 

 

LE: @ denii

 

ca sa nu te incurc foarte mult,individul se numeste Bojan Krkic si a marcat pentru Barca in Liga la 17 ani si vreo 50 de zile (parca....) asta ca sa stii de cine vorbim :wink:

axl2329.11.2007 21:49
am facut Armata la jandarmi,u.m.0575 Bucuresti.

P.M. meu era ceva mai nou decat al tau....si ceva mai murdar

Bibanule!

axl2329.11.2007 21:52

De fapt, bibanilor!

yo_marius29.11.2007 21:52
Bibanule!

 

 

 

long time ago........ :wink:

Stanici29.11.2007 21:56

Atentiuneeee! Avem nu unul ci DOI spioni printre noi!!! Jandarmeria- unealta opresiunii populatiei.

Totusi, nu la tipul ala de jandarmi ma refeream.

axl2329.11.2007 21:57

Bibanule!

yo_marius29.11.2007 22:01

MODERATORULE!!!!!!!

axl2329.11.2007 22:02

Ai merita un mare warn pentru post scris in intregime cu CAPS.

 

 

P.S. Gata, ma duc sa mai dau niste goluri cu Ronaldinho, tocmai am descoperit ca e un jucator foarte util cand e in coltul careului mare si suteaza plasat.

yo_marius29.11.2007 22:08
Ai merita un mare warn pentru post scris in intregime cu CAPS.

 

 

stii ca la asta m-am gandit si eu cand am vazut postul?? thanks anyway......

 

P.S. scuza mea e ca nu pot sa subliniez o afirmatie decat cu caps....nu pot sa ingros sau sa colorez literele....

Stanici29.11.2007 22:14

Adevarul e ca si pe sait exista un elemnt de opresiune...:D

Azzido30.11.2007 00:14
@Azzido

 

Nu stiu de ce am impresia ca Stanici se referea la altceva cand pomenea de "jandarm" :biggrin:

 

 

Azzido s-a suparat ca jandarmul - aaa, pardon, vacarul pe sait - aa, pardon, sat. Nu esti deloc perspicac, prietene... ti-a luat jandarmul mintile.

adevarul e ca unii dau pe afara de atata inteligenta, au atat de multa incat au ajuns genii neintelese.

eu am deschis topicul asta, eu imi bag ceva in el.

have fun in continuare, mie mi s-a cam luat de el. :wacko:

axl2330.11.2007 08:18

Bibanule!

fane_casieru'30.11.2007 08:27

Pufanilor!!! :laugh: :laugh: :laugh:

axl2330.11.2007 08:40

Carne de tun, sunteti carne de tun!

fane_casieru'30.11.2007 08:46

Pentru pufani....dedicatie !

 

Culcaaat.....drepti....culcaaat..drepti ( nu asa maaa..nu asa,sa se auda paftaua in cadere bibanee )....salt inainte....taras maaa..tarash.

 

Cu cantec n`ainteee..arsh`......Treceau batalioane Romanee Carpatii...2,3 siii.......canta bibaneeee..cantaaaa.( echivalentul la ..zboara puiuleee zboaraaa.)

axl2330.11.2007 08:54

Fane, ma sperii. Unde ai facut tu Armata? Se faceau de-astea pe vremea aia? Parca nu stiu, parca prea e exagerat. Adica, aa.. chiar va punea sa stati culcat? Si sa mergeti taras? Hm..

fane_casieru'30.11.2007 09:04

Axle,daca n-am fi contemporani cu muntii Carpati as mai zice ca nu cunosti,dar la tine am pretentii.

Pe la 1989 in U.M. 02029/L SNM 2 Mangalia...instructie la 2 Mai & Limanu..unde este ..Apa..Piatra si Armata.

Ce stiu copii din ziua de azi ?

 

LE: Flory si allina_mihaela.....chiar nu aveti curajul ???

axl2330.11.2007 09:18

Fane, te-am luat la misto si inca nu e 16:45.

Stanici30.11.2007 10:04
adevarul e ca unii dau pe afara de atata inteligenta, au atat de multa incat au ajuns genii neintelese.

eu am deschis topicul asta, eu imi bag ceva in el.

have fun in continuare, mie mi s-a cam luat de el. :wacko:

 

 

Azzido, mai stai, mah!! Si aici ce faci?

Eu cred ca ti-ai gasit anturaj pe dinamoprostia.ro.

yo_marius30.11.2007 13:15

cum frate sa-ti dea gol bunica si dupa aia sa inceapa sa planga gandindu-se ca a ratat prima lui Jiji pentru infrangerea cu 1-0......si nu,nu-s off topic fiindca a fost un meci la misto cu 2 goluri la misto..........deci.......speechless......

 

@fane

 

eu am facut doar 3 luni de Armata iar restul de 9 am fost detasat la un birou de langa hala traian cu program de la 8 la 17.....deci fara culcat,drepti etc......nu de alta,dar nu cunosc...:wink:

«162636465661251»