FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lua-te-as la misto

«1231251»
Azzido14.08.2007 11:43

Am deschis acest topic pt ca am constatat de curand ca sunt multi utilizatori care sunt doritori de "misto-uri" si nu se pot abtine.

Asadar aici se "vorbeste" despre tot ce doriti voi, fie ca are sau nu sens.

Asteptam cu nerabdare discutii despre Pokemon, telenovela de aseara, despre cat de prost si cetatean este X sau despre cum se simt unii in postura de candidat la liceu :biggrin:

 

Incurajam caterinca facuta cu bun simt si mai ales cu inteligenta.

forever_STEAUA14.08.2007 11:46

Mișto :laugh: Deci e singurul loc în care se permite off-topicul :D

fane_casieru14.08.2007 12:11

@Danny....siii.. cu cine ziceai ca ai cazut in clasa ????

lucvald-190214.08.2007 12:12

Referitor la cuvantu' misto...am aprofundat si am descoperit ca n-ar fi neaparat un cuvant tiganesc...cica..provine din clasa sociala sus-pusa a secolului al 17-lea , undeva prin zona "Red District" :) a Vienei , prostituatele denumeau aristrocratii cu bani care purtau baston (bastonul era un simbol al puterii si al avutiei...si-un nesperat parametru al potentei )

am rasfoit si ceva carti de-ale lui Nea Pruteanu ..dar nimic concludent

 

Asa ca.....sunt multumit ca nu e de origine colorata :) :)

c.ronaldo1714.08.2007 12:16
@Danny....siii.. cu cine ziceai ca ai cazut in clasa ????

 

Important e sa fi cazut cu mai multe fete decat baieti. :rolleyes:

Dragoshel14.08.2007 12:30

ma off topic ca off topic, dar fara injuraturi !!!

axl2314.08.2007 12:33
Incurajam caterinca facuta cu bun simt si mai ales cu inteligenta.

Acesta e primul, singurul si ultimul post pe care-l scriu in acest topic.

fane_casieru14.08.2007 12:33
ma off topic ca off topic, dar fara injuraturi !!!

 

@Dragoshel - stai pe aproape....ca sunt multi care nu stiu de gluma :biggrin:

Virgil14.08.2007 12:35
Referitor la cuvantu' misto...am aprofundat si am descoperit ca n-ar fi neaparat un cuvant tiganesc...cica..provine din clasa sociala sus-pusa a secolului al 17-lea , undeva prin zona "Red District" :) a Vienei , prostituatele denumeau aristrocratii cu bani care purtau baston (bastonul era un simbol al puterii si al avutiei...si-un nesperat parametru al potentei )

am rasfoit si ceva carti de-ale lui Nea Pruteanu ..dar nimic concludent

 

Asa ca.....sunt multumit ca nu e de origine colorata :) :)

 

O sa fii surprins. E cat se poate de tiganesc.

 

MIªTÓ adj. invar. (Arg.) (Foarte) bun, (foarte) frumos. - (Substantivat, n., în expr.) A lua (pe cineva) la mișto = a-și bate joc (de cineva), a-l ironiza. – Din țig. mi¹to.

Dragoshel14.08.2007 12:35

da tocmai de aceea am i-am si avertizat.!! :D

apoi sa nu aud de la ei urmatoarele cuvinte: " scz nu atiam" ooo daaa

 

:)))

fane_casieru14.08.2007 12:39

@lucvald - crezi tu ca prin sec.17 erau toti Austriecii pur sange ?ce...atunci nu existau lebede ???? :biggrin:

Azzido14.08.2007 12:39
Acesta e primul, singurul si ultimul post pe care-l scriu in acest topic.

asta da gluma buna :)

dar tot degeaba daca nu ne zici ca nu mai vizitezi deloc forumul. :tongue:

axl2314.08.2007 12:41

Revad acum Steaua-Zaglebie. Citat mot-a-mot din comentariu:

"Looovin! Reuseste un dribling! EXTRAORDINAR!!!"

 

Nu scrie axl, scrie sora lui, axl e la meci.

Khalid14.08.2007 12:46
Revad acum Steaua-Zaglebie. Citat mot-a-mot din comentariu:

"Looovin! Reuseste un dribling! EXTRAORDINAR!!!"

 

Al doilea post ;).

 

P.S: Nu faceti misto de mine :D.

fane_casieru14.08.2007 12:48
Acesta e primul, singurul si ultimul post pe care-l scriu in acest topic.

 

Hai ma tata...ne lasi la greu ???

Dragoshel14.08.2007 13:34

@ Khalid presupun ca a fost o gluma nu?:)))

Azzido14.08.2007 13:51
Nu scrie axl, scrie sora lui, axl e la meci.

asl pls :biggrin:

lucvald-190214.08.2007 14:48
O sa fii surprins. E cat se poate de tiganesc.

 

MIªTÓ adj. invar. (Arg.) (Foarte) bun, (foarte) frumos. - (Substantivat, n., în expr.) A lua (pe cineva) la mișto = a-și bate joc (de cineva), a-l ironiza. – Din țig. mi¹to.

 

 

daca citesti din D.E.X..nu e relevant...stiam de mult de provenienta lui controversata..insa..."mistoK".....a aparut prima oara acolo unde am amintit eu mai sus...

Ai incredere omule...le am cu jonglerii d-astea ;)

bodanelu14.08.2007 15:09

ma bag si eu.. care vrea misto??? :D

@axl23, ne-au indeplinit dorintaaaaa. si totusi cum ramane cu paradoxul tau??

ManiaCU14.08.2007 15:49
Referitor la cuvantu' misto...am aprofundat si am descoperit ca n-ar fi neaparat un cuvant tiganesc...cica..provine din clasa sociala sus-pusa a secolului al 17-lea , undeva prin zona "Red District" :) a Vienei , prostituatele denumeau aristrocratii cu bani care purtau baston (bastonul era un simbol al puterii si al avutiei...si-un nesperat parametru al potentei )

am rasfoit si ceva carti de-ale lui Nea Pruteanu ..dar nimic concludent

 

Asa ca.....sunt multumit ca nu e de origine colorata :) :)

 

Ce aveti ma cu tiganii , este si ei oameni.

Xenofobilor ... :angry:

shmekheru14.08.2007 15:56

va rog frumos pentru ultima oara...lasatio mai moale cu off-topicul, acest topic este facut LA MISTO deci nu trebuie luat ca atare. In concluzie nu aveti voie sa postati off-topic.

dar totusi haideti sa postam cum vrem:D

vlad7514.08.2007 16:15

Cu ocazia asta s-a indeplinit si dorinta lui @Victor.

El maharajahul,pontosul,ironicul,atotcunoscatorul...va fi cel mai fericit in privinta asta.@Victor te rugam frumos sa ne uimesti cu sarcasmul tau.Nu mai esti nevoit sa cobori printre oameni de rand,ci de acolo ,din pozitia de cel mai frumos si destept om loveste in bieti muritori de rand.

axl2314.08.2007 16:35
@axl23, ne-au indeplinit dorintaaaaa. si totusi cum ramane cu paradoxul tau??

Stai sa gasesc postul si-l copiez aici. Pregatiti-va sa va demonstrez prin silogisme ca existenta unui astfel de topic e utopica!!!

 

 

Later: Pe dracu', nu l-am mai gasit, imi pare ca a facut forever curatenie.

Dragoshel14.08.2007 17:05

@axl sora ta nu vrea, zii tu asl-ul ei pls:)))

Katau14.08.2007 17:17

eu zic ca asa e,dar imi e frica sa nu gresesc,la dracu... :((

«1231251»