FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lua-te-as la misto

«155565758591251»
axl2323.11.2007 10:53

@korynna

Ba cam da, la mate-fizica eram 30 de baieti in clasa, nicio fata, la limbi straine eram eu si 29 de fete.

 

 

P.S. Daca nu exista nicio regula culinara care sa interzica drastic consumul de oua fierte cu sare, castraveti si sos Worcestershire ar trebui sa existe.

Stanici23.11.2007 13:21

Sau sa te oblige sa bei bere dupa ce ingurgitezi combinatia mentionata.

Mata Hari23.11.2007 14:39
@Bodanelu

Pe vremea aia se facea Basic si tot felul de prostii

 

ce vremuri mai Axl ...

si eu am inceput cu Visual Basic si Pascal ; aveam un 386 de care eram tare mandra :)

 

Ba cam da, la mate-fizica eram 30 de baieti in clasa, nicio fata, la limbi straine eram eu si 29 de fete.

te inteleg, sectia de uman e raiul voastru pe pamant :) Noi (adica 26 de masculi si 4 fete) aveam clasa langa ele...

axl2323.11.2007 15:03
aveam un 386

Prezentul e singurul pc pe care l-am detinut vreodata. Am fost la un varf de ac de a avea un CIP 3, de ala cu casete, insa acest vis al meu s-a dus pe apa sambetei, la fel ca alte lucruri pe care le vedeam la altii, mi le doream dar nu le-am dobandit niciodata.

 

Lucruri pe care le vedeam la altii, mi le doream dar nu le-am dobandit niciodata:

-soldatei mici si verzi

-Bad, de MJ

-Doctorul Aumadoare

-colectia completa Jules Verne

-pistol cu pocnitori

-video

-o freza ca lumea, sau cel putin decenta

De curand mi-am indeplinit visul din copilarie de a avea un briceag multi-functional numai al meu. Dorm cu el sub perna.

Mata Hari23.11.2007 15:22
Lucruri pe care le vedeam la altii, mi le doream dar nu le-am dobandit niciodata:

-soldatei mici si verzi

-Bad, de MJ

-Doctorul Aumadoare

-colectia completa Jules Verne

-pistol cu pocnitori

-video

-o freza ca lumea, sau cel putin decenta

De curand mi-am indeplinit visul din copilarie de a avea un briceag multi-functional numai al meu. Dorm cu el sub perna.

 

pai se rezolva, niciodata nu e prea tarziu :)

eu inca mai in biblioteca, printre rafturi, pe undeva ,niste cowboy si indieni, iar in beci, in sacul cu patine, artex si manusile de box (ca sa vezi ce preocupari aveam) am SIGUR un pistol cu capse, de pe vremea cand ma jucam pac-pac (hotii si vardistii)in fata blocului.

 

colectia lui Jules Verne si cartile lui Serban Andreescu sunt preocupari intelectuale, nu mi s-au potrivit. Dar sigur are Stanici :)

IONUTZ-CIPRIAN23.11.2007 15:29

Vad ca nu sunt singurul care isi mai realizeaza unele mici vise sau lucruri,acuma cand am cu ce si pot!!Ce vremuri am trait,acuma....astia nu stiu sa se mai distreze!!

Mata Hari23.11.2007 15:33
Ce vremuri am trait,acuma....astia nu stiu sa se mai distreze!!

 

eu cred ca Danny, Criss & co nu s-au jucat niciodata castel, ratele si vanatorii, hotii si vardistii, nemteasca, obligatea, bambilici, lapte gros, sotron, badminton, fotbal american pe zapada ...si cel mai tare joc...portmoneul (in fine, asta n-are nume)

axl2323.11.2007 15:35

Da' pun pariu ca le place la nebunie sa joace ala cu sticla care se-nvarte.

IONUTZ-CIPRIAN23.11.2007 15:37

Asta e la ordinea zilei,cand eram de teapa lor,nici nu stiam ce e aia,stiam de tevi cu cornete de chiusoare cu catran,de spart geamuri cu mingea, o gramada de fotbal si altele care te faceau fericit!!

axl2323.11.2007 15:42

@Ionutz

Vorbesc de jocul ala in care o droaie de fete si de baieti se aseaza in cerc si cineva invarte o sticla si unde se opreste aia doi se pupa. Cu limba.

IONUTZ-CIPRIAN23.11.2007 15:48

Pai la aia ma refeream si eu,asta la ei e la ordinea zilei,nu vezi ca incept sa faca "ceva" inca de la o varsta frageda??

Stanici23.11.2007 15:57

Vedeti postul meu de mai sus :Daca intrebi pe vreun messengerist d-asta daca stie fotbal, iti raspunde: " 2007 sau 2008?".

@Dee - chiar vrei sa ne suparam?:); insinuezi ca la viata mea as fi citit altceva in afara de etichete de bere(si reviste porno - dar asta nu recunosc)... Numai reprezint nimic?!

Mata Hari23.11.2007 16:12
chiar vrei sa ne suparam?:); insinuezi ca la viata mea as fi citit altceva in afara de etichete de bere

nu insinuez nimic, te tradeaza 5/18 ;)

 

oare pe unde umbla Danny asta, cand am chef sa-l testez? :)

korynna23.11.2007 16:27

@axl

 

Cu limba? :blush:

IONUTZ-CIPRIAN23.11.2007 16:32

:biggrin: :biggrin: !!Va ganditi la ce ma gandesc si eu?In legatura domnisoara!?

Stanici23.11.2007 16:38

Dany ca Dany dar unde este Azzido? Hmmm - sa-l dau de gol, sa nu il dau... Data viitoare, deocamdata sunt treaz.

P.S: ce inseamna 0,27, mai fratilor?

-=Danny=-23.11.2007 17:32
eu cred ca Danny, Criss & co nu s-au jucat niciodata castel, ratele si vanatorii, hotii si vardistii, nemteasca, obligatea, bambilici, lapte gros, sotron, badminton, fotbal american pe zapada ...si cel mai tare joc...portmoneul (in fine, asta n-are nume)

 

Deci :

 

-Castelu il jucam cand aveam 7 ani pe la tara ....

-Ratele si vanatori tot pe la tara

-hotii si vardisti .... nuj cum e :D

-nemteasca ... e ceva cu vreo fata ... nici asta nuj cum e

-obligatelea stiu sigur ca am jucato ... tot la tara , in tineretele mele :biggrin:

-Lapte gros si smantanos , ma joc in pauza la sc ( cu toti cei 9 baieti din clasa , ca restu is fete )

-sotron il jucampe la 4 ani .....

-fotbal american pe zapada ?!?!?! Mai bine ma dau cu sania sau cu sacu

-portmonetul nu stiu cum e ......

===> ca m-am jucat si io cand eram mai mic ... si stiu sa ma distrez

 

Ps : asta e ultima postare inainte sa vina mama de la sedintza !!!! uratimi succes .... :sad2:

Stanici23.11.2007 17:36

Dany, sa scapi teafar! Oricum, daca e sa ti-o dea, crezi ca tot din vina mea o sa suferi?

korynna23.11.2007 17:39

Asa rau se prezinta situatia Danny?Sa ne spui care e situatia dupa ce vine,daca e suparata da-i contul tau sa o convingem noi ca esti baiat bun,sa nu te pedepseasca :tongue:

Stanici23.11.2007 17:43

Asta daca apuca sa dea vreo replica. Oricum, Dany, sper sa nu iti rupa vreun deget, ceva... ce ne-am face noi daca n-ai mai posta pe aici??

axl2323.11.2007 17:49

Danny, sa nu cumva sa ascunzi obiectu' cu care te bate maica-ta de obicei, eu am ascuns odata batatorul de covoare, o facusem groasa rau de tot (cred ca furasem banii de bors ai bunicai), si m-a batut cu o lingura mare artizanala de lemn, m-a durut mult mai mult. Imi pare ca era din Maramures.

c.ronaldo1723.11.2007 17:54
lapte gros

 

Asta il joc si eu acum pe la scoala.. Are alt farmec acum. :) Doar ca sariturile se fac de pe catedra. :P

cRiss4Steaua23.11.2007 17:55
eu cred ca Danny, Criss & co nu s-au jucat niciodata castel, ratele si vanatorii, hotii si vardistii, nemteasca, obligatea, bambilici, lapte gros, sotron, badminton, fotbal american pe zapada ...si cel mai tare joc...portmoneul (in fine, asta n-are nume)

 

hmm .. castel nu am jucat , nu dupa denumirea aceasta , iar nemteasca la fel. In rest am jucat :) Am devenit mai sedentar din clasa a 8a cand a trebuit sa imi ocup majoritatea timpului cu pregatirea pentru capacitate.

 

@ danny , bafta ! :laugh:

Stanici23.11.2007 17:56

Ahahaaaaam - sa iti iei bataie cu o lingura de lemn... :laugh:

Mata Hari23.11.2007 17:59
Deci :

-hotii si vardisti .... nuj cum e :D

-nemteasca ... e ceva cu vreo fata ... nici asta nuj cum e

-fotbal american pe zapada ?!?!?! Mai bine ma dau cu sania sau cu sacu

-portmonetul nu stiu cum e ......

===> ca m-am jucat si io cand eram mai mic ... si stiu sa ma distrez

Ps : asta e ultima postare inainte sa vina mama de la sedintza !!!! uratimi succes .... :sad2:

 

1.Nemteasca= e un joc cu mingea, care se juca la o singura poarta, iar golul trebuia marcat din centrare urmat de un vole. (exista si versiunea 'japoneza' care se juca numai pe jos, la firul ierbii). Eu ma bagam mai mult la japoneza,nemteasca era mai mult pentru baieti. (deh, era mai grea)

 

2.Hotii si vardistii sauPac-Pac= asta era unul dintre preferatele mele, un fel de counter strike primitiv :) Se alegeau 2 tabere (hotii si vardistii) , se numara pana pe la 10, iar lumea se ascundea care pe unde putea, pe dupa garaje, pe garaje, prin boscheti etc. Dupa ce se termina numaratoarea, incepea vanatoarea, adica daca il vedeam pe unu strigam tare pac-pac (si-I spuneam numele) iar el se recunostea invins. De obicei trageam cu un pistol cu capse sa se auda tare cum ii omoram :D

 

3. portmoneul nu era un joc, era mai degraba o farsa pe care o faceam oamenilor de pe strada.Iti explic in mare. Umpleam un portmoneu cu capace de bere ( care sunau ca niste monede) , il legam cu un fir de pescuit,(deci nu se vedea) si-l puneam in mijlocul strazii, in timp ce eu ma ascundeam pe trotuar dupa o dacie, culcata pe burta, la panda, cu mana pe fir. Ma amuzam cand trecea un om, vedea portmoneul se apleaca sa-l ridice si cand punea mana pe el si auzea 'monezile', eu trageam putinde fir, iar omul fugea dupa portmoneu :D .Iti dai seama ca firul ala e aproape invizibil, nu se prindeau oamenii .La asta participam 2, 3 , unul statea de 6, unul era cu mana pe fir si unul ne monitoriza din balcon :)

 

4. BAFTA! daca e bai mare, da-mi nr de telefon si o sun eu pe mama ta, ma dau profa ta de franceza :)

 

vai mai Danny, tu nici macar n-ai prins gumele Turbo si alea turcesti cu fotbalistii de la Copa del Mondo 1990 :D

«155565758591251»