FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lua-te-as la misto

«128293031321251»
dee10.10.2007 18:39

Danny, tare ma tem ca te paste ban-ul nu pentru limbaj ( ca ai vorbit frumos) ci pentru (in)cultura ta fotbalistica legata de Steaua . E adevarat ca in '86 ai tai probabil mai erau inca pe bancile scolii, dar totusi ... :) Uita-te la rubrica "Istoricul Stelei" si o sa gasesti toate datele.

 

p.s doua amintiri am eu din '86 : cele 4 parade ale lui Duckadam si Expresul Groazei .. abia m-am putut uita la ambele :)

Wally10.10.2007 18:45

Ce fel de stelisti sunteti cei care nu stiti un lucru elementar din istoria de aur a Stelei?

axl2310.10.2007 18:49

Mda, cred ca l-am speriat indeajuns si-a decis ca decat sa mai scrie vreo prostie mai bine se duce sa se culce.

-=Danny=-10.10.2007 19:07

Pai nu am avut timp sa ma interesez de trecutu Stelei ... pentru ca m-am stresat si ma stresez mereu sa aflu cele mai noi chesti despre prezentu Stelei .... si io stiam ca Duckadam a aparat 4 penaltiuri unu dupa altu in finala de la sevillia , dar nu stiam ca a jucat cu Barcelona ... si chestia cu super cupa .... da uite ca aflai acum , asa ca plz iertatima ca am fost un Stelist asa incult :sad2:

axl2310.10.2007 19:20

Danny, sa fii stelist inseamna si sa cunosti trecutul echipei pe care-o iubesti si sa te mandresti cu asta. Nu zic ca trebuie sa stii ca la scoala, dar unele lucruri sunt elementare. Nu te condamna nimeni ca nu stii detalii despre '86 (nici nu erai nascut atunci) sau infiintare, dar ai putea sa-ti faci timp sa citesti. Sunt lucruri frumoase.

dee10.10.2007 19:24
plz iertatima ca am fost un Stelist asa incult :sad2:

 

cum poate cineva sa se supere pe Danny?! :)

cristian8610.10.2007 19:39
Pai nu am avut timp sa ma interesez de trecutu Stelei ... pentru ca m-am stresat si ma stresez mereu sa aflu cele mai noi chesti despre prezentu Stelei .... si io stiam ca Duckadam a aparat 4 penaltiuri unu dupa altu in finala de la sevillia , dar nu stiam ca a jucat cu Barcelona ... si chestia cu super cupa .... da uite ca aflai acum , asa ca plz iertatima ca am fost un Stelist asa incult :sad2:

 

 

Tie iti iertam orice fiindca esti simpatic.

Nu ai fost neaparat incult, ci neinformat, fiindca in ziua de azi , stirile sportive sunt orice numai sportive nu.

In general exista o manie a informarii, desi multe din informatii nu au nici o relevanta.

Daca te intereseaza fotbalul romanesc, in general, iti recomand emisiunea Replay de pe tvr2, poate nimeresti peste o emisiune legata de Steaua sau si mai bine discuti cu un stelist mai in varsta care a prins cat mai mult din istoria ei.

-=Danny=-10.10.2007 19:47
sau si mai bine discuti cu un stelist mai in varsta care a prins cat mai mult din istoria ei.

 

Adica cu Tata !!! Pai am mai vazut emisiunea aia de cateva ori .... si imi place sa citesc gazeta sporturilor ... ca am o colega in clasa de o cumpara zilnic :D

cRiss4Steaua10.10.2007 20:16

danny esti low .. no offence

yo_marius_xxx11.10.2007 08:22

denii!!! moderatorul lu' tata,m-ai dezamagit!!!!cum adica nu stiai cu cine a jucat Steaua in '87,in supercupa europei???ia sa pui mana sa citesti istoria Stelei si cand ai terminat sa ma anunti sa vin sa-ti dau o lucrare de control!!!! pai se poate mai denii??

 

p.s. exista injuraturi cu dedicatie pentru functionarii de la ghiseele bancilor??? 1 ora ca sa platesc o amarata de factura la connex.....cred ca si denii al nostru se pricepe mai bine la pc decat unele functionare!!!!!!

-=Danny=-11.10.2007 09:57

Pai io ma pricepp fff bine la pc ..... :laugh:

 

Si supercupa a fost in 86 ....... * European Champions Cup: 1

 

1985–86: 0–0 (2–0 on penalties) vs FC Barcelona

 

* European Super Cup: 1

 

1986: 1–0 vs SK Dinamo Kiev

 

* European Champions Cup runners-up: 1

 

1988–89: 0–4 vs AC Milan

 

* Intercontinental Cup runners-up: 1

 

1986: 0–1 vs CA River Plate

dee11.10.2007 11:18

@Danny

 

Bravo, vad ca te-ai pus pe invatat , ti-a ajuns mustruluiala de ieri.

Ar trebui sa fac o Trivia cu intrebari legate de Steaua :)

forever_STEAUA11.10.2007 12:25
Pai io ma pricepp fff bine la pc ..... :laugh:

 

Si supercupa a fost in 86 .......

 

* European Super Cup: 1

 

1986: 1–0 vs SK Dinamo Kiev

 

 

Vezi cã te-au mințit ãia.

 

Supercupa Europei a avut loc la data de 24.02.1987 la Monte Carlo. Steaua a învins Dinamo Kiev printr-un gol marcat de Gicã Hagi.

 

@dee

 

Dar ar trebui sã știi și rãspunsurile înainte, nu?

yo_marius_xxx11.10.2007 12:33

denii...ma dezamagesti!!! nici la pc nu te pricepi!! :laugh: ........cum ma supercupa in '86?? ia mai cauta si p alte situri!!!

c.ronaldo1711.10.2007 13:19

Danny

 

Iti recomand sa citesti o carte scoasa recent (de vreo 6 luni) de Mihai Zaharia care se numeste "Deceniul de aur(1986-1996) Amintiri de Suporter". Ai sa afli foarte multe lucruri despre istoria Stelei. Si cred ca o mai gasesti la chioscurile de ziar si azi, cel putin eu am mai vazut`o in vitrine.

axl2311.10.2007 13:22

@ronnie

O carte??!! Cu file si scris si poze??!!

N-a aparut inca rezumatul video?

forever_STEAUA11.10.2007 13:26

@c.ronaldo17

 

Cred cã denii așteaptã sã aparã rezumatul rauch25.gif

 

 

@axl

 

Te-am prins. Cartea nu are poze. Asta dacã nu luãm în calcul coperta. :rolleyes:

c.ronaldo1711.10.2007 13:33

Ah, ce`a fost in capul meu cand am scris mai sus... ?!?! :wacko:

forever_STEAUA11.10.2007 13:34

@c.ronaldo17

 

Nimic... Întrebarea e dacã o sã îți mai revii.

**alex**11.10.2007 13:34

Oricum nu are de citit mult.. doar prefata ca asa l-a invatat dee :tongue:

axl2311.10.2007 13:37
Te-am prins. Cartea nu are poze.

Pai de asta nici n-am cumparat-o.

 

De fapt m-ai prins, intradevar, nici nu stiam de existenta ei.

forever_STEAUA11.10.2007 13:37

@**alex**

 

 

Nici o problemã. Nu are mai mult de o paginã.

c.ronaldo1711.10.2007 13:48
Nimic... Întrebarea e dacã o sã îți mai revii.

 

Draguta ca de obicei... :steag_steaua_ro:

-=Danny=-11.10.2007 17:19

As citi cu mare placere cartea aia despre Steaua ... dar mai mult de 80 de mii nu merita nici o cate ..... parerea mea :biggrin:

Stanici11.10.2007 18:35

Puteam sa pun pariu ca asa gandesti dupa felul in care scrii. In afara de reviste si etichete de bere, exista si alte chestii care pot fi citite (palmele, zatul de la cafea si stelele) - ce zici, te bagi la vreuna dina astea? Aaa, mai-mai sa uit, mai erau si cartile pe undeva, pe la sfarsitul listei. Iti recomand filmul "idiocraty", un exemplu perfect de societate compusa din d-alde d-astia ca tine. Bafta!

«128293031321251»